Recenze

8 Majitel

Fiat 125

8.50 Uživatelé

Hodnoceno: 10× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Fiat 125, foto 1 Fiat 125, foto 2 Fiat 125, foto 3 Fiat 125, foto 4 Fiat 125, foto 5 Fiat 125, foto 6 Fiat 125, foto 7 Fiat 125, foto 8
Fiat 125, foto 11 Fiat 125, foto 12
 

Technické info

Přezdívka auta můj první čtyřkolový miláček Rok výroby 1970 Koupeno ojeté najeto [km]:130000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1608 výkon [kW]: 72 kroutící moment [Nm]: 133 zrychlení 0-100 km/h [s]: 13 maximální rychlost [km/h]: 170 počet rychlostí: 4 převodovka: manuální zavazadlový prostor [l]: 400 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 9.7

Popis vozu

Na první lásky se nikdy nezapomíná. A to platí nejenom o první ženě-lásce ale i o prvním autě-lásce.

Moje první auto, můj první čtyřkolový miláček byl FIAT 125 originál italský s čtverečnímy světly s motorem 1600cc-100koní, s benzínovou nádrží napravo, s dvouváčkovým motorem, s kotoučovými brzdy na všech kol.


Pro některé z Vás mladých čtenářů je to neznámé auto jelikož jste se v době jeho výroby ještě nenarodili :-).

Fiat 125 se vyráběl od roku 1967 až do roku 1972, potom byl vynahraděn výrobou Fiata 132. Fiat 125 byl průkopcem úspěšného dvouváčkového motoru který i po ukončení výroby Fiata 125, se používal ve Fiatu 132.

Můj FIAT 125 byl ročník 1970 a byl ohnivě červenej stejně krasně červenej jako tento Fiat125 na fotce z katalogovky kterou přikládám. Když najdu příležitost tak se kouknu do svych hard disku kde mám uložené fotky této mé prvni čtyřkolové lásky a hned je zde přiložím.

Koupil jsem Fiata ojetého s 75.000km. Miloval jsem toto mé první auto, mělo sportovní charakter, motor byl jako žihadlo, první jsem vyrážel na křizovatkách ze semafory , můj FIAT125 na to měl, měl vynikajici na tu dobu zrychlení. Jeho konečná rychlost v té době byla velmi dobrá, s mým Fiatem jsem dokázal jet přes 180km/h. Vnitřek Fiata byl velice prostorný a pohledný. Můj FIAT 125 měl krásný kožený interiér a sedačky.Toto moje prvni auto FIAT 125 bylo rychlé a prostorné ale i poruchové auto. Změna motoru ve 100.000km a přesto novej motor zase žral olej jako otesánek. Brzdy byli nespolehlivé přestože měl kotoučové disky na všech kol, dvakrát selhali v klíčových momentech, jedenkrát jsem se málem zabil. Od té doby přes moji lásku k tomuto mému prvnímu autu, jsem se zařekl, UŽ NIKDY ŽÁDNÉHO ITALA.

Přes všechny trapasy s timto autem ale nebudu nevděčný a na tuto moji první čtyřkolovou lásku nikdy nezapomenu, přidala mi do mého života hodně krásných a nezapomenutelných chvil. A jak bych mohl když na moji svatební cestě jsem jel s Fiatem 125, to jest s mými dvěmi lásky, s moji manželkou a s tímto mým prvním nezapomenutelným vozítkem

 

Novinky v recenzi

5.2.2013 22:46

Nezapomenutelný zážitek s FIATEM 125

Na kolik zážitků se dá vzpomenout s našemi prvními čtyřkolovými miláčky i po hodně letech. Jeden z krásných zážitků byla i moje svatební cesta s mými dvěmi miláčky, s manželkou a s mým milovaným FIATEM stopětadvacítkou.

Byla to exotická cesta do jižních krajin Evropy k moři, do Řecka na ostrov Korfu. Byla to krásná cesta i když málem otřesná , no kvůli čemu, samozřejmě kvůli mému milovanému FIATU 125 který mi na zpáteční cestě "vyhrožoval"že mě i z manželkou zanechá v Řecku!!!

Byl to jeden z mnoha malérů do kterých mě tehdy zatáhlo toto moje milované první auto.A jak se to stalo? Na jedné cestě ve vnitrozemí Korfu když jsme s manželkou jeli na pozorování západu slunce které dle turistického průvodce na místě Pelekas se považuje za nejkrasnější západ slunce v Evropě tak mi praskla spojka na řazení rychlosti na převodovce a nemohl jsem řadit rychlosti.

Po několika hodinném pátraní jsem našel místního automechanika. Bylo to obdivuhodné jak tento řecký automechanik nasedl do FIATA a měnil rychlosti jako by spojka nebyla prasklá.Zanechal jsem mu auto v autoservisu a přiští den jsem si FIATA vyzvedl opraveného. Stálo mi celý balík řeckých peněz v tehdejších drachmách. No a když jsem na zpáteční cestě naložil FIATA do lodi aby nás vylodila v přístavu Igoumenitsa tak mi právě tehdy zase praskla spojka a nemohl jsem řadit rychlosti.

Když loď připlula do přístavu Igoumenitsa a jeden lodní mechanik zpozoroval jak s manželkou tlačíme našeho "neposlušneho" FIATA tak se mě zeptal jakou závadu má moje auto? Tak jsem mu odpověděl příčinu vady a tento mechanik jak se potvrdilo byl opravdový mistr, mi odpověděl a proč jsi mi to neřekl dříve aby jsem ti opravil Tvé auto na te dvouhodinové cestě z Korfu do Igoumenitsa. Jelikož ale věděl do jakého maléru mě FIAT zatáhl tak ani chvíli neváhal přitáhl lodní svářečku vrhl se pod auto něco tam svářel a vůbec nedbal na to že v přístavu čekají auta na na další nalodění na směr Korfu.

No a když skončil tak předvedl jednu zkušební běsnou jízdu s ostrými zatáčky s FIATEM na palubě lodi a řekl mi ať nemám obavy že ta oprava je dostatečně dobrá aby mi vydržela na celou zpáteční cestu a potom ať jdu do servisu pro řádnou opravu.

Byl to skvělý chlapec ten řecký mechanik, nechtěl žádné prachy, s násílim jsem mu nacpal pár drachem do kapsy ať má na několik krabiček cigaret. A opravdu tato oprava mi vydržela celé 2 měsíce než spojka zase praskla. Potvrdila se tímto pohostinnost Řeků a je mi líto těch současných trapasů které tato hezká země a jeji pohostinní obyvatelé zažívají.

31.10.2012 06:15

Huraaaá...... našel jsem další fotky mého ohnivě červeného FIATA125

Koukal jsem se na své rodiné albumy a ejhle padl jsem na další čtyři fotky mého ohnivě červeného FIATA125 které s radostí přikládám.

FIAT stopětadvacítka to bylo teda pořádné auto, veliké, prostorné, těžké a zároveň velice hbité auto.

Odůvodněně se FIAT125 považoval v tehdejší době sportovní sedan když skrýval pod kapotou pro tu dobu neuvěřitelných a hrdých 100 koníků


Další vozy značky FiatVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
7

UŽ NIKDY ŽÁDNÉHO ITALA

praktičnost
10

Fiat jak všem svým vyrábějeným autem i tomutu autu dopřál skvělou praktičnost

prostornost
10

Jako všechny FIATY i toto auto mělo velikou prostornost jak pro cestujicí tak i pro zavazadla

jízdní vlastnosti
10

V té době to byla moje raketa

jízdní komfort
10

Skvělý

provozní náklady
8

Na mé stopětadvacítce i když náhradní díly byli laciné provozní náklady se vyšplhali dosti vysoko kvůli výměně motoru a častým opravám.

náhradní díly
10

Laciné a velmi snadno dostupné náhradní díly

výkon motoru
10

Vynikající silný a rychlý motor pro tehdejší dobu. Právem FIAT125 se považoval tehdy za sportovní sedan

spotřeba
9

V té době benzín byl levnej, spotřeba nepatřila mezi významnými detaily

hlučnost motoru
10

Motor nebyl příliš hlučnej, pomáhala k tomu hluční izolace pod kapotou

kvalita sedadel
10

Vynikájící kvalita, pohodlné a krásné kožené sedaďla

brzdy
8

Brzdy velice účinné, v té době jen málo aut mělo jako toto auto brzdy s kotoučovými disky na všechny kola. Bohužel na mém Fiatu byli poruchové a selhali v klíčových momentech

zavazadlový prostor
10

Zavazadlový prostor 400 litrů na tu dobu byl docela slušný prostor


Blesk.cz

Tváří v tvář vlkodlakům! Dojmy z hraní Resident Evil Village

Tváří v tvář vlkodlakům! Dojmy z hraní Resident Evil Village

Děs, který bude stát za to! Druhá hratelná demoverze Resident Evil Village odhalila mnohé. K vidění byla samotná…

Mrazivý příběh vily ruské ambasády: Postavil ji boháč, obýval bankéř i gestapo, Beneš ji dal Rusům před návratem majitele z emigrace

Mrazivý příběh vily ruské ambasády: Postavil ji…

Ruská ambasáda v pražské Bubenči se v posledních dnech stala místem protestů, které vyvolala nová odhalení…

 

iSport.cz

Poborský otevřeně o zdravotních trablech: Šlo o hodiny a ochrnutí by bylo nevratné!

Poborský otevřeně o zdravotních trablech: Šlo o…

Kandiduje na předsedu FAČR a dnes už se cítí naprosto fit. Vše ale mohlo být docela jinak. Bývalý veleúspěšný…

Emoce v Třinci: Pro Stránského už letěl vrtulník, pak další střídání hraje

Emoce v Třinci: Pro Stránského už letěl vrtulník,…

Urvali i druhý finálový bod. Třinec doma rázně vykročil za obhajobou mistrovského titulu, je v polovině cesty.…

 

Reflex.cz

Nasadíme Michala Davida, pervitin a metanol! Vrátíme Rusku úder!

Nasadíme Michala Davida, pervitin a metanol! Vrátíme…

Ukázalo se, že ruští agenti nám vyhodili do povětří muniční sklad a zabili naše dva spoluobčany. Není to…

Pavel: Hamáčkovi nevěřím, do Moskvy chtěl. Jsem připraven kandidovat na prezidenta, vstup do KSČ byla chyba

Pavel: Hamáčkovi nevěřím, do Moskvy chtěl. Jsem…

Kdyby byly prezidentské volby příští týden, kandidoval bych, říká generál Petr Pavel, bývalý předseda vojenského…