Seat Alhambra (2003)

2.3.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Tomasv". Auto označované jako MPV. Co k tomu ještě dodat. Prostě velkoprostorové auto pro rodinu, výlety…

Seat Alhambra (Tomasv)

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  16:13

hm, pekné

mne sa strieborná na Alhambre páči, ešte tak čierne fólie :-) chcel by som sa opýtať, či sa dá na tom jazdiť po našich cestách 120 - 130 km/h a na diaľnici 150 - 160 km/h. Alebo je to priveľa? Takže spoľahlivosť je na vysokej úrovni? Sharan nie je na tom najlepšie...a ešte aký motor by si odporúčal 2.8 alebo najsilnejšiu 1.9? díky

"-- skrytý --" 03.03.2007  18:44

hm, pekné

Ahoj. Jojo černý folie by asi bodly, ale okna v zadni casti vozu jsou již z výroby lehce zatmavena, takze to docela jde. Je to takový decentní. Co se týče rychlosti, tak není vyjímkou, že si taky na dálnici tech 150-160 zajedu a je to úlně bez problémů. Ale jak sem už psal nahoře, při tech 160 už je auto trochu hlučnější. Není to ale zas tak hrozný. Když jsme to auto chtěli a zjistil jsem, že je na jedné z posledních příček co se spolehlivosti tíče, začal sem mít docela obavy. Musim to zaklepat, ale za dobu co ji máme, byli provedeny jen myslím si standartní opravy a údržba. Řeknu to takhle. Oktávka je v servisu častěji než Alhambra :-). 2.8 motor s tím bude asi pěkně hejbat. To se musí nechat, ale nevím jak je na tom se spotřebou. A když si vemu, že zaplatím zas o další prachy víc na pojistce, tak bych šel asi do te silnější 1.9. Myslím si, že je to opltimální volba. Na dovolenou za tou naší taháme přívěs o váze cca 1300Kg. Nemá s tím sebemenší problém. Toť asi tak vše co bych k tomu řekl.

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  19:26

« Re: hm, pekné

díky, takže 1.9. TDI 96 kW? hm...a normálne cesty...dá sa 120 -130 kmh?

"-- skrytý --" 03.03.2007  19:35

« Re: Re: hm, pekné

Jo myslim si, že tenhle motor bych doporučil. 120 - 130 se dá bez problému. To je taková ideální rychlost pro todle auto. Akorát když takhle jedeš mimo dálnici tak te to občas může stát nějakej ten bodíček :-).

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  20:01

« Re: Re: Re: hm, pekné

díky za rady, veľa štastných kilometrov ;-)

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  20:13

« Re: Re: Re: Re: hm, pekné

inak ešte ja, že koľko meriaš, ked si sa v pohode odviezol na zadnej sedačke? ja 184, ako by som bol na tom?

"-- skrytý --" 03.03.2007  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

No ja merim neco kolem 182 centaku. Jo diky a jestli neco takovyho poridis, tak taky mnoho stastnych kilometru. Myslim, ze budes spokojenej.

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  20:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

ok, díky, ale to auto ti fakt závidím, ešte 96 kW a čierne fólie, ale uskromnil by som sa aj na tvoj, super auto

neregistrovaný: "MartinLC" [91.127.239.XXX] 03.03.2007  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

a nad Multivanom si nerozmýšľal?

"-- skrytý --" 04.03.2007  16:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

No víš jako né že bych se nerozmýšlel, ale na Multivana mam už malou garáž. :-) Jinak bych do něj šel ;-)

neregistrovaný: "MartinLC" [84.47.26.XXX] 04.03.2007  16:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

hm, takže mám dalšiu dilemu ;-) tak posledných dňoch porovnávam Grand Espace 2.2 dci 110 kW, Multivan 2.5 Tdi 128 kW a Alhambru 1.9 Tdi 110 kw, čo myslíš?

"-- skrytý --" 06.03.2007  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm, pekné

No jako jestli mas ty prachy a chces je do toho dat tak ja mam vcelku jasno. V tom pripade bych sel jednoznacne do toho MULTIVANA :-). Ten by se mi taky libil, ale zaprve je to uz auto zas o jinejch penezich a hlavne se mi nevejde do garaze. A je mi lito to nechavat stat navenku. Tot muj nazor ;-). A jestli se chces pohybovat v tej mensi tride, tak bych asi sel radsi do tej Alhambry nez do Escapa. Ted mne nekamenujte, ale renaulty moc nemusim. Doufam, ze sem se nekoho nedotkl, to bych nerad. Je to jenom muj nazor a nikomu ho nevnucuju.

neregistrovaný: "Dog-fox" [213.235.156.XXX] 15.03.2007  22:01

« Re: hm, pekné

když chybí nějaký ten koníček ještě, co takhle to čipnout? ;-) Samozřejmě u spolehlivé firmy. Hned by tam mohlo bejt o cca 30% kobyl více >:D

"-- skrytý --" 16.03.2007  21:05

« Re: Re: hm, pekné

Nojo, jak se rika, ted si uhodil hrebik na hlavicku. Musim se priznat, ze jsem o tom taky premyslel a nerikam, ze ne. Ale zatim sem jeste nic nesondoval do hloubky. Kdybych do toho sel, tak dam vedet jak to dopadlo :-)

neregistrovaný: "Rumcajs" [83.208.239.XXX] 22.03.2007  10:41

« Re: hm, pekné

Ahoj, máme doma úplně to samý auto, akorát ten tachometr nesouhlasí máme tam 103 000 km. Kam se nato hrabe Škodovka tolik prostoru neni ani v superbu a to se říká, že je prodlouhány. Já nevim proč lidi odsuzujou toho Seata, neříkám že dřív byl zrovna nejlepší auto co se týká kvality, ale dneska je natý samý úrovni co je Škodovka. Škoda jen toho, že jich tu moc nejezdí. Snad nato lidi ještě brzy přijdou v poměru cena/vybavení, dobrá koupě. Jsem stímhle autem nad míru spokojen, odvezeš si co potřebuješ - jak už jsi psal, ideální auto pro rodinu jak dělaný. Stím čipováním to bych si velmi dobře rozmyslel, ztratíš tím kvalitu toho motoru..taky jsme o tom uvažovali, ale na konec stoho sešlo. Vím, že když jedeš po dálnici chceš to pořádně osolit aspoň kdyby to šlo na 220 km jóó znám ten pocit, na druhou stranu auto pro 7 osob jezdí opravdu slušně. Jsem rád že se tu někdo ukázal stakovým dle autem (Alhambrou).Dokonce bych řekl: Alhambra je hezčí než Sharan, působí na mne sportovněji. Přeju ti mnoho šťastných kilometrů. :-) ;-)

"-- skrytý --" 26.03.2007  20:08

« Re: Re: hm, pekné

Ahoj. No ja si myslim, ze problem je hlavne v tom, ze je to sice rodiny auto, ale co si budeme povidat, ktera rodina s treba dvema detmi, prumernym prijmem a nezarizenym bydlenim si muze dovolit takovedle auto koupit a utahnout co se treba pojistek tyce. Nerikam, ze jsem nejakej zbohatlik, ale rodinu zatim nemam a tak si muzu dovolit se zadluzit a par let auto splacet. Kdybych mel rodinu, tak asi budu taky jezdit v necem jinem a mensim, protoze finance pujdou uplne nekam jinam nez do auta. S tim cipovanim je to asi tak, ze by se mi to libilo tam pohonit o par koni vic. Ale kdyz se na to clovek podiva z te realne stranky, tak prumernej cip zas tak ukrutnej prinos ve vykonu neprinese. A kdyz to necham ocipovat na maximalku co to pujde, tak dopadnu jako znamej a budou mi porad menit spojku, protoze na to uz neni stavena. Zatim jsem se nerozhod, ale spis to asi necham bejt, protoze se znam a kdybych to nechal cipnout, tak by to asi dopadlo spatne :-) . Takze tobe a vsem Alhambrakum taky mnoho stastnych kilometru s timto autem. p.s. Jasne ze je Alhambra hezci nez Sharan :-) :yes:

neregistrovaný: "Ondra" [213.191.109.XXX] 26.03.2007  20:03

« Re: hm, pekné

Ahoj, i přesto, že Alhambra okupuje poslední příčky testu spolehlivosti, moje Alhambra 1,9TDi 66kW rok výroby 97, najeto 318 tkm měla vyjma běžných provozních závad pouze výměnu startéru, rezavé rezervy a nového zadního stěrače žádnou závadu. Jo, a ještě syn rozbil okénko. Takže bych neměl strach, při normální péči je to spolehlivé auto. Dokladem budiž, že zatímco každé tři roky měním firemní auto, Alhambra už je desetiletá, i když už se chystám k dealerovi objednat Ford Galaxy :-)

"-- skrytý --" 26.03.2007  20:14

« Re: Re: hm, pekné

Ahoj. Jojo taky sem z toho mel strach, jak na tom bude s tou spolehlivosti, ala musim to zaklepat, zatim je to v pohode. Jinak teda smekam klobouk, 318 tkm to si myslim, ze uz je dobrej vykon. Posledni dobou se mi libi ford S-MAX. Ale pocitam, ze seat zanedlouho asi taky vyleze s nejakym nastupcem alhambry. Planuju si ji jeste nejakej ten patek nechat, takze uvidime co se casem objevi zajimaveho :-).

neregistrovaný: "Ondra" [213.191.109.XXX] 26.03.2007  22:50

« Re: Re: Re: hm, pekné

Vzhledem k uvedení Sharanu nejdříve v polovině příštího roku, bude nástupce Ájy nejdřív za rok a čtvrt. Když počítám, že si nebudu kupovat nový model, hned co dorazí do showroomů, tak s ní budu jezdit ještě dva roky. Což o to, už byla od Gibraltaru po Kyjev, takže nemám strach, že by se rozpadla, ale co ta zůstatková hodnota? Když ji prodám cca do půl roku, tak můžu dostat 120 - 150 tisic, za dva roky už to bude hodně pod sto. A ruku na srdce, v době 2.0 TDci, 2.2 dci, atp. mi 1,9 TDi 66kW přijde jako hodně archaický motor (byť je to držák) a navíc, věk začíná být vidět, hlavně na exponovaných místech (kliky, řadící páka, ovládání Climatronicu,...) A nová auta, to už je prostě jiná generace. Ale jinak Seat Alhambru vřele doporučuji!

"-- skrytý --" 28.03.2007  19:46

zdravím

ako sa ti pozdáva multivan? dík

"-- skrytý --" 03.04.2007  20:51

« Re: zdravím

Ahoj. No musim rict, ze dneska sem celou cestu z prace za jednim jel a jako joooooo to se mi libi. Ale uz sem to tu jednou psal. Zaprve ho momentalne nemam kam dat a za druhe je to trochu o jinejch penezi. Ale jinak bych do nej sel okamzite. Ale treba se casem zadari :-) :yes:

"-- skrytý --" 18.04.2007  11:14

auto: 7b; popis a zkušenosti: 8b; fotky: 4b --- celkem: 7b ;-)

neregistrovaný: "Stanley" [82.119.115.XXX] 28.04.2007  11:44

servis????

hmm,je to pekne auto,mala spotreba,velky priestor -ale ceny suciastok su prilis velke /zn.servis/,rychlo sa opotrebovava brzd.oblozenie,gulove capy,tycky stabilizatorov,problemy s klimatizaciou.Jeden znamy ma mercedes E aj Alhambru a vravi ze servis na seata /prehliadky a bezne vymeny/ ho stal dvakrat tolko co na mercedes /Alhambra cca140.000km,Mercedes 200 000km/ ;-\

"-- skrytý --" 28.04.2007  20:49

« Re: servis????

Ahoj. Co se spotreby tyce, tak sem ji tedko zrovna sledoval a vyslo mi 7.2l/ 100km. Ale musim upozornit, ze nejsem svatecni ridic a s plynem nesetrim. Kdybych jezdil normalne, tak si myslim, ze pod 7 litru se v pohode dostanu. Ty veci ktere si popisoval tak opravdu odchazej a asi je to slabina tohoto auta. Ale ja osobne po zkusenostech se znackovejma servisama, uz do zadnyho nejezdim a bud si to udelam doma sam (treba brzdy, atd.) a nebo neco slozitejsiho vozim znamemu, kterej servisuje auta, je dobrej a ma lidove ceny. S klimatizaci sem nemel problem, az letos kdyz zacaly ty vetsi tepla, tak sem zjistil, ze nechladi. Nechal sem doplnit chladivo, ktereho jak mi bylo receno tam bylo malo a proto to nechladilo. Po doplneni zacala klimka chladit jako blazen a ja byl spokojenej. Po asi tejdnu a pul, opet prestala chladit, ne vsak postupne, ale z niceho nic najednou pri ceste domu z prace nechladila. Uz todle mne zarazilo. Po chvilce sem zacal v aute cejtit, ze se neco pali. Tak sem zastavil, otevrel motor a z casti, kde je remen a kde je ve spodni casti umistenej kompresor, se neco palilo a hulilo to jako prase. Tak sem chvilku pockal az to prestane a kdyz sem zkusil nastartovat, tak uz mi to hlasi chyba klimatizace. Jeden clovek mi rekl, ze se mohla zadrit, tim jak tam nebyla napln. Je mi ale divny, ze sice remenice kompresoru je odpojena spojkou, ale tou vnitrni ruzici sem zkousel otacet a jde to uplne v pohode. Tedko snad ve stredu to jedu dat znamemu at se na to mrkne co by to mohlo bejt. Jen pro zajimavost sem volal do Seata a novej komresor na klimku tohodle auta je cca 20-25 tis. Takze jestli bude v haji, tak zacnu obvolavat vrakace, novej tam za ty prachy davat nechci. Takze to je asi tak nejak prvni vetsi problem co s timhle autem mam. Jinak slape v pohode.

"anonym" [82.119.115.XXX] 30.04.2007  19:28

« Re: Re: servis????

odchadzala tam klima,mas pravdu zadrel sa potom kompresor-vymienal sa aj komplet kondenzator -takze suma sa pekne vysplhala -potom sa zistila akasi zavada na ventile,co je na kondenzatore /resp.obehovych hadic/-ten potom stacilo vymenit -oproti povodne menovanym suciastkam,parkorunova zalezitost -ale celkom presne neviem o aku suciastu tam islo -menilo sa to potom v ramci zaruky : skus sa na to opytat v servise SEAT

neregistrovaný: "Aleš" [85.160.23.XXX] 19.06.2007  11:02

« Re: Re: Re: servis????

Zdravím všechny majitele Alhambry, tohle auto už vlastním 4 roky(r.v.2002,TDI 85kW) a zatím v celku spokojenost(vnitřní prostor ničím nenahradíš), kdo si jednou zvyknul na to, že to odveze skoro všechno...nechce nic jinýho.Jízdní vlastnosti na takhle velký auto jsou dost dobrý,sedí jak přibitá akorát se ji nelíbí příčný nerovnosti, je trošku tvrdší. Zatím jsem měnil přední čepy, táhla stabilizátorů, rozvoďák. Taky jsem měl problém s klima(unikalo medium), až jsem dostal radu, že u těchto aut odchází těsnění víčka tzv.dehydrátoru. Nevím jestli jsem to napsal správně, ale je to takový váleček vepředu na chladiči.Byl jsem s tím u chlapíka co opravuje klimatizace(STEKOM,Kaznějov u Plzně tel.373332022,603499732),dal mi nový víčko a od tý doby klima maká jak má. Jediný co mi nefunguje je aut. naklápění u xenonů, takže když to občas naložím,třeba na dovolenou, tak to musím ručně stáhnout, tak kdyby měl někdo radu... Jinak přeju všem mnoho bezproblémových km a chlapi zdravme se na silnici, zas tak moc nás není.

"-- skrytý --" 24.07.2007  18:38

« Re: Re: Re: Re: servis????

Tak co se tyce moji klimky, tak byl vymenen kompresor, samozrejmne ze ne za novy, ale z starsi a zatim klimka maka. Tak doufam, ze ji to vydrzi. Jestli unikne medium, tak s tim vickem je to dobra rada a aspon budu vedet na co se v prvni rade zamerit :-).

"anonym" [89.235.30.XXX] 30.04.2007  18:31

automatická převodovka

ahoj všichni, chtěl bych jít do automatické převodovky u sttarší alhambry , máte někdo nějaký zkušenosti,,,?? Dík

"anonym" [83.208.136.XXX] 19.06.2007  20:24

řazení 2 a 3 rychlostního stupně

Ne vím jak, u Vás ale u mé alhambry se začíná projevovat horší řazení 2 a 3-tího rychlostního stupně a to má auto najeto 147.000 km, rok výroby 2001, 1.9 TDi/85kW. Má s tím někdo podobnou zkušenost? Dá se s tím něco dělat?

"-- skrytý --" 04.07.2007  23:00

« Re: řazení 2 a 3 rychlostního stupně

Ahoj. No tak to sem docela rad za tvuj prispevek. U moji alhambry se to zacina take projevovat a je mi to docela divny, kdyz to zas nema tolik nalitano. Zkusenosti s tim zatim mam takove, ze jsem se naucil dvojku a trojku radit s meziplynem. Zrejmne to budou asi synchrony, ale jeste sem nezjistoval, jakou financni castku by to asi obnaselo. Tahla razeni by meli bejt v poradku, to sem nechal prohlidnout primo v seatu a rikali, ze to je OK.

"anonym" [85.160.34.XXX] 21.09.2007  16:56

« Re: Re: řazení 2 a 3 rychlostního stupně

Stejnej problém mám i já. Alhambra 4x4 2001, TDI 85kW, 130.000 km. Za studena tam 2. a 3. leze přes zuby. Jak se ohřeje je to lepší, už jsem se ptal na novou převodovku v Seatu cca 150.000,-, na vrakáči 10.000,-. Jinak veliká spokojenost :-).

"anonym" [77.48.82.XXX] 23.07.2007  23:42

reakce Seat Alhambra,,,

taky si myslím, že tenhele vůz není špatný.. mám jej asi 4 měsíc a jsme celkem zpokojen až na nějaké nedostatky se s ním dí krásně užít cestovaní.. nejlépe s rodinou a tím myslím výhodu více edaček ve vozu... :yes:

"anonym" [77.48.82.XXX] 23.07.2007  23:59

otázky

zdravím všechny držitelé tohoto vozu... chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s tím, že se mi stalo po hodně náročné jízdě kdy jsem vážně spěchal, že by motor nešel přetočit na dva tisíce otaček...? jako by se vyplo turbo nebo přestal jít přívod paliva... a jestli je možný když na dálnicí tam bezproblé,mu dostanu na 5 160 a víve už to nechce jed jestli je to možn omezovačem u téhle řady? Myslím rok 01 a 1.9 TDi 85Kw . díky za radu když tak pište na meil... Stanik.Maly@seznam.cz

"-- skrytý --" 24.07.2007  18:44

« Re: otázky

Ahoj. Ja ti moc neporadim, jen co mne tak napada tak se mi neco podobneho stalo v zimne. kdyz zatuhla nafta v filtru. Motor sel na volnobeh v pohode, ale vubec nemel vykon a pripadalo mi jak kdyz nejde vubec turbo. Kdyz sem se chtel rozjet tak to vubec nechtelo jet. Nalil sem ale do nafty tu ptakovinu, proti tuhnuti a bylo to v pohode. Takze u tebe bych mozna zkusil vymenit palivovej filtr. Ale jak rikam. Nejsem zadnej mechanik a tak to neber za bernou minci. S tim omezovacem ti neporadim, protoze sem to jeste do takovejch otacek nezkousel hnat :-). Ale zase kdyz to srovnam s oktavkou, tak tam omezovac je, takze s nejvetsi pravdepodobnosti je tady taky.

"anonym" [77.48.82.XXX] 27.07.2007  14:58

« Re: Re: otázky

a kolik ti to jede já tanm přes 160 nedostanu a myslím, že by to mělo jed víc ne..? Filtry jsem měnil nedávno.. komplet s rezvodákem...

"-- skrytý --" 28.07.2007  19:39

« Re: Re: Re: otázky

No tak to je divny, 160 tam dostanu v pohode a ani "me" :-) to nestoji mnoho namahy. Ja sem z ni vytah maximalne 190 asi by jeste malinko sla, ale uz sem to dal nezkousel. Tak to ti neporadim, to by chtelo asi opravdu navstivit odbornika.

neregistrovaný: "anonymus" [194.114.62.XXX] 18.09.2007  09:27

Vykon

Ked mate mensi problem s trakcio a s motorom a ked mate problemy s dosiahnutim max. rychlosti, tak odporucam si skontrolovat merac mnozstva vzduchu (pre tdi) a pp. geometriu vozidla.