BMW řada 3 325i Coupé (E36)

BMW řada 3, foto 1 BMW řada 3, foto 2 BMW řada 3, foto 3 BMW řada 3, foto 4 BMW řada 3, foto 5 BMW řada 3, foto 6 BMW řada 3, foto 6 BMW řada 3, foto 7
BMW řada 3, foto 8 BMW řada 3, foto 9 BMW řada 3, foto 10 BMW řada 3, foto 11 BMW řada 3, foto 12 BMW řada 3, foto 13 BMW řada 3, foto 14 BMW řada 3, foto 15 BMW řada 3, foto 17 BMW řada 3, foto 18 BMW řada 3, foto 19 BMW řada 3, foto 20 BMW řada 3, foto 21 BMW řada 3, foto 22 BMW řada 3, foto 23

Přezdívka auta BMW 3 (E36) Rok výroby 1992 Koupeno ojeté najeto [km]:209000 palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 2494 výkon [kW]: 141 kroutící moment [Nm]: 250 zrychlení 0-100 km/h [s]: 7 maximální rychlost [km/h]: 240 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 405 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 10

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "mejla*".

Předem zdravím všechny, co si budou číst tyhle řádky a omluví nějaké ty chybky :-)
Konečně jsem se na chvilku odtrhl od volantu a můžu se s vámi podělit a mé prozatimní
dojmy z jízdy v tomhle krasavci. Nejprve ale začnu s tím, proč zrovna tohle auto.
Už delší dobu jsem přemýšlel o nějakém tom sportovním vozidle. Z prva se mi líbila
octávka rsko první generace, pak impreza gt a nakonec to skončilo u BMW.
Když jsem různě hledal na internetu nějakou tu káru, s kterou bych chtěl brázdit
ty naše silnice a pročetl spoustu článků ( hlavně i tady na mojeauto ) tak rozhodnutí
padlo na nějakou 325 e36 a jelikož se mi tohle auto líbí pouze v kupé tak bylo jasno.
Netrvalo ani nějak dlouho a narazil jsem na inzerát teď už s mím báčkem.
Jelikož byl tady kousek z Otrokovic, tak jsem majitele kontaktoval a domluvil si prohlídku.
Když jsem auto viděl poprvé, tak mi spadla i brada :-) na fotkách navypadá tak
brutálně jako ve skutečnosti a navíc v nádherném zvukovém doprovodu šestiválce.
Po prohlídce mě opět překvapilo v jakém je auto stavu. Na to že je to 92. rok výroby,
tak by se měla daleko novější auta stydět, prostě bomba. Pak přišla konečně první
projížďka. Bylo to něco neskutečného, už jenom to usednutí za volant, vše je krásně
po ruce a už v tuhle chvíli jsem věděl že tohle je to pravé auto. No a co jízda?
AAAAAAAAchhh to je pocit (asi se pojedu projet) :-D z prvu jsem jel opatrně
vůbec jsem nevěděl co mám čekat, ale kupodivu se auto chovalo jako "normální" až na
zvuk a podvozek který je opravdu hodně tvrdý. Když jsem to všechno trochu dostal do ruky,
zastavil jsem u krajnice otočil se a jakoby na přání pěkná volná cesta předemnou.

Takže za 1 a........ zátah mě zatlačí do sedačky, motor řve jako nějaká dravá
šelma a už davám 2... motor táhne jako by snad neměl nikdy dost a zase ten charakteristický
zvuk, ještě protáhnu 3 a už tam mám naloženo nějakých 140 a to už dávám radši nohu
z plynu, protože ta krasná rovná cesta naneštěstí končí. Potom jsem už ani nebyl schopný
komunikovat, jelikož jsem byl naprosto unešen. Takže bylo jasno, jiné auto nechci.
Nyní už mám auto nějakých 14 dní. A musím říct že mě stále příjemně překvapuje.
Samozřejmě se najdou i nějaké mínusy které musím zmínit. Tak třeba to jsou
sedačky které jsou sériové a vůbec nepodrží, nechápu proč do takového auta už v sérii
nedávali nějaké anatomy. Je škoda že nemám samosvorný diff, předchozí majitel ho vyměňoval
a namontoval otevřený. Snad se někdy poštěstí a seženu nějaký samosvor a taky zmiňované
anatomy (takže kdyby někdo věděl o M-packet sedačkách, sem s nimi :)))). Je toho povíc, ale jsou to takové mouchy, jako třeba rosící přední světlo,
chybějící mlhovky atd., to vše časem vychytám. Nejde se ale nezmínit o spotřebě, sice toho
nemám moc nejeto a jezdím teď jak bych to řekl, ne moc na spotřebu :-D tak je to únosné
a na to, co auto na oplátku vrací... věřím že když budu chtít tak můžu jezdit pod
10 litrů a ještě si stále budu užívat sportovní jízdy. Nejhorší je to ve městě,
no holt to opravdu není auto do města. Co se tyká prostoru, tak jsem velice spokojený,
jelikož mé předchozí auto bylo Polo, tak je báwek ve všech směrech větší. Co se týka
pohodlí při jízdě, tak je to trochu horší, díky našim silnicím. Třeba když jsem vezl
vzadu psa, tak díky příčným nerovnostem nemohl ani usnout, chudák. Nedokážu si představit
jet s autem po dálnici :-( ale jinak mi to nevadí, podvozek to potom vynahradí v zatáčkách,
kde drží jak přibitý. Zatím už nevím co psát je toho hodně a mě už svrbí ruce a už
mám plnou hlavu toho, kam se pojedu dnes projet :-D Až budu mít zase chvilku tak opět vám tu něco
pěkného napíši.

Tak určitě je to motor, jeho zátah a krásný zvuk, kterého se stále nemůžu nabažit. Pak je to podvozek KONI, sedí jak přibYtý (tvrdý podvozek, tvrdé Y) :-D

Hmmm.... české silnice, ale za to auto nemůže.

Zatím jsem nikde nebyl.

Další vozy BMW řada 3

zatím jsem dojel všude :-)

je to větší, než polo

je to větší, než polo

na kvalitní cestě je to slast

české silnice :-(

není co dodat

...litrů :-)

nejde o hluk, ale o rajskou hudbu

bohužel série, ale snad seženu lepší

mohly by být lepší

na kupé je to super