Diskuse

Fiat 125 (1970)

8.10.2012

Na první lásky se nikdy nezapomíná. A to platí nejenom o první ženě-lásce ale i o prvním autě-lásce. Moje první auto, můj první čtyřkolový miláček…

 

Fiat 125 (tr2700automat)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto 1975ak

  1975ak 08.10.2012  16:12

  Kotoučáky?

  Kotoučáky na zadních kolech v roce 1970 u standardního auta? Kdyby jsi napsal u sporťáku 128 , tak bych se nedivil, ale u hohohle?
  • 00 Reagovat !

   foto Special-line

   Special-line 08.10.2012  16:23

   « Re: Kotoučáky?

   To si piš že tam byly ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto dnpa

   dnpa 08.10.2012  16:30

   « Re: Kotoučáky?

   no jo, byly tam. Zůstaly dokonce i u v Polsku licenčně vyráběného 125 P.
 • 10 Reagovat !

  foto Stejsn

  Stejsn 09.10.2012  12:38

  Auto super, ale recenze otřesná

  Opravdu, to je jak kdyby to bylo z Google translatoru.
  • 00 Reagovat !

   foto tr2700automat

   tr2700automat 09.10.2012  17:15

   « Re: Auto super, ale recenze otřesná

   recenze otřesná????
   Jak jsi k tomu přišel?????

   Ve svém životě jsem si vždy vážil a vážím každého clověka i toho kdo si to nezaslouží. Nikdy neurážím nikoho, naopak jsem schovívavý a pro každého mám potřebné pochopení.

   Ctím každou snahu kteréhokoliv člověka vyjádřit a popsat své zkušenosti, jak to On vidí, aniž by jsem byl k němu ironický a sarkastický.

   To stejné platí i zde na tomto fóru. Vážím si všech majitelů kteří zde popisuji své auta, někteří i s láskou a nostalgii pro sve vozítka, bez žádné hloupé poznámky na jejich recenze.

   To co pro Tebe je "otřesná recenze " neznamená že platí i pro jiné uživatele .

   Informuji Tě že s třech hodnoceních až do této chvíle, recenze o mém prvnim autu FIATA 125 kterou jsem z láskou k tomuto autu napsal, dva (2) uživatelé ohodnotili moji recenzi desítkou (10)

   S pozdravem
   tr2700automat
   • 00 Reagovat !

    foto Stejsn

    Stejsn 09.10.2012  19:51

    « Re: Re: Auto super, ale recenze otřesná

    Já Tě taky neurážím, nic proti Tobě nemám, ale recenze - pravopisné chyby, slovosled, překlepy, neustálé opakování slov a tak dále. To je to na co narážím.
    • 00 Reagovat !

     foto Abarth-js

     Abarth.js 09.10.2012  20:12

     « Re: Re: Re: Auto super, ale recenze otřesná

     musím souhlasit..
     auto je bomba, bylo to i první auto mýho táty a dodnes o něm furt básní.. :-)
     ale recenza by chtěla trochu upravit..
     moc často se ti tam objevujou slova moje první auto, můj fiat, .. furt dokola tam je moje, první a fiat..
     taky by to chtělo tam i napsat slabé a silné stránky, trochu víc se o něm rozepsat, docela mě tohle auto zajímá tak bych se chtěl dozvědět víc :-)
     a taky ty fotky nějaký přidej ať je na co koukat :-)
    • 00 Reagovat !

     foto tr2700automat

     tr2700automat 09.10.2012  20:56

     « Re: Re: Re: Auto super, ale recenze otřesná

     to Steisn:
     Jak říkali starořečtí mudrci "Dis eksamartin ouk antros sofou", aneb "Dvakrát udělat stejnou chybu to není ukázka moudrého muže". Píšeš že nemáš v úmyslu urážet, bohužel jsi to udělal i po druhé s Tvými narážky. Osobně věřím že zde na tomto foru láska majitelů ke svým autem se nehodnotí podle pravopisných chyb ale podle opravdové lásky ke svym vozům.

     to Abarth.js:
     To stejné platí i pro Tebe milý pane. Jestli se musi opravovat recenze majitelů podle pravopisných chyb, opakování slov atd, to už nebude volná recenze a vyjádření majitele o svém autu, ale známkování pravopisu, atd. Nejsme přece v základní škole.

     Co se týka většího technického popisu FIATA125, silné a slabé stránky jsem již popsal dle mých zkušeností a další fotky nemám. Teda kromě ještě jedné fotky na kterém můj FIAT125 je vyfocen ve stavu když jsem ho koupil a byl v opravdu žalostném stavu. Z lásky k tomutu mému autu jsem se mu hodně věnoval a změnil jsem ho tehdy v supervozítko samozřejmě v rámci mých tehdejšich finančních možností.

     S pozdravem
     tr2700automat
     • 00 Reagovat !

      foto Abarth-js

      Abarth.js 10.10.2012  17:57

      « Re: Re: Re: Re: Auto super, ale recenze otřesná

      promiň, ale nejde o gramatiku, pravopis atd. ;-) jde jen o to že když si to člověk čte, tak to při tom čtení zní divně, o nic víc...
      jinak trochu té gramatiky taky nezaškodí, nejsme opice z pralesa, ale lidi z 21. století ;-)

      • 00 Reagovat !

       foto tr2700automat

       tr2700automat 10.10.2012  18:16

       « Re: Re: Re: Re: Re: Auto super, ale recenze otřesná

       Už jsem se v Tvém případě vyjádřil další ...... NO COMMENT >:D
 • 00 Reagovat !

  foto Sonny-Crockett

  Sonny Crockett 09.10.2012  21:18

  :-)

  Není to ani tak recenze, jako takové zavzpomínání na jednu starou lásku, a to se mi hrozně líbí. Já třeba neřeším chyby a chaotičnost celého psaní, já taky neumím psát recenze a tak píšu neupravené povídání, ale je mi to po pravdě jedno.
  Auto to je (bylo) zajímavavé, škoda jen těch fotek. Zaujalo mě například, že mezi mou bejvalou Alfou 145 a tímto Fiatem je 20 let vývoje, ale parametry motoru včetně spotřeby a všeho jsou pořád stejné >:D
  A že už žádného itala naprosto chápu. Nevěřil bys, kolikrát jsem si to v duchu sám říkal, a to jsem měl například jen poškrábanou ruku z výměny žárovky v Alfě, zatímco se mi táta se svou Felicií smál ,protože on tam měl 20 cm místa, zatímco já měl jen štěrbinu na ruku, a musel jsem to tudíž dělat poslepu >:D Ale nešlo mi nikdy o život, takže jsem t ovždycky přešel s humorem a sám si z toho dělám kolikrát srandu, co ti taliáni dokážou vymyslet.
  • 00 Reagovat !

   foto tr2700automat

   tr2700automat 09.10.2012  22:19

   « Re: :-)

   Souhlasím s Tebou, jsme na stejné vlně. Ano, popsal jsem FIATA 125 s nostalgii ke své první čtyřkolové lásce.

   Fiat 125 byl sportovní sedan, jeho sportovnímu výkonu v té době se mohla srovnat jen Alfa Romeo Giulia 1600 SUPER a nejenom srovnat ale i ho předčít.

   Alfa Romeo Giulia 1600 SUPER se vyráběla ve stejné době (rok 1970) měla podobný dvojvačkový motor který ale byl výkonější než motor FIATA 125.

   Ta nejvýkonejší verze motoru Alfa Romeo Giulia 1600 SUPER měla výkon 85KW a kroutící moment 142Nm. Proto Alfa Romeo Giulia 1600 SUPER měla lepší zrychlení (10, 9'') a větší konečnou rychlost (178km/h).

   Osobně se mi nelibili ty jeji ošklivé tvary. Odůvodněně ale Alfa Romeo byla tehdy vždy v čele rychlých italských vozů.

   Co se týká mého tehdejšího rozhodnutí "UŽ NIKDY ŽÁDNÉHO ITALA" nakonec se potvrdilo správné, jelikož mé druhé auto které následovalo byl Japonec který mě nikdy nezklamal. Ale o tomto Japonci napíšu příště moji další recenzi. A jestli budu mít hrubky v pravopisu tak mi to promiňte, ju? >:D
   • 00 Reagovat !

    foto Sonny-Crockett

    Sonny Crockett 13.10.2012  22:45

    « Re: Re: :-)

    Jo, z té Giulie 1600 je dneska spousta starších alfistů stále nadšená a mají ji hluboko v srdcích. Já ale souhlasím s těmy tvrary, já nějak nemůžu vstřebat hlavně zadek, ale jinak motorově naprostá špička. Moje Alfa byla z období první poloviny 90-tých let, kdy celá Alfa tak nějak s problémy přežívala, takže se sportovním duchem těchto předchůdců už moc společného neměla, a do dneška se jí ještě nepodařilo vrátit se tam, kde byla dříve, což je veliká škoda.
    Jinak mimochodem, já u italů zůstanu. Pokud mi to finanční situace dovolí, tak chci mít vždy minimálně jedno sportovnější auto původem z Itálie doma v garáži, a k tomu pro denní ježdění nejspíš také něco Japonského..
    • 00 Reagovat !

     foto tr2700automat

     tr2700automat 14.10.2012  00:49

     « Re: Re: Re: :-)

     Žasnu a smekám klobouk před Tebou mladý muži :yes: . I když jsi se v té době ještě nenarodil víš naprosto přesně co se tehdy dělo.

     Ano máš pravdu v té době italská firma Alfa Romeo vyráběla jen rychlá sportovní auta. Všichni milovnící sportovních aut v té době 70 desátych let vědeli že kterýkoliv model od Alfy je ryze sportovní auto.

     Kdo by mohl zapomenout na ty skvosty od Alfy jako Giulia, Alfetta, Alfasud, GTA, Sprint GT, Spider, atd. Všechny tyto sportovní vozy zaslouženě se vštípili navždy do paměti všech milovníků rychlých a výkonných aut.

     Potom bohužel Alfa změnila svoji politiku vyrábět jen sportovní auta, šlo to s ní s kopce a začala vyrábět vozy s běžnými výkony které neměli nic společného z jejími předchůdci. Bylo to tehdy veliké zklamání pro nás všechny kteří jsme značku Alfy ctili , milovali a vážili si.

     Nakonec celá historicka firma ALFA ROMEO byla v roku 1986 odkoupena od Fiata. Stejný osud měla další italská proslulá firma LANCIA kterou FIAT pohltil téže.
 • 00 Reagovat !

  foto tr2700automat

  tr2700automat 10.10.2012  16:44

  Předtím a Potom

  Našel jsem a přidávám fotku mého Fiata125 jak vypadal v prvních dnech jeho koupě a jak potom. Tato fotka jen potvrzuje to co již znáte vsichni vi čtenáři milovníci svých aut, že když darujeme našemu autu lásku tak můžeme dosáhnout zázraků. Koukněte se jak vypadala žalostně moje stopětadvacítka v prvních dnech jeho koupě a jak vypadal Fiat125 po pár měsíců. Jeho první ošuntělá barva byla ohyzdně tmavě zelená, Fiat vypadal hrozně, připomínal spíše nějaké vojenské vozítko, byl objemný a vypadal jako ..... tank:-) .

  Jelikož Fiat125 je rychlý sportovní sedan chtěl jsem mu proto dát sportovní barvu a tak jsem si samozřejme vybral ohnivě červenou barvu. Tehdy mi kámoš doporučil jednoho dobrého autolakýrnika . Pro mně to nebyl obyčejnej autolakýrnik byl to umělec po te skvělé práci kterou provedl. Když ten lakýrnik zjistil jak moc miluji moji stopědvacítku, tak vydal ze sebe to nejlepší.

  Vše co bylo v chromu, přední světla, přední maska, znaky atd bylo obnoveno a auto nakonec se lesklo jako zbrusu nové. Pamatuji si na reakci jednoho známeho který když mně uviděl z již ohnivě červeným Fiatem 125 tak se mně ptal jaktože jsem koupil nové auto a co jsem udělal z mým starým autem? Z úsměvem jsem mu řekl že se jedná o totéž auto a ještě se směju jak vykulil oči údivem. Stálo mi to tehdy pár prachů ale stálo to za to. No jo jsme chlapi a na naše auta nedáme dopustit
  >:D
 • 00 Reagovat !

  foto tr2700automat

  tr2700automat 11.10.2012  03:23

  Smekám klobouk

  Smekám klobouk Všem kteří tento model FIATA znali. Když jsem o tomto autu veteránu začal psát, nečekal jsem že by tohoto originálního Itala FIATA 125 někdo znal.

  Poláka FIATA 125p to jo, ten se nacházel dosti často, ale originálního Itala FIATA 125, to jsem nečekal že dosti z Vás budou znát. Smekám klobouk Všem kteří tento model FIATA 125 znali a díky za Vaše poznámky
  :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto yenda

   yenda 12.10.2012  08:20

   « Re: Smekám klobouk

   :yes: nostalgie :yes: , měl jsem 125S, taky moje první auto. Brzdy stály za nic, ale geometrie a koroze /hlavně přední podběhy/ byly ještě horší. Jinak na to auto rád vzpomínám, mělo duši nebo spíš jsem to v tom věku tak vnímal :-)
   • 00 Reagovat !

    foto tr2700automat

    tr2700automat 12.10.2012  23:26

    « Re: Re: Smekám klobouk

    Ano máš pravdu, toto naše první auto, tento originální Ital 125, Tvůj dokonce ještě lepší když byl 125s, měli v sobě duši. Nerad jsem se s nim rozloučil , ale bylo to nutné po těch trapasech do kterých mně můj milý Fiat 125 často tahal. Nakonec jsem ho prodal jinému štastlivci a koupil na splátky zbrusu nového Japonce který mně nikdy nezradil a který slouží kamarádovi až dodnes ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto aldo

  aldo 15.09.2014  09:54

  Talian - "Ital"

  Dobrý deň. Ja som síce Fiata 125 S 1600 nemal, ale vozieval som sa v ňom, ako malý chlapec, mal ho môj otec v 70 - tych rokoch. Pravý pekný nablýskaný fešák s chromovými doplnkami Fiat 125 v šedej farbe s červeným koženným interiérom a športovým volantom. Miloval som toto auto ako chalan, bolo to naozaj delo. Pamätám sa na cestu po dialnici do Prahy ( asi 1981) sme ponaháňali nejednu Tatru 613 a to mal náš Fiat v tej dobe už 10 rokov :-) . Bol to úžasný zážitok, keď sme za sebou zanechávali také autá tých rokov, ako boli v tých časoch nové ruské Lady 1500 , 1600, ktoré pravdaže nemali až taký výkon ako náš "Ital" tak mu samozrejme nestíhali :). V tých časoch sa po dialniciach moc veľkou rýchlosťou nepromenádoval len tak hoc kto, rýchlych 100 koňových áut až tak veľa v republike nebolo. Myslím si, že na 70 - te aj 80 - te roky to bolo veľmi luxusné auto a málo komu sa podarilo v ňom sedieť. Ja som mal to šťastie, ako malý chlapec s mojim fotrom. Dnes ho síce už nie je moc vydno na cestách, ale vynahrádzam si pohľad na tento kus automobilovej histórie 70 - tych rokov v malom prevedení v zbierke mojich automobilových modelov, kde mám 125 - tiek niekoľko a vždy keď sa mi dostane dáky nový kúsok do rúk vyčarí mi úsmev na tvári a možno sa aj slza v oku objaví :-) Stále v ňom totiž vidím sedieť za volantom môjho otca :-)
 • 00 Reagovat !

  foto gianni125

  gianni125 18.11.2015  11:45

  fiat 125 original

  Toto auto predbehlo dobu, ešte dnes je to stále hrdý FIAT s nezameniteľným šarmom. Vytvoril som mu webstránku pre pamätníkov.

  [odkaz]
  • 00 Reagovat !

   foto tr2700automat

   tr2700automat 12.01.2016  13:37

   « Re: fiat 125 original

   Paráda >:D . Tvá 125 je jedna z nejhezčích kterou jsem kdy viděl :yes:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Tváří v tvář vlkodlakům! Dojmy z hraní Resident Evil Village

Tváří v tvář vlkodlakům! Dojmy z hraní Resident Evil Village

Děs, který bude stát za to! Druhá hratelná demoverze Resident Evil Village odhalila mnohé. K vidění byla samotná…

Kvůli koronaviru zrušili dovolenou, cestovka jim napálila pokutu! Protiprávně, vzkazuje Ombudsman Blesku

Kvůli koronaviru zrušili dovolenou, cestovka jim…

Plán zněl jasně: Sbalit vnučky a vyrazit s nimi k moři. To si řekli manželé Jan (80) a Alena (72) Melicharovi z…

 

iSport.cz

Fotbalové volby ONLINE: „Vzbouřenci“ u Berbra mají výbor, Svoboda jasně

Fotbalové volby ONLINE: „Vzbouřenci“ u Berbra mají…

22:05V českém fotbale probíhají přípravy na volbu nového vedení FAČR. Po zatčení a pádu mocného místopředsedy…

SESTŘIHY: Slavia je krok od titulu. Sparta ztratila v Ďolíčku, Plzeň uspěla

SESTŘIHY: Slavia je krok od titulu. Sparta ztratila…

Slavia porazila ve 28. kole FORTUNA:LIGY Zlín 2:1, a už v neděli může v případě vítězství na Bohemians slavit…

 

Reflex.cz

Nebyl to terorismus. To jen youtubeři z Ruska točili prank. Vyřešíme to domluvou, tvrdí Babiš

Nebyl to terorismus. To jen youtubeři z Ruska točili…

Výbuch muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 nebyl podle premiéra Andreje Babiše akt terorismu, jak se…

Ruská stopa ve Vrběticích: Stojíme na Prahu další války? A jaké?

Ruská stopa ve Vrběticích: Stojíme na Prahu další…

Česko se po více než šesti letech dozvědělo, že se během roku 2014 stalo jedním z bojišť hybridní války…