Fiat Punto (2001)

24.9.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Yuri". Fiat Punto Sporting som si kúpil (s pomocou skvelých rodičov) v máji 2007 tesne po mojej…

Fiat Punto (Yuri)

"-- skrytý --" 24.09.2007  19:46

50 km/h na šestku?

Kolik ti to prosím tě točí při té padesátce? A to, že to motoru neškodí, si jenom myslíš :-O

foto Special-line

Special-line 24.09.2007  21:13

« Re: 50 km/h na šestku?

No když se nepřidává plyn tak je to ještě celkem v pohodě lae jak se chce zrychlovat nebo i držet tu rychlost dovolím si říct že to opravdu to mu motoru spíš uškodí to už musí točit jen těsně nad volnoběhem...

"-- skrytý --" 25.09.2007  17:17

« Re: 50 km/h na šestku?

Tak som dneska cestou do skoly neodtrhol oci s otackomeru a zistil som toto:
      50 na 6 - 1400 ot./min - to nie je volnobeh :-)
      60 na 6 - priblizne 1650 - 1700 ot./min, toto sa uz nedalo presne odratat ;-).

"-- skrytý --" 24.09.2007  19:51

10 b

Od kdy se dával do sportingu diesel? >:D Té spotřebě, ještě ve městě se mi fakt nechce věřit... Ale jinak super kára :-)

foto wikinko

wikinko 24.09.2007  20:47

super auticko, keby bolo cervene tak ti dam 11 bodov :-) inak fuckt to toci na 6ke pri 90 kmh az 2.500 otacok? dost vela... jazdil som s tymto autom, ale nie 16V, cize s 5st. prevodovkou a na 5ke pri 90kmh tocilo tiez 2.500..... zaujimave.

"-- skrytý --" 24.09.2007  21:09

Dobré...

...recenze a fotografie jsou opravdu dobré... :yes:

"-- skrytý --" 24.09.2007  22:42

kolko toci na 6-tke?

Ahoj Mirouši, kolko toci na 6 ti poviem hned zajtra :). Cestou do skoly budem merat a hned po prichode domov napisem. Ja si nemyslim ze by to motoru skodilo. Ked neakcelerujem a iba udrziavam rychlost po rovinke, motor sa nenamaha. Akonahle chcem prudsie zrychlit, podradim. Ale dik za nazor.
    Aby som nezabudol ani na Wikinka tak pri 90 naozaj toci 2500. Je to sposobene tym, ze prevodovka je odstupnovana dost nakratko. Kvoli akceleracii (zrejme) - sak je to Sporting :-). Ciao

"-- skrytý --" 25.09.2007  19:09

« Re: kolko toci na 6-tke?

Já si sice myslím opak, ale je to tvoje auto a mě může být ukradené, jak s ním jezdíš ;-) 16-ti ventilové motory jsou vysokootáčkové a aby měly výkon, musí se točit. Nejen že to bude lenoch, když ho budeš takhle podtáčet (snad ho občas protáhneš až k omezovači), ale představ si nějakou krizovku ve městě, kdy musíš rychle zrychlit a ty, než podřadíš (třeba na trojku), tak už bude pozdě. Ale jak už jsem řekl, je to tvoje věc. Měj se a užívej si toho krasavce :yes:

foto majki

majki 25.09.2007  09:56

Cafko

Caf Sportingac :-)...
    Pekne auto (mam rovnake ;-) ), pekne napisany textik a pekne fotecky...
    Ale par veci. Velkost zavazadloveho priestoru je 264l, tych 295 je udaj pre petidverovu verziu ;-) Zrychlenie 0-100km/h si meral vlastnym meranim? Pretoze tovarna uvadza 11.4s ;-) .
    A teraz spotreba. Mozes mi popisat styl a sposob tvojej jazdy? Rad by som sa dostal tiez na taku krasnu spotrebu, ako pises, pretoze takovu nemaju ani diesele ve meste, natoz benzin :-! , cize by ma to veeelmi zaujimalo :-) , napriek aj temu, ze poznam asi sest inych Sportingov a ani jeden sa nedostava na tvoju spotrebu mimo mesto, natoz ve meste...
    A tiez sa mozes pozriet k nam do klubiku na [odkaz] alebo na www.puntotuning.eu . Je nas tam vela a mozeme pomenit skusenost ;-). A mrkni aj na mojho Puntase ;-)

"-- skrytý --" 25.09.2007  17:13

« Re: Cafko

Ahoj kolega :-),
      Diky za poopravenie udajov. Uz som to zmenil, aj ked 10,9 sa mi tazko prepisovalo na 11,4 ;-). Tvoje Punto som uz pozeral davno, asi od zaciatku :-) a tu stranku som si pred kupou Punta precital tiez celu :-). Ale i tak diky.
      Nerad to priznavam, ale mas o 1% krajsiu farbu :-).
      Neviem ako dosahujem taku super spotrebu, ale pricitam to tomu ze nebyvam priamo v BA a ked niekam idem motor sa mi stihne vzdy zohriat. Dalej jazdim vela po mestsych dialniciach => ustalena tychlost 90. Pred krizovatkami vyradujem, brzdim motorom ale hlavne - snazim sa predvidat dianie predo mnou. Tym sa vyhnem nadmernemu brzdeniu a nasledne aj potrebe pridavat.
      To je asi tak vsetko :-). Stastnu cestu :yes:

"anonym" [88.103.78.XXX] 25.09.2007  17:27

« Re: Re: Cafko

kluci moc se mylite 11.4s je udaj pro 5 rychlostni prevodovku. 6rychlostni sporting ma zrychleni za 10.9s

foto majki

majki 26.09.2007  10:47

« Re: Re: Cafko

No mi sa zasa viac paci ta tvoje farbicka >:D. Toz snazim sa jazdit tak ako ty, brzdim motorom, predvidam situaciu atd..., ale nedari sa taka spotreba, v Praze to asi fakt neide :-( ...
        Tak nech nam pekne sluzi ;-)

foto Aischylos

Aischylos 25.09.2007  12:07

Krásnej, jen bych asi dal přednost jiné barvě...ale objektivní recenze, dostatek foteka a kladný vztah k autu...10b...mrkni na mě.. ;-)

foto ps1818

ps1818 25.09.2007  12:40

Bezva auto!!!

Keď som svojh času pozeral po 3-dverovom "športiačiku" za rozumnú cenu, Punto Sporting patrilo do najužšieho výberu. Napokon len situácia na trhu rozhodla pre Clio 1.4 16V 72kW. Punto je však v interiéri o poznanie väčšie a najmä má výklopné zadné okienka - super vec v lete! Vždy mi chýbali, keď som sa kúpal vo vlastnom pote pri 50°C v interiéri...
    Krásne autíčko, tak trochu ti ho úprimne závidím... ;-)

David Silver 25.09.2007  17:28

pěkné

máš to za 10b

"-- skrytý --" 25.09.2007  18:53

mno auto pekne, akurat mohol byt silnejsi motor ale ok, za ten sporting packet 10b
    cekni aj moje avta

foto stanci269

stanci269 26.09.2007  10:31

Bodiky

Taky maly sympos ;-) za 10b.

foto Lubosss1

Lubosss1 26.09.2007  11:16

AAA

sem tam su v AAA dobre auta ;-)

len sa mi nezda, ze ti predali pneu na diskoch, asi jedine konkretny predajca si trosku privyrobil...

"-- skrytý --" 26.09.2007  18:06

« Re: AAA

Vidim, ze som napisal celkom pekny hlavolam :-). Ja som nemyslel prve pismenko abecedy napisane tri krat. Mal som na mysle prve, druhe a tretie => prve tri pismenka abecedy ;-). Skus uhadnut teraz? :-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  20:07

Vŕtané kotúče

Prosím všetkých, ktorý sa aspoň trošku vyznajú do bŕzd o radu. Chcel by som namontovať vŕtané kotúče Zimmerman [odkaz]
    ale nechcem meniť aj brzdové platničky lebo som asi pred 3 mesiacmi kupoval uplne nove. Bude sa nový kotúč znášať s mojími platničkami alebo treba kúpiť aj platničky (ak hej podľa čoho?)?
    Vopred ďakujem za hocijakú fundovanú (stačí aj obyčajnú :-) odpoveď.

neregistrovaný: "Britas" [195.113.79.XXX] 19.10.2007  00:19

Mám to samé autíčko, jsem taky moc spokojenej, moc hezky si ho popsal, ale s tou spotřebou - 19,8 km/l vídám také pravidelně - vždy když odjíždím od pumpy(hodně pomalu) s vynulovaným počítadlem, zahřátým motorem, a do chvíle než přijedu na první křižovatku - a musím akcelerovat. Jezdím po Praze, snažím se jezdit úsporně, no dobře většinou, jezdím za 7,5-7,8 l/100km - dobrý je přepočítat spotřebu po dotankování do plné nádrže - výsledek se liší tak o 0,4 l/100. V zimě i bez vytáčení spotřeba 9,5 - 10 l/100 km. Nicméně těch 5 je luxusní představa.
    A ta převodovka - oproti 5-stupňový je zkrácen 1. a 5. stupeň

"-- skrytý --" 19.10.2007  23:01

« Re: spotřeba

Mozem ta uistit, ze pocitadlo nebolo vynulovane a mal som najazdenych asi 1200 km. Ale je pravda ze ako sa zacina ochladzovat, tak mi spotreba vzrastla na 5,15 l/100 km ;-). Je ale nerealne, aby si mal podobnu spotrebu v Prahe vzhladom na hustotu premavky (si myslim :-). Ked nahodou narazim na zapchu tak mi spotreba tiez rastie, ale dufam ze nikdy nepojde az na 10 l/100 km :-). To sa mi zda dost vela. Good luck :yes:

foto sportivo

sportivo 19.10.2007  19:05

body za punťasa

servus juraj,nielen že mame rovnake rkstné mená mame aj auta od fiatu. :-) tak za auto 10 za foto 10 recenzka 9 celkovo 10
    paradny sporting tie sa mi tiež velmi pačili aj páčia.
    nieje čo dodať krásne auto

mrkni na môj fiat. cao juraj

"-- skrytý --" 28.10.2007  14:49

Přijedeš na sraz?

Z Bratislavy to máš kousek ;-) Je třeba se registrovat...

"-- skrytý --" 28.10.2007  17:42

« Re: Přijedeš na sraz?

Diky za osobne pozvanie :-), ale bohuzial ten termin mi nevyhovuje. Dufam, ze bude aj dalsi zraz a tam sa dufam uvidime so vsetkymi fanusikmi :yes: :yes: :yes: 4 kolies :-).

neregistrovaný: "aleskulisek" [213.192.4.XXX] 19.11.2007  13:26

Prosba

Je tu někdo, kdo by mi poskytl návod k obsluze v češtině na sporting, nebo poradil, kde ho seženu. R.V. 2000

neregistrovaný: "aleskulisek" [213.192.4.XXX] 19.11.2007  13:44

Ještě jednou prosba

Pokud někdo máte český návod na obsluhu FP sporting, r.v. 2000, nebo poadíte kde ho sehnat, budu moc vděčný. ales.kulisek@seznam.cz

foto petr16

petr16 01.12.2007  22:20

bodíky

10b pro pěknýho puntu,fotečky,recenze,vše jak má být

"anonym" [84.47.48.XXX] 29.12.2007  21:54

fiesta

ale mal si radsej kupit ford fiestu, ako ja ;-)

"-- skrytý --" 30.12.2007  12:08

« Re: fiesta

Sice neviem preco si to myslis, ale urcite mas pravdu :-).

neregistrovaný: "majkl20" [89.103.45.XXX] 06.01.2008  21:47

« Re: fiesta

no to by bylo opravdu rozumne... :no: :no: :no: Punto sporting je bezva auto...

"-- skrytý --" 07.01.2008  10:25

« Re: fiesta

To dobre viem, ze Sporting je super. Preto som dal na konci toho smilika :-), ked som reagoval na tu Fiestu ;-).

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 08.01.2008  21:42

Hodnotenie

Pekna recenzia,kopec foto,nic nebrani 10tke. ;-) Nech sluzi. :-)

"-- skrytý --" 16.01.2008  15:18

hodnotenie

nadherny Talian. Za 10. Mrkni na mojho makarona

foto multinka

multinka 20.01.2008  15:38

Shell

Nádhera. Zkus Shell VPower. Já ho tankuji do Multinky když jedeme někam dál a je to dost znát.

"-- skrytý --" 20.01.2008  17:26

« Re: Shell

jj, prave mam nadrz plnu 98 oktanoveho benzinu na preplachnutie :-) a ked bude znovu hladny tak dostane Shell VPower 95 oktanov. Niekde som sa totizto docital, ze vacsie oktanove cislo tiez nemusi robit dobroty. Diky za radu.

foto ABARTH

ABARTH 16.02.2008  10:13

Sporting

Pěknej kousek, měl jsem HGT v té samé barvě, jinak ten interiér a výbava v podstatě stejný, ale přiznám se, že jsem skrz spotřebu a 6-ti kvalt uvožoval o sportingu ... dávám 10b, mrkni na moje a ať slouží, já byl s HGT maximálně spokojen :yes:

foto TiRa

TiRa 06.04.2008  20:26

Pěkné

Přesně o tomto autě jsem uvažoval, nakonec teda vyhrálo něco většího. Teď se ho ale snažím vnutit otci :-) (ale klasika 8 ventilového)

Pěkné auto, ať slouží...

"-- skrytý --" 06.04.2008  23:13

« Re: Pěkné

Dakujem. To si si ale vybral naozaj nieco vacsie :-). Aj tebe vela stastnych kilometrov.

"-- skrytý --" 17.04.2008  20:03

Couvatka

moc pekny Sporting, mam ho taky, ale v cervene..zaujaly me ty pomocnici na couvani v narazniku..To je DIY dilecko nebo se o to postaral servis??Kudy jsou svedeny kabliky do kabiny??Musi byt propojeny displej kabelem az ke snimacum v narazniku??

"-- skrytý --" 17.04.2008  21:37

« Re: Couvatka

Dakujem. "Couvatka" (velmi pekny vyraz :)) je moje dielo.
      Vsetky kable sa stretavaju v krabicke, ktoru som skoval v kufri vpravo v rohu (pod calunenim je taka priehlbinka kam to krasne zapadne).
      Takze do krabicky ide napajanie (zoberie sa z kablu od cuvacej ziarovky), 4 kable od senzorov a potom kabel k displey-u co mam vpredu. Ten kabel som viedol pravou stranou kufru (pod calunenim), potom pod zadne sedadla, pod prahom a potom uz iba priamo hore (pod gumou, ktora je okolo celych dveri) a bolo to :).
      Nie zlozita robota, ale treba si na to vyhradit den s peknym pocasim.
      Neches spravit recenziu? Dva Sportingi tu uz su tak do tretice vsetko dobre :).

"-- skrytý --" 18.04.2008  07:34

« Re: Re: Couvatka

Diky za komplet detailni popis, to jses sikovnej, ale vrtat ty diry pro senzory, do toho bych se asi nepremluvil:)
        Recenzicku sem casem hodim, zatim mam auto kratce, tak zkousim, co vydrzi:)
        Tak at jezdi a senzory slouzi:)

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 24.05.2008  22:48

Green filter

O kolik Ti klesl výkon díky tomu Green filtru co ti tahá teplej vzduch od motoru? ;-)

"-- skrytý --" 25.05.2008  10:28

« Re: Green filter

Bol by si prekvapeny, ale zda sa mi, ze o nic :-). Vyfuky maju tepelne tienenie a skusal som ci je filter po jazde teply (vonku bolo 25°C) a nebol. Takze si myslim, ze je tam dostatocna cirkulacia vzduchu. Ono, keby si videl aky maly je ten motor a kolko miesta je okolo neho :-). Btw. ziadny kryt zo spodku tiez pomaha dobremu prudeniu. Tak asi tak si myslim ;-)

"-- skrytý --" 10.07.2008  23:48

Návod k obsluze

Dobrý den.
    Chtěla bych se zeptat, nemáte návod k obsluze v češtině? Mám ho pouze v italštině.... :-) Koupím....
    Děkuji moc za jakékoliv info

"-- skrytý --" 15.07.2008  12:55

« Re: Návod k obsluze

Mam navod k obsluhe v cestine, ale predat ho nechcem :). Skuste sa spytat vo Fiate, urcite vam ho predaju (ale tu cenu si nechcem predstavit). Ak budete mat nejaky problem skuste sa pozriet sem [odkaz]
      Ak budete poriadne hladat, mozno najdete aj tema, kde sa riesil navod k obsluhe. Ale teraz som ho nevedel najst. Skuste vy, mozno budete mat viac stastia :-) a casu ako ja.

"-- skrytý --" 15.07.2008  14:02

« Re: Re: Návod k obsluze

Ach jo. Všude jsem ho hledala (i na [odkaz] a nic. A Fiat mi ho prodat nechce že ho prý nemá. Ale přesto děkuji. Ale že to je fáro, co? :-)

"-- skrytý --" 15.07.2008  20:41

« Re: Re: Re: Návod k obsluze

Tak o tom, ze to je faro nie je pochyb :). Kazdym dnom (samozrejme ked nie je strasne teplo a nechyba mi klima) ma stale viac presviedca o tom, ze je to skvele auto. :yes:

"-- skrytý --" 23.07.2008  13:56

« Re: Re: Re: Re: Návod k obsluze

Vím že jsem obtížná, ale ještě mě napadlo - když nechcete originál manuál prodat - co takhle si ho nechat v nějakém Copy centru nafotit, či nascanovat a poslal byste mi ho na dobírku /zaplatím skoro co chcete:-)/.... Já bych ho pak vyvěsila na web, protože takových zoufalců jako já je víc. Dokonce jsem jim /já dobrák/ nascanovala návod v italštině a poslala ho mailem, protože neměli ani to. Moc prosím za všechny nebožáky... Děkuji!

"-- skrytý --" 26.07.2008  19:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Návod k obsluze

Ak by som mal prehnane vela casu (s cim v najblizsej dobe moc neratam), tak by som ho nascanoval a zavesil niekde na net. Potom sem uvediem link a taktiez ho dam aj na [odkaz]

"-- skrytý --" 03.08.2008  07:14

kotouce

Ahoj Yuri,
    pozorujes po vymene za Zimmermanny brzdny ucinnek trosku ostrejsi, silnejsi, stalejsi, nebo brzdy vadnou stejne rychle jako pri puvodnim brzd. osazeni? Premyslim o vymene, ale Bremba stoji 7k;)
    Diky, Jonas.

"-- skrytý --" 03.08.2008  12:56

« Re: kotouce

Ahoj Janasi,
      po vymene pozorujem vyrazne zlepsenie. Brzdny ucinok sa mi zda podstatne silnejsi a vednutie som este nikdy nepocitil. Zda sa mi ze pedal mi trochu stvrdol, ale aspon sa lepsie davkuju, lebo original mal dost ostry nastup. Keby som si kupil aj poriadne platnicky, verim ze by bol vysledok este omnoho lepsi. Mozem doporucit.
      Btw. brat ma OZ Zimmermann aj na Octavke a je plne spokojny - ma ich tam uz vyse 50 000 km, takze kvalita je fajn :).
      Co mas za auto?

foto hugolin

hugolin 06.09.2008  18:27

čus.

zdravim,chcem sa len spytat ci si s nim spokojny.lebo niekedy v buducnosti sa,dufam,bude kupovat do nasej rodiny rovnake.tato by radsej stilo ale mne sa najviac na svete paci toto-to je najpodarenejsie punto.
    len,ze ci na tom odchadzaju nejake drahe veci a ako to je so spotrebou-to vidim,ze sa s tym da jazdit aj za 3 litre :-) ale ako to je,ked tomu slapes na krk?zere to aj travu okolo teba alebo sa to da?a chcem sa este spytat,ze kedy sa prestal vyrabat presne tento model,mysim ten pred faceliftom?diky moc.inak krasavec,na toto auto sa neda ani nedat 3krat10 :yes: :-) čus.

"-- skrytý --" 07.09.2008  22:29

« Re: čus.

Ahoj hogoline a dik.
      S autom som na 100% spokojny az na to, ze cez leto mi trochu chybala klimatizacia, takze ak budes kupovat odporucal by som ti auto s nou. Aj ked najst pekneho Sportinga s nou moze byt problem :).
      Celkovo, Punto II je jedno z najspolahlivejsich aut, lebo sa tam vlastne nema co pokazit :). Naozaj. Jediny problem moze byt so spojkou, ktora sa lubi zodrat trosku skor ako je zdrave, ale vymena stoji 8000 a mas dozivotne pokoj.
      So spotrebou som velmi spokojny. Normalne jazdim za 5,5 - 6 l/100km. Ked na to slapes, tak vzrastie tak na 7 - max 8, ale to sa musis prekliate snazit. Mne sa to podarilo iba raz!
      Facelift prisiel v roku 2003 a do sportingu sa zacal davat motor 1.4 16V, 95 konikov.
      Vrele odporuram!

"-- skrytý --" 17.11.2008  15:34

odhlucnenie

Zdravim ta!
    Chcel by som sa ta opytat ako si spokojný s tym odlhučnením čo si robil. Planujem aj ja podobnú úpravu ale zatial som sa dostal len k miestu okolo rezervneho kolesa kedze tam mam subwoofer. Cem vedieť či si pocitil obytok hluku hlavne pri jazde na dialnici. Dik :-)

"-- skrytý --" 17.11.2008  20:37

« Re: odhlucnenie

Bohuzial ubytok hluku som moc nespozoroval. Trosicku je auto mozno tichsie, ale nepatrne. Tuto upravu ti odporucam urobit len ak ta bude praca bavit, lebo vysledky nebudu umerne praci a peniazom co do toho vrazis. Ale mna to bavilo a mam teraz taky dobry pocit :).
      Btw. ak je to auto na profilovom obrazku tvoje, tak vyzera veeelmi pekne (ak sa to da posudit z toho jedneho pohladu :).

"-- skrytý --" 17.11.2008  23:22

« Re: Re: odhlucnenie

Dakujem za kompliment. Inak ja som tiez z BA tak je dost možne že sme sa už stretli, Viem o troch modrých puntách ako máme my. No ja som na tlmenie použil bitulep s hliníkovou fóliou rozmer 0,5x10m a ostalo mi asi tak 7metrov cize chcel by som to dat na podlahu amozno aj na strechu... samozrejme ze az v lete teraz sa mi stym vzime neche babrat a nemam ani čas. A lepil si to aj na blatniky z vnutra pod tu gumu co tam dava vyrobca ci len na miesta kde bol holy plech?

"-- skrytý --" 18.11.2008  17:32

« Re: Re: Re: odhlucnenie

Uplne nerozumiem reci tvojho kmena :). Ak myslis blatniky (zadne) a z vnutra (z interieru) a gumou myslis (ten sairait co pripomina stuhnuty asfalt - [odkaz] - to poodlupovane na blatniku), tak to som poodlupoval ja a potom som to este prelepil Vibraflexom.
          Mal by sa sice davat na holy plech, ale to co som nepoodlupoval drzalo dobre, takze som to tam nechal a jednoducho som to prilepil este na to. Dufam, ze teraz ty rozumies reci mojho kmena :).

"-- skrytý --" 19.11.2008  00:04

Re: Re: Re: odhlucnenie

jasne jasne uz mi je setko jasne :-) ked nebudem mat co robit tak to vyskusam. vela stastnych kilometrov prajem :-!

"-- skrytý --" 19.11.2008  08:44

« Re: Re: Re: Re: odhlucnenie

Dik a samozrejme ich prajem aj tebe! Drzim palce a ked to dorobis, dufam, ze sa pochvalis :). Ciao

"-- skrytý --" 23.11.2008  10:56

pekna recenzia + prosba

zdravim sportingaci....fakt pekna recenzia dobre sa to citalo je to dobre ja mam zlteho sportinga zatial 2 mesiac a spotrebu mam fakt dobru zlepsila sa mi odkedy tankujem shell v pover pod 5 mimo mesto na dlhu trasu a nesetrim ho v meste cca.6,5 >:D
    chcem vas poprosit nestretli ste sa z vrzganim u laveho okna ked idete cez hrbole ako keby bolo zle upevnen sklo ale skusal som ho a drzi....a este jeden problem vypalila sa mi ziarovke na hmlovke co pekne signaliz.na pristrojovke ziarovka nechal som ju vymenit a funguje ale kontrolka stale svieti? dik za radu a zdra puntakom muro

"-- skrytý --" 23.11.2008  16:20

« Re: pekna recenzia + prosba

Dik a gratulujem k Sportingu :).
      Zial ani jeden z tychto problemov som nemal :). S tym oknom ti neviem poradit. Ohladom tej ziarovky ma napada, ci nemas nahodou vypalenu este nejaku inu ziarovecku, napr. osvetlenie SPZ, ale parkovacku? Mozno si si to nevsimol.
      Dufam, ze tu coskoro pribudne tvoja recenzia.

"-- skrytý --" 25.11.2008  20:44

« Re: Re: pekna recenzia + prosba

ono fakt vsetky svetla su ok neviem co s tym....

"-- skrytý --" 27.11.2008  00:34

« Re: Re: Re: pekna recenzia + prosba

Bohuzial, neviem ti poradit. Snad len ist na diagnostiku nech ti zmazu chybove udaje. Mozno potom to zmizne.

"-- skrytý --" 30.11.2008  19:26

« Re: Re: Re: Re: pekna recenzia + prosba

no to vrzanie sa mi podarilo odstranit vsetko som podotahoval a tie ziarovky skusim este odpojit baterku na cca.10 min. a uvidim...inac slape sporting ako hodinky nastastie >:D

"-- skrytý --" 30.11.2008  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: pekna recenzia + prosba

Dufam, ze to pomoze. Mne zacina znovu povrzgavat vetrak ventilacie. Budem ho musiet znovu premazat.

foto hugolin

hugolin 05.05.2009  11:52

« Re: Re: Re: Re: Re: pekna recenzia + prosba

mam inak rovaky problem ako ty.vrzga mi zadne okno len s tym rozdielom,ze mam 5-dverak.hovoris,ze staci podotahovat sroby?a aj s tou ziarovkou-ibaze nesvieti mi jedna parkovacka a este som to neopravil,tak uvidim,ci mi ostane svietit kontrolka ked to uz opravim :-) .

inak pani,zavidim vam tie sportingy a hlavne tie motory-1,2 16V.ked pozeram tie zrychlenia a jak krasne este pri tom revu tak sa mi chce revat :'-( >:D >:D .

"-- skrytý --" 02.06.2009  20:49

Otazocka

Ahojte Sportingaci. Musim uznat, ze vase fiatiky, su krasne, za 100bodov. Kcem tiez kupit sportinga, nieco take ako ma YURI, len neviem ci je lepsie si ho nechat doviezt alebo kupit, tu??? Mozte mi dat nejake info, a kolko vide taky krasavec???? Jednoznacne 1,2 16v. Ideaaaaalny pomer spotreba, vykon. :-) Diky za info.A nech sluzia.

"-- skrytý --" 02.06.2009  22:57

« Re: Otazocka

Ahoj Matesko, dakujeme.
      Teraz co som pozeral, tak u nas splasis Sportinga aj za 4000 ecok, ale urcite si kup aj s klimou. Ja som vtedy nepockal na takeho s klimou a teraz toho v lete lutujem. Dovoz neviem ci by sa to oplatilo financne. Auto je to relativne lacne a preto naklady na cestu a prihlasenie su v pomeru k autu vacsie ako keby si dovazal dajme tomu BMW E46 alebo nieco podobne.
      Drzim palce pri vybere. Ak mas este nieco, tak sa kludne spytaj.

Blates 16.06.2009  20:50

taky otazecka

ahoj, mam take punto 1.2 16v jen ne sporting, ale jsem zhnily napsat recenzi. chci se jen zeptat jestli si pamatujes nekolik poslednich par oprav nebo co jsi menil a pri kolika km. my to mame 2001 a najeto 93000. nevis jakou zivotnost ma spojka? poslidni dobou jde dost spatne zaradit zpatecky. cim by to mohlo byt? prevodovku mam ale 5-ti kvalt. diky za vse. jaky davas olej? a jeste jak je ryska oleje nevim jestli jsem uplne blbej, ale nevidim na ni vyznacene min a mix. jen dole je to placate a pak taky vroubkovy tak kde je co?:) diky.

"-- skrytý --" 17.06.2009  22:56

« Re: taky otazecka

nedavno som menil capy riadenia, lebo som mal lavy vybuchany. Ked uz vymenil som oba. Spojku som menil hned po kupi (68000 km). Opotrebovana spojka sa prejavuje tym, ze mi isla hrozne tazko. Spozorujes to tak, ze ked sa posuvas v kolone, tak mas na druhy den svalovicu :). Ked ti nejde radit tu spiatocku len v poslednej dobe, tak by to mohlo byt aj tou spojkou.
      Olej davam Selenia K20, kupujem ho priamo vo Fiate, lebo inde som ho este nevidel. Nie je ani moc drahy.
      Pri 120000 alebo 5 rokoch by sa mali vymienat rozvody, takze to nas caka asi tiez v najblizsej dobe, ak ich teda este nemas vymenene.
      Rysku ti neviem povedat z hlavy, zajtra sa pozriem a napisem ti.

"-- skrytý --" 18.06.2009  18:25

« Re: taky otazecka

Tak som pozeral tu rysku. Ryska je presne, to co si napisal. To co je "placate a pak taky vroubkovy" to je ryska :). Spodny okraj placateho je min. a vrchny je max.
      Btw. tak ma zaujmalo, ci je aj obycajne Punto take tvrde, lebo Sporting sa mi zda dost. Nikdy som sa v nom neviezol tak neviem :). Ako sa to zda tebe?

Blates 18.06.2009  20:01

« Re: Re: taky otazecka

aha, tak moc diky za vse! tvrde se mi zda urcite, po presednuti z vectry je to sila, ale uz jsem si za tu dobu dost zvykl a nevadi mi to, dlouho jsem si ale nemohl zvyknout, ted uz parada. urcite paradne sedi v zatackach, ale fakt na cestach v cesku je to nekdy hruza >:D hlavne u nas ve meste!!! diky za vsechny rady a treba svicky, brzdy nebo tak neco si nemenil?startuje je ti dobre?vzdy na poprve a na cvrnknuti? a olej ti papa? auto jsem zdedil po dedovi a chci se o nej starat. dik

"-- skrytý --" 18.06.2009  20:36

Re: taky otazecka

Mne to tiez nevadi, len som bol zvedavi, lebo na Fiat fore som sa docital, ze Sporting ma mat tvrdsie tlmice, tak som chcel pocut nazory :).
    Na sviecky som zabudol, tie som menil pri 80000, ale boli ako nove, mozno ich menil niekto predo mnou. Kupoval som tie co boli v navode a vyslo to asi na 40 Eur.
    Co sa tyka brzd, tak som menil kotuce za Zimmermann a aj platnicky za Lockhead. Platnicky boli uz zodrane, ale kotuce som menil, lebo som chcel krajsie :). Vzadu su bubny a tak dufam, ze je na 200000 km pokoj.
    Startuje vzdy na prvy krat, ale o Fiatoch je zname, ze sa musia trochu potocit pokial nastartuju, takze na prve pootocenie to nie je. Trva tak sekundu pokial naskoci.
    Olej nezere vobec, menim kazdych 20000 a nemusim dolievat ani raz. Maximalne deci dolejm, nech mam dobry pocit :).
    Nz za rady, kludne aj nabuduce.

Blates 18.06.2009  20:44

« Re: Re: taky otazecka

Neni 20000 moc? a po jake dobe filtry? stejne jak olej? a jinak nevis jakou ma asi zivotnost prevodovka a ty predni kotouce?:) promin za otravne otazky, ale z nekoho to musim vytahnout, kdo s tim ma zkusenosti!:)diky

"-- skrytý --" 18.06.2009  23:00

« Re: taky otazecka

200000 bolo obrazne :), ale myslim, ze sa tym este nemusis zatazovat kedze mas 93000. Olejovy filter samozrejme vzdy ked olej, vzduchovy mam ja bavlneny konus, takze ja len cistim. Ak mas klasicky papierovy, tak ten musis tiez pravidelne menit. Prevodovka by mala vydrzat habadej a predne kotuce asi tiez nepotrebuju vymenit, ak tvoj dedo nebol pretekar :). Pozri ci su zbrusene, ale myslim, ze by este nemali byt. nz

Blates 19.06.2009  07:42

« Re: Re: taky otazecka

:-) diky! jen jsem myslel 20000 na ten olej jestli neni moc.

"-- skrytý --" 20.06.2009  00:54

« Re: taky otazecka

V navode je 20 000 km, keby si chcel menit skor, motor urcite nebude proti. Ja si vsak myslim, ze je to v pohode interval. Nie je tam ani na kvalitu oleja citlive turbo, takze snad to bude OK a nie KO :).

"-- skrytý --" 14.08.2009  16:46

Punto s šesti

Hoj, ten šestikvalt je fajn, u malého auta s benzínovým motorem je jeho zástavba vcelku raritou.
    Máš to hezky napsáno, hodnotil jsem.
    PS: Poslal jsem ti soukromou zprávu, přečti si ji.

Měj se.