Fiat Punto 1.2 16V Sporting

Fiat Punto, foto 1 Fiat Punto, foto 2 Fiat Punto, foto 3 Fiat Punto, foto 4 Fiat Punto, foto 5 Fiat Punto, foto 6 Fiat Punto, foto 7 Fiat Punto, foto 8
Fiat Punto, foto 9 Fiat Punto, foto 10 Fiat Punto, foto 11 Fiat Punto, foto 12 Fiat Punto, foto 13 Fiat Punto, foto 14 Fiat Punto, foto 15 Fiat Punto, foto 16 Fiat Punto, foto 17 Fiat Punto, foto 18 Fiat Punto, foto 19 Fiat Punto, foto 20 Fiat Punto, foto 21 Fiat Punto, foto 22 Fiat Punto, foto 23 Fiat Punto, foto 24 Fiat Punto, foto 25 Fiat Punto, foto 26 Fiat Punto, foto 27 Fiat Punto, foto 28 Fiat Punto, foto 29 Fiat Punto, foto 30 Fiat Punto, foto 31 Fiat Punto, foto 32 Fiat Punto, foto 33 Fiat Punto, foto 34 Fiat Punto, foto 35 Fiat Punto, foto 36 Fiat Punto, foto 37 Fiat Punto, foto 38 Fiat Punto, foto 39 Fiat Punto, foto 40 Fiat Punto, foto 41 Fiat Punto, foto 42 Fiat Punto, foto 43 Fiat Punto, foto 44 Fiat Punto, foto 45 Fiat Punto, foto 46 Fiat Punto, foto 47 Fiat Punto, foto 48 Fiat Punto, foto 49 Fiat Punto, foto 50 Fiat Punto, foto 51 Fiat Punto, foto 52 Fiat Punto, foto 53 Fiat Punto, foto 54 Fiat Punto, foto 55 Fiat Punto, foto 56 Fiat Punto, foto 57 Fiat Punto, foto 58 Fiat Punto, foto 59 Fiat Punto, foto 60 Fiat Punto, foto 61 Fiat Punto, foto 62 Fiat Punto, foto 63 Fiat Punto, foto 64 Fiat Punto, foto 65 Fiat Punto, foto 66 Fiat Punto, foto 67 Fiat Punto, foto 68 Fiat Punto, foto 69 Fiat Punto, foto 70 Fiat Punto, foto 71 Fiat Punto, foto 72 Fiat Punto, foto 73 Fiat Punto, foto 74 Fiat Punto, foto 75

Přezdívka auta Punťo Rok výroby 2001 Koupeno ojeté najeto [km]:127000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1248 výkon [kW]: 59 kroutící moment [Nm]: 114 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.9 maximální rychlost [km/h]: 172 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 zavazadlový prostor [l]: 264 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.8 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "vrabcak1011".

Fiat Punto Sporting som si kúpil 16.7.2008 ako prvé auto v mojom živote. Vôbec nebolo jednoduché nájsť spôsob, ako si môže kúpiť študent auto skoro za 150 000Sk. Pomoc som nakoniec našiel v rodine. Polovica šla z môjho vrecka a polovica od tety, ktorej to mesačne splácam. Vždy bol môj sen kúpiť si BMW, no v reále som uvažoval o Fiate. Keď som "nahrabal" dostatok financií začal som si spomedzi húfne veľa ponúkaných Púnt vyberať ten svoj. Rozhodoval som sa najprv či zobrať 5-dverový model alebo 3-dverový. V hlave som mal jasno čo dať pod kapotu, a to bol 16-ventilový motor, nie 8, takže veľa Fiatov vypadlo. Potom som začal do kritérií zaraďovať najazdené kilometre (do 100 000km), samozrejme cenu a nakoniec, keď som videl, že stále je z čoho vyberať, prišli na rad špecifické požiadavky. Žltá farba, Sporting, dovezené zo zahraničia a zrazu tralalá, ostalo len zopár kúskov na výber.
Práve po žltých bol vysoký dopyt, takže som hľadal niečo vyše mesiaca, než som našiel niečo podľa mojich požiadaviek. Moje Punťo som kúpil v Topoľčanoch od chlapíkov, čo sa zameriavali na dovoz auta zo zahraničia. Moje pochádza z Nemecka, malo servisnú knižku aj všetky doklady, prihlásené a ponúkali ho za prijateľnú cenu, do ktorej sa môj kapitál zmestil :) Na rad prišla prvá predvádzacia jazda. Zobral som so sebou aj technika. Ja nemám to správne "ucho" ako oni, že rozoznajú chybu sluchom alebo zrakom :) A predsa na všetkých stránkach o autách radia to isté, " pri kúpe jazdeného auta berte so sebou aj technika". Technik odsúhlasil technický stav vozidla, odpovedal kilometrom. Nič závažné nehrozí, nebolo búrané (no nie veľmi, nosníky sú originálne, bol menený reflektor a prestriekaná kapota motora, takže nejaký ten náraz zažilo), jazdilo perfektne, v zákrutách nevybočilo zo smeru, nápravy, tlmiče, brzdy, prevodovka, spojka, všetko šľapalo na jedničku.
Urobili sa potrebné formality, vybral sa cash z banky a 16.7.2008 som sa stal hrdým majiteľom žltého Fiata Punto 1.2 16V Sporting. Prečo píšem o ňom až teraz? Chcem napísať objektívnu recenziu o svojom aute, nie prehnanú, viem a poznám sa, že v čase prvého týždňa by sa táto recenzia podobala na všemožne vychválené auto bez chýb a porúch :D Mal som taký pocit, každý sa teší zo svojho auta, tí čo si kúpili auto, vedia o čom hovorím. Nie je to ako kúpiť si DVD film, ste nadšení a po dvoch hodinách už na neho nepomyslíte. Auto je ako perfektná pc-hra. Baví vás, stále sa chcete prepracovať do ďalšieho levelu a tak ľahko vás neomrzí :). Ale späť k recenzii auta, lebo vás začnem nudiť:)
Punťo vlastním už štyri mesiace (16.11.2008 to bude 4 mesiace:), pri kúpe malo najazdených 97 500km (som presvedčený, že nebol stočený tacháč), teraz má 109 000km (teda v čase kedy píšem túto recenziu) a mesačne najazdím v priemere 2000-3000km. Už máme spolu čo to za sebou, pred ním som jazdil na rôznych nových autách ako bola Mazda CX-7, nové Mondeo, Mazda6, či aj BMW 120d, viem teda, že nie je dokonalé. Hlavne čo sa týka elektroniky. Pri kúpe som sa zmieril s pokazeným centrálnym zamykaním, no o mesiac nato vypovedalo servo, to už bolo horšie, dodnes som ho nedal opraviť, lebo oprava stojí 10 000 Sk a mal som na neho iné výdavky. Po čase som vymenil sviečky (1200), olej Selénia (2200), predne kotúče (4000), zadné bubny (4000), ložiská (4000) a kúpil som si do neho rádio Pioneer s MP3 (4500), navigačný poputoval jednému čechovi a CD-menič mi bol tiež na nič, aj ten poputoval preč :) Taktiež môžete vidieť na fotkách, vymenil som nevkusnú hlavicu radiacej páky za novú LED-diódovú (1000). Spolu s ďalšími výdavkami ma už vyšlo 35 000 Sk. Ceny nepíšem kvôli tomu, že sa chcem pochváliť, ale aby ste mali predstavu, prečo sa nemôžem dostať k tomu servu a tiež nemali klamné predstavy, že po kúpe auta budete platiť len za benzín a zákonnú poistku :) Z tohto omylu ma ešte v predstihu vyviedla jedna osoba. "Jazdené auto nikto nepredáva v bezchybnom stave, v najčastejších prípadoch je to preto, lebo auto si začína pýtať peniažky". Je to svätá pravda, aspoň v mojom prípade, určite však existuje viac mejiteľov, čo to môžu potvrdiť. Dáte mi za pravdu, len si treba pečlivo vybrať, aby boli tie výdavky čo najnižšie. Tie brzdy a ložiská som neriešil, môj štýl jazdy si vyžaduje, aby bol podvozok a brzdy v poriadku :)To by snáď na úvod stačilo.
Jaj! Ešte výbava. No, to je výhoda ojazdených áut, u nich sa nehodnotí podľa výbavy, ale podľa technického stavu auta. Ja som natrafil naozaj na dobre vybavený kúsok.
Komfortné prvky : klimatizácia, el. okná, diaľkový centrál(zatiaľ nefunkčný), servo (aj to:P), audio sústava so šiestimi repro + 100W subwoofer (na originál naozaj hrá perfektne), navigačný systém, CD-menič
Bezpečnostné prvky: ABS, 4 airbagy, ASR, hmlovky
Pekné prvky: žltá farba, zadné krídlo, prahové spojlere. Auto som kúpil na čiernych plechových diskoch, ale po zime pribudnú 15 palcové elektróny

1. Najsilnejšia stránka tohto auta je motor. Ten je bezproblémový, rád sa vytáča až do 6000ot/min (skúšal som aj 7000ot/min, ale tam radšej už nepôjdem, riadne to šklblo) a v priemere spotrebuje 6,8 litra benzínu. Tankujem do neho výhradne V-Power 95, v čase ekonomickej krízy zvažujem aj V-Power Racing, no stále to odkladám:), lebo si myslím, že to nepotrebuje, s výkonom som spokojný.
2. Vďaka farbe sa veľmi páči, snažím sa ho udržiavať v čistote :)
3. Kvôli nízkej hmotnosti a pritvrdenému podvozku sedí na ceste ako prikované k asfaltu. Chová sa aj v kritických situáciách stabilne, pri náhlej zmene smeru jazdy sa ľúbi zadná časť predbehnúť s prednou, no vždy ho vyrovnám včas, stačí jemná korekcia s volantom
4. Priestor vpredu je kráľovský, zmestí sa sem pohodlne aj môj oco (110kg, 190 cm)
5. Predné sedadlá zaručujú výbornú oporu tela a trojramenný volant v koži sa nesmierne dobre drží.
6. Až na spiatočku sa prevody radia s presnosťou, i keď napr. autá z produkcie VW sú v tomto lepší, uznávam :)
7. Absolútna rarita je 6. stupeň. Ktoré auto v tejto objemovej triede, vôbec aj v dnešnej dobe má šesťku? Výhoda spočíva ani nie tak na diaľnici, ako sa môže zdať, že točí menej, no skôr na krátke sprevodovanie zaručujúce agilitu auta.
8. Výbava. Tu nie je čo dodať.

Samozrejme, keďže auto je moje, kydať na neho moc nebudem, tu budem stručnejší:) Okrem toho, keby tu prevládali zápory, bolo by čudné, prečo som si kúpil auto, ak ho zhadzujem. No objektívny budem aj v tomto smere.
1. Za najväčšiu nevýhodu pokladám elektroniku. Vypovedalo centrálne zamykanie, to ešte pred kúpou a mesiac po kúpe aj servo. Dúfam, že sa na ňom už nič nepokazí
2. Hluk pri vyšších rýchlostiach, už pri diaľničnom limite zosilňujem rádio, ale zas až tak hrozné to nie je.
3. Tvrdé plasty palubnej dosky. Dajú sa ospravedlniť, nemusia byť mäkké, nebudem na nich súložiť :D
4. Palubný počítač je podľa mojich výpočtov veľmi optimistický, ukazuje spotrebu okolo 17,5 km/1 liter, no v praxi to je skôr 16 km/1 liter. Aj samotné zobrazovanie je troška odveci, keď je bežné ukazovať spotrebu v lit./100km. No matematik si to dokáže prerátať:)

Skúsenosti mám s Trnavským servisom. Zatiaľ som ho navštívil iba raz a to, keď som bol na diagnostike, aby mi zistili čo presne nejde na tom serve a centrálnom zamykaní. Ani Fiaťátske servisy sa nelíšia od druhých autorizovaných. Aj tu platí pravidlo "vymeníme vám to celé" nie pravidlo garážového technika "opravím ti to" :) V mojom prípade to aj tak inak nepôjde, chybné čidlo sa na tyči nedá opraviť, treba nové, podľa nich stojí 12 000Sk. Ak by ste niekto vedeli o lacnejšom, trebárs aj použitom, napíšte mi. No, na centrál sa mi vybodli, to by som im tam musel nechať Puntíka. Potom je drahý aj na náhradné diely. Za po****** šnúrky na veko batožinového priestoru si vypýtali 500 sk, za čiernu umelú mriežku do zadného nárazníka, ktorá mi tam chýbala, som zaplatil 350 Sk a za kryt okolo autorádia chceli 600Sk, no to som sa otočil na päte a šiel na vrakovisko. Tam ma to stálo 200 Sk :). Bol som však spokojný so značkovým olejom Selénia, 3 litre ma vyšli za 1800 Sk. Po týchto skúsenostiach do autorizovaného servisu prídem iba s fakt závažným problémom, alebo ak si nebudem cvakať opravu sám, alebo poisťovňa v prípade nehody. Mám šikovného známeho, čo mi opravil a vymenil veci hore uvedené za prijateľnú cenu. Koniec koncov, je to odborník, nie šuflikant, zatiaľ sa jeho slová potvrdili.

Kupoval som ho od súkromného človeka, čo sa venuje dovozu áut, žiaľ nebol to známy, takže som šiel pri kúpe do istého rizika. Doteraz mám dilemu, či sa to servo pokazilo až pri mne, alebo nefungovalo už predtým. Totiž, keď vypovedalo, ešte párkrát naskočilo na chvíľu, teraz však nefunguje 2 mesiace. Jediné čo vám môžem doporučiť, nechoďte kupovať auto sami, berte so sebou odborníka, predávajúci vám zamlčí všetko čo sa bude dať. Ja som s kúpou od nich spokojný aj tak. S autom sa dá jazdiť, o centrály som vedel a servo možno naozaj prestalo fungovať neskôr.

13.7.2010 22:57

Po zime 2009/2010 a počas leta 2010

Raz za čas navštívim moje.auto.cz, pozriem čo je nové a potom sa odhlásim, a ani si nevšimnem, že už prebehlo vyše polroka od poslednej novinky, ktorú som uverejnil.
Budem však stručný, nechcem sa opakovať. S Punťom brázdim cesty stále prevažne len za zábavou a tak kilometre pribúdajú len pozvoľne. Teraz tam svieti niečo cez 127 000km, viac jazdím na služobnej Fabii 1.2 HTP (recenziu tohto auta sem písať nebudem, nezdá sa mi, že by to bolo k niečomu dobré, je tu veľa dobrých recenzií na ňu).
Za zmienku stojí spomenúť, že s Punťom tento týždeň slavíme 2 roky na cestách a máme nabehaných 30 000km :). Po dvoch rokoch už vážne majiteľ vie, čo doma má a či je spokojný. Ja som! Väčšmi si však uvedomujem, že po ňom bude nasledovať niečo väčšie a s naftovým motorom. Jednoducho, čím som starším, tým viac uvažujem praktickejšie. Už mi ani tak nejde o žltú farbu, a imidž, teraz sa do popredia dostávajú iné priority - veľkosť, pohodlie, spotreba - a to spĺňajú iné autá :). Ale späť k Punťu.

Po dvoch rokoch som s ním musel povinne ísť na STK a EK, všetko dopadlo na jednotku, akurát ručná brzda má vôľu. Pred letom som dal spraviť konečne fólie a nastriekal som na žlto strmene, čím som sa dostal na finálnu podobu auta, teraz som s exteriérom aj interiérom maximálne spokojný.
Ak sa mi podarí dostať k netu a spomeniem si, opíšem podrobne dovolenkovú cestu do Talianska, ktorá nás o dva týždne čaká :).
Zatiaľ všetko...

14.10.2009 18:40

Po lete 2009

Leto 2009 je už minulosť. Vonku sa značne s nastupujúcich jesenným počasím ochladilo. Počas leta sme s Punťom brázdili cesty Slovenskom len za účelmi výletov, či festivalov. Nejazdím s ním už služobné cesty, takže počet najazdených kilometrov razantnejšie klesol, no o to sa mi zdali viac prežité. Viac si užijete jazdu, keď jazdíte stále po nových miestach, než stále tú istú trať dvakrát za víkend. Celkovo som teda najazdil s ním len 6000km pre vlastné účely od posledného zápisu.
Po opätovnom prečítaní mojej recenzie o Punte som si všimol, že som zabudol spomenúť dva staronové postrehy. Prvý sa týka motora, druhý bŕzd. Už po pár týždňoch od kúpy som sa naučil správne využívať výkonový potenciál motora. Pri prvých poznávacích kilometroch som sa snažil z neho dostať maximum v podobe tlačenia pedála na podlahu. Tento typ zrýchľovania je k ničomu. Oveľa citeľnejšie zaberá motor pri postupnom pridávaní plynu k podlahe, vtedy sa ukáže pravá dynamika.
O brzdách som sa zmienil asi toľko, že sú postačujúce. Pravda. ALE (!) len do istej miery. Oproti zimnému obdobiu, kedy jazdím obozretnejšie a nepretekám sa s kadekým, brzdy odvádzajú svoju prácu ako majú. Keď si však chcete užiť šantenie na kopcovitých, kľukatých cestičkách trebárs na Donovaloch, či pri Tatrách, kde sa dá auto dobre prevetrať, brzdy citeľne vädnú. Treba ich nechať trochu vydýchnuť a potom pokračovať. Nie je to nejako extra veľké vädnutie, no v rýchlostiach cez 160 km/h a následnom razantnom brzdení dolu svahom až na nulu sa nemusí podariť šťastlivo, ak si to zopakujete viackrát za sebou. Nj, Punťo nie je pretekársky špeciál :).
Čo sa týka spoľahlivosti, možem len chváliť. Od výmeny káblov nenastala ani malá porucha. Tlieskam! Dúfam, že mu to už vydrží. Opotrebovanosť letných pneumatík je po 10 000km minimálna. Každá sa derie rovnako, nie sú tam výkyvy, takže aj geometria je v poriadku. Tlmiče sa stále neozývajú, výfuk ani po prekročení 120 000km nie je odrovnaný, čo bývajú u väčšiny Púnt. Tlieskam! Ostatné mechanické komponenty ako prevodovka, spojka pracujú stále rovnako dobre ako pri kúpe.
Za poslednú zmienku pred zimnou sezónou stojí spomenúť výmenu oleja. Tentokrát totiž voľba padla na Castrol Magnatec 10W-40, ktorý nelievajú do fiatov všetci známi. Dal som sa teda prehovoriť, že si môžem dovoliť naliať do motora aj iný olej ako doporučuje výrobca (Selénia). Cenu si nájdite sami, myslím, že cez správny internetový obchod vás vyjde kúpa oleja podstatne lacnejšie, než v klasickom obchode. Hold, internet vládne 21. storočiu. Po prejdením asi 3000km s týmto olejom sa v Punťo chová rovnako, žiadne zmeny zatiaľ nenastali.
Tak, a to by stačilo na zhrnutie letného obdobia, len na okraj, pridal som ďalšie fotky do albumu, sú kvalitnejšie, než tie prvé. Povolal som si na fotenie niekoho, kto má "oko" na fotenie. Dúfam, že sa budú pačiť :)

15.5.2009 16:14

Nové disky

Ešte netrpezlivejšie som čakal na nové elektróny. Žiaľ kvôli finančnej kríze som sa musel obmedziť na limit max. 85€ za ks. Takže veľa krásnych drahých diskov som musel z donútenia nedostatku financií vyškrtnúť. No nakoniec som si zamiloval, tie, ktoré môžete vidieť na prvých fotkách. Značka Kosei. Sú to japonské disky a majú aj taký tvar. Ľuďom sa páčia, ešte namaľujem nažlto strmene a bubny, tak ešte viac vyniknú.

15.5.2009 16:06

Nové pneumatiky

Koncom zimy som netrpezlivo čakal na prvé testy letných pneumatík pre sezónu 2009. ADAC zhodnotil 4 pneumatiky ako najlepšie, ktoré získali 4 hviezdičky. No aj v nich sú rozdiely. Jedny sa málo derú, druhé sú tiché, iné zase ponúkajú skvelú stabilitu v zákrutách a výbornú odolnosť voči aquaplaningu. Práve na ten tretí druh gúm som sa zameral a voľba padla na Fulda Carat Progresso. Musím sa priznať, že poznám značky len renomovaných výrobcov pneumatík ako sú Michelin, Goodyear alebo Continental, ale Fuldy mi nič nehovorili. Dal som však na rady odborníkov z ADAC-ku a vybral som si ich.
Majú za sebou prvú tisícovku kilometrov. Skúšal som po zabehnutí núdzové brzdenie, stabilitu v zákrutách a priľnavosť na mokrej vozovke, celkovo som spokojný, myslím, že na normálne a mierne dynamické jazdenie absolútne postačujú.
Rozmer som si vybral 185/55 R15 ako je uvedený v TP. Alternatívou mohli byť ešte rozmery 195/45 R15, ale tie som zavrhol kvôli dvom dôvodom. Prvý - moc široké gumy by ma ťahali do koľají na našich akože kvalitných vymletých cestách. Druhý - 195/45 R15 by zrejme uberali z výkonu motora, predsa, mám len 1.2 16V, neviem ako by sa popasoval motor s nimi.

15.5.2009 15:57

Po zime

Punťo si užilo túto zimu veľa studených štartov v mínusových teplotách, čo sa prejavilo na spotrebe, ktorá sa vyšplhala ku koncu zimného obdobia až na 8 litrov v priemere. S pneumatikami Continental som nadpriemerne spokojný. Mali po celú dobu jazdenia perfektný záber za každých podmienok a prešiel som s nimi aj blatistý terén, kde som sa už bál, že budem musieť zhánať lopatu:).
Čo sa týka poruchovosti, na konci apríla ma prešli zimomriavky po celom tele, keď mi z ničoho-nič začala blikať kontrolka poruchy motora. Auto sa začalo klepotať akoby malo traktorácky motor pod kapotou, no proste sa to podobalo na 1.4 TDi od VW, až nato, že v mojom sú určite 4 valce:)
Auto som si nechal odtiahnuť od známeho k technikovi do garáže, ktorý ma hneď strašil záplavou možných závad. Podľa neho to mohol byť zlý vstrekovač ventilu alebo som šiel len na tri valce naozaj. Diagnostika ukázala, že nejde o nič vážne. Nakoniec boli len spálené káble pri sviečkach. Stáva sa to vekom auta, že skratujú, ale ja už tej elektrike neverím. Oprava - 65€. Apropo, odvtedy jazdí opäť ako hodinky.

4.1.2009 00:00

Dnes som pridal fotky fiatov, ktoré som doposiaľ prestriedal, s každým som strávil zhruba 500km, málo, ale aj tak viac ako nič. :)

24.11.2008 00:00

Je na čase pridať nejaké nové skúsenosti s mojim Punťom.
Na Slovensku v sobotu padli prvé vločky snehu, mohol som si otestovať zimné gumy v týchto podmienkach: dážd, sneh, blato, štrk. Keďže to bola v podstate moja prvá jazda na snehu (minulá zima skoro žiadny sneh nepriniesla), tak som sa krotil, jazdil som iba tak, aby som mal auto vždy pod kontrolou skôr, ako by ma mohlo nejako prekvapiť, t.j. v daždi so strachom, že môže byť poľadovica, šiel som maximálne 80km/h a po snehu 60 km/h, bol som prekvapený so záberom na snehu a hlavne do kopca. V sobotu večer som totiž pracoval (šofér "z povolania" :) a po cestách, ktorých som jazdil, neboli zrovna kvalitné a mali 12%-tné stúpanie/klesanie, Myjavský okres. Ani raz som nepocítil nejaké náznaky prešmykovania a to bolo na ceste 4-centimetrová pokrývka vyjazdeného snehu (myslím, že zatiaľ nič náročné). V Myjave som sa trocha vyšantil na prázdnom parkovisku. Skúšal som 180 stupňovky, rôzne otočky, no proste blbol som, ale by ste neverili, že som sa cítil ako malý šťastný chlapec, čo sa blázni na kolotoči :). Už sa neviem dočkať, kedy to zopakujem. Zatiaľ so zimnými gumami maximálna spokojnosť, po prejdení 1500km.
Taká zásadnejšia zmena Punťa sa vykonala v interiéri. Zohnal som originálny strieborný stredový panel s držiakmi na nápoje. Teraz mám v ponuke ten, čo sa dáva do neho CD-menič, ak by mal niekto záujem, napíšte mi.
Posledná správa sa týka spotreby, jazdím teraz trocha šetrnejšie, lebo je zimšie, a kým sa motor zahreje, dosť to niekedy trvá. Spotreba stúpla už o liter vyššie ako cez leto, nedivím sa, prevažne jazdím po meste (cez týždeň) a cez víkendy zase často štartujem, keď idem z mesta do mesta.

11.11.2008 00:00

Pridal som sem na prianie ďalšie fotky. Práve dnes som dal na auto zimné gumy Continental Wintercontact TS800, podľa ADAC testov boli hodnotené 4 hviezdičkami. Jazdí sa na nich po 500km veľmi dobre, zatiaľ som mal možnosť vyskúšať ich iba v daždi, uvidím, ako to pôjde na snehu, stabilita je skvelá a sú tichučké, doporučujem. Cena 6500 Sk za 4 ks.

Přidat názorDiskuse: Fiat Punto 1.2 16V Sporting

Další vozy Fiat Punto

Tak veľmi po dlhom skúmaní a premýšľaní som prišiel k záveru, že aj keď je len 3-DV, praktickosť v sebe má. Pokojne sa nabalia štyri osoby na rybačku do neho. Stačí zložiť jedno sedadlo a priestoru je tam dosť na batožinu. Hodnotenie zdvíham z 8 na 9!

Hodnotím 10, lebo mne ako samotnému človeku bohate postačuje :D

Sú celkom rozsiahlo popísané v texte, ak sa však niekomu nechce čítať, tak teda stručne....stabilné aj v extrémnejších situáciách - zvládne toho naozaj veľa, tvrdý podvozok však nefiltruje výmole na cestách.

Vpredu dokonalý, vzadu cestujúci nadskakujú pri každom výmole a ľudia s vyšším vzrastom si udierajú hlavy do stropu auta.

Na štýl jazdy veľmi slušné. Vďaka nízkemu objemu i poistka teší moju peňaženku :)

Dostupnosť? No problémo. Cena? Lacné, až na drobnosti, za ktoré sa pripláca viacej.

Zvuk krásny a motor sa rád vytáča. Dal som z neho zatiaľ 180.

10....10.....10.....10 BODOV z 10.

Na diaľnici pri 140km/h točí skoro 4000ot/min, možno troška zbytočné.

Sporting nemá žiadne lavice, ale naozaj velmi pohodlné sedadlá, viď foto

TO je všeobecne o fiatoch známe, že sú na nich kvalitné brzdy

Nabalil som sa s ním na všetky dovolenky.