Škoda Favorit (1992)

11.9.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Luke (BMW_fans)". Škoda Favorit - někteří lidé říkají, že jde o tehdy přelomové auto od Škody, protože…

Škoda Favorit (Lukas06)

"-- skrytý --" 11.09.2007  22:35

155 km/h ?!

Těch 155 bylo změřeno policejním radarem ;-\ Naštěstí ne za bodového systému >:D I policajti se divili >:D

jmurjr (H22A7) 11.09.2007  23:06

« Re: 155 km/h ?!

kamarat siel na dedovom Fku a ja som siel za nim na v50. podla v50 som siel 170 a siel som zarovno s nim :yes:

foto Lubosss1

Lubosss1 12.09.2007  00:23

nahod nanho puklice, tie cierne disky mu nepristanu ;-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  08:13

Jasně, poklice už tam jsou, tyhle fotky jsou z poloviny léta :-) Ikdyž mně osobně se moc ty poklice nelíbí, ale nové kupovat nebudu :-|

neregistrovaný: "Dr. Vylizpicinsky" [88.212.18.XXX] 12.09.2007  07:07

Heh

No to porovnanie Fabie a Favorita...Trosku mi to vrta hlavou :-!
    Zeby na tom bola Fabia az tak zle, mam ju doma, vedla parkuje Favorit, ale zeby kvalita a sila plechov na favorite bola az o tolko lepsia, to som si nevsimol ;-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  07:51

« Heh

Fabie má určitě lepší antikorozní ochranu, ale Favorit je robusnější podle mě - časem přidám foto ;-)

neregistrovaný: "dr. vylizpicinsky" [88.212.18.XXX] 12.09.2007  09:03

« Re: Heh

oki:)

ps1818 12.09.2007  09:37

« robustný?

Favorit určite nie je robustnejší ako Fabia - svedčí o tom už len hrúbka plechov. Fabiu by som dokonca nazval malým tankom (mal som búračku, keď mi nedalo Mitsubishi Lancer prednosť, stretli sme sa rohmi, Lancer mal celý predok ohnutý nabok-musel ísť na stolicu a Fabia len nárazník, svetlo, blatník a trochu kapota). Favorit je v porovnaní s Fabiou len "konzerva" (bez urážky) - týka sa to najmä pasívnej bezpečnosti ale taktiež krúteniu karosérie pri rýchlych prejazdoch zákrutami a pod. Každopádne Favorit bol v čase svojho vzniku (1987-88) jedným z najlepších (bezpečnosť, jazdné vlastnosti, priestor) automobilov na trhu - zvlášť uchtenie prednej kapoty mu závideli aj v BMW (!).

ps1818 12.09.2007  09:46

« Re: robustný?

Ešte musím pridať, že na základe tvojej nehody s Fabiou usudzujem, že je veľmi podstatné, ako sa daná nehoda odohrala (pôsobenie síl, rýchlosť a pod.). A platí to aj o mojej nehode s Fabia vs. Lancer...
          Inak máš autíčko vzhľadom na vek a počet km vo skvelom stave, vidím, že si menil tapece na dverách, len to teraz trošku nepasuje k palubke. Odporúčam palubku nastriekať na čierno (existujú takéto špec. spreje s leptacou zložkou a nie sú ani extra drahé). :yes:

neregistrovaný: "Vašek M" [82.119.244.XXX] 12.09.2007  11:31

« Re: Re: robustný?

Nebo si rovnou někde sežeň palubku z fáčka po modernizaci..
            Jinak opravdu zachovalý kus a jako první auto je to super, jen to nesmíš někde rozstřelit, s tou bezpečností to je u fáva fakt špatné.
            Jelikož si nepamatuju heslo, tak oboduju, až se přihlásm z domu.

"-- skrytý --" 12.09.2007  12:10

« Re: Re: Re: robustný?

Máte pravdu - hodně záleží na působení sil, ale ta nehoda s Fabii mě fakt ohromila a sám jsem tomu nechtěl věřit :-) Je pravda že se kroutí v zatáčkách, hold není to žádný sportovec :-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  12:11

« Re: Re: Re: Re: robustný?

Ale jak jsem psal tak si myslím, že má tužší pérování než Felicie. Teďka zrovna mám možnost jezdit jak s Favoritem, tak s Felicií a i Fabií 1.2 HTP, tak asi proto to tak porovnávám :-)

ps1818 12.09.2007  15:58

« Re: Re: Re: Re: Re: robustný?

Pruženie sa Felicii sa ti možno zdá mäkšie preto, lebo hmotnosť odpružených častí (karoséria a spol.) Felicie je oproti Favoritu vyššia - najmä kvôli výstuhám. A zároveň je pruženie vo Felicii zrejme ponechané z Favorita.
                  "Je pravda že se kroutí v zatáčkách, hold není to žádný sportovec" - samozrejme, kto chce športovca, kúpi si nejaké kupé. Od Favorita nikdo nemôže chcieť, aby jazdil ako Alfa-Romeo. Každopádne vzhľadom na súčasnú cenu auta na trhu ojazdenín je Favorit asi najlepšou voľbou! ;-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  19:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: robustný?

Jasně, zcela s tebou souhlasím ;-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 13.09.2007  15:40

« Re: Re: Re: Re: robustný?

pokud nechceš aby se karoserie moc kroutila, tak si kup rozpěru podběhů, zlepší se chování v zatáčkách. Jinak velmi zachovalý a pěkný kus. k tý rychlosti, když je favoritackej motor dobře zajetej(ještě k tomu po Generálce, můj případ) tak se s tim dá jet i 180(sportovní filtry a výfuk podmínkou) >:D

"-- skrytý --" 13.09.2007  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: robustný?

O té vzpěre uvažuju ;-) Tak ho sem hoď taky, rád se kouknu :-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 14.09.2007  15:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: robustný?

až najdu čas to pořádně vyfotit a dát na net tak tady přibude :yes:

"-- skrytý --" 14.09.2007  17:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: robustný?

O.K. Počkám ;-) :-)

foto Aischylos

Aischylos 12.09.2007  12:05

Objektivně-subjektivní recenze, dostatek fotek a hlavně vztah k autu, který se cení... :-) U mě je to za plno a taky přidám historku...minule v zimě sem to s fabii vzal zezadu na klouzačce do favorita...a zastavil sem se skoro až o jeho zadní sedačky.. :-) a mě byl měněna jen přední plastová vložka nárazníku, kterou mi on zrušil vejfukem...ale vážně, ať ti ještě co nejdýl vydrží, vypadá fakt zachovale, motor je podle mě vysoce postačující a staráš se o něj... :yes: mrkni na moje...

"-- skrytý --" 12.09.2007  12:15

Díky za hodnocení :-) Jasně, záleží na těch silách, měl jsi v tom případě štěstí, že to odnesl jenom plast :yes: Kdyby postavili teď Fabii a Favorita ke crashtestům, tak by fabka určitě dopadla líp, ale jak říkám, asi to byla taková náhoda jako u tebe, že jsi z toho vyšel tak ,,lehce" ;-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  12:47

pekny 10b

jo jo, favorit bolo prelomove auto skodovky
    tento vyzera byt udrziavany, bez hrdzde taj aj preto 10b a skoda 4ever >:-[]

"-- skrytý --" 12.09.2007  13:20

« Re: pekny 10b

Díky :-) Bez rzi...je pořád garážovaný, tak asi proto :-) Navíc pravidelná péče :-)

"-- skrytý --" 12.09.2007  20:47

Pěkný kousek!

Ahoj, oceňuji dosti reálnou a nesmyšlenou recenzi. Auto je udržované a tudíž zachovalé. Udivuje mě těch 50 kW v 92. roce. Myslel jsem, že se dělali až po 93.r. U mě máš 10b.! Nafoceno je to také pěkně!

"-- skrytý --" 13.09.2007  00:07

« Re: Pěkný kousek!

Díky :-)

"-- skrytý --" 13.09.2007  00:07

« Re: Re: Pěkný kousek!

Ten motor....zjistím jak to je a dám vědět ;-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 13.09.2007  15:43

« Re: Re: Re: Pěkný kousek!

byly dva typy karburátorovejch motorů. 135(43kW) a 136(50kW) já mám tu 43 a jezdí perfektně a nestíhá ani ta 50-ka. Generálka motoru je poznat :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2007  20:53

« Re: Re: Re: Re: Pěkný kousek!

Aha, díky za radu ;-) Ty motory do toho auta fakt stačí, jezdí výborně :yes:

foto spanel

spanel 12.09.2007  21:38

noo...

no hele asi tak...tužší a robustejší než fábie???tak to fakt nehrozí...neřeknu kdys ho srovnal s felinou ale takhle...nechci tady nic rozebírat do hloubky ale fabie podle euroncap 4 hvězdy...coš není tak podstatný ale sám sem se účastnil na živo testů jim podobnejch v 64km/h dvouma třetinama auta práskho...a to by ses divil co ta fábina vydží...upřímě bych nechtěl sedět ve favoritu při srážce i v 50sáti...a síla plechů..tak na tom tenkrát fakt šetřili!!!jinak ale fáčko sám mam a je to fajn auto bertoneho design a snadnost oprav + dostupnost dílů...nemá chybu a jezdí se s nim na to jak už je ,,starej"fakt fajn...jináč pěkná recenze a hlavně auto je fakt jak z fabriky...jen tak dál :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2007  00:12

« Re: noo...

Jasně, už to tu bylo rozebíráno - záleží na úhlech nárazu atd, prostě to jde ruku v ruce s dalšími věcmi :-) Je pravda, že Fabie má oproti Favoritovi lepší pasivní ochranu (a aktivní asi taky), takže ja už bych to tak moc neřešil. Na tehdejší dobu fakt dobrý auto, dneska už je technicky někde jinde, ale je to taky 15 let :-) Jinak tvoje Fávo vypadá taky dobře, mně se hodně líbí edice Black Line a Silver Line :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2007  00:13

« Re: Re: noo...

Jinak jak píšeš - tak to stáří má zas výhodu v dostupnosti a ceně náhradních dílů, takže alespoň nějaké plus :-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 13.09.2007  15:49

k tomu ABS

někdy je lepší že fávo nemá ABS. Ty brzdy na ten motor a váhu auta bohatě stačí, navíc, když jsou brzdy v perfektnim stavu tak s fávem zastavíš doslova na kousku asfaltu, zvlášt když máš zimní gumy >:-[] díky tomu, že u fáva nejni ABS tak jsem se vyhnul už 4 nehodám když přede mnou někdo zabrzdil hooodně prudce. Na zimu, když je fakt náledí tak dám do kufru něco těžkýho a favík sedí na silnici jak v létě na suchu :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2007  21:17

« Re: k tomu ABS

Zajímavé rady, díky za ně ;-) To se závažím se praktikuje spíše u zadokolek a že to funguje i u Favoše se dívím :-) Zkusím to ;-) Na suchu mám taky pocit že Favorit brzdí výborně, mnohdy i lépe než Felda, ale není to objektivní, nikdy jsem to neměřil :-(

"anonym" [217.117.217.XXX] 14.09.2007  15:14

« Re: Re: k tomu ABS

ono ABS prodlužuje na suchu brzdnou dráhu takže na suchu zabrzdí auto bez ABS dřív než s ABS. To závaží je pro jistotu, když jsou nový brzdový obložení na zadku tak kola líp brzdí na sněhu takže jde favík do smyku, s tim závažim přece jenom líp sedí protože je těžší :yes:

"-- skrytý --" 14.09.2007  17:18

« Re: Re: Re: k tomu ABS

Jasně, o tom ABS vím, že se to říká, ikdyž si myslím že to zase nemusí být tak moc pravda, ale sto lidí sto chutí... ;-) Vidím, že jsis s tím pohrál a vymakal jsi to, aby to bylo co nej :yes: :-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 14.09.2007  21:15

« Re: Re: Re: Re: k tomu ABS

hehe, no moc jsem si s tim nehral. Prakticky je muj favik sériovka, jenom jsem mu dal sportovní filtry, rozpěrnou tyč a sportovní výfuk, tenhle víkend přibudou ještě sedačky z Feldy. Jinak jsem povoláním autoelektrikář, takže pár rad a triků znám z praxe ;-) o tom ABS je to pravda, na mokru a kluzkejch povrchách je to perfektní, ale na suchu je to ne moc dobrý, protože se kola nazastaví, ale protáčejí. A v zimě, čim těžší auto tim líp sedí a favík je docela lehký auto, takže zatížení zadku je dobrá věc :yes:

"-- skrytý --" 14.09.2007  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: k tomu ABS

Praxe je nejlepší, nejvíce naučí :yes: Ty sedačky jsi sehnal úplně nové? :-O Já jsem zažil situaci, kdy na dálnici v zatáčce stála kolona aut a všichni ji tím pádem viděli až na poslední chvíli. Každý brzdil na doraz a my a před námi Octavka jsme se uhli na pruh trávy u svodidel v levém pruhu, Fiesta jedoucí za námi to probrzdila, protože neměla ABS, takže kdybychom se neuhli, tak bychom měli Feldu dávno zrušenou ;-\ Takže proto nemám moc důvěru v ten názor o ABS :-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 16.09.2007  11:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: k tomu ABS

sedačky jsou z feldy co rozprodával můj kámoš na díly(odešel mu motor) za 1000 komplet.
                no, Fiesty a brzdy to nejde dohromady. Hlavně ty starý stojí na brzdách za nic. Já se svym fafíkem brzdim na pár metrech, pravidelně kontroluju obložení a kotouče a bubny. co je v špatnym stavu, to vyměnim za nový. Brzdy jsou důležitý

"anonym" [89.101.184.XXX] 14.09.2007  19:37

10 b

tiez velmi pekny a vydareny kusok, akurat sa mi nezda ta spotreba, fuckt je vysoka???

"-- skrytý --" 14.09.2007  20:43

« Re: 10 b

No je trošku vyšší na svůj objem a váhu auta, 7l... Ale beru to tak že je to motor s karburátorem, takže... :-)

foto spanel

spanel 14.09.2007  19:50

dodávam

jen jak anonym psal tak ta 136(od 89 do 91 rok) má výkon 46 kW a její odnož co se vyráběla, tušim od března 93 do druhý půlky 94 má těch 50kW(ta 50kW verze u nás snad ani nebyla šla do vývozu)....oba sou to karbece!!!uceleně jak šli za sebou od výroby...karburátorový 136(46kW),135 byly 43kW a 42kw(s neřízenym katalizátorem),pak 135 E s elektronickym karburátorem Pierburg 2 E-E měla 40Kw a pak přišli od 93 roku s jednobodovym vstřikovánim BMM(bosch mono-motronic) dvě verze 40 a 50kW ty pak byli i v prvních feliciích než přišlo vícebodový vstřikování od siemensu!!!

"-- skrytý --" 14.09.2007  20:45

« Re: dodávam

Teda to čumím - fakt jsi znalec :yes: Díky, už v tom mám pořádek :-) ;-)

"anonym" [217.117.217.XXX] 14.09.2007  21:22

« Re: dodávam

Přesně tak. nechtělo se mi to vypisovat.ještě jsi zapomněl na nejhorší karburátorovou verzi-Ecotronika. Pokud funguje jezdí dobře, ale když se začne sr*t tak se sere pořád. Ecotronic byl na vývozy. BMM už je o hooodně lepší, ale já pořád tíhnu k mýmu karborutárovýmu kousku, líp se to šteluje a opravuju si celýho favíka sám. :-)
      jenom, ta 50kW verze se u nás taky objevovala, ale ne v takový míře protože se v tý době už dělalo BMM. Ale mrzí mě, že se do výroby nedostal ten OHC motor o objemu 1.6L, to bylo lepší svezeníčko >:-[]

"-- skrytý --" 14.09.2007  22:04

« Re: Re: dodávam

Sakra ty jsis toho zjistil nějak moc :-) Jak chodící encyklopedie VW Group >:D 1.6 do Favoše - to by lítalo :yes: Škoda vůbec by mohla sériově dávat do aut silnější motory a ne pouze ve verzích RS ;-\

"-- skrytý --" 16.09.2007  12:27

« Re: Re: Re: dodávam

On to taky VW zatrh, místo pokračování výroby Favorita chtěli nový auto(Feldu) a do něj dosadili svojí 1.6 MPI, těžkou, litinovou 55kW kovadlinu z Golfa co nazývají motor. Jinak, ten forman s tim OHC motorem je vidět v muzeu škoda v MB [odkaz] tady je. Toho kdyby dali do výroby, tak by to byl rachot >:-[]
          P.S. ten anonym jsem byl já :yes:

"-- skrytý --" 17.09.2007  17:18

« Re: Re: Re: Re: dodávam

Vypadá luxusně a že z něj vytáhnou i 200, tak to je fakt síla >:D Škoda, velká škoda že se nevyráběl - bylo by to mnohem zajímavější :-)

"-- skrytý --" 19.09.2007  14:41

« Re: Re: Re: Re: Re: dodávam

tj.myslim si, že by v tomhle provedení vyráběli formana ještě dýl

"-- skrytý --" 20.09.2007  17:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dodávam

Tak to zcela určitě a asi by ten motor použili i do Felicie :-)

"-- skrytý --" 22.09.2007  11:36

Re

Řada lidí se na tato auta dívá s despektem. Ve své době to ale určitě nebyl špatný vůz a znám řadu lidí, kterým slouží poctivě dodnes. Recenzi máš dobrou. Auto dobře udržované , a tedy dost zachovalé. 10b.

"-- skrytý --" 01.10.2007  14:27

Tak už

mám u mýho fafíka fotky, můžeš se kouknout

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 19.10.2007  23:47

Auta

Máte doma pěknej autopark ;-)

foto Zetec

Zetec 03.01.2008  15:45

Učení

No, tohle auto je fakt snad to nejlepší, na čem se může člověk učit řídit... Prostě když to s tím autem nejde, tak to nejde. Fáčko si na nic nehraje, je to poctivá a bytelná technika! Ať slouží! :-) ;-)

"-- skrytý --" 12.01.2008  12:27

« Re: Učení

To máš pravdu, jednoduché ovládání, žádná zbytečná elektronika pro začátečníky, vcelku levný provoz a autodíly taky...

foto hacek-hacek

hacek.hacek 15.02.2008  14:33

Mas to pekny :)

Hele chlape, mas to moc pekny, fakt ze jo :--) At to jezdi

"-- skrytý --" 10.03.2008  21:18

« Re: Mas to pekny :)

Díky díky! Koukl jsem na tvoje - taky pěkný kousek, i se správným motorem :yes: :-)

foto Vaflicka

Vaflička 06.01.2009  10:48

Život jde dál....

Ahoj Lukáši, Fávo pěkné, krásně udržované, jen škoda, že už 'není'... :-) Já se v únoru dočkám taky jak víš, jenže rozloučit se s tímhle miláčkem i za cenu o mnoho lepšího a novějšího auta, to bude přetěžký, ten vztah je silnej, zvlášť po včerejšku..... >:D :yes:

"-- skrytý --" 06.01.2009  19:04

« Re: Život jde dál....

Zdar! Jo to věřím, taky jsem se s nim těžko loučil, ale jak říkáš vyhlídka lepšího :-) A co se ti včera stalo, nějaký zážitek??? Měj se! ;-)

"-- skrytý --" 18.01.2009  14:56

Nazdárek

Opět zdravím, tentokráte už z USA. Favík šel minulej rok do světa jelikož jsem se stěhoval do L.A. Koukám že tvůj favík šel asi taky do světa, škoda, byl moc pěknej. Já momentálně jezdim v Chargeru SRT8, ale už pokukuju po novym Challengeru. Holt tady jsou jiny auta. Tak se měj a hodne kilometru bez nehod ;-)

"-- skrytý --" 19.01.2009  16:11

« Re: Nazdárek

Zdar! Tak to jsi dobře přesedlal :yes: Amerika je jiná země na tohle, dvoulitry tam jsou akorát motorky, co? :-) Díky za pochvalu, máš pravdu šel do světa. Snad se o něj hezky starají :-) A co tvoje auto, jaké je? :-) Good luck! ;-)