Škoda Octavia (2009)

10.2.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "blažin". Po 4,5 letech jsem se rozloucil C-Maxem 1.6TDCI a koupil tuhle Skodovku.Auto jsme opet kupovali…

Škoda Octavia II Combi (blažin)

Dacánek 10.02.2009  14:03

octavia III???

možná se ted projevim jako uplnej idiot, ale žil jsem v domění, že tohle je prostě jen facelift OII.. nikde sem neslyšel ani nečet že by to byla OIII... tak jak to je?? :-!

Novic (Porsche team/GT-R team) 10.02.2009  14:07

« Re: octavia III???

technicky to je O3 protoze v 60.letech se octavka taky delala ale automobilky kdyz treba 20.let nevyrabi to auto a pak znovu jo s stejnym jmenem neni to 2generace ale opet 1 protoze to je jako kdzy vymre rod Novaku a za dvacet let bude mit opet nekde prijmeni novak nebude to Novak II. >:D

takze je to porad OII

Dacánek 10.02.2009  14:12

« Re: Re: octavia III???

>:D skvěle vysvětleno :yes:
        jsem teda rád že sem měl pravdu, a ani sem se neztrapnil ;-)

foto Matt26

Matt26 10.02.2009  14:16

« Re: octavia III???

Správne, mal by to byť len facelift. Aj keď úprimne, dosť nepodarený. Teraz je tá predna maska tak hnusna, ani fabia ani superb. Ale to je len názor. Každopádne to chce ešte pár riadkov a hlavne fotky. ;-)

Dacánek 10.02.2009  15:02

« Re: Re: octavia III???

naprosto souhlasim, OII před faceliftem je mnohem hezči, ale combik se mi nelibi ani před an po faceliftu... jedinej pěknej combik od škody je OI...teda podle mě :-)

PeT-a (RSKa) 10.02.2009  16:15

« Re: Re: Re: octavia III???

mě se libí. Řekl bych že lepší než před faceliftem.

prosil bych více fotek interiéru + palubky jak bude čas, díky, čao :yes:

"-- skrytý --" 11.02.2009  11:09

« Re: Re: Re: Re: octavia III???

co clovek to nazor podle me facelift octavii prospjel

jinak ono to skodovka neoficialne bere jako novy model tedy jakoby pomyslne III a je to z toho duvodu ze 2-3roky po face prichazi novy model coz u oktavky nehrozi! a navic se furt vyraby 1 generace octavia tour

"-- skrytý --" 27.03.2010  14:50

« Re: Re: Re: Re: octavia III???

aj mne sa páči viac faceliftovaná

"-- skrytý --" 10.02.2009  14:14

parádní

Ahoj, Na tohle jsem se těšil O.II po faceliftu, idealni barva, kombi a skvělý motor. Hlavě prosim az budeš mít něco najeto, tak jsem hod něco o spotřebě, jsem na to zvědav. At slouží ;-) :yes: PS: zatim neni moc okoukaná, tak přihod ještě nějaký fotky ;-)

Novic (Porsche team/GT-R team) 10.02.2009  14:15

« Re: parádní

jojo po faceu se mi strasne libi a jejich reklama ma pravdu!podle mne teda a nejhezci barva na tydle oktavce ja bila!

"-- skrytý --" 10.02.2009  14:19

« Re: Re: parádní

přesně, po "fejsu" je pěkná, nové barvy se jim povedly, ale bílá??, záleží na vkusu ;-) , ale s těmi novými "18"kami co dávají k laurnce? ... to už je jiná

Novic (Porsche team/GT-R team) 10.02.2009  14:29

« Re: Re: Re: parádní

laurinka je uplne luxusni auto!napr. u prvni generace nechapu proc si nekdo nekoupi laurinku se vsym vsudy za ja nevim 250 000 a koupi si radsi OII totalne bez vybavy

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 10.02.2009  14:47

« Re: Re: Re: parádní

Auto je parádní a ta barva se mi taky moc líbí až to trochu vylepšíš tak tě přehodnotim! Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 10.02.2009  18:35

« Re: Re: Re: Re: parádní

Nazvat auto nižší střední třídy luxusním, zdá se mi poněkud nešťastné...

"-- skrytý --" 10.02.2009  14:33

III? :no:

"-- skrytý --" 10.02.2009  14:34

Doplnky

Diky chlapci, to oznaceni III jsem nekde vycetl, ale klidne to smazu a dam oznaceni II ;-) .Musim se priznat, ze jsem byl z toho faceliftu taky dost rozhozenej, ale ve skutecnosti to neni tak zle jak to na fotkach vypada.Objednal jsem par decentnich doplnku od Milotecu a za budu v CR, tak je hodim na auto.Asi nejvic bych upravil predni svetla a auto decentne zamracil.Bohuzel v Milotecu mi odpovedeli, ze na mracitka na faceliftovou Octavii si musi jeste pockat, jsou ve vyrobe a pak jeste musi projit schvalenim.Jinak motor je fakt hodne dobrej a spotrebu zmerim pristi tyden, jedem totiz domu na jarni prazdniny, tak uvidim kolik si to vezme.bude to asi neobjektivni, protoze pojedu s boxem a auto nema ani 1000km, ale neco to ukaze.Barvu vybrala zena a musim rict, ze na vlastni oci je fakt moc pekna a zajimava.Tak jsem to opravil abych od nekoho nedostaval palce dolu, za takovou blbost jako je oznaceni, protoze kdyz budu puntickar tak to tak uplne Octavia II neni...

"-- skrytý --" 10.02.2009  14:51

« Re: Doplnky

Četl jsem jenom začátek - dobře děláš. Kdyby si takhle počítal všechny facelifty Octavie tak je to asi IIIIII generace. ;-) >:D

Novic (Porsche team/GT-R team) 10.02.2009  15:24

« Re: Re: Doplnky

BOZE HORWAYS!!!!!NEJDE O FACELIFT!!!!!PRECTI SI MUJ PRISPEVEK VYSE UZ JSEM TO VYSVETLIL!!!!!!

"-- skrytý --" 10.02.2009  18:17

« Re: Re: Re: Doplnky

Mě je to -úplně- jedno, pane cholerik. >:D Prostě je to druhá generace, i když by se dalo diskutovat o tom jestli třetí...

"-- skrytý --" 10.02.2009  20:02

« Re: Re: Re: Re: Doplnky

to by to pak ale musela byt čtvrta,protože předchozí generace byla faceliftovana taky >:Dale zbytečné to řešit ;-)

"-- skrytý --" 11.02.2009  17:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Doplnky

Já počítal i tu úplně první...

"-- skrytý --" 11.02.2009  18:23

tak o co jde :-)

foto guze

guze 10.02.2009  16:08

Výbava

V recenzi píšeš že v autě je všechno kromě koženejch sedaček ale jak prohlížim fotky tak tam neni víc věcí....zadní vokna nemáš v elektrice....kontrola tlaku v pneumatikách..columbus........ale jinak pochval manželku barvu vybrala skvělou a pochval i sebe protože tenhle motor musi bejt suprovej......jinak oktáva po faceliftu bomba.... :yes:

"-- skrytý --" 10.02.2009  17:23

Vybava

Tak abych to upresnil...Pokud si nekdy jel v lete v kratasech na kozenych sedadlech delsi trasu, tak asi vis jak lepi stehna verdikt byl, ze kozene nechci.Kdybychom zustali tady, tak ten Columbus vezmu, ale jelikoz se blizi nas navrat do CR, tak jsem nehodlal riskovat vecne rozmlaceny skla.V packu Company,ktery tady prodejce nabizi byli i tmave zatmaveny skla, ktere na mou zadost vyjmul u objednavky, protoze necham instalovat bezepecnostni folie Bruxafol az v CR a co se tyce tlaku v pneu, to mi pripada takova blbost(byt to bylo jen za 50eur priplatek), ze jsem to nechtel.Jinak pokud nanic nezapomenu tak to ma tohle:6x airbag,Climatronic,Tempomat,Senzor deste,Senzor svetla,Coming home,Living home,Parkovaci asistent,Kozeny paket,Multifunkcni volant,radio Swing 2-DIN MP3 8X repro, Nataceci mlhovky,Sedadlo spolujezdce plne nastavitelne s odkladaci schrankou,MaxiDot,JumboBox,Alu kola Crateris(vcetne rezervy, ktera je v CR za priplatek 4100kc!!),Stribrne hagusy(tady gratis, v CR za 10500!!), drzak na velkou lahev v Jumbo boxu a metaliza.Osobne si myslim, ze vic nepotrebuji a jak rikam, nahazej si do ceskeho konfiguratoru tyhle polozky a motor TSI a uvidis jaka ti vyleze paleta.Pak muzes porovnat co ma v CR elegance a tady ambiente ;-)

foto guze

guze 11.02.2009  11:53

« Re: Vybava

To věřim že je to tam levnější......hold škodovka na trh kde má největší(myslim jako u nás) prodeje ****.......jo a v tý výbavě si eště zapomněl na ESPéčko.....ale jak už sem řek nádherná oktáva

"-- skrytý --" 11.02.2009  12:46

« Re: Vybava

Diky za pochvalu!!Jo jasne ESP je samozrejmost plus dalsi el. pomucky(asistent do kopce atd.).

foto pedro26

pedro26 10.02.2009  18:15

Nazdar

musím se přiznat, že jako škodovák srdcem i tělem jsem se strašně moc snažil, aby se mi facelift líbil. Bohužel se mi to za ty 3 měsíce nepovedlo a už se to asi nezmění. Ty světla mi na to prostě nesedí. Barva a interiér je už ale jiný kafe. Nelze samozřejme nezmínit WOKS hlavovky, které jsou mým prvním projektem, který jsem uvedl v život v naší firmě. 2 opěrky mám i ve svý OII - koukni na to. Hodnotit nebudu. Faceliftu bych dal 9, fotkám 7 a recenzi taky. Nebudu to kazit a přeju hodně bezproblémových kilásků.
    Ještě k těm cenám. Já chtěl původně kupovat Roomstra v Holandsku a taky jsem se nestačil divit, jaký obrovský rozdíly v cenách lze najít.

"-- skrytý --" 10.02.2009  18:35

« Re: Nazdar

Kluci ja zadnou recenzi psat nemuzu vzdyt to mam 5dnu!!!Fotky urcite jeste dodam, ale az budu doma v CR, tak to nafotim lepe a vceten tech milotec doplnku..
      to Pedro26:Ja jsem tady kupoval uz druhe auto a i ten C-Max mel uplne jinou vybavu acenu oproti cecham, to je proste holej fakt, ze co trh to jina nabidka.Octavia je me 10 auto a kdyby si volbu tentokrat neprosadila manzelka :-), tak bych ji asi nevzal(vzdycky jsem auta vybiral ja), protoze muj favorit byla Mazda5 proti ktere ale mluvilo zpracovani vnitrku(je hodne plastovej) a taky fakt, ze tady se neda koupit 5ti mistna a v 7mi mistnem usporadani ma malej kufr 428l...S tema prednima svetlama souhlasim, ty mi na tom aute vadi asi nejvic, ale jak jsem psal, rad bych to zkusil zmenit mracitkama Milotec az budou k mani a samozrejme jak to s nima bude vypadat...Jinak hodnotit si mohl, ja to sem dal pro info. a ne abych si trhal zili kolik mam bodu :-)

Poustnik 11.02.2009  12:21

« Re: Re: Nazdar

Tak Mazda 5??? >:D >:D
        No je to na první pohled nesourodá kombinace - veliké auto a malý motor. Ale těch 90kW asi bohatě stačí a alespoň nemáš tak těžký předek. Kolik to vlastně dohromady váží??? Ať slouží! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 11.02.2009  12:33

« Re: Re: Re: Nazdar

Ma to 1275kg pohotovostni hmotnost a napriklad mu predchozi C-Max mel 1420kg a 80KW/240nM.Octava je tedy lehci, ale ma nizsi kroutak 200nM a vetsi vykon 90KW.Jak jsem psal, nechci to zatim moc honit, ale jednou jsem to zkusil do 4000ot.a jede to jak z praku!!Je mi jasne, ze to nebude takovej sporinek jak byl muj 1.6TDCI ve Fordu(prumer za 4,5roku/97500km byl 6,1l), ale do 7,5l se s tim podle me dat jezdit, aniz by se clovek vylozene coural..

Poustnik 11.02.2009  12:36

« Re: Re: Re: Re: Nazdar

Cože? To je tak lehké??? Náš nový prďola Peugeot 207 má 1215 kg! Cha! A to má jen 401cm! Tak to jsem netušil....

"-- skrytý --" 11.02.2009  12:43

« Re: Nazdar

Bacha na to, oni vsude udavaji 1350kg, ale pak se doctes, ze je to vcetne ridice o vaze 75kg.Takze ciste auto ma opravdu 1275kg..Nekde jsem cetl, hodne usetrili na vaze motoru a udajne s tim TSI se jizdni vlatnosti hodne zlepsili(proti tezkemu dieselu)to ale nemohu porovnat.Kdo chce, tak tady je pekne cteni o tom motoru. [odkaz]

foto chetoos

chetoos 10.02.2009  18:46

pěkná

Moc pěkná octavia,ale přidej pár fotek navíc

"-- skrytý --" 10.02.2009  18:57

« Nazdar

Diky za pochvalu a polepsim se!!

to Pedro tak jsem ti to ohodnotil za 10b!!Mas to moc hezky popsane.Ja jsem tu vybavu nepopisoval tak detailne, ale samozrejme ze se mi taky zobrazuje asistent parkovani na radiu,je to moc pekne videt, ale jak pises hodne citlive.Jeste jedna otazka, ty bezpecnostni McGardy si kupoval kde presne?a vzpera kapoty Milotec je dobrej namet na darek ;-)

"-- skrytý --" 10.02.2009  19:55

super

nazdar blažin
    Potom sa rozpiš o motore ,lebo na internete je strašne malo pisane(osobna skusenost majitelov) a ja osobne rozmyšlam nad golf VI alebo alteou:)
    dik moc ,nech slúži ;-) :yes:

"-- skrytý --" 11.02.2009  11:15

detail

na jedny fotce je misto octavie > fabka ;-\

"-- skrytý --" 11.02.2009  12:34

« Re: detail

Je to byla moje chyba :-).to jsem si na pamatku vyfotil autosalon tady v Bruselu a ona zrovna vyjizdela Fabie ;-\

foto SR20

"-- skrytý --" 11.02.2009  18:15

Technicka

1,4 TSI ma hrozne zaujima.
    Kamos ma TSI v Tiguane, takze som ho trochu skusal.
    Ale skor ma zaujima v aute velkosti/hmotnosti Octavie.
    Da sa ten motor pocitovo porovnavat s povedzme benzinovym dvojlitrom, alebo skor s TDi/TDCi ?
    Totiz taka Jetta TSI by mohla byt celkom fajn ... .

"-- skrytý --" 11.02.2009  18:50

Nazdar

Najprv musim uznať pochvalu tej Octavie:d No ja by som sa ťa chcel spýtať že či si to priamo v belgicku kupoval ty alebo cez neakú firmu? lebo mám aj ja zájem o ňu a ten cenový rozdiel ma veľmi zaujal: a ty tam maš akú výbavu lebo v tom článku si spominal kožu, a na obrázku je výbava advantage.? a aký je ten motor je dosť živý? či sa to da porovnávať s 96kW TDI DI-červene 4X4. Dik

"-- skrytý --" 11.02.2009  20:30

« Re: Nazdar

Ahoj, vzpominal som, ze prave kozu nemam, lebo som ju nechcel.Vybavu mam Ambiente, ale je to uplne jina Ambiente jak v ceskem konfiguratoru tam bych to spis priropvnal k lepsi vybave Elegance.Srovnavat to mohu jen z C-maxem 1.6TDCI 80KW a myslim, ze to jede minimalne stejne neli lepe.Zkratka jde to zaplynem hodne dobre a mezi 3000-4000ot. to naozaj zatlaci do sedacek.Je mi ale jasne, ze spotreba bude urcite vyssi nez u sporiveho TDCI.Auto kupovala manzelka normalne na sebe, protoze tu uz vic jak 5 let pracuje v institucich(i toho C-maxe jsme tu kupovali).

to kolecko.yahoo:Ten motor v tom Tiquane ma ale vetsi vykon, protoze ma navic kompresor(118kW) a tento motor zde nebyl pro Octavii v nabidce(jen 1.4TSI 90KW a nebo 1.8TSI).Podle me benzinovi dvoulitr strci do kapsy a TDI 77KW taky, ty silnejsi TDI asi ne.Jak jsem psal, manzelka vybrala Skodovku a ja jsem obstarozni TDI nechtel(to tdci byl super motor a oproti hlucnemu TDI to byl sepot kvetin), tak jsem musel volit benzina a vzal jsem TSI.Volby zatim vubec nelituji jevi se to velice dobre a uz se nemuzu dockat az ho zajedu a poradne vyzkousim.

"-- skrytý --" 25.02.2009  12:13

užž?

už prahnu po dalších poznatcích :-), hlavně o motoru, tak jestli si najdeš čas, tak doplňuj to auto si to zaslouží ;-)

"-- skrytý --" 02.03.2009  14:15

« Nove poznatky...

Ahoj, tak jsem prijel z CR zpatky sem z dovolene a mam nove postrehy.Cesta domu z boxem a plne nalozenej(fakt narvanej, uz se pomalu stehujem, tak chci kazdou cestu vyuzit a nacpal jsem to postrechu)mi ukazala prumer spotrebu 8,8l pri prumerne rychlosti 108km/h.Upozornuji, ze jsem stavel jen 1x na 10minut a cesta je dlouha od baraku k baraku 804km a ujel jsem to za 7hodin.Detem jsem pustil DVD a po poledni mi navic oba usnuli, takze jsem stavet nemusel.Z Bruselu do Chemnitzu jedu porad po dalnici 720km a pak mi zbyva jen 85km po normalni silnici pres krusne hory k nam do Litvinova(aby jste meli predstavu o slozeni trasy).Cetou domu jsem to nechtel moc honit a nejel jsem vic jak 140km/h tachometrovych.Rika se ze box prida 1-1,5l a tak mi spotreba prisla hodne dobra na ten fofr.V CR jsem sundal box a jel jednou do Prahy pro manzelku na letiste, pri mirnem prekracovani limitu(mimo obec 100km/h a dalnice 140km/h)mi spotreba ukazala 7,1l/100km a auto v te dobe melo najeto cca 1600km, takze porad syrovej motor.No a cesta zpatky vcera, opet z boxem + manzelka(ktera taky neco vazi :-) )jel jsem okolo 150km/h prumernou rychlost mi to ukazalo 118m/h a spotrebu 8,3l/100km cas jsem mel horsi 7,5h, ale to jen proto, ze jsem stavel 2x.Jinak je ale jasne videt, jak si motor seda a spotreba leze dolu.Motor je fakt skvelej a nejvic se mi libi tah mezi 3000-4000ot. to ma fakt super zvuk a jede to jak cert.Jedna cesta by me mela cekat v breznu bez boxu a tak budu mit prime srovnani, kolik ta rakev udela, ale myslim ze 1l urcite.Jinak jeste pri 150km/h to toci na sestku 3000ot a v aute je prijemne ticho(kdyz odmyslim ten svist od boxu).To je asi vse, zatim ahoj pri dalsich info ;-)

foto superkutil

superkutil 02.03.2009  14:55

« Re: Nove poznatky...

Díky za info, hodně zajímavé. Spotřebu asi nemá cenu hodnotit, dokud nenajedeě alespoň 10000km. Mě se auto zajelo až po 20000km. Motor se mi líbí a tak chválím volbu. :-)

"-- skrytý --" 02.03.2009  19:39

« Re: Re: Nove poznatky...

Ano presne tak, taky si myslim, ze ted hodnotit kolik to zere nema cenu.Motor je syrovej a navic ted litam porad stim boxem a to je mereni o nicem, ale zase na druhou stranu budu mit srovnani.Diky za pochvalu ;-)

foto kaaRS

kaaRS 30.04.2009  08:44

Ahoj..

mas nejake dalsi nove poznatky ohledne motoru. Premyslim o Tsi do Altei Xl. Zajima me spotreba a jaky je servisni interval pro tento motor. Dik ;-)

"-- skrytý --" 09.05.2009  08:50

Vibrace

Ahoj, jak se chova tento motor pri startu a chcipani? je citit zaklepani nebo vibrace? dekuji Jouzef

"-- skrytý --" 15.06.2009  16:14

BXL

Zdravim spokojeneho majitele.
    Pekna recenze, ani velice neni co dodat.
    Snad jen hodne najetych km bez poruchy s Vasim novym milackem.

PS. Stavte se nekdy na pivko az pojede okolo Kraainemu ;-)

Zdravi Mazda3 a nove taky Toyota Verso :-!

JR

"-- skrytý --" 20.06.2009  13:10

Super kup :-)

Blahopřeji. Dobrá volba. Mám ho také, v hatchbacku Zatím najeto 3200km :-) a naprostá spokojenost. Pro upřesnění na 6st ve 140km/h točí 3000tis. Táhne pěkně odspodu už od 1500ot.

foto Philip1

Philip1 09.07.2012  13:47

NEPŘESNOST

Zdravím Tě,
    ač nerad musím tě opravit. Ohledně cen a výbav.
    V ČR seženeš novou Octavii Combi s motorem 1,4 TSI 90kW už za 349.900,- (s automatickou klimatizací, centrálním zamykáním, třešním nosičem, elektrická okna a zrcátka s vyhříváním, síťový program v kufru, tónovaná skla a plnohodnotnou rezervu)
    Jde o Model Octavia Prima Champion
    Když si připlatíš 20.000,- máš 2,0TDI 81kW Nebo za stejnou cenu jako 1,4TSI máš k dispozici 1,6MPI LPG 75kW.

Za 404.900,- máš defakto stejnou výbavu jako máš ty, kromě stříbrných nosičů a místo 16" kol budeš mít 15". Stačí se občas pokouknout po akčním ceníku ;-) Díky Edition CZ jsem ušetřil 35.000,- a dalších 15.000,- mi slevil samotný prodejce :-)

Přeji ti s tvou Octavií spoustu šťastných kilometrů, bez nehod, dopravních komplikacích a bez poruch!