Subaru Forester (2010)

8.5.2011

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Vaclavicek". Po ojetinách Golfu III, IV a Octavii I jsem se rozhoupal do nového japonského SUV-myslel…

Subaru Forester (Vaclavicek)

foto sotomaior

sotomaior 08.05.2011  13:48

koroze

no ty bláho, takto nevypadá ani můj hyu po jedné zimě...ale čím dál tím více se mi potvrzuje, že čím novější auto, tím méně toho vydrží... třeba passaty B5 a B5.5 měly výfuky z nerezu a ty jsou nesmrtelné. Ta spojka byla problémem prvních serií, později to prý "vychytali" že vydrží i 100tkm. Jinak mohl bys napsat něco více o motoru? chtěl bych legacy min. generace s tímto agregátem a nej jsou postřehy od majitelů...dík

"-- skrytý --" 08.05.2011  15:42

« Re: koroze

U Passatu B 5 nebo B 5,5 není nerezový výfuk ale plechový, kadopádně z podobného materiálu jako u Octavie I, tedy 250.tis km bez známek koroze, vypálí se je jako by načervenalej, ale žádná liška rezavá.
      Já osobně vozidlo zn. Subaru nedoporučuji, je na to drahý servis a téměř nic neuznají jako servisní záruku, když vyjedeš ze salonu tak jsi přišel o záruku a pořád se z někým hádat.

Běž radči do nějakého němce AUDI, BMW, nebo koncern VW !

Za mě už nikdy Subaru !

Ahoj. V.

"-- skrytý --" 08.05.2011  21:44

« Re: Re: koroze

Jsem majitelem tretiho Subaru v rade.
        Uznavam, ze u noveho auta rezavy vyfuk neni zrovna dobrou vizitkou (jsem na tom stejne u Outbacka), na stranu druhou musim ze zkusenosti rict, ze koroze je pouze povrchova. Vyfukove trubky Subaru silou steny pripominaji trubky lesenarske, tudiz obava, ze za dva az tri roky Vas ceka jeho kompletni vymena je licha. Ostatne, jistota je kulomet a investice zhruba 250,- do zinkoveho spreje a nastrik vyfuku asi nic nezkazi.
        Nic mene chapu postoj Subaru, ktere tuto zkusenost stejne jako ja ma a vi, ze (pres to, ze vyfuk vypada nevabne) Vam dalsich minimalne 10 let vydrzi a zaruku neuznava. Ostatne proc taky, kdyz pripadne vymeneny vyfuk bude za rok vypadat uplne stejne.

Stara/verna klientela Subaru vi, proc si kupuje Subaru.
        Neni to proto, ze by melo uzasny design, mekcene plasty na pristrojovem panelu a posledni vychytavky elektroniky, ale skvele podvozky, neprekonatelna trakce, jizdni vlastnosti, skvely zvuk boxeru apod.
        Subaru neni auto bez chyby a neni pro kazdeho.

"-- skrytý --" 09.05.2011  07:24

« Re: koroze

Jsem rád, že jsi jako majitel Subaru uznal, že to ojebávají.
          A tvé dedukce o tloušce použitého materiálu, potvrdí tento odkaz He, he: [odkaz] jedná se o dalšího spokojeného zákazníka lišek jménem Subaru rez na podvozku a výfuku je po 14.měsících provozu a 14.tis km!
          A v natírání výfuku u nového vozu vidím opravdu racionalitu, konečně někdo objevil japonskou kvalitu-nachází se v rukou kupujících a pudle zinkové barvy.

Bravo, bravo

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 10.05.2011  09:10

« Re: Re: koroze

Tak pro porovnani doporucuju napriklad tuto fotku:
            Auto za 962 tisic penez >:D

"-- skrytý --" 10.05.2011  16:43

« Re: Re: koroze

Obavam se, ze jsem se bud nevyjadril zcela jasne, nebo me nechces chapat.
            Nikdy jsem nerekl, ze Subaru neco ojebava.
            Nic mene se to pokusim vysvetlit jeste jednou a zcela polopaticky.

-trubka vyfuku nedela paradu, ale pres rezavy povrch vydrzi nasledujicich 10 let, neb ma velmi silne steny a koroze je pouze povrchova.
            -pokud Ti nesejde na tom, ze je to vzhledove nehezke, nemusis pouzit zinkovy sprej, pak ale nevim, proc se o tom bavime.

Jsem si temer jisty, ze kdyby jsi prisel za servisnim technikem a pozadal ho (slusne a bez jeceni), at to nastrikaji v servisu, tak to udelaji zadarmo, nebo za velmi mrzky peniz.

Ve svem okoli mam 4 Forestery (2x turbo benzin, 1x D, 1x benzin), nekolik Imprez a Legacy (vse ruzneho stari) a muzu rict, ze spodky vypadaji u vsech stejne.
            Ale nikdo to neresi, protoze vedi, ze to je jen kosmeticka vec a ze to proste vydrzi (zvlast, kdyz uz to 10 let drzi).

Ted uz je jen otazka, jestli Te zajimaji fakta, nebo jsi se proste upnul na to, ze je to rezavy a tim padem se to nutne musi do tydne rozpadnout a vsechno okolo i auto jsou tim padem spatny.

"-- skrytý --" 19.05.2011  08:48

« Re: Re: Re: koroze

Tadleta rez není povrchová, leze dost do hlubky, jak ten rezatý flek přejedeš kartáčem zůstane díra několik desetin mm, měl jsem to shozené u firmy co se zabývá antikorozní ochranou, jeto fakt nekvalitní materiál. Kvalita šla dolů bohužel.

"-- skrytý --" 08.05.2011  16:19

koroze

O pár nově přidaných aut zpátky je taky Forestr a majitel si taktéž stěžuje na korozi takže to asi nebude jen vada jednoho kusu :-) že by v japonsku zapoměli že se v evropě používá v zimě sůl >:D jezdím třemi auty různého věku všechny koncernu vw v audi,škodě,a vw nejstarší auto má 6 let a výfuk ještě v pohodě slouží a auto nikde nerezne a u dvou letého audi je spodek auta ve stavu nového vozu! a podotýkám že auto stojí venku nikterak v garáži a jezdí 12 měsíců v roce

"-- skrytý --" 08.05.2011  18:18

« Re: koroze

Dělají to opravdu všechny Forestry 2008 a výše, viz další reklama un. Subaru od uživatele Kaktus.
      Koroze je už extremní, ale prodejce a autorizovaný dealer (SUBARU ČR Emil Frey) tvrdí že se nejedná o vadu!!!

foto wumpy

wumpy 08.05.2011  19:06

záruka

Se zárukou subaru byl problém i dřív. Importér i na svých oficiálních stránkách uváděl něco ve smyslu, že neposkytuje záruku u aut z dovozu. Uvádím příklad, že mazda dovezená ze zahraničí a serviskou,stará 2roky, problém bez problémů vyřešen v rámci záruky. Ten výfuk je ostuda, passat b6 4motion opravdu vypadá mnohem líp. Na fabii rok 2001 na výfuku po roce taky byla rez, ale ten není aspon není vidět. Vydržel 7 let. V rodině se nám na nové výfuky osvědčil hliníkový sprej wurth, kromě svárů výfuk vypadá hezky jako nový.

"-- skrytý --" 08.05.2011  19:12

« Re: záruka

Ne, ne záruka platí po celé Evropské unii (na třech následujících piliřích volném pohybu služeb, zboží a pracovní sily stojí základy EU).
      Záruku neuznávají automobilky, jen když dovezeš vůz z USA.

SUBARU ČR Emil Frey neuznává záruku na výfuk a na podvozkové části ani osobám, kteří koupí vůz u nich na saloně..!!!

Přikládám odkaz na nabídku u Freye:
      Forester až za 909.000,-Kč a majitel si bude za rok natírat výfuk, to by měli u inzerátu napsat ne ?

"-- skrytý --" 09.05.2011  10:01

subaru

opravdu není levné auto a servis by s k tomu měl postavit. Pokud to neuznává jako závadu, upozornit na to kupujícího předem a přidat to do návodu k živelným katastrofám a atd., kdy záruka neplatí :no:

m.z. 09.05.2011  16:53

recenze

Psal si to jako recenzi na auto, nebo si nám chtěl jen sdělit, že máš rezavý výfuk?
    Já se díval schválně pod auta na place, Impreza 2010 17tkm - rezavý
    Punto 2010 30tkm - rezavý
    Jumper 2011 10tkm - rezavý
    na Zafiru jsem dával nový tlumič origo Opel a do roka byl taky jak liška.
    Nevím, jestli si ostatní značky trochu neidealizuješ, nezastávám se Forestra, jen se na to dívám reálně, je tam hlavně chyba, že je to vidět krásně zvenku.
    Tomu nerozumím, proč je tak ukazujou.

"-- skrytý --" 10.05.2011  08:38

« Re: recenze

M.Z.
      Implicitně si uznal, že výfuky a podvozky u Forestra 2008 a výš jsou ojebané, to myslím všem lidem kteří si čtou tuto diskusu stačí, když jsi vlastníkem Subaru.

K tvému výkladu
      Punto se prodává za 820.tis Kč ?
      Jumper se prodává za 820.tis Kč ?
      Opel Zafira se prodává za 820 tis Kč ?

Forester je třída Tiguanu, Vitary, Q5, RAV-4 případně Yetiho je na těchto vozech koroze výfukového potrubí po 6.měsících provozu a 8.tis km, dodej foto a Já uvedu že Subaru je nejspolehlivější vůz.

m.z. 10.05.2011  08:49

« Re: Re: recenze

Zafira měla cenovku vyšší a Jumperu moc nechybělo...

foto Pegas

Pegas 09.05.2011  20:01

NO

Tak někdo preferuje jízdní vlastnosti a spolehlivost,jiný zase jak má po letošní zimě orezlé spoje na výfuku >:D

foto gagarin-cccp

gagarin_cccp 10.05.2011  08:32

děs běs!

Zdar čoveče, no to zírám, teda takovejhle kvalitativní propad....zvláště když nejsi sám a na ty samé věci si stěžoval tady někde kolega před Tebou taky v recenzi na Forestra. No to čumím...joo hold, to je nová doba :-( šetřit se musí všude a na všem!

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 10.05.2011  09:15

« Re: děs běs!

Vyfuky u Subaru rezly vzdycky - jelikoz mame v rodine 7ks Subaru, tak to umim posoudit. Nicmene kazdy originalni vyfuk vydrzel nejmene 150 tisic km a/nebo cca 8 let. Zvenku je to sice nehezke, ale na funkci to vliv nema. K cemu je dobry, kdyz je plast a trubky z nerezu, kdyz stejne po stejny dobe vyhnije zevnitr... Ale chapu, ze to nekterym uzivatelum vadi, jenze zaruku na to nikde neuplatni. A doporucuju zkusit uplatnit zaruku primo u prodejce :-)

foto authorxxx

authorxxx 10.05.2011  13:34

Poruchy Subaru

Po prečítaní rôznych fór to máme:
    - u benzínu po cca. 120.000 km katalyzátor
    - u dieslu spojka
    - zvonku hrdzavý výfuk (prehrdzavel niekomu po 3 rokoch durch?)
    - zasraté brzdy a neprofesionalita servisu je jedno a to isté, za to výrobca nemôže

Takže benzín by mal byť celkom v pohode.
    Nič viac som na fórach nenašiel, takže to nie je také hrozné.

foto Rousek

Rousek 10.05.2011  14:51

Koroze

Hele a má to vliv na funkci živočicháře? Nemá. Prostě to jenom nevypadá dobře. Nevím, jestli je lepší mít rezavý výfuk a jezdit si v pohodě kam potřebuju (tj. s využitím Symmetrical AWD), nebo mít krásně vytuněnej výfuk a ........ každý si doplní sám co potřebuje

"-- skrytý --" 19.05.2011  08:43

Rezavý vúfuk u Forestru

Hoj pánové, ještě k těm rezavým výfukům, tahlencta rez není povrchová, ale leze dost drsně do hloubky, jak přejedete ty rezatý fleky na výfuku ocelovým kartáčem tak zůstane PROHLUBEŇ několik desetin mm. Drolí se to jako perník, z přírub mi odpadaly pláty rzi.
    Trubky nemají vůbec ŽÁDNOU ANTIKOROZNÍ OCHRANU, je to jen obyčejné a evidentně nekvalitní železo, tlumiče jsou jen něčím lehounce natřené, ale ochrana je zcela nedostatečná, měl jsem to shozené, tak vím o čem mluvím.
    Po první zimě to vypadalo jako bych parkoval v moři.
    Tose nehodí, aby auto za 800 000 na krámu mělo takovýhle šmejdovský trubky.
    Rezaví to všem novým forestrům.

foto salamoon

salamoon 20.05.2011  00:23

« Re: Rezavý vúfuk u Forestru

no neviem,ale ja ked by som si kupil nove auto,a je jedno ake,tak prve,co by som urobil,by bolo osetrenie podvozkovych casti antikoroznym aerosolom.

za par stoviek korun/par desiatok eur by som mal (bez ohladu na to,ako to uz je osetrene) antikoroznu ochranu.vedel by som o tom,ze aj ked by to bolo osetrene,tak to mam ako plus k tomu...
      a ked by mi po 2-3 rokoch prehrdzavel vyfuk? kupil by som komplet nerez a ten by prezil cele auto...

foto dsl

dsl 20.05.2011  09:38

« Re: Re: Rezavý vúfuk u Forestru

nove auto se prave kupuje abys nemusel tyhle blbosti resit.. a ne aby si osetroval neco co ma byt v poradku od vyroby

"-- skrytý --" 20.05.2011  12:26

« Re: Re: Re: Rezavý vúfuk u Forestru

Jasně takovéhle auto, navíc určené do ztížených podmínek, zimních oblastí, do hor atd. a za takové prachy by mělo být OK od výroby. Takové dodělávky spodku se dělaly za komančů se starýma 120tkama. Toje prostě normální ojeb kvality, na to není žádná omluva.

"-- skrytý --" 28.05.2011  10:28

má zkušenost se zn.Subaru

Jelikož vlastním vůz stejné značky a kromě výbavy identický recenzovaný vůz, mohu objektivně zhodnotit tuto recenzi:
    Je trochu emotivní, ale dokáži si představit osobu, která si zakoupí vůz a po 6.měsících užívání musí téměř svépomoci řešit, nedodělky, vady vozu v záruční době z důvodu neochoty autorizovaných servisů, klamavé reklamy Subaru.
    Užívání nového vozu bez problému a oprav(to je nejpodstatnější věc při koupi vozu-tuto pohnutku autorizované servisy respektive dealer pro ČR Emil Frey Praha nepochopí a poškozuje kupující zn.Subaru)
    Vlastním Forestra 2009 v dieslu a výfuk mám jak na Volze 21-kompletně rezavý, kusy kovu odpadávají, servisy Subaru to neřeší proto do Subaru nejezdím-nemá v servisy této značky důvěru!!

Mé osobní shrnutí po 2,5 letech užívaní, nevnímám Subaru jako značkový vůz ale jako podprůměrný výrobek ve své třídě, který se hodně vzdaluje např VW Tiguanu (Tiguan je levnější o více jak 100.tis Kč)

K trefnému přirovnání: UŽ NIKDY SUBARU se připojuji i já, mé první a poslední Subaru!!!!!!¨

Dylan McKay 28.05.2011  11:46

« Re: má zkušenost se zn.Subaru

Hodně poučné. Zatím jsem vyzkoušel WRX STi 2010, to byla pecka, ale jen projet se stačilo. Těžce mě zklamala Tribeca, která je tvrdší než natvrdlé Murano. Ale pokud máte takovou zkušenost se servisem, tak se názorům ani trošku nedivím.

m.z. 28.05.2011  12:09

« Re: Re: má zkušenost se zn.Subaru

hansbivoj: taky bych dal přednost Tiguanu ;-)
        Subaru dělá stejné šity, jako ostatní a je na každém, co je ochoten tolerovat.
        Za sebe bych mimo STI, nebyl ochoten tolerovat asi žádný jejich model ;-\

"-- skrytý --" 28.05.2011  17:26

« Re: Re: má zkušenost se zn.Subaru

Jak jsem zmiňoval, nemám v důvěru v autorizované servisy Subaru, neboť mě neustále nebavilo poslouchat výmluvy typu: koroze podvozku a výfuku nemá vliv na provoz vozu, velice logické a profesionální, přijde mi, že Subaru Forester je prestižní vůz, ale pouze cenou (můj vůz stál 650.000,-Kč)
        Neoficiálně mi servisní technik sdělil, že je to vše na popud dealera pro Českou republiku, musí se šetřit kde se dá???
        Do doby než jsem zaplatil plnou kupní cenu, tak mě hostili kávičkama, běhali kolem mě 2.prodejci a Forestra vynášeli do nebes, Toyota RAV 4 byla pro ně absolutní povl (o Ravce jsem totiž uvažoval) po prodeji to prudce uhaslo, tím asi myslel Vaclaviček fiktivní 3.letou záruka a ty kecy kolem toho.

Ať to ale jen nekritizuji, v zimě je pohon všech kol velká výhoda, ale nemyslím si, že by mezi Forestrem, Tiguanem či Rav 4 byl nějaký velký rozdíl (co se týče pohonu všech kol :-) ), pro běžného člověka je to podlě mě nepostřehnutelný rozdíl.
        Motoricky hodnotím dieslovou variantu ve Forestru jako průměr, nic extra v tom nezhledávám, má to specifický zvuk a má možná vyváženější jízdní charakter, kdo ale jezdí s Forestrem-lesníkem rally ?

foto NoSwear

NoSwear 28.05.2011  18:22

« Re: má zkušenost se zn.Subaru

No taky s vozy Subaru mam docela zkušenost , doma ted 2 máme....STI 2009 a Legacy Outback 2008 ....no na legacy se mi líbí design a sportovnější duch řízení(vzhledem k velikosti) jinak spolehlivost není ideální no 8-s ...na druhou stranu nám naštěstí nic nerezne a třeba interier je stále jako nový...nicméně ještě s námi bude 1-2 roky a pak bude změna, ale rozhořčení té recenze spíše stojí na Emil Fry praha....my jezdíme a kupujeme vozy v Liberci (ilos) se servisem jsou zkušeností spíše otřesné, ale s prodejcem a reklamacemi přes něj jsou dobré, jsem s ním opravdu spokojen a nikdy nic nebyl problém ;-) a to jsme například reklamovali lak na celém čumáku...U STI je to ale stejný, jenže tomu to člověk odpustí a navíc nemá takový nájezd aby se tolik nedluhů ukazovalo. Navíc se ted bude pulka dílů měnit kvůli úpravě, takže :-)

"-- skrytý --" 28.05.2011  22:01

« KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ A AŽ HO CHYTNOU TAK HO JEN ŠKUBOU

Vaclavicek asi myslí, že strůjcem toho jednání je dealer Subaru pro Českou republiku a to je opravdu SUBARU ČR s.r.o. (známý spíše jako Emile Frey).

Něco na tom bude, jelikož mi servisní technik říkal, že by mi rád uznal reklamaci na korozi, ale Emil Frey Praha to zamítne a pošle to zpět autorizovanému servisu s dodatkem neoprávněné i přesto, že je údajně koroze podvozkových částí a výfuků známa a klienti si na výše uvedené problémy hodně stěžují, nechápu proč to ale řeší, pošlu to přeci k proplacení výrobci do Japonska.??? :yes:

Inu jak píši výše: KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ A AŽ HO CHYTNOU TAK HO JEN ŠKUBOU ;-) ;-)

m.z. 29.05.2011  21:02

« Re: KDYŽ PTÁČKA LAPAJÍ, PĚKNĚ MU ZPÍVAJÍ A AŽ HO CHYTNOU TAK HO JEN ŠKUBOU

Asi nechcou mít vícenáklady do doby, než by jim to výrobce uznal, nebo neuznal. Pokud to zamítnou Japonci, nedá se dělat nic, ale jestli je to jen zlovůle ČR, tak potěš koště.

foto martin-blader

martin.blader 03.06.2011  18:10

První a poslední Subaru?

Jen aby ses neunáhlil odsuzovat automobilku kvůli tomu, že ti na autě zreznul výfuk, což je jen kosmetická vada, a narazil na méně vstřícného prodejce. ;-\ Jestli auta posuzuješ vozy podle výfuků a nevšímáš si jiných vlastností, prosím, ale je škoda, že sis nevšiml toho, že Forester v mnoha ohledech výrazně převyšuje veškerou konkurenci.

foto Jelass

Jelass 19.11.2012  00:38

« Re: První a poslední Subaru?

Autor mi přijde jako hnidopich, který si myslí, že jsou Japonci bez rozdílu v kvalitě materiálů a výroby. To je potom těžké. Problém spojek je všobecně známý, tudíž nevím co je k údivu a chycenej vejfuk nevypovídá nic o tom, jak dlouho v reálu vydrží.