Kia Ceed 1,6 CRDi EX+

Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 2 Kia Ceed, foto 5 Kia Ceed, foto 6 Kia Ceed, foto 7
Kia Ceed, foto 8 Kia Ceed, foto 9 Kia Ceed, foto 11 Kia Ceed, foto 12 Kia Ceed, foto 13 Kia Ceed, foto 14 Kia Ceed, foto 15 Kia Ceed, foto 17 Kia Ceed, foto 18 Kia Ceed, foto 19 Kia Ceed, foto 20 Kia Ceed, foto 21 Kia Ceed, foto 22 Kia Ceed, foto 23 Kia Ceed, foto 24 Kia Ceed, foto 25 Kia Ceed, foto 26 Kia Ceed, foto 27 Kia Ceed, foto 28 Kia Ceed, foto 29 Kia Ceed, foto 30 Kia Ceed, foto 31 Kia Ceed, foto 32 Kia Ceed, foto 33 Kia Ceed, foto 34

Přezdívka auta síííd Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:36000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1582 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 255 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.5 maximální rychlost [km/h]: 188 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 340 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Tony84".

Nikoho netřeba informovat o jaké auto se jedná. Už se o něm napsalo hodně a vesměs dobrého.
Já sám jsem nikdy nebyl příznivcem Kie a dalších korejských aut (příznivci prominou). Patřil jsem do té sorty lidí které tady v recenzi na cee´d 1,6CRDi vystižně popsali jako eurošivinisté, tudíž ti co si myslí že co není německé atd není dobré. Díkybohu že už tam nepatřím.
Když jsem se rozhodoval které auto si koupit tak sem uvažoval nad Octavkou II 2.0TDI (protože 1.9TDI mi připadá na to auto slabý). Ale ze zkušenosti co mám bych do ni nešel. Za prvé: otec ma octavku I a furt se mu sype (teď má Mazdu 6 2,0D a je nad míru spokojen), bracha vyfasoval jako služební auto nového superba s tím 2.0TDI a ten motor je jako traktor!a to je prosím nový motor! co bude dělat tak ve 100tisícich Pánbůh ví...(před tim měl Lagunu 1,9DCi, 2,0T, Vectru 1,9Dci a Mondeo V6 3,0 a sám uznává že je to nejhlučnější motor co měl a taky nejméně výkonný + s hrozným turbo efektem. už uvažuju o chippu který by měl tu křivku kroutíciho momentu sklidnit). Takže jsem hledal dále. Ale co? Golf? Podle mého se jedná o předraženou ikonu devadesátých let. Co kraluje je G3-4 mezi mladými kteří si ho otunní. Focus? Jo dobré auto, výborný podvozek, ale ten design( jak exteriér tak interier-moc tvrdých a černých plastů a taky aspoň subjektivně úzký prostor řidiče. Nohy mi náražely jak do výplně dveří tak přistrojové desky). Hodil by se konečně ten facelift ne-li nová generace např. ve stylu nového Mondea. Pak tu máme Astru atd. Taky dobré ale pořád moc drahé. Pokud chcete dobře vybavené auto se silným dieselem pod půl mega tak na trhu vesměs nic není. Možná některé modely jako C4 které se nabízejí v akcích atd.(zde se mi např. nelíbí pevný střed volantu a digitální přístrojovka. Kdysi jsem měl Fiat Tipo a moc se mi po ručičkách stýskalo:-) Zbývá tedy cee´d, a že to není vůbec špatná volba!
Poprvé jsem ho viděl v Praze loni na Autosalonu. Líbil se mi ale protože to byla Kia tak sem mu nevěnoval přiliš velkou pozornost. Pak jsem se dostal na exkurzi do továrny Kie na Slovensku a byl jsem opravdu překvapen jaky tam je kladen duraz na kvalitu! Začal jsem se o něho zajímat. Přečetl jsem na něj hafo recenzí (hnidopichové řeknou že recenzenty podplatili korejci, je to možné ale tolik???) např. svět motorů ho dal na 2. místo hned za focuse v testu král hatchbacku a dokonce dostal nejlepší známku v historii časopisu pro vozy C segmentu atd. Zde na AUTO.CZ byl také velmi slušně oceněn a to si myslím, že tady ten server je docela nestranný a objektivní. A nad tím už musí zauvažovat každý zdravě myslící člověk. No a když jsem se s ním pak projel tak už nebylo co řešit a objednávka letěla k sousedům na Slovensko:-)
Jinak je to jak už jsem psal 1,6CRDi výbava EX + 16´´ kola + ESP TCS a BAS. Dále tam mám parkovacího asistenta, je jak zvukový tak ukazuje odkud se bíží překážka a jak je daleko v decimetrech (měří od 0,4 do 1,5m) a ještě tam mám Handsfree sadu s displejem od Nokie.

Tak mezi silné stránky patří aspoň podle mě design, ikdyž to je individualní, a to jak exterier tak hlavně interier. Spousta měkčeného materiálu, hezké dvojbarevné sladění a vkusné imitace kovu.

Dále výbava. 6airbagů, ABS,ESP,TCS,BAS,EBD, aktivní opěrky, automatická klima s automatickým regulátorem nasávaného vzduchu (velká pomoc když jedete za nákladakem nebo kolem čističky...) Např. osvětlení palubní desky v noci je úžasné, ovládaní rádia na volantu je taky super a USB vstup tomu všemu dává korunu. Ať žije flashka s Mp3:-)

Prostornost. Místa je hafo a to jak v podélném tak příčném směru. Konkurence může jen tiše závidět. Vzadu no problem hodím nohu přes nohu, teda pokud nesedím jako bravek:-)

Výborný je také motor. Tichý už při nastartování, silný a úsporný, jezdím za 5,2l a jde to pořád dolů.

Mezi silné stránky bych zařadil i to že se kie nekradou, aspoň zatím klepu na čelo, takže nemusím mít strach ho zaparkovat na ulici a taky jsem díky toho ušetřil hezké peníze u havarijní pojistky protože jsem dostal slevu 50procent na krádež. Celkem mě tak pojistka povinná + havarijní vyšla na necelých 16000kč (generali). Např OII v tom 2,0TDI by vyšla jen havarijní na 22000Kč protože OII by byla o nějakých 150000kč dražší a to si myslím že za ten kufr už nestojí. Přece jenom chatař nejsem, rodinu zatím nemám (kočár se tam v klidu vleze) a vesměs jezdím sám.

No a další plus je určitě záruka. Ať si každý říka co chce tak 7let je 7let. Za tu dobu už možná auto mít ani nebudu. Paráda!!!
A tady nějaké info ohledně toho na co se záruka vztahuje (pro ty co si myslí že to je podvod):-)

ZAKLADNI INFO ZARUKA:
S výjimkou případů, které jsou vyloučeny nebo omezeny níže, se na všechny součásti vozu cee´d poskytuje záruka po dobu 60 měsíců/150 000 kilometrů (s výjimkou pohonného ústrojí, na které se poskytuje záruka na 84 měsíců/150 000 kilometrů) od data prvního uvedení do provozu.
V průběhu prvních 36 měsíců není záruka omezena počtem ujetých kilometrů.
MOTOR A PREVODOVKA má tedy záruku 7 let a na toto se vztahuje:
MOTOR:
Blok motoru/hlava válců a všechny vnitřní součásti, rozvody, rozvodová kola, rozvodový řetěz, kryt rozvodů, těsnění, olejové čerpadlo, vodní čerpadlo, setrvačník, olejová vana s příslušenstvím, kryt vahadel ventilů a uchycení motoru.

ŘAZENÍ/PŘEVODOVKA
Převodová skříň a všechny vnitřní součásti, hřídele přední nápravy (poloosy), stejnoběžné klouby, náboje předních kol, ložiska předních kol, těsnění, měnič točivého momentu, skříň měniče točivého momentu, kryt a skříň spojky.

No a slyšel jsem i řeči o tom, že PROREZIVENI je pry jen 5let. Takže pravda je díkybohu jinak:
Záruka se poskytuje na dobu 120 měsíců (pro ty co neumí počítat je to 10lert) od data prvního uvedení do provozu, bez ohledu na počet ujetých kilometrů. V průběhu záruční lhůty lze tuto záruku převést na následné vlastníky.

Mezi slabé stránky no nevím co bych napsal, zatím mě nic nenapadá. Psalo se všude že řízení je moc přeposílené a že nemá zpětnou vazbu od kol. No abych řekl pravdu tak nevím co se tím přesně myslí. S autem se mi jezdí skvěle. Parkování je jedna báseň a když jedu rychleji tak volant dobře ztuhne. Nevidím v tom žádný problém. Možná v těch nižších rychlostích je trochu vlačný kolem středové polohy ale zase jak už jsem říkal je s ním radost parkovat a všechno je jenom o zvyku.

Taky se hodně píše o světlech. Možná by mohly být lepší ale myslím že to jde. Jinak není problém si tam dát silnější žárovky. Uvažuju do budoucna i o xenonech. Ve výbavě nejsou ale existuju mnoho sad na dodatečnou montáž (HID).

Možná kufr by mohl být větší, ale jak už jsem psal jezdím vesměs sám nebo s přítelkyní a zbalili jsme se dokonce 3 dospělí do Itálie takže dá se říct že ok.

Jediná slabá stránka je, že je to Kia... Spousta lidí si totiž stále myslí, že je to šunt. Těžko jim člověk vysvětluje, že to nemá s bývalými modely nic společného. Tihle lidi by zrejmě chrochtali blahem kdyby člověk měl třeba Golfa, i když by byl v základní výbavě a s 60kW motorem... Prostě zbytečné mluvit.

Ze servisem mám jenom dobré zkušenosti. zatím sem tam byl jednou a to kvůli instalaci parkovacích senzorů a handsfree. BYla to rychlovka a dokonce ještě levněji než jsem čekal takže ok.

- tak měl jsem první poruchu. zaseklo se mi radio. v servise mi ho vyměnili kus za kus, že prý vadná serie od siemens (už to mělo více lidí) a ja samozřejmě mezi nimi:-)

No prodej to byla jedním slovem prdel:-) Auto jsem objednal někde na začátku března a přišlo až v květnu. Ono bylo vyrobeno už v dubnu, prodejce mi taky hlásil že už je a expedujou ho ze Žiliny do Prahy na sklad, ale jak jsem se dozvěděl že auto už zase není. Později jsem se od prodejce jako mezi řečí dozvěděl že se někomu v Praze zalíbilo a nechal si ho. A tak jsem čekal další měsíc. Prodejna kde jsem ho kupoval si na Chodov i stěžovala ale znáte to, pražáci jsou pražáci, nic ve zlém:-)

chipp a kola

No tuning (jako optický) asi žádný nebude z toho už jsem vyrostl ale po první garančce takže ve 20 000km si ho nechám načipovat. Měl by se výkon zvednout na 100kW tedy 136koní a točivý moment na 295Nm.

Tak nové kola jsou nakonec AEZ 16´´ INTENSO

Okna otonované společností Trieste.cz Přední 70% a zadní 20% vše ATEST vypadá teď mnohem lépe a je to i plus k bezpečnosti (proti zlodějům).

7.1.2009 00:00

Nalepeno nové křídlo

4.7.2008 00:00

4.7.2008 - Namontovány nové světlomety z pro_ceeda.

10.5.2008 00:00

1. garanční prohlídka. Cena 2400Kč bez oleje. Vše OK.

30.3.2008 00:00

přidány fotky

14.3.2008 00:00

Přezuto na letní gumy

28.2.2008 00:00

Parkovačky vyměněny za LED diody. bílé vícenásobné

9.2.2008 00:00

Nalakovány čidla parkovacích senzorů do barvy vozu + přidány fotky

20.1.2008 00:00

cee´d je autem roku 2008 v ČR (druhý mondeo, třetí fiat 500)

1.1.2008 00:00

HEZKÝ NOVÝ ROK 2008 PŘEJI VŠEM

7.12.2007 00:00

Vyměněny žárovky za Osram Night Breaker H7 a přidány fotky

15.11.2007 00:00

Přidány informace o záruce

15.11.2007 00:00

cee´d se umístil v Anketě CAR OF THE YEAR 2007 na 4. místě a to za vítězným Fiatem 500 dále Mazdou 2 a Fordem Mondeo. Takže docela úspěch, i když jsem doufal ve vítěznou bednu:-(

12.10.2007 00:00

Přidány fotky

13.9.2007 00:00

30.8.-12.9 - Itáli Modena. 2400km, 5,4l/100km

13.9.2007 00:00

cee´d byl v nárazových testech EuroNcap ohodnocen 5* pro posádku a 4* pro děti a stal se tak jedním z nejbezpečnějších aut ve třídě a také první Kiou která nejvyšší hodnocení získala.

23.8.2007 00:00

23 srpna 2007 - Upravena a rozšířená recenze

Přidat názorDiskuse: Kia Ceed 1,6 CRDi EX+

Další vozy Kia Ceed

zatím vše ok

možná by mohl být větší kufr, jinak když se sklopí sedačky tak je rovná podlaha

místa jak v 747:-) rozvor 2650mm mluví za vše. takže například o 7cm více jak v Golfu nebo Octávii II což je dost. Pro porovnání Audi A4 Avant rok 2006 má rozvor 2648mm a to je prosím střední třída.

myslím že jsou na dobré úrovni. nemám s nimi problém a to jezdím ostře. cítim se jistě. ale samozřejmě BMW to není:-)

v autě je precizní ticho, člověk by až řekl že to je benzín. kola kopírují vozovku dobře a nějaké výmoly cítit moc nejde, sem tam to ale více bouchne.

pojistka nízká,1,6, havarijní nízká,nekradese:-) a nafta no levná zrovna není, pamatuju časy za 21kč ale aspoň že ta spotřeba to dorovnává.

zatím díkybohu nemám páru

je dobře pružný a na normální ježdění stačí s rezervou, ale jak už jsem psal jezdím trochu ostřeji takže půjde na chiptuning

jak už sem psal, je výborná a pořád padá. při koupi to bylo 6,4l v současnosti,5500km, je to 5,2 klidnou jizdou a 6,0 ostře nelegální rychlostí:-)

benzín nebo nafta???:-)

sedadla jsou dostatečně velká, tužší a dobře tvarovaná. jel jsem do itálie,900km, a jak jsem vystoupil tak mě nic nebolelo, dokonce ani ne krk a ten mě ve starem autě bolel často. možná by mohly mít výraznější boční vedení.

brzdy jsou hodně ostré a nastupuji pěkně brzo, nevím jestli to není tím brzdovým asistentem co je spolu s ESP ale brzdí opravdu skvěle a nevadnou. kolikkrat kdyz jedu s nečím jiným tak si musím dávat bacha na odstup za předemnou jedoucím autem:-)

340l není moc, ve třídě je to spíše průměr ale zase je docela dobře tvarovaný a tak se tam toho vleze dost. po sklopení sedadel je z toho taková mala dodávka beze schodu:-)