Citroën C3 Picasso (2009)

6.10.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "petrkola". Auto koupené nové v červnu jako jedno z prvních v čr, už mu zaplaťpanbůh přibývají…

Citroen C3 Picasso (petrkola)

Lasim 07.10.2009  11:21

Tak vítej v klubu

Ahoj chlape, tak vítej v klubu. O barvě, kterou nosí tvoje auto jsem taky uvažoval, je moc krásná a decentní, s těma chromovýma doplňkama je moc elegantní, já si dlouho nedovedl představit modrou, kterou jsem nakonec zvolil a dealer mě nebyl schopný ukázat auto v reálu, ale risk se vyplatil a modrá našemu "Dumbíkovi" moc sluší. Docela mě děsíš svým výčtem závad, já jezdím něco málo přes měsíc a krom píchnutého kola zatím (ťuk, ťuk, ťuk) nic. Ale musím souhlasit s Tebou s tím odstupňováním převodovky, taky se mě zdá, že motor zbytečně trápím, já dokonce po městě, když to není proti kopci, jezdím čtyřkou, tedy lehce nad 2 tisíce otáček. A když vyjedu z města, určitě bych min.2 další kvalty snesl. Ale to píšu i ve svém profilu (Lasim), tak se nebudu opakovat. Tak hodně šťastných a bezpečných kilometrů (koukám, že se snažíš, 9 tisíc za 4 měsíce je dost, to já zvládnu pomalu za rok).

"-- skrytý --" 07.10.2009  19:48

« Re: Tak vítej v klubu

Lasime ahoj,
      je pravda, že těch červených moc nejezdí. Minulou středu jsem jel do Blavy a poprvé viděl 3kamiony s naložené picajslama, ale ani jeden červený.. Ale jak už jsem před chvílí psal, klidně bych šel i do bílé a nevím jak u Tvé barvy, ale při prvním mytí jsem byl krapet v šoku, protože v pár rozích karoserie je ta barva slitá, respektive se špatně rozložil pigment a udělalo to černé fleky (přiložím foto..), ale na předchozí xsaře picasso to bylo u této barvy podobné.
      No já s picajslem moc nejezdím, tak třikrát za měsíc (jezdím V70 jezevčíkem traktorovym. To co najela zatím moje paní za 4 měsíce, najedu tou plečkou za měsíc a to myslím vážně. Když jedu picajslem, tak si to móóóc užívám..)Ale musím přiznat, že si také myslela, že najede míň...:-))
      Zajímalo by mě ale, jestli máte třeba také už rez na šroubech tlumičů, nebo jestli s tou středovou kapličkou jsme vyjímkou?
      Díky

Lasim 08.10.2009  07:24

« Re: Re: Tak vítej v klubu

Hned jsem včera letěl do garáže posvítit si na ty šrouby, fakt jsou totálně blbě, ale rez zatím žádná. Je pravda, že jezdím měsíc a zmoknul jsem asi 2x. Ale jestli se k tomu dostanu, dám na to nějakou gumovou čepičku, aby se tam ta voda nedostala. A co se drnčení týče, spíš než špatný kus bych to viděl na špatné osazení, ne? Mě (zatím) nic nedrnčí, naopak, oproti jiným autům jsem až nesvůj, jaký je v "Dumbíkovi" klid. Ještě že to má rádio, super je to připojení na Aux, velmi často si hraju mp3, co mám v mobilu.

"-- skrytý --" 07.10.2009  17:37

Gratuluji

k pěknému autu. To máš těžký no, vzal sis auto hned ze začátku výroby. Tam je chyb spusty, dokud to nevychytají. Alespoň se tohle říká a já tomu věřím. Proto jsem koupil auto až po dvou letech od zavedení výroby, v polovině výrobního cyklu. Každopádně ti přeju pevné nervy, chápu, že to musí být k vzteku.

"-- skrytý --" 07.10.2009  19:38

« Re: Gratuluji

K vzetku to je, hlavně když na to člověk nemá vůbec čas... Je to tragédie servisů citroen, že buď musíš docházet do zaměstnání od šesti do třech. Nebo doufat, že ti auto vezmou na servis v sobotu a nebo si musíš kvůli servisu auta vzít dovolenou. V našem případě to zatím vždycky odskákala moje paní tou dovolenou. No aspoň ji už taky každej servisák neopije rohlíkem...
      Hlavně kvůli tomuhle jsme opravdu moc přemýšleli o tom jít zase do škodovky, protože v olomouci třebas hlaváček funguje do deseti do večera, odveze tě a přiveze pro auto mo městě a ono to fakt dělá hrozně moc.. Jenže kdyby ten hrůmster nebyl tak příšernej, fabia úzká a oktávia drahá:-))

"-- skrytý --" 07.10.2009  19:44

« Re: Re: Gratuluji

Hele já jsem boleslavák, takže pozor na urážky Škodovky >:D >:D >:D (hlavně, že jezdím Fordem). Ne, teď vážně. Podle mě jsi prostě měl smůlu na kus, nebo špatná volba značky. Já jsem u předchozího auta najezdil 160tis a fakt na mou duši nemůžu říct, že bych trávil čas po servisech a řešil dovolené. Jasně, opravy byly jako všude, ale v normě, řekl bych. Prostě sis vybral kopec smůly, no.

"-- skrytý --" 07.10.2009  20:04

« Re: Gratuluji

Čoveče ale já proti škodovce fakt nic nemám. Je to stejně dobry auto, jako většina ostatních. Jezdil jsem 5let s Oktávií 1,9TDI a nemůžu říct ani prd.. Jenom prostě v kategorii malých aut jsou hlavně designově ale i užitkově auta lepší než škodovka, která to prostě novou fábií posrala a 1,2htpéčkem eště třikrát tolik.. Paní měla před picassem taky fábii a před tím, než poprvé viděla tu novou, tak ji chtěla znovu..
          Zase to s picajslem nevidím tak tragicky, když si přečteš většinu recenzí nových aut (klidně i za milion), tak u 90% něco drnčí, nebo je nějaká vada... U té oktavie mi hned po vyjetí z showroomu měnili brzdovej válec. U fábie po 3 letech a 38tkm odešla jednotka centrálu, zatíkalo zadními dveřmi (prý konstrukční vada), kosti se měnily třikrát, motor - tehdy 1,4mpi na volnoběh kolísal jak blbej.. ale taky prostě nechci tvrdit, že je škodovka špatná. Opravdu si myslím, že auto dnes vyráběná jsou na tom kvalitativně plus mínus autobus stejně, ale hrozně moc dělají doplňkové služby dealerů... Kdybych jednou vyhrál moc peněz, tak otevřu v olomouci na zelené louce krásný dealerství citroenu a budu to dělat jako koníčka:-))a věřím, že by ke mě jezdila půlka moravy. Hodně velkej joke, ale proč ne.

jednooky 07.10.2009  18:10

motor

mám 1,6Vti a nemám pocit že by auto cukalo po pridaní alebo že by som ho trápil.
    A tými mínusami strašiš aj mňa, ale tak hádam budem mať vačšie štastie.
    každopádne pekná farba...

"-- skrytý --" 07.10.2009  19:30

« Re: motor

To bude tou 1,6kou... Barvu chtěla hlavně moje paní, protože měla stejnou barvu u xsary picassa.. Mě se čoveče čím dál víc líbí bílá..

foto 911

911 07.10.2009  22:09

6-3-1

Petře, je mi Vás líto. Velmi líto. Takto to vypadá když láska a emoce zvítězí nad rozumem. Nabízí se paralela s vizuelně atraktivní, leč velmi komplikovanou a problematickou ženou. No, ještě si asi "užijete". Přeji hodně sil.
    Vaše recenze je na zdejší poměry bídná, vlastně to ani není recenze v pravém slova smyslu. O fotkách se nevyjadřuji, jsou čistě účelové. Moje body viz titulek. 3x10 vám dal asi čtenář odněkud z Mongolska, protože kolik by pak měl dostat např. některý z tatánků?
    Ať to martýrium, které Vás čeká, přežijete s co nejmenšími šrámy ... a prosím poučte se, že další Citroën už NE.

Lasim 08.10.2009  07:20

« Re: 6-3-1

A čímpak jezdí pan Silverado, můžu-li se zeptat? Že by Hyundai, nebo Žigul? Proč ne Citroen? A jaký je v tom vlastně rozdíl? Měl jsem domácí kino Philips, posralo se, měl jsem Panasonic, posralo se, mám ECG, tedy nějakou čínu z Číny a šlape už 4 roky, jediná závada byly vybité baterky v ovladači. Služebně jezdím Fábie "1,2"; "1,4" i "1,6", Oktávku "2.0 TDi", a Roomstera Praktik "1,4" a serou se taky. A servis Škoda? Stejná levárna, jak všude jinde. Záruka se na nic nevztahuje, furt jen cáluješ. A co se "recenze" kolegy týče, recenzí je plný internet, já jsem rád za tento způsob příspěvku, aspoň se dozvím, co koho trápí. Taková autoporadna. Když chceš vidět fotky, koukni na auto.cz, v sekci Autokatalog=Citoren=C3 Picasso jich je snad 100, když chceš video, existuje Youtube.cz, tady je to o pocitech, zkušenostech, návodech a právě účelových fotkách. Já dávám "9".

foto Perun

Perun 08.10.2009  12:32

« Re: 6-3-1

P o dlouhé době zase něco inteligentního.
      A že to ti zákazníci stále ne a ne pochopit?
      K olik Citroënů si ještě musí koupit, aby to konečně pochopil, že?
      O statně, tedy je to i o zkušenostech.. Poraď, guru ;-)

Lasim 08.10.2009  20:53

« Re: Re: 6-3-1

Nemám co radit, ale chci si nechat poradit. Citróna mám prvního a jen měsíc, předtím Ford a Škodovky. Co rozhodně nechci je velkohubě hanět a nijak to nepodkládat argumenty. Prostě jen kydat hnůj.

foto Perun

Perun 09.10.2009  09:27

« Re: Re: Re: 6-3-1

Podívej se, prosím, na počáteční písmena jednotlivých řádků... pak můj příspěvek pochopíš snadno.
          P.S. Byl určen pro Silverada ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2009  21:15

« Re: 6-3-1

Zdrávím Vás, líto mě Vás být nemusí.. Další Citroen eště pořád klidně jo... Abych Vám řekl pravdu, tak jsem to nepsal jako nějakou recenzi a hlavně v jednu v noci. A už vůbec mě nezajímá nějaké hodnocení recenze, ale zkušenosti ostatních majitelů tohoto auta. Fotky jsou opravdu čistě účelové.
      Jinak ale Děkuji

Lasim 08.10.2009  07:35

A co spotřeba?

9 tisíc km je dost, aby si motor už sednul a ukázalo se, kolik to papá. Tak kolik? Já se teď dlouho zaseknul na 7.5, ale doufám, že až přijde nějaká dálkovina, že to půjde dolů. Teď nejvíc jezdí mamina s dětma po městě a tam to pod 7 nedostane.

"-- skrytý --" 08.10.2009  21:25

« Re: A co spotřeba?

Manželka v dlouho 7,2-7,5 podle toho jak kvaltuje.. Dneska má 6,9.. Už asi 2 roky tankujeme na benzině, včera tam dala
      w power ale jenom z toho důvodu, že jsem zjistil, že mi na kartě zbylo nějakých 800bodů. tak to vyčerpá a tankuje za 27,50.. Spíš to ale bude tím, že na to dnes tak nedupala. Myslím, že dlouhodobě průměr pod 7 bude problém.. Zatím nejlepší průměr jsem měl 6,8 se zapnutou klimou po natankování na shellu v rakousku a na dálnici Graz-Videň-Blava. Což je ale taky hodně z kopce:-)) A v rakousku je ale ten benzín stejně jako nafta kvalitní..
      Jinak do debaty že určitě si nekoupit nějakou značku auta se už pouštět nebude, vyjádřil jsem se výš...

jednooky 09.10.2009  17:40

« Re: Re: A co spotřeba?

stále a stále nechapem tú spotrebu...ešte som nemal nad 7litrov. bez problémov jazdím za 6,5 (1.6Vti, ale aj tak) povačšine mesto potom mimo mesta a občas dialnica. A ako som už spomínal nejazdím zas nejak pomaly alebo extrémne šetrne.

"-- skrytý --" 10.10.2009  18:13

« Re: Re: Re: A co spotřeba?

Já se tomu nedivím, ten motor má prostě s autem "menší práci". Auto není nijak extrémně lehké a má velké odpory.. Každý kůň navíc musí být znát.. Naprosto ideál musí být 1,6hdi..počítal bych průměr kolem 5l. Jinak dnes u dealera nahlášeny a závady, nafoceno sklo a dojem z jednání na jedničku, tak uvidíme jak to dopadne..
          Trošku jsem picajsla protáhl a ten motor je čím dál lepší. Na spotřebu jsem se ale radši nedíval.

Lasim 12.10.2009  09:33

rezavějící šroub uchycení předního tlumiče

Na kritické místo citlivé na rez, o kterém píšeš ve své recenzi jsem v Mototechně koupil gumovou manžetu á=25,- Kč, tu ve druhém záhybu uříznul, tím jsem dostal patřičný průměr misky 5,5 cm, šroub osušil, natřel vazelínou a celé to pevně uzavřel gumovou čepičkou (viz nové foto v mé fotogalerii). Teď už se ke šroubu voda nedostane! Problém je, že toto lze udělat lehce na levé straně, kam je snadný přístup díky "dvířkům" k filtru, na pravou stranu se ale nedostanu, musel bych oddělat plast pod oknem kolem stěračů a do toho se mi nechce. Nebo někdo objeví jinou cestu? Manžety mám koupené dvě, jen se k tomu pravému šroubu nějak dostat.....

"-- skrytý --" 14.10.2009  22:38

« Re: rezavějící šroub uchycení předního tlumiče

No a ještě k těm šroubům..koupil jsem si kdesi v akci vše za.. pružinu s vnitřním kordem a packama na vytahování zapadlých předmětů z nedostupných míst, na tu přichytím papírovou utěrku, nebo hadr a vysávám vodu z té misky uložení. Proje totiž otvorem v mřížce. Je ale pravda, že je ohebná, a protahovaný předmět se musí tím otvorem vejít taky:-)) no navíc mi v citroenu řekli, že když na ty šrouby dávali krytky, tak to rezavělo eště víc, asi tam nedali vazelínu. Musím si na to vzpomenout v pondělí, ať to udělají jak budou měnit to sklo, předpokládám, že to budou muset odstrojit. Chci moc věřit vedoucímu servisu, že okna umí a nic nepoškodí, ale stejně z toho nemám vůbec dobrej pocit.. No stejně nic nenadělám. Doufám, že na paní aspoň zbyde náhradní berlingo, moc se mi líbí a chtěl bych ho vyzkoušet. Dneska jsem tak po cestě z ostravy přemýšlel, že je sice fajn, že nám dealer dá poloviční cenu za náhradní auto a snaží se vyjít vstříc, ale proč mám vlastně zase platit za chyby výrobce doprčic už. Musel bych se ale z toho zcvoknout.
      Jinak nevím do jaké míry se tomu dá věřit, ale na alcaru už mají v konfigurátoru c3Picasso a je tam myslím ET uvedeno. Akorát tam je asi víc na výběr.. U xsarypicassa mi ET potvrzovali v servisu, protože jsem ho taky nikde nedohledal. Bylo to 108 a je pravda, že v konfigurátoru bylo toto číslo u většiny kol..

Lasim 13.10.2009  09:35

dotaz na rozteč šroubů

Na jaře chci kupovat elektrony, ale ať hledám, jak hledám, nemůžu (ani v tehničáku) najít, jakou mají rozteč šrouby kol? 4/XXX?

"-- skrytý --" 15.10.2009  20:52

« Re: dotaz na rozteč šroubů

dsky by měli mít rozeč 4 x 108, klasika Citroen

Lasim 14.10.2009  19:16

zimní pneu 195/55 R16

Ahojky, copak budete na "Picajzla" nazouvat za zimáky? Ctíte váhový a rychlostní index pneumatiky, tedy v případě "šestnáctek" 91T? Já mám favority Michelin Alpin A3, Goodyear UG7, Bridgestone LM30, Nokian WR G2, Kleber HP2, či Semperit Speed-Grip, ale nevím, pro kterou se rozhodnout. Máte už nějaké zkušenosti? Z toho mého výběru jediný Michelin splňuje index 91T, ostatní jsou buď 87H, nebo 87T.

"-- skrytý --" 14.10.2009  22:18

Lasime ahoj,
      s tím krytem šroubu je to právě tak, že se mi nechce rozebírat celý ten plast.. No v pondělí ho paní veze do servisu na vyřešení reklamace té kapličky (ještě jsem kurnik slíbil poslat to video, ale nedostal jsem se k tomu to stáhnout..) a toho předního skla. Sklo budou měnit, tak to snad dopadne dobře no a s tou kapličkou jsem zvědavý, byl jsem si ale dnes v citroenu pro gumy a věděl o tom už i manik na prodeji dílů, že už to řeší přes centrálu, tak uvidíme..
      Jinak ke gumám:
      195/55/16 je jeden z nejdražších rozměrů. Ale naštěstí jsou už doby kdy guma stála šílený prachy. Stejně si ale nachystej kolem desítky.. Řešil jsem jaké gumy koupit a ještě jsem čekal na recenzi v autotipu. Osobně jezdím na matadorech mp59kách nordica a opravdu na ně nemůžu říct špatné slovo, ale ten cenový rozdíl musí z něčeho plynout a jelikož s autem jezdí paní a také jsem si nebyl jistý, že když se tyhle gumy chovají dobře na krávě autě, tak se budou chovat stejně na Picajslu a navíc to auto je přeci jenom v mezních situacích se stabilitou hůř, což je dáno jeho rozvorem a výškou....
      Takže jsem hned na začátku vybíral mezi Conti WInter 830, GoodYear UG7 a Dunlop Wintersport 3D. No a velkou roli hrála také dostupnost.. Kupuji standardně gumy na www.barumpneu.cz
      v tomto rozměru mají skladem ale jenom wintercontact 810, což také není špatná guma, ale už jsem ji nechtěl. Předevčírem už jsem byl hodně nervózní a furt nevěděl kterou gumu a nabídky od barumpneu a carlingem se lišili ve stovce.. No zavolal jsem o radu člověku do barumcontinentalu v přerově kde nám minulý rok provalili prahy při výměně kol, ale byl už tehdy velmi vstřícný a vše se rychle vyřešilo, a požádal o radu respektive vyjádření k Conti TS830, protože jedni na ni pějí chválu ale druzí naopak a když jsem se na ni minulý rok díval, tak se mi nelíbila. No a ten člověk mi řekl, že když jezdil do jeseníků s polarisama, tak vyjel víc, než s 830kami.. Tak jsem je zavrhl a i vzhledem k posledním testům = Dunlop Wintersport 3D - sice největší valivý odpor, ale na ledě, sněhu a mokru lepší než ultragrip a conti, tak vzhledem k tomu, že mi je v citroenu slíbili dodat do jednoho dne za 2.550,- a dodali, tak jsem pro ně dnes byl. No a včera jsem ještě řešil servis na přezutí. Všichni už totálně narváno do příštího týdne, až jsem jel z práce v prostějově kolem barumu, zastavil tam a i když bylo hodinu po ofiš zavíračce, manik neměl problém řekl mi, že až budu mít gumy, ať prostě přijedu. Tak tam paní jede zítra, gumy má v kufru, tak doufám, že hlavně nebude než tam dojede nasněžíno. No ale dal jsem se tím člověkem do řeči a ten se velmi divil, že mi někdo na Conti 830 řekl, že je to guma nic moc, že prý má jedny z nejlepších záběrových vlastností a také dobrá na vodě. Dokonce je má skladem v tomdle rozměru za 2.400,- No tak si vyberte..Ten rozdíl v ceně mi ale chlápek v barumu vysvětlil hlavně složením směsi gumy. Barum, Matador...používají siliku 2.generace, prémiovky už 4.té.. Jsem na Dunlop zvědavý, vychází v recenzích na internetu velmi dobře. Myslím si ale, že ani jednou z těchto gum neuděláte špatně.. Rozhodně bych ale nedal 3tisíce za michelliny a jezdit s autem já, klidně bych šel do těch matadorů. Kupoval jsem je minulý rok v prosinci po dojetých conti 810 a fakt mě nikde nenechaly a to jsem s nima hned po koupení jel přes makov do žiliny a po cestě zpět si zkusil vyjet z prostření bečvy po neupravené silnici na parkoviště na pustevnách a naprosto v pohodě. Uvidím, jak se budou chovat po deseti tisících což bude tak v prosinci, teď jsou velmi tiché a sjíždí se pravidelně..snad nebudou lepší, než ty dunlopy:-))dám vědět.

Lasim 15.10.2009  08:25

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tomu říkám vyčerpávající odpověď, díky. A jak ty indexy, děláš si s nima hlavu? Šťastné pořízení v pneuservisu, já si ještě musím počkat, zatím nemám do čeho přezout. I když naděje mi svítá, manželka dělá u jednoho nejmenovaného silničního dopravce a pan majitel mi nabídnul, že mi sežene gumy na jeho firmu bez DPH. Prý mi pošle nabídku, až se u nich ve firmě objeví dealer, co jim přezouvá kamióny. Zatím mi nabídnul Kleber FP2 za 1300,- Kč.

"-- skrytý --" 15.10.2009  21:34

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Zdravím, na předešlém Citroenu Berlingo 2 HDi jsem jezdil Michelin Alpin A3, nedám si na auto nic jiného, přesvědčili mne ty gumy, že jsou špica. V Zádubu u M. Lázní jsem na sněhu v zatáčce jel jako na saních, už jsem psal obrazně závěť. V momentu, kdy jsem se šinul na zeď baráku, se náhle gumy chytli a já projel zatáčku jako kdyby tam sníh vůbec nebyl. U fi. ATU jsem chytil na poslední chvíli akci koncem září, měli na Michelin Alpin A3 akci 45 % slevu, jedna 195/55 R16 91T mne přišla na 2.540,- Kč. Zatím jsem ještě nepřezul ty letní Michelin Energi, dnes jsem jezdil při venkovní teplotě 1, 0, -1, bez problému, u nás jsou zatím pouze mokré vozovky, žádný sníh.

Z jiného soudku, v současnosti vedu spor s Citroenem ČR o rezervu. Je přitažené za vlasy při gumách 16 na vozidle mít v rezervě dojezdovku 15, ještě při tom pokud v TP mám psané pouze gumy 195/55 R16 91T a žádnou další alternativu. Z Citroenu ČR p. Ing. Hrabák zaujal názor, 16 + 15 co by jste chtěl máte kus tak sklapněte a nevystupujte z řady. Dotázal jsem se u Slovenského výrobce, jak to mám chápat, že z výroby dodali auto na 16 a v rezervě dojezdovku 15. Odpověď přišla záhy viz korespondence:
          ************************
          Dobrý den p. ,

zasílám Vám stanovisko výrobce vozidla Citroen C3 Picasso fi. PCA Slovakia,
          s.r.o.Automobilová 1, 917 01 Trnava.

Ve třetím odstavci výrobce uvádí " Váš automobil bol vyrobený a dodaný v
          súlade s objednávkou, ktorú ste si zadali u vášho predajcu."

S uvedeného je nesporné, že při sepisování objednávky, jste opomněli s námi
          projednat podstatnou informaci ohledně záležitosti, jakou požadujeme dodat v
          objednávaném vozidle rezervní pneumatiku. Pokud by jste nás seznámili s tím,
          že vozidlo bude dodáno s dojezdovou pneumatikou, rozhodně by jsme tuto
          nabídku odmítli a trvali by jsme na dodání vozidla s rezervou 195/55 R16
          91T.

V současnosti Vám navrhujeme řešení vzniklé situace způsobem, kdy Vám
          doručíme dojezdovou pneumatiku Maxxis 125/80 R15, oproti vydání rezervní
          pneumatiky o rozměru 195/55 R16 91T, nebo oproti poskytnutí finančního
          vyrovnání za uvedenou dojezdovou pneumatiku.

S přátelským pozdravem
          **************************************… />----- Original Message -----
          From:
          To:
          Sent: Tuesday, October 06, 2009 3:16 PM
          Subject: Tr : Prapodivná kombinace pneu na vozidle Citroen C3 Picasso

Dobrý deň, pán ,

váš mail z 2.10.09 som konzultovala s kolegami, ktorý majú na starosti
          normy, technické riešenia a výbavy vozidiel vyrábaných v našom výrobnom
          centre. posielam vám ich stanovisko.

Dodaná rezervná dojazdová pneumatika Maxxis v C3 Picasso je homologizovaná
          a dodávaná pre všetky krajiny, ktoré povoľujú použitie dojazdových
          pneumatík. Maximálna záťaž dojazdovej pneumatiky Maxxis je 690 kg, záťaž
          pneumatiky Michelin namontovanej na aute je 615kg.
          Maximálna povolená rýchlosť auta pri jazde s dojazdovou pneumatikovou je
          80km/h, čo je vyznačené v používateľskej príručke auta aj na samotnej
          pneumatike.

Rezervná pneumatika, ktorú máte vo svojom vozidle je teda komformná. Váš
          automobil bol vyrobený a dodaný v súlade s objednávkou, ktorú ste si zadali
          u vášho predajcu. V prípade ďalších otázok sa , prosím, obráťte na
          technického poradcu vášho predajcu.

S pozdravom

Dobrý den,

v současnosti jsem došel ke zjištění, že u vozidla Citroen C3 Picasso s
          motorem 1,6 HDi mi bylo dodáno rezervní kolo, které nekoresponduje s
          pneumatikami namontovanými na vozidle. Rezervní kolo má rozměr 15" Čínské
          provenience, ovšem na vozidle jsou pneu Michelin Energi 195/55 R16 91T.
          Vzhledem k Váze vozidla, nepřichází v úvahu užití kombinace při defektu
          pneu, tak jak je vybaveno vozidlo. Ještě by se dalo pochopit, že bude
          vozidlo vybaveno dojezdovou pneu 16" pokud jsou užity pneu 195/55 R16 91T ,
          nikoli však to co jsem nalezl ve schránce, rezervní dojezdové kolo 15".

Při ceně, kterou jsem za vozidlo zaplatil, jsem očekával., že mi bude
          dodáno vozidlo s rezervou Michelin Energi 195/55 R16 91T, nikoli však
          Čínská dojezdová pneu nevhodného rozměru 15".

Podotýkám, že předmětné vozidlo bylo zakoupeno u autorizovaného prodejce v
          ČR a předáno do užívání 17.7.2009.

Očekávám z Vaší strany informaci, jaké rezervní pneumatiky jsou z výroby
          dodávany pro Českho obchodního partnera.

S úctou

**************************************… />
          Dobrý den,

v současnosti jsem došel ke zjištění, že u vozidla Citroen C3 Picasso s
          motorem 1,6 HDi mi bylo dodáno rezervní kolo, které nekoresponduje s
          pneumatikami namontovanými na vozidle. Rezervní kolo má rozměr 15" Čínské
          provenience, ovšem na vozidle jsou pneu Michelin Energi 195/55 R16 91T.
          Vzhledem k Váze vozidla, nepřichází v úvahu užití kombinace při defektu
          pneu, tak jak je vybaveno vozidlo. Ještě by se dalo pochopit, že bude
          vozidlo vybaveno dojezdovou pneu 16" pokud jsou užity pneu 195/55 R16 91T ,
          nikoli však to co jsem nalezl ve schránce, rezervní dojezdové kolo 15".

Při ceně, kterou jsem za vozidlo zaplatil, jsem očekával., že mi bude
          dodáno vozidlo s rezervou Michelin Energi 195/55 R16 91T, nikoli však
          Čínská dojezdová pneu nevhodného rozměru 15".

Podotýkám, že předmětné vozidlo bylo zakoupeno u autorizovaného prodejce v
          ČR a předáno do užívání 17.7.2009.

Očekávám z Vaší strany informaci, jaké rezervní pneumatiky jsou z výroby
          dodávany pro Českho obchodního partnera.

S úctou

Vampix(Diesel Power) 15.10.2009  21:52

« Re: zimní pneu 195/55 R16

hele ja se nechci navážet, ale pokud je to guma s vysokým profilem, tak jedno číslo na disku přece nemůže auto rozhodit a dojezdovku jsme měli dokonce i v minulé Bmw x5, žádná plnohodnotná rezerva. určitě nebyla 18" jako dodávané disky. Je někde vypsáno že musí dodat plnohodnotnou rezervu?

edit: Otevřel sem si kalkulačku a trošku počítal a výška pneumatiky od země, respektive průměr 125/85 na 15" je asi o 5mm vyšší než 195/55 R16. Výpočet může mít odchylku +- 5 mm

"-- skrytý --" 15.10.2009  22:11

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak nějak to prostě vidím také. A ruku na srdce a doufám, že to tak zůstane, ale za posledních 8 let jsem najel minimálně 500tkm a píchnul jsem tak maximálně dvakrát.. A počítat s tím, že rezervu po dojetí obutých pneu vyměním za to ojeté a koupím jenom jednu novou pneu mi připadá jako typická vychcanost malýho českýho vychcánka. Prosím netvrdím, že autor článku takto přemýšlí..

"-- skrytý --" 15.10.2009  22:18

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Mezi 195/55 R16 a dojezdovkou v rezervě 125/80 R15 je 3,5 cm rozdíl. Při 16 gumách mám spodní hranu předního nárazníku nad vozovkou 150 mm ovšem poku dám dojezdovku 15 na předeksníží se světlost na 115 mm. Auto opatřené 3 gumama 16 a jednou 15 bude nerovnoměrně přetíženo na 15 gumě.

Vampix(Diesel Power) 15.10.2009  22:25

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

ok omlouvam se, špatný výpočet, přece už jenom čas pokročil a já počital dvakrát 16"...každopádně je to rozdíl asi těch 3.5 cm...Otázkou zůstava o kolik se změní váhový poměr, pokud tato dojezdovka má větší nosnost než standartní pneu, myslím že proto ji má taky vyšší. Osobně si myslím že pro dojetí do nejbližšího pneuservisu k opravě propíchnuté pneu to musí stačit a nic by se nemělo stát, jinak by si to nemohli dovolit, v opačném případě pak můžete citroen klidně žalovat. Ale myslím si že to musí být opatřeno když si to dovolí i v bmw...

edit: Koukal jsem na C3 Picasso 1.6 Hdi, jeho max hmotnost je nějakých 1771 kg, při rozpočítání na 4 kola to vychází nějakých 442 kg na kolo, přičemž mají kola nosnost 620 a udávané dojezdové kolo až 690 kg

"-- skrytý --" 15.10.2009  22:03

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

To je taky dobry:-)) podívám se zítra ze srandy, co tam dali... Při tom obratu pneumatik ve výrobě aut si nedovedu představit, že náročnost na logistiku v dodávkách jiného pneu pro rezervu se vyplatí oproti jejich pořizovací ceně ostatních 4 pneu.. Je ale zázrak, že s Vámi vůbec někdo v Trnavě komunikoval. Osobně si ale myslím, že můžete být rád, že neřešíte, to co já....ono když jsme u těch gum, by se správně za zimní měla měnit i ta rezerva:-)) Je ale asi pravda, že nejvíc problémů dělá citroen čr. Už jenom ta absurdita, že mi u dealera na to můj požadavek objednání loketní opěrky řekli, že citroen čr si prostě nakonfiguroval vybavy pro český trh tak, že ta opěrka nejde objednat. Takže jsem to řešil Armsterem. Opěrka není špatná, ale zase, je to zásah do auta. Máme paket cestování - širší pravé přední sedadlo a při posunu se to sedadlo s opěrkou bohužel potkává. Neřeším to, protože to sedadlo jsme zatím ani posunout nepotřebovali. Ale u dealera mi nikdo nebyl na 100% schopen potvrdit, že montáž "neorigo" příslušenství neomezí záruku.. No zatím se ani opěrka, ani středový panel na kterém je namontována, nepohne a nevrže.. Budu se zase opakovat, ale první věc, která mě hodně nasrala byla ta jejich klamavá cenová politika a pořád se člověk dovídá něco nového... Ale snad to těm lidem také dojde, nebo je to politika celé společnosti citroen??

"-- skrytý --" 15.10.2009  22:41

Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Máte pravdu, osobně při návštěvě servisu Citroen dotyčnou dojezdovku jim hodím pod nohy bez náhrady a dle novely vyhlášky si dám do vozidla opravárenskou sadu ve spreji, nebo si koupím 16 disk a další Michelin Enegi 16. Nejsem Český vychcánek a nemusím mít vše co naplánovali v Citroenu CR. Jediné co již znovu neudělá je to, že si u Citroen ČR další auto kupovat nebudu. Dříve jsem kupoval v Německu i to Berlingo, které bylo model Spacelight s ABS, klimou, 5 dveřmi, stropní úložný prostor, zkrátka veškeré doplňky v ČR za příplatek, v Německu v ceně za to HDi 13.000 Eur méně 16 % MWst. Pokud by jsem koupil i to Picasso v Německu, mohl jsem si koupit se 110 motorem a lepším zrychlením místo 0 na 100 za 13,5 s 11,5 sec. a plnohodnotnou rezervou 16.

Ono mi stačilo u Berlinga peripetie s Ing. Hrabákem, který nemohl přenést přes srdce, že v době, kdy v ČR byla záruka 12 měsíců já měl záruku díky nákupu vozidla v Německu 24 měsíců.

Vampix(Diesel Power) 15.10.2009  22:46

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

myslím že lepenářská sada je univerzální řešení, přijatelnější než někde montovat kolo, stejně je to jen zbytečná práce navíc a většinou jsou dírky menších rozměrů a jde to opravit lepením, následně opravením v pneuservisu. Každopádně jak čtu, tak přístup zastoupení Citroenu v Čr je velmi žalostný. Vzpomínám jak kdysi v Mondeu taky bylo originální páté kolo stejného designu, žáden plech a na pneumatikách jaké byly na voze. Bohužel v dnešní době je minimalizace nákladu maximalizována a proto se dodávají taková řešení jako dojezdovky, u X5 jako SUV mně to taky hodně zaskočilo, naštěstí nikdy nebylo potřeba...minimálně by to vypadalo směšně...
      Přeji teda pevné nervy u domlouvání se servisem Citroenu, co nejméně návštěv a mnoho šťastných km

"-- skrytý --" 15.10.2009  23:57

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Ani Vám nevím, jestli to náhodou není ten člověk, co mi odepisoval na můj vřelý dotaz, jestli jsou vady u našeho Picajsla běžné tak, že se velice omlouvá a chápe a ble ble a že se mám obrátit na dealera... Ale nerad bych haněl. A výbava aut ve stejné, nebo srovnatelné ceně v každé zemi jinak je také na samostatný článek. Je to prostě holt a nejvíc o lidech a potom systému.. Ale asi pořád německej zástupce značky i v té největší německé * (a tam eště víc, než ve městě),je k zákazníkům příjemný a váží si jich daleko víc, než většina v česku. Asi se opakuji, ale furt si myslím, že prodávat auta musí člověka hlavně bavit....

"-- skrytý --" 15.10.2009  23:58

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Jé to je dobrý já napsal jinak pozadí a ono to udělalo hvězdičku.. :-) Zkusím ještě jednou: *

"-- skrytý --" 18.10.2009  20:53

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak zítra nám to začne, paní by měla odpoledne zavézt auto k dealerovi na výměnu skla a tu kapličku.. Ne, že bych kvůli tomu nespal, ale jsem fakt nervózní, jak to dopadne :-(

Lasim 19.10.2009  07:18

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak to tfuj, tfuj, tfuj, ať vám to dobře dopadne. Taky bych byl nervózní, je to přeci jen fest zásah do auta. Já měl nerva i z toho, když mi dávali na převodovku Defend Lock a tudíž museli sundat plasty kolem šaltr klacku a když mi při montáži hagusů techik přiznal, že jim nešli povolit šrouby zalepené barvou a museli je nahřívat autogenem + použít trochu přiměřené hrubé síly a že se na mým autu učí, málem jsem ho kousnul. Tak dej vědět, jak to dopadlo a jestli Ti budou dělat něco s tím rezatým šroubem, tak napiš, jak se k němu dostali a do jaké míry to můžu zvládnout i sám doma.

"-- skrytý --" 19.10.2009  20:30

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak to je přesně to, čeho se bojím. Taky to beru tak, že bohužel naše auto bude taky pokusnej kousek.. :'-(
              No ale fakt jsem nechtěl, aby moje paní jezdila s náhradním vozidlem na letních gumách... ráno u nás dnes byla nula a namrzlo.
              Takže se celá kašpařice odsouvá o týden...

"-- skrytý --" 19.10.2009  20:35

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

A tak Ti eště přemýšlím, jestli se vlastně o auto má smysl poctivě starat, pak ho dáš do servisu a vidět co tam s ním dělaj, nejradši bys jím na dal na přesdržku.. Ale to je asi všude a záleží na lidech. Eště by mě zajímalo, jak se pak se servisem dohadovat, že ti třeba poškrábali kapotu, nebo palubovku.. Fakt je lepší na to nemyslet.. Nevím, jak by se to řešilo, jestli třeba sdružení na ochranu spotřebitelů, nebo soudní znalec... Jak ale bez datovaného třeba nafocení auta před předáním do servisu, 100% prokážeš, že to v tom servisu udělali?
              Todle je fakt na posrání >:-[]

"-- skrytý --" 01.11.2009  21:00

Pánové zdravím vás,
                tak máme Picajsla doma.. Přidal jsem nějaké fotky (ještě jsem vyfotil tu zmiňovanou opěrku Armster).
                Řeknu na rovinu, že si v servisu dali s autem práci a velmi se snažili udělat kvalitní práci (zdravím tímto pana Brázdu, který si diskuze čte a nebyl mými příspěvky moc nadšen, i když tedy nevím proč..)Sklo vyměnili bez poškození interiéru i exteriéru a dokonce slícovali i plast v pravém horním rohu čelního skla v interiéru, který neseděl z výroby. Lišty i těsnění jsou zpět osazené pečlivě, trochu odstává těsnící lišta, která lemuje boční okno a končí pod kapotou, ale myslím, že si zase sedne. Co se kapličky týče, tak podle technika, který se s ní trápil v ní z výroby chyběl šroubek. Takže zamontovali šroubek a vymezili vůle podložkami. Zajímalo by mě, jestli si citroen vede databázi oprav a je podle vin čísla schopen dohledat toho dobráka, který tam ten šroubek zapoměl namontovat. I když asi ty kapličky chodí do Trnavy jako celek... Interiér v servisu uklidili a vyčistili.. Po dohodě ještě, když byly sundané plastové mřížky pod sklem, vyplnili misky s uchycením tlumičů vazelínou.. Jel jsem s autem jenom kousek, protože se zbavuju nachlazení, ale dnes u nás byla nula a v autě klid. Přes sklo snad zatékat nebude, takže opravdu spokojenost.. Tak jsme si to snad už aspoň na půl roku vybrali:-))
                A ještě jedna podstatná věc, paní měla půjčené C4 kupé 1,6hdi. Jel jsem s tím autem vlastně jenom jednou z Brna, ale musím říct, že i když mělo jeté nějakých 80tisíc, bylo to výborné svezení..Zase se mi potvrdilo, že jsme si měli připlatit a do toho dieselu jít, i když v C3Picasso má mám pocit nižší výkon. Francouzům se ten motor ale fakt povedl a v té nízké C4 a navíc kupé = výborné. Za ten týden s náhradním autem paní platila 1800,- plus nějakých 20litrů nafty, což považuji za velmi vstřícný krok ze strany dealera, protože ten rozdíl oproti běžné ceně šel na něj.
                Tak doufám, že mi to nadšení dlouho vydrží, ale jsem rád, že můžu psát takhle, než že to dopadlo špatně...

"-- skrytý --" 19.10.2009  19:25

Kaplička

Tak nemůžu dohledat co máš s tou kapličkou ;-\

"-- skrytý --" 19.10.2009  20:26

« Re: Kaplička

v "recenzi". Jinak na servis se dnes nejelo. Náhradní vozidlo bude až příští pondělí přezuté na zimní pneu ;-\

"-- skrytý --" 01.11.2009  21:03

Re: zimní pneu 195/55 R16

Pánové zdravím vás,

"-- skrytý --" 01.11.2009  21:04

« Re: zimní pneu 195/55 R16

nějak jim blbne server, tak se mi podařilo poslat 2x....

"-- skrytý --" 14.11.2009  19:21

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Jinak abych ještě pokračoval k příspěvku na Luky228.. Nějak se mi to s těma pneumatikama nezdá. Jak jsme měli půjčenou tu C4, měla obuté taky Dunlopy Winter3D a auto bylo bez problému.. Je ale prostě možné, že ve 195/55/16 prostě ty gumy nejsou dobré.
      Je zajímavy, že ta kaplička včera nezačla rachotit hned ráno, ale až bylo auto prohřáté a bylo to jenom chvíli, ale jestli zase začne klepat furt, tak mě asi švihne..
      No a včera Praho-Olomouc po tom tankodromu spotřeba s těmahle gumama 8,7!! ale je úžasný, že ten motůrek drží i do táhlého kopce bez problémů 140 a má rezervu a rozhodně nejste brzdou provozu...

"-- skrytý --" 15.11.2009  19:33

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Já když jedu na chalupu tak jezdím za 8,5 mám tempomat na 135 km/h a jedu. Dva dos. a jeden prcek + plný kufr

Lasim 02.11.2009  08:13

vazelína

To Ti to tou vazelínou ale brutálně zamatlali! Já si dal vlevo na šroub gumovou čepičku a vpravo zatím jen zlehka vazelínu, bo tam se s montáží krytky nedostanu, nevíš, nechystají v Citroënu nějakou společnou, systémovou ochranu, jako pro všechny C3 Picasso jednotnou, jak této, zjevně výrobní vadě a chybě, zabránit?

"-- skrytý --" 02.11.2009  23:37

« Re: vazelína

No krapet to přemázli, ale tož to holt tím mým udělátkem trošku odmáznu.. Ono se totiž zase může stát, že jak ta vazelína smíchaná s vodou začne přetýkat z misky, tak ucpe ten jedinej odvodňovací kanálek, který tam je. Takže ji fakt krapet uberu. Jinak nepředpokládám, že by toto Citroen nějak řešil. Jak jsem už psal, podobně to bylo udělané už na xsaře picasso a myslím, že je to furt stejné i u těch, co se ještě vyrábí..Je tam ale těch kanálků víc a zdálo se mi, že jak miska, tak šroub jsou u XP z kvalitnějšího materiálu.. Řešit to ale zatím nijak moc nebudu, uvidíme, co po zimě... S řazením to je zatím v normě (klepu na dřevo). I když o převodovce se zmiňuji už v popisu auta a kdesi jsem našel blog s příspěvky lidí z výroby (aspoň to tam tvrdili), a právě převodovku tam sepsuli asi nejvíc. No ale řazení je holt u Citroenu to, na co si musí člověk zvyknout. I když mi kupodivu paní říkala, že po týdnu ježdění s C4 se jí v Picajslu zdá řazení lepší. Furt na to kupátko ale vzpomínám, sice jsem s ním jel jenom nějakých 100km, ale fakt pěkný svezení.. Tvrdší spojka, nízky auto, takže minimum náklon, tvrdší podvozek a hlavně ten motor.. Nemít firemní auto, už bych byl u dealera a ptal se, kdy to auto budou prodávat :-)
      Jinak ti čoveče s těma patnáctkama na zimu není špatnej nápad, protože finanční úspora je značná. Beru to ale tak, že při nájezdu, který má s autem manželka, je to jednorázová investice tak na 3 roky a už se pomalu začnu poohlížet po Alu discích. Zatím co jsem se koukal, tak by se mělo dát v pohodě vejít do desítky... Ono už jenom když vezmu 2krát za rok přezouvání pneu z disku, vyvažování a samozřejmě namáhání pneu, tak v nějakých 50tkm jsou ty disky skoro zaplacené...

Lasim 03.11.2009  19:14

« Re: Re: vazelína

Řazení a Citroën, to je ale zaklínadlo. Já přešel z Felície a vůbec, vůbec si nestěžuju. Pravda, v práci jezdím s Fábií a Oktávkou (občas Roomstrem), tam jde razení lehčeji a má kratší dráhy, neřekl bych ale, že by to byl až zas takový luxus. Z Felicie na Citroën skvělý přechod. ;-)

"-- skrytý --" 02.11.2009  17:19

Drnčení u řadící páky

Tak mi něco rezonuje u šaltky. Vždy když chci více vytočit motor tak to docela dost rezonuje "drnčí", Tak že i já se dočkal pazvuků. Tak až pojedu kolem servisu dám vám vědět co bude dál.

"-- skrytý --" 02.11.2009  23:44

« Re: Drnčení u řadící páky

Že by taky nějaký šroubeček bratia zabudli zaskrůtkovať.. A nebo holt C3Picasso mají na lince v pátky a o víkendech. Nevíte někdo, jak je na tom s kvalitou P207? Mimochodem, také moc pěkný auti.

Lasim 03.11.2009  19:11

« Re: Re: Drnčení u řadící páky

Mě zatím jediné, co rezonuje a drnčí, když maličko víc vytočím motor, je peněženka v kapse, jak se celá klepe na to, až se v ní zase bude u pumpy prohánět meluzína a průvan. Spotřeba místo, aby klesala, tak roste, ze 7,4 už na 7,66, ale to je tou zimou, manželčiným poskakováním po městě s hromadou startů a s absencí delších výletů. To se do jara bohužel nezmění, pak se náš Dumbík snad zase někam proběhne dál a spotřeba zas půjde tím správným směrem. :'-(

"-- skrytý --" 03.11.2009  19:26

« Re: Re: Re: Drnčení u řadící páky

Tak aby jsem tě uklidnil, já jsem minulou nádrž jezdil průměr za 10 po Praze 8-s

Lasim 03.11.2009  19:32

« Re: Re: Re: Re: Drnčení u řadící páky

Ale to já jsem klidnej, najezdit u nás po městě 500 km na jednu nádrž je docela pěkný výsledek.

"-- skrytý --" 03.11.2009  19:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Drnčení u řadící páky

Pro mě to je také pořád dobrý předešlé auto papalo 13 tak že jsem pořád v plusu :-)

jednooky 03.12.2009  15:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drnčení u řadící páky

Ja musím zaklopať, až na spomínaní motorček na prednom okne ide všetko ako má.
                A spotreba stúpla aj mne, momentálne (prevažne po Bratislave) jazdím za počitačových 6.8....

"-- skrytý --" 03.12.2009  21:06

« Re: Drnčení u řadící páky

Já ti čoveče poslední 2, nebo 3? týdny zase vůbec nestíhám, takže Picajslíkem jsem už pěkně dlouho nejel.. No podle manželky zatím všechno ok, ale už bych se měl zase projet :-)

"-- skrytý --" 21.11.2009  15:38

« Re: Drnčení u řadící páky

Luky nazdar, tak co Ti řekli v servisu? Už jsem autem nejel 2 týdny. Gumy jsem nechal přehodit zepředu dozadu a paní stejně kolem města nejezdí rychlejc než 130.. Chtěl jsem ještě v barumu nechat preventivně udělat tu geometrii, ale nemají ještě software, takže zase bychom museli do brna.. No uvidíme, jak se nám gumy začnou sjíždět..
      Jinak nám blog nějak zamrzl, ono je to ale možná dobřem protože to vypadá, že není žádnej problém :-)

"-- skrytý --" 21.11.2009  19:25

« Re: Drnčení u řadící páky

Ahoj ještě jsem tam nebyl, teď to pomalu přestává. Taky čekám až toho bude víc aby jsem tam najezdil s každou ....... Jinak dobrá zpráva je že už mi konečně začal fungovat signál u rádia. Asi se tam za těch 6600 km něco dotáhlo :-)

"-- skrytý --" 22.11.2009  23:37

Lasim 21.12.2009  09:41

sníh a zima

Tak jak na sněhu? Jakýpak máte zkušenosti s prvními záchvěvy zimy? Co gumy, jakpak vám drží na ledu? Já jsem mile překvapen, sněhu jsem se zprvu bál, ale Citroušek je na sněhu nečekaně stabilní a jistý, dá se s ním i na ledovatce jet slušně osře. Dovolil bych si to přirovnat k jízdě s Fábií, se kterou jsem dosud najezdil v předešlých zimách nejvíc kilometrů a kterou mám tzv."v ruce". Určitě k tomu mému pocitu přispívají i gumy (mám Semperitky 195/65 R15), které zatím stále chválím. Trošičku měly problém z kraje zimy, když bylo 15 nad nulou, to se "žvejkaly", ale jak mrzne, drží. To musím pochopitelně zaťukat, takže "ťuk", "ťuk", "ťuk", ať jim to (a i mě, jako řidiči) vydrží až do jara. A vám všem to přeju taky, hlavně bezpečně! Jo a pozor, mrzne, tak bacha na kapaliny v autě! Já si nechal změřit, jak je na tom chladící kapalina, ta je z výroby rovnou na minus 45, ale v ostřikovači byla z výroby jen voda! Takže bacha, ať nezamrznete. >:D

"-- skrytý --" 22.01.2010  21:50

re

Lasime a všichni ostatní ahoj,
    tak třikrát za týden se sem podívám a taky se sem dost blbě přihlašuje..
    ostuda to ale asi je čoveče ale není zřejmě ani co psát... Možná zaplaťpánbůh :-)
    Ono to bude asi taky tím, že jsem za poslední dva měsíce s autem asi jednou přeparkovával.. Jinak si v tentononc krásné zimě akorát furt říkám, že jsme se měli * na tu metlu a objednat esp, no ale zatém klepu na dřevo :-) A ty dunlopy o co horší nad nulou a suchu, o to lepší v opravdové zimě. No ale také už přemýšlím nad liťákama. Na www.barumpneu.cz už mají i přidané C3 Picasso a ty Dotz Touge Graphite, nebo Dezent Dark jsou mooc pěkné. Akorát musím ještě dohledat et, ale podle mýho to bude 25..
    Mějte se :-)

FRPE 23.01.2010  16:45

Ještě nějaká fota pleas?

Ahoj, mě se to moc líbí jak auto, tak i recenze, doplnin prosím ještě nějaká fota ... ;-) :yes:

"-- skrytý --" 25.01.2010  00:59

« Re: Ještě nějaká fota pleas?

Nazdar FRPE,
      včera jsem se pokoušel asi hodinu přidat fotky disků (formát v pořádku, velikost taky..) a absolutně bez šance... Fotek už moc nemám, respektive ve velikosti k nahrání. Asi jsou nějakým programem zmenšit, prosím o radu..
      Díky

Lasim 25.01.2010  17:29

Recenze C3 Picasso

Čauky C3-kolegové. Taky máte (jako já) úchylku sledovat a vyhledávat recenze o C3 Picasso a s hrůzou sledujete, co zas na toho našeho miláčka vytáhnou? Já jo, takže už jsem jednu relativně pozitivní viděl na Primě v Autosalonu, další na Roadlook.cz a dokonce i Honza Koubek, dříve Automag na TV Public, dnes Meziplyn jednu peknou recenzi vytlačil. Na toho jsem čekal obzvlášť dychtivě, páč toho já osobně považuju za docela nestranného novináře, který se ovšem netají svým odporem k francouzským autům a překvapivě toto auto docela chválí. No a o YouTube ani nemluvím. Co ostatní, nemáte nějaký internetový tip?

"-- skrytý --" 25.01.2010  23:44

« Re: Recenze C3 Picasso

Lasime ahoj, Autosalon samozřejmě sleduju a obvzlášť Františkovo hodnocení OK, roadlook také dobrá recenze.. Trochu mě překvapil autotip, kde vyhrál roomster, což se mi moc nezdá ;-) Meziplyn neznám, tak se podívám.. Jinak jsem blázen do časopisů, takže pravidelně kupuju autotip, autohit a automobil. Ten je oproti světu motorů, kterej je děsnej, asi nejlepší...No ale po pravdě se obávám, že nastupující Venga Picajsla zamete tvrdě pod koberec a abych Ti pravdu řekl, za tu výbavu a motorizaci (hlavně esp v základu), bych se dnes těžce rozhodoval a vzhledem k záruce a servisu za humnama a navíc u olomouckýho hlaváčka, bych z racionálních důvodů šel do Vengy. Kdybych zase ale až teď prodával Xsaru Picáska, kterou jsme měli, možná bych ji už ani vůbec za rozumný peníz neprodal. Rozhodně si ale myslím, že Venga stčí všechny do kapsy :-)
      PS: stejně si tu X Picasso pro sebe až nebudu mít firemní neservisovanou ojetinu zase koupím.. :-) Akorát teda nevím, jestli bychom v tom případě víc jezdili Picajslíkem, nebo XPicasem :-)

Lasim 06.02.2010  14:41

Video z výrobní linky PSA Trnava

Kdo nemáte možnost zajet si na Slovensko do Trnavy mrknout, jak se zrodil váš miláček, mrkněte na stránky PSA Trnava (www.psa-slovakia.sk) a tam mají ke stažení moc pěkné video z výrovní linky C3 Picasso - viz: [odkaz]

foto kutilek

kutilek 06.02.2010  22:44

Převodovka C3 Picasso

Mám najeto 5000km a po nastartování cvrliká převodovka jako kdyby ozubená kola o něco zachytávala a po vypnutí spojky to utichne.Nemáte někdo zkušenosti s takovou závadou? Obávám se abych nedopadl, jak ten majitel Xsary v Černých ovcích, kde mu vysvětlovali něco o vnímání sluchem. :-(

Lasim 05.03.2010  07:56

Model Citroën od firmy NOREV

Ahojky, máte už někdo svého miláčka ve zmenšeném vydání - model? Na stránkách "svet-modelu.cz" jsem v modelech od firmy Norev našel C3 Pisasso v měřítku 1:43 (á=790,- Kč), mají ho tam v černé, modré a žluté Lemon a vypadá přepichově. Vzhledem k tomu, že i originál mám doma v modré barvě, jdu do toho. Až přijde, pošlu fotky.

foto Pepa-007

Pepa_007 22.03.2010  22:08

Forum

Našel jsem na webu české forum na C3 Picasso.

Lasim 31.03.2010  10:21

Nedostatky

Náš nový kolega s Nickem "Radimko" mi poradil dvě super vychytávky na moje stesky, které mám napsané ve své recenzi, v sekci "Slabé stránky". Automatické uzamykání centrálu při jízdě lze deaktivovat delším přidržením tlačítka pro odemykání/uzamykání centrálu ještě před samotnou jízdou a moje poznámka, že "soudruzi z NDR" asi při konstrukci C3 Picasso udělali chybu, když projektovali přední stěrače, byla nefér, protože vymyšlené to je, ale musí se stěrače vytáhnout do svislé polohy. Pak vyklopit jdou. A dělá se to s klíčkem v zapalování, ťuknutím do páčky stěračů směrem dolů (k sobě). Má někdo něco dalšího? ;-)

"-- skrytý --" 08.04.2010  20:11

Alu

Ahoj, tak už máš alu?

FRPE 25.04.2010  03:12

Zajímavý kola ...

... má uživatel Petrkola. Fakt dost dobrý ... :yes:

"-- skrytý --" 26.04.2010  00:18

« Re: Zajímavý kola ...

čoveče úplně obyčejnský dezenty v dark.. akorát jsem i tady s kolegy řešil et a šířku kola, ale je to ok. Fakt nevím, jak je to možné, ale i podle prodejce prý lze použít jak et 15, tak 25. Tydle jsou podle homologace z alcaru et 15 a šířka 7J16. Měla by být 6J16, ale v et 15 a šestnáctkách 4x108 néni.. Přezouvali jsme u floryka v prostějově a i podle něj je jedině blby to, že guma míň chrání disk před poškozením. Asi už objednám jeden rezervní :-) jo a ještě jsem zapoměl zkusit jestli nám na šroub dosáhne klíč od rezervy. Dneska jsme si udělali sluníčkovej den a dali do pucu zimní gumy, taky máte po jedné zimě tak zrezly disky? Ono je to ale asi posledních pár let normální, dyť kdo by kupoval nový věci že.. Jinak nevím, jestli dával fotky rzi po jedné zimě na podvozku Lasim, nebo Luky... ale homokineťák je na tom asi stejně, čepy ale ok a náboje taky. Teoreticky se ještě jednu zimu na podvozek radši nebudu vůbec dívat, ale asi to dnes většina automobilek už ani nepovažuje za problém. Už slyčím to vyjádření, že povrchová koroze těchto dílů je běžná a nemé vliv na bezvadnou funkčnost jednotlivých komponent a tím pádem není reklamace opodstatněná. Takhle nějak to vidím já :-)

white label 26.04.2010  00:28

« Re: Zajímavý kola ...

S ET 25 by byly o cenťák víc schované/utopené, což se hodí spíš na zimu... A jakou máš šířku pneu na tom disku 7J?

"-- skrytý --" 26.04.2010  09:01

« Re: Re: Zajímavý kola ...

Jo, čím větší et, tím blíž náboji.... Šířka je 6J16, což i podle tabulek může být obuto na 7J16.

Lasim 09.06.2010  13:38

Sluší pánovi...

Musím chlape uznat, že Ti to mrtě sluší! Myslím ta barva a ty elektrony, mít zbytečných 15 litrů, chci je taky. Zatím je ale nemám, tak se maskuju povedenýma pokličkama a tajně si sním, že až jednou..... :-)

Lasim 17.08.2010  15:16

Garančky

Tak jsem dnes výrazně pokročil v otázce, jestli s novým C3 Picasso (1,4 VTi) na garančku po roce, či po dvou. Já mám na palubní jednotce nastavený rok, protože už dobře týden mám vedle stavu kilometrů symbol klíčku. Tak jsem se objednal, ale ne tam, kde jsem auto převzal, ale ke kolegům do jiného města a ti se sami divili, proč s kontrolou tak spěchám. Tak jsem si napsal přímo na Citroën a ten mi obratem potvrdil, že krom "ztížených podmínek", což můj případ rozhodně není, je 30 tisíc a 2 roky. Tak jsem volal na "svého prodejce" a ten na mě spustil, že jeden rok nastavují záměrně, že oleje jsou nekvalitní a 2 roky určitě v motoru nevydrží, že filtry potřebují častější výměnu, než uvádí výrobce a že to auto je lepší kontrolovat častěji, že to se mnou myslí dobře.... Prostě si honí kšefty a myslí, že jim každý rok zacvakáme těžké prachy za prohlídku. A chtěl bych vidět, jak kvalitně jí pak provádí, já osobně na tu firmu mám už rok spadeno a jen jsem si auto loni v srpnu převzal, zařekl jsem se, že víckrát mě tam neuvidí.