Kokino (muž 44 let) Poslat zprávu

Kia Ceed SW 1,6 CRDi EX

Kia Ceed, foto 1 Kia Ceed, foto 2 Kia Ceed, foto 3 Kia Ceed, foto 4 Kia Ceed, foto 5 Kia Ceed, foto 6 Kia Ceed, foto 7 Kia Ceed, foto 8
Kia Ceed, foto 9 Kia Ceed, foto 10 Kia Ceed, foto 12 Kia Ceed, foto 13 Kia Ceed, foto 15 Kia Ceed, foto 16 Kia Ceed, foto 17 Kia Ceed, foto 18 Kia Ceed, foto 20 Kia Ceed, foto 23 Kia Ceed, foto 24 Kia Ceed, foto 26 Kia Ceed, foto 27 Kia Ceed, foto 28 Kia Ceed, foto 29 Kia Ceed, foto 31 Kia Ceed, foto 33 Kia Ceed, foto 34 Kia Ceed, foto 35 Kia Ceed, foto 36 Kia Ceed, foto 37 Kia Ceed, foto 38 Kia Ceed, foto 39 Kia Ceed, foto 43 Kia Ceed, foto 44 Kia Ceed, foto 47 Kia Ceed, foto 48 Kia Ceed, foto 50 Kia Ceed, foto 51 Kia Ceed, foto 53 Kia Ceed, foto 54 Kia Ceed, foto 55 Kia Ceed, foto 56 Kia Ceed, foto 57 Kia Ceed, foto 58

Přezdívka auta Nema prezyvku Rok výroby 2009 Koupeno ojeté najeto [km]:33000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1582 výkon [kW]: 94 kroutící moment [Nm]: 260 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.3 maximální rychlost [km/h]: 193 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 534 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.4

Auto som kupoval vo firme Kia Motors Slovakia v r. 2010, ako rocne auto pouzivane manazmentom. Po rocnom pouzivani su manazerske auta ponuknute na predaj zamestnancom za vyhodnu cenu. Nebolo to moje vysnivane auto, ale za dobru cenu som ho zobral. Auto s motorom 1,6 CRDi som poznal dobre, vedel som do coho idem.
Moje prve prekvapenie mi auto pripravilo, ked v TP neboli zapisane 17" pneu na prislusnych elektronoch. Takze som sa pustil do "legalizacie" mojich 17" pneu. Najprv som zasiel k dealerovi Kie v ZA. Oni poziadali importera vozidiel KIA (Kia Motors Sales BA) aby mi vydali potvrdenie, ze presne na moje vozidlo (bolo tam uvedene moje VINko) je mozne pouzit pneumatiky s rozmermi 225 / 45 / R17. Importer mi potrdenie po cca 2 tyzdnoch vystavil a tak som sa pobral na Obvodny urad, odbor dopravy. Tam ma poslali "do prdele" , lebo potvrdenie od importera obsahovalo iba rozmer 17" pneumatik, neobsahovalo vsak aj rozmer rafiku (disku). Takze nasledovala znova navsteva dealera, znova ziadost o vydanie potvrdenia od importera s novou velkostou pneumatik ale uz aj rafikov. Po cca dalsich dvoch tyzdnoch som dostal potrdenie, ze na moje auto su schvalene 17" pnematiky na prislusnej velkosti rafiku. Potom to uz islo hladko, najprv navsteva na Obvodnom urade, odbor doprava a potom na policii vydanie noveho TP so zapisanymi 17" pneumatikami. Huraaa... :-)

Auto bolo teda s motorom 1,6 CRDi (115k) so 6-rychlostnou manualnou prevodovkou. Motor bol precipovany v zavode na hodnotu 128 k. V tomto vykonovom variante sa tento motor ponukal iba pre i30, pre Ceed nie.

Okrem standartnej vybavy pre verziu EX (stredny stupen vybavy) malo auto naviac:
- ESC + HAC (assistent pre jazdu do kopca)
- 17" pneumatiky s krasnymi diskami (225 / 45 / R17)
- zadny parkovaci senzor
- vyhrievane predne sedadla
- dvojzonova automaticka klimatizacia
- tempomat
- oneskorene zhasinanie svetiel (funkcia Escort) - po druhom uzamknuti auta dialkovym, svetla zhasnu ihned, ak nechcete cakat asi 30 sekund, kym zhasnu same.

Kedze som vedel do coho idem, auto ma nicim mimoriadne neprekvapilo. Slusna dynamika motora 1,6 CRDi je znama, bohuzial po facelifte trosku utrpela v porovnani s "predfaceliftovou" verziou. Bolo to kvoli odstraneniu niektorych regulacnych a kontrolnych prvkov na systeme Common-Rail (kvoli znizeniu vyr. nakladov). Auto vsak jazdi slusne, pri obiehani sa nan mozem vzdy spolahnut. Na bezne Octavie si trufnem kedykolvek. Auta s 3,0TDI necham tak, nechcem sa pri pokuse o obehovanie dat zahanbit :-)
Radenie rychlosti (okrem niekedy problemovej spiatocky - tazko ju zaradit, casto na druhy-krat) je bezproblemove, pekne "to tam pada", mam pocit , ze az cvaka.

Posed za volantom je velmi prijemny, sedadlo sa da nastavovat aj vyskovo + bedrova opierka podoprie chrbat. Sedak by mohol byt trochu dlhsi, na lepsie podopretie stehien. Volant je nastavitelny vyskovo a tiez je ho mozne "priblizit" alebo "vzdialit" od vodica. Laktova operka medzi sedadlami je tiez velmi fajn a na dlhych cestach si ruka odpocinie. Neprijemnou vecou je dost vysoko nastaveny plynovy pedal. Noha (chodilo) je prehnuta viac ako by mala byt. Aj preto casto vyuzivam tempomat, aby som dal nohe oddychnut :-)
Prijemnym doplnkom pri jazde v zime je vyhrievanie sedadiel. Ma 3 stupne nastavenia. Na tom najvyssom ma vsak po chvili "pali" zadok. Mne vyhovuje najslabsi stupen, sestra vsak bezne cestuje na najvyssom vyhrievacom stupne.
Velmi prijemnou zalezitostou je osvetlenie spinacej skrinky. Po odomknuti a nasadnuti do auta sa okolie spinacej skrinky osvetli a nemam problem zasunut kluc do spinacej skrinky.
Ovladacie packy idu prikladne tuho a presne cvakaju. Su po ruke, teda po prste :-) Velmi mi vyhovuje, ze zapinanie / prepinanie parkovacich a stretavacich svetiel je na lavej packe, nie vedla volantu na palubovke. Ovela skor tak zbadam, ci mam svetla zapnute alebo nie (Funkciu denneho svietenia som si deaktivoval v poistkovej skrinke zasunutim positky na prislusnu poziciu, tusim DRL OFF).
Palubny pocitac sa ovlada tlacidlom na volante, co je velmi dobre poriesene napriklad oproti Sportage, kde je ovladanie PP na palubnej doske, co mi pride dost neprakticke a odvadza pozornost od riadenia. PP je umiestneny medzi budikmi rychlomeru a otackomeru a zobrazuje tieto udaje: dojazd auta, priemerna spotreba, okamzita spotreba, cas jazdy, priemerna rychlost jazdy, trip A a trip B. Mne nevyhovuje, ze priemerna spotreba sa mi vzdy po natankovani vynuluje a teda sa neda sledovat naozaj dlhodoba spotreba podla PP a porovnat ju napriklad s vypocitanou spotrebou podla km a natankovanych litrov.
Vynikajucim pomocnikom pri cuvani su zadne cuvacie senzory. Su trojstupnove - pipanie, pipanie s dvojnasobnou frekvenciou a nepretrzity pipak ak ste uz blizko prekazky.
Ovladanie radia je intuitivne. Dobra vec je Bluetooth HF. Nevyhodou je, ze tlacidlom na volante sa da vytocit iba posledne volane cislo. Prichadzajuce hovory su bez problemov. Napriklad telefonny zoznam sa neprekopiruje do autoradia a neda sa ovladat autoradiom. Je to naozaj len Hands-free sada.
Podsvietenie pristrojovky a autoradia sa da plynule regulovat, v podstate zo zhasnuteho stavu az do "presvieteneho" stavu. Pre mna uzitocnou vecou je automaticke uzamknutie auta po prekroceni rychlosti 20 km / hod. Mam z toho dobry pocit. Ked uz sa autom rozbehnem, auto sa uzamkne, ja sa citim bezpecne a nic mi nebrani sustredit sa len na jazdu.
Kedze som obycajny vodic, take veci ako spatna vazba atd, mi vela nohovoria. Volant ide lahucko, da sa ovladat dvomi prstami, co mne vyhovuje. Podvozok je asi dobry, lebo zakruty prechadzam zvycajne rychlejsie, ako vodici iduci predo mnou. Auto drzi stopu, nemam pocit ze ma vynasa zo zakruty. Pri prudkom brzdeni z vysokych rychlosti vsak casto mavam pocit, ze mam rozkývany "zadok", ktory akokeby plaval doprava a dolava.
Vybornym pomocnikom pri jazde (presunoch zo ZA na Vychod SR) je tempomat. Casto ho vyuzivam aj v dedinach, kde ho nastavim na 60 km/hod. Skustocna rychlost je vtedy cca 56 km/hod (dufam, ze keby ma nameraju tak sa dohodnem s policajtom na vyrieseni dohovorom ;-)
V lete, pri 17" pneumatikach ( OEM 225 / 45 / R17 Michelin) vyrazne narasta hluk od pneu. Je to poznat pri prechode zo zimnych (195 / 65 / R15 Bridgestone Blizzak LM32) na letne pneu. Zaroven vyrazne citim, ze pri prechode na zimne 15stky auto vyrazne "zmekne", jazda je hupavejsia, musim povedat ze aj dost pohodlnejsia oproti letnym 17-tkam. Idealnym letnym rozmerom by boli asi 16tky... 17tky vsak vyzeraju lepsie ;-)
Vyhodou auta je vela odkladacich priecinkov. Medzi sedadla sa vojde maximalne 0,7 litrova flasa. Do dveri sa zmesti 1,5 litrova flasa. Taktiez kufor je dostatocne velky a je poschodovy :-) je tam priecinkovy system. Vyhodou je dojazdova rezerva (stand. vybava), nie iba suprava na opravu defektu.
Zvacsenie kufra sklopenim zadnych sedadiel, je uz dost zastarale. Je treba sklopit sedaky, potom vytiahnut opierky hlavy z operadiel, sklopit operadla a znovu "uskladnit" opierky. Skoda, ze to nefunguje jednym tahom za nejaku packu, ako pri niektorych inych autach, bolo by to komfortnejsie. Po sklopeni zadnych sedadiel vznikne rovna plocha.

1. Pruzny motor
2. Dobra vybava - USB konektivita, Bluetooth HF, automat. klima, vyhriev. sedacky, NAVI
3. Priestranny kufor
4. Vela miesta v zadu (pohodlne si sadnem sam za seba dozadu pri mojej vyske 180 cm)
5. 6- rychlostna prevodovka
6. Dostatok miesta na prave koleno
7. Spotreba (kombinovana 5,4 l, pocitam si sam podla kilometrov a natankovanych litrov pomocou Android aplikacie MyCars)

1. Olejove "mapy" na motore
2. Vrzganie palubovky pri prejazde po vacsich nerovnostiach.
3. Niekedy tazke zaradenie spiatocky
4. Vrzganie sedadla pri usadzani sa.
5. Na zadnych lavych a pravych dverach dole vyrazne vidiet stopy po kamienkoch - poskrabany lak.
6. Priemerna spotreba na palubnom pocitaci sa vynuluje pri kazdom natankovani - neda sa sledovat dlhodoba spotreba
7. Hluk pri letnych pneu.
8. Nepodsvietene ovladacie tlacitka pre ovladanie a sklapanie spatnych zrkadiel.

1. Bol som si dat vymenit vnutornu klucku na vodicovych dverach, uz sa tam robili bublinky na "chromovom" povlaku a odliepala sa. V skutocnosti je to nalepka - folia.
Inak bez poruchy.
Povrzgavanie palubovky neriesim, rozobratie a znovu poskladanie palubovky je zlozity proces a pochybujem, ze by nasli pravu pricinu. A bolo by to zrejme len horsie.

2. Pri jednom z prezuvani zo zimnych na letne pneu, som utrhol jeden zo stiftov na prednom pravom naboji. Isiel som teda s kolesom na 4 utiahnutych maticiach cca 300 km. Oprava v servise vysla na cca 30,- Eur. Opravene za cca 2 hod.

Servisne prehliadky:
1. Prvu robil predchadzajuci majitel, cena neznama.

2. Druha: cena 309,32 Eur. Servis v Kia predajni Novy Top Car Zilina. Predbezna dohodnuta suma pri preberani auta bola 200 Eur. 30 minut pred dohodnutym odovzdanim vozidla mi volala pani zo servisu, ze to bude 309,32 Eur. Ze vraj sa pomylil preberaci technik a predbeznu cenu urcil na prvu prehliadku. Bol som rozcarovany, nahnevany, patricne som im dal vediet nazor na ich jednanie. Ich arogantnost nepoznala hranic. Slovo " prepacte" alebo "ospravedlnujeme sa" nemaju vo svojom slovniku.

3. Tretiu prehliadku som dal robit v Kia Humenne (mam to blizko). Dopredu som si vyziadal cenovu ponuku na tretiu prehliadku, dostal som mailom podrobne naceneny rozpis prac a materialu. Dohodol som sa s nimi na vlastnom oleji a pelovom filtri. Bez problemov akceptovali a znizili podla toho cenu prehliadky. Bol ponuknuty odvoz , kym sa prehliadka nevykona a ustretove jednanie bolo samozrejmostou. Po zaplateni som dostal ako pozornost flasu bieleho vina. Urcite sa tam vratim aj buduci rok. Uz som tam objednal aj otca s jeho Ceedom na prehliadku koncom augusta. Cenu svojej prehliadky doplnim, ked najdem fakturu v aute... :-)
Takze tu je cena: Cena prehliadky a materialu dodeneho servisom: 115,14 Eur. Cena mojho oleja 48,48 Eur (6l Shell Helix Ultra Extra, naliali 5 litrov) a pelovy filter Bestair za 7,20 Eur. Velkym prekvapenim pre mna bolo, ze kvapaliny, ktore dolieval servis a neboli pouzite cele, mi pri odovzdani auta pribalili. (brzd. kvapalinu a nemrz. kvapalinu do motora). Celkovo som bol s pristupom v servise velmi spokojny a doporucujem ho.

Auto bolo kupovane priamo v zavode Kia Motors v Teplicke, takze pravidla predaja a cena (vyhodna) boli presne vopred urcene.

15.5.2015 12:18

Prasknuta pruzina

Pri ceste na MS do Ostravy (SVK - DAN) sa pocas jazdy ozvala pri pravom prednom kolese velka rana a nieco vystrelilo popod auto. Manzelka si vsimla v spataku, ze to vyzeralo ako podkova. Pokracoval som v jazde, ziadne zvuky alebo zmenu jazdnych vlastnosti som si nevsimol. Po niekolkych dnoch, pri servisnej prehliadke servis zistil, ze je z pravej prednej pruziny nejaky kus odlomeny. Ponukli mi opravu, cena novej pruziny 105 Eur za kus, doporucovali vymenit obe dve. Celkova cena za dve pruziny a pracu 275 Eur. Kamarat mi tam dal dve pruziny Lesjofors. Cena z pracou 154,-. + prebehla vymena prednych brzdovych dosticiek. Buduci rok budem potrebovat vymenit zadne brzd. dosticky a kotuce. Su dost zhrdzavene. Akt. stav 108000 km.

17.3.2015 14:53

Cuvacia kamera

Prestala mi fungovat cuvacia kamera. Po zaradeni spiatocky nabehne na obrazovke navigacie komplet cierna obrazovka. Zaujimave je, ze tzv. ciary (zony - cervena, zlta, zelena) a varovanie o kontrole okolia pred cuvanim sa zobrazi. Mate nejake skusenosti s touto poruchou?

6.1.2015 17:33

Immobilizer

Vcera rano po nastartovani ostala na palubovke svietit kontrolka imobilizera. Svietila pri vypnutych resp. pri parkovacich svetlach. Pri stretavacich svetlach kontrolka zhasla. Po prepnuti na parkovacky / vypnuti svetiel sa kontrolka znovu rozsvietila. Niekoko nasobne vypnutie a znuvunastartovanie motora nepomohlo. Chyba sa vzdy opakovala, teda nebola nahodna. Hned som zasiel do servisu Kia v Ziline. Po popise chyby elektrikar hned vedel o co ide. Chybny konektor v spolujazdcovom A-stlpiku. Oprava trvala cca 2 hod, 42 Eur.

18.6.2014 08:54

Prehliadka

Vcera som bol v Novom Topare, v Ziline na dalsej servosnej prehliadke. S pristupom a komunikaciou som spokojny. Cena bola 143,80. Samotna praca stala 78,93. Okrem beznych ukonov je v tom vycistenie brzd za 22,90 bez DPH. Cena za material dodany servisom bola 40,90 bez DPH. Ja som dodal svoj olej (Shell Helix Ultra Extra 5W30, pelovy filter a vzduchovy filter).
reklamoval som tieto veci:
- nesvieti lava predna parkovacka - vymenena
- pri zaradenom 3. rychlostnom stupni, a zosliapnuti plynoveho pedalu na podlahu, radiaca paka sa v urcitom rozsahu otacok nepijemne rozvybruje. Potrdene pri testovacejjazde s technikom. Nic vsak nespravili, ze je to zlozite na rozoberania a hladanie priciny, mam sa zastavit ak by sa to zhorsovalo.
- medzi palubovkou a celnym sklom vycnieva asi na polovicnej dlzke nejaka tesniaca hmota (hubka? ). Snazili sa ju zasunut pod palubovku, ale moc sa im to nepodarili, nepostrehol som ziadny rozdiel.
- odtrhnuty kozeny remienok na vnutornej strane piatych dveri, urceny na zatvaranie. Objednali nahradny diel, mal by prist zajtra , budu mi volat aby som prisiel a namonuju mi to.

11.11.2013 21:12

Zimne pneu

V sobotu, 9.11. som dal nahodit zimne pneu Bridgestone Blizzak LM32 195/65 R15. Oproti letnym Michelinkam PrimacyHP 225/45 R17 je to riadna zmena. Auto je citelne tichsie od pneumatik a vyrazne pribudlo na komforte, je makssie. Dve Michelinky som dal vyzut z elektronov, kedze mali uz zjazdeny dezen. Dve lepsie som este nechal, jednu sezonu este vydrzia. Zaroven mi v servise letne disky umyli pred zimnym uskladnenim. Suma sumarum za komplet prezutie a umytie 15,- s DPH.

11.6.2013 12:24

Servisna prehliadka

7.6.2013 Ceed absolvoval servisnu, v poradi uz 4. prehliadku. Po predchadzajucej pozitivnej skusenosti som sa objednal opat do Kia Humenne. Tentokrat som vyuzil odvoz zo salonu do centra mesta a po skonceni prehliadky opat dopravu z centra mesta do autosalonu.
Cena za servis bola 129,35 Eur. V cene je samotna praca - serv. prehliadka, olejovy filter, podlozka ku olej. vani, cistic brzd, palivovy filter a kontrola karoserie.
Olej (5 l Shell Helix Ultra Extra 5W30), pelivy a vzduchovy filter som mal vlastne - bez problemov akceptovali (spolu 52 Eur).
Dodatocne v ramci kampane mi menili drziaky palivovej nadrze - mali info z vyroby, ze uchytenie hrdzavie a tiez kontrolovali pasy.
Ja som reklamoval, ze z casu na cas mi ostane svietit po nastartovani kontrolka ESP - chybu detekovali ako chybny brzdovy spinac(snimac) - vymeneny.
Celkovo spokojnost s prehliadkov az na to, ze trvala 5 hodin. Ako pozornost som dostal vonavy "stromcek" v tvare logo KIA.

1.2.2013 15:24

Gumove rohoze + zimna prevadzka

Do auta som kupil gumove rohoze so zvysenym okrajom. Su z agauto.sk, urcene pre Ceed. Pasuju paradne. Doporucujem.

V zime mi pri poslednych tankovaniach a prevaznej jazde po meste stupla spotreba na 6,1l/100km. Dlhodoby priemer neprekracuje 5,5l/100km.

Este sa podelim o zistenie: ked mi namzne lad pod ramenami stieracov, tak pri prejazde nerovnostami pocut razy ako keby na dolnu cast celneho skla. Po roztopeni ladu , pri otepleti, tieto razy, zvuky prestali. Mate s tym niekto skusenoti?

18.11.2012 21:47

Navigacia

Vcera, 16.11. bola namontovana navigacia. Je to original KIA. S tym suvisi nova antena s GPS, cuvacia kamera a panel s USB a AUXom, ktory ma iny konektor pri tomto type s NAVI. Tym padom je povodne radio, antena (zakladňa) a panel s USB a AUXom na predaj. Ak by mal niekto zaujem, kontaktujte ma cez sukr. spravu.
Tiez som prvykrat menil ziarovku pre osvetlenie SPZ. Vymene do 5 minut. Pozrite foto, ako to vyzera...

5.10.2012 06:55

Potahy

Vcera, 4.10.2012 som nahodil zatial len na predne sedadla nove autopotahy od firmy MAD. Su robene na mieru. Vyzeraju naozaj dobre a podstatne je, ze velmi dobre pasuju na sedadla. Zda sa mi, a potvrdila to aj priatelka, ze trochu zapachaju, neviem identifikovat ten zapach. Foto pridam coskoro...

27.9.2012 10:59

Vanicka do kufru

Vcera, 26.9.2012 som si kupil plastovu vanicku do kufra. Ide o vanicku urcenu do Ceed SW, sedi tak na 90%, cena 15,50 Eur. Foto coskoro...

4.9.2012 14:25

Folie

Dnes, 4.9.2012 som dal nalepit od B stlpika autofolie 3M CS Panther 20. Robili mi ich v Ziline, vo fi Autoskla Achat. Na kazdom jednom okne (aj na tych malych trojuholnikovych) je umiesteny ID stitok, ako to predpisuje legislativa.

Další vozy Kia Ceed

Zatial ma auticko nikde nenechalo, ani neprekvapilo...

Bez staznosti...

Kolko som autom chcel odviez, vzdy som aj odviezol. Aj pri stahovano do noveho bytu, alebo pocas svadby...

Mam pocit, ze niekedy pri intenzivnom brzdeni, sa mi "vlni zadok"

Hluk od kolies je neprepocutelny, rozmer pneu 225 / 45 hovori sam za seba :-)

Priemer za 5,6, ak by to bolo 5,0, tak je to za 10

Zatial som kupoval iba strierace, nie original Bosch ale nejake nahrady.. zatial spokojnost

Na dany objem a moje poziadavky dostatocny. Lepsi vykon by bol na ukor mojej bezpecnosti :-)

Dlhodoby priemer: 5,6 l / 100 km (pocitam si plne nadrze, nie cez pal. pocitac. Ideal by bolo 5,0 l / 100 km

Vo vnutri za 10, pri studenom motore vonkajsi hluk znie ako "traktorcek".. :-)

Moje (vodicovo) vrzga pri usadzani sa. Vodicov sedak by mohol byt o nieco dlhsi, aby podprel viac stehna.

Spokojny, vzdy som zastavil kde som chcel... len to vlnenie zadku pri prudkom brzdeni...

Spokojnost.. vzdy som odviezol co som si zaumienil, ze preveziem..