Škoda Favorit (1990)

30.3.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Davi RS". Ahoj,jmenuji se Škoda Favorit. A něco vám o sobě řeknu. Moje přesné označení je Škoda…

Škoda Favorit (Davi RS)

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:30

190km/h ve fáčku?

ale jdi ty >:D

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:32

« Re: 190km/h ve fáčku?

180 sem snim jel kdyz byl seriovej,tedkonc na 2ku 80km/h a dalsi 3 rychlosti cekaji >:D

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:34

« Re: Re: 190km/h ve fáčku?

ale to snad podle tachometru a ještě z nějakýho dálničního kopce,ne? ;-) kolik to má teď po úpravách výkon? jaké úpravy jsi to vůbec udělal? standartně tam bylo tuším 43 nebo 46kW ps: oranžovo černej lak nevypadá špatně

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:42

« Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

vacka 280/280,snizena hlava,vylesteny saci a vejfukovy kanaly,tvrdsi pruziny na ventilech,ladeny svody+komplet vejfuk,odlehcenej setrvak o 2kg+remenice o 0,5kg,zavodni svicky,primi sani...je toho hodne a dik za pochvalu za lak... :-)

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:44

« Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

a teda ten výkon?po takových úpravách jsi snad zajel na brzdu,ne?tipoval bych tak maximálně o 10kW víc

"-- skrytý --" 30.03.2008  14:54

« Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

tak na brzde sem este nebyl...

"-- skrytý --" 30.03.2008  22:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

když už sme u těch uprav,jelikož je dělám už asi 3roky a podpořím ten nárust síly,že z fazola se dá sdostat +- 90 koní s dvojitejma delortama nebo weberama..to beru,ale nejduležitejším vlivem na rychlost sou pneumatiky a aby ti jel 190 když sou na tom 15" a bude to šířka min 195 je poměrně blbost..už proto že ten tachometr musi proměřovat když je tipizovanej na 13"..ale tuningu zdar,přizná,že tendle je lahodnej oproti tej bratrově obludě v mojim profilu..doplň popis a víc fotek a nebuď labuť... :yes:

foto Special-line

Special-line 30.03.2008  22:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

Np hlavně když dáš jiný kola tak už nemůžeš měřit tachomterem v autě protože ten ti ukáže při stejným kvaltu a otáčkách naprosto stejnou rychlost.

"-- skrytý --" 01.04.2008  08:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

Nevím jestli jsi to jenom špatně napsal ale chceš říct že rychlost auto počítá dle kvaltu a otáček??? To snad ne, ale při jiným obvodu kole tacho samozřejmě kecat musí, jinak autíko chválím :yes:, jenom se trošku rozepiš a hlavně přidej fotky!!!

foto Special-line

Special-line 01.04.2008  14:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

U většiny aut je signál na tachometr sbíranej z převodovky. Někdy může bejt i z čidla otáček na náboji kola ale v principu je to to samý. Buď je ten signál sbíranej elektronicky nebo je tam převod s náhonem na tachometr. Ten převod nebo algoritmus toho přenosu na tachomtr je vypočítanej na všechnypoužívaný kola a je z toho udělanej kompromis tak aby auto vyhovovalo normám na odchylku tachomteru.
                      Takže když na auto dám kola s větším průměrem, a budu je zkoušet při stejným kvaltu a při stejnejch otáčkách tak se auto bude pohybovat rychleji ale tachometr ukáže stejně jako s origo kolama. protože ty hřídele a náboj kola mají pořád stejné otáčky. když dám nějaký fakt velký kola může se mi stát že budu mít na tachometru 50km/h ale ve skutečnosti se pohybuji 54 km/h a to už stačí na změření v obci. Když chci aby mi ten tachometr ukazoval rychlost kterou jedu na jinejch kolech musím změnit převod náhonu nebo algoritmus výpočtu. Ale samozřejmě neovlivním odchylku samotnýho přístroje.

foto T613

T613 30.03.2008  19:26

« Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

Tohle by jsi měl rozepsat do recenze. Tuningových aut je málo, za to tuzingu se daří. A na tom tvém se mi líbí, že je to hodně podobné sériovému provedené :yes:

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 30.03.2008  19:39

« Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

já musím říct že tuning taky moc nemusím ale tohle se mi celkem i líbí!! moc oceňuju moderní lak a hlavně to že na tom nejsou obrovský žehlící prkna plechovky místo koncovky výfuku atp... vypadá pěkně.. jen tak dál ale hodnotit nebudu recenze by to moc stáhla hodnocení... zkus o rozepsat myslím že by to víc lidí zajímalo co na tom autě všechno je a jak to spolu ladí...

foto T613

T613 31.03.2008  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

proti tuningu nic nemám, ale tuzing mi pije krev :no:

"-- skrytý --" 01.04.2008  07:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 190km/h ve fáčku?

tuto myslis ze je tuzing tak tomu asi PEKNE * ROZUMIS >:-[]

"-- skrytý --" 31.03.2008  07:52

dik :-)

foto Winterwolf

Winterwolf 30.03.2008  22:30

pěkny lak

Tan lak je moc a moc povedeny ;-) Chtelo by to lepsi fotky

"-- skrytý --" 30.03.2008  22:35

SUPR FAVO!!!!! 10bodov
    co vsetko mas spravene s motorom?

foto MiG-21

MiG-21 30.03.2008  22:52

pěkné

vzhledově, k výkonům nevím. Asi by to chtělo dodělat, zajet an brzdu a naskenovat tu výsledek. A do té doby uvádět sériové parametry. Pak se vyhneš různým výpadům a hádkám komu to jak kdy ve Fávu jelo a co v garáži dokázal :)))

"-- skrytý --" 31.03.2008  09:09

Proč ...

... se chlape víc nerozepíšeš? A co nějakou fotku semka hodit?

Je to věčná škoda ( favorit ) že vy mladí, krásní tunneři jste takhle skoupý na písmo a foto!!! Se polepši, pak tě ohodnotím. ;-)

Ty jsi ze z Plzně? >:D

"-- skrytý --" 31.03.2008  09:53

« Re: Proč ...

jojo z plzne,nebylo moc casu ale polepsim se urcite :-)

"-- skrytý --" 31.03.2008  11:11

« Re: Re: Proč ...

No já že mě jakožto Plzeňákovi děláš tady ostudu voe ... >:-[] ;-)

"-- skrytý --" 31.03.2008  12:50

« Re: Re: Re: Proč ...

tak prijed v patek na sraz ke Gesu je to na Lochotine naproti Remusu u benzinky Ono vis,a jak to myslis tu ostudu?to jako ze Favorit??? ;-\

"-- skrytý --" 31.03.2008  12:52

« Re: Re: Re: Proč ...

jo mas peknou Cupru :-)

"-- skrytý --" 07.04.2008  13:30

« Re: Re: Re: Re: Proč ...

Ne, nemyslel jsem to špatně na Favorita, ale recenze nebyla úplná a dokonalá, nyní je. Tak tě oboduju krajane. 9, 10, 10b ;-) :-)

"-- skrytý --" 09.04.2008  09:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Proč ...

Tak to diky,snazil sem se aby to bylo ok :-)

Chobot 07.04.2008  14:16

Mě se to taky líbí.

Až na ty zrcátka. Zdají se mi moc malý a kulatý na takhle ostře řezané tvary. Ale zas lepší než m3 zrcátka (nebo jak se to jmenuje) které má každej trotl co se chce odlišit ;-) V jednoduchosti je síla. Fakt pěkný :yes:

"-- skrytý --" 14.04.2008  14:43

Zdar draku

Jsme se viděli viď? AHOJ!!!!

"-- skrytý --" 14.04.2008  16:27

« Re: Zdar draku

Zdar jojo videli sme se :-) mas ho fakt paradniho :-)

foto Ondrej-Samal

« Re: Zdar draku

Davi ty bejku jeden ;-)

FRPE 16.04.2008  15:40

« Re: Re: Zdar draku

Počkat, počkat hoši, hoši - co má můj vnuk parádního? O čem já bába stará nevím????????? ;-)

Kubyyyk 16.04.2008  15:23

Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Tomuhle já říkám skutečně stylovej tuning. S takovymhle favoritem uděláš 100x víc parády než blbec v 10x dražším autě, co si tam všude nalepí žehlící prkna a udělá z něj paskvil!!!
    Tohle je pro mě skutečný TUNING!!!!!
    Respect a za 10 bodů :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 16.04.2008  15:42

« Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Díky moc,to co si mi napsal si fakt vážim,tohle byl zaměr celý upravy aby to takle vypadalo :-) Dík

Kubyyyk 16.04.2008  15:49

« Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Nemáš zač děkovat. Poděkuj sobě, že si ho takhle upravil!!!
        Koukal jsem teď na vaše stránky a líbí se mi tam v tvym profilu hned ta první fotka, kde stojíš ještě bez laku vedle normálního favorita a jak je ten tvůj neskutečně nízkej proti němu >:D >:D
        Jo začal jsem uvažovat u srazu někde tady v okolí Varů. Udělat to tak, že by třeba i pro vás z Plzně to nebylo daleko. je to 80km. Mohl by ses zůčastnit ty i tvůj kamoš s Cliem. Co ty na to?

"-- skrytý --" 16.04.2008  16:33

« Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

jo to by nebyl spatnej napad ten sraz.jojo ta fotka byla focena schvalne vedle toho druhyho fava :-)

"-- skrytý --" 16.04.2008  16:37

« Re: Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Dej nějaký datum a sejdem se !!! Plzeňský a Karlovarský kraj >:D

Kubyyyk 16.04.2008  16:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Můžem se dohodnout ještě třebas se Švihákem a tak. Kdo ještě z Plzně připadá v úvahu?

Kubyyyk 16.04.2008  16:37

« Re: Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Ok tak se zeptej kámoše a kdyby dte byly pro, tak mi to napiš do recenze k Ibize, abych věděl. Podle toho kolik lidí bude mít zájem začnu řešit!

"-- skrytý --" 16.04.2008  16:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

no ja myslim ze by se lidi naslo plno,poptam se a dam vedet ok :-)

"-- skrytý --" 27.05.2008  11:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejhezčí favorit na MACZ!!!!

Řekl bych že jsem už tvůj profil viděl někdy při vložení auto a od té doby jsi pořádně zamakal. Spousta fotek, recenze taky dobrá. Můžu jen souhlasit s Kubyyykem že je to nej favorit na MACZ. Černý mat. a oranžová kola - krásná kombinace!!! :yes:

David Silver 16.04.2008  16:40

10 rozdílů

tákže: jiná SPZ,jiný nárazník,jiná maska,na koptě u jednoho není mřížka,jeden nemá stěrače,jiná zrcátka,jeden nemá kliky dveří,jiná kola,jina světla, jeden má vyšší světlou výšku a mají jinou barvu :-! :-! :-!

Kubyyyk 16.04.2008  16:43

« Re: 10 rozdílů

Kysky ty seš ale neskutečnej borec >:D >:D >:D >:D >:D >:D Já z tebe umřu >:D >:D

"-- skrytý --" 16.04.2008  16:48

« Re: 10 rozdílů

super nebylo to tak tezky co >:-[]

"-- skrytý --" 16.04.2008  17:23

Hele Dejve ...

... takhle to má vypadat ... [odkaz]

foto Cujo

Čujo 16.04.2008  18:10

ahoj

tak o 18.00 som si zmyslel ze idem zo srandy kuknut favoriti na tomto serveri, ako som si tak prezeral natrafil som na tvoj a podla hlavnej foto som usudil ze dalsi obycejni favo >:D ...ako som cital recenziu zaujali ma upravy a tak som nedocital a pozrel fotogalerku....ten favorit je krasny a asiq naj aky som videl :yes: normalne ti ho zavidim mas tma 10b je fakt krasne

"-- skrytý --" 28.04.2008  20:43

svetla

caw kde si zohnal tie zadne svetla??? :-|

"-- skrytý --" 29.04.2008  12:51

« Re: svetla

Od tiler tuning tuta firma je ma a vyjdou na 1200kc komplet :-)

foto hruodolf

hruodolf 28.04.2008  21:11

Pěkný

Obecně tuning nemusim, ale tohle jsem hodnotil tak, jak jsem hodnotil :-) :-)
    Chybí tam ještě fotka přístrojovky ;-)

foto ZiP2150

ZiP2150 14.05.2008  12:20

KRÁSA

Toto je jediný tuning ktorý uznávam a je výborný :yes:
    Odstrániť, zahladiť, techicky upraviť a brutálny lak.
    Respecta! ;-)

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 14.05.2008  14:29

tuning

Auto krasne decentni a uderne fakt to tomu autu sedi.
    recenze bomba moc se mi libi ta forma jako že vypravi samo auto.
    Ale za ten lauf bych ti utrhl hlavu jak tam tak trčí, alespon trochu ho umistit do narazníki

"-- skrytý --" 14.05.2008  15:16

« Re: tuning

Díky,ten vejfuk je tam tak nak takle i schválne,umysl byl aby to vypadalo tak jak to maj v japan na drift karach :-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  15:20

« Re: Re: tuning

Já viděl Daviho auto naživo, fakt je to snížený jako k.ráva a i docela to ladí, mě se to líbí ... :yes:

"-- skrytý --" 14.05.2008  15:32

« Re: Re: Re: tuning

níž už by to ani nešlo :-) ale cupra je taky hodne gut,nekdy bych ji chtel videt z blizka :-) a ne za jizdy ;-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  15:34

« Re: Re: Re: Re: tuning

Chceš poslat fotku interiéru, kterou jsem pořídil u Šmuclerů kde jsem jako slídil ( fake ) fotil? A nebo se některej den projedem? Kámoš s Cliem bydlí někde u Remusu viď? Vídám tam stát jeho auto ... :-!

foto OS

OS 14.05.2008  15:51

« Re: tuning

barva je libova! ten vejfuk je spis snad recese ne:) hej FRPE jakto ze uz nemas recenzi?

"-- skrytý --" 14.05.2008  16:06

« Re: Re: Re: Re: Re: tuning

Kamos s cliem bydli ve Lhote prestehoval se.fotku mi klidne posli na mejl na davidtuner@seznam.cz a to projeti beru :-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: tuning

To to te teda né!!! Jen pšes mojí mrtvolu!! >:D >:D

PS : beru na vjědomí ;-)

foto Cujo

Čujo 14.05.2008  19:14

nad 900kg to nebude mat

toho sa neboj nase saxo ma pod 900kg a ma aj zadne sedacky atd co ty nemas :-) tipujem nejakych 810kg >:D :yes:

foto spanel

spanel 21.05.2008  11:50

fanda

víc než pořádná práce... :yes:

"-- skrytý --" 21.05.2008  12:45

« Re: fanda

Dík, dva a pul roku prace a este to neni porad ono

"-- skrytý --" 27.05.2008  12:31

« Re: Re: fanda

Hm tak než to doděláš k obrazu svému tak bude jezdit ve Fáčku tvůj vnuk vid? >:D >:D

"-- skrytý --" 26.05.2008  13:46

Fakt

Hezký Fávo... :yes: ;-) Ale přidej nějáký fotky interiéru ;-)

"-- skrytý --" 07.06.2008  20:40

Zaujalo me

Musim rict ze me Tvoje auto opravdu zaujalo,libi se mi,mas vkus a smysl pro detail...chvalim,moc povedene facko...

Chobot 12.07.2008  22:57

Dnes

jsem tě viděl ject s někým okolo boleváku navečer. Vypadá to fakt dobře, hroznej masakr jak ti z toho čumí ven ty kola ;-) . Akorát ta divně vysící chromová trubka zpod zadního nárazníku, ta tam vypadá trochu mimo. Ale jinak fakt luxus.

"-- skrytý --" 14.07.2008  16:40

« Re: Dnes

Diky,a jak si vedel ze me tady najdes?jako na moje auto?a co by tam bylo lepsi misto ty chromovany trubky podle tebe? :-)

Chobot 14.07.2008  17:29

« Re: Re: Dnes

Věděl jsem to, protože jsem již dlouho neoddělitelnou součástí systému a kdys když ses tu objevil sem tě bodoval >:D ;-) . A je tu pár aut která mi za mou existenci tady uvázla v hlavě - takový nápadný Fávo a ještě k tomu plzeňák, je jasný že je mezi nimi.
        To neni jako já se svou B. Mě nikdo nepozná....teda vlastně dle zadních lamp v kombinaci s barvou auta, jsem v Plzni a okolí taky dobře rozeznatelný.
        Nevim. Ale zdá se mi že tam moc přečnívá na tom uhlazenym zadku.....ale tak je to tvoje auto, takže co mi není rovno po tom je mi ho... :-)

"-- skrytý --" 14.07.2008  18:03

« Re: Re: Re: Dnes

ale ja uvitam kazdej napad,tak to jo.neda se prehlidnout,hlavne kvuli kombinaci barev :-) jinak chci taky pozvat,kazdy patek tuning sraz u GESu na lochotine,jak je benzina Ono ;-)

Chobot 14.07.2008  19:07

« Re: Re: Re: Re: Dnes

No locháč je pro mě trochu mimo mé běžné cesty, ale budeli někdy nálada, či cesta kolem rád se dostavím pokoukat a pokecat. Dík :-)

"-- skrytý --" 15.07.2008  10:04

Pecka

Tak mi to nedá a musím napsat komentář :-) Tohle Fávo jsem kdysi, pokud se nepletu viděl v tuning magazinu, nebo kde, že ho tam posílala tvoje přítelkyně a od tý doby mi uvízlo v hlavě :-) Pokud můžu třeba říct něco málo k tomu výfuku, tak já bych taky zvolil možná jinou variantu, třeba oválnou koncovku, něco jako mám já ;-) Ale je to jenom návrh, je to tvoje auto a je fakt pěkný, to jest vše :-)

"-- skrytý --" 15.07.2008  18:50

« Re: Pecka

Jojo bylo to v Tuning Magazinu poslala tam fotky opravdu moje přitelkyně,bylo to takovy vetsi prekvapeni,ale jinak dik za chvalu auta... :-) važim si toho

"-- skrytý --" 15.07.2008  20:15

« Re: Re: Pecka

Tohle Fávo si nejde nepamatovat ;-) Fávo je hodně dostupný a proto vidět pěknej kousek je docela složitý, tohle je přes všechny úpravy pořád Fávo, ale má svoje kouzlo :-)

"-- skrytý --" 15.07.2008  20:10

Taky potunime

Ty jo jak na to tak koukam taky potunim toho myho >:D

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 15.07.2008  20:26

Pekná kára, pekná žena = 10b

Nádherné Favo fakt sa ti podarilo. Vidno na ňom veľký kus driny :yes:

"-- skrytý --" 15.07.2008  20:28

daewoo tico

Kluci kde mám sehnat na tohodle prcka gumy,jsou to dvanáctky a nemužu je nikde najít.Lucka

"-- skrytý --" 15.07.2008  22:02

« Re: daewoo tico

a co zkusi ibout naky 13ky,ty se schaneji o neco malo lip :-)

Chobot 15.07.2008  22:37

« Re: daewoo tico

Lucinko, asi si nějaké objednej přez net. Výběr se zdá být dostatečný. Kdyžtak si tam zadej ještě i profil a šíři aby ti to našlo přesněji.

"-- skrytý --" 29.09.2008  15:26

27.09 jsem tě viděl ve Stříbře. Naživo tvoje Fávo vypadá ještě líp než na fotkách. Ten lak nemá chybu. ;-)

foto Ladi

Ladi 12.10.2008  21:28

Masakr

Jedím slovem,prostě mazec.Ať šlape a hlavně to nerozstřel,to by byla fakt škoda.

"-- skrytý --" 12.10.2008  21:56

« Re: Masakr

Diky moc za chvalu! :-)

Chobot 28.07.2009  11:03

Zdárek

Máš tam SZ na hoře na červené liště vedle upravit, případně v garáži nalevo. Odkaz na ty fotky. ;-)

foto tobi

tobi 09.08.2009  12:13

favo?

FAvority nesnáším! Jsou nebezpečný, ošklivý, pomalý a celkově je to děs a běs.
    Ale Pokud někdo s tím autem udělá to, co si ty udělal se svým, tak už to je úplně jiná liga. Nevím tedy proč začínat zrovna s favoritem a nekoupit něco pořádnýho, ale proti gustu žádný dišputát :-)
    Pořád se mi dost nelíbí, ale to už je věc vkusu a musím smeknout před hodinami a hodinami práce, které jsi na tom strávil.
    Takže favorita ne, ale pokud se na tom někdo takhle nadře, tak proč ne :-)

"-- skrytý --" 27.08.2009  23:53

Š Favorit RS

Tak tomuhle říkám pořádný tuning!Tvým fávem by se měli inspirovat všichni tuneři!Opravdu mooc hezky natuněný!Ale muselo to asi stát dost peněz co?Ale za to to určitě stálo,máš můj obdiv!

"-- skrytý --" 05.09.2009  21:10

« Re: Š Favorit RS

Diky penez a casu to stalo fakt dost,ale nelituju,protoze je plno lidi co to dokaze ocenit. A radsi narvu sem nez to prohulit nebo prochlastat ;-)

foto P4WLYK

P4WLYK 20.12.2009  23:33

Fáčko

Tak tohle je podle mě nejhezči fáčko, co sem kdy viděl... fakt nádhera! žádny plasty a zbytečnosti, jen funkčni a nádhernej tuning. Jednou bych se v takovym chtěl proletět. Takže ode mě máš 3x10 :-) (PS: koukni na moje auto, ale pokud budeš hodnotit, tak objektivně >:D )