Audi S4 (2004)

2.7.2012

Vážené čtenářky a vážení čtenáři moje.auto.cz, byl bych rád, kdybych Vám zde mohl představit svůj další automomobil. Jedná se o Audi S4 Quattro.…

Audi S4 (JacobS)

foto TomasPT

TomasPT 02.07.2012  16:24

krása

Auto nádherný a ten světlej interiér - pecka!!!!
    Jsem taky student, ale tohle můžu zařadit tak mezi auta snů.
    Jak jsi na tom s udržováním interiéru? Světlá kůže se mi líbí, ale všichni mi furt tvrdí, že bych to měl nonstop zaprasené.

Jacoob 02.07.2012  16:26

« Re: krása

Ahoj, je to přírodní kůže Nappa, takže to stačí otřít mýdlovou vodou. Není potřeba jakýchkoliv chemií, apod. To jsou vyhozené peníze. Přímo v Audi na Smíchově to také dělají mýdlovou vodou a potom jen impregnují. Moje odpověď je tedy taková, že světlá kůže se může umazat, ale pokud je to přírodní (nikoliv syntetická) kůže, tak se opravdu snado vyčistí. A děkuji za chválu, vážím si toho!

Mireon 02.07.2012  19:41

Nádhera

Velká gratulace! Moje srdcovka, akorát škoda že se nevejdu pohodlně za volant. Jinak by bylo jasno o příštím autě. Hodně šťastných Km s úžasným zvukem V8 ;-)

Jacoob 02.07.2012  19:45

« Re: Nádhera

Děkuji moc za pochvalu! Zvuk je nádherný. Opravud málo aut může nabídnout podobnou zvukovou kulisu. Jinak zkoušel jsi někdy delší jízdu? Já mám 189 centrimetrů a 100 kilo. Sice jsem sedačku postupně nastavoval asi dva dni, ale nyní sednu a mohu jezdit celý den v kuse.

EDIT: celoskořepina v RS4 mi záda potrápila mnohem více. Měl jsem možnost RS4 B7 ozkoušet na necelý den a tam už je to hodně o zvážení, zda-li jsou ty skořepiny dobrá volba. Vypadají lákavě, ale myslím, že pár majitelů zaplakalo.

Mireon 05.07.2012  20:35

« Re: Re: Nádhera

Ono u mě to bude asi tím že jsem zvyklej na allroada a ta S4 je přece jen užší. Sice jsem seděl v B7 po které jsem koukal. Měla taky ty stejný sedačky jak máš a čučel jsem jak vypadaly po 130000Km fakt pecka. Klidně bych řekl že auto má najeto míň, ale nakonec jsem to zavrhl. Prostě za volantem je na šířku o dost míň místa. O zadních sedačkách ani nemluvě, ale tam nejezdím tak je mi to fuk. Problém je i na moje cesty necesty i s podvozkem. Uvidíme třeba to ještě přijde. Chtěl bych ještě mít poctívý V8 než je EU úplně všechny zničí. :-(

Jacoob 06.07.2012  10:18

« Re: Re: Re: Nádhera

Já jsem před S4 dva měsíce jezdil s S500, takže když jsem přesedl do S4, tak jsem si říkal, že to asi nepůjde. Na druhou stranu když chci zatočit, tak auto opravdu zatočí :-). Podvozek je "problém", v porovnání s Allroad(em) je to samozřejmě ještě více znatelné. Na druhou stranu pokud je dobrá silnice, tak 99% automobilů které potkám, nemají žádnou šanci se mě v zatáčkách držet.

Mireon 06.07.2012  22:57

« Re: Re: Re: Re: Nádhera

Je to jasný. Docela často jezdím Insignií OPC a je to strašnej rozdíl i když mám allroada na první stupeň podvozku. U toho OPC je neuvěřitelný jak rychle se dá projet zatáčka aniž by vůbec začali pískat kola. (jsou tam 20ky).

Mireon 06.07.2012  23:01

« Re: Re: Re: Re: Nádhera

Jinak pokud by byl nějaký sraz. Tak bych se rád s tebou svezl. Další auto nemám stále rozhodnuté. Allroada si určitě nechám (nemá cenu ho prodávat a dostane ho skoro manželka). Taky se mi možná sníží nájezd Km, ale rozhodně to musí být kombi a automat ideálně čtyřkolka,ale obejdu se bez ní.

P.S. Proč zrovna profilovka SLR?

foto -Vojtas-

[Vojťas] 02.07.2012  21:08

Super kára

Měl jsem možnost řídit osmiválcovou S5 a byl jsem z ní stejně jako ty ze svýho mazla naprosto unešenej. A to jsem tomu ani nedával kakao, ale jel na pohodu. Auto ve mě budilo obrovskej respekt i při té malé rychlosti. Zvuk byl taky famózní.

Přeju hodně vykouzlených úsměvů :-)))

Jacoob 02.07.2012  21:32

« Re: Super kára

Děkuji za příspěvek! Samozřejmě, že garáže, tunely a podjezdy si vychutnávám :-)! S5 má čtyři výfuky se stejným zakončením jako Audi S4 B7, takže je v nízkých a středních otáčkách o něco tišší, než moje B6, ale i tak je zvuk brutální. Úplně nejvíc je zvuk u RS4, kde je bohužel problém, že jakmile člověk překročí rychlost cca 140km/h (3 500 otáček), tak zvuk nabírá na síle a po dvou hodinách už to bohužel otravuje.

foto boost-

boost. 02.07.2012  21:29

Geiles Auto

Pěkně napsaná recenze! B6ky se mi nikdy moc nelíbily, spíše B7. Ty měly taky osmiválce. Chris Harris v nedávném testu prohlásil, že první RS4 a ta předposlední jsou ty nejlepší RS4ky. >:-[]

Taky jsem překvapen stavem sedaček. Po 130 tisících jsem čekal horší stav. :-)

Ať to jezdí bez poruch a ty bez nehod. ;-)

Jacoob 02.07.2012  21:35

« Re: Geiles Auto

Ahoj, já to mám přesně obráceně. Kamarád má S4 B7 a moje B6 mi připadá taková divočejší, především zezadu. Když B7 tak RS4, na kterou jsem bohužel neměl rozpočet. Jinak auto je zachovalé. Myslím, že takové auto si již určitou péči zaslouží :-). A bez poruch a bez nehod to snad bude. Děkuji!

foto Matheas-Ropak

Matheas Ropak 03.07.2012  09:11

Luxusní záležitost Jacobsi , auto mých snů :-) veliká potvora co když se nastartuje je jako samo dunící peklo :).
    proto se není čemu divit , že hlasuji 3x10 a zároveň Ti na pár dní (2) dopřeji se hýčkat prvním místem v TOPce (shodím fotosoutěž) , protože toto autíčko si to zaslouží :-)

Matheas :yes:

Jacoob 03.07.2012  09:15

« Re: :)

Děkuji Ti a vážím si tvé pochvaly :-)! Startuji jen když mám otevřené dveře, abych si to pořádně užil. Je to hodně návykové a když startuji v uzavřené garáži, tak to je dvojitá porce zábavy.

foto billionaire

billionaire 03.07.2012  10:50

paráda...

Je to super kára a mat tak peniaze na benzin, moja volba by bola rovnaka. Gratulujem ! :yes:

Jacoob 03.07.2012  11:30

« Re: paráda...

Děkuji Ti za vzkaz a pochvalu! Spotřeba je vyšší, to máš pravdu. Na druhou stranu je to silný osmiválec a ani jsem nečekal, že budu jezdit za 10. Ale takové auto potřebuje celkově údržbu. Neumím si představit, že bych tam dal například kotouče a desky z druhovýroby, apod.

Mireon 05.07.2012  20:37

« Re: paráda...

Vím že je to asi rouhání,ale benzín se v tomto případě dá krásně vyřešit plynem. Kamarád má A8 s tímto motorem na plyn a najeto už přes 160000Km a naprostá spokojenost.

Jacoob 06.07.2012  10:20

« Re: Re: paráda...

U té A8 to jde ještě pochopit, i když já bych do toho nešel ani tam. Nevím, jestli je to dostatečný argument k dvojnásobné ceně paliva oproti plynu, ale miluji tu vůni benzínu :-)!

Mireon 06.07.2012  22:54

« Re: Re: Re: paráda...

Záleží kolik najedeš Km. Kdybych najel 20000Km ročně a míň tak bych do toho taky nešel. Ale při 50000 určitě ano. Navíc se tam vejde docela velká nádrž.

foto Lucaslegend

Lucaslegend 12.06.2013  21:56

zerie olej

cau. to je smutne citat ze ako si dopadol s autom :/

je to nejaka vada ktora je typicka pre tento motor??? ci predosli majitel sa hodne zle staral o auto??? to sa sudis s predajcom ktory ti predal to auto pouzite?

Jacoob 12.06.2013  23:02

« Re: zerie olej

Ahoj, auto mělo relativně pravidelnou servisní historii v autorizovaném servisu a já jsem v autorizovaném servisu pokračoval. Servis tedy rozhodně zanedbaný nebyl.

Jestli jde o typickou závadu nevím, bohužel. Už jen kvůli ostatním majitelům v ČR, na Slovensku a jinde doufám, že to typické není.

Ano, nyní se soudím s prodejcem automobilu (firma), jelikož na reklamaci v podstatě nereagovali a mysleli si, že to nebudu chtít řešit nějak vážně, jenomže já mám čím jezdit a čas mě netlačí.

foto Beekey

Beekey 20.06.2013  10:34

« Re: Re: zerie olej

co vic, ani zbytcne vyhozene penize ti nevadi.... Protoze hodnekrat clovek v podobnych pripadech neuspeje ani primo s automobilkou (nekolik pripadu uplne vadnych a desitky zavad a poruch vykazujisich Range Roveru, ktere jsou evidentne vadne jiz z vyroby, Amarok, kterej byl prodan jako novy, pritom byl zrejme bouranej a prestrikanej!, atd...), takze divit se u motoru, kterej je primo na sportovani stavenej, ze se po koupi jako ojete auto a po nekolika tisicich km posere, no je to urcite neprijemny, ale co presne chces reklamovat, nebo z jakeho duvodu presne? Jestlize to prodal jiz jako vadne, jedine tehdy bys uspel, samozrejme za predpokladu, ze ta vada byla skryta a neviditelna a ze to dokazes, nebo jeste v pripade, ze to auto nemelo takove vlastnosti, ktere byly v kupni smlouve uvedeny, tedy, ze bylo nebourane ( a pritom bourane bylo), ze ma rok vyroby 2004 ( a on je starsi) atd... Jinak je to zavada, ktera se projevila zrovna kdyz jsi to auto vlastnil, to se stava u ojetin. Proto bych do soudniho sporu sel jedine, kdyz jsi opravdu jistej, ze ta zavada byla jiz pri prodeji.

foto Bully-

Bully_ 20.06.2013  18:16

« Re: zerie olej

U ojetiny muzes skrytou vadu reklamovat pouze u prodejce, u ktereho sis vuz koupil. Navic musis mit nejenom presvedceni, ale predevsim dukaz o tom, ze to byla vada zatajena a byla na voze uz pri prodeji.
          Pokud chce ale majitel ojetiny reklamovat vadu u servisu kde nechava auto prohlizet, musi prokazat, ze slo o vadu, za kterou muze samotny servis. Bud ze ji primo zpusobil, nebo mu prokazat ze za zavadu muze on, pokud vyslovene garantuje bezproblemovy chod vozu pri pravidelnych prohlidkach u nej. Resp. ze sam servis muze za vzniklou zavadu tim, ze nedodrzel postup (body kontroly podle manualu) obvykly pri pravidelnych prohlidkach, cehoz primym nasledkem je zminena zavada. Ale to nepujde bez dobreho soudniho znalce a advokata.

Jacoob 22.06.2013  16:11

« Re: Re: zerie olej

Reklamovat pouze skrytou závadu vyžaduje dostatek síly, peněz na advokáta a soudního znalce, atd. Výhoda pro mě je, že prodejce automobilu byl dost veliký levák na to, aby zatajil další věci, které jsou součástí žaloby :-).

foto Bully-

Bully_ 22.06.2013  17:51

« Re: Re: Re: zerie olej

Potom ti preju at vsechno vyjde jak ma a v co nejkratsim terminu! :yes:

Jacoob 22.06.2013  18:11

« Re: Re: Re: Re: zerie olej

Děkuji Ti :-). Za mě to řeší pouze advokát - jelikož já v tomto směru vzdělaný nejsem, ale tuším, že již někdy na červenec je nařízené stání u soudu.

Jacoob 22.06.2013  16:07

« Re: Re: Re: zerie olej

Vzhledem k tomu, že probíhá soudní spor a moje.auto.cz je veřejná stránka (vč. této diskuze), tak se k reklamovaným závadám a celkově k soudu nebudu vyjadřovat. Prosím o pochopení v této situaci :-). Jakmile dospěje věc k nějakému závěru, tak se mohu rozepsat. Jen uvedu, že se samozřejmě nejedná jen o spotřebu oleje, ale od prodejce tam proběhly další levárny, viz. například tebou uvedený příklad s rokem výroby.

foto Beekey

Beekey 23.06.2013  03:56

« Re: Re: Re: Re: zerie olej

Jo, to samozrejme chapu, ani jsem nechtel slyset podrobnosti, spis jsem jen napsal jak to je.
            Jinak s tim rokem vyroby, to je podle me jiz dostatecny duvod k tomu aby ta smlouva byla neplatna, prece ti prodal neco, co neodpovida udajum uvedenym v ty smlouve.
            Tak at to dobre dopadne!

foto roox

roox 26.06.2013  00:16

naše soudy

moc hezký auto... škoda, že to skončilo jak to skončilo (teda probíhá).... mám podobně špatnou zkušenost... koupený auto, který se po 4měsících na skrytou vadu motoru zastavilo... takže se taky soudím a je to docela peklo... přeji ať aspoň tenhle případ má dobrej konec....

Jacoob 26.06.2013  08:21

« Re: naše soudy

Šel jsem do toho s tím, že to nebude sranda, ale na druhou stranu si nenechám líbit takové jednání, že prodejce mi nabídl odkup automobilu s cenou nižší o nějakých 100 000 Kč, než byla kupní cena. To na mě působilo jako vysmívání se do ksichtu. Tak snad to dobře dopadne.

foto roox

roox 26.06.2013  22:58

« Re: Re: naše soudy

tak to je síla... se divím, čeho jsou lidi schopný... no vlastně po svech zkušenostech se nedivím ničemu.... každopádně kára za to nemůže, chyba je vždy mezi sedačkou a volantem ;-)

foto peterpan

peterpan 14.08.2013  19:55

Óda na radost

Tomu říkám srdcař V8, pochopitelně máš moje sympatie a i závist >:D Né, vážně, v dnešní naftové "uchrochtané" Evropě jak kdyby auta s atmosférickým srdcem a emocema vymizely. Díky Tobě a podobným zaplať pánbůh, že ne ;-) A :yes: za pořádnou recenzi. Přeju hodně prožitých km !

foto peterdld

peterdld 19.05.2014  15:42

audi s4

mohl bych poprosit kontakt na byvaliho majitele tohohle vozu?moc by mi to pomohlo diky