Ford Escort 1.8D

9.67 Uživatelé

Ford Escort, foto 1 Ford Escort, foto 2 Ford Escort, foto 3 Ford Escort, foto 4 Ford Escort, foto 5 Ford Escort, foto 6 Ford Escort, foto 7 Ford Escort, foto 8
Ford Escort, foto 9 Ford Escort, foto 10 Ford Escort, foto 11 Ford Escort, foto 12 Ford Escort, foto 13 Ford Escort, foto 14 Ford Escort, foto 15 Ford Escort, foto 16 Ford Escort, foto 17 Ford Escort, foto 18 Ford Escort, foto 19 Ford Escort, foto 20 Ford Escort, foto 21 Ford Escort, foto 22 Ford Escort, foto 23 Ford Escort, foto 24 Ford Escort, foto 25 Ford Escort, foto 26 Ford Escort, foto 27 Ford Escort, foto 28

Přezdívka auta Šmoulina Rok výroby 1996 Koupeno ojeté najeto [km]:206360 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1753 výkon [kW]: 44 zrychlení 0-100 km/h [s]: 19.6 maximální rychlost [km/h]: 153 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 / 15 * pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.5

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Sali_cze".

Escorta jsem koupil v roce 2006. Najeto „asi“ 181.000km. Proč asi?! Protože eskort má pouze 5ti číselný tachometr

Jinak je to 1.8D 44kW/60PS – prostě traktor .
Stav vozidla odpovídal ceně a mým představám.

Výbava vozidla je lepší než u Felicie ve stejné cenové kategorii. Centrální zamikání. , 2x el.okna , střešní okno , posiovač řízení , tažné zařízení a vyhřívání před. I zadního skla.

Jízdní vlastnosti jsou super, perfektně sedí v zatáčkách. Pěkný design na rok 1996 poměrně novodobý!

Co se ukázalo jako velmi silná stránka tohoto vozu, je vyhřívání předního skla ( nemá každej escort ) 

U tohoto vozu to je určitě motor 1.8D 44kW/60PS. Prostě akcelerace není jak u vozů alá Fast and Furios :D - Prostě to je "silák" utáhne cokoliv !!!

Jen co bych zdůraznil je špatně řešená kombinace měkkého odpružení, nevýrazných tlumičů a silného příčného stabilizátoru způsobuje, že auto s sebou šije, samozřejmě na českých silnicích nic neobvyklého 

Teď jsem si vzpoměl, že v motorové časti by mohlo býti více místa, je pravda, že při vyndávání autobaterie musíte mít trpělivost a i trošku té zručnosti.

Do autorizovaného servisu nejezdím, pač si myslím, že u staršího vozu to je zbytečné, naštěstí mám známé automechaniky, kteří mi rádi vždy pomůžou.

Závady se tomuto autu nevyhly, co si budeme povídat není nejnovější a už má taky něco nalítáno :)

Vypíšu ty nejzávažnější: netěsnost naftového čerpadla, netěsnost výfukové soustavy a zrovna před měsícem odešel alternátor, teda spíš jen regulátor napětí.

Náhradní díly jsou cenově přijatelné! Výhoda velkého množství tuningových dílů. Dostatek dílu se dá sehnat i na vrakovišti !

Co už jsem měnil na autě?
- Výměna rozvodového a klínového řemene
- Demontáž a výměna vnějších homokinetických kloubů,výměna vnějších manžet
- Demontáž a výměna ložisek předních kol
- Demontáž a výměna obložení zadních brzd,výměna brzdových válečků,výměna lanovodů,seřízení ruční brzdy
- Demontáž předního dílu výfuku ,výměna těsnění ,zpětná montáž
- Výměna motorového oleje a olej. filtru
- Výměna těsnění víka ventilů
- Výměna palivového filtru,spon,hadice
- Demontáž ,G.O. ,montáž vstřik. Čerpadla

Na jaře se chystám vyměnit tlumiče plus celou výfukovou soustavu a pokud bude čas tak se vrhnu do elektriky, už je za tu dobu docela zchátralá, jen preventivně, člověk nikdy neví :)

Jinak v autobazaru byl prodavač velmi ochotný a příjemný, hned narovinu řekl, že auto bylo lehce bourané na předek a byl ochoten volat i původnímu majiteli k ověření informací.
Dokonce nám nabýdnul, že jestli chceme zajet do nedalekého autorizovaného servisu na kontrolu.

Tuning? Néé spíše styling !!! :)

Po nějakém čase jsem si říkal, že bych si mohl nějak vylepšit autíčko, začalo to muzikou, protože jí mám rád :)

Tak jsem koupil od známého subwoofer a zesilovač, ktarý mě teď příjemně masíruje do zad :D

Později na řadu přišla zadní čirá optika,přední čirá optika s HID sadou xenonů 6000K,litá kola od Ronalu, loketní opěrka a autoalarm s vystřelovacím klíčem.

No a do budoucna to chce vyměnit originální repráky a možná příde i na zatmavení skel.

11.1.2009 00:00

A zase je tu zima :( O5 stejnej problém s pojistkovou skříní, discotéka, světla si dělají co chtějí, sem tam svítí jedno nebo nesvítí žádné, po opětovném vypnutí a zapnutí naskočí. Až bude tepleji, musím vyndat pojistkovou skříň a celou jí přepájet, jak doporučují na www.fordfans.cz. Jelikož je to práce cca na 20 hodin práce, tak jsem zvědav čím budu jezdit :(

11.1.2009 00:00

Dne 22.12.2008 byla provedena výměna předních brzd ( 205 975km )- kotouče, brzdové destičky + práce=2500Kč

Další vozy Ford Escort

Auto toho mělo dost párkrát mě nechalo ve štychu, v tu chvíli bych do něj kop, ale zase na druhou stranu je moje první a na ní se nezapomíná ne?!

Jízdní vlastnosti dobré, na to stáří spíše lepší 2 ( hodnocení jako ve škole ). Samozřejmě jsem jel už v lepších autech,ale ty jsou mnohem novější a hlavně dražší !!!

Pořád se to auta něco kupuje, prostě něco za něco. Janak co mě štve je vysoké povinné ručení 1x3měsíce 1702kč :(

Není to Fast and Furios,ale traktor :D - Zase ale odveze a odtáhne cokoliv.

Spotřeba se pohybuje cca 6,5l/100km - průměrná, ve městě těch 7 - 7,5 max. Jinak v poslední době šla nafta nahoru tak náklady vzrostly, bohužel !!!

Na to, že to je nafťák tak to celkem ujde :) krásně chrochtá :)

Sedadla jsou pohodlná a dobře tvarovaná, kdyby byla kůže tak dám za 1é !

Kufr na velikost auta slušný po sklopení zadních sedaček rovná plocha a místa je tu potom dostatek.

Posilte svoji imunitu! Pomůže rakytník, česnek i zázvor!

Posilte svoji imunitu! Pomůže rakytník, česnek i zázvor!

Podzimní plískanice doprovázená rýmou a nachlazením se hlásí o slovo. Imunitu ale můžete nastartovat i s pomocí…

Vystoupejte na Babku či Špulku! Výlet po nejkrásnějších rozhlednách středních Čech

Vystoupejte na Babku či Špulku! Výlet po…

Mnohé je teď zakázané a zavřené, vycházky do přírody jsou ale povolené. Tak co toho využít a vyrazit na…

Třesk v Barceloně. Prezident klubu rezignoval, tvrdí španělská média

Třesk v Barceloně. Prezident klubu rezignoval, tvrdí…

Bouře v katalánském velkoklubu. Prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu a celá správní rada měli v úterý večer…

Šmicer dostal otázku: Vedl bys český fotbal? Odpověď nebyla vyhýbavá

Šmicer dostal otázku: Vedl bys český fotbal? Odpověď…

Mezi možnými kandidáty na nového šéfa českého fotbalu ho zatím vidí bookmakeři jako outsidera s kurzem 100:1.…

Z nočních ulic zmizí statisíce lidí, kteří se navzájem olizovali nebo na sebe zpívali. Vláda zakázala noční vycházení

Z nočních ulic zmizí statisíce lidí, kteří se…

Vzhledem k tomu, že se situace s šířením koronaviru nijak zázračně nelepší, sáhla vláda po dalších restrikcích.…

Máte z minulého týdne pocit beznaděje? Přečtěte si 10 pozitivních událostí

Máte z minulého týdne pocit beznaděje? Přečtěte si…

Máte pocit, že minulý týden byl téměř apokalyptický a obyčejné pozitivní události aby člověk vydlabával z bahna…