Ford S-Max (2008)

13.4.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Rugger". Rád bych se podělil o potěšení, které si nyní mohu užívat. Před měsícem jsem pořídil tohoto…

Ford S-MAX (Rugger)

"-- skrytý --" 13.04.2008  15:20

Joj

Super auto...mít rodinu, tak mi stojí před okny. Věřím že recenze bude super, 10-10-10

"-- skrytý --" 14.04.2008  16:07

« Re: Joj

no snad budu mít rodinku už brzo:) jinak se v tom autě asi ztratím:)

Sienn 13.04.2008  15:57

Moc pěkný auto...

...s pořádným motorem a plnou výbavou. Parádní ST MPV :-) teda SAV. Ale Saw je to určitě co?

Až sepíšeš recenzi tak máš u mě určo samé 10ky...

Užívej auto dosyta a měj se... ;-) :yes:

Sienn 14.04.2008  15:25

« Re: Moc pěkný auto...

tak a mas za 10b, jak jsem slibil

"-- skrytý --" 14.04.2008  16:02

« Re: Re: Moc pěkný auto...

no tak to moc děkuju ;-) jsem rád, že se líbí

positivemind 13.04.2008  16:42

S-Maximální mazel

Tohle auto je krása. Co krása, kráska! Vytříbený motor, jen ta spotřeba je opravdu trošku... ehm. No na benzínovou turbínu i tak dost dle mě, ale zase asi nejezdíš zrovna nejvíce na spotřebu. Nebo se pletu?

Ondřej Šámal 13.04.2008  16:58

Úúúúúú

Promiň, nechci být nepříjemný, ale to by to vložení nepočkalo do chvíle, kdy budeš mít hotovou recenzi? Takhle akorát nasbíráš málo bodů, což si tohle auto nezaslouží ;-\

Sienn 13.04.2008  17:16

« Re: Úúúúúú

Noo to máš sice pravdu, ale nevím proč už někdo hodnotí, když píše, že na recenzi dělá... Aspoń se zatím můžem pokochat fotkama. Ty má pěkný. Ale pokud někdo pak hodnocení předělá tak není problém ;-)

Ondřej Šámal 13.04.2008  17:29

« Re: Re: Úúúúúú

"Noo to máš sice pravdu, ale nevím proč už někdo hodnotí" - právě proto mi to vrtá hlavou, proč to sem někteří uživatelé vkládají, když jim chybí recenze (jedna ze 3 částí hodnocení). Já jsem napsal recenzi, nafotil nějaké fotky a teprve pak jsem to sem vložil (takhle to udělala většina lidí). Jen mi prostě připadá zbytečné sem dávat auto, když je recenze prostě nekompletní. Jak jsem už psal, mohlo by to snad chvilku počkat, než se udělá recenze, pak bych teprve auto vložil.

Sienn 13.04.2008  17:33

« Re: Re: Úúúúúú

Tjn. Máš pravdu.... uvidime. Treba Rugger teď lítá po okreskách a sbírá zkušenosti, aby udělal suprrecenzi. Taky bych se projel

Ondřej Šámal 13.04.2008  17:37

« Re: Re: Re: Úúúúúú

Taky tušim, že to bude pěkná recenze (už podle fotek), takhle ale zbytečně nasbírá nízké body, škoda.

"-- skrytý --" 14.04.2008  15:53

« Re: Re: Re: Úúúúúú

no rád bych lítal po okreskách, ale to bych přišel fakt brzo o moje zlaté body:)

"-- skrytý --" 13.04.2008  19:20

« Re: Úúúúúú

Bohužel jsem netušil, že to tady takhle funguje, že je zapotřebí nejdříve vytvořit recenzi a pak fotečky (nejlépe mít obojí a hned). Snad to zmáknu, co nejdříve. Fakt se všem omlouvám, ale během zítřka, zde bude slíbená recenze:) Trochu nestíhám. ;-)

Sienn 13.04.2008  20:30

« Re: Re: Úúúúúú

nekdo to bere moc byrokraticky. me zas trvalo dlouho nez jsem dodal fotky ;-)

Ondřej Šámal 13.04.2008  20:34

« Re: Re: Úúúúúú

Tak úplně nejlepší je sem přidat všechno komplet naráz sakum prdum >:D , předejdeš tak malému ohodnocení, tak i nařčením o tom, že tvoje auto je fake ;-)

"-- skrytý --" 14.04.2008  15:55

« Úúúúúú

To máš pravdu, že by to bylo lepší sem vložit všechno a hned, ale nějak jsem to nezvládl. Snad Ti nebude vadit jednodenní zpoždění. :-)

foto Mari-pilot

Mari pilot 13.04.2008  21:31

raketka

pěkná - těším se na recenzi ;-)

foto Mari-pilot

Mari pilot 14.04.2008  19:16

« Re: raketka

tak dávám plnej počet - z recenze cítím nadšení a radost z auta v sympatické dávce ;-)

"-- skrytý --" 15.04.2008  11:52

« Re: Re: raketka

jojo to máš pravdu jsem stále dost nadšený z toho auta a asi to jen tak nevyprchá:)) jinak díky!!

foto Focusman

Focusman 13.04.2008  21:36

sen

tak tohle je mé takové vysněné auto. Nemá chybu :yes: co dodat-super! Jen stím hodnocením ti asi nic jiného nezbude, než pak všechny oslovit aby přehodnotili ;-)

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 13.04.2008  21:48

« Re: sen

Alebo ho zmazat a nahodit znova a komplet. Kazdopadne, skvele auto, tesim sa na recenziu :yes:

"-- skrytý --" 14.04.2008  15:51

« Re: Re: sen

no snad někteří přehodnotí hodnocení a třeba dají lepší známku, ale znovu to sem už dávat nebudu >:D

foto Focusman

Focusman 15.04.2008  12:09

« Re: Re: Re: sen

záslužně přehodnoceno ;-) :yes:

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 16.04.2008  22:17

« Re: Re: Re: Re: sen

Ohodnotene, este ale pockam na jazdne dojmy, sup nech uz je motor zabehnuty a ty mas o com pisat :-)

foto raceday

raceday 13.04.2008  21:49

Krásná záležitost... ;-)
    S hodnocením počkám na recenzi.

"-- skrytý --" 13.04.2008  21:57

Davam vse za 10...fotky krasny,auto nadherny a recenze co se pripravuje bude urcite taky super...pekny...

"-- skrytý --" 14.04.2008  15:50

Moc Ti děkuju za chválü ;-)

"-- skrytý --" 14.04.2008  12:18

Recenze je zde:)

Pánové, první nástřel recenze je ready. Ještě jednou sorry, že jsem ji nepřidal rovnou s fotkami, ale fakt jsem to nestíhal, tak pokud budete mít zájem o změnu hodnocení, tak budu mile potěšen. Zatím se mějte pohodově! R.

foto majki

majki 14.04.2008  12:46

S-max je mi ze vsech aktualnich Fordu svym designem nejblize, snad nejvyvazenejsi Ford na trhu. Tak at slouzi :yes:
    A k te spotrebe...mas najeto teprve 2000km, to chce cas a hlavne kilometry, neboj, o neco to klesne ;-)

"-- skrytý --" 14.04.2008  15:49

díky. Je fakt, že mám najeto teprve 2tis km, ale nějak se spotřeba ne a ne snižovat a to jezdím relativně klidně (no i když:)

"-- skrytý --" 14.04.2008  16:45

body

tak po precteni recenze nemuzu jinak nez 3x10..moc hezky rodinny auto a jeste s takovym motorem.parada :yes:

"-- skrytý --" 14.04.2008  23:06

« Re: body

díky chlape!!

foto Konwi

Konwi 14.04.2008  17:13

Ford

Vynikající ! Sice velkoprostor ale krásnej! A Fordy jsou stejně nejlepší auta. :yes:

foto Fingl

Fingl 14.04.2008  18:16

S- maxík

Moc pěkný autíčko, stříbrná barva S-maxíkovi padne :yes: :yes: :yes: :yes: PS: závidim motor :yes:

"-- skrytý --" 14.04.2008  23:04

« Re: S- maxík

Maxe jsem pořizoval hlavně kvůli tomuto motoru a myslím, že si to dost užívám:) Jinak stříbrná se hodí na Maxe asi nejvíce. Jinak díky

PeT-a (RSKa) 14.04.2008  18:26

paráda

S-MAX = nádherné auto se skvělým podvozkem a motorem :-)

Enjoy it.... :yes:

"-- skrytý --" 14.04.2008  22:56

« Re: paráda

díky moc!! ;-)

positivemind 14.04.2008  19:43

Ach to hodnocení

Chápu, že na prvních místech je Porsche a AMG, ale proč ne tohle? Tohle není "obyčejný" sporťák pro každého bohatého chlapíka, tohle je opravdu auto! Jen tak se s tímhle motorem nevidí, má být hodnoceno maximálně možně. Alespoň 4 místo na HP si zaslouží. Hodnoťte všemi 10 body!

"-- skrytý --" 14.04.2008  22:58

« Re: Ach to hodnocení

no přeci jen je toto auto "MPV", ale jinak děkuju za hodnocení. Fakt se to pěkně čte. Porsche je Porsche a Max je Max:) Z nenápadného auta se stává docela ostrá střela:)

positivemind 15.04.2008  03:40

« Re: Re: Ach to hodnocení

A právě to je ten důvod, proč si zaslouží to místo na titulce. Z které Prahy jsi? Jezdíš v jakém poměru město/dálnice/okresky?

"-- skrytý --" 15.04.2008  11:51

« Re: Re: Re: Ach to hodnocení

Já jsem z Prahy 4. Jinak poměr je asi takový 60/20/20:) Alespoň mají pumpaři kšeft ne?:)

Poustnik 15.04.2008  03:58

Tohle je auto pro mě!

Jen trochu drahé.....Dobrý výběr. Ať ti dlouho slouží bez poruchy. Hoj! :-)

"-- skrytý --" 15.04.2008  07:23

« Re: Tohle je auto pro mě!

Ahoj, i pro mě ... >:D mě se líbí výkon, pohodlí a i je to auto pro mojí početnou rodinu ( otázka vzniká proč jsem si vybral Cupru??? ) ale manželka má taky auto = asi to tak mělo být. >:D
      Recenze moc pěkná a fotky též, auto se mi líbí - boduji 5, 6, a 8b.

"-- skrytý --" 15.04.2008  11:48

« Re: Re: Tohle je auto pro mě!

Abych pravdu řekl, tak jsem zastáncem HOT-HATCH, ale musel jsem trochu změnit pohled na věc:) Jinak na Cupru jsem se byl mrknout a byla fakt dobrá a ten motor, prostě super!! Jen si ho užívej dokud to ještě jde:) Až budeš mít více dětí, tak budeš muset okupovat minibuse:)

"-- skrytý --" 15.04.2008  16:23

Super

Fakt skvělá kára. Tenhle fordík se mi moc líbí. Sice bych volil asi černou barvu ale moc pěknej. Máš to za 10.. tak at to pěkně jezdí ;-) :yes: :yes:

"-- skrytý --" 16.04.2008  07:23

Přečti ...

... si tohle ...[odkaz] gut ne? ;-)

Chobot 16.04.2008  08:31

« Re: Přečti ...

Hih. Vtipné. No co. Lidi jsou úchylní (čti stylový) a auta se staly spotřebním zbožím. Takže normálka.
      Jinak Smax fakt krásnej a ten výkon(až budou ty děti tak se jim ten svět bude asi zdát zpomalenej po vyskočení z vašeho rodiného vozu. >:D >:D )

"-- skrytý --" 16.04.2008  14:18

« Re: Přečti ...

díky:) no až děti budu někdy brečet v autě,tak zrychlím a určitě přestanou:)

"-- skrytý --" 16.04.2008  14:16

« Re: Přečti ...

ještě to budu muset stříknout na modrou barvu a přidat nějaký ten pruh:) :-!

foto Elsin

Elsin 17.04.2008  18:50

auto pro rodinu

Tak to je snad nejpovedenější auto do rodiny:) Jasných 3x10...

"-- skrytý --" 23.04.2008  15:39

S-max

Co napsat. Vše už bylo tak nějak řečeno :-) Když koukám na toho tvojeho krasavce tak budu asi do budoucna uvažovat o těch 18kách a lehkém zatmavení skel. Motor je lahůdka, o tom není sporu. Odemě máš body za odvahu a za styl co se týče výběru motoru.
    PS: To integrované rádio je jistě povedenější než bylo k mání před dvěma lety. Budíky jsou taktéž zajímavé...Hodně zdaru a kilometrů přeji! ;-)

"-- skrytý --" 24.04.2008  23:04

« Re: S-max

Ahoj, díky za chválu. Jinak ty 18" kola vypadají opravdu dobře a musím říct, že se auto hodně tímto změní. A kdybys uvažoval ještě o větších, tak se tam vejdou až 20":)), ale ten komfort bude slabší. A když už si psal ohledně zatmavění, tak to taky evokuje svou jedinečnost. Jinak si ho stále hodně užívám hlavně kvůli tomu motoru, který je fakt super. Taky si užívej svého S-Maxe!!!!

"-- skrytý --" 16.05.2008  21:00

Ty wole...

...Krása...nádherný auto,kola,interiér,motor prostě všechno ! :-! Recenze taky dobrá a neni to fake ! >:D :-! . A ty kráwo ten zavazadlovej prostor ! Ať se jde Škodofka vycpat... ;-\ . Kéž by to bylo naše příští auto...ale finance to nedovolí... :'-(

foto tomikadze

tomikadze 15.07.2008  22:19

vysoka spotreba

ahoj chcem sa ta opytat kde sa s autom pohybujes a ako jazdis. Ja som totiz bol dnes na predvadzacke s mondeom kombi 2,5t titanium a tam ukazovalo priemerku 10,4l. Samozrejme som ho dusil a skusal ako jazdi ale priemerku som pocas 15min jazdy nezvysil. Je mozne ze ja to dane vyssou stavbou karoserie???? Alebo mas namiesto nohy cihlu ? :-)
    Celkom ma to mondeo zaujima, lebo vyzera ze je kvalitne a pritom nenapadne a o to mi ide. Tiez som rozmyslal uz nad benzinovym autom lebo uz ma ten diesel nebavi, tak ci tak mam v meste cca 11-12l spotrebu. Keby som sa s mondeom udrzal na tejto hranici tak je to ok.Tiez som cital jeden test kde v meste boli max 12l, vonku dokonca dokazali ist na 8. Kolko ti ukazuje dojazd ked das plnu nadrz????
    Dakujem ti velmi pekne za odpoved.

"-- skrytý --" 16.07.2008  17:48

« Re: vysoka spotreba

Ahoj co se týče té spotřeby, tak se opravdu nemohu dostat pod 13l a to se fakt nesnažím lítat jak blázen. No asi je to auto příliš těžké a nebo nevím. Je pravda, že jezdím většinou po Praze a to nahrává té spotřebě. Nicméně se nedá nic dělat, protože ten motor za to fakt stojí. Je pohoda šlápnout na plyn a cítit tu sílu ikdyž ve Focusu to musí být daleko lepší. Jinak jsem měl na testování Mondeo a musím říct, že se mi taky velice zamlouval, ale nakonec jsme vybral toto. Pokud pořídíš Mondeo s tímto motorem, tak nebudeš litovat a třeba to bude méně žíznivé:) Dej pak vědět čus

"-- skrytý --" 16.07.2008  23:26

« Re: vysoka spotreba

Ja jel taky s Mondeem 2.5T na predvadecce a spotreba byla 11.2. Pri normalni jizde bych mel tak 10.2.
      Na nemeckem spiritmonitoru maji Smax spotrebu od 9.5 do 11, takze s tim jde jezdit "rozumne"
      V nemeckem autobildu vyslo porovnani 2.5T a 2.2TDCi a psali, ze se diesel vyplati po 15t km za rok. Spotreba u 2.5T byla lehce nad 10.
      Taky uvazuju jestli jit do nafty nebo benzinu. Benzin láká i kdyz je auto drazsi ...

"-- skrytý --" 18.07.2008  14:26

« Re: Re: vysoka spotreba

No tak nevím, co mi to ten můj palubní computer ukazuje, ale nyní jsem někde na 13,6. třeba to někdy sleze dolu, ale moc tomu nevěřím. Fakt mám rád, když můžu kdykoliv trochu více sešlápnout plyn a hned auto reaguje. Jdi do benzinu!!!:)

"-- skrytý --" 18.07.2008  15:22

« Re: Re: Re: vysoka spotreba

aha, to se tedy vysvetluje tou vetou - Fakt mám rád, když můžu kdykoliv trochu více sešlápnout plyn a hned auto reaguje. :-)))

jeste se v tom pujdu v pondeli svezt a uvidim

"-- skrytý --" 24.07.2008  09:00

« Re: Re: Re: vysoka spotreba

Zas to není tak hrozné s tím šlapáním na plynový pedál:)

"-- skrytý --" 16.07.2008  23:36

Gratulace

Gratulace k opravdu krásnému a praktickému autu.-Žádné jiné auto neposkytne takový zavazadlový prostor jako právě tyto MPV.MK3 je taky paráda ,ale naložíš kočárek,a defakto končíš(obecně u všech kombi)...Taky po tomto autě pokukuji,další variantou je Grand Espace-už mám sjednaný testovací jízdy obou aut...tak jsem zvědav co mě napoví-ve prospěch Maxe by měly hovořit lepší jízdní vlastosti,a snad i spolehlivost-ač jsem nyní vlastníkem Renaultu(meganeII),Doposud bez problému,tak u espace si právě zrovna jistý nejsem,nevím proč ale subjektivně věřím víc Maxovi-Vzhledem ke stále silnější koruně,bych zánovního Maxe nejspíš nechal dovézt.V ČR je stále cena nového i mírně jeteho auta výrazně posunuta nahoru...ZA 700K jsou k mání už v prakticky top výbavě..takže vážně o tom uvažuji-

"-- skrytý --" 18.07.2008  14:31

« Re: Gratulace

Ahoj díky za gratulaci. Jinak bych Ti asi doporučil více tohoto S-Maxe než Grand Espace, protože kvalita zpracování je na vyšší úrovni a i ten motor je lepší než u Renaulta (pokud se to týká toho 2,5T). Taky jsem míval tehdy Megane Coupe, ale měl jsem s ním občas nějaký ten problém. Jinak jsem zvědav, co si vybereš za kárku.

"-- skrytý --" 23.07.2008  14:56

Zafira 2,0 Turbo

Ahoj, taky gratuluju k autu. Já si jedu za měsíc pro Zafiru s motorem 2,0 T 147kW. Se sportovním podvozkem IDS Plus. Je to sice míň sexyauto, ale není nad nenápadného andílka s ďáblem v těle. Turbo MPV zdar. Martin

"-- skrytý --" 24.07.2008  08:57

« Re: Zafira 2,0 Turbo

Ahoj díky za gratulaci. Tak to jsem zvědavej až si přivezeš svlou Zafiru, která je taky moc dobrá. Měl jsem ji také v patrnosti ve verzi OPC. Nicméně nakonec padla volba na S-Maxe díky speciální ceně. Doufám,že napíšeš nějakou zajímavou recenzi na tvé auto???!!! Dej mi potom vědět jo. Měj se.

"-- skrytý --" 21.09.2008  01:10

Skvělá volba

S-Max se mi hodně líbí a obdivuju výběr motoru, výtečná volba z hlediska jízdy >:-[] :yes:

"-- skrytý --" 22.09.2008  09:30

« Re: Skvělá volba

Díky, tohle auto jsem volil právě kvůli motoru, který je opravdu božský. I když ve Focusu to může být ještě větší sranda.

foto Thomasino

Thomasino 21.02.2009  18:31

Skvělý motor 2,5T V5

skvělá volba motoru! Jel jsem s tímto motorem ve Focusu ST a to byl fakt zážitek! Už na něj pomalu šetřím. Zatím mám menšího bratříčka od tvého S-MAXe, je to C-MAX 1,8 benzín, kupoval jsem loni na jaře. Dát do něj tvůj motor a přitvrdit podvozek, tak už to vůbec nemá chybu :-) Viz.má recenze... S-MAX si mi vždy moc líbil, ale nepotřebuji už tak velké auto, před tím jsem měl Mondeo a chtěl jsme zpátky něco menšího a lehčího, hlavně zase benzín. Škoda že se tu neprodává Focus s rozumným benzínovým motorem, jen 2,0 v předražené výbavě Titanium a ještě mu chybí šestka... Tak si užívej Maxíka a také Fiestu ST, ta je na vyblbnutí asi také dost dobrá!! :-)

"-- skrytý --" 22.10.2009  10:51

Parádní výběr auta i motoru. Mám ten samej motor v S40 a jsem teda nadmíru spokojenej. Jen mě zajímá jak se Ti vyvíjí spotřeba, já mám teď v kombianaci 8,5l, a proto mě trochu zaráží těch 13 co se tady píše. Nekleslo to už po zajetí trochu?

"-- skrytý --" 26.10.2009  21:48

« Re: spotřeba

Díky. S motorem jsem taky fakt moc spokojenej!!! Výborný zvuk a zátah!!! Spotřeba se nyní pohybuje kolem 11,5 až 12,3. Auto je docela těžké a tak tím asi trochu trpí spotřeba. Jinak jsem prozatím neměl s autem žádný problém. Tento motor v něčem menším musí být fakt zábava.

"-- skrytý --" 27.10.2009  15:34

« Re: Re: spotřeba

já měl jen problém s nějakým ventilem, v určitých otáčkách to jakoby na chvíli přestalo táhnout při plný zátěži, po povolení plynu zas vše ok, ale při předjíždění to občas nebylo to pravý. Ale opraveno na záruku danou prodejcem. Ted uz spokojenost a čim dál tim víc se mi líbí, hlavně ten zátah od nízkých otáček, 2,3 plnej je fakt paráda.

"-- skrytý --" 22.10.2009  12:28

Nadhera

Zdar,tak v tom bych se chtel svezt,mam taky s-max,ale diesel 96kw tohle musi byt brutal Hodne km bez nehod a samozrejme same 10

"-- skrytý --" 26.10.2009  21:41

« Re: Nadhera

nazdárek, díky. Motor je fakt super. Už ho mám rok a půl cca 40tis najeto a žádný problém. Maximálně spokojen!!! A jak se tobě jezdí?

foto m-z-

m.z. 28.10.2009  20:04

« Re: Re: Nadhera

Super auto,gratuluju :yes: Líbí se mi víc,než Zafira B a byl to můj favorit.Spotřeba 13,6l se mi zdá adekvátní tomu co nabízí auto za dynamiku,za 10-11l to bude jezdit v klidnějším režimu.

foto Padouch

Padouch 30.05.2010  20:01

dlouhodoba spotreba

Ahoj Ruggere, mam v planu poridit si stejneho S-maxe jako ty vc. 2,5 benzinu, ale premyslim jeste nad realnou spotrebou. Na kolika litrech jsi ted ty? My budeme jezdit nejcasteji trasy do 15 km (z vesnice do mesta a zpet) parkrat do mesice dalnici 70 km a zpet. Na kolik tipujes spotrebu? Nepremyslel jsi nekdy nad zastavbou LPG? Do nafty se mi moc nechce a nevim jestli 2litr bude stacit na takhle velke auto. Nejel jsi nekdy s 2litrem v s-maxu? Ja tenhle motor znam z focuse, ktery jsem mel v praci ve 3dverku = hodne slusna pila a koktavky TDI jsem si daval k snidani kazde rano cestou do prace :-) Diky za info ;-)

"-- skrytý --" 23.07.2010  22:37

kdo má štěstí

známý má také S-maxe.Měl ho týden doma a první delší cesta do brna a zpět ho vezla odtahovka.Skrz střiky mu tekla nafta na motor.Teď po roce se mu rozsvítila kontrolka vada motoru.Dal to do Fordu a tam mu řekli, že nevědí čím to může být, ale vše je vpořádku.Má nejsilnější naftový motor, tuším 172 -/+.Jinak s-max vynikající auto na dlouhý cesty.