Diskuse

Dodge Charger (2012)

13.10.2019

Po ročním fungování s dieslovým Jaguarem XF, které bylo sice až na výměnu 2 zámků bezproblémové, ovšem motor 3,0 V6 od PSA má doslova tragickou pověst…

Dodge Charger (Barrichello)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto drdel

drdel 14.10.2019  20:55

Interiér

Já nechci urazit, je to subjektivní věc, ale úplně žasnu, jak zrůdný interiér to má a to je auto z roku 2012. To je skutečně hanebnost nejvyšší třídy.

Barrichello 14.10.2019  22:02

« Re: Interiér

Proti Tesle 3 je to doslova nádhera.
      A abych tě dorazil, tak FCA ten interiér montuje i v roce 2019, s tím rozdílem, že je jiný volant a středový tunel před loketkou daný převodovkou ZF, která má jiný volič.

Jinak je to furt to samé od roku 2011 do roku 2019. Holt FCA nemá prachy.

A ovladače sedaček, navigace atd to najdeš i v Maserati, to je ještě větší pecka vid :-)

Kdo nevěří [odkaz]

Stejný ovladače světel a dimmer switch
      [odkaz]

Stejný ovladače posuvu sedadel [odkaz]

Stejná Uconnect jednotka [odkaz]

A kdo ví co dalšího je tam ještě z Dodge :))

Martin911Turbo 15.10.2019  12:41

« Re: Interiér

Tak mám Jeep Renegade a byť se dost odvázali, tak ten černý interiér je hodně slabý co do designu. Jinak ale je vše bytelné a nic nevrže, je uvnitř dost místa a to mám 190cm a v zadu naprosto perfektní

Barrichello 17.10.2019  22:53

« Re: Re: Interiér

Tady je místa jako nikde, měřím 193 cm a z místa řidiče pokud otevřu předtím dveře nadoraz ani nedošáhnu na madlo dveří. Sem jinde nezažil. Tohle je ideální polykač kilometrů, tady se skrčeninou netrpí.

Barrichello 11.08.2020  11:15

« Re: Interiér

Tak interiér je povyměnovaný co šlo, kdyby byl někdo jo fjanšmekr, může tam vrazit ještě palubku z Themy/300c Luxury Series a volant a tím povyměnovat zbytek.

Martin911Turbo 15.10.2019  12:37

Gratulace k americe

Gratulace, sám jsem na něj také koukal, ale asi půjdu do 300, nebo Themy ze stejným automatem
    U Themy je super ten dvojbarevný interiér, který o dost zkrášlí klasiku 300
    Jinak jsem byl 3 týdny v americe a pořádnejch aut si užil dost, dost mě zklamal ale mustang cabrio 2018, pentastar a 10ti stupňovej automat, jakej to je pekáč...

Barrichello 15.10.2019  14:54

« Re: Gratulace k americe

V Mustangu není Pentastar, tam je 3,7 V6 nebo 4válec Ecoboost nebo V8 5,0.

Thema má luxusnější vnitřek no, hodiny, kůží obšitá palubka , ventilovaný sedačky a zadní roletka a xenony.

Zbytek výbavy mam i tady. A to tady šly ty xenony taky připlatit, ale někdo v USA už to nepřiplatil. Jinak je to nejlepší výbava. Nic lepšího nebylo, až pak SRT8 s 6,4 V8. A později hellcat.

Akorát že Thema je s touhle almarou jen 3,0 V6 CRD (VM Motori), Pentastar 3,6 už má ZF. Ta řadí super a rychle, ale servis je výrazně dražší.

Jde sehnat Chrysler 300C ve verzi s plnou výbavou, tam je i ta kůží obšitá palubka. Ale musí se hledat, hlavně v cizině, sem se většinou vozí holátka. Nebo koupit chudší verzi a věci přeházet z Themy, pasuje to.

I tenhle Charger je velká vyjimka, v týhle výbavy je jich tu minimum. navíc to není stočenina, prověřoval sem si to v USA.

Martin911Turbo 15.10.2019  15:23

« Re: Gratulace k americe

V Mustangu byl ten EcoBoost, koukl jsme na foto motoru.
        Nejelo to, žralo to a to jsem až na pár momentů řídit pořád eco a přepisově 35, 50, 60, 70 mil a ne víc. Za 15 dnů najeto 7 000 km....
        Vzhledem k tomu, že mám v Renegade 9st automat, tak jsem čekal že jejich poslední 10st bude podobný, ale ne, je tam tupá elektronika
        Jj u themy mám z té nafty strach, to radši z DE benzín a tam je stejnej automat co mám v Jeep jen chybí 1 stupeň pro terén. Ten automat mě už jednou ve štychu nechal a auto jelo do servisu na podvale...
        Na 300 v topu jsem koukal, jednou byla i zde. S tou výbavou to bude horší, budu chtít vyhřívaný i ventilovaný sedadla, výhřev vzadu, štelovatelný pedály, paměť na řidiče a hlavně střešní okno

Barrichello 15.10.2019  15:33

« Re: Re: Gratulace k americe

No tak to chce ty dva nejvyšší výbavy co byly.

Vyhřívaný sedačky vpředu má leccos, zadní, ventilovaný přední už ne.

Jeepka je FWD nebo AWD, ten 9st je jinej.

v 300 je ten co sem měl v XF. Taky sá dává do BMW, atd. V Jeepu je jen v Grandčíru.

Martin911Turbo 15.10.2019  15:38

« Re: Re: Re: Gratulace k americe

Mám Multijet 2.0 103kW 4x4 auto, lock, low, asistent jízdy z kopce + režim snow, sand, mud
            Co jsem četl, je ten 8st stejný, je jen přidána jedna ultra pomalá rychlost do režimu low
            Standartně se auto rozjíždí na 2 a 1 je aktivní jen v low režimu

foto okoloiduci

okoloidúci 15.10.2019  14:26

HEMI v úspornom režime

> Při jízdě ve městě nebo ustálenou rychlostí elektronika automaticky vypne přívod paliva pro 4 válce a rázem máte místo 5,7 V8 2,8 R4

Len tak zo zvedavosti; keď sa motor prepne do tohoto eko režimu, ako sa zmenia výkon a krútiaci moment? Klesnú na polovicu alebo menej/viac ako polovicu?

Barrichello 15.10.2019  15:29

« Re: HEMI v úspornom režime

Při ustálené jízdě po rovince nebo pokud dáš nohu z plynu. Tohle už má ikonu ECO na palubním PC a ta se rozsvítí. Takže vidíš kdy jedeš na 4 válce.

Příklad - pokud bude volná magistrála a povalíš tam 55 tachometrových po rovince třeba kilometr nebo dva bez zastavení, valíš na 4 válce. To samý když jedeš z doouhého kopce atd.Např. ejpovičák doů bez plynu a jedeš na 4 válce.

4 válce se vypnou, výkon je samozřejmě asi zhurba poloviční, jakmile dupneš na plyn, máš těm během pár milisekund opět V8.

Stará věc, jako první to měl Cadillac, v 70. letech, tam to blyo ale 8-6-4 a moc to nefungovalo, tehdá ještě nebyly technologie.

Na dlouhých tratích to umí jezdit za 11-12. Pokud to nehoníš. Město tak 15-16 když nejsou obří kolony.

Jinak to velmi dobře snáší LPG, pokud je správně nainstalované. Známý už jich udělal asi 50 těch hemi

Martin911Turbo 01.06.2020  10:39

« Re: Re: HEMI v úspornom režime

Měl jsem teď o víkendu půjčeného Challengera Hemi - 375 koní, 2016 s ZF automatem
        První část cesty jsem jel na pohodičku a potvrzuji spotřebu 10l a zpáteční cesta ukázala 16.5l, takže jsem byl spokojený
        Na to, že to je základní Hemi, jede to krásně včetně zátahu, ZF automat řadí ještě lépe než v mém Jeepu
        Je to uřvaná bestie ve sportovním módu :-)
        Jinak tak titěrný zpětný zrcátka jsem dlouho neviděl, při předjíždění je to dost -

Barrichello 05.06.2020  10:49

« Re: Re: Re: HEMI v úspornom režime

Já sem jel 2016 300C s 5,7 HEMI a ZF 8st.

Tak proti tomu mému to řadí výrazně líp, to je jasné. A i spotřeba je o něco menší.

foto Ozzman

Ozzman 12.05.2020  14:20

Kup si naftu

Nemusel by si pořád řešit, za kolik si dal plnou nádrž >:D Chudák Charger... viděl někdy i vysoké otáčky ? >:-[] >:-[]

Barrichello 13.05.2020  12:27

« Re: Kup si naftu

Zato bych musel řešit vstřiky, DPF, turbo a zadřený motory u některých značek, zdravím BMW a PSA :-)

Mě LPG za 9,49 plně vyhovuje :-)

foto Mikesus

Mikesus 13.05.2020  12:52

« Re: Re: Kup si naftu

Kolik za těch 740kč ujedeš km?

Barrichello 13.05.2020  15:18

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Spotřeba po městě je 17-18 plynu a mimo město kolem 14-15.

Tak si to spočtni. Mě to vychází 1,70 Kč/km město a 1,40 mimo město.

Pokud bys jel vyloženě klokouka stylem jedu furt 80 někde trasa Sadská-chlumec apod. rovinky, jde jet klidně i za 1,15 :-) :-) :-)

Když vezmem tu naftu, tak V6 CRD třílitr pojede za 10 a když si natankujete u oblíbených Shell, MOL, OMV atd, kde stojí nafta pořád 27, tak jste v tom za 270 takže kilásek za 2,70, tedy výrazně hůř jak já :-)

Kdyžnatankujete u ONO nebo Globusu, tak jste v tom za 2,30 resp. 2,50

foto Mikesus

Mikesus 13.05.2020  18:47

« Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Takže když jedeš na kloubouka, jsi na tom skoro jako hybrid. Ok díky za info.

Barrichello 14.05.2020  16:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Na klobouka moc nejezdím a 1,50-1,70 Kč na kilák je úplně v pohodě cifra. Stojí to za ten komfort, výkon a zvuk.

foto Ozzman

Ozzman 13.05.2020  13:45

« Re: Re: Kup si naftu

Nebo by sis mohl koupit nějakej motor, kterej není 2x po smrti a taky by si to neřešil >:D Třeba R4 od PSA jsou naopak velmi dobré nafty.

Barrichello 13.05.2020  15:20

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Žádnej motor 2x po smrti jsem neměl, PSA V6 diesly se se*ou klidně ve 150 tis km.

Já měl jedinej diesel v Jaguaru XF, ten měl najeto 120. Ale všichni mě varovali at to dám pryč dokud to funguje. Že už dlouho nemusí, asi takhle.

Barrichello 13.05.2020  15:22

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Mam nový koberečky, hodím Vám sem večer fotku :-) Jak se vám budou líbit :-)

Martin911Turbo 01.06.2020  10:40

« Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Ty koberečky jsem teď měl v půjčeném Challengeru, nevypadají zle

Barrichello 05.06.2020  10:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Vypadají dobře a daj se dobře udržovat. Spokojenost :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Další »bezmozek« se podepisoval v Praze na památku: Cizinec (30) si vybral renesanční kostel

Další »bezmozek« se podepisoval v Praze na památku:…

Léto do Prahy každoročně láká davy turistů. Najdou se mezi nimi však tací, kteří nepřijeli jen obdivovat krásy…

První focení budoucího modela Seni Pljuščenka (9 měs.): Maminka Jana jen v podprsence!

První focení budoucího modela Seni Pljuščenka (9…

Z malého Arsenije Pljuščenka (9 měsíců) roste další model! Nejmladší člen rodinky slavného ruského krasobruslaře…

Z nuly na sto s vystrčeným motorem. Perušič se těší na lepší jídelníček

Z nuly na sto s vystrčeným motorem. Perušič se těší…

Ostrý start do olympijského turnaje zažili plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner. Po dlouhé…

Plakát k filmu Davida Ondříčka Zátopek: Tajemství slavného polibku!

Plakát k filmu Davida Ondříčka Zátopek: Tajemství…

Film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých kin 26. srpna. Světovou premiéru bude mít již 20. srpna na…

Teď je ten čas aneb Ohlédnutí za jednou policejní kariérou

Teď je ten čas aneb Ohlédnutí za jednou policejní kariérou

Robert Šlachta provází velkou část mé novinářské kariéry. Díky jeho zfušovaným kauzám jsem se stala svědkyní…

Tragické osudy: Kněžna Grace nenáviděla svou hereckou kariéru a nevěru manžela utápěla v alkoholu

Tragické osudy: Kněžna Grace nenáviděla svou…

Je to jako příběh z pohádky nebo aspoň sentimentální romantické komedie. Překrásnou herečku ze spárů prohnilého…