Škoda Favorit 135 Lx (GLX) Doplněná recenze + fotky

Škoda Favorit, foto 1 Škoda Favorit, foto 2 Škoda Favorit, foto 3 Škoda Favorit, foto 4 Škoda Favorit, foto 5 Škoda Favorit, foto 6 Škoda Favorit, foto 7 Škoda Favorit, foto 8
Škoda Favorit, foto 9 Škoda Favorit, foto 10 Škoda Favorit, foto 11 Škoda Favorit, foto 12 Škoda Favorit, foto 13 Škoda Favorit, foto 14 Škoda Favorit, foto 15 Škoda Favorit, foto 16 Škoda Favorit, foto 17 Škoda Favorit, foto 18 Škoda Favorit, foto 19 Škoda Favorit, foto 20 Škoda Favorit, foto 21 Škoda Favorit, foto 22 Škoda Favorit, foto 23 Škoda Favorit, foto 24 Škoda Favorit, foto 25 Škoda Favorit, foto 26 Škoda Favorit, foto 27 Škoda Favorit, foto 29 Škoda Favorit, foto 30 Škoda Favorit, foto 31 Škoda Favorit, foto 34 Škoda Favorit, foto 36 Škoda Favorit, foto 37 Škoda Favorit, foto 39 Škoda Favorit, foto 41 Škoda Favorit, foto 42 Škoda Favorit, foto 44 Škoda Favorit, foto 46 Škoda Favorit, foto 48 Škoda Favorit, foto 49 Škoda Favorit, foto 50 Škoda Favorit, foto 51 Škoda Favorit, foto 52 Škoda Favorit, foto 53 Škoda Favorit, foto 54 Škoda Favorit, foto 55 Škoda Favorit, foto 56 Škoda Favorit, foto 57 Škoda Favorit, foto 58 Škoda Favorit, foto 59 Škoda Favorit, foto 60 Škoda Favorit, foto 61 Škoda Favorit, foto 62 Škoda Favorit, foto 63 Škoda Favorit, foto 64 Škoda Favorit, foto 65 Škoda Favorit, foto 66 Škoda Favorit, foto 67 Škoda Favorit, foto 68 Škoda Favorit, foto 69 Škoda Favorit, foto 70 Škoda Favorit, foto 71 Škoda Favorit, foto 72 Škoda Favorit, foto 73 Škoda Favorit, foto 74 Škoda Favorit, foto 75 Škoda Favorit, foto 76 Škoda Favorit, foto 77 Škoda Favorit, foto 78 Škoda Favorit, foto 79 Škoda Favorit, foto 80 Škoda Favorit, foto 81 Škoda Favorit, foto 82 Škoda Favorit, foto 83 Škoda Favorit, foto 84 Škoda Favorit, foto 85 Škoda Favorit, foto 86 Škoda Favorit, foto 87 Škoda Favorit, foto 88 Škoda Favorit, foto 89 Škoda Favorit, foto 90 Škoda Favorit, foto 91 Škoda Favorit, foto 92 Škoda Favorit, foto 93 Škoda Favorit, foto 94 Škoda Favorit, foto 95 Škoda Favorit, foto 96 Škoda Favorit, foto 97 Škoda Favorit, foto 98 Škoda Favorit, foto 99 Škoda Favorit, foto 100 Škoda Favorit, foto 101 Škoda Favorit, foto 102 Škoda Favorit, foto 103 Škoda Favorit, foto 104 Škoda Favorit, foto 105 Škoda Favorit, foto 106 Škoda Favorit, foto 107 Škoda Favorit, foto 108 Škoda Favorit, foto 109 Škoda Favorit, foto 110 Škoda Favorit, foto 111 Škoda Favorit, foto 112 Škoda Favorit, foto 113 Škoda Favorit, foto 114 Škoda Favorit, foto 115 Škoda Favorit, foto 116 Škoda Favorit, foto 117 Škoda Favorit, foto 118 Škoda Favorit, foto 119 Škoda Favorit, foto 120 Škoda Favorit, foto 121 Škoda Favorit, foto 122 Škoda Favorit, foto 123 Škoda Favorit, foto 124 Škoda Favorit, foto 125 Škoda Favorit, foto 126 Škoda Favorit, foto 127 Škoda Favorit, foto 128 Škoda Favorit, foto 129 Škoda Favorit, foto 130 Škoda Favorit, foto 131 Škoda Favorit, foto 132 Škoda Favorit, foto 133 Škoda Favorit, foto 134 Škoda Favorit, foto 135 Škoda Favorit, foto 136 Škoda Favorit, foto 137 Škoda Favorit, foto 138 Škoda Favorit, foto 139 Škoda Favorit, foto 140 Škoda Favorit, foto 141 Škoda Favorit, foto 142 Škoda Favorit, foto 143 Škoda Favorit, foto 144 Škoda Favorit, foto 145 Škoda Favorit, foto 146 Škoda Favorit, foto 147 Škoda Favorit, foto 148 Škoda Favorit, foto 149 Škoda Favorit, foto 150 Škoda Favorit, foto 151 Škoda Favorit, foto 152 Škoda Favorit, foto 153 Škoda Favorit, foto 154 Škoda Favorit, foto 155 Škoda Favorit, foto 156 Škoda Favorit, foto 157 Škoda Favorit, foto 158 Škoda Favorit, foto 159 Škoda Favorit, foto 160 Škoda Favorit, foto 161 Škoda Favorit, foto 162 Škoda Favorit, foto 163 Škoda Favorit, foto 164 Škoda Favorit, foto 165 Škoda Favorit, foto 166 Škoda Favorit, foto 167 Škoda Favorit, foto 168 Škoda Favorit, foto 169 Škoda Favorit, foto 170 Škoda Favorit, foto 171 Škoda Favorit, foto 172 Škoda Favorit, foto 173 Škoda Favorit, foto 174 Škoda Favorit, foto 175 Škoda Favorit, foto 176 Škoda Favorit, foto 177 Škoda Favorit, foto 178 Škoda Favorit, foto 179 Škoda Favorit, foto 180 Škoda Favorit, foto 181 Škoda Favorit, foto 182 Škoda Favorit, foto 183 Škoda Favorit, foto 184 Škoda Favorit, foto 185 Škoda Favorit, foto 186 Škoda Favorit, foto 187 Škoda Favorit, foto 188 Škoda Favorit, foto 189 Škoda Favorit, foto 190 Škoda Favorit, foto 191 Škoda Favorit, foto 192 Škoda Favorit, foto 193 Škoda Favorit, foto 194 Škoda Favorit, foto 195 Škoda Favorit, foto 196 Škoda Favorit, foto 197 Škoda Favorit, foto 198 Škoda Favorit, foto 199

Přezdívka auta FANÓŠek :-) Rok výroby 1994 Koupeno ojeté najeto [km]:116000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1289 výkon [kW]: 40 kroutící moment [Nm]: 94 zrychlení 0-100 km/h [s]: 17 maximální rychlost [km/h]: 137 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 zavazadlový prostor [l]: 253 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Agy".

Koncepce osobních automobilů se u hlavních evropských výrobců koncem 70. let 20. století orientovala na pohon přední nápravy a příčně uložený motor. Vozidla s takovou koncepcí dosahovala menších rozměrů, nižší hmotnosti a nižší spotřeby. Po neúspěšných jednáních Škodovky s firmami Volkswagen, Renault, Fiat o koupi licencí a technologie na výrobu takové koncepce vozidla, se Škoda rozhodla uskutečnit vlastní vývoj vozidla s poháněnou přední nápravou.

Vedoucím vývoje nového automobilu byl v březnu 1983 pověřený Petr Hrdlička, syn někdejšího vrchního ředitele, který působil v továrně od roku 1942. Nový ředitel začínal jako učeň a jeho osobní i rodinná historie byla spjatá s firmou a projekt nového vozidla od začátku chápal jako prestižní úkol. Vyžadoval vysoké pracovní nasazení a při jednaní s lidmi byl nekompromisní a někdy i bezohledný a despotický. Zůstala už jen maličkost, totiž za dva a půl roku vyvinout automobil a postavit továrnu, i přestože tato operace obvykle trvá pět roků.

Hrdlička hned po svém jmenování navázal kontakt s designerskými firmami Pininfarina, Ital Design a Bertone, ohledně návrhu karoserie nového automobilu. Nejvýhodnější nabídku učinila firma Bertone, a proto s ní byla 1. června 1983 podepsána smlouva. Ještě v září 1983 odjeli pracovníci vývoje škodovky do Itálie, kde jim byl představen v měřítku 1:5 a v prosinci byla do Mladé Boleslavi dodána maketa v měřítku 1:1. Karosérie prvního auta byla hotová na Silvestra 1984.

Problémem však byl ještě motor, který měl být podle původních představ převzatý ze Škody 120. Evropské hospodářské společenství přijalo v listopadu 1983 přísnější předpisy o emisích – začínala éra bezolovnatého benzínu, katalyzátorů a elektronických karburátorů. Tento motor však nebyl vůči bezolovnatému palivu odolný, takže konstruktéři museli udělat značné úpravy motoru. Významnou spolupráci přinesla firma Porsche, se kterou Škoda podepsala smlouvu o odhlučnění a zavěšení motoru.

V prosinci 1984 nastal čas intenzivních zkoušek, při kterých pomáhala i kopřivnická Tatra, která měla vlastní zkušební polygon. Od září 1986 jezdila auta životnostní zkoušku na 150 000 km. Výsledky byly souběžně porovnávány se zkušebními auty Fiat Uno a Volkswagen Golf. Škoda Favorit dopadla dobře.

V roce 1987 se představil Favorit na veletrhu v Brně a v roce 1988 začali sjíždět první seriové Favority z výrobní linky. Výrobní cena Favoritu v tehdejší době byla asi 85 000 korun a i přes to na něj byli dlouhé pořadníky. V roce 1990 byl řepracován motor 1,3 (43 kW / 58 k) - označení 135, interiér tmavší béžovohnědé barvy, dynamičtější anatomická sedadla potažená vlněnou tkaninou a polyesterem. Rok poté proběhla dílčí úprava vzhledu jako byla třeba plná maska se znakem výrobce uprostřed.
Od základního hatchbacku bylo odvozeno kombi FORMAN, užitkové verze PICK - UP, PRAKTIK a VAN PLUS. V dubnu roku 1992 započal začátek modernizace plánované na rok 1993, jejímž cílem bylo zlepšení bezpečnosti, ekologičnosti a také unifikace s koncernovými vozy VW: brzdová soustava dostala kvalitnější pryžové elementy, brzdové hadice i trubky, nové přední kotouče se zpřesněnou geometrií, bubny zadních kol spojené s náboji kol, rozteč šroubů kol 100 mm, nový brzdový válec i posilovač, výztuhy dveří proti bočnímu nárazu.

Rok 1993 byl ve znamení velkých změn. Proběhla rozsáhlá modernizace: motory se vstřikováním paliva 1,3 (40 kW / 54 k, 50 kW / 68 k) a s karburátorem (50 kW / 68 k) maska se znakem výrobce uprostřed a štěrbinami po jeho obou stranách, zaoblené madla vnějších klik, jiné víčko palivové nádrže, znak výrobce uprostřed zadních dveří, ke zlepšení aerodynamiky přispívá spoiler předního nárazníku a zvýšená hrana zadních, pátých, dveří, jiné poklice kol, interiér černé - antracitové - barvy, tvarové výplně dveří potažené látkou, jiné vložky sedadel, možnost stahování předních oken zcela do dveří, modernizace palubního sdruženého přístroje a volantu. V roce 1994 byla ukončena výroba Favoritu a byl nahrazen Felicií. A v roce 1995 byla ukončena výroba Formanu, který byl nahrazen modelem Felicia Combi. Došlo taky k ukončení výroby Pick - upu.

Favorit se teda vyráběl v těchto verzích 5 dveřový Hatchback, Kombi Forman, Pick-Up, Praktik a Van Plus. MTX vyrábělo cabrio odvozené od Favoritu, které je dnes sběratelským kouskem. Sjelo jich jenom 197 a většina šla na vývoz. Dokonce se vyráběl i ve verzi na elektrický pohon a do teď jezdí hlavně v Canadě.

První Favorit k jakýmu jsem se kdy dostal, byl náš bílej ještě s hnědým interiérem a karbecem. Jezdil a sloužil dlouho, jenže pod tíhou fošen, přívěsu a otcovýho chování k autu šel po 7 letech na hřbitov do Kotvrdovic. Budiž mu země lehká. Mysleli jsme si, že skončí tak. Ale chyba lávky. Favorita si půjčili z autovrakoviště hasiči, že se na něčem potřebujou svičit. A tak ho solidně rozstříhali, uřízli střechu, uřízli B sloupek z prahu, volant teď vypadá jak z autobusu. No docela zajímavý :-D

Můj Fanda byl vyroben 14. prosince roku 1994, takže vlastně jeden z posledních kousků sjetých z výrobní linky Škodovky. Dostal jsem se k němu přes inzerát na webu a za tu cenu jsem si říkal no nekup to. Navíc byl po výměně komplet výfuku, předních tlumičů, je po Go brzd a hlava na něm byla taky dole. Hned po koupi se vyměnil olej + olejovej filtr, zadní tlumiče, protože docela vrzali, vyměnilo se brzdový obložení na přední nápravě, vyměnila se prachovka na předním pravým kole a teď doufám, že bude chvilku jezdit. Jen palivolej filtr je tam dýl a je potřeba ho asi vyměnit. Stejně tak jako seřídit sbíhavost kol, protože se to sjíždí docela neroznoměrně :-/ Co mě ale překvapilo bylo to, že když jsem přepisu jsem dostal nový značky a přijel jsem dom, že mám SPZ hned po otcovi, kterej byl přihlašovat auto a měnit značky 14 dní přede mnou :-D

Výbava:
Výbava je klasická LX, takže totálně holej Fanda. Neměl ani dělený zadní sedačky, ale co já se nepotřebuju někam stěhovat, říkal jsem si. Jenže pozděj se na něj dotáhli semišový sedačky z Fáva GLX (asi), ve kterejch se o moc líp sedí a taky líp vypadaj. K tomu mám i tapecy semišový. Rádio bylo z Áček, jenže po chvilí přestalo stačit, tak se tam dal Blaupnkt starší a až přestal stačit ten, tak jsem tam dal nový JVC KDR-302. To je už jiný kafčo :-) Střešní okno, katalyzátor a to je asi tak všechno. A taky 4 zimní gumy k němu, disky jsem si sehnal i s obutím za 75 kč kus od kamoše z Feldy. Jinak vábava byla docela dost rozšířená, viz úpravy hotové. Teď nedávno jsem si dotáhl startér z Feldy :-)

Pár zimních videí z parkoviště u Macochy, tak doufám, že pojedou :-) :
.................................................................
případně kdyby nejeli tak je naleznete všechny tady:http://cz.youtube.com/user/Agyblack

Po nějakým zkušenostech s autem můžu něco napsat i ke všemu na autě.

Motor:
Motor není úplně super, ale ne nejhorší. Je pravda, že víc kobylek by mu neuškodilo. Ale zase na to auto je to tak nějak akorát. Navíc se v něm vyzná snad i každej zahradník, takže kdyby ne já, soused pomůže :-D. No motor se nešahalo, krom teda startéru z Feldy. Jinak série.

Dál rozšířím brzo.........

1)Levné a snadno dostupné náhradní díly
2)Jednoduchost auta (spraví ho pomalu i zahradník :-D )
3)Pokrok v jízdích vlastnostech (o proti bejvalýmu autu)
4)Rozumná spotřeba
5)Solidní kufr
6)Vstříkování paliva Bosch
7)A taky musím zaklepat, že jsem zatím dycky dojel. Chválím :-)

1)Bezpečnost (co čekat že? ;-) )
2)Koroze (naštěstí můj kus až tak nepostihuje)
3)Vyšší výkon by přišel vhod :-)
4)Brzdy by mohli být o něco lepší
5)Výraznější boční náklony, i když stopu si tak nějak drží

Vyměněn olej, prachovka na předním pravým kole, brzdový obložení, zadní tlumiče, startér, pátý dveře. Teď za chvíli přijdou na řadu blatníky,a všechny dveře protože přední už jsou durch prohnilý :-(

Kupoval jsem ho od soukromníka a dal mi k němu ještě 4 zimní gumy. Takže určitě spokojenost :-)

Tuning.......Spíš úpravy podle svýho

Hotoho:-Čirý boční blinkry,
-Kouřový zadní světla
-Kliky dveří,víčko nádrže, kryty madel, kličky oken,zámek
kastlíku v palubce jsem si nastříkal do barvy auta.
-Madla, kastlík, popelníky, polička pod budíkama je zase
stříbrná.
-Kola obtažený zelenou fixou fixou.
-Rádio JVC KDR-302, 4x50W
-Zrcátka z Felicie
-4 Repráky + dvě bedny z hifiny v kufru
-Přední maska chladiče s barevným logem Škody,
-Zadní dveře taky s logem Škody.
-Zelený tónovaný skla všechny kromě čelního
-Čtyřramený volant Favorit (jak novej)
-Středový panel Felicie, kožená manžeta Opel Astra :-D
-Třetí brzdový světlo
-Na zadních dveřích malá stříška
-Stropní černý hodiny
-Sedačky + tapecy dveří GLX semišový.
-Skoro obutý litý kola+oneu 165/70 Barum Brilantis
-Ostřikovače předních světel v zelené barvě
-Sklolaminátový křídlo (origo Fávo)
-Přední mlhovky
-Startér ze Škody Felicie
-A ještě bych málem zapoměl, že tam mám DO centrál :-)))
-Možná i něco dalšího, na co si teď nevzpomenu :-D

Plány:-Rozpěru do motoru mezi tlumiče
-Možná jinej vzduchovej filtr
-Laděnej vejfuk.
-Páčky (lucasy) z Felicie
-Elektrický zrcátka + el.stahování předních oken
-Přední tlumiče z Feldy 1.9D
-Zadní tlumiče jiný, možná z Feldy 1.6
-Vyměnit všechny boční dveře + blatníky
-Zavařit podvozek a vystříkat podvozek a dutiny gumoasfaltem
-Otevírání kufru buď elektrický nebo mechanický

Auto financuju z brigád při studiu a docela dost i jezdím. Za měsíc tak 1500-2000 km a to je docela dost. Ani nevím jak to tam naskakuje :-D

7.7.2009 00:47

Takže dneska jsem konečně dodělal ostrikovač světel přední, jenom donatahat elektriku a bude to hotový. Taky jsem zjistil, že mám špatnou sbíhavost a je potřeba ji seřídit :-( Ale zatím teda slouží, musím zaklepat :-)

12.6.2009 12:17

Včera jsem si dotáhnul z Black lajnu tónovaný zelený okna. Bude asi pěkný peklo vyměnit to zadní okno a s ním i přední, který je prasklý od kamínku. Jinak auto zatím jezdí, plus doplněná fotogalerie ;-)

12.6.2009 12:16

Už v zimě to do mě naboural kamoš a taky jsem s autem nic neměl, on se mi ale napasoval pod nárazník, zlomil si nárazník a masku na Feldě. Hold co neubrzíš, neukecáš :-!

12.6.2009 12:15

Na silních jsou fakt někteří pěkní svině

Jedu si takhle u Globusu v Brně po parkovišťu, hledám místo na zaparkování a najednou kamoš říká:"Dívej na toho vola co dělá" A najednou pecka. Samozřejmě to do mě napálil, když vyjížděl z místa, kde byl zaparkovanej. Kdyby ale aspoň zastavil. Ujel. Nevěděl jsem co mám s autem, tak jsem se rozjel za ním. Předjel jsem ho a udělal mu myšku před auto. V tu chvilku mi bylo jedno, kdo v tom autě sedí. Letěl jsem hned za ním a on se strachem vyskočil z auta a ještě mě povídá jestli jsem boural já jeho nebo on mě :-/. Vůl. Na autě jsem teda nic neměl, kromě trošku podřenýho nárazníku. Tak jsem nasedl a jel jsem dom. Až doma jsem přišel na to, že mi rozbil nárazníkem kousek kouřovýho světla, což mě teda fakt mrzí :-( Aspoň že on měl ten nárazník zlomenej. Nechci vypadat jako že mu to přeju, ale neměl ujíždět. Fáčko je docela betelný auto :-D

10.4.2009 01:27

Čas jde stále dál......a dál

Fanouš už má za sebou pod mým vedením skoro 142 000 a chystá se pomalu na tunig sraz do Vyškova. Chystám se tam závodit s kamošovým Ducatem 2.8, takže jsem zvědavej docela :-D Asi mě klepne :-D Výměna oleje se blíží s snad i oprava a přezutí na liťáky. Jinak jezdí a pořád slouží. Jen občas zlobí počítání kilometrů, chvilku jede, pak zase ne. Kolečka jsou v pořádku, takže to nechápu.

1.2.2009 23:16

Takže....

Od koupi auta uplynul nějakej měsíc (říjen), Favorit v mých rukou najel asi 5500 km a začínají přicházet i problémy. Mám teď hodně starostí s brzdama. Na autě jsou měněný pístky, kotouče a desky a furt mě auto při brzdění táhne doleva. Ještě musím kdusit vyměnit hadice. Jinak mám už i centrál na DO, takže jsem teď spokojenej :-) A mám za sebou i první nehodu, spíš takovou oťukávačku. Fotky dodám.

29.12.2008 00:00

Doplněna recenza Favoritu, přidáno nový auto (Favorit) a dnes přišli černý fólie na auto. Takže jak se trošku oteplý jdou na auto. Snad se mi je podaří nalepit.

28.12.2008 00:00

Namontovány poklice na kola, který k tomu autu docela pasujou si myslím :-). K Vánocům jsem dostal dálkovej centrál, takže v lednu proběhne montáž. Vymění si dveře a nastříká se ještě přístrojovej štít. Jinak na oknech ofuky.

23.12.2008 00:00

Tak jsem si sehnat středovej panel ten Felďáckej, na vrakáču jsem si sehnat i kořový svítilny zadní. Jenom jedno nešlo vyměnit, protože ty šroubky jsou v háji. Přes svátky budu měnit celý zadní dveře, protože jsou mrtvý. Mám v nich už i díru :-D Takže to dám až na ty nový dveře :-)

12.11.2008 00:00

Jinak munulej týden jsem přezul na zimní gumy a zima nikde. Prej má celej listopad být nadprůměrně teplý, tak by mě zajímalo, kdy přijde trošku zima.

12.11.2008 00:00

Dnes večer rozšíření fotogalerie o fotky motoru, fotku za tmy a dalších

28.10.2008 00:00

Takže dneska jsem s ním najel už 2000 km a jsem zatím moc spokojenej. Jenom ten výkon by mohl být o něco větší, když se to auto trošku zatíží, tak s dechem moc nestačí.

Další vozy Škoda Favorit

Spolehlivost se zdá být dobrá. Po koupi se vyměnili všechny věci co bylo potřeba tj. olej, filtr,silentbloky, zadní tlumiče a prachovka na předním pravým kole. Od tý doby auto zatím drží. Tak snad to nezakřiknu.

Paráda :-)

Řekl bych, tak akorát

Jsou i lepší auta, ale zatím stačí

Jsou určitě lepší než u Škodovky, takže paráda

Je to Škodovka, takže díly za pusu a na každým vrakovišťu

O krapet víc by neškodilo

Docela rozdíl o proti minulýmu

Klasika Favorit, při vyšších rychlostech hlučnější

Mizerný boční vedení, takže se musím krotit. To ale není způsobený jenom sedačkama

No o proti Š120 asi jako nebe a dudy, aspoň se mi zatím nestalo, že by se přehřáli. Říkám, zatím

Vlezlo se zatím všechno, co jsem potřeboval