Fiat Seicento (2001)

29.5.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "1989vrabcak1989". Fiat Seicento, rok výroby 2001. To uz bola modernizacia auta. Zacal sa do neho…

Fiat Seicento (1989vrabcak1989)

neregistrovaný: "koto" [217.118.99.XXX] 29.05.2007  14:33

fabia 1,2htp

podla toho skapinania a názorov je vidno ze si este toho moc volantom neodkrútil mozno tak naprázdno :-! ja fabiu 1,2 htp nemam ale viezol som sa vnej a boli sme v nej štyria + pes a tie 3 valce slapali dost slusne cakal som vacsiu pohromu..a o tej bezpecnosti-otom pises sam len si trochu protirecis
    Ako skola je toto auto fajn, ale potom ked ho zase buchnete a bude na odpis uz ho noepravujte ;-)
    za snahu 7b

"-- skrytý --" 29.05.2007  14:40

« Re: fabia 1,2htp

no ja som s nou zazil tazke chvile v autoskole a parkrat som sa s nou viezol s jednym manikom do fabii, no a on chcel dokazat, ze to auto nema chybu, a bum na jednom vacsom kopci sa chcel rozbehnut bez rozbehu a tak mu to asi 3 krat skapalo, potom to vzdal a aj tak si musel nadist!Nie fakt, motoricky sa Fabia so Seicentom neda porovnavat!Staci sa pozriet na zrychlenie.

"-- skrytý --" 29.05.2007  14:44

« Re: fabia 1,2htp

nikto ju neporovnáva takze lepsie citaj príspevky a ked sa niekto rozbieha v kopci na zatiahnutej ruvnej brzde a 800ot/min tak ma smolu aj s 1,9 Tdi >:D

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:46

« Re: Re: fabia 1,2htp

Dobre dnes som to skusal, podobny kopec v Bratislave vo Fialkovom udoli...dost blizko hradu, tam kde byvaju bohaci!
        Hned na prvy raz to vytiahlo a robil som rovnako ako ten manik!Rucna brzda, skoro plny plyn a pomeho...bez probremov. a k fabiam som nikdy nemal vztah, za to feliciu som chcel!

foto elviiis

elviiis 29.05.2007  14:35

fabie

opatrně s tou kritikou ještě nemáš tolik naježděno abys mohl kritizovat fobii htp. Toto auto sice nesnáším ale má na svoji dobu a nato že je nízká třída slušné jizdní vlastnosti a až na nedostatek výkonu není řízení tak hrozné jel jsem už v horších autech.

Jinak recenze je opravdu hezky napsaná. Jde vydět že máš k autu vstah a to se cení.

jmurjr (H22A7) 29.05.2007  16:09

« Re: fabie

ja ked som z diesla presadol do 1.2 htp, tak prva reakcia bola, ze som sa majitela pytal, co ma so stvrtym valcom :-), a potom som zistil ze to je trojvalec. ono, na dialnici som zvladal celkom slusne tempo, ale pri posuvani v kolone sa mi stale zdalo, ze to ide nerovnomerne (ten motor potrebuje otacky ako sol). inac seicentu davam 8, ma peknu farbu a prve male fiaty boli ikony.

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:42

skoroauto

já jsem asi divnej ale mě se tyhle pidiauta líběj ;-) za 8 :yes:

majki 29.05.2007  16:57

Fiateeeeek

Davam 8bodov, a pridej zopar fotiek este ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:48

« Re: Fiateeeeek

Dik za body. No a na zelanie som este doplnil fotogaleriu aj s malymi popismi.Zatiac cau

majki 30.05.2007  11:00

« Re: Re: Fiateeeeek

Super, konecne mam aj predstavu o vnutornom priestore a usporadaniu :-) . A ty by si tiez mohol obodovat dajake auta tuna, nieee? >:-[] ;-)

"-- skrytý --" 30.05.2007  11:30

« Re: Re: Re: Fiateeeeek

Som tu uplny novacik, zatial som nemal cas bodovat druhych, ale ked chces, pozrem si tvoje auto ak ho tu mas! :-)

majki 30.05.2007  11:32

« Re: Re: Re: Re: Fiateeeeek

Si pis ze mam, inac by som ta nemohol obodovat ;-). Kliknes na moj nick, tam sa ti zobrazi zoznam mych aut, no, mam len jedno, Punto >:D

"-- skrytý --" 30.05.2007  11:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Fiateeeeek

Mas za 9!!! Pekna recenzia! A to o tom rozdiele medzi 8V a 16V mozem len potvrdit. Minuly tyzden som bol u kamosa v Bratislave. Mam cerstvy vodicak a 1.2 16V som si este nemohol odskusat, ale minuly tyzden som to skusil! JE TO FAKT SILA! Ak zoberiem do ohladu, ze je to maloobjemovy motor, frci velmi dobre! 1. 2. 3.st a bol som na 120km/h a tie brzdy...aaaach este lepsie ako u Sejka. V 8V-lovom som sa iba viezom, no podla technicaku je skor pre tych kludnejsich vodicov >:D

majki 30.05.2007  12:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fiateeeeek

Hej, presne tak. Ako som tam pisal, pre mamu je ten osmiventil do mesta naprosto idealny a srdi ma s tou spotrebou >:D , ja sa pohybujem ve meste okolo 7litrov :-| .

"-- skrytý --" 30.05.2007  19:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fiateeeeek

co do neho tankujes?...ak si este neskusal W-POWER, tak vrelo doporucujem(na Shelke)Je aj 95 okt. aj 100okt.

majki 31.05.2007  10:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fiateeeeek

Uz som pisal u seba, normalne Shell N95, na dlhsie trasy V-Power 95. Viem, aky to je benzin, tankoval som ho pat rokov do svojej Mazdy :-! .

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:08

Pochvala

Po doplnění fotek už nelze mít výhrady. Recenze je super a je vidět, že máš svoji šestistovku rád. :-)

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:48

« Re: Pochvala

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:48

« Pochvala

Aby nie! :-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:14

Příjde mi úsměvné, že se chlubíš tím, jak si "porazil" se Seicentem Fabie, Pandy a já nevím co...Takoví mladí závodníci jsou nebezpeční ;-\ Rovněž nejsem žádný stařec, ale se svým autem nezávodím, nemám to zapotřebí. A to jezdívám slaboučkou Fabií i silným Jaguarem. Tvoje auto je sympatické, ovšem bezpečně bych se v něm necítil...Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:24

Spomenul som, ze som vasnivy motorista a k tomu patri, aby som si vychutnaval jazdu. A zase nerobim s nim blbosti, iba ak stojim na krizovatke a vidim tam stat tazkeho frajera na Peugeote 205 cabrio a vidim ako na mna cumi s nosom dohora, zvysi sa mi adrenalin v krvi a je jasne ako asi vystartujem z krizovatky. No a par takychto na Fabiach, Pandach a napr. aj Octavia 1.9SDi som nechal daleko za sebou, ked ma vyprovokovali trubenim a pod. AKO SOM NAPISAL, SLABA STRANKA MOJHO AUTA JE, ZE ZO ZACIATKU NEVZBUDZUJE RESPEKT! Jo a zalezi aj na tom kto za volantom sedi, nie vzdy kto ma rychle "faro" ja kralom ciest! Inak na tvojom mieste by som si s tym Jaguarom uzil trochu zabavy!

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:29

« Re: Re: 7b

Jaguar na závody nemám, každé prudké a zbytečné sešlápnutí plynu mi vyhání z kapsy peníze...Když budu k autu nešetrný, vrátí mi to tak, že budu muset kupovat velmi drahé ND, abych nahradil ty předčasně opotřebené (gumy apod.)...Na blbnutí bych si koupil ryzí sportovní vůz, ale zatím mě to neláká (na našich cestách potenciál takového vozu nevyužiješ). Moje Fabie taky nevzbuzuje respekt, Seicento taky nebude vzbuzovat respekt, s tím nic nenaděláš, závodění v provozu je nesmysl...

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:52

« Re: Re: Re: 7b

Ale urcite poznas tie situacie, ked taky tazki frajeri v limuzinach vidia v spatnom zrkadle miniauto ako ich dobieha, tatko to zazil co nas celu cestu po dialnici az domov otravoval jeden na Medaku! Raz 140 raz 110, buzerant jeden!

foto Lubosss1

Lubosss1 29.05.2007  23:22

branisko

raz som mal moznost cestovat na Seicente z Liptovskeho Mikulasa do Kosic a akurat vtedy bol zatvoreny tunel Branisko. ci verite alebo nie, po horskom prechode som predbiehal vsetko - kamiony, fabie, octavie, no proste vsetko. ja som nechapal, kolko energie v tom aute je. akurat, ze po ceste doel z kopca som otvaral okna, smrdela spojka >:-[]

"-- skrytý --" 30.05.2007  10:18

« Re: branisko

Auto je lahke, jasne ze dobre taha do kopca. A v meste tiez kralujem a lahko kluckujem(bezpecne]pomedzi velke auta!

foto classi-c

classi-c 30.05.2007  15:26

davam ti 8b...za bezpecnost (hovor si co chces, ale male auto zostane malym autom co sa bezpecnosti tyka aj s 20 airbagmi) a za image auta (FIAT, male auto, nenapadne, nic pre mna ;-)

inak recenzia ako ma byt, mozno este trosku dotiahnut, ked najazdis viac km...ale inak sa mi to cele paci len tam mas dost vela vykricnikov :-)

vela stastia a este mi neda ale musim povedat, ze ludia s tymi najlepsimi autami, co jazdia po cestach sa spoliehaju na auto a myslia si, ze nemusia ani vediet jazdit...to je naozaj tak

"-- skrytý --" 30.05.2007  19:28

Dik za nazor, a rad dopisem recenziu, no mna fakt uz nic nenapada co tam este napisat! LUDIA RADTE, RAD NAPISEM ALEBO ODPOVIEM NA OTAZKY!

foto classi-c

classi-c 31.05.2007  18:04

nenapada? pozri tu moju a inspiruj sa ;-)

foto petrzel1

petrzel1 31.05.2007  14:45

Jasná 9!! Užij si autíčka a zační šetřit na M3!!!

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:53

« Re: Hodnocení

Aj ta tvoja 735-ka by mi stacila >:D

Konwi 22.06.2007  09:54

Pochvala

Chválím auto i recenzi. Tohle auto se mi vždycky velmi líbilo, ostatně všechny malé Fiaty jsou krásné (kromě staré Pandy). S nedočkavostí vyhlížím nový Fiat 500 - to bude bomba! Jezdím sice poněkud větším Fordem Mondeo (zde na stránkách k vidění), ale pro tyhle auta mám slabost, dávám ti 10 bodů. PS: pruhy ne

"-- skrytý --" 22.06.2007  11:07

« Re: Pochvala

Dik moc. Fiat 500 bude fakt bomba, hlavne s tou 1.4 16V. No v buducnosti chcem presadnut do niecoho vacsieho, ale asi to bude znova Fiat. Napr teraz sa mi paci nove Bravo a ani Grande Punto neni zle.

Konwi 22.06.2007  12:14

« Re: Re: Pochvala

Poslední dobou dělá Fiat designové skvosty - Punto i Bravo. Akorát mě mrzí, že se Fiat pořád nevymanil z pověsti "potkan" nebo "podvraťák". Sám osobně nedbám na nějaké rádoby zkušené kecy, ale fakt je ten, že Multipla mých rodičů kdysi bývala pořád v opravně. Snad kvalita neodpovídá pověsti. U každého auta záleží na každém jednotlivém kusu, nikoliv na "pověsti" značky.

"-- skrytý --" 22.06.2007  15:32

« Re: Re: Re: Pochvala

Hmm, tatko ma v robote sluzobne auto Multiplu. Nemam s nou ziadne skusenosti ani som sa v nej neviezol, viem iba tolko, ze si vysluzila prezyvku "pohrebák" >:D za svoj tvar. Ale mne osobne sa celkom lubi,len by som si asi tak lahko nezvykol na tri sedadla vpredu. A myslim si, ze sa im nekazi. To skor Tipo, ktore bolo pred tym, bolo stale v oprave, ale iba male prkotiny ako pokazene el. okno, uvolneny vyfuk ci vyteceny olej a pod. Tipo motoricky nemalo chybu.

"anonym" [62.40.70.XXX] 25.06.2007  13:24

« Multipla

Jezdí se v tom krásně! Neuvěřitelný vnitřní prostor. Tři lidi vpředu sedí úplně krásně, vzadu totéž, akorát kufr je dost malý. Dvakrát jsme v tom jeli v pěti lidech do Chorvatska, prostřední sedačka vpředu slouží jako centrální stolek s výlisy na kelímky, vzadu sklopná sedadla. Sedíš vysoko a všude vidíš, paráda. Byl v tom motor 1,9 JTD dost silný a pružný, škoda velice krátké převodovky (na dvojku max 65km/h). Kupodivu seděla velice slušně v zatáčkách (byl jsem mladší a když už mi ji naši pujčili tak....), Škoda věčných poruch, ložiska, startér, počítač ... Auto, které někdo miluje a někdo z něj zvrací. Není kompromis.

Konwi 25.06.2007  13:25

« Re: Multipla

To sem psal já a zapomněl se přihlásit. >:D

"-- skrytý --" 25.06.2007  18:24

« Re: Re: Multipla

Tak verim ze tam je mietso, sedel som v nej na autosalone, a s tym 1.9Jtd-ckom dik za radu, myslim ze asi tieto motory v starsich autach sa kazia velmi casto. S kamosom sa ideme skladat na auto a premyslali sme nad bravou...mame velmi skromne moznosti no do 90000Sk napoly sa zmestime. Do januara chcem FiaT Brava 1.6 16V alebo prave 1.9 JTD(ale toho sa bojim)!!!!

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 26.06.2007  09:52

Hezký

Za pěkné auto a hezký vztah k němu 10b

"-- skrytý --" 26.06.2007  12:36

« Re: Hezký

Tvoje je tiez super!!! Tom Cranich z Kobry 11 ma urcite rovnaky nazor ;-)

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 04.07.2007  16:58

je hezky jak vysoko hodnotis spolehlivost >:D
    auto ma najeto sotva 17000, uz odesla ridici jednotka - bratru za 35000, ted vytekl olej z prevodovky - coz je jak sam uvadis bezne :) kdyby sis toho nevsiml, mas po prevodovce... nic moc jinyho v om aute nastesti neni... proste super spolehlivy auto.
    a s tim narazem jsi me vazne pobavil. Ale nejsi tu sam, kdo vi, v jaky rychlosti do nej neco nabouralo >:D
    a ty reci jak kralujes ve meste a koho si nepredjel? z toho doufam stihnes vyrust driv, nez si o tobe prectem ;-\

"-- skrytý --" 04.07.2007  23:32

« Re: spolehlivost

Mna tiez pobavila tvoja kritika. Som rad, ze niekto sa zamyslel aj nad tym, ze to vsetko co som popisal mohli byt vymysli. Bohuzial ta musim vyviest z omylu! :-! Auto ma najazdene 17000km, koli tomu, ze sa na nom jazdilo, fakt iba na vylety a nakupy. Po siestich rokoch, je podla mna bezne, ze autu vytiekol olej z prevodovky, si zober, ze neni garazovane, stoji obycajne pred barakom na slnku alebo v zime costo stoji a nehne sa s nim kolkokrat aj mesiac a pol. Potom sa na nom trochu prebehlo a zase stalo. Ma velmi biednu minulost, ale ja sa mu staram o buducnost a uz nedopustim aby sa s nim takto zachadzalo!S riadiacou jednotkou to je uz blbe, asi smola v nasej rodine, lebo u nas sa vsetko nove pokazi este v zaruke a az po oprave "fachčí" dalej. Iveco do nas naozaj vrazilo, ver ci never! S autom som fakt porazil plno aut! Sutazil som totiz iba s rovnocennymi supermi. Octavia 1.9SDi je obycajny lenoch, Fabia 1.4MPi ma rovnake zrychlenie ako Seicento, par sedanov co som spominal, boli auto z priblizne 1995 roku, cize obycajne tiez so zrychlenim okolo 14s. Je vidiet, ze malym autam moc nedoverujes, rad by som vedel, ci vobec mas ty nieco
      a ake! :-!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 05.07.2007  14:12

« Re: spolehlivost

je videt, ze vubec nechapes... soucet cen oprav za 17000km byt za sest let mi prijde na tak maly auto enormni a rozhodne bych to nehodnotil vysokou znamkou spolehlivosti. pokud je podle tebe bezne, ze po sesti letech se samovolne vypusti olej z prevodovky, pak chapu tvuj nahled na spolehlivost ;-)
        k zavodeni: je mi docela jedno koho jsi "porazil" a koho ne, neb zavodit ve meste je fakt pakarna a vazne se zabyvat tim, koho si na svetlech predjel odpovida tvemu veku. takze preju hodne stastnych km. a za par let si to po sobe precti a taky se pobavis ;-)

"-- skrytý --" 05.07.2007  20:15

« Re: Re: spolehlivost

Ano je to bezne. Vies ake ma vlastnosti guma??? V zime tuhne, v lete sa roztahuje!;-) Ked sa s tym nejazdi a teda sa nehybalo ani s prevodovkou guma(manzeta) sa opotrebovala rychlejsie ako by sa mala. Sprav si doma pokus. Zahrievaj, ochladzuj, zahrievaj gumu, uvidis, ze dlho nevydrzi pokope ;-)
          A s tym pretekanim mas mozno pravdu, radsej s tym prestanem, nerad by som niekoho zrazil, radsej budem santit na aute po serpentinach. Ty si asi dost konzervativny alebo si neuzivas jazdu ako ja, ked vravis ze to ako jazdim odpoveda mojmu veku, ver mi ani v buducnosti nebudem jazdit inak!

"-- skrytý --" 04.07.2007  17:18

moje hodonocení

moje hodnocení tohoto autíčka musí být jen kladné,a to z několika důvodů,recenze je propracovaná,fotky jsou skvělé a podrobné a z textu lze vycítit entuziasmus majitele,navíc autíčko samotné je moc symaptické,už proto,že je to malý fiat...a to je to nejlepší :yes: :yes: takže 10b a gratuluju k funky autíčku a svkělé recenzi ;-) kdyžtak mrkni na moje milášky a toho jednoho pekelníka >:D

"-- skrytý --" 04.07.2007  23:53

« Re: moje hodonocení

Dik za body. U teba obdivujem, ze si u kazdeho auta dosiahol "najlepsiu recenziu", to je vykon, to sa musi uznat :yes: :yes: Za Olcit mas 9b a Renaulty si vysluzili 10b. Mam vsak maly dotaz, co je to "entuziasmus"? >:D

"-- skrytý --" 05.07.2007  00:24

« Re: moje hodonocení

nadšení z auta:-) zanícený milovník svého autíčka ;-) a děkuji za uznání :yes:

foto dr-biker

dr.biker 24.02.2008  16:36

Tak tvoji recenzi jsem si rád přečetl, protože takovou 600 jsme měli taky mít, ale nakonec jsme se rozhodli pro Punto po faceliftě a myslím že jsme udělali dobře. Je tu přece jen vidět rozdíl a to jen o 40tisíc dražší. Však se podívej na moji recenzi. :yes:

foto Nadzvukovy

Nadzvukovy 17.09.2008  16:33

"Niečo tam chýba"

... tu zasterku by som tam už nedal, aj tu druhu daj dolu !!! Hneď to bude o niečo lepšie vyzerať a nebude ťa táto malá úprava stáť ani korunu :-!

"-- skrytý --" 18.11.2010  15:45

maximálka.....?

No nevím kde jsi vzal těch 160 km/h já s tím autem jel po dálnici tak 10 min ...kde nikdo nikde nebyl na plný plyn a víc jak 150 km/h to rozhodně nejelo ... >:D
    Jinak nějaká raketa to rozhodně není ale myslím , že než Fobie 1, 2 HTP to přece jenom lepší je ;-)

"-- skrytý --" 18.11.2010  17:48

« Re: maximálka.....?

lepší než fobie htp? Tim bych si nebyl tak jistej ;-)