Fiat Bravo (2008)

3.7.2008

Pro Bravo jsme se rozhodli po delší debatě a zvažování. Šlo o to, že jsme chtěli omladit náš vozový park a vyměnit velkou a naftovou 406ku za něco…

Fiat Bravo 2 (scooter_x (AlkoholixXx))

sportivo 04.07.2008  17:53

HURÁÁÁ

Ahoooj, blahoželám oficialne k novému bravku, konečne tu má ten môj bratríčka :), recenzia dlhočízna ale super, plno fotiek a hlavne pekných (hih, budem musieť pridať :D:D) prajem veľa štastných km bez nehody a porúch. a ta farba ... no nemá chybu :-) :yes:

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:50

« Re: HURÁÁÁ

Hoj Durkovic, díky moc bratříčku >:D Máme je skoro identická :-) Souhlasím, že farba nemá chybu ;-) Italská červená je prostě bomba! Fotky jsme vymýšleli s Hawkem, tak dík patří i jemu ;-) Teď jsem se vrátil, tak hned si píšu to ICQ ;-)

sportivo 08.07.2008  21:40

« Re: Re: HURÁÁÁ

ahoj

diky ked tak mi napíš cez SZ tvoje ICQ alebo si ma pridaj do kontaktov :-) ;-) dikec. a bravu zdar! :-) :yes:

scooter_x (AlkoholixXx) 09.07.2008  01:05

« Re: Re: Re: HURÁÁÁ

Jaj, ja Ti pak zapomněl napsat...zkoušel sem hledat Tvoje číslo na ICQ a jakoby vůbec neexistovalo...tak nevim kde byla chyba. Pošlu Ti SZ s mým a zkus si mě najít Ty ;-) Bravu Zdar >:-[] :yes:

foto cb

cb 04.07.2008  18:08

Máš to pěkně zpracované, proto dávám 10-tky.Ať Ti slouží ke spokojenosti bez poruch.Přidáš-li ještě něco z techniky(brzdy,podvozek atd.),pak budeš jen velmi těžko hledat soupeře,posuzujeme-li to jako recenzi ve Tvé kategorii.

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:51

« Re: Recenze

Díky moc, v recenzi jsem se rozepsal možná i víc, než jsem měl původně v plánu, jak na to teď koukám, je to možná až moc dlouhé. No hlavně, že si vydržel až do konce ;-) Uvidíme, co se bude dát udělat s tou technikou...díky za tip ;-)

foto Cujo

Čujo 04.07.2008  18:11

BRAVO FIAT alebo FIAT BRAVO?

bravo je krasne auto mas to za jasnych 10b :yes: ja by som volil bordovu alebo ciernu farbu :-) :yes: super vyber aj co sa tyka motoru :yes: vela stastnych km prajem :-)

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:52

« Re: BRAVO FIAT alebo FIAT BRAVO?

Děkuji, bordo barva se nám taky líbila, ale je příplatková a ne zrovna levná, a klasická červená nám taky padla do oka, takže volba nakonec padla na klasickou červenou. Černá auta jsou velice elegantní, ale až příliš náročná na údržbu... ;-)

foto Cujo

Čujo 05.07.2008  19:00

« Re: Re: BRAVO FIAT alebo FIAT BRAVO?

s tou farbou by som to nazval:zlatá stredná cesta :yes:

foto Mari-pilot

Mari pilot 04.07.2008  18:26

helemese co tu máme

krásné bravo, gratuluji ;-)
    a je to za 10 :yes:

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 04.07.2008  18:40

Recenze krátká a nekonkrétní, fotek pomálu, to si nic jiýho než 3x10 nezaslouží >:D

foto Blates

Blates 04.07.2008  19:38

Pekny

ale nezda se mi za ma astra horsi interier to spis tenhle se mi moc nelibi ale jako super auto

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:55

« Re: Pekny

Já to vidím spíš tak, že Astra nemá horší interiér, ale je velice chladný a až příliš strohý. Když Astra vyjela jako novinka, skoro sem se chytal za hlavu, co to sakra je, ale postupem času těm opláckým interiérům přicházím na chuť...tak třeba příště ;-) Jinak díky moc :yes:

foto after99

after99 04.07.2008  20:05

Tip na kvalitní recenzi!!!

sportivo 04.07.2008  20:52

« Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

jj taktiež sa k tomu pridávam

foto Filip-

Filip . 04.07.2008  22:13

« Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

Napodobne :-) pekne bravo dobry motor vela stastnych Km ... nech sluzi

Hawke 04.07.2008  22:44

« Re: Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

Taky jsem jim to poslal. Toho už si musej všimnout... ;-) Moc pěkná recenze, krásný auto. :-)

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:57

« Re: Re: Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

Všem čtyřem (i dalším, kteří se nepřihlásili veřejně) moc děkuji, myslím, že se nám společně podařilo trnout rekord a hned druhý den po zveřejnění recenze už mám TIP >:D Tak opravdu díky všem a jsem rád, že se líbí :yes:

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  17:58

« Re: Re: Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

Tobě, Hawke, díky zvlášť ;-) Sluší nám to spolu co? >:D

Hawke 06.07.2008  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

No jo, takový dva krasavci, to se pak fotky vymýšlej samy... >:D Jo a moc se mi líbí jak si upravil tu jednu z nádraží do červena... :yes: Fakt dobrá...

scooter_x (AlkoholixXx) 06.07.2008  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na kvalitní recenzi!!!

No chvíli sem si hrál s funkcema v tom kreslícím programu a občas se mi něco líbilo. Třeba i tohle ;-) A jak jinak než do červena že >:-[]

foto Ricardo

Ricardo 05.07.2008  00:24

Hele

Kdysi jsem tady komusi dal 9 bodů za recenzi že ji má moc dlouhou, ty seš na hraně :-) >:D

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  18:00

« Re: Hele

Sakra, rychle něco poškrtám ;-) Sám jsem neměl v úmyslu se nějak hodně rozepisovat, ale pořád mě něco napadalo, tak jsem psal psal a teď koukám, že je to opravdu nějaký moc dlouhý... ;-\ Mno snad se tím někdo prokouše...Už u 406 nebo Escortu mi Pouštník psal, že u recenze strávil snad celý večer >:-[] Tak uvidím, co teď... ;-) Jinak díky Ricardo! :yes:

foto Ricardo

Ricardo 05.07.2008  22:47

« Re: Re: Hele

Jo já jsem se původně taky rozepsal a teď už jenom umazávám abych mohl kdyžtak časem něco připsat. Teda jestli rozumíš ;-) >:D

foto positivemind

positivemind 05.07.2008  00:33

Paráda

Zase jedna ze zatraceně málo recenzí co jsem přečetl až do konce. Máš můj tip na kvalitní :-) spousta fotek, barva auta je sice hodně známá, ale zato překrásná.
    Měl bych otázku: Jak jede ta 150koňová proti téhle 120koňové?

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  18:02

« Re: Paráda

Ty jo gratuluju, že si to dočetl, dá to zabrat ;-) Díky za tip :yes: Já zase tuhle klasickou červenou moc nevídám, znám pouze durkovice (sportivo), pak jsme dvě potkal v Praze, jinak spíš ta Maranello bordo metalíza nebo černá perleť. Ale barva je to opravdu překrásná, italové červenou umí :-)

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  18:07

« Paráda

K těm motorům. Rozdíl zaručeně poznáš. Já jel v tomhle našem a pak 150k ve výbavě Sport. 150k má výraznější sportovnější zvuk, absolutně žádný turboefekt, s autem si docela pohrává, od 2000 výš to jede, jak je řidičovi libo. Prostě jako pila ;-) Výkonu dostatek skoro všude. Zátah citelně silnější. Pokud chceš opravdu sportovní vyžití, doporučil bych 150k, ta je i podle mě celkově naladěna ostřeji. 120k verze je svižná, ale sportovní náčiní to není.

foto random

random 05.07.2008  11:03

dobre

Krasne auto a slusna recenzia co viac dodat. Snad len vela bezproblemovych KM ;-) ...

foto Marcelino

Marcelino 05.07.2008  13:10

pekne

parada, pekne auticko, pekna recenzia - davam za 10 :yes: - ak budem predavat moj Swift [odkaz] tak prave tato 120k verzia je moj favorit ale asi vo vybave Emotion - ta sa mi vidi cenovo vyhodnejsia vzhladom na tu vybavu...
    Nakolko planujeme miminko, tak asi "zabavna ale tvrda motokara" menom Swift pojde z domu prec a budem musiet kupit nieco vacsie a konfortnejsie aj bezpecnejsie... V podstate som uz urobil uzzsi vyber v poradi Bravo, i30, Focus ;-)

scooter_x (AlkoholixXx) 05.07.2008  18:11

« Re: pekne

Pěkný Swift, překvapuje mě, že jsem ho ještě nehodnotil...ale už napraveno :-) Bravo mohu jedině doporučit, 120k motor paráda a spokojenost, v Emotionu už snad nechybí vůbec nic podstatného, takže doufám, že tu časem přivítáme dalšího Braváka >:-[] Jinak díky za hodnocení! :-)

"-- skrytý --" 08.07.2008  10:29

jojo

no ta farba mohla byt krajsia je to moc tehlove a udri tam nejake kola aby to vyzeralo inak pekny stroj :yes:

sportivo 10.07.2008  19:25

a čo tak AUX vstup ?

Ahoj honzo,

rozhodol som sa pre montáž AUX vstupu, prvé skušky ako to hraje mám za sebou, a hraje to fakt skvele, nejde mi ani tak o hudbu jak o to že sa snažím niečo naučiť po taliansky a lekcie na MP3 sa mi stale vypalovať na CD nechce. Ale ako obohatenie možnosti tej audio sustavy je to dobre hlavne že ten AUX je aktívny !!! >:D nie ako v stile, (heh snad sa hawke nurazí :-) ;-) )

pekný deň, ja už zajtra odchadzam mimo domov na plantáže takže do konca augusta tu nebudem tak sa majte a prekné leto želá juraj alias SPORTIVO !!! :-) :yes: čao

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  19:40

« Re: a čo tak AUX vstup ?

Zdravím Juraj!
      AUX vstup je třeba pro mě docela zbytečná věc, mp3 player stejně nemám, když mám chuť, tak poslouchám hudbu z mobilu. V autě tedy postačí CD, mam jich pár do auta vypálených a ono to v klidu vystačí...Tím, že je aktivní myslíš co? Jako že ve Stilu se musí rádio ještě nějak programovat, aby to fungovalo?

Tak na plantážích si užívej léta, však se tu na konci srpna určitě zas sejdem ;-) Taktéž přeju pěkné léto! ;-) :yes:

sportivo 10.07.2008  20:10

« Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

aha no jo tak ked by si na to nemal uplatnenie tak jasan že to zmysel montovať nemá, jo v stile je vstup AUX deaktivovaný aktivuje sa až s pripojením origo CD changeru Visteon (blapunkt) teda aux vstup v stile služi ako vstup pre signál z CD changeru. v brave CD changer asi nemá zmysel takže ten AUX nechali aktívny pre asi dodatočnú montáž nejakých audio zariadení alebo GPS. foto vybrateho radia v mojej fotogalerke.

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  20:24

« Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

Aha...no ve Stilu jsou taky dost často CD mechaniky, tak ten changer bude hodně vzácnej ;-\ No, ještě že to neřeším :-) Ty fotky jsou dobrý, překvapuje mě, že tam je ten velkej chladič :-) Čím se Ti podařilo celý to rádio vyndat?

sportivo 10.07.2008  20:48

« Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

radio vyberieš ak zasunieš do otvorov po stranách dva kľuče, tie som si vyrobil. jo radio v brave takisto nemá žiaden konektor na prípoj AUXu má iba ISO konektor, pripoj auxu sa rieši bud dokupením takej redukcie ktora sa zasunie do toho ISO a potom už idu z toho iba dva cinche konektory, ja som to riešil tienenou dvojlinkou samicou jack 3,5 streo a troma fastonmi ktore potom nasuniem na jednotlive nožičky v tom ISO konektore, zdarilo sa a hraje to pekne :), skušane s MP3 playerom scott a s mobilom SE K610i .

Ronnyp (RSKa) 10.07.2008  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

jasny do iso konektoru ale kam na repro???nebo kam si to pripojil?

Ronnyp (RSKa) 10.07.2008  20:14

« Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

nj AUX taky planuju do Jetty ale nevim jestli tam je vubec pripojka zezadu v radiu???chtel sem se zeptat ve vw ale zapomnel sem na to ;-\

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  20:26

« Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

Taky na MP3ku? Je pak otázka, jestli by Ti to ve VW řekli ;-) Počítám, že to bude stejné jako u Golfa, tak zjistit to v komunitě golfistů nebude problém ne? Golfistů bude asi víc než Jettistů :-)

Ronnyp (RSKa) 10.07.2008  20:48

« Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

jo tak to mas pravdu bude???ale podle meho nazoru tak ta pripojka neni protoze AUX sis mohl objednat a byl myslim v loketce!!!jedine ze by to nejaky frajer dokazal udelat nejak :-|

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  21:32

« Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

V Bravu je přípojka na středovém panelu, ale úplně dole vedle zapalovače, takže to bude principiálně stejné, ne? Jen dráty vedou jinam...

Sportivo : Kam máš vyvedenou tu přípojku? Normálně tam dolů, jak je origo nebo někam na přední panel rádia?

sportivo 10.07.2008  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

prípojka príde tam kde sa dáva napríklad USB vstup od Blue and Me , a nad to nápis AUX IN

Ronnyp (RSKa) 10.07.2008  22:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

no jako u vw je pripojka jen za priplatek pokud vim

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  22:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

Jasně, to u Brava taky, Sportivo ji ale neměl koupenou a přesto na rádiu výstup aktivní byl a podařilo se mu ji doma zprovoznit. Podobně by to mohlo být i u Jetty...

scooter_x (AlkoholixXx) 10.07.2008  22:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

btw. já ji taky nemám! Kdybych si ji objednal, byl by výstup před řadící pákou v tom malém prostoru, kde je zapalovač. Nalevo od něj. Teď tam nic ale není... ;-)

sportivo 10.07.2008  23:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

jj tak tak .

Hawke 11.07.2008  01:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

Já mam ve Stilu AUX? >:D O toma ni nevim... ;-)

foto escorpion

escorpion 12.07.2008  11:37

« Re: a čo tak AUX vstup ?

Myslím, že bravo je nedocenené auto. V očiach verejnosti je to Talian a tí sa nikdy nemohli pochváliť spoľahlivosťou, ale nové bravo je pecka. Držím mu palce. Skvelý výber a jasná 10-tka

Ronnyp (RSKa) 12.07.2008  12:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a čo tak AUX vstup ?

tos ono by chtelo asi to radio vytahnout ale moc se mi do toho nechce mam z toho strach abych neposkodil nejake uchyty!!!chtelo by to nekoho kdo vi kde to za co capnout :-!

"-- skrytý --" 14.07.2008  12:37

Good člověk hodně štěstí itale

foto spanel

spanel 18.07.2008  19:05

jasné...10b

jak si sám psal..ten design vítězí, ještě donedávna mě fiat spíš odpuzoval...s nástupem nového punta,brava...není co řešit...italové umí...celkově ve mě tahle značka spolu s alfou budila nedůvěru a oprávněně...zpracování, kvalita, spolehlivost...a v případě alfy i dost sebevědomá cena...ale ty tam sou ty časy!!!...tohle je krok SPRÁVNÝM směrem :yes: tak ať ti slouží... ;-) a nejen tobě :yes:

foto cerny-fikus

cerny.fikus 20.07.2008  00:47

pekna recenze

jen bych rekl, ze tvzreni, ze turbo je tam pro lepsi prubeh tociveho momentu, neni zcela spravne. treba u opla V6 2,8 turbo ci bawo 335i ano. ale tady to nebude ten pripad. z 1,4 bez poradneho dopovani turbem 110kw dostat nelze...

scooter_x (AlkoholixXx) 28.07.2008  18:54

« Re: pekna recenze

Abych to uvedl na pravou míru, vyjadřoval jsem se o verzi 88kW, tedy té, kterou vlastním. Pokud můžu porovnávat 110kW a 88kW verzi, tak ano, 110kW opravdu nemá turbo jen na vyžehlení momentu, tam dodává výkon opravdu znatelně. U této 120k verze tomu ale tak není, žádná výkonová špička tu není, dostává se nám jen lineárního přísunu výkonu a síly. Což docela dobře maskuje sílu motoru, máte pocit, že auto vůbec nezrychluje, ale při pohledu na otáčkoměr zjistíte, že už jedete hodně rychle na to, že to auto vůbec nezrychluje ;-) Klame to tělem...

"-- skrytý --" 01.09.2008  15:58

Zdravim

Tie nove Brava maju fakt nieco do seba :yes: .Mam pocit ze uz sme sa parkrat stretli na ceste,minimalne raz.PS.Zavidim ti ten tachometer :'-( ,pozri moje a pochopis

scooter_x (AlkoholixXx) 01.09.2008  17:24

« Re: Zdravim

Tak jsem na Tvoje koukal, ale to s tím tachometrem jsem nějak asi nepochopil. Kvůli té maximálce 210? Stejně tolik (snad :-) ) nejezdíš ne? Jako je to docela zvláštní, ale přes 200 bych se dlouhodobě cestovat asi bál, takže max. někde (v Německu ;-) ) zkusit maximálku a tím to končí. Nebo pak nevím na co narážíš ;-\
      Jestli jsme se střetli to nevím, 207ček jezdí relativně dost a nekoukám po nich, upřímně si ale nemyslím, že bysme se potkali, protože Bravo jezdí převážně krátké trasy Práce - Domov, i když byl jsem s ním v Krkonoších. Možné je všechno ;-) Téměř na chlup stejné Bravo jako naše ale pravidelně potkávám v Praze u Národní třídy ;-)
      Nicméně kdyby si opravdu někdy měl cestu do středních čech,dej vědět a můžem se sejít, do Tvého vozítka bych se posadil (minimálně ;-) ) velice rád, s THP to musí být velice parádní svezení ;-) :yes:

"-- skrytý --" 01.09.2008  17:41

« Re: Re: Zdravim

tak znova.To vies ze nad 200 nejazdim ale ide mi o ten pocit,s tym tacho si pripadam ako keby som sedel v 60k aute.Aco sa tyka toho stretnutia na ceste tak si myslim ze to mozne bolo lebo byvam v Koline.Takze sadnut si mozes >:-[]

scooter_x (AlkoholixXx) 01.09.2008  17:50

« Re: Re: Re: Zdravim

Naozaj v Koline? Tak to je na druhou stranu dost možné, protože v Kolíně a okolí není žádné podobné ;-) Jestli tedy občas jezdíš do Kolína, tak bysme mohli udělat nějakej sraz, z Kolína a okolí je tady docela dost lidí. Případně jen my dva >:-[]

ad Tacho - Jasně, z tohoto pohledu Tě chápu. K THP mohli dát prodloužený tachometr než ten ze základní 207. Ve 210kmh už dneska nekončí tachometry snad žádným autům. Až na 207 tedy ;-) Na druhou stranu těch 260 u Brava je zas něco jako "machrování", protože tolik nikdy nepojede ani v silnějších verzích. Nemluvě o otáčkoměru do 8000ot., když omezovač je na 6200 myslím ;-)

"-- skrytý --" 01.09.2008  17:55

« Re: Re: Re: Re: Zdravim

Tak ja som napisal ze byvam v Koline takze som tu viacmenej stale.A stretko?Ked chces tak aj hned :-)

scooter_x (AlkoholixXx) 01.09.2008  18:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Zdravim

Takže práce? ;-) Já jsem teď v Praze, v Kolíně budu až v půlce září. Určitě se ale domluvíme. Do SZ Ti pošlu icq, ok?

"-- skrytý --" 01.09.2008  18:10

« Re: Zdravim

Presne.Tak az dorazis tak sa ozvy ale nemam icq len skype. :-)

scooter_x (AlkoholixXx) 01.09.2008  18:12

« Re: Re: Zdravim

Aha, tak nevadí, stačí, jestli chodíš sem, abysme se tu domluvili. Napíšu Ti pak pod Tvoje auto klidně, ok? ;-)

"-- skrytý --" 01.09.2008  18:19

« Re: Re: Re: Zdravim

ok.Uz sa tesim.Čau

"-- skrytý --" 01.09.2008  16:48

Servis/Prodejce

ahoj. Tak jsem se podival na tvoji recenzi, doufam, ze nebudes muset vyuzit servisu Fiat - nikdy... Sam mam Fiata Punto 1,9 Sporting a se servisama jenom a jenom problemy -

Dojacek-po nehode na predek bez meho zavineni byla cena na pojistovnu dobrych 30 procent prehodnocena. Auto se vratilo tribarevne, namontovali mi misto novych svetel cizi repasovane do kterych teklo - KATASTROFA. Plus mi ho tam nekde za 5 tydnu opravy nabourali.

Autotyp - ten byl zpocatku i.o.. Ale pri lakovani jsem jim musel rikat, ze pri poskozeni laku na narazniku musi nalakovat cely naraznik i hrany. Pri mereni geometrie mi po dvou dnech rekli, ze ji nemohu zmerit - je prohnuty rafek. Auto tam bylo pouze na geometrii - a to jsem chtel zmerit geometrii kvuli prohnutemu plechovemu rafku - ale to jim nedoslo - ach jo....

Imofa - 1x servis i.o. - sensor brzdy, lakovani zadniho narazniku - trvalo cca dohromady 2,5 mesice. 1x nalakovali na naraznik, ktery ma zustat cerny - takze barva byla nejen jina, ale za 14 se sloupla. Takze ten samy naraznik lakovali podruhe - ten samy vysledek - paka. Po treti uz z duvodu, ze PT to daval lakovat ke znamemu bokem misto smluvni lakovne dostal padaka. Takze po 2,5 mesicich nepojizdneho auta to klaplo. Mimochodem sekretarka - stara baba - jezdila domu vozy, ktere byly v oprave, mozna i mojim. Takze hlidat KM.

Lanskrout a .. u Rican. - meli udela antikorozni ochranu. Rekl jsem majiteli servisu se kterym jsem sepisoval zakazku - tady, tady a tady - jasny? Samo. Prisel jsem a bylo to pouze na jednom miste, takze do dodelavali a jeste mi rekli, ze si to priste mam domluvit s clovekem, ktery to primo dela. Kdo tam je vyssi nez sef? Tady lakuje IMOFA - je to dira.

Pyramida Pruhonice - zatim dobre zkusenosti. Zakladni prace, ale prijemni, meli cas, vysvetlili atd. Spokojen.

Doufam, ze nebudes mit zadne problemy. Ja jsem je mel jenom diky 2x tuknutim na zadek a jendou na predek.

Jinak pekny auto, hlavne bude super motor, v tom jsou Fiati mistri.

scooter_x (AlkoholixXx) 01.09.2008  17:34

« Re: Servis/Prodejce

Díky za cenné informace! :yes:
      K dojáčkům nepůjdu, ani kdybych si chtěl koupit propisku Fiat.
      Autotyp už neexistuje (koupil ho Dojáček - alespoň prodejnu tedy). S Imofou jsme měli skvělé zkušenosti při prodeji a objednávání vozu, servis uvidíme, půjde na garančku nejspíš tam. Na KM si tedy dám pozor ;-)
      V Pyramidě Průhonice jsem nikdy nebyl, v případě nějakého problému s Imofou tedy zamířím tam.

Problémy doufám nebudou, není to nějak zatěžované auto, bude mít i docela malý nájezd (ročně max 10 000km), a nahodilé závady se nám doufám vyhnou. Bouračky samozřejmě taky ;-)

Tvému Mustangu ať se dobře daří, nezlobí, a někdy doraž na nějaký sraz, doufám, že tam budu taky!
      ;-) :yes:

"-- skrytý --" 16.09.2008  11:26

Srdcovka

Moc krásný auto a skvělý výběr motoru :yes: Takový auto se vybírá spíš srdcem než rozumem, no nemám pravdu >:-[] Ať ti dělá jenom radost a máš s ním super zážitky ;-)

sportivo 22.10.2008  22:39

potkávačky

Odporúčam vymeniť!!! jak tak porerám teraz rozdiel tak je dossť veľký.

pekný večer

foto euro89

euro89 18.11.2008  20:55

Dojáček vs Imofa

koukám, že máme s Dojáčkem podobné zkušenosti... >:D a to buď rád, že jsi ještě nezažil jejich servis... :no: já už bych jinam, než do Imofi s Fiatem nejel... ;-) :yes:

scooter_x (AlkoholixXx) 18.11.2008  22:21

« Re: Dojáček vs Imofa

Jejich servis jsem zažil letmo, když jsem se setkal se 2 jejich techniky. Skoro sprostě mě poslali do háje, co jim lezu do dílny (hledal jsem nějaký normální vchod do vršovického showroomu). Dva takoví mlaďoučký nagelovaný blbečci...Takže Dojáček u mě neexistuje. Servis snad budu potřebovat jenom na garančky, a to snad v Imofě zvládnou, aniž by to auto rozbili ;-)

"-- skrytý --" 03.12.2008  17:15

ahojte bravaci

tak ako sa mate, uz ste sa pokusali o nejaky tunning, nie ze by to az tak Bravo potrebovalo len ma to zaujima tak zatim

"-- skrytý --" 03.12.2008  17:54

« Re: ahojte bravaci

No já sem tunil jako svi.ně, před dvěma dny jsem dostal smyk a lehounce líznul obrubník, takže jsem trochu odřel zímní hlíny. Vůz díky tomu získal "hardcore used" nádech. Všichni sou z toho úplně vyndaný, já obzlášť. Díky kontaktu disků z betonem taky došlu k rapidní úspoře hmotnosti, Bravo je teď lehčí o 0.04 gramu, takže na stovce jsem o nějakejch 0.006 sec. rychleji. Taky mi to dost zvedlo respekt v místním automobilovým podstavětí, takže tu teď platim za těžkýho magora.

scooter_x (AlkoholixXx) 03.12.2008  18:52

« Re: Re: ahojte bravaci

Já jsem taky tunil, na zimu jsem na Bravo pořídil 15" poklice z Liney, takže ten respekt taky narostl, z nuly na stovku mám ale pořád stejně, budu muset jít olizovat nějaké obrubníky >:D :yes:
        Jedině přemýšlím o nových žárovkách, přijde mi, že potkávačky by mohly být silnější. Jsem zvědav, jaké zkušenosti bude mít Durkovic (sportivo) s těmy Eufaby, vypadají docela slibně.

scooter_x (AlkoholixXx) 03.12.2008  18:54

« Re: Re: ahojte bravaci

Jaké máš hlíny na zimu? Z fotek nejsou moc dobře vidět...

"-- skrytý --" 03.12.2008  19:27

« Re: Re: Re: ahojte bravaci

No, jsou takový jako stříbrný, tvarováný trochu do...jdu si pro foťák...tohle nemá smysl. >:D (AFTER 5 minutes) No, tak přijatelný foto jsem nevyrobil, takže jsem hodil jedno starší z mojí loňský crusade do ČK. Jsou to R16 (Allesio), gumy Dunlop SP Wintersport 3D.

scooter_x (AlkoholixXx) 03.12.2008  23:59

« Re: Re: Re: Re: ahojte bravaci

Pěkný, díky moc za foto a snahu ;-) Já přemýšlím o nějakých na léto a sehnat origo z druhé ruky prakticky nelze...tak koukám i po nějakých pěkných neorigo. :yes:

sportivo 06.12.2008  23:28

« Re: Re: Re: Re: Re: ahojte bravaci

čaute čaute, no čo dodať, auto mám prezute už asi 3 týždne na PROFIL PROSNOW 790 R16 a je to zimná pohodička na cestách, k pohode prispieva aj skvelo nasvetlená vozovka prostredníctvom EUFAB Long Life. čo vic si prieť na zimné cestovanie, no asi len bezpečný dojazd do cieľa a všade tam kde si svoje bravíčka odšoférujeme :-)

prajem pekný večer

scooter_x (AlkoholixXx) 06.12.2008  23:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ahojte bravaci

Zrovna sem Tě tady zastih :-) Jak svítí žárovky? Nahlodal jsi mě, ty potkáváčky by vážně chtěly vylepšit...

sportivo 07.12.2008  17:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ahojte bravaci

zdravím ťa, :-) jooo stretávačky svietia krásne a neporovnateľne lepšie ako pôvodne PHILIPS. Je to uplne iná jazda, človek sa cíti kľudnejšie pretože má cestu dobre nasvetlenu a nemusí striehnuť čo sa deje o pár metrov pred ním, čo viac dodať som maximálne spokojný, odporúčam.

"-- skrytý --" 18.01.2009  10:47

Bravo

jo krasné Bravíčko,ale ted jsem nedavno byl v AFcentrum v OV a maji tam v showroomu Bravo stribrne ...nove ..ovsem neco me na nem fakt zaujalo a nebylo to vubec lichotive...predni maska totiz byla tak spatne smontovana nebo nepresne udelana za kazdy zkoumavy pohled odhalil otresne slicovani svetel s kapotou ...neuveritelne mezery mezi castmi karoserie ..az se mi nechtelo verit ..tohle bych si fakt nekoupil zrejme italove byly po mensim mejdanu :-)chudak ten kdo si neda pozor a to auto si koupi..nechapu jak to vubec mohly dat do showroomu...takze pozor na zmetky,ale myslim ze tohle se stava proste ne jen u fiatu..a jelikoz jsem stastnym majitelem Liney tak jsem okamzite neduverive zacal zkoumat i to moje auticko,nastesti nic takoveho jsem neobjevil..uff:-)tak to je takovy muj mali pribeh :-)hezky den :-) ;-)

scooter_x (AlkoholixXx) 18.01.2009  14:12

« Re: Bravo

Díky! U toho ostravského Brava asi vážně špatný kus nebo nevím. Moje je naštěstí v pohodě. Mezery mezi částmi karoserie musí být sand vždycky ne? ;-) Nj, tak asi vážně byl nějaký problém u dělníků...:-) Na druhou stranu pokud to auto drží mechanicky a neodchází na něm nic, tak mezeri mezi karoserií by mi byly šumák :-)

Taky je možné, že ho někde při převozu ťukli a museli něco spravovat a tím to vzniklo. Prý to není úplně výjimečné u nových aut, že se musí něco sem tam opravovat. btw to je info od kamaráda, který dělá na showroomu Škody :-) u jiných značek to bude ale určitě stejné.

Na Lineu se podívám, případně ohodnotím, asi jsem si ji nevšiml, už sem nechodím tak často jako kdysi... :yes:

sportivo 20.01.2009  15:53

« Re: Bravo

zdravím, ano poznám to , aj u nás v showroome stoji bravo active a má nejake nepresnosti , upozornil ma na to aj predajca, ale iba ako taku perličku, šli sme potom obzrieť moje bravo ale žiadne chyby sme nenašli takže je to OK.

trocha off topic : videli ste už niekdo vosk na karoseriu ale v spreji ? len tak ma to zaujíma pretože som to ešte nevidel , určite by to bolo cool, len nastriekať napr na strechu a len rozotrieť nechať zaschnuť a preleštit. :-) musim sapriznať že už mi ta zima nejako vadí, a ked rano pozriem v garaži na auto je mi zle , ani nevidno SPZ. hmm ked pozriem na letne fotky tak až mi je smutno :-)

pekný deň a až Vám to všetkým jazdí.

scooter_x (AlkoholixXx) 20.01.2009  21:47

« Re: Re: Bravo

Vosk ve spreji jsem ještě neviděl, pokud něco takového existuje, bylo to to asi dobré, jen bych řekl, že na celé auto bys vypotřeboval klidně dva spreje a půlku bys stejně měl někde ve vzduchu okolo... >:-[] Ale třeba ne, třeba by se to soudruhům z NDR povedlo udělat nějak dobře...

Jinak se už taky těším na jaro, to je takové fotogenické období >:D

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 20.01.2009  21:55

« Re: Re: Bravo

Já to viděl, dokonce to máme doma (myslím, že je to od PM). Už sem to zkoušel na svoje auto a musim říct, že to až takovej zázrak neni, klasika je klasika ;-) :yes:

GooF (RaceFans) 18.02.2009  20:53

Bravo

Kdyz jsem se rozhodoval mezi autama, na chvili jsem tam zaradil i nove Bravo, Imofu mam cca 30m od baraku, ale jak se rika: pod lampou je nejvetsi tma, takze jsem se tam ani nedokopal. Rozhodl jsem se pro Leona, nevim co na tom kazdy ma, ale interier je pekny, sportovni a kvalitne slicovany. Nekdy se v Bravu musim svezt, abych porovnal. Jinak krasne napsana recenze a autak at slouzi :yes:

scooter_x (AlkoholixXx) 19.02.2009  00:46

« Re: Bravo

Tak to je zvláštní, že ses tam alespoň nezastavil, jako prodejci jsou velice profesionální, a Bravo s 1.4 je s cenou dost nízko.
      V Leonu máš perfektní sedačky, alespoň takhle od pohledu! :-) Škoda, že to je jen 1.4, Leonu by slušela minimálně 1.4TSI...
      Ten interiér, můj názor na to je, že je hrozně strohej, na středovým panelu jsou veliký nevyužitý plochy, což vypadá divně. Jestli to vypadá sportovně nevím, ale když s ním jezdíš, tak hlavně, že se Ti líbí, to je důležité!
      Díky za pochvalu recenze ;-) Tobě ať Leonek taky jezdí jak má! :yes:

GooF (RaceFans) 19.02.2009  08:31

« Re: Bravo

Ja vim ze by mu slusel TSI, ale od urcite doby nechci auto s turbem. V Leonu jsem chtel 2.0 FSi, jenze ten uz je jen s automatem, 1.6 je 8v a to jsem mel v Kadettu, no tak zbyla 1.4 16v. Na vnitrku se mi nejvic libi sedacky, otackomer uprostred, nizky posez a luxusni volant. Na vyblbnuti to krasne staci :-) Slibuju ze se v Imofe stavim, z venku to vypada dobre.

scooter_x (AlkoholixXx) 19.02.2009  11:39

« Re: Re: Bravo

Sedačky, otáčkoměr, nízký posez, volant, to všechno beru, a nejspíš i všichni ostatní, jediná diskutabilní věc je ten středovej panel no ;-\
          S tim turbem jsem si to přečet, u Tebe v diskuzi, podle mě ho zatracuješ zbytečně, blbá náhoda...starat se o turbo není nic složitého, jediná starost je jen aby se nepřehřálo, takže lehce zchladit když dojedeš, to je vše. Navíc spousta závad turba by se podle mě projevila jen tak, že by motor přestal táhnout vypadnutím funkce turba, ale nenechalo by Tě to uprostřed cesty. Ale chápu, že Tě asi nepřesvědčím ;-)
          btw minulý Leon měl 2.8 V6, to turbo nemá, co Ty na to? >:-[] >:-[] >:-[]

GooF (RaceFans) 19.02.2009  14:30

« Re: Bravo

Me se ten panel libi :-) je fakt ze kdyz mas climatronic, tak ho mas vic zaplneny, ale i tak se mi libi. Jenze me to turbo nechalo na ceste, kourilo se z auta, vytekl olej a rekli mi, at to vubec nestartuju. Treba me to prejde a casem si poridim Cupru >:-[] Leon 2.8 je jen starej ;-\ a mam dojem, ze ma 2 turba. ale jdu to hned zjistit.

GooF (RaceFans) 19.02.2009  14:37

« Re: Bravo

Mas pravdu, je to 2.8 V6 bez turba s vykonem 150kw. Ale mam za to, ze jsem videl verzi s turbama o vikonu 280 koni. No ted uz mam doma co mam, jsem spokojeny a dalsi autak zacnu resit tak za 8 let, DOUFAM :-) Ale porad myslim na tu Imofu, az budu o vikendu doma z prace, tak si tam zajdu a necham se svest v te 1.4 a poradne to porovnam s Leonem ;-)

scooter_x (AlkoholixXx) 20.02.2009  20:54

« Re: Re: Bravo

Leon 2.8 je opravdu jenom starej. Dvě turba má motor 2.7 V6, ten ale s Leonem ani Seatem neměl nic společného, zůstal vyhrazen pouze Audinám.
              Jasně, já to čet, tak jsem si udělal představu, co Tě potkalo, bohužel za to mohlo zrovna turbo, kdyby Tě zradila třeba vodní pumpa, budeš chtít už jen auta vzduchem chlazená? >:-[]
              To Bravo určitě zkus, podle mě je o dost jiné než Leon, asi dáno trochu jinou filosofií těch aut. Nicméně motorově na základní 1.4 dost dobré.
              Ten panel v Leonu, jak říkám, když se líbí majiteli, tak je to hlavní ;-) Říkal jsem Ti jen svůj názor :-)

sportivo 08.03.2009  21:28

umyte

hezky hezky, už to asi potreboval , rád vidím svoju farbu umytú a pekne naleštenú.

foto Hitachi

Hitachi 24.03.2009  10:31

Bravíčko

je opravdu krásný vůz. Červená mu opravdu sluší. Líbí se mi tvoje recenze i fotky máš krásně názorný. T-Jet opravdu jede i když subjektivně když jsem porovnával 150 vs 120, těch 30 koní tam opravdu schází. Ale to nemění nic na tom, že ten motor je agilní a je radost s ním jezdit. Možná si jen uprav max. rychlost, kterou jsi nejspíš zaměnil s točivým momentem. Mělo by to jet 197km/h. Souhlasím i s interiérem. Mít sportovní sedačky je sice fajn, ale stačí když tam položíš chlupatější kabát, nebo vozíš psa nebo něco podobného, už to nikdy pořádně nevysaješ. Klasika je klasika. Takže ať auto slouží k maximální spokojenosti :-)

"-- skrytý --" 20.04.2009  22:06

Imofa aneb servis jako každý jiný v ČR :-(

Prodejci v Imofě jsou ochotní a dokonce mi doporučili neinvestovat do zabezpečení (prý vyhozené peníze u Alfy - nekradou se), ale pokud budu chtít, tak mi to rádi udělají.

Servis je ale jiné kafe. Když jsem poté, co jsem narazil v díře kolo, k nim jel na geometrii, tak mi doporučili nejříve kontrolu podvozku, aby geometrie vůbec měla smysl. To jsem jim odkejval a nechal u nich 2500 Kč. Po pár dnech jsem jel na technickou k prodejci do Rakous a ten mi hned zjistil v háji čep na rameni, takže práce na nic.

Když jsem to u nich reklamoval, co to odvádějí za práci, tak mi samozřejmě tvrdili, že jsem si to udělal během toho týdne při cestě do Rakouska. Těch pár korun oželim, ale oni přijdou o víc, protože mě tam už v životě neuvidí a všude kolem dělám negativní recenzi. Ať se chlapci u nás naučí, že kvalitní práce se vyplatí a Drážďany jsou za humny.

foto Johnny-P

Johnny_P 19.06.2009  20:49

new kola

Zdarec,
    nebydlíš náhodou někde poblíž červených peček? Nebo jsi přímo z Kolína? Koukám na ty fotky novejch kol a je to tam v okolí ČervPeček a Ratboř že ;-)
    Jen si říkám že takové BRAVO tu nikde nepotkávám.
    Napiš klidně SZ

kola máš pěkný :-)

sportivo 20.06.2009  21:44

NEW BRaVO LOOK

zdravím,

máš to na pekných kolesách, dobrý výber, škoda len že tam nemáš krytky na šrúby s novým logom fiat ale hlavne že su fiatacke. auto na nich vyzerá pekne. počuj a to su 15" alebo 16" ?

diky.

scooter_x (AlkoholixXx) 22.06.2009  10:13

« Re: NEW BRaVO LOOK

Hoj, jsou to 16ky, krytky na šrouby to nemá vůbec, jen tu středovou, ta je bohužel starší-modrá. Ale je to už jen detail. Ty poklice, co mám na zimu, jsou stejný design, jen 15ky, a mají už nový znak, tak jsem zkoumal, jestli to nepůjde nějak přehodit, a ...nepůjde ;-\

sportivo 22.06.2009  20:02

« Re: Re: NEW BRaVO LOOK

ahoj,

ano ano myslel som tu stredovku že je v nej ešte modrý znak, to samozrejme nevadí hlavne že auto vyzerá super. samozrejme kryty na šrúby to nemá to nemajú ani moje dezenty.

"-- skrytý --" 13.07.2009  17:47

Chci ti objasnit moje hodnocení. Razím myšlenku, že nic nemůže být opravdu dokonalé, proto jsem se rozhodl neudělovat 10 za auto (a další), protože to je podle mě mazání medu kolem huby a pokrytectví.
    Bravo se Fiatu povedlo, hlavně po designové stránce!
    I recenze je moc pěkná. Navíc musím stejně jako s-mikovi a Dadánkovi udělat vyjímku u fotek, galerie je natolik rozmanitá a obsáhlá, že je také téměř "dokonalá".
    Jinak plný počet.

"-- skrytý --" 25.10.2009  15:43

Pěkné auti ;-) Koukám že máš docela velký výběr aut >:D

foto ReznikCZE

ReznikCZE 20.12.2009  22:32

Pochvala

Nádherné auto a jezdí skvěle rozhodně lepší volba než golf ;-) :yes: a T-Jet rules! :-)

"-- skrytý --" 18.03.2010  19:05

Check

Ahoj Scootere, tak jak vůz zatim šlape, všechno v pořádku? Btw. pěkná fotka s plošticema, taková asociace by mě v životě nenapadla. :yes:

foto Dan0044

Dan0044 15.09.2010  21:31

Zrovna Bravo...

pěkná recenze, pěkný auto, pěkný fotky... Fiaty se mi vždycky hrozně líbily, vždycky sem si přál Fiata, počínaje Pandou, přes Punto z roku 2000, konče Stilem... jenže... měli jsme Fiata jednou a stačilo nám to na celý život. Já vim, je to už dlouho a neměl bych to srovnávat.... Ale když vidim testy v televizi, novinách a mimo jiné i osobní testy v autosalonech.... No, prostě asi před rokem mě znova napadla myšlenka Fiatu a když sem se na ty auta šel podívat osobně, tak sem se zase poslušně vrátil k tomu, čemu věřim. Špatné dílenské zpracování zůstává bohužel i přes tak dlouhou dobu. Nižší cena by se mi zase vrátila na opravách.... Nicméně užij si to auto, je krásné a přeju ti ať máš štěstí a nic se ti s nim nestane.

Ps.: prostě sem chtěl říct, že z takovýho vyběru bych si vybral méně hezké, ale spolehlivější auto.

foto umo

umo 15.03.2012  20:49

predaj

Zdravím. Chcel by som sa opýtať, prečo ste to auto predali? Nemal som z recenzie pocit, že by ste s ním neboli spokojný?

scooter_x (AlkoholixXx) 15.03.2012  22:02

« Re: predaj

Psal jsem to v novince, kde jsem říkal, že je na prodej, ale tu jsem pak smazal, takže to teď nikdo neví :-) Stalo se třetím v rodině, tedy nadbytečným, stálo by v garáži a nikdo by s ním nejezdil. Žádný problém s ním za ty 4 roky nebyl a byli jsme s ním velice spokojení...:-)

foto designer

designer 04.02.2020  07:41

osviežujúca vsuvka :)

Navíc 6ku používám i na okreskách k ekonomické jízdě, kdy jedete třeba na 2000ot., turbo zabírá, takže tah máte a jedete si piánko, snižujete si spotřebu, prohlížíte si spolujezdkyni...ehm, jestli je připoutaná...;-)