Hyundai i30 STYLE, 1,6 CVVT

Hyundai i30, foto 1 Hyundai i30, foto 2 Hyundai i30, foto 3 Hyundai i30, foto 4 Hyundai i30, foto 5 Hyundai i30, foto 6 Hyundai i30, foto 7 Hyundai i30, foto 8
Hyundai i30, foto 9 Hyundai i30, foto 10 Hyundai i30, foto 11 Hyundai i30, foto 12 Hyundai i30, foto 13 Hyundai i30, foto 14 Hyundai i30, foto 15 Hyundai i30, foto 16 Hyundai i30, foto 17 Hyundai i30, foto 18 Hyundai i30, foto 19 Hyundai i30, foto 20 Hyundai i30, foto 21 Hyundai i30, foto 22 Hyundai i30, foto 23 Hyundai i30, foto 24 Hyundai i30, foto 25 Hyundai i30, foto 26 Hyundai i30, foto 27 Hyundai i30, foto 28 Hyundai i30, foto 29 Hyundai i30, foto 30 Hyundai i30, foto 31 Hyundai i30, foto 32 Hyundai i30, foto 33 Hyundai i30, foto 34 Hyundai i30, foto 35 Hyundai i30, foto 36 Hyundai i30, foto 37 Hyundai i30, foto 38 Hyundai i30, foto 39 Hyundai i30, foto 40 Hyundai i30, foto 41 Hyundai i30, foto 42 Hyundai i30, foto 43 Hyundai i30, foto 44 Hyundai i30, foto 45 Hyundai i30, foto 46 Hyundai i30, foto 47 Hyundai i30, foto 48 Hyundai i30, foto 49 Hyundai i30, foto 50 Hyundai i30, foto 51 Hyundai i30, foto 52 Hyundai i30, foto 53 Hyundai i30, foto 54 Hyundai i30, foto 55 Hyundai i30, foto 56 Hyundai i30, foto 57 Hyundai i30, foto 58 Hyundai i30, foto 59 Hyundai i30, foto 60 Hyundai i30, foto 61 Hyundai i30, foto 62 Hyundai i30, foto 63 Hyundai i30, foto 64 Hyundai i30, foto 65 Hyundai i30, foto 66 Hyundai i30, foto 67 Hyundai i30, foto 68 Hyundai i30, foto 69 Hyundai i30, foto 70 Hyundai i30, foto 71 Hyundai i30, foto 72 Hyundai i30, foto 73 Hyundai i30, foto 74 Hyundai i30, foto 75 Hyundai i30, foto 80 Hyundai i30, foto 81 Hyundai i30, foto 82 Hyundai i30, foto 83 Hyundai i30, foto 84 Hyundai i30, foto 85 Hyundai i30, foto 86 Hyundai i30, foto 87 Hyundai i30, foto 88 Hyundai i30, foto 89 Hyundai i30, foto 90 Hyundai i30, foto 91 Hyundai i30, foto 92 Hyundai i30, foto 93 Hyundai i30, foto 94 Hyundai i30, foto 95 Hyundai i30, foto 96 Hyundai i30, foto 97 Hyundai i30, foto 98 Hyundai i30, foto 99 Hyundai i30, foto 100 Hyundai i30, foto 101 Hyundai i30, foto 103 Hyundai i30, foto 104 Hyundai i30, foto 105 Hyundai i30, foto 106 Hyundai i30, foto 107 Hyundai i30, foto 108 Hyundai i30, foto 109 Hyundai i30, foto 110 Hyundai i30, foto 111 Hyundai i30, foto 112

Přezdívka auta Hyugo Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:5000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1591 výkon [kW]: 93 kroutící moment [Nm]: 154 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11 maximální rychlost [km/h]: 192 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 340 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "zello".

Nový Hyundai i30 má zaútočiť na zákazníkov ktorý pomýšľajú nad kúpou auta segmentu C.
Ako sa značka Hyundai rada pýši toto je model ktorý robili Európania pre Európu.
Hyundai i30 je nástupcom nevýraznej Elantry a bol navrhnutý v nemeckom Rüsselsheime.
i-tridsiatka vyšla z dizajnovej štúdie Arnejs ktorá bola predstavená na Parížskom autosalóne v roku 2006 a prebrala dizajnové prvky z ďalšej štúdie HED-2 Genus.

A hoci toto auto nepatrí medzi najkrajšie, mňa jeho prednosti úputali natoľko že som sa rozhodol že toto auto proste chcem vlastniť. V júni tohto roku som sa stal šťastným majiteľom HYUNDAI i30 s benzínovým štvorvalcom 1,6l a tak sa pokúsim vyzdvihnúť jeho viac či menej vydarené vlastnosti.

VZHĽAD
Bolo už napísaných kopec riadkov o tom ako sa zadné partie tohto auta podobajú na autá iných značiek. Možno je to pravda, ale keď sa pozriem na i30 ako celok tak na mňa pôsobí takým neopozeraným dojmom. Obzvlášť na mňa zapôsobil bočný profil, ktorý dodáva autu mierne športový výraz.

ROZMERY A PRIESTOR
I30 som zobral vo farbe steel gray. Je to taká všeobecná farba šedivej myšky ktorá nikoho neohúri ani nikoho neurazí. Jemné nečistoty dokáže celkom dobre zamaskovať . Vozidlo je postavené na 16” zliatinových diskoch, ktoré sú podľa mňa kompromis medzi pohodlnou jazdou a estetickým vzhľadom auta. Rozmery vozidla: 4245mm dĺžka, 1775mm šírka a 1480mm výška asi nikoho neohúria, ale rázvor 2650mm už naznačuje, že pasažieri sa možno dokážu aj pohodlne usadiť. A realita dáva za pravdu číslam, technici z Hyundai vystavali vnútorný priestor vzhľadom k vonkajším rozmerom excelentným spôsobom. Štyri dospelé osoby (výška cca 180cm) usadené vo vozidle s dostatočným priestorom na nohy hlavne čo sa vzadu sediacich týka. Priestor nad hlavou má takisto dostatočnú rezervu zhruba 10cm. Zatiaľ čo pasažieri sa na priestor nesťažujú, batožina sa bude musieť uskromniť s podpriemernou hodnotou v tejto triede 340l. Z vlastnej skúsenosti musím uznať, že štyroch dospelých zbalených na dovolenku plus strava proste do kufra nenabalím. Ešteže je toto auto päťmiestne :))
Čo sa týka vybavenosti batožinového priestoru, myslím že sa radím medzi tých spokojnejších a šťastnejších majiteľov i30-ok, vzhľadom k tomu že v Kórei dodávajú rezervy a priehradky kufra asi podľa toho ako ich napadne. Pod podlahou kufra sa nachádzajú užitočné priehradky a medzi nimi tróni plnohodnotná rezerva obutá na zliatinovom disku aký majú aj ostatné kolesá na ktorých auto stojí. Vďaka tej rezerve a priehradkám som prišiel vraj o pár litrov priestoru v kufri navyše, avšak zase po sklopení zadných sedadiel dostanem rovnú plochu bez akéhokoľvek schodu.
Ako vodič som spokojný s umiestnením všetkých ovládacích prvkov. Po pár kilometroch som už všetky dôležité ovládacie čudlíky mačkal intuitívne. Poteší vypínateľný displej rádia, USB port v stredovej opierke, a samostatná skrinka na odloženie okuliarov na čelným oknom. Naopak do dnes som nepochopil akým spôsobom by malo fungovať osvetlenie kozmetického zrkadielka v slnečnej clone, tak aby sa dotyčná osoba videla v zrkadle.

PODVOZOK
Vzhľadom k 16” kolesám a zadnej viacprvkovej náprave auto sedí na ceste sťa by prikované.
V praxi to znamená že mám pocit istoty aj keď náhodou vbehnem do zákruty väčšou rýchlosťou ako by som mal. Auto drží stopu a to že systém ESP ktorý bol domontovaný ako súčasť príplatkovej výbavy sa ešte zatiaľ nedostal k slovu je toho len dôkazom. Škoda len že odhlučnenie podvozku nie je na trošku lepšej úrovni. Na našich kvalitných cestách tak počuť každý prejazd sebe väčšej nerovnosti.

BRZDY
Nejazdil som zatiaľ s autom ktoré by bolo osadené štyrmi kotúčmi, takže neviem odhadnúť ich kvalitu. Pri prvých jazdách som mal pocit že to hádam ani nie je možné aby mali taký silný účinok. Ale momentálne mi to už tak nepríde. Zatiaľ som dokázal ubrzdiť bez následkov vždy keď som to potreboval a to je hlavné, takže brzdy sú účinné :)

MOTOR
1,6 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 93 kW pri 6300 otáčkach a krútiacim momentom 154Nm pri 4200 otáčkach dáva aj pri plnom naložení autu dostatočnú dynamiku. Spotreba sa od situácie pohybuje medzi 5,7 do 7,4 na nádrž. Neduhom je opäť slabšie odhlučnenie motora. V interiéri auta sa začína prejavovať od 3500 otáčok čo zodpovedá rýchlosti zhruba 120 km/h. Je dosť škoda že k tomuto motoru nedodávajú šesť stupňovú prevodovku. Prejavilo by sa to pozitívne určite na spotrebe a aj na hluku v interiéri vozidla. Naopak po meste dokáže
motor ísť 60km/h na piatom prevodovom stupni na úrovni pod 2000 otáčok.

KOMFORT A VÝBAVA
Výbava môjho krásavca je Style. Pôvodne mal byť Comfort , ale o tom na inom mieste.
Čo teda i30 v tejto výbave ponúka?
Ako štandard z nižších verzií to je:
-predné hmlovky
-ABS+EBD
-6 airbagov
-imobilizér
-aktívne opierky hlavy
-úchyty ISOFIX
-výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant
-bedrová opierka v sedadle vodiča
-palubný počítač
-diaľkovo ovládaný centrál
-stredová opierka vpredu s odkladacím boxom
-automatická klíma
-chladená schránka pred spolujazdcom
-autorádio s MP3 a USB portom
-ovládanie rádia na volante
-ovládanie všetkých okien v elektrike
-elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá

K tomu má výbava style navyše :
-pneu 205/55 R16
-zliatinové disky kolies
-kombinované čalúnenie sedadiel látka-koža
-dažďový senzor
-rozmrazovanie čelného skla pod stieračmi
-automatické zapínanie svetiel
-monitorovanie tlaku v pneu

K tomu bolo ešte doobjednané ESP, ktoré si určite nájde v kritických situáciách svoje opodstatnenie. Dúfam že ich bude čo najmenej, ale ten pocit istoty že máte ešte nejakú poistku je na nezaplatenie.

Všeobecne je podľa mňa pomer cena/výkon pri tomto aute na veľmi dobrej hodnote, aj keď sa určite nájdu prvky výbavy ktoré by som rád doplnil, prípadne naopak odstránil. Za tri mesiace používania vozidla som neprišiel na to ako využijem funkciu automatického zapínania svetiel po schválení nového zákona keď sa bude musieť svietiť non-stop. Takisto monitorovanie tlaku v pneumatikách je dobrá vec, ale len pokiaľ nezačnete rozmýšľať nad zimnou sezónou a s tým súvisiacim prezúvaním pneu. To sa hneď objaví kopec otázok a po ich zodpovedaní je výsledok pre tento systém v tomto vozidle dosť nelichotivý. Z toho čo nejde do auta dostať by som určite privítal tempomat. Motor má dostatočný výkon takže asi jediný dôvod prečo nie je možné tempomat dodať je možno nižšia hodnota krútiaceho momentu, ale to je len moja hypotéza. A ako som už spomínal určite by som prijal keby existovala alternatíva so 6 stupňovou prevodovkou.

Čo dodať na záver? Hyundai i30 poskytne tomu kto sa pre ňu rozhodne dostatok miesta pre pasažierov, adekvátny komfort a batožinový priestor v ktorom nezoberiete na dovolenku celú domácnosť, ale rodina s malými deťmi sa podľa mňa dokáže do neho nabaliť bez problémov.
Hlavne aby záujemca vedel čo od toho auta vlastne očakáva.

Budem sa možno opakovať a písať čo už niekoľko krát povedané bolo ale je to tak

+ priestor ( posádka ani na zadných sedadlách si nikdy nesťažuje)
+ modré podsvietenie prístrojov je príjemne decentné
+ brzdy - možno je to iba tým že som ešte nikdy nejazdil na aute čo je osadené štyrmi kotúčmi
+ radenie -presné a vždy to tak jemne cvakne po zaradeni príslušného stupňa
+ automatické vypnutie svetiel po zhasnutí motora (vďaka hruodolf) Najskôr som si myslel že to je závada keď nechám zapnuté svetlá otvorím dvere a nepočujem žiadny zvuk, ktorý by ma upozorňoval, že som ich zabudol vypnúť. No po prečítaní hruodolfovej recenzie som zistil, že to závada nie je. Svetla sa prepnú po zhasnutí motora na obrysové a keď opustíte vozidlo a zamknete tak sa vypnú úplne.
+ stredová lakťová opierka - vždy poteší keď si mám kde položiť ruku plus tie tajomstvá čo ukrýva :)
+ spätné zrkadlá - pomáhajú minimalizovať dosť problémový výhľad dozadu cez zadné okno
+ účinok predných svetiel v noci. Hoci tam sú iba obyčajné halogény svietivosť je na výbornej úrovni.
+ automatická klíma - ak niekedy sadnem do auta čo ju nemá bude sa mi ťažko odvykať plus jej činnosť na výkone motora vôbec necítiť.
+ odkladací priestor na okuliare
+ plnohodnotná rezerva (nič extra ale vždy lepšie ako dojazdovka)

Nie je toho veľa ale nájdu sa aj také

- chýbajúca funkcia MUTE na rádiu

- podľa mňa zbytočná funkcia automatického zapínania svetiel - funguje to na tom ako senzor rozozná zhoršené svetelné podmienky. čiže keď u nás začne platiť zákon o celodennom svietení tak sa táto funkcia v aute stane úplne zbytočnou

- automatické sťahovanie okna len na vodičovej strane - jedná sa len o sťahovanie smerom hore treba gombík držať, napr. konkurenčná Kia cee´d mala auto sťahovanie aj zatváranie na všetkých štyroch oknách vo výbave EX. Nerozumiem prečo to tak nemohlo byť aj v i30.

- výmena žiaroviek - predstava že mám z auta demontovať svetlomety predné alebo zadné kôli výmene žiarovky je pre mňa dosť nepredstaviteľná

- chýbajúci tempomat v príplatkovej výbave - dá sa to prežiť ale určite by možnosť domontovania prispela k vyššiemu komfortu jazdy.

- šiesty stupeň na prevodovke - takisto na diaľnici by prispel k tichšej jazde , motor by nebolo tak počuť. Kolega má 6 stupňovú prevodovku vo fiate bravo2 1,4. Toto v Hyundai ozaj nedotiahli.

- hluková izolácia interiéru - počuť skoro každý prejazd nerovnosti a taktiež motor dáva o sebe vedieť viac ako by som si možno prial hlavne od zhruba 3500 otáčok

- monitorovanie tlaku v pneu - spočiatku som si myslel že je to fajn funkcia. V podstate aj je pokiaľ človek nechce vedieť podrobnosti čo sa za tým skrývajú. Pri výmene kolies za zimnú sadu tak aby ostal systém funkčný treba zakúpiť špeciálne disky so zálisom pre ventily so snímačom. Takisto treba aj sadu ventilov čo vyjde cenovo asi ako štyri plecháče. A keď sa človek chce rozhodnúť že by do toho predsa len zainvestoval, keď už má taký sofistikovaný systém v aute tak sa dozvie že batérie čo sú vo ventiloch sú zaliate. Čiže po ich vybití nie je možná ich výmena a teda je potrebné kúpiť opäť komplet novú sadu ventilov, pričom životnosť batérií je asi päť rokov. Tak za toto sa firme Hyundai poviem len ďakujem neprosím.

Zatiaľ žiadne a dúfam že to vydrží čo najdlhšie, okrem pravodelných servisných prehliadok samozrejme.

Predajca PORTAS s.r.o. má profesionálny personál, ktorý sa o všetko dokázal postarať. Auto dodali dokonca o dva týždne skôr ako bolo dojednané v zmluve.
Bohužiaľ v otázke ohľadom monitorovania tlaku v pneu mi moc informovaní nepripadali. Mal som skôr pocit že po preštudovaní netu som informovanejší ako oni, hlavne keď sa ma pán na druhom konci telefónu po otázke či sa dajú po vybití vymeniť baterky v čidlách spýtal, že prečo by tam mali nejaké baterky byť.

Beriem to tak, že je to predsa len prvý model ich značky ktorý má tento systém a tak je možné že to ešte nestihli naštudovať :))

Ako prebiehal výber auta

V jeden zimný deň, nepamätám si už presne ktorý, zasadla rodinná rada a rozhodla, že je čas aby sa kúpilo auto. Bol stanovený cenový limit a tak sa mohlo začať s výberom adeptov na titul moje nové auto. Prišli na rad tabuľky, prepočty, všetky možné recenzie a fóra, návštevy autosalónov a skúšobné jazdy. Hneď na začiatku boli z výberu vylúčené všetky autá z naftovým agregátom ( nenajazdím ročne toľko kilometrov a tá cena nafty) a potom všetky francúzske a talianske značky. Cez náročné sito sa do finále dostali Toyota Auris , Toyota Corrola Verso, Ford Focus 2 facelift, Kia cee´d a Hyundai i30. Ako prvý z finalistov vypadol Auris, ktorý neprešiel pre podľa môjho názoru dosť nevydarený interiér hlavne čo sa použitých plastov týka. Nasledovala ho Corrola verso čo je síce veľmi praktické auto, ale ani akcia premium ktorá stiahla jeho cenu na 660 000 nebola zfinančného hľadiska už vyhovujúca. Ako ďalší sa porúčal z bojiska focus. A teraz vôbec nešlo o kvalitu auta. Tam proste nie je čo vytknúť. V momente výberu dokonca bežala akcia kde bol za dobrú cenu a v slušnej výbave v ponuke TITANIUM X. Bohužiaľ v Bratislave je len jeden autorizovaný servis ktorého povesť o kvalite práce nie je najlepšia. Takže nám ostali koncernoví rivali cee´d a i30. Najskôr to vyzeralo na veľkú dilemu lebo 7 ročná záruka cee´d-u je ozaj lákavá. Napokon však vyhral pocit z lepšie spracovaného a pôsobiaceho interiéru v i30-ke.

Pôvodným favoritom na víťaza bol i30 1,4 vo výbave comfort plus kopec doplnkovej výbavy. Po druhom zasadnutí rodinnej rady a na odporúčanie starejších sme zmenili motor na 1,6 s tým že nikdy nevieš kedy budeš potrebovať vyšší výkon aby ťa vytiahol z problémov. Farba bola jasná od začiatku a to steel gray.No práve s ňou boli nakoniec najväčšie problémy. Pri objednávaní auta nám predajca povedal že nami zvolená konfigurácia sa nikde v európe nenachádza a ak by sme teda na nej trvali tak by sa muselo auto zadať do výroby čo by bolo asi 5 mesiacov čakania. Tak nám ponúkli
1,6 steel gray vo výbave style, ktorý sa niekde v eu už vyskytoval. Tak sme k tomu pribalili ešte ESP so zľavou plus povinná výbava zadarmo a gumové koberce podpísali objednávku a už len čakali.

10.5.2009 16:51

Folie

tento týždeň boli na auto inštalované fólie vrátane leptania vin čísel na všetky okná

7.9.2008 00:00

Prekopaná recenzia a fotogaléria, doplnené o nové skúsenosti a informácie

5.9.2008 00:00

Tak sme sa vratili z juznych krajin kde sme boli prevetrat hyuga.
nabehali sme cez 1300 kilometrov. cestou do juznych krajin vacsinou po dialnici sme mali spotrebu 6,8l/100km. cestoami po juznych krajinach zvacsa okresneho pobrezneho, vnutrozemskeho a rozostavaneho charakteru plus cast cesty domov sme sa dostali na neuveritelnych 5,6l/100km. A to sme boli posadka o pocte styri dospele osoby. Takze myslim ze vcelku zaujimavy udaj co sa tyka spotreby. Nove prispevky do fotogalerie sa pripravuju tak zatial aspon predkrm na pritiahnutie pozornosti.

17.8.2008 00:00

V piatok v noci sme zažili krupobitie. Následky sú síce nepatrné avšak napriek tomu trvalé :( Pri kontrole následkov som sa konečne dopracoval k odfoteniu motora !!!! A pridal som aj detaily svetiel v noci.

11.8.2008 00:00

Začínam pomaly riešiť dilemu ohľadom zimných pneu. Zisťujem, že to asi nebude také easy ako som si myslel, že nebude stačiť kúpiť len plecháče a nejaké tie zimné pneu. Vyskytol sa problém s krycím heslom TPMS. A tak začinam objavovať všetky zákutia, ktoré súvisia s týmto systémom. Žiaľ zatiaľ to nevyzerá nijako ružovo. Uvidím k akému riešeniu až dospejem,ale nerád by som nejak extra predražoval túto sezónnu záležitosť.

28.7.2008 00:00

Podarilo sa mi už dostať na hranicu 2222km stihol som aj zdokumentovať (fotogaléria) a spraviť nový rekord v spotrebe paliva na plnú nádrž. 725km za 6,4l/100km
A keďže k ďalším fotkám ako motor a pod. sa nejako nedokážem prinútiť , tak som priravil aspoň zostrih z toho ako dokážu na toto auto ušiť body - kit majstri z kóreje. Niektoré vyzerajú celkom zaujímavo.

8.7.2008 00:00

Cez víkend sme boli s na prvom väčšom výlete z Bratislavy do okolia Banskej Štiavnice a Zvolena. Celkovo sme prešli 495 km z toho vačšinu po diaľniciach a okreskách. celková spotreba podľa PP skončila na 6,3l/100km. Ak teda k tomu prirátam tú optimistickú odchýlku PP tak reálne sme to prešli za zhruba 6,6l/100km čo je podľa mňa celkom slušná hodnota na to že auto malo na štarte nabehaných iba 1300km. Musím ešte podotknúť že sme jazdili v rámci predpisov a po diaľnici okolo 120km/hod.
Pridávam aj zopár nových fotoos

29.6.2008 00:00

Pridaných zopár fotiek interiéru

25.6.2008 00:00

Chystám sa objednať bezpečnostné matice na disky. Pri objednávke auta mi nejak nedošlo, že oni to tam automaticky nedávajú.

Přidat názorDiskuse: Hyundai i30 STYLE, 1,6 CVVT

Další vozy Hyundai i30

Až na pár momentov ked sa klima a esp chovali inak ako zvycajne je spolahlivost zatial bez problemov.

Veľkosťou iba priemerný batožinový priestor, ale s odkladacími schránkami po stranách a plnohodnotnou rezervou, čo tiež dnes nebýva pravidlom.

Dostatok miesta pre posádku opäť s množstvom odkladacích priestorov.

Na môj vkus pomerne dosť živé a to je ešte stále v zábehu. Ešte si tak konečne zvyknúť na ten citlivý plyn a spojku :)

v dvoch smeroch nastaviteľný volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča plus bedrová opierka dobré bočné vedenie. Chýba už len tempomat, šiesty rýchlostný stupeň, lepšie odhlučnený podvozok a motor.

Zatiaľ vyššia spotreba ako je na papieri. Nakoľko sme však stále v zábehu tak čakám že po čase pôjde dole. Servisná prehliadka každých 20000km je celkom slušný údaj.

zatiaľ som nemal príležitosť riešiť a dúfam že tak skoro ani mať nebudem.

Vzhľadom na veľkosť auta postačujúci.

pomaly sa uz ustalila. Od papierovych hodnot vyrobcu som este kusok nad priemer ale inak celkom spokojnost.

Motor je kľudný, pri červenej na križovatke sa mi stáva občas že ho úplne prestávam registrovať. Za to pri rýchlosti nad 120 km/h už dáva o sebe vedieť viac. Škoda že 6 stupňovú prevodovku montujú iba do najväčšieho diesla.

Kombinácia látka koža je celkom fajn, ale pri horúcejších dňoch to bude peklo. Inak stabilita podľa mňa na úrovni, plus bedrová opierka, nie je čo dodať.

Štyri kotúče sa dokážu zahryznúť občas až neuveriteľne rýchlo. Niekedy sa bojím či to ubrzdia tí čo sú za mnou. :)

340l na túto triedu je priemer, ale zatiaľ nebol problém , že by som tam nedokázal niečo dostať. Dokonca po sklopení 60% zadných sedadiel a zhodení predného kolesa som tam odviezol aj bike.