Recenze

3 Majitel

Subaru Forester 2.0 Diesel XS Comfort

9.77 Uživatelé

Hodnoceno: 13× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Subaru Forester, foto 1 Subaru Forester, foto 2 Subaru Forester, foto 3 Subaru Forester, foto 4 Subaru Forester, foto 5 Subaru Forester, foto 6 Subaru Forester, foto 7 Subaru Forester, foto 8
Subaru Forester, foto 9 Subaru Forester, foto 10 Subaru Forester, foto 11 Subaru Forester, foto 12 Subaru Forester, foto 13 Subaru Forester, foto 14 Subaru Forester, foto 15 Subaru Forester, foto 16 Subaru Forester, foto 17 Subaru Forester, foto 18 Subaru Forester, foto 19 Subaru Forester, foto 20 Subaru Forester, foto 21 Subaru Forester, foto 22 Subaru Forester, foto 23 Subaru Forester, foto 24 Subaru Forester, foto 25 Subaru Forester, foto 26 Subaru Forester, foto 27 Subaru Forester, foto 28 Subaru Forester, foto 29 Subaru Forester, foto 30 Subaru Forester, foto 31 Subaru Forester, foto 32 Subaru Forester, foto 33 Subaru Forester, foto 34 Subaru Forester, foto 35 Subaru Forester, foto 36 Subaru Forester, foto 37 Subaru Forester, foto 38 Subaru Forester, foto 39 Subaru Forester, foto 40 Subaru Forester, foto 41 Subaru Forester, foto 42 Subaru Forester, foto 43 Subaru Forester, foto 44 Subaru Forester, foto 45 Subaru Forester, foto 46 Subaru Forester, foto 47 Subaru Forester, foto 48 Subaru Forester, foto 49 Subaru Forester, foto 50 Subaru Forester, foto 51 Subaru Forester, foto 52 Subaru Forester, foto 53 Subaru Forester, foto 54 Subaru Forester, foto 55 Subaru Forester, foto 56 Subaru Forester, foto 57 Subaru Forester, foto 58 Subaru Forester, foto 59 Subaru Forester, foto 60 Subaru Forester, foto 61 Subaru Forester, foto 62 Subaru Forester, foto 63 Subaru Forester, foto 64 Subaru Forester, foto 65 Subaru Forester, foto 66 Subaru Forester, foto 67 Subaru Forester, foto 68 Subaru Forester, foto 69 Subaru Forester, foto 70 Subaru Forester, foto 71 Subaru Forester, foto 72 Subaru Forester, foto 73 Subaru Forester, foto 74 Subaru Forester, foto 75
 

Technické info

Přezdívka auta Liška rezavá Rok výroby 2010 Koupeno nové najeto [km]:8000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1998 výkon [kW]: 108 kroutící moment [Nm]: 350 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.4 maximální rychlost [km/h]: 195 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 450 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 6.4

Popis vozu

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Vaclavicek".

Po ojetinách Golfu III, IV a Octavii I jsem se rozhoupal do nového japonského SUV-myslel jsem, že jdu o třídu výš, bohužel jsem šel o třídu níž (z koncernu VW do Subaru)!
Proč zrovna Subaru Forester, vyšší posez, trvalý pohon všech kol, nezájem zlodějů o japonské vozy, údajná spolehlivost a bezporuchovost, záruka 3.roky nebo 100.tis km (poslední 3. jmenovaná pozitiva se po návštěvě autorizovaného servisu změnila a rozplynula ve zklamání a zanevření na značku Subaru)

Silné stránky

Pružný, výkonný a úsporný dieslový motor (hlinikový-ten snad nebude korodovat, 4.válec Boxer Diesel, je to samozřejmě Comon rail, 350. nm při 1600-2400 ot/min).
Trvalý pohon všech kol, v zimě velké pozitivum, ovšem v běžných podmínkách např. s Toyotou Rav 4 nebo VW Tiguanem nepostřehnutelný rozdíl.

Slabé stránky

Záruka, spolehlivost vozidel zn. Subaru je jen papírová a nezobrazuje aktuální stav.
Společnost Subaru ČR s.r.o., Pekařská 638, 155 00 Praha 5 (Emil Frey), posuzuje každou jednotlivou záruční opravu (což je správné), ale výše uvedená společnost neuznává téměř žádné reklamace (musí se šetřit na klientech především, vždy se najde nějaký blbec co si tu rezavou lišku koupí-Já už to ale nikdy nebudu).
Například Subaru motory s dieslovým motorem trpí na spojku, spojka nezvládá pohltit velký točivý moment, Subaru ČR uznává záruku jen do 20.tis km ???
Rezavějící výfuky a části podvozku (těhlice, brzdové kotouče) horší než u Lady Nivy, autorizované servisy na příkaz spol. Subaru ČR neprovádí výměnu rezavějících výfuků, ve dvou autorizovaných servisech potvrzeno: výfuky na Forestrech jsou ošizené, hnijou na všech Forestrech.
Oficiální vyjádření SUBARU ČR (Emil Frey): na výfuk se záruka neposkytuje, rezavé výfukové potrubí je po roce úžívání jako lešeňová trubka, doporučují opravu svépomocí (odstranění rezavého povrchu a následné natření či nastříkání zinkovou barvou) výfukové potrubí dle nich vydrží minimálně 3.roky, od koupě nového vozu a to jest vyhovující, co by jsme chtěli u vozu za 700-800.tis Kč, po této době skončí záruka a můžete si koupit za své peníze nové výfukové potrubí (druhovýroba se nedělá), jak píši výše záruka je jen papírová, problémy nechtějí řešit.

Tomu říkám propracovaný marketing společnosti SUBARU ČR s.r.o. (Emil Frey Praha)

Rezavějící výfuk není nijak spjat s provozem například v znečistěném terénu, nebo stojícího na parkovišťi, koroduje to na vzduchu, respektive při jízdě v dešti, nejvíce to postihuje sváry a prskající kousky od svařování.Závěr:
MÉ PRVNÍ A POSLEDNÍ SUBARU !
UŽ NIKDY SUBARU !

A to jen z důvodu neochoty a arogantního chovaní dealera pro ČR Subaru ČR Emil Frey.

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):

Autorizované servisy Subaru ČR nejsou špatné, ale připomínají mi vesnické opravny vozů, když srovnám zázemí Toyoty a Subaru připadám si jako v autosalonu Audi a Lada (u Lady čekám, že bude korodovat u Subaru ne)
Někdo našel japonskou vlajku a přibil jí na zeď autosalonu tak na mě působí prodejny a servisy vozidel Subaru, absolutně žádně sjednocující prvky provozoven (i takový Kaufland má takové prvky, které sjednocují provozovny)

I Hyundai autosalony a autorizované servisy mají nějaké sjednocující prvky a vypadá to nějak profesionálně, připadá mi že Subaru je ve většině případů jen doplněk prodeje.

Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)

Koupeno od neautorizovaného prodejce spol. EMISTAR SERVIS s.r.o. ve Frýdku-Místku. www.autoemistar.cz
S jednáním prodávajícího jsem spokojen, takhle nějak si představují autosalon, když je nějaký problém tak se řeší a ne přístup autorizovaného dealera pro ČR-Subaru ČR (Emil Frey).
Vozidla vozí z Evropské unie, plná záruka najeto něco kolem 15.km-
To nejlepší na závěr, při koupi mého Forestra byla ceníková cena pro ČR 820.000,-Kč u Emistaru ve Frýdku-Místku 688.000,-Kč.
Neuvěřitelný rozdíl v ceně 132.000,-Kč ???

Koupi vozu u tohoto prodejce doporučuji, ale nedoporučuji vůz zn. Subaru a to z důvodu: klamavé reklamy, arogatního jednání, tuposti zaměstnanců spol. SUBARU ČR (Emil Frey), která si neuvědomuje, že ztráta zákazníka je nenahraditelnou škodou a projeví se, až za nějaký čas a to v této době platí dvojnásob !


Než Subaru Forester doporučuji Škoda Yeti, VW Tiguan, Hondu CRV, Toyota Rav-4, snad i Dacii Duster.

Dodány foto malého japonečka za 229.tis,-Kč

Dodáno foto malého japonečka-Suzuki Swift, stáří 2-3.léta.
Srovnejte výfukové potrubí u tohoto japonečka za 229.000,-Kč a Subaru za 688.000,-Kč.(porovnávám vozy odlišných tříd a Swift je za 1/3 ceny Subaru Forester)

Doplněno foto Outbacka v dieslu (ceníková cena 799.000,-Kč) s detailem kvalitního výfukového potrubí ala SUbaru ??
Pro srovnání foto Suzuki SX4 (ceníková cena 384.900,-Kč) s detailem výfukového potrubí.
Závěr si udělejte sami.

Dostatečný důkaz a argument pro výrok a o nekvalitním výfukovém potrubí dodávaným na vozy zn.Subaru, a také přístupu k záruční opravě na tyto nekvalitní výf. potrubí, které si budou muset majitele po 3.létech zakoupit na své náklady a z toho plynoucí poškozování kupujícího ve prospěch prodávajícího (dealera pro ČR Subaru ČR)

 

Novinky v recenzi

15.8.2011 18:53

Přidáno foto Lady Nivy r.v. 2000-nový vůz za 235.tis kč

Dnes v Opavě nafocen vůz Lada Niva, r.v.2000, dle rozhovoru s majitelem: vůz provozován po lesních cestách a v běžném terénu.
Výfuk vyměněn cca. pře dvěmi léty.


Přidat názorDiskuse: Subaru Forester 2.0 Diesel XS Comfort

Další vozy Subaru ForesterVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
2

Vzhledem k chování spol.Subaru ČR nemám důvěru v tento vůz a všechny modelové řady Subaru, jak píši výše MOJE PRVNÍ A POSLEDNÍ SUBARU!

praktičnost
8
prostornost
8
jízdní vlastnosti
8
jízdní komfort
8
náhradní díly
5
výkon motoru
8

Vzhledem k točivému momentu a pohonu všech kol-hodně dobré

spotřeba
7

Jaro, léto -6,4 Zima- 7,2

hlučnost motoru
8

Nedokáži objektivně posoudit po 8.tis km bych netipoval, že je to diesel, hodnotit se to může po 100.tis km

kvalita sedadel
5

Se srovnání s Octavii I jsou snad sedadla s Žigulíka, lavice jako v drezíně

brzdy
1

Korodující těhlice, náboje, v kotoučích jsou rýhy, pískající brzdy-na to se opět záruka neposkytuje (Subaru ČR) Se srovnání s Octavii-hrůza

zavazadlový prostor
7

Průměr


Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…