Diskuse

BMW řada 3 (1981)

3.10.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Cons". Co popisovat na klasickém vozidle? Je to prostě libovka. I když tento kousek zrovna tak moc…

 

BMW 318i (Cons)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 03.10.2009  21:53

  Chtěl bych

  u tohoto vozu aby každý kdo bude hodnotit posuzoval opravdu objektivně. Na autě byla odvedena opravdu pořádná porce poctivé a tvrdé práce ve velmi nesnadných podmínkách,bohužel tato není vidět,je na spodku. 8-s Budu se snažit najít a dodat i fotky z doby kdy jsem ho koupil,tam je pokrok hodně patrný. Díky
  • 00 Reagovat !

   foto Chobot

   Chobot 03.10.2009  22:23

   « Re: Chtěl bych

   Je to krásná práce tohleto renovování. Tak přeju, ať to kutilství jde tak jak má a brzy se zrodí další zachráněný kousek krásné historie ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.2009  22:59

    « Re: Re: Chtěl bych

    To je moc milé,děkuju,tohle auto je prostě moje srdeční záležitost,sice nejsem profík asi v ničem kolem aut ale musím si vše udělat sám a učím se. ;-\ Ale já ho dokončím,prostě musím. ;-) Brzy mu dovezu sestřičku která měla lepší život ale má teď taky bebínko,uvidím které z nich bude snažší dokončit hned a které si nechám na "hraní". Toto auto už ale znám do posledního šroubku a ještě velkou spoustu nových dílů mám doma takže zatím vede. :-) Zítra ráno na něj naběhnu a odstrojím co půjde abych viděl skutečný stav,ony ty roky venku se na něčem jistě podepsaly takže asi bude muset následovat další vyvaření. Ale už se nemusím bát vysklít okna nebo sundat dveře. Mám z toho místa kde teď je opravdu radost. >:D :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto Mojito-s-Feferonkou-RSKa-

     Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.10.2009  00:40

     « Re: Chtěl bych

     cons - máš můj respekt,auta mám rád,ale toto bych nezvládl ani za 100 let ;-\
     • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 04.10.2009  01:47

      « Re: Re: Chtěl bych

      Díky moc,je to běh na hodně dlouhou trať,spoustu věcí člověk pochopí když je dělá,ale je i spousta věcí které sám nezvládne asi nikdo. A jednou z těchto věcí bylo pro mne například tahání nového palivového a brzdového vedení,to je porod když to auto je kousek nad zemí a musí se to naohýbat přesně a ještě vyrobit držáky. ;-\ Ale zvládl jsem i tohle. Ale opravdu základem je garáž nebo dílna,nejde to dělat tak jak jsem to dělal já. Asi by už autí bylo hotové ale loni a předloni jsem měl v létě úrazy a když jsem byl schopen na tom něco dělat tak už mrzlo. 8-s :no: Ale to autíčko se drželo a čekalo na mě. Můžu vám říct že když jsem ho dal na kola tak ty špalky na kterých stálo se mi rozsypaly v ruce při vytahování. Ale nespadlo to na mě když jsem na tom makal,vosy které si v tom dělaly hnízda,včelí roj v podběhu... nikdy mi nic z toho neublížilo. Asi to staré vozítko ví že to dělám pro něj. Prostě mám k němu vztah jako ke členovi rodiny,totéž k mému druhému autíčku,ale tohle je srdcovka. :yes: :-)
  • 00 Reagovat !

   foto JirkaS

   JirkaS 04.10.2009  19:10

   « Re: Chtěl bych

   Respect!
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 04.10.2009  10:41

  Hodne stesti pri renovaci...

  Tak to je krasa, je videt, ze tyhle auta mas moc rad, stejne jako ja.Renovace bude jeste hodne narocna, ale preji hodne zdaru pri vsech opravach a jednou z nej bude opet krasavec jako kdysi byval..Tyhle auta maji neskutecny kouzlo, je to proste klasika-auta s dusi..
  • 00 Reagovat !

   foto HamilRS

   HamilRS 04.10.2009  13:06

   « Re: Hodne stesti pri renovaci...

   Taky přeju hodně štěstí při renovaci a pevný nervy ;-) :-)
   • 00 Reagovat !

    foto MichalBMW-BMWfans-

    MichalBMW (BMWfans) 04.10.2009  15:25

    « Re: Re: Hodne stesti pri renovaci...

    taky přeju hodně štěstí při renovaci už ted vypadá dobře >:D a zase dostávam chutě tu dát tu naši e30tku...:D no nic tak až to doděláš tak ji tu hned ukaž ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 04.10.2009  17:26

  Díky

  Lidičky moc díky za ty milé příspěvky,hezky hřeje pocit že to není až tak marná snaha. :*) Včera jsem Verunku nechal přivézt do garáže a dnes už z ní je jen kastle na kolech s motorem,no,pár míst mě tam nepotěšilo ale jsou to v podstatě drobnosti. Za chvíli značně rozšířím fotogalerii o dnešní snímky. :yes: ;-) :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Stejsn

  Stejsn 04.10.2009  20:03

  Máš pravdu

  ještě tak před 10 lety bylo E21ek spousta a dneska žraloka na silnici nepotáš :-(
  • 00 Reagovat !

   foto

   "-- skrytý --" 04.10.2009  20:30

   « Re: Máš pravdu

   No tak to je pravda,já měl před lety jednu E21,bylo to moje první auto. >:D Tenkrát se jich němci zbavovali za neskutečných podmínek,za flašku Becherovky,za marku atp. Ten můj kousek byla 316 z roku 1979,ještě před FL model vepředu dvouoká a stála 130DM. >:D To mi bylo tuším tak 17 nebo 18 roků. Ale dnes potkat první trojku je opravdový svátek. Přitom jich bylo vyrobeno kolem 1,3 milionu. Já tohle auto potkal v poslední době pouze 2x,ale to už je několik let. Občas mám pocit že starých E24 je víc než těchto autíček,přitom to byla úplně jiná třída. :-( Je to škoda. Ale i dnes lze najít v inzerci E21 za pár korun,no stav tomu ale také odpovídá. Našel jsem už ale i kousky za 170-190tis. takže těžko říct na jaké hranici se dnes reálně pohybují ceny těchto vozů. V současné době si stejným osudem prochází následující generace E30,není problém sehnat slušnou za 5000. Nedávno mi byla jedna nabízena za odvoz a přepis. Takže E21 už toto asi má za sebou a teď pomalinku leze s cenou nahoru,jen je škoda že jich je už tak málo,to auto bylo perfektní a super úspěšné,asi si takový osud tato generace nezasloužila. ;-\ Ale u mě alespoň toto auto žije a bude žít dál. Sice to není ten super žralok jako 635CSi a vypadá vedle ní jako hodně chudej příbuznej... ale má linie a výraz které prostě chytí za srdce a nepustí pokud je člověk naladěn na tuto notu. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Stejsn

    Stejsn 04.10.2009  22:25

    « Re: Re: Máš pravdu

    To je to samý s tím červeným pekáčem, co jsem teď nedávno koupil (viz. moje recenze tady taky). Bylo jich vyrobených 1.7 milionu a kde všechny jsou? Nejsou. Prostě to taky nejde potkat. Takže se z tucťáků nakonec nečekaně staly úplný raritky :-) Ty jsi na báwa, já na italy a nakonec je to jedno, protože s postupujícím časem potká drahý i levný auta stejný osud (jen ty drahý většinou o trochu pozdějc).
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 05.10.2009  00:04

     « Re: Re: Re: Máš pravdu

     Tak to ritmo je hustýýýýýýýýýý >:-[] :yes: to se opravdu nevidí,a v takovým stavu tuplem ne. :yes: No však počkej co udělám s tímhle autem,budu pravidelně aktualizovat... ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Stejsn

      Stejsn 05.10.2009  07:31

      « Re: Re: Re: Re: Máš pravdu

      Děkuju, dneska jde na generálku podvozku, asi za dvacet tisíc předběžně. Až to budeš mít hotový a v laku (a dá-li pampuch a ritmo se toho dožije), třeba se někde setkáme a uděláme společnou fotku, ty auta jsou téměř stejně starý. Jakou na to vůbec dáš barvu? Mně by se líbila taková ta tmavěstříbrno-šedá metalíza, jak na tom byla původně, případně žlutá, nebo i červená barva. Nedával bych černou, pak to vypadá smutně.
      • 00 Reagovat !

       foto

       "-- skrytý --" 05.10.2009  14:40

       « Re: Re: Re: Re: Re: Máš pravdu

       No jasně,neboj,musí se toho dožít,já na tom máknu,konečně to nemusím pořád po skončení práce zavírat a uklízet všechno,tohle je fakt paráda být s tím někde usalašenej. >:D Barvu tam plánuju tuhle původní,mám ji i doma,je to stará dobrá Delphin metallic,myslím že ji naposledy BMW používalo na E30. Je to taková tmavě šedá barva s perletí,na slunci hraje trošku domodra nebo modrozelena,prostě jako delfíní kůže. Co mě ale po odstrojení zamrzelo je nutnost vyvářky rámu čelního skla takže musím ještě sundat i palubní desku což jsem tedy v úmyslu neměl. ;-\ Ale v dohledné době přivezu druhé auto,je to v podstatě totéž ale jsou na tom rok staré díly podvozku,kluk si ho za neskutečné peníze zrenovoval a někdy před 14ti dny mu do toho křápla Tatra takže to má drobátko pocuchaný zadní blatník a C sloupek. Bude to bez motoru a převodovky,ty si nechá,ale jinak skoro kompletní auto po renovaci mi nechá takže až je budu mít vedle sebe tak porovnám stav a uvidím jestli nebude nakonec lepší opravit to druhé. Je v laku a já bych musel jen opravit ten blatník,možná... no uvidím. To auto je jakási červená metalíza a má to Alpina polepy,vypadá hodně dobře. :yes: Takže za chvíli bude doma další žralok,já jsem asi fakt cvok. >:D Ale Verunku stejně asi dokončím,mám doma díly ze tří E21 takže kdyžtak můžu mít jednu na ježdění v originál stavu a druhou se asi pokusím udělat na nějaké tuning srazy čistě jako showcar. >:-[] Ale to hodně předbíhám,teď je hlavní zachránit tohle auto. :yes:
       • 00 Reagovat !

        foto Stejsn

        Stejsn 07.10.2009  07:43

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš pravdu

        Renovace - pokud má člověk zázemí - je práce pro radost. Nedávno jsme takhle komplet dělali naší Inu. Zabralo to asi 3 nebo 4 měsíce usilovné práce, ale výsledek nám dělá radost. Takže jestli chceš vidět, jak se renovuje takovej malej autobus, tak fotky tady: [odkaz]
        • 00 Reagovat !

         foto

         "-- skrytý --" 07.10.2009  14:31

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máš pravdu

         Tak k tomu není co dodat. :-O čumim jak umim. Sice 1203... no myslím že cena renovace musela předčit cenu celého auta několikrát ale teda fááákt skvěle odvedenej kus poctivé a kvalitní práce. :yes: :yes: :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 23.10.2009  08:55

  BMW K-Jetronic

  Ja som mal taku istu 318i 7 rokov. Od 1999 do 2006. Tiez som si ju zrenovoval. Mam doma este funkcne vstrekovanie K-Jetronic, keby bolo treba.
  • 00 Reagovat !

   foto Mira328i

   Mira328i 23.10.2009  08:59

   « Re: BMW K-Jetronic

   Já mam doma řídící jednotku:-).
   • 00 Reagovat !

    foto Special-line

    Special-line 23.10.2009  21:41

    « Re: Re: BMW K-Jetronic

    Na K-Jetronic? To bylo přece mechanický ne?
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 24.10.2009  11:49

     « Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

     jj,pouze membrány a ventily,na té stříkačce opravdu není nic elektrickýho. Možná někde vyhrabu fotky toho celku. :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto Special-line

      Special-line 24.10.2009  18:05

      « Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

      jj elektrickýho je tam pouze termospínač na ventil studenýho startu a nějakej bimetal v jednotce ovládání tlaku paliva.
  • 00 Reagovat !

   foto

   "-- skrytý --" 23.10.2009  09:12

   « Re: BMW K-Jetronic

   Pozeram ze na auta mame rovnaky vkus. Pises ze tvoje auto snov je Camaro 81. Ja mam Camaro 79 po kompletnej renovacii, cierne. A na bezne jazdenie BMW 735 E32. Ale to by uz bolo na case vymenit za 740 E38. To ale az ked predam Cobru.
   • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.2009  21:29

    « Re: Re: BMW K-Jetronic

    Tak ta Cobra nemá chybu. :yes: :yes: To je unikátní kousek. No já ti sedmičku za to klidně vyměním... >:D ;-) >:D Hihi vtip,ta sedma má možná cenu toho Camara ale té Cobry rozhodně ne. >:D Každopádně na auta máš teda opravdu vkus. :yes: No ještě k tomu Camaru - píšu rok 81 ale v podstatě jde o po FL model (nižší maska,větší zadní lampy,tuším že se tyhle camara dělaly po roce 77). Po tom autě toužím někdy od svých pěti let,přesto jsem ho nikdy neviděl na vlastní oči,ale toužení je to krásný. :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 23.10.2009  21:55

     « Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

     Camaro som renovoval skoro 5 rokov a priame naklady boli 700 000... Takze za BMW7 by som ho vymenil, keby bolo tak max. 1 rok stare :-) Bolo rozobrane do posledneho srobika. Ale tuto zimu by som chcel vymenit motor za LT1, ktory sa daval do F-body a Corvette v 90-tych rokoch. Kebyze sa preda Cobra, mozno by som zvazil aj uplne novy bigblock 7.4 alebo 8.2 l
     • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 23.10.2009  22:34

      « Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

      >:D >:D >:D tyjo tak to musí být krasavec,no já bral v potaz běžnou cenu těchto krasavců v ucházejícím stavu - někde do 200000 czk. Ale soudě podle té cobry to musí být lahůdka. :yes: ;-) :-) Tyhle US siláci se mi prostě líbí - Camaro Z28,Firebird F400,Mustang Boss, Charger R/T,Challenger,Cuda, Chevelle, C3 Stingray....... Asi bych jmenoval dlouho. Hlavně mě na těch autech fascinuje to,že kastle sedí na rámu takže se to dá celkem v pohodě opravovat narozdíl od samonosných kastlí kde je vše vcelku a nikam se pořádně nedostaneš což je případ třeba právě E21. ;-\
      • 00 Reagovat !

       foto

       "-- skrytý --" 24.10.2009  20:09

       « Re: Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

       Z tych co si menoval okrem Corvette (mozno aj Chevelle, neviem presne)maju vsetko samonosne karoserie. Akurat Camaro a Firebird maju vpredu pomocny ram. Normalny ram maju fullsize auta. Hento su vsetko este relativne male auta na americke pomery 60-tych rokov. Taka stredna trieda:-)
       Mal som este jednu karoseriu E21 vo velmi slusnom stave. Skoda ze som ju predal. Mohol som do nej zamontovat Chevy V8.To by bol driftovaci stroj!
       • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 24.10.2009  20:18

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

        Ahaa,no já často koukám na Discovery právě na renovace těchto aut a většinou to rám má,ale je fakt že ve spoustě případů je vidět jen vepředu. :*) No já ještě US auto neměl tak nemám zkušenosti. Ale musí to být paráda. No vedle v garáži má pán Cadillac Eldorado 1959 ve verzi cabrio... no a ta garáž je ho plná zatímco mě se tam vejdou dvě E21. >:D
        • 00 Reagovat !

         foto

         "-- skrytý --" 25.10.2009  09:35

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

         Moje Camaro vidno na fotkach v tejto recenzii:
         [odkaz]
         Je na zaberoch z otvorenia Hummer centra.
         • 00 Reagovat !

          foto

          "-- skrytý --" 25.10.2009  16:25

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

          Tak to je přesně vonooooooo :yes: :yes: :yes: nádherný fakt. Tak to je to moje vysněný Camaro. Teď už jen ho někde sehnat. 8-s
          • 00 Reagovat !

           foto

           "-- skrytý --" 25.10.2009  17:59

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW K-Jetronic

           Nieje problem ho zohnat. Teraz ked je kriza sa vselico da kupit za zaujimave ceny.
 • 00 Reagovat !

  foto

  "-- skrytý --" 24.10.2009  12:08

  2 nové fotky

  Onu stříkačku jsem našel na fotkách z léta když jsem sestavoval motor,najdete ji pod sáním,taková kostka a za ní kruh - váha vzduchu. :yes: ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto

   "-- skrytý --" 24.10.2009  20:11

   « Re: 2 nové fotky

   Cele vstrekovanie- kocku + vahu + vstrekovace mam.Nevies o niekom, kto by to vyuzil?
   • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.10.2009  20:19

    « Re: Re: 2 nové fotky

    Chlape záleží na ceně,ale pozeptat se ti můžu. :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto

     "-- skrytý --" 25.10.2009  09:12

     « Re: Re: Re: 2 nové fotky

     Urcite sa dohodneme, keby bol zaujem...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Kellnerova (†56) smutná cesta domů: Noční přelet nad rodištěm!

Kellnerova (†56) smutná cesta domů: Noční přelet nad…

Letadlo zesnulého Petra Kellnera (†56) se v pátek vrátilo z Anchorage do Prahy. Pravděpodobně s sebou přivezlo…

Ta ale vyrostla! Holčička, kterou odmítlo adoptovat 20 rodin, už se parádí!

Ta ale vyrostla! Holčička, kterou odmítlo adoptovat…

Malá Alba se narodila s Downovým syndromem, její matka ji nechtěla a postupně ji odmítlo dalších dvacet rodin.…

 

iSport.cz

iSport podcast: Krejčí jako Souček? Potenciál na Anglii má. Srovnání ale kulhá

iSport podcast: Krejčí jako Souček? Potenciál na…

Je to jméno, které rozděluje minimálně slávistickou a sparťanskou obec. Ladislav Krejčí mladší proti Teplicím i…

Poborský: Naštvání a nepříčetnost! Plivnutí do tváře, tvrdí FAČR o obratu

Poborský: Naštvání a nepříčetnost! Plivnutí do…

Pátek? Amatérští fotbalisté smějí od pondělí na hřiště ve dvaceti lidech, ministr vtipkuje o tom, že jen bez…

 

Reflex.cz

Osudy českých podnikatelů: Baťa, Kellner i Waldes vydupali ze země světová impéria, jejich život skončil tragicky

Osudy českých podnikatelů: Baťa, Kellner i Waldes…

Tři velcí čeští podnikatelé, tři tragické konce. Tomáše Baťu, Jindřicha Waldese i Petra Kellnera spojuje ohromný…

Apetyt Pekingu: Nové dohody Číny s Íránem mění globální mocenské poměry

Apetyt Pekingu: Nové dohody Číny s Íránem mění…

V Teheránu byl na konci března podepsán pakt o strategické spolupráci Číny a Íránu.