Fiat Coupe (1998)

25.6.2010

JAK JSEM DO TOHO VLETĚL Mám svou alfu 145 rád, ale časem jsem dostal chuť na něco ještě zajímavějšího a brutálnějšího.. Už dlouho jsem neslyšel od…

Fiat Coupe (Belma LE)

foto Mira328i

Mira328i 25.06.2010  20:09

NÁDHERA!!

recenze super!,auto krásné a výjimečné. motor skvělý...zítra doprohlídnu ale určo samý desítky!:-)

Sonny Crockett 25.06.2010  21:25

« Re: NÁDHERA!!

Díky, já souhlasím :-)

foto VipermCZ

VipermCZ 26.06.2010  11:25

« Re: NÁDHERA!!

Recenze fakt pecka, napsaná strašně lidsky, krásně se to čte.. škoda že není v mé oblíbené červené, zas na druhou stranu ta už je u tohodle trošku provařena...

foto stevosk

stevosk 25.06.2010  20:21

bangleho malý zázrak

Chris bangle stvoril toto Ferrari chudobných už dávnejšie, ale aj po rokoch však má emotívny charakter. Už len kvôli tomu je mi toto autíčko blízke. Nakoľko recenziu máš peknú a auto je v dobrom stave a dokonca v limitovanej verzi, takže odo mňa za 10.

PS: rozhodne ešte doplň fotky, toto auto si to zaslúži

PS2: kolko ta vyšlo ak to nie je tajné

foto RADEK1

RADEK1 25.06.2010  20:56

Super vozík a recenze také. To stevosk- vážně to dělal Bangel?? 8-s
      Já měl za to že ,,Pininfarina"

Sonny Crockett 25.06.2010  21:29

« Re: Re: bangleho malý zázrak

Díky. U Pininfariny se navrhovaly pouze ty zářezy v blatníkách a interier..

foto RADEK1

RADEK1 25.06.2010  21:42

« Re: bangleho malý zázrak

Takže to fakt designoval Ch. Bangel? Ten co dělal donedávna BMW?

Sonny Crockett 25.06.2010  22:18

« Re: Re: bangleho malý zázrak

Ano. Tak nějak si to kluci rozdělili a každej dal to nejlepší, co dokázal >:D

Sonny Crockett 25.06.2010  21:28

« Re: bangleho malý zázrak

Díky :-) Jo, na to že bylo představeno v roce 1994 to je pecka, tenkrát to musela být revoluce, i cena tomu odpovídala. V katalogu z roku 1998 jsem ho našel za 990 000 Kč :-) Já za něj dal 140 000

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 25.06.2010  21:42

« Re: Re: bangleho malý zázrak

Teda, 140 tisic penez neni malo za stary sportovni auto, ale na druhou stranu, clovek si ma delat radost, dokavad to jde :-)

Sonny Crockett 25.06.2010  22:20

« Re: Re: Re: bangleho malý zázrak

Kolem této částky se ty Limitované Edice pohybovaly.. za exkluzivitu se platí no..

foto tom-16v

tom_16v 26.06.2010  09:38

« Re: Re: Re: bangleho malý zázrak

To se ovsem pletes. 140 je za limited celkem malo. Schvalne se podivej kolem se pohybujou ve zbytku evropy. To ze to u nas v Octavkove nikdo neoceni je vec druha. Predchozi majitel ho prodaval minimalne rok a zacinal na 180tisicich

foto Parda71-BMWfans-

Parda71 (BMWfans) 26.06.2010  21:12

« Re: Re: Re: Re: bangleho malý zázrak

Přesně tak, Coupe 20VT není u nás doceněné, ptž to je FIAT. Obyč 20VT, nemluvě 16VT jsou skoro zadarmo, celekm škoda...
            No ale ted k tobě, Belmo LE! Recenze naprosto super a auto ještě víc!!! Fakt, moc dobře se mi to četlo, snad už jen proto, že jsme asi stejně staří a na plno věcí se díváš stejně jako já ;-) V té části jak popisuješ cestu domů s novýám autem jsem se úplně ztotožnil, taky pro mě bylo TDS tehda střela s neskutečným potahem a měl jsem namále :-) Akorát, že ty už pracuješ, tak si můžeš dovolit takovou nákladnou hračku, já student musel do jít do nafty. Každopádně krásná kára, ještě limitka s šestikvaltem, opravdu si koupil skvěle. S Coupe mám jeden fajn zážitek, to kdžy jsem byl na Mimoňských válkách asi před třemi lety, tak mě tam zaujali kluci s Coupečkama. Ale jakýma, vše 20VT, vpředu slicky, jeden blázen bez kapoty a hurá na sprinty podělávat M3 >:D Fakt jsem čuměl, to byl asi český Coupe klub.
            Tak jen doufám, že to někde neopřeš nebo ještě hůř neotuzíš. Ale podle toho co píšeš, tak máš rozum, tak určitě ne. Hlavně opatrně, je to střela. >:D >:D Jo a samo 3x10 ;-)

Sonny Crockett 26.06.2010  23:31

« Re: Re: Re: Re: Re: bangleho malý zázrak

Jj, dost lidíse těch aut bojí, že to bude moc poruchový a že to bude moc velká finanční rána. Já to měl jentaktak s těma penězma.. A tobě přeju pořádnýho benzíňáka, až budeš moct :-) Na těch sprintech to muselo být super, viděl jsem pár videí, ale osobně když jsem ještě jezdil na tuningsrazy, tak sem ještě neměl o coupé ani potuchy, tak sem se o ně nestaral, to jsem koukal na otuněný Octávky.. to už je dlouho :-) Děkuju za hodnocení :-)

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 26.06.2010  21:56

« Re: Re: Re: Re: bangleho malý zázrak

Nepsal jsem o tomto konkretnim modelu, vim ze treba Subaru GT stejne stary jsou kolikrat za stejny penize. Jen obecne, ze za 13 let starou pixlu je to dost penez - tedy z hlediska racialniho uvazovani absolutni propadak >:D Proto musi byt clovek fanda, aby to dokazal zaplatit a to svym zpusobem ocenuju...

foto DrFrank

DrFrank 26.06.2010  22:07

Frajerinka

Timhletim autem jsem jednou jel s kamosem na dovcu do Chorvatska, on ho tenkrat mel v kanarkove zlute a vypadalo fakt brutalne. Tenkrat jsme si pripadali jako dva drsni frajeri a jizda byl skutecne zazitek:) At Ti hezky slouzi, nenech si do toho kecat radobyznalcemi aut, kteri si pomlouvanim Fiatu leci sve mindraky. Sam vis, ze tezko sezenes takhle dobre auto za vcelku prijatelnou cenu.

Sonny Crockett 26.06.2010  23:35

« Re: Frajerinka

Taky jsem chtěl žlutýho, jestli se nepletu tak žlutý LE neexistuje, tak jsem si chtěl žluté coupé "vytunit" do podoby LE, ale když se naskytla možnost opravdového LE, tak se mi ta stříbrná najednou zalíbila víc :-)

"-- skrytý --" 26.06.2010  23:31

Krasavec!

tohle auto je naprosto famózní! Znám jednoho frajera co ho taky má.. Nejdřív jsem trochu nechápal a nemohl tomu autu přijít na chuť, ale je fakt nádherné!!! >:D
    Sice jsem Forďák, ale pro tohodle Itala mám pochopení! Chápu všechny co si kupují takovýdle šílenosti.. Protože tahle rakety na kolech mají svou "duši".. Mají charakter, osobnost, skrytý smysl, který konzervativním vyznavačům asi uniká.. >:D Sám mám Forda, páč taky má něco do sebe, ale o tom v mojí recenzi ;-) Co tak závěrem? Ať ti dobře slouží a hlavně spoustu skvělých kilometrů bez zbytečných polibků od svodidel! :yes:

Sonny Crockett 26.06.2010  23:42

« Re: Krasavec!

Ahoj. Jo myslím že většina lidí má s auty s odvážným a provokativním designem problem, já to poslouchám třeba v práci každou chvíli, ale kašlu na ně :-) Přesně jak píšeš, mají svou duši, to ej to co člověk musí najít a pak zjistí, že je to naprosto úžasný auto a dokáže do něj vrazit vše co má >:D
      Ford má taky něco do sebe, přiznám se že německý auta zrovna neřeším, protože jsem spíš přes ten design a originalitu a tak, takže třeba Fusion a Focus jdou naprosto mimo mě, ale americký Mustangy a třeba starší Capri, Sierra rs .. to jsou pecky :yes: Děkuju, také doufám že svodidla zůstanou od mého laku co nejdál

elkar 08.07.2010  14:45

« Re: Krasavec!

ano. z praktickýho hlediska to není košér, myslím italy obecně. dokonce i tady je pár "zvláštností" který se prostě musely do toho auta napasovat.

nějvětší slabina je asi podvozek který v limitech je strašně nevyzpytatelný.

Sonny Crockett 12.07.2010  12:20

« Re: Krasavec!

Jo podvozek z Tipa, leč upraven, není to pravé. Škoda že u těch pozdějších coupé nezapracovali na podvozku a nevzali si třeba příklad z překombinovaného u Alfy GTV, to je prej držák.

FRPE 27.06.2010  19:33

Velmi pěkná recenze!

Ahoj Belmo LE, ;-)

tak ty jsi známý uživatel viď? Víš jak na nás, co nás potěší a co naopak rozpláče ... Myslím a troufnu si říct, že tvoje recenz je jedna slohově a češtinářsky NEJlépe zpracovaná zde na maczu, řadil bych tě po Ypsilonovi, Filkovi ( a mě >:D ) k nejlépe zpracovaným recenzím tady, fotek máš spoustu, jedinou drobnou výtku bych k tobě měl, spíše prosbu a tou je, abys doplnil popisky u fotek a pak tě i já nebodující zajedenáctkuju ... ;-) :yes:

Mám ten pocit že jsi recenzi tady měl, nyní dopracoval/přepracoval viď ale každopádně je to lahoda pro oči to číst a vidět. Po hrozných nováčkovských recenzích za posledních cca 14x dní jsem si nyní u tebe pěkně početl, vážně pěkný!!! ;-) :yes: :yes:

Sonny Crockett 28.06.2010  17:20

« Re: Velmi pěkná recenze!

Čau. Díky za tolik chvály. No zcela neznámý nejsem, pravda ;-) ;-) Jinak ty svoje "recenze" ani tak za recenze nepovažuju, prostě jen nějak sepíšu co mě napadá. Spíš takový pocitově, jakože si prostě mladej kluk koupí fáro a je z něj v ři.ti :-)

POpisky se pokusím nějaké doplnit, nějak mě nenapadlo co k tomu psát, ale snad se něco najde, jako doplnění toho, na co jsem v recenzi vejš zapoměl.. Za jedenáctky předem děkuji >:D

Recenzi fiata jsem tu neměl, jen jsem se o něm zmínil u své druhé Alfy, tak možná odtamtud si něco pamatuješ, ale Coupé čekalo na opravu váhy vzduchu a na pěkný počasí pro focení mejch uměleckejch úžasně božskejch foteček.. ;-)

"-- skrytý --" 28.06.2010  08:37

Měl jsem stejný pocit..

..když jsem v do toho auta sedl jako spolujezdec, zrychlení je fakt šílené a nedá se pocitově srovnat ani s focusem st, ani třeba bmw 335ci v čem jsem měl možnost taky jezdit. Přeju ti s autem hodně zábavy a ať to jezdí ;-)

Sonny Crockett 28.06.2010  17:28

« Re: Měl jsem stejný pocit..

Díky :-) Já nemám bohužel možnost takového srovnání, ale to turbo nakopává neuvěřitelným způsobem. Jen na rozjezdech škoda předního náhonu, tam se ztratí dost..

"-- skrytý --" 28.06.2010  21:27

« Re: Re: Měl jsem stejný pocit..

tak já nebýt kamarádů, taky nemám takové možnosti ;-) se zadním náhonem by se to zase točilo v každé zatáčce :-)

Sonny Crockett 28.06.2010  21:38

« Re: Re: Re: Měl jsem stejný pocit..

Tak teď je to zas nedotáčivý jak blázen, tak si vyber co je lepší >:D

foto tom-16v

tom_16v 07.07.2010  23:06

« Re: Re: Re: Re: Měl jsem stejný pocit..

Ono i Coupe umi byt nevyspitatelne pretacivy. Uz hodne lidi doplatilo(ti stastnejsi jen autem) na svou domneku ze je auto pouze nedotacivy. Doporucuju mrknout na tohle cerstvy videjko:

Pomatujes si jeste jak si psal ze te prekvapil vykon v zatacce kdyz zabralo turbo? Vis co by se stalo kdyby ten vykon sel nazadek. Prinejmensim by bylo Coupe na mraky.

Sonny Crockett 12.07.2010  12:17

« Re: Měl jsem stejný pocit..

Jo to video jsem viděl ještě když fungovalo, pouštěl jsem si ho několikrát.. :-( Chudák no, taky že to moc dobře pro coupé nedopadlo, alespoň že řidič byl ok. Ale ono není normálně přetáčivý, ale jak se zvedne zadek, tak těžkej předek udělá svoje 8-s Na zatáčky si dávám bacha, vypnul jsem pud sebezáchovy a rozhodně v nich nebrzdim, to by nedopadlo dobře.

P.S. Až na tu naftu, máš hodně luxusní alfice :yes: Ta černá 156 je můj bejvalej sen, jak jsem i psal v "recenzi" , ale samozřejmě by to muselo bejt 2.5 V6 >:-[]

elkar 02.07.2010  10:07

voltmetr

tý jo, něco o tom vím, ale že v LE dávali volt metr... to bych spíš ocenil co tam maj běžný FC - teplotu oleje.

jinak velmi dobrá kára, taky sním že svoje 16VT vyměním za LE nebo plusko v červený barvě samozřejmě.

Sonny Crockett 02.07.2010  19:03

« Re: voltmetr

Nojo, limitky maj pár takovejch divnejch odlišností. Já si nikdy běžné Coupé neprohlížel, tak o nich ani nevím. >:D Co mě ale dost štve, je anténa nad zadním oknem, kvůli přípravě pro telefon.. V roce 98 frajeřinka, ale dneska to tam ta antenka kazí :-( Ale každopádně teplota oleje by byla prospěšnější. A tobě přeju ať se ti splní Plusko nebo LE :yes:

elkar 08.07.2010  14:39

« Re: Re: voltmetr

no, jen tak zhned to nebude, to možná stihnu z mýho udšělat veterána. >:D

Sonny Crockett 12.07.2010  12:24

« Re: Re: Re: voltmetr

No i to se dá, pokud máš nějakou volnou stodolu, tak šup sériové červené Coupé pod plachtu a jen opečovávat. Za 20 let, až budou všechny Coupé rozmlácený, zrezlý a nebo otuněný, budeš za největšího frajera :yes:

foto R3ALista

R3ALista 06.07.2010  19:52

paráda

Ač Fiaty nemusím, tak tenhle má šťávu a je to frajerská originální kára. Gratuluju, dávám 3x10 :-|

foto Vajtus

Vajtus 07.08.2010  16:39

Gratuluju!

Ačkoliv jsem se toho v recenzi, která je plná emocí moc nedozvěděl, četlo se to dobře. Zajímalo by mě, jak moc náročný je tohle auto na provoz, z pohledu mladýho kluka :-). Ale naprosto chápu, že mít tohle chvilku v garáži je takovej nářez, že člověk na peníze nemyslí :-) .

Tohle auto se nelíbí každýmu, ocení ho jen ten, kdo se vyzná a má vkus ;-) .

Mnoho šťastných kilometrů s raritou od Fiatu!

Sonny Crockett 22.08.2010  10:08

« Re: Gratuluju!

Nojo já moc o faktech psát neumím a ani to nebyl můj záměr, toho je plnej net a recenze ostatních majitelů Coupé tady na mojeauto.cz , já chtěl čistě jen napsat jakej to udělalo dojem na mě. Vzhledem k tomu, že tohle je především srdcovka, tak právě ten dojem já upřednostňuju před vším ostatním.
      Náročný je celkem dost, takže když si nějakej kluk koupí 20VT na netu za 60 000 a čeká že bude mít dokonalý auto, tak to většinou končí tak, že píše na všech diskuzích že italové dělaj plečky co se furt jen rozbíjí.. Každý auto potřebuje péči a je asi fakt,že tohle auto obzvlášť. Sám jsem do toho už nemálo peněz vrazil a počítám že ještě vrazím, a to nemyslím pravidelnou údržbu jako pravidelná kontrola a dolévání oleje a zásobování nemalého množství benzínu. Takže pro mladýho kluka to auto je, ale ten mladej kluk musí mít odpovídající příjem peněz, trpělivost a musí to auto milovat a věnovat se mu. Tedy pokud to s ním myslí vážně a chce s ním jezdit alespoň několik let.

foto Thomasino

Thomasino 07.08.2010  16:49

Zajímavé auto které se až tak často nevidí, myslím tuto limitku s výkonnějším motorem. Sice "taliány" kvůli jejich ne úplně dokonalé spolehlivosti nějak moc nemusím, ale mají většinou moc hezký design a zajímavé detaily :-) Rozhodně odvážná volba srdcem ;-) :-) Takže ať slouží co nejlépe :-)

Sonny Crockett 22.08.2010  10:19

« Re: Hodnocení

No v ČR jich je ohadem tak do 10 kusů.. Ale moc lidí nějakou Limitovanou Edici od normálního coupé neodlišuje, takže to auto za nějakou vzácnost nepovažují. Co se spolehlivost týče, tak nemohu srovnávat z osobní zkušenosti- nikdy jsem jiné, než italské, auto nevlastnil >:-[] Ale co znám lidi s různejma Octávkama a podobnejma tuctovkama, tak se mi teda rozhodně nezdá, že by na tom byly lépe.. Ale hádat se s nikým nechci, ať si každý jezdí čím chce :-) Jo.. srdcem, jinak to ani neumím >:D

foto VipermCZ

VipermCZ 22.01.2011  14:38

prodej

co máš v plánu dál? tahle kara je fakt paradni..

Sonny Crockett 22.01.2011  19:42

« Re: prodej

Dál zatím nic, mám ještě Alfu a ta mi nějakej čas vydrží, než jí vystřídám za jinou nejspíš Alfu, nebo dokud si nebudu moct zas dovolit dvě auta >:-[]

foto Deegr

Deegr 20.05.2011  16:55

« Re: Re: prodej

Nazdar. Proč jsi to auto vlastně prodával?Auto jsi kupoval od mého bráchy a já s tím letěl po dálnici 270 a jelo by ještě i víc,ale ten provoz :-( Jinak i dle GPS jsem se na stovku dostal za 5.9 sec. Motorově to auto bylo v pořádku. Já osobně bych se radši zbavil té alfy,než tohohle. Je to škoda,ale hlavní je,že jsi se v tom nezabil :-)

foto Kuban

Kuban 20.05.2011  17:04

« Re: Re: Re: prodej

až na to že ani jednomu se nedá věřit. Jak 0-100 tak maximálka. Důvod je jednoduchý.... fyzika... Aneb jak snadné poznat nevzdělance viď???

Jinak Fiat cupe je moc fajn auto... Ferrai pro chudé :-)

foto Deegr

Deegr 24.05.2011  19:54

« Re: Re: Re: Re: prodej

Další chytrolín. Auto mělo pár úprav.Od katíku větší průměr roury výfuku,odstraněn středový tlumič a zadní nahrazen tuningovým dílem.Upravené sání a vyšší plnící tlak turba,myslím,že až 1.3 baru a samozřejmě iridiové svíčky spolu se 100 oktanovým benzínem vyhnaly výkon na 270-280 koní. Sériové coupe 20VT LE jezdilo přes 250 dle GPS díky šestce a stovku dělalo za 6.3 sec,tak co se ti na tom nezdá? 60 koní navíc znamená jen 0.4 sec k dobru na stovku a maximálka vyšší o 20km/h není nic nereálného.Ty parametry jsem si vážně nevycucal z prstu,ale vyplivlo to na mě GPS měřící zařízení.

foto Kuban

Kuban 30.05.2011  20:57

« Re: Re: Re: Re: Re: prodej

GPS nikdy moc nevěř.... Raději vycházej z OBD

jinak máš pravdu, moje chyba, úplně jsem přehlédl motorizaci a spletl jsme si recenzi, za což se omlouvám. Tyto parametry reálné samozřejmě jsou :-)

Sonny Crockett 24.05.2011  15:25

« Re: Re: Re: prodej

Čau. Byla to pecka auto, ale ne na zimu, takže původní plán byl že bud umít oboje, Alfu na zimu a Coupé na léto. Jenže přišly nějaký finanční problémy a prodejem Alfy bych je nevyřešil. Pak taky že bych musel jezdit v zimě kupátkem ,a to se mi nechtělo... Zkrátka to nejlepší co jsem mohl pro sebe a i pro Coupé udělat bylo, že ho dám někomu, kdo mu dá co si zaslouží. Já už jsem teď s penězma v pohodě, tak uvidíme co příští sezónu, opět váhám mezi 20VT a Alfou 156 V6 :-)