Mini 3 door R50

Mini 3 door, foto 0 Mini 3 door, foto 1 Mini 3 door, foto 2 Mini 3 door, foto 5 Mini 3 door, foto 6 Mini 3 door, foto 7 Mini 3 door, foto 8 Mini 3 door, foto 9
Mini 3 door, foto 10 Mini 3 door, foto 12 Mini 3 door, foto 13 Mini 3 door, foto 14 Mini 3 door, foto 15 Mini 3 door, foto 16 Mini 3 door, foto 17 Mini 3 door, foto 18 Mini 3 door, foto 19 Mini 3 door, foto 20 Mini 3 door, foto 21 Mini 3 door, foto 22 Mini 3 door, foto 23 Mini 3 door, foto 24 Mini 3 door, foto 25 Mini 3 door, foto 26 Mini 3 door, foto 27 Mini 3 door, foto 30 Mini 3 door, foto 32 Mini 3 door, foto 34 Mini 3 door, foto 36 Mini 3 door, foto 37 Mini 3 door, foto 39 Mini 3 door, foto 40 Mini 3 door, foto 41 Mini 3 door, foto 42 Mini 3 door, foto 43 Mini 3 door, foto 44 Mini 3 door, foto 45 Mini 3 door, foto 46 Mini 3 door, foto 47 Mini 3 door, foto 48 Mini 3 door, foto 49 Mini 3 door, foto 50 Mini 3 door, foto 64 Mini 3 door, foto 65 Mini 3 door, foto 67 Mini 3 door, foto 68 Mini 3 door, foto 69 Mini 3 door, foto 73 Mini 3 door, foto 74 Mini 3 door, foto 75 Mini 3 door, foto 76 Mini 3 door, foto 77 Mini 3 door, foto 78 Mini 3 door, foto 79 Mini 3 door, foto 80 Mini 3 door, foto 81 Mini 3 door, foto 82 Mini 3 door, foto 83 Mini 3 door, foto 84 Mini 3 door, foto 85 Mini 3 door, foto 86 Mini 3 door, foto 87 Mini 3 door, foto 88 Mini 3 door, foto 89 Mini 3 door, foto 90 Mini 3 door, foto 91 Mini 3 door, foto 92 Mini 3 door, foto 93 Mini 3 door, foto 93 Mini 3 door, foto 94 Mini 3 door, foto 95 Mini 3 door, foto 96 Mini 3 door, foto 97 Mini 3 door, foto 98 Mini 3 door, foto 99 Mini 3 door, foto 100 Mini 3 door, foto 101 Mini 3 door, foto 102 Mini 3 door, foto 103 Mini 3 door, foto 104 Mini 3 door, foto 105 Mini 3 door, foto 106 Mini 3 door, foto 107

Přezdívka auta miňas Rok výroby 2004 Koupeno nové najeto [km]:135000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 150 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.2 maximální rychlost [km/h]: 200 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 150 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7.5

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "marec".

MINI bolo po celý svoj život hviezdou prvej veľkosti. A to nielen na ostrovoch, ale prakticky všade kde ho bolo možné stretnúť. Vyžarovalo z neho niečo nevšedné a jedinečné. Sex-appeal sa zmiešaval s aurou gentlemana a celok dokázal ovládať masy. Vyčaroval úsmev na perách aj ľuďom, ktorým do smiechu práve nemuselo byť. Je priam neuveriteľné ako dokonalé bolo MINI keď odolalo všetkým nástrahám života po tak dlhú dobu. A pritom bolo stále žiadané. Roku 1997 bol v Monaku predstavený Rover ACV30, ktorý bol konceptom upozorňujúcim na 30te výročie slávneho víťazstva MINI na Rally Monte Carlo. Od tej doby sa BMW usilovne pustilo do vývoja nasledovníka legendárneho Dávida medzi Goliášmi. Už roku 1997 uzrel svetlo sveta prvý koncept a v roku 2001 už bežala sériová výroba na plné obrátky.

Po 41 rokoch výroby kultového miniautomobilu určeného pre masy by si azda každý pomyslel, že to už je jeho záver. Koniec legendy, ktorá jazdí po svete v prakticky nezmenenej podobe. Mohol by niekto pre MINI urobiť niečo viac aby nezapadlo do zabudnutia
so všetkými svojimi úspechmi? Rozhodne áno, predajme ho BMW. Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ.

NEW MINI legenda omladená o 40 rokov
21. storočie si žiadalo moderný automobil. Nový MINI ôsmej generácie ním bez sporu je. Má všetky črty typické pre MINI z 60tych rokov ale odeté do najmodernejšieho kabáta. I keď tento automobil spadá do triedy miniautomobilov, je to jediný zástupca v prémiovom segmente. To je obrovská výhoda, z ktorej MINI ťaží. Pôvodný MINI nebol nikdy veľmi úspešný v USA ale novému modelu sa to podarilo prakticky okamžite. Jeho chytľavý pôvab učaroval snáď každému. Ten kto si ho môže dovoliť iste siahne po tejto voľbe, pretože niet malého auta s takým šarmom a s takou aurou aká vyžaruje práve z MINI. Jeho ôsma generácia, sa vyrábala ako trojdverový hot-hatch alebo ako štvormiestny kabriolet. Označenie motorizácie ostáva nemenné od roku 2000. Základnou pohonnou jednotkou sa stal radový štvorvalec o objeme 1,6 litra v modely ONE naladený na 90 koní a v modely Cooper na 115 koní. Tento agregát mal pôvod v americkom Chrysleri. Vo vrcholovej verzii nazvanej Cooper S dostal tento motor prepĺňanie mechanickým kompresorom a jeho výkon sa vyšplhal až na 163 koní. Pre milovníkov naftových agregátov sa do ponuky dostal aj model s označením ONE D. Na jeho pohon slúžil radový štvorvalec o objeme 1,4 litra s výkonom 75 koní pochádzajúci z Toyoty. Všetky motorizácie boli určené pre variantu s pevnou ako i skladacou strechou. K dispozícií bola manuálna 5stupňová priamo radená prevodovka pre model ONE a Cooper, pre Cooper S a ONE D bola štandardom 6stupňová manuálna prevodovka. Za príplatok bola k dispozícií aj automatická prevodovka CVT s možnosťou sekvenčného radenia až 6 predvolených stupňov. MINI ako člen prémiovej rodiny BMW si nemohol dovoliť neponúknuť bohaté množstvo výbavy. Interiér už v základe pôsobí príjemne a veľmi tradične, priamo sa odvoláva na predchodcu. Už v štandarde ponúkal bohatú bezpečnostnú výbavu ako ABS, ASR či 4 airbagy, palubný počítač alebo klimatizáciu. Cenník doplnkovej výbavy bol pre ôsmu generáciu takpovediac nekonečný. Každý kto si chcel svoje MINI individualizovať mal na výber z veľkého množstva obkladov, poťahov čalúnení a farebných prevedení. Každú farbu karosérie bolo možné skombinovať s kontrastnou strechou bielej alebo čiernej farby, prípadne ponechať vo farbe vozidla bez príplatkov. Ôsma generácia dostala po roku 2004 mierny facelift. Veľmi jemne boli pozmenené nárazníky a reflektory. Roku 2005 automobilka predstavila tri nové druhy výbav. Seven pre všetky modely okrem Cooper S;Park Lane pre všetky modely a Checkmate pre Cooper a Cooper S. To ostávalo ôsmej generácií už iba niekoľko mesiacov života ale za sebou mala ohromný úspech pretože sa predalo vyše 700000 modelov s kódovým označením R50.
Nová deviata generácia prišla roku 2006. Je vyhotovovaná v prevedení hot-hatch a v predĺženej verzii nazvanej trefne MINI Clubman, ktorá mala pred pár dňami premiéru za oceánom na autosalóne v Detroite. Kabriolet by mal prísť v polovici roku 2008, v ponuke preto ešte ostal kabriolet predchádzajúcej generácie. MINI deviatej generácie je technicky zasa o trochu vyspelejší. Na jeho pohon je určená pohonná jednotka, ktorá vznikla za spolupráce koncernov PSA Peugeot-Citroen a BMW. Ide podobne o radový štvorvalec o objeme 1,6 litra naladený na 95 koní v modely ONE, 120 koní v modely Cooper a Cooper S s preplňovaným agregátom poskytuje výkon 170 koní. Novinkou je označenie Cooper D, model poháňaný dieselovým 1,6 litrovým motorom o výkone 110 koní. Všetky modely majú štandardne 6 stupňovú manuálnu prevodovku, na želanie taktiež 6 stupňový automat. Novinkou modelového roka 2008 je aj u MINI systém Efficient Dynamics, ktorý výrazne redukuje spotrebu paliva a objem škodlivín a emisií z výfuku. K tomu treba prirátať športovo naladený podvozok a nesmiernu jednoduchosť ovládania a výsledkom je automobil, po ktorom zatúži nejeden mladý nadšený motorista. Deviata generácia oproti predchodcovi zasa o trochu narástla, ale s tým sa v novodobom trende stretávame pravidelne. K dispozícií je obrovské množstvo doplnkovej výbavy, taktiež určenej najmä na individualizáciu automobilu svojim majiteľom. Všetky tradičné prvky ostali aj v tomto prípade zachované.
V súčasnosti je MINI na celom svete tak populárne, že ostatné prémiové automobilky ako Mercedes-Benz a AUDI, najväčší rivali BMW, usilovne chystajú pre MINI konkurenciu. Je ale otázne do akej miery prekazia tomuto automobilu globálny úspech. Od roku 2001 totiž BMW vyrobilo už viac ako milión MINI výroba beží ďalej na plné obrátky.

Veľké plusy MINI
Dostatočne živý kultivovaný motor, veľká kapota ako tlama leva, skvelý podvozok, presné riadenie, krátke a presné radenie, odozva podvozka, retro image, pohodlný a prehľadný interiér, dobrý obraz v spňtnom zrkadle, nízky posed a celková jednoduchosť ovládania.

Malé mínusy MINI
Trochu vädnúce brzdy pri častom prudkom brzdení, málo odkladacích priestorov, málo miesta na zadných sedadlách, s ktorým sa ale pri takomto aute musí počítať, kolmé čelné sklo spoza ktorého zle vidieť na semafor a ostrekovač zadného skla. metalizované auto treba často umývať, na perleti tak špinu nevidieť :-)

tak tu už slová chvály použiť nemôžem, čo ma dosť mrzí, ale na Slovensku je to / bohužial / už tak. všetko bolo v pohode, po 15000km prišla prvá olejová výmena. prebehla úplne hladko a potom to začalo. keďže moje auto bolo vyrobené v máji / květnu / 2004 a predalo sa až v decembri / prosinci / tak stálo vyše pol roka u predajcu v showroome. pri cca 20000 km som prvý raz začul podivné zvuky od zadných kolies. prvých pár kilometrov som tomu nevenoval pozornosť a potom som sa nad tým zamyslel, spolu s tatkom a pár ľuďmi ktorí autám rozumejú. podozrenie padlo automaticky na ložiská, keďže auto dlho stálo na mieste, hoc ako nové, nohlo dôjsť k takzvanému prestátiu - ľudovo povedané. takisto môže prestáť aj guma a potom už pneu nemá pravidelný okrúhly tvar ale je niekde otlačená a deformovaná... tak som došiel do servisu BMW v banskej bystrici. šéfovi servisu som dokonale vysvetlil v čom spočíva problém a čo si prajem aby sa opravilo, auto bolo podotýkam ešte v záruke. chlapík ho prebral, spísal lejstro a povedal, že sa mi ozvú keď bude "hotové". odišiel som preč, k našim do firmy, ktorá mala priestory na tej istej ulici kde bol servis aj predajca BMW v BB. čiže videl som, že nejaký frčko v montérkach sa viezol v mojom aute po autostráde. kto bol niekedy v BB, tak po zvolenskej ceste smerom von z mesta, ale šiel odhadom cca 140+ km/h. nasralo ma to, ale nechal som tak, pokým som si po auto neprišiel, ukľudňoval som sa tým, že asi skúšali a overovali zrdoj podivných zvukov. veď to sa bežne robí, že sa zisťuje príčina problému za jazdy, ale že až za takej ostrej? evidentne si chalan skúšal čo Cooper dokáže lebo možno ešte v podobnom nesedel. o niekoľko hodín som sa vrátil do servisu a s ohromným zhrozením som sa dozvedel, že to niesú problémom ložiská / hoci evidentne boli / ale že to lomozí neviem ako nedokonalý výfuk, a že objednajú náhradný diel aby to spravili dodnes!!! pričom je tomu odvtedy skoro 3 roky ten diel je neviem kde /. ja som síce tvrdil svoje a odišiel som rozhorčený. prebral si auto a odišiel 200m na pozemok firmy mojich rodičov. až tam som si všimol, že pritom ako si overovali mnou tvrdenú teóriu vadných ložísk, zrejme skladali zadné kolesá a kdesi zapotrošili jeden stred disku - plastový kružok ktorý zakrýva náboj ;) . k elektrónu OZ bol špecifický a na jednom kolese chýbal. bolo mi jasné, že ho museli vytratiť niekde v servise. všetko sa to odohralo v piatok počas osláv 50tky jedného kolegu z práce, takže nechcel som robiť dusno. v ten ďen som sa ešte previezol do BMW a pripomenul som im, že mi dlhujú ložiská a stred kolesa ktorý museli pri pretekárskej jazde vytratiť a šéf servisu sa mi zaprisahal, že to nestratili. ajtak si myslím svoje, ale vysral som sa na to, objednal som si rovno dva náhradné od známych čo robia OZ oficiálne pre Slovensko, aby mi mohli niekedy inokedy stratiť v servise BMW ďalší. až na horko ťažko, keď sme s tatkom urobili nasledujúci týždeň pred riaditeľom BMW v BB rozruch okolo toho, že servisáci nepočúvajú zákazníkov a nevychádzajú im v ústrety a s pohrozením, že si sám opravím auto resp. nechám opraviť ložiska inde a pošlem list do mníchova o tom akí "skvelý" servisný team na slovensku v BB majú mi napokon auto opravili. objednali a vymenili zadné ložiská a dodnes sa miňas gúľa bez problémov. okrem tohto excesu už počas prevádzky iné podobne blbé zážitky neboli až pokým mi na inšpekčke zabudli vymeniť kabínový a asi aj vzduchový filter. to ma nasralo, ale do druhej akosi vydržal celkom spoko, takže nebolo o čom. v servisnej knižke to bolo zaškrtnuté ako vymenené a v reále nebolo. do 75000 km neboli s autom žiadne problémi / okrem bežných olejových výmen / až sa zrazu z ničoho nič začalo auto prehrievať. najskôr na to v servise nikto nevedel prísť, čo mohlo niečo také zapríčiniť veď servisujú v BB asi iba 5 MINI Cooperov / u nás nemá nik Cooper S, behá tu iba jeden ONE / takže o nejakých závadách na týchto autách nemajú mechanici aj napriek školeniam ani páru. tak som najskôr sám vystriekal nečistoty z chladiča. potom problémi na istý čas ustúpili a po asi 8000 km to začalo znova. auto už šlo do servisu a tam ho dali dokopy, vadná bola zrejme chladiaca kvapalina a zrejme to, že nezopol spínač vrtuľu ventilátora, prípadne čosi podobné. oprava si vyžiadala necelých 3000,- a zatiaľ auto funguje správne. o 3000km ma čaká ďalšia výmena oleja takže prevádzka až tak hrozná nieje. akurát po 85000km už má spojka dosť, takže uvažujem o výmene ale nie za sériovú, skôr nejakú športovú a chcem si dať 6kvaltovú prevodovku, lebo miňas ma potenciál isť aj viac ako 200km/h čo udáva výrobca. mne už tachometer ukazoval 224km / ten digitálny pod otáčkomerom v rámci palubného počítača / ale pri 7000ot./min už nastúpil obmedzovač. raz sa menili aj zadné brzdové obloženia,predné ešte nie, ale to je vec, ktorá sa opotrebuje aj na ferrari enzo, takže nestojí za ani za zmienku. potešilo že o tom informovala kontrolka na stredovom budíku, lebo nejaký úbytok brzdného efektu som nebadal. klasické výmeny u každého auta. čoskoro prídu naraz aj kotúče, ale nahradia ich vetrané športové namiesto sériových, takisto ako aj obloženie. ešte jedna pikoška. pred maskou sa zabývali prídavné diaľkové reflektory, originál MINI, ako s filmu Italian Job. na internete ako aj v každom katalógu origi príslušenstva k MINI je udané okrem kódu výrobku aj jeho cenofka, pochopiteľne, ale aj časové odhadnutie doby montáže. stálo tam 2 hodiny, cca. pamätám sa na to velice živo ako som to tam čítal. chalani v servise v Nitre, značkovom BMW pochopiteľne, kde som auto kupoval, to montovali skoro 7 hodín a mali veru čo robiť. neviem, asi som bol prvý v republike čo si nechal namontovať niečo také na MINI. alebo len prvý v nitrianskom kraji? chalanom to nemám za zlé, nejak sa naučiť musia, ale nie som rád, keď práve na mojom aute. urobili to naoko pekne, ale jednu vec posrali..auto sa nabíja energiou a keď zastanem a vystupujem, občas ma zvykne "kopnúť". statická energia mi dá ranu. nestáva sa to často, ale občas to prekvapí. a spolujazdkyniam to zvykne vadiť, keď sa im to prihodí :) a ešte jedna drobnosť. počas garancie sa mi stalo, že mi popraskalo sklo zadného reflektora, vtedy to bolo ľavé, teda to za šoférom, v rámci záruky mi to v pohode vymenili, hoci sa chvíľu čakalo na náhradný diel. a čo čert nechcel, po uplynutí garancie sa mi to isté stalo aj s pravým zadným reflektorom. 3tisícky ale za tú plastovú časť dať nemienim, to radšej vymením obe svetlá za LEDdiódové s chrómovým efektom za 200eur. keď došetrím samozrejme.

a btw. k tomu čo písal chlapík "xdrive" tiež z môjho mesta. on má skúsenosti s tým istým servisom asi preto dobré, že sa mechanici nemusia učiť riešiť niektoré závady na jeho X5ke lebo takých servisujú nezpočet. keď sa tam ale objavím so závadou ja, tak je každý raz problém, ešte to bezproblémové nebolo.
a posledná vec k tomuto..akosi sa mi vidí, že pravý xenon žltne, teda jeho svetlo. neviem či sa mi to iba zdá alebo je v háji výbojka. kto máte s origi xenónom podobnú skúsenosť, napíšte do diskusie ako ste to poriešili. mám tušáka že BMW dáva doživotnú záruku na fabrický xenon ale niesom si istý. zatiaľ svieti ale mierne inak ako ten ľavý sakra :/
a zabudol som napísať ešte jednu mierne podstatnú záležitosť - vymenené tyčky riadenia pri cca 70000km pretože už boli vybité ako svet - holt na tých našich cestách, ani sa im nečudujem, čakám dokedy to bude podvozok znášať.

s predajcom len tie najlepšie, chlapík, ktorému patril showroom kde som svojho miňasa kupoval je môj kamoš, a kámo aj tatkovi, čiže to bolo v pohode. samozrejme som nemal 799tisíc na stole a prišien na rad lízing ale to je OK. ešte mi chýba zopár splátok v tomto roku, lebo som to riešiel na 48mesiacov, ale uvažujem nad vykúpením od lízingovky. ani nie tak ja ale sponzor ;) keď to číta tak vie ktorý, pozdravujem, xexexe.

skrášľovanie a nejaká milá historka :)

Exteriér:
Taký malý show&shine. kde môže tak tam je chróm, predný nárazník i maska chladiča s prídavnými reflektormi, kryty zrkadiel, zadný nárazník. kľučky a linka popod okná je chrómovaná u každého MINI ako aj okolie predných reflektorov. British racing green vyzerá na slnku skvele, pre mňa najkrajšia farba na MINI a ešte k tomu aj strecha. ako doplnok by som vyzdvihol 7x17" OZ superturismoGT na ktorých auto v lete vyzerá o 100% inak ako na sériových "detských" 6x15".. ešte drobný doplnok v štýle show&shine je tabuľka okolo SPZ a anténa na streche. Postranné blikače pôvodne oranžové nahradili biele a vrámci úprav svetiel by som ešte chcel dozadu LEDdiody.

Interiér:
Toto auto skladal predajca ako individualku a neviem prečo mu nedal chilli paket... ?? btw nepotrebujem vôbec polokožu a vlastne mi aj vyhovujú látkové sedačky. časom mieniť prečalúňovať a dopredu chcem 2x sparco turino čierne. Obklad interiéru metalizoaný zelenkastý. vyzerá efektne ale strieborný by sa pre oživenie tmavého interiéru asi hodil viac. na podlahu som namiesto velúru / v zime nahradili koberčeky podlahové gumy / položil hliníkové koberce.. show&shine styl =) okolo otáčkomera, rýchlomera a výduchov ventilácie v strede palubnej dosky, či okolo radiacej páky a držiakov na nápoje vpredu takisto pribudol chrómový dekor. ešte chcem chrómik aj okolo stmavovača osvetlenia prístrojky a tlačidla výstražných svetiel ale akosi neviem u nás zohnať. neschopnosť predajcov doplnkov v BMW v SR nemá obdoby. dozadu pribudol spolujazdec cartman / postava z oblubeneho serialu a na go-cart feeling sa hodi aj menom / na čelné sklo potom GPS navi MIO C720 a antiradar ValentineONE.
jeden vynález mi ale na MINI takpovediac vadí a to je otvárač kapoty. nedal som to ako mínus ale prečo ho umiestnili pri nohách spolujazdca??? a poistka kapoty je potom pod reflektorom pred šoférom. taký malý lapsus? skôr to je tým, že v UK majú volant na opačnej strane a tak to robia v každom modely.

Motor:
Nie je žiaden šprintér ani ultramaratónec. jeho 115PS postačuje aj na svižnú jazdu naháňajúc sa s hocikým. dokáže jazdiť aj v meste / Banská Bystrica / za 6,8l čo je myslím oproti 9,2 udávaných výrobcom skvelá hodnota. ajkeď reálnejšia spotreba v meste je lehce nad 7l/100km. Mimo mesta auto nabáda k šanteniu takže udávaných 5,5l/100km som ešte v živote nedosiahol. RAZ 5,8l. Milo ma tento agregát prekvapil keď podal svoj životný výkon. Sedeli sme v aute piati, 2chlapi a vzadu 3 baby a auto šlo plný kotol - maximálny kalup a navigácia ukazovala okamžitú rýchlosť 195km/h pričom tachometer bol niekde za 200km/h. A to som nešoféroval ja a možné je že by šiel ešte viac ale už nebolo kam zrýchľovať, prišla zákruta do cesty. v budúcnosti uvažujem o nejakom tom ladení, ale zatiaľ nemám dosť mincí takže len uvažujem.. Sanie + Výfuk + ostrá vačka + športový podvozok = neuveriteľný zážitok. motor nepotrebuje vyladiť na 200PS, nejakých 130 ak z neho dostanem bude úplne stačiť na nekompromisné šantenie. už teraz v sériovej podobe poznať rozdiel medzi benzínom 95 a shell V powerracing.

Podvozok:
naladený neuveriteľne. nájsť jeho hranice dá dosť práce a najmä odvahy. mnohí silnejší súperi majú čo robiť aby sa ma striasli v technickej pasáži a nie každému sa to darí. záleží väčšinou od šoféra. podvozok ako taký j nastavený na športovú jazdu v ktorej sa cíti ideálne. s priečnimi nerovnosťami sa vyrovnáva úplne bravúrne, to skôr samostatne stojaca jama viac zabolí..lepšie sa im vyhýbať. bezmála 100000km SVK&CZ ciest sme prejazdili a ešte ani jeden tlmič neklepe. obdivuhodné. ajtak keď sa už vyskytne problém s podvozkom nahradí ho úplne nový nastavovací od H&R a pod kapotu príde chrómová vzpera Sparco.

Radenie:
Spočiatku sa mi guľatá hlavica radiacej páky zdala nepekná, najmä z prvotných obrázkov nového MINI ale v skutočnosti padne do ruky ako uliata. jej dráhy sú trocha krátke ale o to presnejšie. rýchle preradenie nieje nikdy problematické. Jediné čo ma na radení trochu škrie je nevôľa spiatočky zapadnúť každý raz bez "vŕzgnutia". dá sa na to zvyknúť alebo vhodnými otáčkami dopomôcť plynulému zaradeniu. Občas vadí že motor točí 4000ot./minutu pri cca 135km/h / navigáciových GPS - zrejme trocha presnejší údaj ako tachometer, jktorý má oddchýlku smerom nahor a ukazuje pri 4tisicoch takmer 150 /, čo je v konečnom dôsledku dosť. niekedy si hovorím, že by sa hodila aj šestka. počul som ale že ani s 6kvaltom to u MINI nieje omnoho lepšie.

28.8.2008 00:00

Nové potmehúdske fotky pridané. Ešte 1500km a ideme na druhú inšpekciu do servisu. Výmena oleja a filtrov samozrejmá, k čomu sa pridajú ešte aj sviečky, lebo miňas už kope pri jemnom pridaní plynu. Potom dodám vnemy ako funguje britský servis, výmena okna spolujazdca prebehla v pohode, za slušný peniaz a dosť rýchle. Ešte mi drobca aj vyumývali, no kto by to očakával :D:D

18.8.2008 00:00

Fotky kultúry po anglicky pridané. Takto umyté okno som ešte nemal. Nikdy nedokážem pochopiť ako niekto rozflákne autu okno iba tak, nič ho nezaujmúc. Blbé je že susedom takí istí haranti kradnú kolá - sláva bezpečnostným šroobam - krájajú pneu a podobne. Holt nič príjemné english style :-?

29.7.2008 00:00

Noviniek mame hned niekolko. Tak za prvu a najdolezitejsiu povazujem zmenu posobiska. Z banskej bystrice sme sa na isty cas presunuli do UK, do MANCHESTERu. Tu pracujem a takpovediac aj isty cas zijem takze mam tu drobca. ALE najdolezitejsia novinka na MINI je nova sada pridavnych dialkovych svetiel. Uz ziadne originalne prislusenstvo MINI / halogenove lampy /. Boli sice pekne, chromove, ale uz po necelych 4roch rokoch dosluhovali a chcelo to zmenu. a ked uz zmenu, ta poriadnu. S tatkom sme sa rozhodli pre HELLA Comet Xenon. Tie svetla svietia neskutocne paradne, ziadny halogen ani 10parov sa na toto nechyta. V tmavom lese v noci zapalim svetla a svietia takym sposobom ze strom osvetlia az do vysky dobrych 5-6metrov a to su este natocene mierne k zemi aby neoslnovali. Su paradne, velmi sa z nich vytesujem. MAju ale jednu nevyhodu. Nemozno s nimi iba tak preblikavat, pri prvom zapaleni potrebuju chvilu, spravidla take 3 sekundy aby sa xenon rozzhavil, potom je svetelny efekt najlepsi. Ak budem mat cas a njadem v okoli vhodne prostredie nafotim luc svetla z pohladu vodica. Zatial OLEEE

29.2.2008 00:00

úprava recenzie a pár novších fotiek.

Další vozy Mini 3 door

okrem toho prehrievania sa nič zvláštne nestalo.

pre mňa 100% ..dokázal som sa v tom aute presťahovať a i plne naložené vecami až po strop cestou z UK vyvinulo rýchlosť 185km/h navigáciových pri palbe na trajekt

pre mňa akurát, väčšinou sa v ňom vozíme dvaja, priateľka a ja .. plus nejaké batožiny .. nieje to žiadny karavan ale čo pár potrebuje, hravo uvezie

Go-kart feeling :)

športové naladenie podvozka sa mne pozdáva velice skvele ajkeď nutno podotknúť, že podvozok nieje tak kruto tvrdý že na dlažebných kockách z vás vytrasie dušu

akurát drahá havarijná poistka .. ale keď človek pozná niekoho na pravom mieste tak ani to nemusí byť tak hrozné

servisujeme sa po originalsky keď potrebujeme ..

keď sa dostaneme k úprave tak to bude aleluja, nateraz však 85kW bohato stačí na ohromné zážitky

podľa váhy nohy, ale som veľmi spokojný .. ide to aj za 5litrov 95ky ale aj za 12 .. dlhodobý priemer cca 50:50 mesto mimomesto máme 7,5l/100km

raj na zemi: 3500-4000 ot./minutu

chcelo by to anatomické sedadlo, aspoň šoférovi, ale štandard je tiež v pohode hoc na dlhé cesty to vôbec nieje dimenzované .. cesta cez Európu za 3 dni je ako za trest .. prdel mi stŕpne ma mesiac :D uvažujem o Sparco Torino

veľká spokojnosť .. už budeme potrebovať nové kotúče tak asi prídu na rad nejaké športové odvetrávané s náležitými brzdičmi a obloženým .. chcem červené strmene :-)

pre mňa akurátny, sedáky sú sklopiteľné, nevznikne síce úplná rovina ale odviezť sa dá aj menšia chladnička .. kombinovaná s mrazákom :D