doktorbartollo (muž 41 let) Poslat zprávu

Hyundai i30 Comfort 1,6 MPI AUTOMAT

Hyundai i30, foto 1 Hyundai i30, foto 2 Hyundai i30, foto 3 Hyundai i30, foto 4 Hyundai i30, foto 5 Hyundai i30, foto 7 Hyundai i30, foto 8 Hyundai i30, foto 9
Hyundai i30, foto 10 Hyundai i30, foto 11 Hyundai i30, foto 12 Hyundai i30, foto 13 Hyundai i30, foto 14 Hyundai i30, foto 15 Hyundai i30, foto 16 Hyundai i30, foto 17 Hyundai i30, foto 18 Hyundai i30, foto 19 Hyundai i30, foto 20 Hyundai i30, foto 21 Hyundai i30, foto 22 Hyundai i30, foto 22 Hyundai i30, foto 23 Hyundai i30, foto 24 Hyundai i30, foto 25 Hyundai i30, foto 25 Hyundai i30, foto 26 Hyundai i30, foto 27 Hyundai i30, foto 28 Hyundai i30, foto 29 Hyundai i30, foto 31 Hyundai i30, foto 32 Hyundai i30, foto 34 Hyundai i30, foto 35 Hyundai i30, foto 35 Hyundai i30, foto 36 Hyundai i30, foto 37 Hyundai i30, foto 38 Hyundai i30, foto 39 Hyundai i30, foto 40 Hyundai i30, foto 41 Hyundai i30, foto 43 Hyundai i30, foto 44 Hyundai i30, foto 45 Hyundai i30, foto 46 Hyundai i30, foto 47 Hyundai i30, foto 48

Přezdívka auta i30 Rok výroby 2012 Koupeno nové najeto [km]:500 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1591 výkon [kW]: 88 kroutící moment [Nm]: 156 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.8 maximální rychlost [km/h]: 192 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 378 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.8 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

HYUNDAI i30 COMFORT 1,6 MPI

Výbava plus: automatická 6. stupňová prevodovka, panoramatická presklenná strecha, bezkľúčový vstup, automatické svetlomety, elektrické sklápanie spätných zrkadiel s osvetlením, manuálna klimatizácia, navigačný systém s dotykovou obrazovkou, parkovacou kamerou a bluetooth, vyhrievanie sedadiel, zadné parkovacie senzory.

PREČO PRÁVE TENTO DRUH VOZIDLA ???

Auto, ktoré som posledné štyri roky používal bol Ford Focus 1,8 TDCi TITANIUM X. Bolo to auto spoľahlivé, priestranné, naozaj sa nemôžem na Fofa sťažovať, ale keďže som aj ja o štyri roky starší, tak aj moje požiadavky o ideálnom aute sa zmenili. Búrlivácke obdobie malých havárií, súperenia kto skôr odíde z križovatky sa pominuli a ja som od auta začal očakávať nasledovné: keďže život plynie rýchlo, všade zhon a hluk, tak sa mi začalo cnieť po aute, kde bude kľud, pokoj a pohodlie. Proste auto, kde si počas presunu z bodu A do bodu B oddýchnem. A keďže na Mercedes-Benz S-classe nemám, ojazdené autá taktiež neprosím, tak som sa začal obzerať po aute, ktoré by mi tieto moje požiadavky splňovalo.

AKÉ BOLI POŽIADAVKY ???

Automatická prevodovka:
väčšinu času jazdím po meste, kratšie trasy, takže určite automat. Ak si teraz niekto myslí, že sa budem o chvíľu nudiť, tak sa mýli - v rodine sme mali už 3 autá s automatom a ja si ho nemôžem vynachváliť. Priznám sa, stal sa zo mňa pohodlný človek :) aaaa ešte jedna dôležitá vec: máte stále voľnú ruku pre Vašu spolujazdkyňu :))))

Benzínový motor:
vo Fofovi som mal diesla. Spotreba super a nemal som filter pevných častíc - taktiež super. Vadil mi hluk motora, ktorý rezonoval v mojich ušiach skoro neustále. Vadilo mi, že v zime keď som išiel do školy sa auto vôbec nezohrialo a okrem toho, že mi fúkal stále studený vzduch do tváre, tak si myslím, že som motor iba ničil (ročne najazdím okolo 15 000km).

Pohodlný podvozok, dobré odhlučnenie:
Fofo mal 16-ky kolesá 205/55. Nebudem sa dlho rozpisovať, proste mal zle odhlučnené podbehy, prejazd kamienkami bol ako v mixéry, výtlky bratislavských ciest zvládal tak na trojku. V novom aute som chcel vzduchový podvozok, dvojité zasklenie okien a plno peny medzi zemou a vnútrom... Keďze na ten spomínaný Mercedes nemám, tak som zvolil kompromis a to: benzínový motor, 15-ky kolesá s balónovými pneumatikami.

Presklenná strecha:
vždy som túžil po tom, že s priateľkou odstavíme auto v noci na lúke, zložíme sedačky a pozeramé cez panoramatické okno na hviezdy.... A druhý dôvod je taký, že moje povolanie mi nedovoľuje vo veľkej miere používať klimatizáciu, takže aj preto otváracia strecha.... Napríklad aj kvôli tomu som si do i30 neobjednal dvojzónovú automatickú klimatizáciu. Mal som ju vo Fofovi a využil som ju celkovo asi 10krát a aby som ju mal len kvôli tomu, že vidím, koľko stupňový vzduch mi fúka do interiéru, sa mi zdalo tých 500,-Euro zbytočne vyhodených...

Bezkľúčový vstup:
tak súvisí to zrejme s mojou pohodlnosťou, no v každom prípade je fajn, keď nemusí človek hľadať po vreckách alebo v taške kľúče od auta.

PREČO PRÁVE HYUNDAI i30 ???

Rozmýšlal som o veľa autách: od Oplu Meriva, cez Chevrolet Orlando a VW Golf Plus až po novú Kiu Ceed. Čo ma presvedčilo??? Jednoznačne cena, ktorú mi ponúkol importér Hyundai a predvádzacia jazda s i30.
Keďže s tatinom som spoločníkom vo firme a máme vo firme viac ako 2 autá, tak som sa dostal do skupiny "Fleetový zákazník". Zarhňovalo to perfektnú zľavu (25%) plus odpočítanie DPH (20%). Takže z ceny auta, ktorá bola 20 690,-Euro sme sa dostali na hooooooodne nízku úroveň, na úroveň takého Suzuki Swift :) No a predvádzacia jazda mi vyrazila dych. Nemyslel som si, že kórejské auto bude až také dobré. Pred pár rokmi by som o Hyundai ani neuvažoval. Teraz ho mám doma. Jazda bola tichá, pohodlná, auto bolo priestranné, pekné a s dobrou výbavou. Keď som odchádzal s nezáväznou ponukou, s dojmami z predvádzacej jazdy a sadol som si do Fofa, naštartoval a rozbehol sa, tak ten rozdiel oproti i30 bol naozaj priepastný. Takže som dal Fofa do inzercie (do 12 hodín som našiel kupca) a mohol som ísť objednávať i30. Dodacia lehota mi bola povedaná 2 mesiace, na sklade nikde túto špecifikáciu nemali. Povedal som si - nevadí, mám bicykel, je leto, aspon sa mi zlepší kondička! Auto nakoniec prišlo po 3 mesiacoch (viď skúsenosti s predajcom) a po vybavení všetkých náležitostí sa mohlo ísť konečne pre neho !!!!

VÝBER VÝBAVY A MOTORA:

Prečo nie STYLE ale COMFORT ???
Vo výbave Style boli 17 palcové disky, ktoré som ja nechcel napriek tomu že sú krásne (kvôli komfortu pruženia), polokožené čalúnenie, ktoré som tiež nechcel (v rodine máme autá s koženými sedačkami a v lete sa na nich potím a v zime mi je zima), monitorovanie tlaku v pneumatikách (ktoré pri nízkych teplotách zvykne nefungovať), dvojité dno kufra (zbytočne zmenšuje kufor), samozatmavovacie spätné zrkadlo (ktoré vo Fofovi nefungovalo vždy na 100%), dažďový senzor (ktorý fungoval vo Fofovi tak na 15%) a mnoho iných ďalších zbytočností, ktoré zvyšujú cenu auta a riziko poruchy. Po tých rokoch za volantom presne viem, čo od auta potrebujem a čo je pre mňa zbytočné, takže kvôli tomu výbava COMFORT.

Prečo nie GDI ale MPI ???
Rozdiel je tam 15 koní, o 0,7 llitra menšia spotreba (v továrenských podmienkach) a mierne lepšia dynamika. Objednal som MPI z dvoch dôvodov. Prvý bol, že motor GDI sa nedal kombinovať s výbavou Comfort a druhý dôvod je taký, že GDI-čko má priamy vstrek, čo je u Hyundai-u relatívne nová technológia, priame vstreky sú taktiež náchylné na kvalitu paliva a MPI-čko je už osvedčený motor, ktorý pre mňa znamená menej strachu z poruchovosti. A tiež ak by som v budúcnosti uvažoval o LPG, tak na MPI-čko sa dá domontovať :)

Prečo nie KOMBI ale HATCHBACK?
Najprv som bol rozhodnutý kúpiť kombik. Človek by si mal predsa kupovať väčšie auto ako to čo mal doposiaľ :) No ale po zvážení všetkých pre a proti som sa nakoniec rozhodol pre hatchback. Dôvody?? Za 4 roky spolužitia s Fofom som maximálny objem batožinového priestoru využil presne 6x. Správne typujete, bola to cesta na dovolenku. No a napriek tomu sme sa do Fofa štyria ľudia zmestili (4 kufre, jedlo, minerálky, alkohol, chladnička). Takže kvôli tomuto kupovať kombík a cestovať po celý rok s nadváhou v podobe vyššej pohotovostnej hmotnosti, spotreby a mať dlhsie auto a o to horšie parkovať v Bratislave, a dať za kombíka o 1500 Euro viac, tak som si povedal, že hatchback mi bude stačiť aj za cenu toho, že kupujem veľkostne také isté auto :)

PRVÉ DOJMY:

Prvý dojem z exteriéru auta:
na začiatok musím povedať, že tie tie originál 15-ky plecháče vyzerajú naozaj hrozne. Už sa teším, keď prezujem na čierne hliníkové disky. Biela farba autu svedčí, s panaromatickou strechou ešte viac. Auto má diodové denné svietenie a ja konečne nemusím zakaždým zapínať svetlá (mám automatické zapnutie - vypnutie svetiel). Na zadnom kufri sa mi páči znak Hyundai, za ktorým sa skrýva parkovacia kamera - keď sa vysunie, vyzerá to veľmi efektne (dúfam, že sa to nebude kaziť). Všetky štyri dvere sa zatvárajú ticho a ľahko - oproti Fofovi je to o triedu vyššie. Páči sa mi, že auto má zadné hmlovky na obidvoch stranách. Svetlomety majú funkciu na prisvecovanie zákrut - príjemné v noci. Auto má celkovo vyvážené tvary, ktoré sa mi páčia, som zvedavý, či tento názor budem mať aj o pár rokov.

Prvý dojem z interiéru auta:
páči sa mi bezkľúčový vstup. Prídem k autu, stlačím tlačítko na kľučke (Renault je v tomto lepší, tlačítko tam nie je, iba senzor), automaticky sa auto odomkne, spätné zrkadlá sa dajú z "parkovacej polohy" na normálnu, osvieti sa mi priestor pred dverami a môžem nastúpiť. Dokonca sa osvetlujú aj kľučky predných dverí !!!! Vo vnútri stačí iba stupiť na brzdu a stlačiť na krátko tlačidlo Štart. Presklenná strecha je taktiež paráda - tým istým tlačítkom sa najprv odtiahne roletka a potom sa okno otvorí. Ak chcem preč iba roletku a nechať zatvorenú strechu, tak na to slúži iné tlačidlo - dobre vymyslené. Strecha znižuje priestor nad hlavou, ale s mojimi 192 cm som sa v pohode dopredu zmestil. Nad hlavou mám tak 15cm miesta... Vzadu je to už horšie, ale tam sedávať nebudem... Materiály v interiéri sú veľmi kvalitné - samozrejme myslím v rámci triedy. Sedadlá sú mäkké, pohodlné - mne to vyhovuje. Vo Fofovi ak si dobre ešte pamätám boli športové sedačky, držali telo veľmi dobre, ale pri vystupovaní keď som sa podoprel rukou o sedačku som cítil v sedačke kov, ktorým je tvarované sedadlo - toto by sa podľa môjho názoru nemalo stávať. Trošku mi vadí, že lakťová opierka sa nedá posúvať. Keby som nesedel skoro celkom vzadu so sedačkou, tak mi bude vlastne v aute úplne zbytočná...toto je prvé veľké negatívum!!! Navigačný systém s dotykovou obrazovkou má peknú grafiku, no odozva na "ťukanie" po display-i by mohla byť lepšie. Problém je v tom, že na display musím silnejšie "ťukať". Parkovacia kamera má dobré rozlíšenie, vidno priestor aj v noci a odklápanie kamery na kufry zatial funguje :))) Odkladacích priestorov je dostatok. Oproti Fofovi si konečne mám aj kde odložiť moj Samsung Galaxy Note. Vo Fofovi som ho musel mať buď pred riadiacou pákou alebo v mieste na poháre... Čo je v i30 skvelé - do dverí sa zmestí 1,5 litrová flaša s nápojom!!! - veľmi dobré (vo Fofovi mi lietala v priestore pre nohy za mojim sedadlom) Bluetooth je ovládané cez volant, počuť dobre a ani tí čo mi volajú sa nesťažujú, párovanie prebehlo bleskovo. Nahral sa mi tam aj môj telefónny zoznam, takže všetko mám poruke, mobil ani nemusím vyťahovať z tašky. Geniálne je hlasové ovládanie navigácie a telefónu. Stačí vedieť trošku po anglicky (update na Slovenčinu by mal byť v najbližších dňoch) a nemusíte dávať ruky preč z volantu! Ďalšie veľké negatívum je pre mňa absencia automatického spúšťania a dvíhania bočných okien (okrem vodičovho)... vo Fofovi som si na to zvykol a využíval som to veľmi často. Ďalej musím kritizovať kufor. Nevadí mi jeho veľkosť, ale spracovanie. Na kufri je vidno, ze sa šetrilo na materiáloch. Keď si spomeniem na kufor Fofa, tak kvalita použitých materiálov bola oveľa vyššia. Jeden klad kufra som našiel - je tam 12V zástrčka napríklad na chladničku...

Prvý dojem z jazdy:
veľmi dobrý. Komfort a ticho, to sú moje prvé dojmy z jazdy. Motor vôbec nepočuť, 15-ky kolesá odfiltrujú naozaj každú dieru podľa mojich predstáv. Cítiť, že auto má pevnejšiu karosériu, nekrúti sa ako sa krútilo Fofo. Veľa ľudí sa tu sťažovalo na hluk od pneumatík KUMHO. Mne dali vo výrobe našťastie HANKOOK Eco. Čiže pneumatiky s nízkym valivým odporom + nižšou spotrebou. Odhlučnenie podvozka na týchto pneumatikách nie je najlepšie, ale znesiteľné (na krásnom lesklom asfalte je v aute ticho, na hrubom počujem súvislý zvuk). Automatická prevodovka radí veľmi hladko, pohodlne. To sa oproti maminmu Citroenu C3 ani nedá porovnať, no tatinova 5. stupňová automatika v Ssangyongu od Mercedesu je lepšia. Výhrady mám hlavne pri podraďovaní, kde cítim jemné "kopnutie". Niekedy mám pocit, že prevodovka nevie správne odhadnúť, kedy zaradiť ďalší prevodový stupeň...ale to sú už detaily. Momentálne v zábehu by som rád využíval režim ECO prevodovky, ktorý tam ja ale nemám (neviem či ho zabudli namontovať, alebo k MPI-čku sa nedodava ?? ). V zákrutách sa auto trošku nakláňa, daň za tie pneumatiky, ale jazdiť športovo som sa odnaučil zvyšujúcimi sa cenami za palivo :)

Prvá priemerná spotreba:
po 1km: 28 litrov na 100 km :)))
po 100km : 8,6 litra na 100 km
po 300km: 7.9 litra na 100 km
po 400km: 7.6 litra na 100 km

Jazda z 60% mesto, 40% okresky.

po 600km: 6,4 litra na 100 km

Jazda z 95% okresky, 5% mesto.

TUNNING ??? SKÔR DOVÝBAVA....

Disky:
dlho som rozmýšlal nad farbou i30. Nakoniec ešte pred objednávkou som sa rozhodol pre bielu farbu. Prečo??? Biela farba je momentálne IN a v kombinácii s čiernou strechou a čiernymi diskami vyzerá skvelo !!! Takže si idem kúpiť čierne zliatinové 15-ky disky - kvôli zachovaniu komfortu. Viem, väčšie by vyzerali lepšie, ale tak radšej nech to vyzerá horšie ako keby som mal celý čas počas šoférovania nadávať na každú jamu... Chystám sa ich kúpiť na jar, takže dovtedy použíjem čiernu farbu (plasti dip) na puklice, ktoré budú slúžiť už kúpeným zimným pneumatikám (Continental TS850).

Polep:
Chcem dať čiernu farbu na prednú masku (myslím ten biely "pás" kde je namontovaná ŠPZ-tka), podľa môjho názoru kontrast bielej a čiernej bude ešte väčší a pre mňa bude predná maska celistvejšia a rozmýšlam nad polepom vonkajších spätných zrkadiel. Už mám objednaný spomínaný Plasti Dip v čiernom (na youtube si nájdete veľa vídeií o tomto produkte a vyzerá to byť super vec). Akonáhle sa na to odhodlám, tak dám do galérie fotky. Ak si to rozmyslím, dám Vám vedieť v novinkách :))

RESUMÉ:

Myslím, že som si vybral dobre - klop klop. Toľko výbavy a pohodlia za takú priateľskú cenu, čo si človek môže viac priať :) Dúfam, že sa tá cena neprejaví v podobe korózie, neodpadnú mi dvere počas jazdy alebo také niečo :)
Po prečítaní tejto recenzie si možno niekto povie: "blázon, kvôli automatu, streche a tichu od motora si niekto kupi nové auto?". A ja mu dávam za pravdu ......som blázon...... ale keď tá zľava sa proste nedala odmietnuť!!!!

V diskusii som Vám k dispozícii na zodpovedanie Vašich otázok o aute...

Ďakujem Vám za prečítanie si mojej recenzie.

- pohodlie
- ticho
- veľmi dobrý automat so 6. stupňami
- na kompaktné auto veľa miesta
- parkovacia kamera a bezkľúčový vstup
- panoramatická strecha

- rádio iba so 6 reproduktormi
- lakťová opierka sa nedá posúvať
- automatické bočné okno iba na strane vodiča
- zle odhlučnený podvozok (nie je to najhoršie, ale lepšie by mohlo byť...)

Zatiaľ žiadne, a dúfam, že ani nebudú. V novinkách Vás budem oboznamovať s poruchami, opravami a samozrejme aj s garančnými prehliadkami.

Záruka je 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, 5 rokov mobility a 5% zľava na garančných prehliadkach počas 5 rokov.

KÚPA:
Slečna Kabourková v Auto Palace Bratislava bola veľmi milá, ústretová a promptná. Všetko čo vedela vysvetlila, predvádzaciu jazdu vybavila okamžite aj napriek tomu, že čakala objednaného zákazníka. Vybavila mi aj menšiu dodatočnú zľavu, takže naozaj spokojnosť.

DODANIE AUTA:
Auto som objednal 11. 06. 2012 a bolo mi povedané, že bude dodané do dvoch mesiacov. Nakoniec však auto prišlo 11. 09. 2012, čiže presne po troch mesiacoch. Bola to chyba zamestnanej pani na logistike. Bolo mi povedané, že klamala predajcov o objednávkach a dodávke vozidiel. Takže v tomto smere mám na Auto Palace ťažké srdce, takže druhýkrát pri objednávaní auta sa poistím s termínom dodania (nebol som sám, ktorý čakal na auto). Našťastie slečna Kaboruková mi vybavila náhradné vozidlo až do času, kedy mi príde moje objednané auto, takže spokojnosť (dostal som ix35, ktorú mimochodom musím pochváliť, naozaj VYNIKAJÚCE auto).

VERDIKT:
Ako sa ale hovorí: "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú", takže uvidíme ako sa bude importér správať pri opravách a garančných prehliadkach. Úprimne, neočakávam od toho päť hviezdičiek....

24.8.2014 12:55

Zhrnutie po dlhšej dobe...

Takže po najazdení 55000km môj malý súrhn kladov a záporov o aute.

KLADY:
- bezkľúčový vstup, bez neho ďalšie auto nechcem
- parkovacia kamera, bez nej ďalšie auto nechcem
- komfort pruženia na veľmi dobrej úrovni
- odhlučnenie taktiež (ak nerátam, že pri zlom povrchu cesty je hluk od kolies)
- spoľahlivosť (okrem pár vecí)
- relatívne dobrá spotreba na 1,6 MPI a automatická prevodovka (7,3 litra priemer za 55000km)
- veľmi príjemné sedadlá (ani po 700km trase necítim chrbát)
- motor "nežerie" olej
- vo vnútri veľmi priestranné aj kufor je dostačujúci

ZÁPORY:
- v automatickej prevodovke občas "cítiť" preradenie, no na 70% radí bez rozpoznania
- ako aj ostatným z prvej série auta sa mi odlupoval volant (garančka)
- ako aj ostatným z prvej série auta mi odpadla chrómová lišta (garančka)
- auto je nízko posadené (občas šuchnem obrubníky)
- pri vyšších vonkajších teplotách mi pri nerovnostiach búcha panoramatická strecha
- pri plnom obsadení auta cítiť, že zadné tlmiče idú na doraz (toto som u žiadneho auta ešte nespozoroval)
- pri upgrade navigácie v servise mi prestala navigovať navigácia, tak to muselo ísť na garančku - 2X (prvýkrát po výmene sa objavoval ten istý problém (zrejme ju nevymenili ako mali), druhýkrát už všetko OK a odvtedy funguje na 100%) - nepovažujem to ako veľký zápor auta, ale musel som niekoľkokrát navštíviť servis kvôli tomu a človeka to otravuje...
- po pršaní alebo keď umyjem auto, tak pri sťahovaní vodičovho okna píska guma na dverách...
- auto nemá automatické zatváranie a otváranie okien pri stlačení dialkového ovládača
- hodiny iba na navigácii, dátum chýba úplne. Prečo????

Napriek týmto výhradám by som si i30 kúpil opäť, ale Hyundai by musel všetky moje napísané zápory odstrániť :-) rozumiem, že všetko je o úspore nákladov, ale podľa môjho názoru v dnešnej dobe by mali byť tieto veci v aute samozrejmosť. Ak to vedia urobiť v novej limuzíne Hyundai Genessis, tak to musí ísť aj v i30 :-)

Majte sa pekne

7.11.2012 14:18

Pneumatiky

Prezul som na zimné pneumatiky Continental TS850. Novinka roka 2012,ktorá vyhrala pomaly všetky testy. Som s nimi zatiaľ spokojný, uvidíme s napadnutim prvého snehu. Komfort jazdy sa malinko zlepšil ale pneumatiky sa mi zdajú trosku hlucnejsie. Auto inak funguje na 100% takze som rad. Majte sa pekne.

28.9.2012 14:19

Búchanie zadnej nápravy

Takže nakoniec to nebola zadná náprava, ale pri prejazde nerovností pri nízkych rýchlostiach to búchajú zadné sedačky. Keď som ich sklopil, tak to prestalo a v aute je krásne ticho. V servise sme sa dohodli, že sa to pokúsim "opravit" sám a keď sa mi to nepodarí, tak sa na to pozrú v servise. A ďakujem Hyundai fóru, že mi pomohli s rozlúsknutím tejto záhady :)

24.9.2012 20:27

po prvej 1000 kilometrov...

Silné stránky:
-vynikajúci bezkľúčový vstup
-auto tiché a komfortné
-spotreba cca 6,7 litra na 100km
- priestor
-auto sa mi zdá celkom živé do tých 80km/h

Slabé stránky:
-pri prejazde väčších nerovností sa ozve buchnutím panoramatická strecha
-nízky predok (pri parkovaní z obrubníka ho vždy šuchnem)
-hodiny nie sú na palubovke, čiže keď vypnem monitor, neviem koľko je hodín

Závady:
-pri prejazde nerovností mi niečo búcha v zadnej náprave. Idem sa objednať do servisu. Takýto zvuk som mal na Focusovi, keď som mal vymlátené silentbloky.... Výsledok napíšem v novinke...

17.9.2012 11:49

Tak. Disky sú už vyfotené a fotky si môžte pozrieť v galérií.

16.9.2012 18:13

Disky

Takže dnes som natriekal Plasti Dipom puklice. Auto vyzerá oveľa oveľa lepšie. S čím som sa stretol prvýkrát bolo, že puklice sa nedajú len tak zobrať, ale musia sa vyšróbovať šróby. Je to hrozná práca, ale zas proti zlodejom fajn (ale tak kto by také puklice kradol že.... ) Zajtra nahodím fotky.... Inak s autom som maximálne spokojný. Čím ďalej sa šoféruje lepšie. Spotreba sa stále drží na 6,5 litra.

Přidat názorDiskuse: Hyundai i30 Comfort 1,6 MPI AUTOMAT

Další vozy Hyundai i30

niekoľko malých závad (volant, navigácia, lišta)

Fiat Ducato to nie je, ale myslím si že tak akurát :)

Veľmi dobrá. Mám 192 cm a zmestím sa všade :)

pohodové auto na presun z bodu A do bodu B

Veľmi dobrý. Občas je počuť rana od podvozku a zle odhlučnený podvozok

uvidíme....

uvidíme....

viem do čoho som išiel...

viem do čoho som išiel...

vynikajúce odhlučnenie

cítim sa dobre, to je najhlavnejšie...

spokojný

našiel som tam aj 12V :)