Recenze

10 Majitel

Ford Cortina Eagle SS

9.67 Uživatelé

Hodnoceno: 45× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Ford Cortina, foto 1 Ford Cortina, foto 2 Ford Cortina, foto 3 Ford Cortina, foto 4 Ford Cortina, foto 5 Ford Cortina, foto 6 Ford Cortina, foto 7 Ford Cortina, foto 8
Ford Cortina, foto 9 Ford Cortina, foto 10 Ford Cortina, foto 11 Ford Cortina, foto 12 Ford Cortina, foto 13 Ford Cortina, foto 14 Ford Cortina, foto 15 Ford Cortina, foto 16 Ford Cortina, foto 17 Ford Cortina, foto 18 Ford Cortina, foto 19 Ford Cortina, foto 20 Ford Cortina, foto 21
 

Technické info

Přezdívka auta modrý blesk Rok výroby 1977 Koupeno ojeté palivo: benzin počet válců: 6 převodovka: manuální pohon kol: zadní

Popis vozu

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "R.a.d.u.s.".

Vítám Vás,

prvně bych chtěl uvést na pravou míru vlastnictví vozu. Majitelem vozu nejsem já nýbrž můj nevlastní otec, abych se tedy nechlubil cizím peřím :o)

Eagle SS Mk I je automobil vyrobený britskou firmou Eagle Cars Ltd., zaměřující se na stavbu cit carů. Tento vůz, stejně jako jiné modely, je postavený na začátku 80. let na podvozku Forda Cortiny (r.v 1977).

Jistě Vás napadá otázka, jak se dá takový vůz získat. Bude to znít téměř pohádkově. Po odkoupení Fordu Cortiny od jednoho starého pána za, věřte nevěřte, 300,- Kč se zrodila myšlenka sestavit z obyčejné Cortinky vůz na bázi Cortiny Lotus, naladěné pravda nikoliv do zelené, nýbrž do červené :o) To se povedlo asi po rok dlouhé, namáhavé a piplavé práci. Nicméně z auta se stal báječný "závoďák", který např. na Dnech otevřených dveří na Masarykově okruhu proháněl nejednoho o mnoho let novějšího sporťáka či kolegu v rádoby brutálně vytuněném vozítku. (Foto výsledného pečlivě vybroušeného diamantu níže)

Po asi dvou sezónách a úspěšném prodeji vozu do Rakouska za cenu, téměř 500x vyšší než byla cena pořizovací, byl jeho dalším snem Lotus Seven.
Bohužel zakoupený rám stavebnice obsahoval konstrukční vady a musel být reklamován. Naskytl se pak ke koupi vůz Triumph Spitfire Mk IV. Opět to stálo několik měsíců usilovné práce, aby se z oranžového ošklivého kačátka stal zázrak poutající pozornost všude, kde se objevil.

Nicméně, ještě pořád to nebylo ono. Ono svezení se v Triupmhu bylo spíše takové víkendové, chybělo mu stádo splašených koní jako v případě Cortiny. A tak, když se naskytla příležitost částečné vyměny a koupě zajímavého vozu, který se objevil v roce 2005 na Ecce homo ve Šternberku a pod jehož kapotou tlouklo ryze sportovní srdce, bylo vymalováno.

Dostalo se mu tak do rukou adoptované dítko přijaté dnes již takřka za vlastní. Po dlouhém přemýšlení co a jak došlo na spoustu zlepšování, pilování, předělávání vozu tak, aby to bylo auto s velkým A. Pod jeho kapotou burácí šestiválcový motor o obsahu 2800 ccc s téměř 180 koňskými silami, což je při jeho váze 820 kg síla téměř brutální. Vačka pod úhlem 288°, zvýšený kompresní poměr, zvětšené vyfukové sací ventily, odlehčený setrvačník a další úpravy jejichž pomocí uhání vůz obutý do pneu 225/60/15 vpředu a 265/50/15 vzadu hodně rychle ke dvousetkilometrové hranici.

CO však dělá z jízdy tímto vozem skutečnou raritu je zájem lidí. Ať už se jedná o řidiče, otáčející se za volantem a riskující zdraví, maminky s kočárkem, teenagery fotící si vůz foťákem na mobilu, odborníky oceňující vozidlo na mnoha srazech, kterých se účastí (Oldtimer festival, Ecce homo, Rosické rojení veteránů, Setkání veteránů v Bojnici a spoustu další) až po zahraniční turisty, kteří mění cenné snímky české architektury za letmé foto tohoto 108 cm nízko letícího modrého blesku. Výška a i k ní patřící nasedání jedalší věc, která musí být pečlivě nacvičená, aby si člověk mohl řádně užít požitek za volantem.

Nechte se tedy unášet alespoň představami a zážity, které jsem Vám nabídnul, o tom, jaké to je nejen vidět ale hlavně řídit NĚCO TAKOVÉHO!

Silné stránky

Vůz je jediný v republice a jedním z mála po celém světě (především v UK)

www.eaglekitcars.co.uk
http://www.eagleownersclub.org.uk/

Je postaven na veteránských značkách.

Slabé stránky

Takové nejsou, snad jen špatné české silnice.

 


Přidat názorDiskuse: Ford Cortina Eagle SS

Další vozy značky FordVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
9

Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…