Alfa Romeo 156 (2000)

21.3.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "gianmarco11". 2.0 TS, Selespeed + Sport Paket III , tmavo modrá metalíza + príplatková čierna koža MOMO,…

Alfa Romeo 156 (gianmarco1)

foto pivrnec

pivrnec 25.04.2007  18:04

Alfa!!!!

Cauves,mas pekne auto:-).

"-- skrytý --" 29.04.2007  11:36

« Re: Alfa!!!!

dakujem je to fakt pecka...

neregistrovaný: "zaan" [88.212.22.XXX] 05.05.2007  13:19

klobasa

to co za klobasu mas?:)

jmurjr (H22A7) 08.05.2007  17:49

hodnotenie

davam 8, lebo auto sa mi veelmi lubi, dopln si popis, troska rozpis, nejake fotos (napriklad celny pohlad) a dam viac.

"-- skrytý --" 13.05.2007  12:14

« Re: hodnotenie

Souhlasím s kolegou... :yes: 8b

"-- skrytý --" 13.05.2007  12:51

« Re: Re: hodnotenie

pridal som par fotiek + este nejake pribudnu, trochu som upravil popis
        DIKY

jmurjr (H22A7) 13.05.2007  12:55

« Re: Re: Re: hodnotenie

zlepsujes sa, menim na 9, este to nie je na sto percent. a stavim sa, ze viem aky mas ten zvysok ECV :-)

"-- skrytý --" 13.05.2007  21:44

« Re: Re: Re: Re: hodnotenie

tak skus tipnut mozno sa trafis. mozno sa aj pozname

jmurjr (H22A7) 13.05.2007  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: hodnotenie

nemyslim, ze sa pozname, ale tipujem, ze to bude asi KE? to si myslim na zaklade profilu a toho, ze pod znackou je netova adresa. :-)

foto Lubosss1

Lubosss1 13.01.2008  17:17

« Re: Re: Re: Re: Re: hodnotenie

aj ja si myslim, ze KE....kedze seriu EO s pomlckou bez znaku ma okrem okresu KE uz len asi BA....a uz som ta parkrat videl v meste :-)

"-- skrytý --" 14.01.2008  12:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: hodnotenie

7 bodov za auto? hmmm si odvazny. ale neberiem ti to. tvoja felicia je hodna za 10b

"-- skrytý --" 14.05.2007  18:07

jj uhadol si.

"-- skrytý --" 08.06.2007  15:06

Pěkný design a barva. Dávám 10bodů!

"-- skrytý --" 08.06.2007  16:29

« Re: Hodnocení

dakujem v najblizsej dobre pridam este par fotiek.

"-- skrytý --" 08.06.2007  19:30

Hezké. Dávám 10 bodů ;-) :yes:

"-- skrytý --" 09.06.2007  11:47

« Re: hodnocení

dakujem. necakal som ze sa bude az tak pacit

"-- skrytý --" 27.06.2007  14:41

Zdá se mi to, nebo vidím řazení na volantu? :yes: :yes: Jinak ta věcička co se volá Belltronic je super pomocník, že? >:D Dávám jasnou desítku, protože to je fakt luxus ta výbava ;-)

"-- skrytý --" 27.06.2007  15:13

Dvoulitr twinspark a selespeed je podle mě to nej, co se dá do 156 loupnout, takže paráda... 9 bodů..

"-- skrytý --" 27.06.2007  19:42

belltronic

no v podstate jazdu bez antiradaru si uz ani neviem predstavit. je to super vecicka ale netreba ju zneuzivat prilis casto. stava sa z toho zavislost z rychlosti >:-[] vo vybave mi najviac chyba vyhrievanie sedadiel.... v zime je na koze dost zima.

neregistrovaný: "franc" [85.160.25.XXX] 16.07.2007  15:37

lepsi zadnej prispevek nez blbej prispevek

tahle recenze je uplne nanic, tohle auto me zajima kvuli designu, a prej je mezi alfama nejlepsi co se spolehlivosti tyce(tzn dostava se skoro mezi slabsi podprumer mezi vsemi auty), ale autor recenze asi nema zadne zkusenosti s autama kdyz je schopnej napsat, cituju >Silné stránky
    Jednoznačne k ním patri sila a zvuk motoru...
    155k staci maximalne tak na pomerne bezpecne predjizdeni kamionu, tim to vsak konci... navic sem silne alergickej na trotly, kteri si na fiaty coupe a alfy vsech kategorii lepej znaky ferrari... takovy joudy dycky necham predjet, dost casto se mi lepej na *, protoze si myslej, ze kdyz si nalepej samolepky s konema na srackoidni auto, ze jim to i kone prida, no a pak polechtam plyn meho rodinneho stareho kombika a ukazu jim zac je ctyrlitru loket... hezkej zvuk maj osmivalce ale rozhodne ne dvoulitrovy ctyrvalce.. snad jeste boxery mozna.. timto posilam autora diskuze tam kam slunce nesviti nebo jinymi slovy na slovenske servery, kde si jeho prispevku mozna budou cenit

"-- skrytý --" 17.12.2007  10:39

« Ferrari

Ale co, ať si tam každý nalepí co chce, ne? Já to vidím z jiného úhlu - auto snů je Ferrari Enzo. Začíná to polepem a převodovkou a skončí to celým autem ;-)

Ketegorii lepičů na zadek nechávám stranou. Je to otravný zvyk. Já si vždycky myslel, že si chtějí přečíst nálepky na kufru a oni chtějí předjíždět. To je tedy zklamání... :-!

foto tobi

tobi 22.12.2007  10:06

« lepsi zadnej prispevek nez blbej prispevek

nevim jestli si pochopil styl Alfy...
      a to, že někomu se líbí zvuk 8-mi válce a někomu 4-válce, to je čistě subjektivní záležitost. Někdo třeba slyší ferrari a slintá a mě se dělá zle...ten zvuk je hnus.

Ale tak jako tak, on bude jezdit za polovinu toho co ty, jestli vůbec máš auto...hm?
      Anonymní příspěvky by se měly zrušit...

"-- skrytý --" 22.12.2007  11:23

« Re: lepsi zadnej prispevek nez blbej prispevek

suhlasim. prečo sa schovavaš za svoje nazory?alebo maš strach? ohovarať dokaže každy, ale len malo kto sa neboji ukazať svoju pravu totožnosť.
        Tobi: každemu sa pači niečo ine. a preto ti tvoj nazor neberiem.

"-- skrytý --" 23.12.2007  17:32

« Re: lepsi zadnej prispevek nez blbej prispevek

Hele co kdyby si nám představil svoje auto co?Ten rodinný 4litrový kombi by mě docela zajimal. Takový joudy v alfach nechavaš předjet protože na něj nemáš co a o fiatu coupe ani nemluvim.Nahodou fiat coupe nemá do ferrari daleko někdy v roce 93 na tom autě uzce spolupracovali.

"-- skrytý --" 17.07.2007  11:13

franc - *

este ze ty tu mas auto. o tom tvojom sa asi ani neda povedat ze je to auto. v alfe si v zivote nesedel a uz robis zaveri. tvoj osem valec vytrieskam hoci kedy. velmi som zvedavy na tvoju salamu. urcite je rada ze stoji na kolesach. spinis vzduch na cestach ale aj na tomto servery. bozaj ma v * *. *

neregistrovaný: "mash" [91.127.109.XXX] 22.07.2007  18:19

ferari

musim se zastat majitele, mam taky AR 156 2,0 TS Selespeed. byl jsem s ni spokojenej dokdy neprestala radit.
    ........znak ferari je opravnenej protoze prevodovku vyvíjelo prave ferari pro nejakej jejich model 566 nebo tak nejak. Ale pokud to ma nekdo na fiatu tak je to podle mne *.

"-- skrytý --" 23.07.2007  12:01

« Re: ferari

diky. mam najradsej takych co sa nerozumeju.

foto Pribina

Pribina 14.12.2007  14:10

paradni

tak presne takovou bych bral taky, Selespeed musi byt paradni! A ty cerne budiky SportPacketu jsou nadherne :yes:

"-- skrytý --" 14.12.2007  16:45

« Re: paradni

jj je to nadherne pocut medziplyn.... chcel som mat alfu so sportpaketom pretoze biele budiky a zelene podsvietenie sa mi nepaci. cierna a cervena je sportova...

"-- skrytý --" 17.12.2007  14:51

ferrari

kategoriu nalepiek nechajme tak. Je plno idiotov ktori maju na zadnom skle nalepky typu NO FEAR , alebo PIONEER a vidia dozadu velke h.o.v.n.o

"-- skrytý --" 23.12.2007  17:21

« olej

nazdar taky mi na svém coupe před nedavnem utekl olej ale motorový.Uteklo mi to přes závit na olejovým chladiči v závitu byla dírka ,ale vubec nevim skud se tam vzala.Ještě že už je to za mnou byl sem tak vylekaný když sem uviděl tu louži pod autem ale nakonec z toho vylezla taková prkotina vyřešila to opravarenská sada na trubky. :yes:

"-- skrytý --" 23.12.2007  17:35

« Re: olej

no tak dufam že to bude len volovina. ide tam len 1,5 dcl oleja takže o mlake pod autom sa neda hovoriť. Skôr bude mokry kryt pod motorom tak ako tomu bolo minule. takéto prkotiny vedia človeka *... no tak v tvojom pripade je to horšie... toľko oleja....

Chobot 28.12.2007  11:46

Skvělá přezdívka pro auto

>:D . Jinak mě vadí ten automat, ale to je věc zvyku a toho co od auta očekáváš (což se mi zdá právě potutelné s tímto obsahem na alfě automat). Ale recenze a fotky to zachrání.

"-- skrytý --" 28.12.2007  12:58

« Re: Skvělá přezdívka pro auto

no tak akože každemu vyhovuje niečo ine, každy je zvyknuty na niečo ine. Jazdil si na tom niekedy? je to zaujimave zvezenie. Určite to ma niečo do seba a je to zabavnejšie ako klasicky automat. nesťažujem si a nemenil by som. Ďakujmem za hodnotenie auta.

"-- skrytý --" 28.12.2007  16:04

« Re: Re: Skvělá přezdívka pro auto

a k tej prezívke. viem že to nema 500 koní pohon 4*4 a na kapote znak BMW, ale keď sme do toho prvy krat s otcom sadli tak sme si povedali že je to truhla na kolesach....

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 01.01.2008  19:18

Hondotenie

Pekna cierna truhlicka,dobra recenzia,kopec foto,jasna 10tka. ;-)

"-- skrytý --" 01.01.2008  20:00

« Re: Hondotenie

dakujem. u svojho starsieho Accordu dopln fotky potom dam body. ale ten novsi ma za 10. je fakt pekny. Po Košiciach take behaju dva v ciernej metle lahkym tuningom a stale sa otocim. parada.

foto wikinko

wikinko 01.01.2008  19:30

zdravim KE

"-- skrytý --" 01.01.2008  20:02

no nazdar. konečne niekto z KE. doplň foto na BMW. tu octaviu maš za 10 super recenzia.

"-- skrytý --" 03.01.2008  12:59

10bodov

viva italia!!!
    tie nalepky ferrari ma dostali...
    mas to za 10!!!

"-- skrytý --" 03.01.2008  13:47

« Re: 10bodov

hmmm dakujem. v Košickom salone ich na sebe mala nalepena športova verzia Panda 100HP v čiernej farbe. vyzeralo to super tak som si dal take zohnať.

"-- skrytý --" 03.01.2008  13:58

« Re: Re: 10bodov

u nas to mal jeden chalanisko na Punte II a podla mna to vyzera super, tak ako nahle bola moznost kupit podobne, nevahal som ani sekundu...na bielej to vyzera super, ale na ciernej to tiez nie je na zahodenie...

"-- skrytý --" 03.01.2008  13:59

« Re: Re: Re: 10bodov

červena bude asi aj tak najlepšia farba

"-- skrytý --" 03.01.2008  16:00

« Re: Re: Re: Re: 10bodov

ale iba na tom spravnom aute... :yes:

"-- skrytý --" 03.01.2008  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: 10bodov

foto wikinko

wikinko 06.01.2008  19:26

alfa

tak co ako to s nou vyzera? v ktorom ju mas servise?
    dufam ze bude coskoro v poriadku

"-- skrytý --" 06.01.2008  20:05

« Re: alfa

no asi zajtra sa na nu pojdem pozrieť. Je hore v Alfe Romeo AUTO VMV oproti CARREFOUR-u. Tam sme auto kupili tam ho aj servisujeme. Dúfam že sa čoskoro povozim.

"-- skrytý --" 07.01.2008  00:23

Mě se vždycky u 156 líbily ty detaily interiéru.Červené podsvícení budíků a na nich malé znaky Alfa Romeo....a pak samotný tvar.Taky vyšívané znaky v sedadlech....Tu značku zbožnuju :yes: 10b

"-- skrytý --" 08.01.2008  13:40

« Re: 156

Taliani maju design v sebe. Vedia veci vyšperkovať. Pretu sú najlepši v návrhárstve. Nikdy ich nedobehnú

"-- skrytý --" 08.01.2008  08:19

měření zrychlení

Kde jsi sehnal ten program na měření zrychlení? díky

"-- skrytý --" 08.01.2008  08:36

« Re: měření zrychlení

Promiň, to patřilo úplně jinam.

"-- skrytý --" 08.01.2008  13:38

« Re: Re: měření zrychlení

nevadi tiež by ma to ale zaujimalo.

jmurjr (H22A7) 15.01.2008  22:03

aktualizacia

tak som aktualizoval hodnotenie na take, ake si auto zasluzi ;-) velmi sa mi paci ten vyskakovaci kluc a sedacky. inac, len tak pre zaujimavost, mas na to nejake ine kolesa, alebo mas stale tie co su na fotkach?

foto Lubosss1

Lubosss1 15.01.2008  23:23

hodnotenie

Oznacenie mojho VW POLO "zihadlo" je z recesie, viem, co mam za auto a co dokaze. celkovy pocet za tvoju alfu je 9b, za auto ako samotne 7b...a preco? jednoducho mne talianske auta nerezu a to hlavne alfa. dizajn auta je pekny, ale to je asi tak vsetko, co ma na tom aute zaujme....par aut znacky AR som mal moznost vyskusat a predat, ale ani jedna ma vobec nezaujala. S ich spolahlivostou to tiez nebolo ruzove, ale samozrejme to zalezi od kokretneho kusu. Prepac, ak som ti pokazil priemer, ale snazim sa hodnotit objektivne...dakujem za ohodnotenie FELICIE, akceptujem to. Ci ohodnotis aj POLO a ako ho ohodnotis, je na tebe.

foto Hitachi

Hitachi 19.01.2008  17:24

Bella Machina!

Alfa byla v seznamu při výběru nového auta. Je to srdcovka, ale nakonec vyhrála cenou a prostorem Croma. Jsem Italofil, takže u mě jasná volba. Auto máš parádní, recenze je super a názorny fotky. Není co dodat. Ať ti to jezdí a jsi s ní maximálně spokojen! ;-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  23:12

« Re: Bella Machina!

dakujem. dufam že už budem chodit len na prehliadky a že poruchy sa mi budu vyhýbať. Croma je oveľa vačšia. Je to krasne auto, mal som možnosť jazdy.

foto Focusman

Focusman 20.01.2008  08:57

myslím si, že již i fotografie si zaslouží plný počet ;-) :yes:

"-- skrytý --" 20.01.2008  11:53

« Re: foto

dakujem. ešte nejake nesôr pridam ale chce to umyť auto a pekne počasie

"-- skrytý --" 20.01.2008  12:02

Osram kůl blů

S delší životností bych ne až tak docela souhlasil. Taťka to měl nějakou dobu v ibize, a tam odcházela se zhruba dvojnásobnou četností, než tam odchází normální H7.

Já jsem navíc ani nebyl spokojen se světlem v noci za deště, kdy s nimi bylo vidět hůře, než se standardními H7.

Moje Octavie už taky poznala něco žárovek (kdo kdy jezdil s H4 a srovnával s H7, tak pochopí). Po nejrůznějších produktech od výrobců Osram a Philips jsem došel k závěru, že nejlepší (z hlediska světla) jsou Philips NightGuide DoubleLife. Jak je to u NGDL se životností ještě nevím, ale obecně to bylo tak, že žárovky Filips vydržely vždycky asi tak o třetinu déle než srovnatelné Osram.

"-- skrytý --" 20.01.2008  12:08

« Re: Osram kůl blů

na tak ďalšie ktore vyskušam budu tebou spomínane Philips NightGuide. Ja som zatial spokojný. Viem že to niesu xenóny, ale musim kompenzovať veľkost svetiel nejakými dobrymi žiarovkami. Diky za radu a za body.

foto Varadero

Varadero 26.11.2008  23:37

« Re: Re: Osram kůl blů

taky jsem zkoušel řadu žárovek a Osram mě zklamal s životností kolem 2500km. Zpočátku jsem kupoval levnější a životnost byla srovnatelná. Jediný Philips má životnost mezi 20000 až 25000km při ceně srovnatelné s Osramem. Nyní zkouším Philips pro endura, jestli bude nějak lepší životnost, ale zatím ho mám relativně krátce, takže nemohu posoudit.
        Pokud jde o zpracování interiéru já mám model 2003 (1.9 JTD 16V) a myslím si, že po jeho modernizaci je kvalitnější jak zpracováním tak i použitými materiály. Během cca 50tkm jsem nezaznamenal ani žádné problémy s elektronikou. Ale četl jsem, že právě v období 2000 až 2002 zapracovali hodně na spolehlivosti a odstranění problémů v elektroinstalaci.

"-- skrytý --" 23.01.2008  19:01

alfa je italiano

a co je italiano tak to ma kraaaasny design
    alfy mam rad i starsie su velmi pekne a najkrajsie su tie budiky a najlepsie je nanich to ze vam do nich nikto nemoze cumer a buzerovat za rychlost >:D
    mam len jednu otazku
    CO spolahlivost??

"-- skrytý --" 25.01.2008  14:10

« Re: alfa je italiano

jj budiky su krasne. je tam viacero pekných veci. Spoľahlivosť? čo to si si už mohol prečitať u mňa v Novinkách, ale základ je mať auto s historiou. Ja ho mám ale aj tak ti to nezaručuje problemy. Proste musiš počitať s tým že je to Talian. Na každom aute sa raz za čas niečo pose.. na niektorom častejšie ako na inom. Mal som menši problem s prevodovkou, ale už je všetko v poriadku.

foto 911moby

911moby 06.02.2008  21:14

hodnocení...

ahoj... v diskuzi u mého auta píšeš o tom, jaké mi dáš hodnocení, ale zapomněl jsi mi ho tam dát... tak to naprav až budeš mít čás... díkes a ať ti to jezdí :yes:

foto RS

RS 14.03.2008  09:50

Ventilace

Zdá se mi to nebo máš levou ventilačku na zadních sedadlech ulomenou? Mně se stalo to samé, sedl jsem do zadu, sáhnul na ventilaci a levá lopatka upadla :-)

"-- skrytý --" 15.03.2008  16:43

« Re: Ventilace

áno máš pravdu. ale auto som kúpil už s touto estetickou chybou. mne sa podarilo ulomiť ventilačku u splujazdca keď som tam mal upevnenu voňavku. ale netrápi ma to.

foto adam344

adam344 17.03.2008  13:48

Auti

Není co dodat...prostě italská kráska...jasných deset :-!

"-- skrytý --" 17.03.2008  13:56

« Re: Auti

díky moc

"-- skrytý --" 24.03.2008  15:38

Alfa

Pekny kusok, aj ked ja by som sa toho selespeedu bal, tiez mame Alfu ale 146 JTD. Snad sa ti to bude kazit cim dalej tym menej, s nasou boli zo zaciatku tiez mensie problemy, ale posledne dva roky je to OK.

"-- skrytý --" 24.03.2008  20:12

« Re: Alfa

vedel som do čoho idem a veľa zaležalo od toho že som vedel od koho auto kupujem. Vedel som že na aute sa časom prejavia nejake poruchy. Ale ktoré použivané auto nemá poruchy?...

"-- skrytý --" 15.10.2008  18:14

Alfinka

Je moc krásná vždycky když jí vidím musí si říct... "Hey sexy lady" >:D >:D >:D >:D >:D

foto Dave-11

Dave 11 10.12.2008  15:43

kliky dveří

Jen bych si dovolil poznamenat (pokud už to někdo nezmínil), že kliky nejsou chromované, ale jedná se o leštěný hliník.
    Jinak Alfa je srdcovka. Máme doma 2 a neměnil bych. Teda měnit budu, ale zase za Alfu ;-)

"-- skrytý --" 15.04.2009  17:51

pekné auto

Ahoj máš pekné auto,ale moj dotaz je iný.Kúpil som si tiež Seleseed a chcem poprosit o info ohladne správnej jazdy so selespeedom.Myslím tým napríklad : ked preradíš tak uberieš plyn alebo máš stále rovnako zmáčknutý plynový pedál? atd.
    Ja ked jazdím do zátačky tak to sice podradí samo ,ale niekedy chcem pružnějšiu jazdu a tak podradím sám a stáva sa mi, že podradím až moc. Takže pokial mi možeš poradit jak na to správne tak ti budem moc vdačný.
    Ežo