Opel Senator CD 3.0i 24V C30SE

Opel Senator, foto 1 Opel Senator, foto 2 Opel Senator, foto 3 Opel Senator, foto 4 Opel Senator, foto 5 Opel Senator, foto 6 Opel Senator, foto 7 Opel Senator, foto 8
Opel Senator, foto 9 Opel Senator, foto 10 Opel Senator, foto 11 Opel Senator, foto 12 Opel Senator, foto 13 Opel Senator, foto 15 Opel Senator, foto 16 Opel Senator, foto 17 Opel Senator, foto 18 Opel Senator, foto 19 Opel Senator, foto 20 Opel Senator, foto 21 Opel Senator, foto 22 Opel Senator, foto 23 Opel Senator, foto 24 Opel Senator, foto 25 Opel Senator, foto 26 Opel Senator, foto 27 Opel Senator, foto 28 Opel Senator, foto 29 Opel Senator, foto 30 Opel Senator, foto 31 Opel Senator, foto 32 Opel Senator, foto 33 Opel Senator, foto 34 Opel Senator, foto 35 Opel Senator, foto 36 Opel Senator, foto 37 Opel Senator, foto 38 Opel Senator, foto 39 Opel Senator, foto 40 Opel Senator, foto 41 Opel Senator, foto 42 Opel Senator, foto 43 Opel Senator, foto 44 Opel Senator, foto 45 Opel Senator, foto 46 Opel Senator, foto 47 Opel Senator, foto 48 Opel Senator, foto 49 Opel Senator, foto 50 Opel Senator, foto 51 Opel Senator, foto 52 Opel Senator, foto 53 Opel Senator, foto 54 Opel Senator, foto 55 Opel Senator, foto 56 Opel Senator, foto 57 Opel Senator, foto 58 Opel Senator, foto 59 Opel Senator, foto 60 Opel Senator, foto 61 Opel Senator, foto 62 Opel Senator, foto 63 Opel Senator, foto 64 Opel Senator, foto 65 Opel Senator, foto 66 Opel Senator, foto 67 Opel Senator, foto 68 Opel Senator, foto 69 Opel Senator, foto 70 Opel Senator, foto 71 Opel Senator, foto 72 Opel Senator, foto 73 Opel Senator, foto 74 Opel Senator, foto 75 Opel Senator, foto 76 Opel Senator, foto 77 Opel Senator, foto 78 Opel Senator, foto 79 Opel Senator, foto 80 Opel Senator, foto 81 Opel Senator, foto 82 Opel Senator, foto 83 Opel Senator, foto 84 Opel Senator, foto 85 Opel Senator, foto 86 Opel Senator, foto 87 Opel Senator, foto 88 Opel Senator, foto 89 Opel Senator, foto 90 Opel Senator, foto 91 Opel Senator, foto 92 Opel Senator, foto 93

Přezdívka auta Opel Senator Rok výroby 1990 Koupeno ojeté najeto [km]:184480 palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2969 výkon [kW]: 150 kroutící moment [Nm]: 270 zrychlení 0-100 km/h [s]: 7.8 maximální rychlost [km/h]: 256 počet rychlostí: 4 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 530 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 10.3 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "GhostRider15".

Dlho som rozmýšľal či uverejním recenziu svojho oplika veľmi ma mrzelo, že sa tu žiadna recenzia Opla Senatora nenachádza.

Je to moje prvé auto dostal som ho na 18ku bohužiaľ rok stálo nemal som peniaze na prevádzku. Za ten rok som na ňom s času na čas pracoval, aby bolo bezpečné v prvom rade nové brzdové obloženie,nastavenie ručnej brzdy, nechal som vyčistiť vstrekovače ultrazvukom, pretesniť výfuk, výmena lambda sondy a žiaroviek. Konečne som sa dočkal zaplatil zákonnú poistku a moja prvá cesta smerovala na stanicu Technickej a Emisnej kontroly. Veľmi ma potešilo, že oplik prešiel kontrolami a mohlo sa začať jazdiť.

Zatiaľ som sním absolvoval 6250km.

Jazdí sa sním perfektne Motor 3.0i 24V 150kw je najsilnejší sériovo montovaný spolu s automatickou 4stupňovou prevodovkou odvádza skvelú prácu. Predbiehať nieje žiaden problém podvozok je príjemný tlmiče sú nastavitlné v 3polohách: 1.Comfort auto prijemne hltá nerovnosti a snaží sa vám zabezpečiť najväčšie pohodlie, pri rýchlosti nad 115kmh sa kvôli bezpečnosti automatický prepne na stredne tvrdé tlmiče. 2.Medium stredne nastavenie tlmičov to je taký kompromis optimalne nastavenie. 3.Sport tlmiče sú tvrdé využívam najčastejšie cítim sa bezpečnejšie hlavne pri prejazde zákrut auto drží pevne stopu a minimálne sa nakláňa. Motor zo systémom Dual Ram od 4000ot poriadne potiahne. Prevodovka je príjemne odstupňovana:
1ka 90kmh

P Parkovanie
R Spiatočka
N Neutral
D Drive - ekonomický režim
3 radí od 1 po 3stupeň pri vyšších otáčkach.
2 radí 1 a 2 vyžíva sa pri jazde v kopcovitom teréne plnom zákrut
1 dosahuje maximalného brzdného účinku
* Zimný režim
S sportový režim môj oblúbený :) auto využíva plný výkon motora

+ Spoľahlivosť
+ Výkonný motor (príjemný zvuk)
+ Veľa miesta pre posádku
+ Veľký batožinový priestor (530l)
+ Na svoj vek má bohatú výbavu (ABS,2zonova Klíma,El.Okna,Centrál,Alarm s pohybovými čidlami,Palubný počítač tempomat, vyhrievané sedadla,El.vyhrievané spätné zrkadlá, Audio 6reprakov a pod)
+ Lacné náhradne diely s porovnaní s inými značkami

- Korózia hlavne zadná časť v okolí dverí.
- Zle sa s autom dlhým 4885mm parkuje v meste.
- Spotreba na ten obsah nieje zlá ale na peňaženke pociťujem

AutoTrend v Bratislave nie moc dobre skúsenosti neochotný personál viac sa k tomu nevyjadrujem. Veľa veci som sa naučil opravovať si sám a za pomoci kamarátov, ktorý sú zástancami Oplikov a ich rady si veľmi vážim (Pozdravujem Rendu,Radka,Martina).Nakoniec mám jeden obľúbený servis kde sa o môjho oplíka radi postarajú.

Kupovaný s Pezinka ako nepojazdný bez papierov Bola nutná oprava Nová Vačka, Ventily, a všetko s tým spojené. Vtedy sme mali Senator B C30NE.

Modre podsvietenie tlačítok miesto pôvodného žltkasteho.

Jedného dňa som sa pustil do výmeny nesvietiacích žiaroviek v stredovej konzole. Keď sa mi nakoniec podarila rozobrať bola to riadna fuška som sa rozhodol, že obyčajne žiarovky 12V 1.2W vymením za modré vysoko svietivé LED Diódy ktoré vydržia podstatne dlhšie než žiarovky popritom som sa snažil zachovať originalitu El. inštalácie diody som namontoval tak aby nebol problém hocikedy ich vymeniť do pôvodného stavu z obyčajnými žiarovkami.

23.11.2008 00:00

4. 1000km Všetko v najlepšom poriadku. :)

1.11.2008 00:00

Dnes som robil čistenie a voskovanie karosérie pred zimou aby bola karoséria dokonale chránená.

13.9.2008 00:00

Dnes ďalšie jubileum 3. 1000km so Senatorom. Všetko bez problémov v poslednej dobe si v meste držím vynikajúcu spotrebu okolo 11.5l na 100km pritom jazdím celkom rýchlo.

31.8.2008 00:00

31.8.2008
Som sa vybral s Oplíkom na výlet najazdil som 230km priemerná spotreba 9l na 100km s odstupom času musím povedať ,že výmena oleja filtrov a pridania prípravku Sonax (prípravok na prečistenie palivového systemu) bola správna investícia motor si spokojne pradie a podpísalo sa to aj na výkone motor ide živšie pružnejšie reaguje a pýta si menej benzínu.

6.8.2008 00:00

6.8.2008
Dnes som sa pustil do výmeny oleja kúpil som Valvoline Durablend 10W-40 nahodil som nový olejový filter aj vzduchový filter nech sa autíčku lepšie dýcha a do plnej nádrže som nalial prípravok SONAX na prečistenie palivového systému.

5.8.2008 00:00

Dnes som sa zastavil v Opli pre filtre už ich mali na sklade. Musím pochváliť personál za ochotný a priateľský prístup.

4.8.2008 00:00

Dnes objednané v autorizovanom stredisku Opel Nový vzduchový a olejový filter.

28.7.2008 00:00

Dnes som prekonal dalších 1000km s oplíkom. Za ten čas bolo všetko v najlepšom poriadku lejem do neho len benzín a zmes do ostrekovačov a preventívne som dolial olej do automatickej prevodovky po hranicu max.

21.6.2008 00:00

Pridané fotografie z ošetrovania karosérie.

3.6.2008 00:00

Výmena hallového čidla sa oplatila, prijemne sa to prejavilo na chode motora je živší ochotne ide do otáčok :) a na moje prekvapenie klesla spotreba pri úspornej jazde som si držal 8.5l na 100km. Pri využívaní plného výkonu motora spotreba vybehla na 11l čo považujem za veľmi dobrú hodnotu.

31.5.2008 00:00

31.5.2008
Dnes je veľmi dobrý deň podarilo sa mi vymeniť hallove čidlo :)konečne mi zhasla kontrolka chyby motora a motor ide neporovnateľne lepšie do otáčok, motor dostal speť život čo mu predtým tak chýbal.

30.5.2008 00:00

Dnes som konečne (už bolo na čase :D) prezul pneumatiky, letné GoodYear Eagle Ventura vyzerajú super. :)

25.5.2008 00:00

Dnešných 80km s ťažkou nohou na plyne sa podpísalo na spotrebe 12.5l na 100km. Zistil som že mam zlé Hallove čidlo bude nutná výmena.

22.5.2008 00:00

Dnešný výlet 115km 90% mesto 10% mimo mesta spotreba 11.3l na 100km a vypálená žiarovka signalizovala mi to aj kontrolka na prístrojovke.

20.5.2008 00:00

20.5.2008

13.2.2008 00:00

13.2.2008
Dnes som s oplikom prekonal prvých 1000km. Nebol žiadny problém dúfam ,že aj naďalej to tak vydrží. :)

3.1.2008 00:00

Po odjazdení niekoľkých stoviek kilometrov som sa rozhodol doplniť recenziu o nejaké moje postrehy.
1.Jazdné vlastnosti sú skvelé v interiéry nič nevŕzga auto sa chova predvídateľne, brzdy sú výborne.
2.Musím takisto pochváliť výborne odhlučnenie ani pri vyšších rýchlostiach (cez 180km/h) nepočuť hluk valiacich sa kolies takisto aj nápor vetra. To vo veľkej miere prispieva k pohodliu cestovania.
3.Musím pochváliť výborne pracujúce tlmiče na našich rozbitých cestách. V riadení a interiéry cítite len veľké otrasy.(napr rozbitú cestu ktorá sa križuje s električkovým pasom.

3.11.2007 00:00

Vymenené staré autorádio na kazety Sony XR-C33R za novučičké CD MP3 autorádio Panasonic CQ-C1405N lepšie rádio prispelo aj na kvalite zvuku. Hra to neporovnateľné lepšie.

30.11.2001 00:00

Dnes sa mi Oplík vrátil zo servisu vymenené náplne, filtre a urobená kompletná prehliadka. Maximalna spokojnosť dnes najazdených 120km v najvačších zápchach spotreba 12.2l na 100km. Celkom prijatelná.

Další vozy značky Opel

Som spokojný auto ma nikdy nenechalo na pol ceste.I keď bol nejaký problém ktorý signalizovala Kontrolka chyby motora oplik ma vždy doviezol do servisu.

V meste moc praktické nieje.

Auto je veľmi priestranné ale mohlo by mať viac odkladacích schránok

Perfekné kto sa niekedy v Opli Senatory viezol vie o čom hovorím.

Veľmi dobrý ani po dlhých hodinách jazdy sa necítite unavený a nič vás nebolí :))

Výborné investujem len do bežnej údržby občas nejake to čidlo treba vymeniť nič vynimočné.

Niektoré sú lacné iné zas drahé horšie je že niektoré už nemajú vôbec.

Výborný motor od 1500ot disponuje 90% tociveho momentu je to fakt cítiť a keby ste čakali, že mu vo vyšších otáčkach dôjde dych tak sa mýlite od 4000ot začne pracovať systém Dual Ram a poriadne vás zatlačí do sedadla. :)

Docela v pohode dialnica pri 130ke 8.5l Bohužiaľ mesto mu nesvedčí a hlavne krátke vzdialenosti po Meste kde sotva zahrejete motor vtedy papa statočne aj 13l.Pokial prechádzate mestom zo zahriatým motorom 11l i menej. Mimo mesta som isiel za 10.3l

Veľmi nízka v kabíne počujete len príjemný dunivý zvuk Radového 6valca. To je hudba pre moje uši nepotrebujem ani rádio. :)

Sedla nemajú výrazné bočne vedenie ale sú veľmi pohodlné a nízko položené pri vystupovaní sa cítim jak keby som vystupoval z športiaku :D Samozrejme predné sedadla sú výškovo nastavitelné no ja ich mam úplne dole tak mi to vyhovuje :)

Brzdy sú jak sa patrí na tak veľké auto Výborne 4x kotúčové brzdy. Ručná brzda je nezavyslá bubnová.

Pomerne veľký 530l hovorí za všetko. :) Je veľmi dobre pristupný vďaka pomerné veľkému otvoru :) A veľmi oceňujem že sa dajú sklopiť sedadlá alebo len stredná opierka cez ktorú možno prevážať aj dlhé predmety.Vľavo rezervné koleso originálny elektrón.:)