Land Rover Range Rover Sport RRS TDV6

Land Rover Range Rover Sport, foto 1 Land Rover Range Rover Sport, foto 2 Land Rover Range Rover Sport, foto 3 Land Rover Range Rover Sport, foto 4 Land Rover Range Rover Sport, foto 5 Land Rover Range Rover Sport, foto 6 Land Rover Range Rover Sport, foto 7 Land Rover Range Rover Sport, foto 8
Land Rover Range Rover Sport, foto 9 Land Rover Range Rover Sport, foto 10 Land Rover Range Rover Sport, foto 11 Land Rover Range Rover Sport, foto 12 Land Rover Range Rover Sport, foto 13 Land Rover Range Rover Sport, foto 14 Land Rover Range Rover Sport, foto 15 Land Rover Range Rover Sport, foto 16 Land Rover Range Rover Sport, foto 17 Land Rover Range Rover Sport, foto 18 Land Rover Range Rover Sport, foto 19 Land Rover Range Rover Sport, foto 20 Land Rover Range Rover Sport, foto 21 Land Rover Range Rover Sport, foto 22 Land Rover Range Rover Sport, foto 23 Land Rover Range Rover Sport, foto 24 Land Rover Range Rover Sport, foto 25 Land Rover Range Rover Sport, foto 26 Land Rover Range Rover Sport, foto 27 Land Rover Range Rover Sport, foto 28 Land Rover Range Rover Sport, foto 29 Land Rover Range Rover Sport, foto 30 Land Rover Range Rover Sport, foto 31 Land Rover Range Rover Sport, foto 32 Land Rover Range Rover Sport, foto 33 Land Rover Range Rover Sport, foto 34 Land Rover Range Rover Sport, foto 35 Land Rover Range Rover Sport, foto 36 Land Rover Range Rover Sport, foto 37 Land Rover Range Rover Sport, foto 38 Land Rover Range Rover Sport, foto 39 Land Rover Range Rover Sport, foto 40 Land Rover Range Rover Sport, foto 41 Land Rover Range Rover Sport, foto 42 Land Rover Range Rover Sport, foto 43 Land Rover Range Rover Sport, foto 44 Land Rover Range Rover Sport, foto 45 Land Rover Range Rover Sport, foto 46 Land Rover Range Rover Sport, foto 47 Land Rover Range Rover Sport, foto 48 Land Rover Range Rover Sport, foto 49 Land Rover Range Rover Sport, foto 50

Přezdívka auta Range Roverik Rok výroby 2006 Koupeno ojeté najeto [km]:82000 palivo: nafta počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2720 výkon [kW]: 140 kroutící moment [Nm]: 440 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12.7 maximální rychlost [km/h]: 193 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 19 zavazadlový prostor [l]: 440 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 9.3

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Bornfree".

Vážení a milí,

toto je môj prvý príspevok na auto.cz, sledujem to už dlhší čas, no nenašiel som odvahu sa podeliť s aj tak už dosť často opisovaným vozom Škoda Octavia 1,9 SDI, ktorú som bohužiaľ zdedil.
Bohužiaľ nie kvôli značke Škoda, ale bohužiaľ zdedil.
Ale o inom som chcel....
Tento príspevok budem písať ako moju prvotinu, ako blog. Čiže sa podelím s celou anabázou, ako som sa rozhodoval, čo zavážilo, ako to prebiehalo, s čím som sa musel popasovať, až po samotnú radosť z auta.
V nasledujúcich riadkoch budem popisovať dovoz auta z Nemecka na Slovensko, ako to celé prebieha, spomeniem to aj z pohľadu firmy, platca DPH atď.
V mojich 29 rokoch som sa už pomaly dva roky rozhodoval kúpiť si ďalšie auto, a to zdedené predať. Od začiatku som vedel, že auto nebudem kupovať nové, pretože sú to vyhodené peniaze von oknom, auto po opustení autosalónu, predajcu je o 100 tisíc lacnejšie. (Kto nesúhlasí, nech si to skúsi). Pri troške snahy, hľadaní a trpezlivosti (a malej dávky roztopašnosti, keď nie vštky fíčrš(čítaj ako v ingliš)) sa dá zadovážiť z Nemeckej demokratickej republiky (od našich súdruhov) ale aj od iných boľševikov :)) slušné autíčko, málo jazdené, chované s láskou atď.
Tri srdcové záležitosti, nič iné som nechcel.
Favorit: BMW 330xd Coupé, rok 2006, čierne, slušná výbava.
Druhý favorit: Range Rover Sport, TDV6 alebo TdV8, farba egal, výbava egal
Posledný favorit: Audi A5, 3.0 TDI, biele alebo egal, výbava egal.
Vždy som chcel BMW Coupé, najkrajšie auto v rovine dostupnosti.
Lenže, potom zvíťazil môjho rozumu šampión, rodinné auto, SUV, na diaľnicu, aj do zimy, na snowboardovačku aj k moru. Audi vypadlo z hľadáčika, bol to súboj emócie verzus rozum. Nakoniec za všetkým hľadaj ženu. Už manželka, vtedy priateľka rozhodla, že v budúcnosti budeme nútení strčiť niekam kočík, môj snowboard, jej snowboard a plienky. Rozlúčil som sa s nádherným Coupé a zadal požiadavku pre firmu na dovoz (ďalej už len THE FIRM) RRS diesel.
Anabáza dovozu. Dohodol som si s THE FIRM podmienky dovozu. Províziu pre nich, hradenie nákladov dovozu(benzín, diéty), poplatky za prepis auta na SK značky, a nakoniec pôžičku peňazí, keďže som nemal takú hotovosť. Všetko išlo hladko.
Cez nemecké portály www.mobile.de alebo www.autoscout24.de som hľadal svojho miláčika. Nebudem to predlžovať, po piatich pokusoch som ho našiel..., 5x predajcovia v ten deň predali mnou vyhliadnuté auto. Až nakoniec sa jeden uchytil (viď foto.) Cez telefón sme sa dohodli na obhliadke, na cene a postupe odhlásenia. Ešte predtým som si vypýtal VIN kód. Cez Land Rover mi ho ochotne skontrolovali, či je v poriadku. Auto bolo v servise asi pri 10tis. km, nejaké pazvuky z palubnej dosky, odstránené výmenou vzduchovej trubičky, inak všetko ok. Ďalšie kroky už boli na THE FIRM.
Z Nemecka mi volala THE FIRM, že auto jazdí parádne, že Terrain Response úplne v poriadku, všetky systémy ok, len : rozbité pravé zrkadielko na späťáku pri umývaní v autoumyvárke. Rozbitá pravá hmlovka, asi kamienok. Nemci zľavili z ceny.(koľko? neviem, THE FIRM to dala do poriadku na SK).
Pokračovanie o chvíľku (pár dní)
Popíšem dovoz na SK, DPH problematiku, prvé dojmy z auta, milé prekvapenia, cesta do Chorvátska, a veľa iného.

Prikladám foto, ktoré bolo na nete, a ktoré mi poslala firma na dovoz.

Zabudol som spomenúť ešte jednu vec: dadánek: skvelá recenzia RRS Superchared, robíš RRS skvelú reklamu, je úplne jedno, ako si sa dostal k RRS, klobúk dolu pred tvojím blogom na auto.cz. Keep it rocking....

Pre tých, ktorí su technicky neukojený http://www.landrover.sk/sk/sk/Vehicles/Range_Rover_Sport/Specifications/Engines%20and%20performance.htm

Ja budem písať z pohľadu priemerného užívateľa, ktorý sa pozerá na auto nielen cez technické parametre, ale každodenné slasti a starosti, emócie, ktoré vo mne vyvoláva....

Ideme ďalej....

THE FIRM vyplatila auto v DE, prišla na SK a keďže som práve odcestoval na vlastnú svadbu na východ republiky, tak mi THE FIRM poslala len foto na email, aby som sa pokochal. Zámer bol taký, že už na vlastnej svadbe privediem moju milovanú nevestu k oltáru na krásnom čiernom renžíku. Nestalo sa.
Auto hneď zažala THE FIRM prihlasovať. Auto nepotrebuje COC, zrušené nedávno, nepotrebuje STK ani emisnú /menej ako 4 roky staré/. Preklad z nemčiny do rodnej reči úradníkov(slovenština) 700 SKK/strana=pár tisíc. Kontrola originality 2500-4900 podľa objemu /4900 nad 2.5cm3/, recyklačný fond EU 2000 SKK, zahájenie prihlásenia na dopravnom=2000 SKK kolok, ŠPZ SK 2000 SKK kolok. Kvôli leasingovke potrebná ďalšia kontrola Cardeteck =3500 SKK.
To by asi bolo skoro všetko, čo je potrebné na prihlásenie. Trvalo to presne 10 pracovných dní, presne ako deklarovala THE FIRM. Prišlo narad asi najhoršia vec pre motoristov (alebo najlepšia???, záleží na okolnostiach) - poistenie. Zákonná poistka 10.490 Skk na rok, havarijné poistenie nutné kvôli poisťovni ale hlavne kvôli pokoji na duši = 34 tisíc na rok. Cena nového autíčka x sadzba poisťovne = Vaša havarijná poistka. Počítajme spolu = cena nového RRS v mojej výbave podľa poisťovne (sama si to vykalkulovala) 2.136.000 Skk, (cena toho istého auta v inj poiťovni 2.400.000), poitná sadzba 1.6%= okolo 34.000 Skk.
Niečo o DPH -dovoz ojazdeného zo zahraničia, platca DPH, kupované od platcu DPH z DE. Podľa daňového úradu v Trnave, nemožné odpočítať DPH, auto nie je N1 (autá v DE aj v AT sú M1, ale majú MwSt. auswiesbar=odpočet DPH). Podľa daňového úradu v BA, možné ak = kupujúci auto požičovňa, prenajíma auto inému, fakturovaná DPH, nárok na odpočet DPH možný. Keďže mám sídlo firmy v Trnave, práve mi skončila jedna daňová kontrola, nechcel som absolvovať ďalšiu. Neuplatnil som si nárok na odpočet DPH = auto drahšie o 196 tisíc Skk.
Leasingovka.... v pohode, stačí letný pohľad na výpis z obchodného registra, daňové priznanie, súvaha, výkaz ziskov a strát, OP a ideme na vec. Splátka na 4 roky pri 30% akontácii xy. V druhej leasingovke prebili cenu splátky o 700Skk na mesiac. Preposlal som prvej ponuku druhej, znížili o 20 Skk ponuku druhej. Nie je čo riešiť, beriem...Podpis za 5 minút, vinkulácia poistenia za pol dňa vybavená, auto je moje (vlastne leasingovky). :)))
Chcete vedieť viac o Terrain Response? Buď čitajte v novinkách z 28.07.08 alebo chodte na tento site, zvoľte Go Off-Road vľavo hore a pozrite si videá o 6 rôznych nastaveniach podvozku.
alebo...

29.07.2008 Pokračujeme ... Cesta do Chorvátska ...
Na poslednú možnú chvíľu som si prevzal auto od THE FIRM, hneď na druhý deň sme odchádzali na predĺžený víkend do HR, ostrov Krk. Pri naštartovaní a zaradení spiatočky sa automaticky sklopia spätné zrkadlá pre lepšiu viditeľnosť pod kolesá, predsa, sedí sa trošku vyššie ako v Octavii. Pre tých, ktorí tvrdia, že s týmto parkovať ani zanič... Som o triedu lepší "cúvač" ako v Octavii a Mercedes-Benz A (2006)=manželka. Parkovacie senzory v predu aj vzadu, nezacúvať medzi dve autá je umenie. Už mesiac stojím pri práci najrovnejšie zo všetkých. Auto je neskutočne tiché vo vnútri, pánom od Land Rovera sa podarilo parádne odhlučniť interiér, možno aj kvôli audiosústave Harman/Karnom- 8 reproduktorov - pasívny subwofer - viacnásobná anténa v bočnom okne - menič na 6 CD v prístrojovej doske.
Cesta do HR pohodička, objavil som čaro tempomatu. Ovládanie na volante- tempomat vľavo-pridávanie, uberanie, zapnutie na poslednú zvolenú rýchlosť, vypnutie. Keď som to objavil, už som cestoval len pomocou čudlíkov na volante, nohu som nepotreboval dávať na pedál (iba ak som chcel niekoho rýchlo predbehnuť). Vpravo na volante ovládanie audio sústavy. Klasika.
Prvé jazdné pocity boli ako keby som riadil loď plávajúca na pokojnom mori. Takto to opísali manželka, rodinný priatelia a 16 mesačný pokojne spal v autosedačke. Floatting ship on the road.
Pozor na prsty pri dvíhaní electric window, ovládanie je dosť blízsko okna. Pri nakladaní do kufra odporúčam auto dať do Access polohy, kde klesne na najnižšiu možnú úroveň, vtedy naložíte aj ťažký kočík. Neviem ešte prečo, ale niekedy sa kufor zasekne, a nejde otvoriť. Dôvod??? Predmety v kufri boli príliš blízsko dverí, potom máte problém... ani otvoriť ani doklepnuť kufor do zatvorenia(chápete ma??? asi nie. :(( )
Ovládanie hlasom: na ľavej strane volantu je speaker button. Po zmačknutí sa všetko stíši a čaká na povel- and then you say "Radio" or "CD" a ono to vykoná povel. Taká zbytočnosť....
Prevodovka. Technické dáta čítaj nižšie, ja laik poviem len- pohodička, radí hladko, asi pri 2000 otáčkach za minútu. Prepnutie do poloautomatu, stačí len z D(Drive) potiahníť vľavo k sebe a posunutím dopredu radíme vyššie stupne, pritiahnutím k sebe podraďujeme. Ok pri pretekaní sa z hrubokrkými na križovatke..(nie môj prípad).

Pokračovanie nabudúce...

Vyčkaj času ako hus klasu.
Here we go !!!
Nenapíšem nič technické, napíšem, čo mne sa najviac páči....
+ každé ráno keď nasadám - milujem to
+ každé otočenie kľúčom
+ RESPECT, ktorý budí na diaľnici, keď všetci mi utekajú z cesty, pritom nejazdím rýchlo, nikdy neblikám na predo mnou idúce autá, dodržiavam odstup, nelepím sa na pomalých
+ kvalita spracovania interiéru
+ pohľady kočiek ale hlavne iných motoristov
TOTO AUTO MA CHARIZMU
ale verím, že pre každého motoristu aj to jeho, hociakej inej značky....

- vysoké prevádzkové náklady (cena práce v servise)
- spotreba pri dnešnej cene nafty
- mohol byť väčší kufor
- TDV6 oproti TDV8 hoci rozdiel v spotrebe len 1l/100km (ale zato je lacnejší TDV6)
- mnohí si myslia, že ste bezkrký, arogantný, nebezpečný mafián... (vôbec nie môj prípad, proste toto auto mi učarovalo keď som ho po prvýkrát uvidel)

zatiaľ žiadne, naplánovaná zastávka po dovolenke o tri týždne, plánovaná prehliadka, výmena olejov, filtrov, hmlovky, doplnenie navigácie o Slovenskú a Českú mapu, mám len Nemecko, Rakúsko a iné "spriatelené" krajiny :)))

Ja žiadne, THE FIRM otrasné, ale vedeli všetko prekonať, veľmi šikovný...
THE FIRM splnila všetko do bodky ako dohodnuté, aj o niečo viac. (auto pri odovzdávaní krásne čisté, bez jedinej špinky.)

Nové kolesá a koncovky výfukov.

Zadovážil som si nové kolesá Stormer 20 palcov a nové kovcovky výfukov, pretože tie default sú otrasne. Foto neskor.

21.7.2009 22:48

Prišla. F 800 R

Tak konečne prišla, hoci trošku meškala, kvôli dovolenkám iných, ale nakoniec je už v garáži. BMW F 800 R, tohtoročná novinka, moja je tretia na SK, druhá mi ušla asi o 30 minút, tak som tretí. Ako sa hovorí, druhý je prvý prehratý.
F 800 R je vyplnenie medzere v segmente stredných naháčov, kde mali od BMW len K1200R, teraz K1300R. Trošku sa podoba, no F800R nie je až tak SEXI ako K1300R, ale na začiatok to stačí. Veď robiť si vodičák v 30 rokoch, začínať s kubatúrov 800cm3, 87 koní pri 8000/minútu, 86Nm pri 6000/min. UUFFFF!!
Jazdí parádne, aspoň podľa mojich zatial laických skúseností.
Viem, že tento server je určený autám, aj to tak ostane aj u mňa, len som sa chcel podeliť a daľšou mojou láskou.
POZOR !!! Idem apelovať na motoristov. Nehádžte všetkých motorkárov do jedneho vreca (arogantného a nebezpečného pre ostatných). Prosím, dávajte pozor na cestách, späťáky sú na to, aby ste videli dozadu, prednosť v jazde sa dáva aj motorke atď. Veď ma chápete. RESPECT to ALL.

SEE YA !

2.6.2009 13:16

BMW F800 R

Ktorí ste z Bratislavy ale hlavne z okolia, určite zažívate v týchto dňoch to čo ja každý deň na ceste do práce. Pre non-SK people, vylepšujú nám dialnicu D1, rozširujú ju na 3 pruhy v každom smere. Má to však svoju daň, zápchy. Tak som si vymyslel proti nej jednu zvraň. BMW F800 R. Obrazky a popis prinesiem, keď mi tá kráska prijde z DE. Očakávaný príchod je stanovený na 22.06.2009. Still waiting...

29.7.2008 00:00

Pridávam slúbené foto. Zabudol som odfotiť elektrické strešné okno... comming soon....

29.7.2008 00:00

Dnes večer pridám foto interiér, exteriér, a iné. Práve som vyšiel z umyvárky... :)

28.7.2008 00:00

28.07.2007 Niečo pre technicky zdatnejších: Niečo o 4x4 + Terrain Response v RRS.
Integrated body-frame™
Range Rover Sport má konštrukciu karosérie typu Body-FrameTM, ktorá sa osvedčila už pri type Discovery 3. Takáto konštrukcia predstavuje integráciu rámu a skeletu samonosnej karosérie, pričom rám vlastne vystužuje podlahu karosérie. Obidve hlavné časti sú konštruované spoločne, pri výrobe sa najprv montujú osobitne, nakoniec sa nastrojený rám s agregátmi a nápravami pri tzv. „sobáši“ s karosériou zoskrutkuje dohromady.
Konštrukcia Body-FrameTM spája výhody samonosnej karosérie a rámového podvozku. Všetky vedenia (hydraulické, pneumatické, elektrické) sú uložené vnútri rámu, ktorý má prierez v tvare písmena „U“, čím je zabezpečená ich optimálna ochrana pred poškodením pri jazde v teréne.
Rám a karoséria sú spojené 10 gumovými silentblokmi, oproti obdobne konštruovanému modelu Discovery má Range Rover Sport navyše štyri hydraulické silentbloky, po jednom na každom rohu, ktoré podobne ako tlmiče pruženia tlmia kmitanie gumových silentblokov. Vďaka tomu je karoséria pokojnejšia a prenos hluku a vibrácií z podvozka je lepšie potlačený.
Prakticky celá karoséria je oceľová, niektoré časti - predné a stredné stĺpiky a ochranné výstuhy proti bočnému nárazu vo dverách – sú vyrobené z ocele vysokej pevnosti. Pre zníženie hmotnosti sú predná kapota a dvere batožinového priestoru vyrobená z hliníka. Predné čelo karosérie je vyrobené z horčíka. Na ochranu pred koróziou sú oceľové časti karosérie pozinkované. Pri lakovaní sa používajú ekologicky šetrné laky rozpustné vodou.
Sériové vybavenie prvkami pasívnej bezpečnosti obsahuje trojbodové bezpečnostné pásy s napínačmi a plnohodnotné opierky hlavy na všetkých sedadlách. Okrem dvoch frontálnych a dvoch bočných airbagov vpredu má Range Rover Sport sériovo bočné hlavové airbagy vpredu i vzadu, teda celkovo 8 airbagov. Na dvoch vonkajších miestach vzadu sú úchyty Isofix pre detské sedačky.

Pohon 4x4 a Terrain ResponseTM
Pri všetkých motoroch je štandardom 6-stupňová automatická prevodovka CommandShiftTM, umožňujúca aj poloautomatické ručné radenie. Automatická prevodovka je okrem toho vybavená adaptívnym programom radenia ASIS a manuálnym prepínaním športového módu.
Rovnako ako všetky ostatné modely značky Land Rover má aj Range Rover Sport stály pohon všetkých kolies. Krútiaci moment sa z prevodovky prenáša najprv na medzinápravový diferenciál. Diferenciál klasickej konštrukcie s kužeľovými ozubenými kolesami zabezpečuje rozdelenie krútiaceho momentu na jednotlivé nápravy v pomere 50:50%. Ako automatická uzávierka medzinápravového diferenciálu pôsobí elektricky ovládaná viaclamelová spojka. Intenzita zopnutia tejto spojky (0-100 %) umožňuje variabilné prerozdeľovanie krútiaceho momentu na jednotlivé nápravy podľa momentálnych adhéznych podmienok.
Dvojstupňová redukčná prevodovka je vytvorená ako planétová prevodovka, umiestnená v skrini medzinápravového diferenciálu. Redukčná prevodovka sa ovláda elektrickým servomotorom. Synchronizácia umožňuje zapínanie a vypínanie redukcie počas jazdy.
Diferenciál prednej nápravy nemá uzávierku, diferenciál zadnej nápravy môže mať (na želanie) elektronicky ovládanú lamelovú uzávierku rovnakej konštrukcie ako medzinápravový diferenciál (tzv. aktívny diferenciál zadnej nápravy) s účinnosťou uzavretia od 0 do 100 %.
Systém stáleho pohonu všetkých kolies je doplnený zjazdovou automatikou HDC
(Hill Descent Control), ktorá sa zapína a vypína žltým tlačidlom na stredovom tuneli. Protipreklzová regulácia ETC, pôsobiaca na všetky kolesá, je súčasťou sériovo montovaného elektronického stabilizačného systému DSC.
Celé ústrojenstvo pohonu ovláda Systém Terrain ResponseTM. Tento unikátny integrovaný riadiaci systém ovplyvňuje všetky elektronické regulačné systémy motora, podvozku a prevodového ústrojenstva. Každý vodič sa vďaka systému Terrain ResponseTM stáva expertom na jazdu v rôznorodých terénnych podmienkach.
Centrálnym ovládacím prvkom systému Terrain ResponseTM je otočný gombík na stredovom tuneli, umožňujúci voľbu programu. Range Rover Sport má na rozdiel od Discovery 3 tento gombík zasúvací, vodič ho môže stlačením vysunúť keď chce skutočne systém ovládať. Systém má päť programov.
Konkrétny program predstavuje vlastne optimálnu súhru nastavenia diferenciálov, pneumatického pruženia a elektronických systémov ETC, DSC a HDC pre určitú skupinu terénnych podmienok. Systém pôsobí aj na elektronický menežment motora, na charakteristiku pedálu akcelerátora, ovplyvňuje program radenia automatickej prevodovky a vodičovi dáva odporúčania (na centrálnom informačnom displeji), ako môže ďalšími zásahmi do ovládania zvýšiť prejazdnosť vozidla v teréne.

Další vozy značky Land Rover

Nič iné ani nechcem napísať, modlím sa za túto vlastnosť...

Aj kočík, aj snowboard, aj Isofix, aj manželku. Čo viac si pribaliť (milenku?) Nie...

Ja sedím ako kráľ, čo viac si priať.

Zo Škody 1,9 SDi do RRS TDV6, 190 koní? 4x4, Terrain Response atď.... Len 10 bodov.

15 bodov.. floatting ship on the road...

Spotreba po 4 tisícohc km 9,3l/100km

Zrkadielko 1000 skk, hmlovka 1800 skk, cena práce v Land Rover od 1080 SKK bez DPH Nitra až po 1800 SKk bez DPH v BA.

TdV8 by bol lepší, ale aj drahší.. škoda, nie som Gates...

Čakal som nad 10l/100km, mám 9,0 až 9,3.. Super

Ja ho nepočujem, audio Harman/Kardom to prehlušuje

Lepšie ako v obývačke....

Zatial všetko ubrzdili...

Discovery je v tomto lepší, ale mne to stačí, viď praktičnosť...