Škoda Favorit

8.87 Uživatelé

Škoda Favorit, foto 1 Škoda Favorit, foto 2 Škoda Favorit, foto 3 Škoda Favorit, foto 4 Škoda Favorit, foto 5 Škoda Favorit, foto 6 Škoda Favorit, foto 7 Škoda Favorit, foto 8
Škoda Favorit, foto 8 Škoda Favorit, foto 10 Škoda Favorit, foto 11 Škoda Favorit, foto 12 Škoda Favorit, foto 13 Škoda Favorit, foto 14 Škoda Favorit, foto 15 Škoda Favorit, foto 16 Škoda Favorit, foto 17 Škoda Favorit, foto 18 Škoda Favorit, foto 19 Škoda Favorit, foto 20 Škoda Favorit, foto 21

Přezdívka auta White Angel Rok výroby 1993 Koupeno ojeté najeto [km]:140000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1289 výkon [kW]: 43 zrychlení 0-100 km/h [s]: 16.5 maximální rychlost [km/h]: 163 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Liner".

Škoda Favorit. Kdo by tohle auto neznal :) Názory na Favorita sou velmi různé. Každej se na nej dívá jinak :) Favorit je moje první auto a proto ho budu posuzovat jak ho vidím já skoro po třech letech v mém vlastnictví :)

Je to poslední model s karburátorem a s nulovou výbavou.
Auto sem koupil druhej den po tom co sem dostal řidičák a se značne neuváženým výběrem. Moc sem si ho neprohlíd..no moc... vůbec..Moej chyba která se už snad opakovat nebude :) Po příjezdi domu sem si všimnul bouchleho prahu a ne přiliš sumerne barvy na dveřich. Favík jezdil po krátkem čase poněkud špatne...až skoro vůbec...do šlo to až tak daleko že maximální ryclost byla 70hm/h na čtyřku.. pokud sem dal pětku začlo to chcípat, a nedrželo volnoběh. Tak se jelo do servisu kde se zjistilo, že je v háji karburátor,vyměnil se a opravili se další věci(špatně šli otevírat LZ dveře, nešlo stýáhnout okýnko u PP dveři(u LZ nejde dodnes :D )). Částak po servisu byla opravdu nehezká..v prubehu dvou let se ješte vymenily zadní pakny,komplet přední brzdy a naposled sem menil prorezli chladič. V posledník roce je ale favorit vlasně 100% funční a bez poruch. Což si myslim že je na Favorita dobré :D

Desing se muže někomu libit..někomu ne. Sám mám chvile kdy je fakt krásný a nádherný..a nekdy mi přijde divnej... :) Dělal ho Bertone tak by ale krásnej měl bejt.

Kufr - je prakticky skoro stejný jako má Fabie. Bohužel me ho zaplnuje alespon z pulky povynná výbava+věci na připadne drobné opravy a poruchy. Po ne příliš vzdálene zkušenosti se do auta nastehoval i hasici přístroj, který doufám nebudu nikdy potřebovat.

Co se týče interiéru, mám už faceliftovanou verzi s černou barvou interieru. která je Mnohokrát hezčí než starý hnědy.
uvnitř je místa dost. na míste řidiče se mi sedí pomalu lip než v aute o nějakou tu třídu víš (Opel Omega). Bohužle díky mé výsče sem tam jen tak tak..sedadlo dozadu už posunout nejde...a koleme si vypním cyklovyč a blinkr při odbočování vlevo..:D Nevím jeslit se mi to zdá nebo to tka je,ale volant mi přijde že neni přípo prot vám ale je trochu víc ke středu. Nevadí mi to..ael jeto divný :)

Jízdní vlastnosti-me se snim jezdí dobře, brzdy sou se daji krásne dávkovat a zabíraj skoro hned :) Motor má 58 koni..což je teda dost málo.. :D alespon pro mě. Vzatáčkcáh se dost naklání. Ale když zjistite kde sou limitym dá se jet celkem rychle.Dá se ujet i "kufrovým" řidičum, který se vám pořád lepí na kufr. Ikdyž při takovéto jizde je krev opravdu plná adrenalinu...Tohle už v novejších autech asi nezažijete :D Nemá posilovač řizení, což je velice dobře, protože silnici citite orpavdu na volantu a poznáte kdy už moc nedrží stopu.

Silné stránky....no...tak naklady na servis :) díli jsou asi nejlevnejší jaký sou :)Cleková jednoduchost auta. A v současné době i velice dobrá spolehlivost bez poruch :)

no..tak slabejch stránek je už trichu víc :D nejhorši je asi koroze :) bohužel....Rezne všude kde muže :) střech ještě ješte ted bez ztráty kytičky drži.. :D

Motor by moh bejt taky silneší :)

a pokud si dáte práci a oprávíte pár porblému, většinou se objevi další au plne jiné problémy..

Porochuy sme napsla jíž výše :) Ješte sem zapoměl na prsklé tesneí pod hlavou,hlava s le nebrousila takže čekám že se to stane zase.
A servis...moh bych najit i trochu lepší než kam jezdim :)

Autobazar...už asi nikdy.. :D

Plány

Sousné plány sou takové, že budu auto udržovat v chodu. A začínám se pokukovat už i po jinem vozítku, ale ješte to chvili potrvá :) Chtěl bych jezdit rally tak uvidime jak se mi to splni či nesplní :)

31.3.2011 17:01

EKO likvidace

Dnes bylo mé první auto, Škoda Favorit, ekologicky zlikvidováno:( Bylo to krásných 5 let, doufám že se v uatomobilovém nebi bude mit dobře:( RIP :(
Ještě přidávám fotku s mým novým autem z doby, kdy ješte jeho osud nebyl plně zpečetěn

17.8.2009 13:40

Nraznik

tak sem strašne chytre zaparkoval a utrh o obrubnik naraznik...takze musim ale vymenit i blatniky:-/

10.5.2009 23:00

Mimoňský války 14

takže sem s fáčkem absolvoval tuning sraz :) předtim sem stih poopravit rezavá mistečka takže vypadl o hodne lip :) na srazu sme zajel pár spritnu který sou opravdu nudný..a i rychlsni zkoušku která je naopak velice zábavná :D fotkya video přidám nejspíš zejtra :) take sme dosple k názoru že fáčko jako auto uplne stači... jede prakticky sjtne jako mondeo 1,8 akorát jeto mnohme zabavnejší a na okreskách o hodne vetši adrenalin :)

2.4.2009 16:44

Pár fotek

Přidal sem pár fotek. Na jedný je volant kterej už tam mám přes rok :) a druhý sou fotky s druhym autem :))

18.2.2009 19:45

Nějakej dobrák mi rozbil pravý přední světlo :-/

vypadá to jako umysl protže to schytalo jenom svetlo...no ale už je vyměněný...neni nový..ale za 150..no neberte to :D

13.1.2009 00:00

ješte bych rád přidal video ze srpnových Mimonských válek, kde sem si zajel rychlostní zkoušku, která se mi teda opravdu libila...a čas snad neni uplne tka strašný,ikdyž moh být o dost lepší :) http://www.youtube.com/watch?v=qjd9FO5b0tE

12.1.2009 00:00

Asi mesíc mám novou technickou :) bohužel si vyžádala výměnu předních dveři :( vypadaj hrozne...a řidičovy maj hnědej iterier a nejde vymenit :(

7.7.2008 00:00

tak sme z toho vytáh 170 :D a volant sme moh kliden pustit a jelo by to krásne rovně :) horší to je s brzdama..asi brzdovej válec :-/ ale to se spraví :D a až budeš čas bude uplne nová recenze :D

22.4.2008 00:00

Na podzim měnený celé přední brzdy...bohužel sem i zdá že mi odešel brzdovej válec :(
A nekdy v zime nekdo neuměl parkovat :( jdnou mi nacouval na nárazník koulí a trochu ho shodil a jendou to odes blatník :( viz fotky (a je tam videt i nejslabší stránka favorita :D)
Přezuto na letní a hend to jede zase uplne jinak :))
Přibude sportovní volant Issota Evoluzione...už se tešim až snim budu krotit tšch závratnejch necelejch 60 koníků (nebo spíš poníků? :D)

24.12.2007 00:00

Video z Mimoňských válek XI ;) omluvte prosím pár sprostých a nevhodných slovíček :[
dále zkouška zrychlení :)
ješte mužu přidat zvuk výfuku,ale to asi jen pro ty co to zajímá;)

Video

Přímý odkaz na video.

Další vozy Škoda Favorit

Spolehlivost sama :)) problémy byly zpusobený jenom moji blbostí :)

Až na kufr dobrý :)) no a ješte na "něco" místa taky nic moc :D

Lepší motor a podvozek by to chtělo:D

Drncá, ale me to neva :)) A naklání se v zatáčkách.

V porovnání s ostatníma autama vlastně nulové..ale i tak je to dost :D

Snad nejlevnější ale ješte by mohlo betj líp :)

Hmmm nic moc :D bohužel :D

Moc na ni nekoukám :)) Ale stejně by mohla bejt menší :)

Řve jak něco...ale me se ot líbí :)) potřebuju ho slyšet :)

Chybý boční vedeni jinak dobrý :)

Plně dostačující :)

Kdyby byl dvakrát tak velkej dobrý :D

Posilte svoji imunitu! Pomůže rakytník, česnek i zázvor!

Posilte svoji imunitu! Pomůže rakytník, česnek i zázvor!

Podzimní plískanice doprovázená rýmou a nachlazením se hlásí o slovo. Imunitu ale můžete nastartovat i s pomocí…

Zkrat moderátora Suchoně v Televizních novinách: Nezvládl jsem to! Nova: Vyvodíme důsledky!

Zkrat moderátora Suchoně v Televizních novinách:…

Moderátor TV Nova Petr Suchoň (36) v pondělí v Televizních novinách neudržel emoce a profesionálně selhal, když…

Nevšední cesta Dobeše za zámořským snem: prioritou škola i uvědomění

Nevšední cesta Dobeše za zámořským snem: prioritou…

Bylo mu šestnáct let, když se rozhodl odejít. Jakub Dobeš nabral směr USA. Cíl? Posunout se hokejově i lidsky.…

Rozhodce o krocích proti Haškovi: Lež, neomluva. Vyzval bych ho na souboj

Rozhodce o krocích proti Haškovi: Lež, neomluva.…

Když si přečetl víkendové vyjádření Martina Haška staršího o tom, že výsledek sporu mezi jeho synem a Spartou…

Petr Havlík: S Blábolišem na věčné časy a nikdy jinak

Petr Havlík: S Blábolišem na věčné časy a nikdy jinak

Už jsme v tom našem Česku zažili mnohé. Měli jsme tady sarajevský atentát, lánský puč a mnohé další zlomové…

Z nočních ulic zmizí statisíce lidí, kteří se navzájem olizovali nebo na sebe zpívali. Vláda zakázala noční vycházení

Z nočních ulic zmizí statisíce lidí, kteří se…

Vzhledem k tomu, že se situace s šířením koronaviru nijak zázračně nelepší, sáhla vláda po dalších restrikcích.…