Citroën C3 Picasso (2009)

6.10.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "petrkola". Auto koupené nové v červnu jako jedno z prvních v čr, už mu zaplaťpanbůh přibývají…

Citroen C3 Picasso (petrkola)

"-- skrytý --" 19.10.09  20:26

« Re: Kaplička

v "recenzi". Jinak na servis se dnes nejelo. Náhradní vozidlo bude až příští pondělí přezuté na zimní pneu ;-\

"-- skrytý --" 19.10.09  19:25

« Kaplička

Tak nemůžu dohledat co máš s tou kapličkou ;-\

Lasim 19.10.09  07:18

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak to tfuj, tfuj, tfuj, ať vám to dobře dopadne. Taky bych byl nervózní, je to přeci jen fest zásah do auta. Já měl nerva i z toho, když mi dávali na převodovku Defend Lock a tudíž museli sundat plasty kolem šaltr klacku a když mi při montáži hagusů techik přiznal, že jim nešli povolit šrouby zalepené barvou a museli je nahřívat autogenem + použít trochu přiměřené hrubé síly a že se na mým autu učí, málem jsem ho kousnul. Tak dej vědět, jak to dopadlo a jestli Ti budou dělat něco s tím rezatým šroubem, tak napiš, jak se k němu dostali a do jaké míry to můžu zvládnout i sám doma.

"-- skrytý --" 18.10.09  20:53

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak zítra nám to začne, paní by měla odpoledne zavézt auto k dealerovi na výměnu skla a tu kapličku.. Ne, že bych kvůli tomu nespal, ale jsem fakt nervózní, jak to dopadne :-(

"-- skrytý --" 15.10.09  23:58

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Jé to je dobrý já napsal jinak pozadí a ono to udělalo hvězdičku.. :-) Zkusím ještě jednou: *

"-- skrytý --" 15.10.09  23:57

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Ani Vám nevím, jestli to náhodou není ten člověk, co mi odepisoval na můj vřelý dotaz, jestli jsou vady u našeho Picajsla běžné tak, že se velice omlouvá a chápe a ble ble a že se mám obrátit na dealera... Ale nerad bych haněl. A výbava aut ve stejné, nebo srovnatelné ceně v každé zemi jinak je také na samostatný článek. Je to prostě holt a nejvíc o lidech a potom systému.. Ale asi pořád německej zástupce značky i v té největší německé * (a tam eště víc, než ve městě),je k zákazníkům příjemný a váží si jich daleko víc, než většina v česku. Asi se opakuji, ale furt si myslím, že prodávat auta musí člověka hlavně bavit....

Vampix(Diesel Power) 15.10.09  22:46

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

myslím že lepenářská sada je univerzální řešení, přijatelnější než někde montovat kolo, stejně je to jen zbytečná práce navíc a většinou jsou dírky menších rozměrů a jde to opravit lepením, následně opravením v pneuservisu. Každopádně jak čtu, tak přístup zastoupení Citroenu v Čr je velmi žalostný. Vzpomínám jak kdysi v Mondeu taky bylo originální páté kolo stejného designu, žáden plech a na pneumatikách jaké byly na voze. Bohužel v dnešní době je minimalizace nákladu maximalizována a proto se dodávají taková řešení jako dojezdovky, u X5 jako SUV mně to taky hodně zaskočilo, naštěstí nikdy nebylo potřeba...minimálně by to vypadalo směšně...
    Přeji teda pevné nervy u domlouvání se servisem Citroenu, co nejméně návštěv a mnoho šťastných km

"-- skrytý --" 15.10.09  22:41

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Máte pravdu, osobně při návštěvě servisu Citroen dotyčnou dojezdovku jim hodím pod nohy bez náhrady a dle novely vyhlášky si dám do vozidla opravárenskou sadu ve spreji, nebo si koupím 16 disk a další Michelin Enegi 16. Nejsem Český vychcánek a nemusím mít vše co naplánovali v Citroenu CR. Jediné co již znovu neudělá je to, že si u Citroen ČR další auto kupovat nebudu. Dříve jsem kupoval v Německu i to Berlingo, které bylo model Spacelight s ABS, klimou, 5 dveřmi, stropní úložný prostor, zkrátka veškeré doplňky v ČR za příplatek, v Německu v ceně za to HDi 13.000 Eur méně 16 % MWst. Pokud by jsem koupil i to Picasso v Německu, mohl jsem si koupit se 110 motorem a lepším zrychlením místo 0 na 100 za 13,5 s 11,5 sec. a plnohodnotnou rezervou 16.

Ono mi stačilo u Berlinga peripetie s Ing. Hrabákem, který nemohl přenést přes srdce, že v době, kdy v ČR byla záruka 12 měsíců já měl záruku díky nákupu vozidla v Německu 24 měsíců.

Vampix(Diesel Power) 15.10.09  22:25

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

ok omlouvam se, špatný výpočet, přece už jenom čas pokročil a já počital dvakrát 16"...každopádně je to rozdíl asi těch 3.5 cm...Otázkou zůstava o kolik se změní váhový poměr, pokud tato dojezdovka má větší nosnost než standartní pneu, myslím že proto ji má taky vyšší. Osobně si myslím že pro dojetí do nejbližšího pneuservisu k opravě propíchnuté pneu to musí stačit a nic by se nemělo stát, jinak by si to nemohli dovolit, v opačném případě pak můžete citroen klidně žalovat. Ale myslím si že to musí být opatřeno když si to dovolí i v bmw...

edit: Koukal jsem na C3 Picasso 1.6 Hdi, jeho max hmotnost je nějakých 1771 kg, při rozpočítání na 4 kola to vychází nějakých 442 kg na kolo, přičemž mají kola nosnost 620 a udávané dojezdové kolo až 690 kg

"-- skrytý --" 15.10.09  22:18

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Mezi 195/55 R16 a dojezdovkou v rezervě 125/80 R15 je 3,5 cm rozdíl. Při 16 gumách mám spodní hranu předního nárazníku nad vozovkou 150 mm ovšem poku dám dojezdovku 15 na předeksníží se světlost na 115 mm. Auto opatřené 3 gumama 16 a jednou 15 bude nerovnoměrně přetíženo na 15 gumě.

"-- skrytý --" 15.10.09  22:11

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak nějak to prostě vidím také. A ruku na srdce a doufám, že to tak zůstane, ale za posledních 8 let jsem najel minimálně 500tkm a píchnul jsem tak maximálně dvakrát.. A počítat s tím, že rezervu po dojetí obutých pneu vyměním za to ojeté a koupím jenom jednu novou pneu mi připadá jako typická vychcanost malýho českýho vychcánka. Prosím netvrdím, že autor článku takto přemýšlí..

"-- skrytý --" 15.10.09  22:03

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

To je taky dobry:-)) podívám se zítra ze srandy, co tam dali... Při tom obratu pneumatik ve výrobě aut si nedovedu představit, že náročnost na logistiku v dodávkách jiného pneu pro rezervu se vyplatí oproti jejich pořizovací ceně ostatních 4 pneu.. Je ale zázrak, že s Vámi vůbec někdo v Trnavě komunikoval. Osobně si ale myslím, že můžete být rád, že neřešíte, to co já....ono když jsme u těch gum, by se správně za zimní měla měnit i ta rezerva:-)) Je ale asi pravda, že nejvíc problémů dělá citroen čr. Už jenom ta absurdita, že mi u dealera na to můj požadavek objednání loketní opěrky řekli, že citroen čr si prostě nakonfiguroval vybavy pro český trh tak, že ta opěrka nejde objednat. Takže jsem to řešil Armsterem. Opěrka není špatná, ale zase, je to zásah do auta. Máme paket cestování - širší pravé přední sedadlo a při posunu se to sedadlo s opěrkou bohužel potkává. Neřeším to, protože to sedadlo jsme zatím ani posunout nepotřebovali. Ale u dealera mi nikdo nebyl na 100% schopen potvrdit, že montáž "neorigo" příslušenství neomezí záruku.. No zatím se ani opěrka, ani středový panel na kterém je namontována, nepohne a nevrže.. Budu se zase opakovat, ale první věc, která mě hodně nasrala byla ta jejich klamavá cenová politika a pořád se člověk dovídá něco nového... Ale snad to těm lidem také dojde, nebo je to politika celé společnosti citroen??

Vampix(Diesel Power) 15.10.09  21:52

« Re: zimní pneu 195/55 R16

hele ja se nechci navážet, ale pokud je to guma s vysokým profilem, tak jedno číslo na disku přece nemůže auto rozhodit a dojezdovku jsme měli dokonce i v minulé Bmw x5, žádná plnohodnotná rezerva. určitě nebyla 18" jako dodávané disky. Je někde vypsáno že musí dodat plnohodnotnou rezervu?

edit: Otevřel sem si kalkulačku a trošku počítal a výška pneumatiky od země, respektive průměr 125/85 na 15" je asi o 5mm vyšší než 195/55 R16. Výpočet může mít odchylku +- 5 mm

"-- skrytý --" 15.10.09  21:34

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Zdravím, na předešlém Citroenu Berlingo 2 HDi jsem jezdil Michelin Alpin A3, nedám si na auto nic jiného, přesvědčili mne ty gumy, že jsou špica. V Zádubu u M. Lázní jsem na sněhu v zatáčce jel jako na saních, už jsem psal obrazně závěť. V momentu, kdy jsem se šinul na zeď baráku, se náhle gumy chytli a já projel zatáčku jako kdyby tam sníh vůbec nebyl. U fi. ATU jsem chytil na poslední chvíli akci koncem září, měli na Michelin Alpin A3 akci 45 % slevu, jedna 195/55 R16 91T mne přišla na 2.540,- Kč. Zatím jsem ještě nepřezul ty letní Michelin Energi, dnes jsem jezdil při venkovní teplotě 1, 0, -1, bez problému, u nás jsou zatím pouze mokré vozovky, žádný sníh.

Z jiného soudku, v současnosti vedu spor s Citroenem ČR o rezervu. Je přitažené za vlasy při gumách 16 na vozidle mít v rezervě dojezdovku 15, ještě při tom pokud v TP mám psané pouze gumy 195/55 R16 91T a žádnou další alternativu. Z Citroenu ČR p. Ing. Hrabák zaujal názor, 16 + 15 co by jste chtěl máte kus tak sklapněte a nevystupujte z řady. Dotázal jsem se u Slovenského výrobce, jak to mám chápat, že z výroby dodali auto na 16 a v rezervě dojezdovku 15. Odpověď přišla záhy viz korespondence:
    ************************
    Dobrý den p. ,

zasílám Vám stanovisko výrobce vozidla Citroen C3 Picasso fi. PCA Slovakia,
    s.r.o.Automobilová 1, 917 01 Trnava.

Ve třetím odstavci výrobce uvádí " Váš automobil bol vyrobený a dodaný v
    súlade s objednávkou, ktorú ste si zadali u vášho predajcu."

S uvedeného je nesporné, že při sepisování objednávky, jste opomněli s námi
    projednat podstatnou informaci ohledně záležitosti, jakou požadujeme dodat v
    objednávaném vozidle rezervní pneumatiku. Pokud by jste nás seznámili s tím,
    že vozidlo bude dodáno s dojezdovou pneumatikou, rozhodně by jsme tuto
    nabídku odmítli a trvali by jsme na dodání vozidla s rezervou 195/55 R16
    91T.

V současnosti Vám navrhujeme řešení vzniklé situace způsobem, kdy Vám
    doručíme dojezdovou pneumatiku Maxxis 125/80 R15, oproti vydání rezervní
    pneumatiky o rozměru 195/55 R16 91T, nebo oproti poskytnutí finančního
    vyrovnání za uvedenou dojezdovou pneumatiku.

S přátelským pozdravem
    **************************************… />----- Original Message -----
    From:
    To:
    Sent: Tuesday, October 06, 2009 3:16 PM
    Subject: Tr : Prapodivná kombinace pneu na vozidle Citroen C3 Picasso

Dobrý deň, pán ,

váš mail z 2.10.09 som konzultovala s kolegami, ktorý majú na starosti
    normy, technické riešenia a výbavy vozidiel vyrábaných v našom výrobnom
    centre. posielam vám ich stanovisko.

Dodaná rezervná dojazdová pneumatika Maxxis v C3 Picasso je homologizovaná
    a dodávaná pre všetky krajiny, ktoré povoľujú použitie dojazdových
    pneumatík. Maximálna záťaž dojazdovej pneumatiky Maxxis je 690 kg, záťaž
    pneumatiky Michelin namontovanej na aute je 615kg.
    Maximálna povolená rýchlosť auta pri jazde s dojazdovou pneumatikovou je
    80km/h, čo je vyznačené v používateľskej príručke auta aj na samotnej
    pneumatike.

Rezervná pneumatika, ktorú máte vo svojom vozidle je teda komformná. Váš
    automobil bol vyrobený a dodaný v súlade s objednávkou, ktorú ste si zadali
    u vášho predajcu. V prípade ďalších otázok sa , prosím, obráťte na
    technického poradcu vášho predajcu.

S pozdravom

Dobrý den,

v současnosti jsem došel ke zjištění, že u vozidla Citroen C3 Picasso s
    motorem 1,6 HDi mi bylo dodáno rezervní kolo, které nekoresponduje s
    pneumatikami namontovanými na vozidle. Rezervní kolo má rozměr 15" Čínské
    provenience, ovšem na vozidle jsou pneu Michelin Energi 195/55 R16 91T.
    Vzhledem k Váze vozidla, nepřichází v úvahu užití kombinace při defektu
    pneu, tak jak je vybaveno vozidlo. Ještě by se dalo pochopit, že bude
    vozidlo vybaveno dojezdovou pneu 16" pokud jsou užity pneu 195/55 R16 91T ,
    nikoli však to co jsem nalezl ve schránce, rezervní dojezdové kolo 15".

Při ceně, kterou jsem za vozidlo zaplatil, jsem očekával., že mi bude
    dodáno vozidlo s rezervou Michelin Energi 195/55 R16 91T, nikoli však
    Čínská dojezdová pneu nevhodného rozměru 15".

Podotýkám, že předmětné vozidlo bylo zakoupeno u autorizovaného prodejce v
    ČR a předáno do užívání 17.7.2009.

Očekávám z Vaší strany informaci, jaké rezervní pneumatiky jsou z výroby
    dodávany pro Českho obchodního partnera.

S úctou

**************************************… />
    Dobrý den,

v současnosti jsem došel ke zjištění, že u vozidla Citroen C3 Picasso s
    motorem 1,6 HDi mi bylo dodáno rezervní kolo, které nekoresponduje s
    pneumatikami namontovanými na vozidle. Rezervní kolo má rozměr 15" Čínské
    provenience, ovšem na vozidle jsou pneu Michelin Energi 195/55 R16 91T.
    Vzhledem k Váze vozidla, nepřichází v úvahu užití kombinace při defektu
    pneu, tak jak je vybaveno vozidlo. Ještě by se dalo pochopit, že bude
    vozidlo vybaveno dojezdovou pneu 16" pokud jsou užity pneu 195/55 R16 91T ,
    nikoli však to co jsem nalezl ve schránce, rezervní dojezdové kolo 15".

Při ceně, kterou jsem za vozidlo zaplatil, jsem očekával., že mi bude
    dodáno vozidlo s rezervou Michelin Energi 195/55 R16 91T, nikoli však
    Čínská dojezdová pneu nevhodného rozměru 15".

Podotýkám, že předmětné vozidlo bylo zakoupeno u autorizovaného prodejce v
    ČR a předáno do užívání 17.7.2009.

Očekávám z Vaší strany informaci, jaké rezervní pneumatiky jsou z výroby
    dodávany pro Českho obchodního partnera.

S úctou

"-- skrytý --" 15.10.09  20:52

« Re: dotaz na rozteč šroubů

dsky by měli mít rozeč 4 x 108, klasika Citroen

Lasim 15.10.09  08:25

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tomu říkám vyčerpávající odpověď, díky. A jak ty indexy, děláš si s nima hlavu? Šťastné pořízení v pneuservisu, já si ještě musím počkat, zatím nemám do čeho přezout. I když naděje mi svítá, manželka dělá u jednoho nejmenovaného silničního dopravce a pan majitel mi nabídnul, že mi sežene gumy na jeho firmu bez DPH. Prý mi pošle nabídku, až se u nich ve firmě objeví dealer, co jim přezouvá kamióny. Zatím mi nabídnul Kleber FP2 za 1300,- Kč.

"-- skrytý --" 14.10.09  22:38

« Re: rezavějící šroub uchycení předního tlumiče

No a ještě k těm šroubům..koupil jsem si kdesi v akci vše za.. pružinu s vnitřním kordem a packama na vytahování zapadlých předmětů z nedostupných míst, na tu přichytím papírovou utěrku, nebo hadr a vysávám vodu z té misky uložení. Proje totiž otvorem v mřížce. Je ale pravda, že je ohebná, a protahovaný předmět se musí tím otvorem vejít taky:-)) no navíc mi v citroenu řekli, že když na ty šrouby dávali krytky, tak to rezavělo eště víc, asi tam nedali vazelínu. Musím si na to vzpomenout v pondělí, ať to udělají jak budou měnit to sklo, předpokládám, že to budou muset odstrojit. Chci moc věřit vedoucímu servisu, že okna umí a nic nepoškodí, ale stejně z toho nemám vůbec dobrej pocit.. No stejně nic nenadělám. Doufám, že na paní aspoň zbyde náhradní berlingo, moc se mi líbí a chtěl bych ho vyzkoušet. Dneska jsem tak po cestě z ostravy přemýšlel, že je sice fajn, že nám dealer dá poloviční cenu za náhradní auto a snaží se vyjít vstříc, ale proč mám vlastně zase platit za chyby výrobce doprčic už. Musel bych se ale z toho zcvoknout.
    Jinak nevím do jaké míry se tomu dá věřit, ale na alcaru už mají v konfigurátoru c3Picasso a je tam myslím ET uvedeno. Akorát tam je asi víc na výběr.. U xsarypicassa mi ET potvrzovali v servisu, protože jsem ho taky nikde nedohledal. Bylo to 108 a je pravda, že v konfigurátoru bylo toto číslo u většiny kol..

"-- skrytý --" 14.10.09  22:18

Lasime ahoj,
    s tím krytem šroubu je to právě tak, že se mi nechce rozebírat celý ten plast.. No v pondělí ho paní veze do servisu na vyřešení reklamace té kapličky (ještě jsem kurnik slíbil poslat to video, ale nedostal jsem se k tomu to stáhnout..) a toho předního skla. Sklo budou měnit, tak to snad dopadne dobře no a s tou kapličkou jsem zvědavý, byl jsem si ale dnes v citroenu pro gumy a věděl o tom už i manik na prodeji dílů, že už to řeší přes centrálu, tak uvidíme..
    Jinak ke gumám:
    195/55/16 je jeden z nejdražších rozměrů. Ale naštěstí jsou už doby kdy guma stála šílený prachy. Stejně si ale nachystej kolem desítky.. Řešil jsem jaké gumy koupit a ještě jsem čekal na recenzi v autotipu. Osobně jezdím na matadorech mp59kách nordica a opravdu na ně nemůžu říct špatné slovo, ale ten cenový rozdíl musí z něčeho plynout a jelikož s autem jezdí paní a také jsem si nebyl jistý, že když se tyhle gumy chovají dobře na krávě autě, tak se budou chovat stejně na Picajslu a navíc to auto je přeci jenom v mezních situacích se stabilitou hůř, což je dáno jeho rozvorem a výškou....
    Takže jsem hned na začátku vybíral mezi Conti WInter 830, GoodYear UG7 a Dunlop Wintersport 3D. No a velkou roli hrála také dostupnost.. Kupuji standardně gumy na www.barumpneu.cz
    v tomto rozměru mají skladem ale jenom wintercontact 810, což také není špatná guma, ale už jsem ji nechtěl. Předevčírem už jsem byl hodně nervózní a furt nevěděl kterou gumu a nabídky od barumpneu a carlingem se lišili ve stovce.. No zavolal jsem o radu člověku do barumcontinentalu v přerově kde nám minulý rok provalili prahy při výměně kol, ale byl už tehdy velmi vstřícný a vše se rychle vyřešilo, a požádal o radu respektive vyjádření k Conti TS830, protože jedni na ni pějí chválu ale druzí naopak a když jsem se na ni minulý rok díval, tak se mi nelíbila. No a ten člověk mi řekl, že když jezdil do jeseníků s polarisama, tak vyjel víc, než s 830kami.. Tak jsem je zavrhl a i vzhledem k posledním testům = Dunlop Wintersport 3D - sice největší valivý odpor, ale na ledě, sněhu a mokru lepší než ultragrip a conti, tak vzhledem k tomu, že mi je v citroenu slíbili dodat do jednoho dne za 2.550,- a dodali, tak jsem pro ně dnes byl. No a včera jsem ještě řešil servis na přezutí. Všichni už totálně narváno do příštího týdne, až jsem jel z práce v prostějově kolem barumu, zastavil tam a i když bylo hodinu po ofiš zavíračce, manik neměl problém řekl mi, že až budu mít gumy, ať prostě přijedu. Tak tam paní jede zítra, gumy má v kufru, tak doufám, že hlavně nebude než tam dojede nasněžíno. No ale dal jsem se tím člověkem do řeči a ten se velmi divil, že mi někdo na Conti 830 řekl, že je to guma nic moc, že prý má jedny z nejlepších záběrových vlastností a také dobrá na vodě. Dokonce je má skladem v tomdle rozměru za 2.400,- No tak si vyberte..Ten rozdíl v ceně mi ale chlápek v barumu vysvětlil hlavně složením směsi gumy. Barum, Matador...používají siliku 2.generace, prémiovky už 4.té.. Jsem na Dunlop zvědavý, vychází v recenzích na internetu velmi dobře. Myslím si ale, že ani jednou z těchto gum neuděláte špatně.. Rozhodně bych ale nedal 3tisíce za michelliny a jezdit s autem já, klidně bych šel do těch matadorů. Kupoval jsem je minulý rok v prosinci po dojetých conti 810 a fakt mě nikde nenechaly a to jsem s nima hned po koupení jel přes makov do žiliny a po cestě zpět si zkusil vyjet z prostření bečvy po neupravené silnici na parkoviště na pustevnách a naprosto v pohodě. Uvidím, jak se budou chovat po deseti tisících což bude tak v prosinci, teď jsou velmi tiché a sjíždí se pravidelně..snad nebudou lepší, než ty dunlopy:-))dám vědět.

Lasim 14.10.09  19:16

« zimní pneu 195/55 R16

Ahojky, copak budete na "Picajzla" nazouvat za zimáky? Ctíte váhový a rychlostní index pneumatiky, tedy v případě "šestnáctek" 91T? Já mám favority Michelin Alpin A3, Goodyear UG7, Bridgestone LM30, Nokian WR G2, Kleber HP2, či Semperit Speed-Grip, ale nevím, pro kterou se rozhodnout. Máte už nějaké zkušenosti? Z toho mého výběru jediný Michelin splňuje index 91T, ostatní jsou buď 87H, nebo 87T.

Lasim 13.10.09  09:35

« dotaz na rozteč šroubů

Na jaře chci kupovat elektrony, ale ať hledám, jak hledám, nemůžu (ani v tehničáku) najít, jakou mají rozteč šrouby kol? 4/XXX?