Ford Escort (1992)

15.6.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "LukeRS2000". Escort RS 2000, rv. 1992, mezityp mezi MKV a MKVI. Země původu Švýcarsko.Auto sjelo z…

Ford Escort (LukeRS2000)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 15.06.2008  18:11

Pěkněj...

...fakt že jo!!!! :yes: Za 10b.

"-- skrytý --" 15.06.2008  20:12

RS2000

Díky za hodnocení.Později budu postupně přidávat nové fotky a recenzi trochu obohatím :-)

"-- skrytý --" 15.06.2008  23:28

nadhera

hergot ja sem tak rad kdyz sem nekdo dava tyhle rocniky aut a jejich vrcholny verze,diky ti za to,RS je muj oblibenec,mas krasnej kousek,hlavne ho nikde nezbor ;-)

Enthusiastic.driver 16.06.2008  00:00

No konečně :)

Vítej blázne.... :-) Už jsem skoro nedoufal, že to tu někdy vlepíš. Ale věř mi, že za ty kvanta pozitivních příspěvků v diskuzi ti to bude stát ;-)

"-- skrytý --" 16.06.2008  15:55

« Re: No konečně :)

No zatím tu žádné kvanta nevidím :-) Ale tak něco se s tím později pokusím udělat.No když se tu tak začaly hromadit eReSa nebo XRka a dokonce jsem tu někde četl, že MKVI už není RS a podobný kecy, tak jsem se prostě rozhodl že se na to už nemůžu dívat :-!

foto PetrL

PetrL 17.06.2008  10:16

« Re: Re: No konečně :)

Respekt :yes: moooc pěkný autíčko! Hned bych si ho přidal do vysněné garáže. Jenom škoda, že Escorty jsou obecně dost souzený jako tuzingový auta ;-\ jsou moc hezký! No a ten Tvůj? Verze RS 2000!!! No to je paráda. Kolik váží? 110kw na ten rok výroby to je super věcička! Já mám V6 Galanta a ten tvůj je ksakru rychlejší i přes rozdíl několika let, 10kw, dvou válců >:D :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 17.06.2008  11:05

« Re: Re: Re: No konečně :)

Díky za chválu, člověka to opravdu potěší :-) Jinak Galant je moc hezké autíčko a přiznám se, taky bych chtěl už někdy konečně zkusit V6, hlavně kvůli zvuku, ve vyšších otáčkách to musí bejt rachot! :yes:

foto PetrL

PetrL 17.06.2008  17:46

« Re: Re: Re: Re: No konečně :)

Já nevím nic moc to není....................................… kecám >:D >:D >:D pěkný zvuk ve vyšších otáčkách i se sériovým výfukem...no a když to stojí a běží na volnoběh tak se z výfuku line tón jako z nějakého WRC >:D

Enthusiastic.driver 19.06.2008  10:43

« Re: Re: No konečně :)

Správně :-) Kvanta přibudou časem. A máš lepší hodnocení než já, takže aspoň z toho musíš mít radost >:D

"-- skrytý --" 17.06.2008  17:20

Dobrý ...

... za mě dávám ANO!!! Vítej !!! :-)

mrazik 17.06.2008  18:37

hezky

Ja ti dam mezityp, ty mezitype :-) Tohle je cistokrevna MKV a je jedine dobre, ze jsi ji dal tak krasne do kupy, bylo by ji skoda. Kola s Cosworthe jso uasi to nejlepsi, co se na nej muze dat. Tak at slouzi.

"-- skrytý --" 17.06.2008  18:57

« Re: hezky

Ja uz vlastne ani nevim jestli mam MKV nebo MKVI, nebo mezityp.Kazdej mi rekne neco jineho, takze jsem z toho fakt jelen.Diky za hodnoceni :-)

mrazik 25.06.2008  14:46

« Re: Re: hezky

Mas pravdu, ze to je trochu popleteny a popletli to anglani. Tady se urcije :
        MK5 : 90 -92
        MK6 : 92 - 95
        MK7 : 95 -
        V anglii splyva oznaceni MK5 a MK6 a oznacuji ho jednotne jen jako MK5 a MK6 je az od roku 95.
        Ono rozdil mezi MK5 a MK6 je maly a lisi se jen predni kapotou, zadnimi svetly a kufrovymi dvermi. Dale pribyli vyztuhy kvuli kritizovane bezpecnosti, jinak je vse stejne. U RS2000 se lisili spoilery a prahy.

"-- skrytý --" 25.06.2008  19:51

« Re: Re: Re: hezky

Tohle všechno vím, ale proč má moje RS teda MK6 vzhled, a třeba víčko nádrže pořád MK5, nebo má ušáky, ty se přece v MK6 už neobjevily, jsou jen v pár kusech MV5.A ten vzor interiéru je taky MK5.Takže babo raď ;-\

mrazik 30.06.2008  11:25

« Re: Re: Re: Re: hezky

Prvnich par mesicu vyroby MK6 (myslim do poloviny roku 1993), zustalo par drobnosti z modelu MK5 - treba to vicko nadrze, u RS2000 usaky. Ja mel Escorta vyroba 10/1992 a take jsem mel male vicko nadrze. Palubka je u MK5 nebo MK6 stejna.
            Nejvetsi rozdily jsou od 1994, kdz jsou i jine sedacky a konzole na sedacku, ktera je ve spodni casti vice oplastovana.

"-- skrytý --" 25.06.2008  22:09

Nosníky

Moc pěknej kousek. Ale když jsem viděl ten nosník tak jsem teda čuměl. Já taky měnil nosníky,ale ty moje původní byli oproti tomuhle zánovní :-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  09:04

« Re: Nosníky

No to čumělo už hodně lidí, včetně mě.Ale tak důležitý je, že jsou komplet nový, a že se o ně už nemusím starat.A výměna proběhla kus za kus, nebo spíš kus za zbytky.Žádný dovařování nebo něco podobného

mrazik 30.06.2008  11:26

« Re: Re: Nosníky

No jo, zadni nosniky jsou casty problem i mnohem mladsich rocniku escorta. Spousta lidi ani netusi, ze jim kufr drzi jen silou vule.

"-- skrytý --" 09.07.2008  22:49

« Re: Nosníky

No u me byl prave problem v tom, ze v miste kufru to vypadalo jeste dobre, dalo by se s tim neco delat.Jenze v miste uchyceni napravnice, jak je videt na jedne fotce, je to katastrofa.Tam fakt hrozilo, ze se rameno utrhne a za jizdy prijdu o napravu

foto pacias

pacias 08.10.2008  20:55

video

to vidko nema chybu ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2008  22:08

« Re: video

Mi povídej, já si ho pouštím denně. >:D

talio2 12.10.2008  20:17

« Re: Re: video

to je fakt řacha video, skvělej nápad toto :yes: >:D ;-)

"-- skrytý --" 13.10.2008  23:30

Spálená lamela..

Ačkoliv jsem vyhrál boje s korozí, spokojeně jsem si jezdil několik tis. km, je tady další problém.Už delší dobu pociťuju problemy s řazením některých rychlostí, zejména trojky, občas jedničky a zpátečky.Včera si spojka definitivně řekla že to nehodlá dál snášet a při průdkém rozjezdu auto stálo na místě, ale z mřížek topení se na mě vyvalil docela hustý dým a solidní smrádek.. kterým jsem načichl a cítím ho snad ještě doteď.Diagnoza spálená lamela a další jedno nepojízdné RS je za světě.. :-(

Enthusiastic.driver 28.12.2008  11:53

Mk.V

Mk.V předek vypadá nádherně !! Až ti to auto začínám závidět :-) Fisi, máš to moc pěkné!

"-- skrytý --" 29.12.2008  00:14

« Re: Mk.V

Děkuji, od tebe vždycky pochvala potěší.Já ti zase závidím ten stav. Můžeš být klidný na několik let dopředu. To mě ještě čeká pár věcí do konce zimy.. 8-s Jelikož jsem zjistil, že na autě nikdy nebyly měněné ramena a pár dalších věcí, čekají mě další investice..

Enthusiastic.driver 06.01.2009  13:15

« Re: Re: Mk.V

No, já si spíš myslím, že to bude přesně naopak ;) Do konce zimy to máíš v ťip ťop stavu a zaslouženě jsi v top 20 tady na moje.auto.cz ;) :yes:

"-- skrytý --" 06.01.2009  22:17

« Re: Re: Re: Mk.V

Už nejsem, přišel after99, dal mi dvě osmičky a mám po *. Ale o tohle mi nejde. Jde mi to, aby co nejdříve roztál sníh, uschly cesty, já mohl s RS na STK a pak ho konečně zase prohnat.. A opravdu nevím jak to bude s Vítkovem, jestli vůbec pojedu. Mám fakt depky jak sviňa, po všech těch jebačkách s tím.
          Mimochodem, do top 20 bys měl rychle valit sám, tvoje recenze je nesrovnatelně lepší ;-)

Enthusiastic.driver 09.01.2009  09:41

« Re: Re: Re: Re: Mk.V

Luki, můžu ti říct, že After ti dal oproti jiným, které hodnotil, ještě slušné hodnocení >:D Jo, roztátý sníh a uschlé cesty, to bych bral hned!! A na ten Vítkov už kašli, aspoň jeden z nás bude mít nezničené auto. Mimochodem v top 20 máš být z nás dvou ty a jen ty, protože ve tvé recenzi je vidět, jak se s autem mazlíš a jak ho děláš čím dál lepší a hezčí. Což se o mě říct nedá.

foto Vaflicka

Vaflička 29.12.2008  00:44

Escort jako žito!!!

Ahoj, moc pěkný Escort opravdu, a ten motor to musí jet jak raketa!! ;-) :yes: Jinak fantastický stav auta, pěkně napsaná detailní recenze, fotky máš nádherné a můj názor na auto už znáš....zasloužených jasných 3x10 a ať ti slouží pěkně dál, přeju šťastnou cestu do top tenu.....zasloužil by sis ho ;-) :yes: :yes:

No a to video tomu nasazuje korunu, krása, snad nejlepší Escort, co jsem kdy viděl máš chlape!! :yes:

"-- skrytý --" 29.12.2008  19:23

« Re: Escort jako žito!!!

Opravdu děkuju za komentář, člověkovi to hned po ránu zvedne náladu. Děkuju ti. :-)

foto Mishak-RSKa-

Mishak (RSKa) 02.01.2009  10:36

Pěkné RSko

zdarec,musím pochválit sportovního ducha Fordu jako je Ford Escort RS2000 těch vozu je málo k vidění a ještě navíc v takovém stavu to je radost číst recenzi takže máš u mě plný počet 10.. hodně štastných kilometru ;-) :yes:

"-- skrytý --" 03.01.2009  23:19

« Re: Pěkné RSko

Díky. Teď hledím na tvoji recenzi, abych řekl pravdu tak jsem dosud nevěděl vůbec nic o Golfu VR6. Co jsem hledal, asi je jich taky jako šafránu. Narvat V6 do Golfa, to je teda výkon, taky to musí být pěknej ďáblík na cestě.. Že? >:-[]
      Taky přeju šťastné a rychlé km :-)

foto Mishak-RSKa-

Mishak (RSKa) 10.01.2009  00:09

Hodnocení Kufru

Tak vidím že jsi taky dostal od After99 8ku za fotky to bude tím že tam nemáš vyfocený kufr tak jako já >:D >:D

"-- skrytý --" 10.01.2009  18:37

« Re: Hodnocení Kufru

Dostal jsem 8 i za auto. Ale to neres. Nekdo holt starsi auta odsuzuje, a s tim nic neudelame. Navic, co jsem sledoval hodnoceni aftera ostatnich, tak jsem dopadl jeste slusne.. >:D

"-- skrytý --" 10.02.2009  19:54

Auto..

.. je podla mna jednoducho paradne.. Napriek tomu, ze mam "len" fabiu, vzdy som tuzil po niecom podobnom, aj ked mozno nemeckej produkcie :-) ..

Mas u mna jednoznacne plny pocet..

Prajem mnoho stastnych kilometrov, nech sluzi.. :yes:

"-- skrytý --" 10.02.2009  21:18

« Re: Auto..

Diky :-) Kazdeho hodnoceni si opravdu cenim. Je prijemne videt svoje auto v popredi mezi takovymi zihadly a taky jsem rad, ze ne vsechny starsi auta jsou odsuzovany.
      Momentalne cekam jen na priznivejsi pocasi, abych mohl konecne zase vyjet po temer 4mesicich. Take se chystam na nove aktualnejsi fotky, protoze auto pres zimu doznalo par zmen, jen co me teplota pusti ven z garaze. Takze jeste jednou diky vsem. Mimochodem, cena zachovaleho RS zdaleka nedosahuje ceny nove Fabie, svoje touhy si muzes jeste splnit.. :-)

"-- skrytý --" 10.02.2009  21:40

« Re: Re: Auto..

Myslim si, ze odsudzovanie rozhodne nie je na mieste pretoze auta z tej doby - samozrejme vratane toho Tvojho - su podla mna na vrchole technickych moznosti svojej (neelektronickej) doby, ktora dokaze vytvorit usmev na tvari.. A to je to hlavne, co sa pocita.. :yes:

Ja som specificky pripad automobiloveho fanusika, ktory sniva o 325 E30 a aj napriek tomu ma fabiu, co je charakterovo uplne nieco ine.. Ale zas na druhej strane mesacna davka 2500 najazdenych kilometrov a potreba jazdit za kazdeho pocasia, v neposlednom rade "studentsky" rozpocet robia svoje.. :-) ;-)

foto Gianluigi

Gianluigi 11.02.2009  21:22

Konečně auto

Konečně youngtimer, který je v první desítce. Docela nechápu co některé vozy v první desítce dělají, ale tohle je uritě auto, které tam má být. Nosníky si měl teda hezký a čumím, že si do toho šel a zachránil to, máš můj obdiv. Ono ta koroze u Fordů, to je něco strašného, to tenktrát dost podcenili. Jinak Sierra 500 taky jeden z mých snů. Tak se o to hodně dobře starej, je vidět, že si srdcař.

"-- skrytý --" 12.02.2009  12:29

« Re: Konečně auto

Oni tehdy u Fordu asi nepredpokladali ze by jejich auta mohly jezdit tak dlouho.. Nejak si nedokazu vysvetlit petimistne pocitadlo km. Jinak, mame prakticky stejnou motorizaci, motor ktery je v RS2000 pochazi primo ze Sierry DOHC 88kW, s par upravami sani a vstrikovani. :-)
      A dekuji za hodnoceni a komentar :-)

foto Gianluigi

Gianluigi 12.02.2009  21:48

« Re: Re: Konečně auto

jj, moje sirka měla taky pětimístný tacho. ale od dubna 2008 již ji nevlastním.

foto petrzel1

petrzel1 13.03.2009  11:39

Paráda

Krásný vozíček....vzpomínka na mého Escorta XR3, který nikdy nebyl postavený na zančky. Nádherné fotka. Blahopřeji a ať dělá jen samou radost.

"-- skrytý --" 12.04.2009  11:42

Super auto..

Zdarec, RS to je legenda a taky bych si ji někdy přál :-) To předělání masky je podle mě dobrý krok..:yes: Osobně se mi více líbí z MK5 :-)

"-- skrytý --" 12.04.2009  14:04

« Re: Super auto..

Zdravím tě, ono to předělání na MK5 nebylo úplně povedené, ještě je třeba dolatit pár detailů. Navíc ta kapota je stříknutá sprejem takže to není žádnej med, ale tento nebo příští rok plánuju celolak takže to bude ok. Zrovna včera jsem projížděl Šternberkem, kdyby ses ozval dříve, mohli jsme dát někde spicha. Jinak taky máš moc hezký Esco, hlavně že je za tebou vyvářka, to asi nemine nikoho s Escortem 8-s

"-- skrytý --" 14.04.2009  21:56

« Re: Re: Super auto..

Škoda :-( Tak někdy příště..;-) To pak musíme zablbnout na eccáku :-) Ten je na to jak dělanej.. >:-[] Nevím jestli jsi ho už zkoušel, ale myslím, že se ti bude líbit..:yes: Aspoň Šternberk uvidí nějaký pořádný auta v akci >:D

"-- skrytý --" 15.04.2009  17:53

« Re: Re: Re: Super auto..

Eccák znám dobře, když jedu přes, vždycky si to vychutnávám do poslední zatáčky. Jen škoda toho provozu ;-\
          Ale vyrazit takhle v neděli ráno, to by nebylo vůbec marný, posledně jsem se tam honil s pár motorkářema, v zatáčkách mě měli nalepenýho na zadku >:D Hodně příjemný být alespoň chvíli rychlejí než oni..

"-- skrytý --" 15.04.2009  22:11

« Re: Super auto..

:-) Vidím, že se bavíš podobně jako já :yes: Provoz mě taky hodně štve a proto je nejlepší na ecce blbout v noci.. . ;-) Vidíš světla a motorkáři v noci nejezdí.. Jen je potřeba dát bacha na srnky a jiné zvířectvo ;)
            V neděli ráno? Není problém.. Ale až po deváté.. Ať se trochu vyspím :-) Počkal bych tě nad Lipinou v té uzavřené části ;-)

foto Fordak1

Forďák1 27.04.2009  18:13

krásny fordík

Nevedieť už čo s peniazmi a nemusieť myslieť na budúcnosť toto auto by určite stálo v garáži... Dokonalá mašinka ... :-)

"-- skrytý --" 13.07.2009  22:18

Chci ti objasnit moje hodnocení. Razím myšlenku, že nic nemůže být opravdu dokonalé, proto jsem se rozhodl neudělovat 10 za auto (a další), protože to je podle mě mazání medu kolem huby a pokrytectví.
    Škoda, že ti v autě chybí to turbo, jinak by to bylo vážně bezkonkurenční! I RS2000 je ale pekelně ostré auto. Kola mu sedí!
    Ode mě plné body! :yes:

"-- skrytý --" 27.07.2009  11:58

« Re: Ahoj

V pohode, necekam ze budu za tohle auto dostavat 10ky, dle me si ji taky nezaslouzi, vzhledem k nekolika nedostatkum..
      Diky za objektivni hodnoceni. :yes:

"-- skrytý --" 17.10.2009  16:41

otáčky při 130km/h

Zdarec,
    zajímalo by mě, kolik to točí při 130..
    Dík

"-- skrytý --" 17.10.2009  22:34

« Re: otáčky při 130km/h

Cau, no presne ti to nereknu, bude to neco kolem 4300.
      Auto mam ted na kozach, zkus se zeptat Wawrise, ten by mohl vedet presne..

"-- skrytý --" 22.10.2009  18:20

« Re: Re: otáčky při 130km/h

Tak to je mazec.. Wawrise se taky zeptám.. Přemýšlel jsem, že dám později MTX do svojeho.. Samozdřejmě s jiným motorem ;) ale nevím nevím.. 4300 je dost.. já mám cca 3300 a to se pak dost provejí na spotřebě..

Enthusiastic.driver 20.11.2009  20:37

« Re: Re: Re: otáčky při 130km/h

Tak tam rovnou SWAPni celou N7A :-) Nevím jak by ty otáčky vyhovovaly 1.6, ale můžu tě uklidnit, že RSo si při tachometrových 140-150 pápne krásných 8-8,5 na 100

"-- skrytý --" 28.12.2009  18:33

« Re: Re: Re: Re: otáčky při 130km/h

Co o to.. Kdyby to bylo ně mě, tak N7A je tam už dávno, ale nevím jak pak na STK.. :'-( Využívám auto docela často na denní jízdu a N7A se pro tento účel nehodí.. :-(