Toyota Avensis (2007)

3.10.2007

Jelikoz je na moje.auto.cz Avensisu relativne dost a tato posledni generace je tady pomerne dost slusne popsana od dobrych recenzistu, vyjadrim se spis…

Toyota Avensis (Onyx)

PeT-a (RSKa) 03.10.2007  22:46

Recenze........

Máš ode mě tip na kvalitní recenzi - opravdu super. Auto skvělé......... :-) :-)

Onyx 03.10.2007  23:02

« Re: Recenze........

Dekuju. Si cenim :-)

foto Sleeper

Sleeper 04.10.2007  13:14

« Re: Re: Recenze........

Avensis druhé generace je moc pěkné auto. Někdo ohrnuje nos nad usedlým designem, ale mně se líbí.... A té slečně to opravdu, ale opravdu sluší! :-)

Onyx 04.10.2007  21:11

« Re: Re: Re: Recenze........

Diky Sleepere! Na tvuj komentar jsem slecne preposlal link :-). Rekla neco jako CHI CHI CHI CHI :-)

foto Umierneny

Umierneny 04.10.2007  07:55

Velmi prijemna recenzia, krasne rodinne auto, nech sluzi dlho. Davam tip na kvalitnu recenziu.

foto glemo

glemo 04.10.2007  08:39

Bortič mýtov

Ahoj auto vypadá skvele a výber auta je proste super.Keď sa kukneš na moje autá tak zistíš,že parkujem Omegu a ak bude nejaké ďalšie tak to bude prave Avensis.Toto auto jednoducho nemá chybu. K tomu vysokému posedu:niekde som čítal že to má Toyota spravené schválne.Proste kôli bezpečnosti na to aby si mal dobrý rozhľad musíš sedieť vysoko.Ešte jeden dotaz na záver.Vychádzalo cenovo o veľa viacej verzia s motorom 2,2 177k???Tá musí ísť ako bláznivá.Veľa bezporuchových kilometrov Ti priať nebudem pretože to s Toyotou po mojích doterajších skúsenostiach(LandCruiser4,7 V8) najazdíš ale prajem Ti veľa km bez nehody.4o sa bodov týka tak nie je o čom.10b :yes:

Onyx 04.10.2007  21:19

« Re: Bortič mýtov

Hmmm, mas paradni kocar. Taky jsem o nem kdysi uvazoval. Ohledne toho D-CATu si to bohuzel presne nepamatuju a ten cenik jsem vyhodil. Koukam ale na net a je to, jak jsem si myslel. Ta 2.2ka je o zhruba 3500€ drazsi (31.260€), 10% slevu dostane kazdej.
      Diky za body a hlavne za to prani. Preju Ti to samy!!! :yes:

neregistrovaný: "2.2 177k" [85.216.201.XXX] 13.11.2007  20:01

« Re: Bortič mýtov

Dovolim si reagovat na ten motor. Osobne mam Avensis a o D Cat som uvazoval, nakoniec som zostal pri "obycajnom" 2.2 D-4D - hned napisem preco.
      Mal som moznost vyskusat D Cat v Rav 4 aj v Avensis, ten motor je proste uzasny /zrychlenie, kultivovanost chodu, nizka hlucnost/ musim priznat ze v lepsi diesel som nesoferoval. To je jedna stranka, druha je ze ten motor je velmy citlivy na kvalitu nafty - a to dost, vyzaduje len kvalitnu bezsirnu naftu. Predajca ma varoval, ze natankovanie nafty s vysokym obsaho siry, alebo inak nekvalitnej nafty moze sposobit navstevu servisu, az vazne poskodenie motora. Samozrejme aj v SR sa da kupit bezsirna nafta, stoji cca o 4 sk viac ale hlavne mi nikto nezaruci ze to nejaky pumpar nezmixoval napr. s transformatorovym olejom. Tato skutocnost ma odradila. Aj ked kvalitne palivo by sa dalo zabezpecit tankovanim v Rakusku, auto by bolo nepouzitelne bez rizika napr. na cestu do Chorvatska. Opakujem, ze pisem co mi povedal predajca. Okrem toho je tam katalizator pevnych castic - cize dalsia vec co moze robit problem. Na zaklade uvedeneho som ozelel D Cat a mam klasicku 2.2 D-4D, ktora mi na rodinne jazdenie v sulade s predpismi plne postacuje a som nadmieru spokojny.
      Plne sa stotoznujem s recenziou na auto a prajem majitelovi vela stastnych km. Odo mna ma auto len jeden minusovy bod a to ze nie je moznost verzie 4WD. Inac je to rodinne auto mojich snov.

neregistrovaný: "khan" [82.119.120.XXX] 31.01.2008  22:57

« Re: Re: Bortič mýtov

Nazdar!
        Celkom by ma zaujimalo ak mate niekto dlhsie ten DCAT, piste svoje skusenosti, nachylnost na naftu a zivotnost tohgo systemu.

Xcem to kupit a nexcem a o D-CAbatiT :-)

Zatial co som sa docital tak by to malo byt bezservisne a na naftu to tiez nie je az take ufnukane ako pise hore kolega. Samo olej z trafaku zozerie tak max rusky traktor :-)

Onyx 03.02.2008  21:40

« Re: Re: Re: Bortič mýtov

Osobne bych to bral taky s rezervou. Pokud tam proste budes lejt naftu z normalnich benzinek (nenormalni benzinka = ta blizko byvalych JZD, atd.), tak bude vse v poradku. Jedinej problem D-CATu je ten, ze je proste drahej, protoze proste 180 konovej diesel si nechaji vsichni zaplatit (vcetne VW ve Skode RS). >:D

foto pargi

pargi 12.10.2012  10:55

« Re: Re: Re: Re: Bortič mýtov

Jednoznačně dobrá volba s dieslovým 2litrem. Co se týče spotřeby, k dvoulitru se D-CAT ani nepřiblíží a do spolehlivnosti vyhlášených toyoťáckých motorů ma taky hodně daleko. Navíc když jsem ho zkoušel v rav4, má ohromnou turbodíru, prodleva, než nafouká turbo, je snad víc než sekundová. Nakonec jsme skončili u 2litru benzínu :-)

foto Vette

Vette 07.07.2008  19:41

« Re: Bortič mýtov

Tu kritiku na D-Cat som pocul aj ja len od predajcu. Mam pocit ze maju skladovky len tie slabsie motory. Ked som vravel ze chcem len ten silny, tak ho maju len v kozi ktoru v aute nechcem. Takto sa asi snazia odradit zakaznikov od tych silnejsich verzii aby predali to co maju. Je to asi zla obchodna politika importera, ktory ten motor nema standardne v ponuke.

"anonym" [195.39.4.XXX] 04.10.2007  10:58

P.

Ahoj, krasny kocar, gratuluju :-) S vysokym posazem - snad si zvyknes :-) Kdyz mi dorazil fokin a vyrazil jsem na prvni projizdku, tak jsem myslel, ze sedim "na aute" a ne "v aute", skutecne pocit jako kovboj na konskem hrbetu (a to jsem mel sadadlo dole nadoraz) :-( Pak prisla zatacka a desny pocit, ze se prevratim... Samozrejme se jednalo pouze o nezvyk, ale bylo to neprijemne. Nakonec jsem si zvykl a zjistil, ze jizdni vlastnosti fokina jsou fakt neuveritelne a bat se clovek nemusi :-) Ted nastal opacny problem, mam OII, sedadlo pekne dole, ale prijde mi, jako kdybych lezl do tanku....a vzpominam s vlhkym okem na pohodlne "dodavkovite" nasedani... Jinak diky za info ohledne SPZ v Belgii, clovek se porad dovida neco noveho :-)

Onyx 04.10.2007  21:24

« Re: P.

Jak pises, uplne na doraz. Premejslel jsem, jestli se to neda nejak snizit, ale je to proste pevne ukotveny na drzakach, ktery jsou soucasti karoserie. A ty pocity pri jizde na zacatku jsou taky vystizny, proste je clovek blizko okna i strechy, proste trochu kachna na rane ;-). Nasedani do tanku mi prave doted vyhovovalo, ale jak rikam, uz si pomalu zvykam a prijde mi to cim dal min. ;-)

"-- skrytý --" 04.10.2007  11:48

jo

opravdu hezký auto,černá barva a zatmavený skla vzadu tomu seknou.Toyota je možná nejspolehlivější značka vůbec,navíc Avensis má pověst držáku,takže sponzor servisů určitě nebudeš a to je taky jedna z nejdůležitějších věcí.

Onyx 04.10.2007  21:33

« Re: jo

Svata pravda. Ted jeste aby se to naplnilo ;-)

"-- skrytý --" 04.10.2007  12:00

Navoněná kráska

Moooc hezký. Fakt. Málo kdy se mi tenhle model líbí, ale jelikož jsem na tmavá auta, tak prostě jo, jo, jo.
    Navíc jsme sousedi expatriati, tak to se také počítá. A možná se budeme stěhovat brzo z Holandska do Brusselu, tak si dělám fóra na silnice. Nikdy nevíš, kdy se bude hodit až budu někde odstavený u silnice s tou mojí hladovou bestií >:D

Onyx 04.10.2007  21:44

« Re: Navoněná kráska

>:D >:D :-D, no verim, ze kanystr v kufru nebude asi uplne od veci. Kazdopadne kdyby neco, tak se ozvi a vubec, kdybys jel kolem v ty svoji krasce, urcite se stav. Jedna z poslednich, co mi chybi do sbirky testdrivu japonskych legend. Preju hodne stastnych kilometru (a bacha na ridicak). :yes:

Poustnik 04.10.2007  20:49

Pěkné, veliké , černé , nové auto!

Gratuluji ke koupi! A jak to chodí v Belgii, to taky není k zahození, to se nám to tu pěkně schází, už je tu lecjaký kout světa...jen zkušenosti z Ruska nebo Gruzie, to by ještě měl někdo přihodit! Ať jezdí!

Onyx 04.10.2007  21:37

« Re: Pěkné, veliké , černé , nové auto!

Diky, diky! Ja taky gratuluju k Mazde. Moc se mi jeji designy v posledni dobe libi. At slouzi.
      No jinak v Belgii to jde dobre, uvidime jak dlouho se to jeste Belgie bude jmenovat, ale snad nam i pripadne zmena nijak neuskodi.
      Co me tady rozciluje z pohledu ridice je krome slusnych zacp jeste prednost zprava. Varuju timto vsechny, kteri se sem chystaji. Ve mestech se vyuziva opravdu hojne.
      A jak v USA? Cekam na odpoved od znameho, chteli bychom projet staty (pokud mozno pristi leto), ale nevim proc, neozyva se. Treba se potkame ;-)

Poustnik 13.01.2008  22:57

« Re: Re: Pěkné, veliké , černé , nové auto!

Tak v létě už tady asi nebudem, vracíme se na starý kontinent, ale nestěžuju si, máme se tu blaze....Ať ti jezdí a všechno nejlepší do nového roku¨! Hoj!!! :-) P.S. Nechtěli byste s Davidem 0600 uzavřít v novém roce příměří??? Jeho známky u tebe jsou smáznuté, jestli se nepletu a ty tvoje dvojky u něho pořád straší!!Vím, že mi do toho nic není, ale stejně...! Zdar! :-)

Onyx 14.01.2008  22:57

« Re: Re: Re: Pěkné, veliké , černé , nové auto!

Czis!
          No tak to preju stastny navrat. Pokud bys jel okolo, nezapomen se ozvat. Zajdem na pivko.
          Primeri s Davidem 0600 nevim, ale skore je opraveno na muj skutecny nazor.
          O. ;-)

foto theolli

theolli 23.03.2010  15:10

« Re: Re: Pěkné, veliké , černé , nové auto!

jo hlavě Antwerpen ve špičce >:D

foto Lubosss1

Lubosss1 05.10.2007  10:52

za 10b

pekna toyota, co viac dodat. ked budem velky, taku si kupim >:D

Onyx 19.10.2007  19:53

« Re: za 10b

Jasna vec Lubosssi 1 :-). Je to fajn auto.

"-- skrytý --" 06.10.2007  18:54

Parádní

Recenze je opravdu skvělá :yes: Avensis vypadá hodně dobře a s černou si myslím neudělal chybu, zvlášť když k tomu přičtu choromové doplňky :-) O výbavě ani mluvit nebudu, ta je 100% >:D U mě to máš za 40 ;-)

Onyx 19.10.2007  20:00

« Re: Parádní

Vostry skore!!! :yes: :yes: :yes: Diky! BTW: Vostry bawo >:-[]

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 07.10.2007  13:35

Avensiska

Nádherný auto, pěkná recenze! 10b, co dodat? ;-) :yes: Mrkni ke mně...

Onyx 19.10.2007  20:02

« Re: Avensiska

Diky! Mrknul jsem. Libi se mi jak pises. :yes:

foto stanci269

stanci269 09.10.2007  18:57

Pohrebak

Pekny cierny pohrebak >:D ale vazne velmi pekne auto a s paradnym motorom, nech sluzi ;-) :yes:

Onyx 19.10.2007  20:03

« Re: Pohrebak

>:D >:D >:D tak tak, z pohrebaku do pohrebaku. Tenhle ma ale grady ;-)

neregistrovaný: "MickeyMon" [194.121.90.XXX] 21.02.2008  13:49

Citlivost na naftu

Ten D-CAT je naozaj citlivejsi na naftu (su tam ine vstreky DENSO vs DELPHI). Dalsie problemy (horiaci DPF): www.autobild.de/artikel/100.000-km-dauer… Nebol by lepsi benzin ? Inak super kara o ktorej uvazujem aj ja (resp. Cor-Verso).

Onyx 22.02.2008  11:52

« Re: Citlivost na naftu

Ja nerikam, ze neni. Ale i kdyz je teda ten nas dvoulitr min citlivy, stejne mu dopreju to lepsi, co jde. Benzin bych asi koupil, kdybych od auta chtel sportovnejsi svezeni. Uprimne rikam, v Avensisu na sportovni svezeni zapomen. Natoz v Corolle Verso. Tohle auto proste musi makat a nejakej patek vydrzet, nic vic. Verim, ze to splni vrchovate. Hodne stesti s koupi.

foto matoza

matoza 04.03.2008  08:58

« Re: Re: Citlivost na naftu

bracho ma avensis 2.0l benzin s priamym vstrekom sice este ten predchadzajuci model a tiez uz mal problem s kvalitou benzinu, auto zacalo cukat, tak to radsej odstavil a odtiahol do servisu, inak recenzia je fajn,

foto mrazik

mrazik 17.04.2008  23:14

TTE resp. TF1

Onyx chci se zeptat, nezkousel jsi zjistova v Belgii ceny doplnku TTE resp. TF1 (podle me hezci) ? Tady jsou ceny dost ujety :-)

Onyx 26.04.2008  19:41

« Re: TTE resp. TF1

Ahoj mraziku. Na neco uz jsem koukal, ale i tady je to celkem hrozny. Nastesti se mi snad podari sehnat TTE volant za nejakou rozumnejsi cenu. Katalogova je myslim 300-400 euro bez prace! Myslim celkem masakr :-(. Musim rict, ze jsem videl uz asi dva Avensise snad se vsem doplnkama, co delaji a teda melo to konecne neco do sebe ;-). Pokud bys chtel neco konkretniho, napis. Muzu se Ti podivat a pripadne ti to i nejak poridit. :yes:

"-- skrytý --" 06.05.2008  18:33

NAFTA

Nazdar!
    Tak nakoniec som aj na ostal pri ten 2.0.
    DCAT je sleha ale okrem dialnice ten brutforce nema vyznam. Toto xodi akurat dobre a prijemna je spotreba.

A tu je otazka. Aku naftu beriete? Oplati sa shell vpower resp tie syntetizovane srakotky od OMV premium diesel myslim ?

diq

Onyx 11.05.2008  12:46

« Re: NAFTA

Ahoj Khane!
      Nejcasteji jezdim k Shellu a beru jejich zakladni naftu. Jednoduse protoze je tady jedna samoobsluzna benzinka a je to tam proste nejlevnejsi.
      Druhou zasadu mam, ze se proste vyhybam benzinkam, ktery proste nemaji mezinarodni jmeno. Maji vysoky standardy kvality a nezbyva nez doufat, ze u nich nedochazi k redeni paliv.
      Casem stale vidim, ze tenhle motor byla nejlepsi volba. Je vazne moc dobrej! :yes:

foto fezoj82

fezoj82 07.07.2008  16:26

« Re: Re: NAFTA

A ako je to spotrebou?

"-- skrytý --" 07.07.2008  19:24

« Re: Re: Re: NAFTA

Ahoj!

Ja jazdim priemer 5,92 presne , mam najazdene ale len cca 8000 tkaze este sa to mzono upravi. Jazdim 80-20, dialnice, mesto. Tankujem shell diesel, a tak 1/5 dam v power. Tichsie ale nepozorujem silnejsiu ani setrnejsiu prevadzku.

Tie 2.2 su trosku tricky, teda 110kW vie byt aj uspornejsia ale dcat papa cca 0,5L plus, aj tak je to na 130kW super. Dcat ale cepuju za nachylnost na naftu, nepotvrdene.

Ja som bral tu 93kw 2.0 lebo to abs staci a cena za dcat delo bola neumerna.

foto fezoj82

fezoj82 09.07.2008  08:23

« Re: Re: Re: Re: NAFTA

To je celkom dobra spotreba. Ja som si pozeral na spritmonitor-e a tam bol priemer 18 aut s 93 kW motorom 6,79 l/100 km. A to sa mi zda trosku vela. S priatelkou sme tiez objednali tu 93 kW, lebo 2.2 l je uz pre nu dost nebezpecny :-) Nuz uvidime, ako sa to bude vyvijat nam...

"-- skrytý --" 21.07.2008  12:02

« Re: NAFTA

Cau, tak ide o to ako jazdis, ak ides brzda plyn budes cca 6,7.

Ja mam do 6, presne 5,96
              zatial to tam vediem :P

Nijako sa pri tom neobmedzujem, dialnica 150, 160, ked je klud, napr vecer, aj ku 180. Okresky 100, plus obce striktne predpisovo, v tomto som mozno hlupak ale zivot ~ respekt.

Ked som skusal dialnice 140 tempomat, xodieval som cca za 5,5.
              Plus na okreske to taha vyrazne dole ku tym 5 co je realne.

Ten motor ale nie je super koli spotrebe, ta je uz dnes pomaly zanedbatelna (kurz USD a ropa a hlavne nenazrana politika), ale koli tomu ze to nasili na ave. Spolu s tou prevodovkou je to abs super vozitko. Pohodo, klud, prijemne zvezenie.

Ak zurivo potrebujes tlacit nizku spoterbu, kup traktor od vw, najlepsie tdi 66kW. To xodi aj na fritovaci olej a malo :-)

foto mikesh

mikesh 09.12.2009  00:47

« Re: Re: NAFTA

Se stejnym autem jeden jezdi 130kmh za 4.5l, druhy pri 140kmh za 5.5l, tak mam pocit ze jeden z vas keca a ten s temi 5.5l/100km to nebude :-)

foto Vette

Vette 07.07.2008  19:34

Avensis 2.2D-CAT 180PS

Ake mate skusenosti s tymto motorom. Ide hlavne o spolahlivost. Mam velmi lakavu ponuku na toto auto a ten motor ma zaujal uz davno. Pocujem na neho rozne nazory ale nepoznam ziadneho majitela.

foto Lubos-1

Lubos.1 23.09.2008  00:06

TTE

Pozeram sa na poslednu fotku - volant TTE a nemozem prist na rozdiely oproti seriovemu. Je hrubsi veniec? V com je ten volant vlastne iny?
    Som ale zvedavy na pruziny TTE, tiez o nich uvazujem. Mam podobny Avensis, ale sedan 2.2 150k.

Onyx 01.10.2008  23:29

« Re: TTE

Je podstatne tlustsi a taky jinak profilovany. Drzi se naprosto skvele a se seriovym tenkym se v podstate neda moc srovnat. Mam z nej fakt radost! :yes:

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 30.10.2008  15:16

motka

6kilo?

"-- skrytý --" 12.11.2008  21:50

TTE pruziny

Zdravim uz su namontovane ? Ako sa to javi s nimi ? Ake su skusenosti ?

Onyx 09.01.2009  18:59

« Re: TTE pruziny

nezlob se, ze pisu tak pozde.

Uz jsou tam. Jsem rad.

Auto se priblizilo sympaticky k zemi. Je to tvrdsi na kazdy spare silnice, ale nic dramatickyho. Pri brzdeni se predek netopi a nehoupe v zatackach. Odezva od podvozku se zlepsila a taky rizeni zpresnilo, takze v tehle smerech rozhodne zmena k lepsimu. Zadnou opravdu velkou ranu jsem za poslechnich 4K km netrefil, diky bohu.

Jak jsem tam ale dal ten vyfuk, tak na skutecne velkych zpomalovacich retarderech o nej skrtam. Jelikoz je z nerezu, tak to zas tak neva ;-).

Ted jsem s tim celkove spokojenejsi, takze OK.

Predni lizatko, prahy a kridylko TTE dam ale k prodeji. Nebudu je tam davat.

O.

foto Lubos-1

Lubos.1 13.05.2009  14:46

« Re: Re: TTE pruziny

Ahoj, ako dlho trvala vymena tych pruzin? Museli potom merat a pripadne nastavovat geometriu? Diky.

"-- skrytý --" 09.11.2009  14:12

Toyota servis v BXL?

docela mne pobavilo - shodou okolonosti jsem taky v BXL a taky s Avensisem (akorat stribrny:-). Chtel jsem se zeptat, kam jezdis na servis? Skoro vsade, kde jsem zatim byl mne naprosto zhnusili. To ale bohuzel mohu rict i o Toyota servisech v Praze. Po zkusenostech s nimi a Avensisem jako takovym nevim, zda bych si jeste nekdy Toyotu poridil...
    Zatim a predem diky za radu.

Onyx 20.11.2009  14:57

« Re: Toyota servis v BXL?

Ahoj! Omlouvam se, za pozdni reakci. Nevsiml jsem si.

Jezdim do garaze Montana. Je to kousek od Zaventeemu. Tento vikend budou mit den otevrenych dveri a jsou celkem fajn. Mohli bychom se tam treba sejit.

O.

"-- skrytý --" 23.11.2009  09:46

« Re: Re: Toyota servis v BXL?

tak to jsem zrovna minul:-) No stejne tu momentalne Avensis nemam. Pokecat kazdopadne nekdy muzem i tak. Kdyztak mi posli nejaky kontakt treba na dweller@email.cz

foto MiG-21

MiG-21 06.07.2010  22:50

člověče všecko prodáno

tuhle recenzi jsem otevíral jako poslední se slovy "tak tohle si nakonec nechal..." A ono zase ne :-) fakt sem zvědavej co bude další do "sbírky" :-)

Onyx 16.07.2010  19:13

« Re: člověče všecko prodáno

:-) ted mam tyden volno, takze super sance novinku poradne projet a pak sem neco zase hodit.

Neni to zadnej zazrak, ale jsem z toho maximalne nadsenej..

Sleduj proto peclive ;-)