Škoda Octavia (2003)

19.10.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Elvis87". Dobrý den, chtěl bych Vám představit můj automobil Škoda Octavia Combi, který používám…

Škoda Octavia Combi (Elvis87)

talio2 19.10.2009  15:35

5. vrata

problém a řešení s reklamací 5.dveří popisuju u mě v recenzi v diskusi nebo v novinkách..stačí jen prolistovat :-)

"-- skrytý --" 19.10.2009  15:39

« Re: 5. vrata

Děkuji moc, večer se určitě podívám :-)

talio2 19.10.2009  15:42

« Re: Re: 5. vrata

[odkaz] zkus tenhle odkaz..budeš to mít snazší na hledání.. kdyby něco tak to napiš ke mě do diskuse nebo do SZ ;-)

Brandon Walsh 19.10.2009  15:49

« Re: Re: Re: 5. vrata

tak neviem nie je clovek co ma octaviu co by mu zadne dvere nehrdzaveli kde sa asi stala chyba ? ;-\ :no:

Ronault. 19.10.2009  16:10

« Re: Re: Re: Re: 5. vrata

Taky koukám. 6 let staré auto a rez? :-O Dokázal bych si to představit pokud by bylo bourané a špatně opravené, ale jinak v této době :no: A hlavně se pak někteří posmívají Kie a Dacii 8-s

"-- skrytý --" 19.10.2009  16:45

« Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

Také mě to zaráží, původní cena byla přes 600 tis. Kč. Ale je to tak, vidím to i u A6, Mercedesů a Passatů, což mi vadí. Jinak u Kie a Dacii to nastalo o něco dříve ;-), ale pořizovací cena je jiná. . .

Brandon Walsh 19.10.2009  17:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

frajerkin otec ma 2004 ku v plnej vybave a taktiez ked pozriem na zadne dvere sa mi chce plakat na povodnu cenu toho auta som sa ho radsej nepytal on na to auto tiez hovori hlavne ze malo zerie >:D

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

Zino, pěkný Leon. Koukám, že máš 1.6, jel jsem s ním v Octavii a jede slušně, nevím, proč někdo říká, že to nejede. Líbí se mi, hodnotit zatím nemohu, nejde mi to, až to půjde, mám mé body :yes:

Brandon Walsh 19.10.2009  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

dakujem za pochvalu si ma potesil ;-) samozrejme ze to ide len s tym treba vediet jazdit a necakat zase ziadne zazraky :-!

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

jinak z té koroze se mi chce také brečet, ale co naděláme... :-( Jinak, s heslem, hlavně, že to málo žere plně souhlasím - bere to optimisticky :-)

Brandon Walsh 19.10.2009  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

no on mi to tam na palubnom pocitaci vzdy ukazuje 4,5 litra a ja sa smejem ze tolko v meste mam ked nastartujem >:D >:D

Ronault. 19.10.2009  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

Taky za dáču dáš3x méně. Právě včera jsem zaparkoval za Fabkou I Combi a koukám, co je to v rohu 5. dveří? Jdu blíže a tam bublinky koroze, jaké nemám ani na mém Favoritu :-O
                A teĎ jak to píšeš, tak to asi bude častější jev.

Když si vzpomenu, že R19 nám začla rezivet nějak po 11 letech, to nijak závažně navíc, dodnes (má 17 let) na ní ten díl není vyměněný, tak se soudruzi z Německa ještě mají co učit od Francouzů

Brandon Walsh 19.10.2009  17:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

ronault nestras ma to aby som siel skontrolovat dvere na mojej fabii >:D >:D

Ronault. 19.10.2009  17:36

Zajdu ti to vyfotit, myslím, že ta Fabka tam bude stát i dnes ;-) 8-s

Ale neboj, trochu kitu to spraví >:D >:D

Brandon Walsh 19.10.2009  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

tak mne je to jedno ja na nej nejazdim a po zime ju chcem predat uz mohla byt predana >:-[] keby mama nezacala vymyslat ze si ju chce nechat a ju odomna kupi mno peniaze som nevidel >:D >:D

foto RS

RS 19.10.2009  19:08

« Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

Nedávno jsem jezdil s BMW E46 318d, komajn rok 2003, auto v top stavu, nebouraný ... okolo pátých dveří byla uvnitř celá oranžová, hnil i lem pravýho předního kola.

foto matlok

matlok 21.10.2009  21:03

« Re: 5. vrata

ale jo. je to závada, která je na všech Octaviich do r.v. 04(pak přišla II). nicméně výrobce o tom ví, a pokud jezdíte pravidelně na servis, řeší se to bez problémů. Tento problém se týká puchýřků kolem osvětlení RZ, žádný problém jako u felicie

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:06

« Re: Re: Re: 5. vrata

Lukáši, ještě jednou Ti děkuji za radu. Jinak, chtěl jsem Ti ohodnotit Tvé embéčko, ale ještě mi to nejde, snad budu moci později. Jinak hezká a 4x4 dobrá volba! :yes: Kdybych mohl, volil bych ji také ;-)

talio2 19.10.2009  17:24

« Re: Re: Re: Re: 5. vrata

jj to je v pohodě, kdyby něco tak se ozvi, tady je 99% lidí normálních tak si pomáháme :-) jinak kamarád má Passata B6 (B5 po faceliftu) v kombíku a jemu ty vrata reznou skoro po celý ploše 5. dveří a reznou mu i lemy blatníků..

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:33

« Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

popravdě jsem se bál, jaké kritice budu muset čelit, ale pokud jsou tady normální lidi, se kterými to můžeš probrat, tak mě to těší :-)

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

pořád ale nemůžu hodnotit, tak snad to půjde :'-(

Brandon Walsh 19.10.2009  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

vidim ze uz si ohodnoteny 4 krat takze by ti to uz malo ist inak pridaj fotky nechem ti kazit znamky potom budem hodnotit

"-- skrytý --" 19.10.2009  17:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

jj, fotky doplním, ale o víkendu. Teď jsem tam přihodil fotky, když se auto kupovalo, chybí interier a tak, já vím. Všechno bude :-)

talio2 19.10.2009  17:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 5. vrata

heleď je to jako všude..někdo je tu příznivec koncernu VW a někdo ne..někdo rád TDI a někdo taky ne, ale dá se tu o tom slušně bavit a je tu i spousta opravdových odborníků :-) to hodnocení nehroť, ono to půjde :-)

talio2 19.10.2009  18:09

V6 TDi v Superbu

myslím,že ani jen tak nebude..podle mě ho nedávají ani do passatu a VW nepřipustí,aby Škodovka měla takovýhle privilegium..byla by to přílišná konkurence pro Passat a i Audi A4.. Můžem být rádi, že tam dávají přiškrcený benzínový R6 :-)

foto certina

certina 19.10.2009  18:16

« Re: V6 TDi v Superbu

Do Superbu dávají řadový šestiválec? Myslel jsem, že ta 3,6 je V6

talio2 19.10.2009  18:19

« Re: Re: V6 TDi v Superbu

teď jsem krapet znejistěl, ale podle mě je to R6 uložený napříč kvůli Haldexu, á nébó je to VR6

foto iudex

iudex 20.10.2009  11:34

« Re: Re: Re: V6 TDi v Superbu

Je to V6 s 15° rozostupom valcov, teda vlastne VR6.

"-- skrytý --" 20.10.2009  11:55

tdi

Pekny auto super recenze mimochodem na tdi take nedam DOPUSTIT kvuli spotrebe a spolehlivosti mam octavii 1.9tdi 66kw 395000km a slape jak hodinky musis byt na auto slusny nechat v lete vydechnout jak dobre pises a odvdeci se ti.Hodne bezporuchovych kilometru preji.

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:35

« Re: tdi

Děkuji za pochvalu, potěší to :-) Taktéž přeji mnoho bezporuchových kilometrů!

"-- skrytý --" 20.10.2009  15:36

čip?

čau, pěkný auto, zjaímá mě, kdo to čipoval?Jaký dali záruky?S tím zrychlením na 100 je to reál nebo odhad?

talio2 20.10.2009  16:13

« Re: čip?

viděl bych to na reálnou hodnotu.. mě to spočetli na 9,3 a tohle je o dobrých 120kg lehčí než ta moje a čip je v tom lepší.. nedivil bych se zrychlení pod 9s :-)

"-- skrytý --" 20.10.2009  16:44

« Re: Re: čip?

spočetli? Počkej, to mi chceš jako tvrdit,že přijde chlap s notebookem,nahraje ti mapu do ŘJ, odpojí notebook a řekne,že teď to udělá 100vku třeba za 9sekund?A za tohle někdo platí?
        žádné měření na brzdě, nikoho nezajímá jak vzniklo to co nahrává do ŘJ?A tohle si necháte dát do auta,které máte rádi a necháte si nakecat ODHAD výkonu po této úpravě?trochu ostrý...

talio2 20.10.2009  16:56

« Re: Re: Re: čip?

já mám chip ověřený, a to zrychlení jsme odhadli z natočenýho videa..tudíš 0-100 tachometrových :-) nepodporuju žádný kutily

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:37

« Re: čip?

Ahoj, děkuji. Je to odhad. Zkoušel jsem to ale s kamarádouvou 81 kW a dost jsem mu ujel, takže bych se k tomu přikláněl. Jinak záruku na to mám. Chipováno firmou sportmotor. Mám ji tam i kamarád a já s tátou, bez problému! Vřele doporučuji ;-)

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:38

« Re: čip?

a záruky zjistim, mám za to, že 2 roky. Kdyžtak jukni na jejich stránky www.sportmotor.cz :yes:

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:41

« Re: čip?

ts smartovi: krásná Honda s krásnou barvou. Už jsem se na ní díval dříve, zaujala mě. Určitě dobrá volba a držák, vid? :yes:

"-- skrytý --" 20.10.2009  17:52

« Re: Re: čip?

taky děkuju, jo Honda je spolehlivá,fakt úžasný, kolikrát si říkám,kdy už se něco stane, jestli náhodou nebudu někde uprostřed dálnice až se něco podělá :-)
        barva super :-) pořád se mi zatraceně líbí ;-)

"-- skrytý --" 22.10.2009  14:30

Fotky

Ode me 10 ale doufam ze pridas jeste nejake foto ;-)

"-- skrytý --" 22.10.2009  16:57

« Re: Fotky

Ahoj, děkuji! Foto samozřejmě přidám, ale až po víkendu, protože musim dát do pucu :-) Hezký den

FRPE 24.01.2010  22:52

Proč dáváš za jednu fotku 10b?

Elvisi proč dáváš za jednu fotku 10b? Jedná se konkrétně Orbith s Passatem v nováčcích? ;-\

"-- skrytý --" 25.01.2010  07:37

« Re: Proč dáváš za jednu fotku 10b?

Ahoj FRPE, neboj, já to tady sleduji každý den. Orbith píše, že fotky doplní, takže si to určitě zjistím a případně poopravím. Ale snad nás nezklame ;-).
      Měj se!

FRPE 25.01.2010  08:27

« Re: Re: Proč dáváš za jednu fotku 10b?

Díky za odpověď - :-! ;-)

talio2 25.01.2010  10:13

« Re: Re: Re: Proč dáváš za jednu fotku 10b?

FRPE: ty musíš být šťastnej člověk, že ti zbývá čas na tyhle kontrolní práce >:D >:D >:D

foto Jack1989

Jack1989 25.01.2010  23:01

koroze

překvapila mě koroze 5dveří, já ji mám starší a nic

"-- skrytý --" 26.01.2010  10:13

« Re: koroze

Ahoj Jacku, no to mě také překvapila. Ale nejsem zde sám, asi rok 2003 je u Octavíí je nějaký nepovedený. Např. v Praze jsem viděl také stříbrnou, ale to byla katastrofa - asi 20 cm koroze. Nechám to vykvést a v létě vyměním. Ale určitě to budou vrata z Touru, snad odstín bude totožný.
      Jinak ta stříbrná barva kolem těch výdechu je dobrý nápad ;-)

Měj se :-)

"-- skrytý --" 30.01.2010  13:58

« Re: Re: koroze

Jojo, taky 2003 a v prosinci mi na záruku měnili dveře od kufru (mám v galérii fotečku).

"-- skrytý --" 31.01.2010  12:46

« Re: Re: Re: koroze

Ahoj Hooonzo, já vím, ale ty máš servisku kompletně vyplněnou, nemýlím-li se. Servisní knihu sice mám (byla vyplňována německým majitelem, mnou už ne). Věci raději měním poctivě u kamaráda nebo sám. Jsem u toho, je to lacinější a servis Škoda u nás nemá zrovna dobrou pověst. Ve škodovce jsem měnil akorát brzdovou kapalinu. ;-)

Takže si myslím, že by mi to jako reklamaci nevzali. Jaký máš názor?

Díky moc a měj se :-)

"-- skrytý --" 31.01.2010  14:18

« Re: Re: Re: Re: koroze

Co jsem koukal na záruční podmínky, tak hned v bodě 1 si definujou, že musíš mít všechny pravidelné prohlídky u autorizovaného servisu a zaznamenané v servisní knížce. Takže by ti to nejspíš neuznali...

Na druhou stranu nejsem přesvědčen, že "poctivý servis u kamaráda" je nějaká výhra. Nebo opravdu projdete a provedete všechny pokyny, co se má dělat při prohlídce? Je to drobným písmem popsaná A4 :-) A když si zákazník přeje, může u opravy být i v autorizovaném servisu.

Navíc když se něco zesere vinou servisu, tak v případě autorizovaného servisu existuje možnost dovolání eventuelně až přímo na automobilku. Já nemám pocit, že bych na autorizovaném servisu nějak tratil (viz např. ty dveře a ložiska kol vepředu). Když bylo potřeba něco řešit neočekávaně (např. ta volnoběžka), tak to šlo vesměs vždycky hned (buďto na počkání nebo jsem ráno přijel a večer si auto zas odvezl).

Že jsou některé autorizované servisy neseriózní je bohužel skutečnost. Nevím ale o nikom, kdo by si písemně, osobně nebo alespoň telefonicky stěžoval přímo u Škodovky, v jejíž kompetenci je i kontrola těchto servisů. Každý akorát nadává a radši jde do garážové dílny za rohem. Takhle se samozřejmě nic nevyřeší.

Tak ať ti jezdí a dveře nereznou.

talio2 12.02.2010  12:44

« Re: Re: Re: Re: Re: koroze

já všechny prohlídky v autor.servisu neměl a taky mi to uznali..musíš jí mít jen vyplněnou..

foto twistedTSD

twistedTSD 17.08.2012  19:40

« Re: koroze

Sestra má r. v. 2001 a 5. dveře jí na některých místech taky pěkně kvetou.

"-- skrytý --" 05.06.2010  21:36

prodej

a pročpak prodavaš octavii už tě nebaví chtělo by to neco silnějšího?kde sis to nechal načipovat??

"-- skrytý --" 06.06.2010  11:12

« Re: prodej

chip - sportmotor.cz = opravdu kvalita, deklarují 103 kW, ale reál tak 96 kW - naprostá spokojenost. Nekouří to, chytá to bez problémů, je to tišší. Pružnější zrychlení na 2. a 4. převodový stupeň, na 5. st. kopec není problém i s plně naloženým autem.

Mám možnost mít novější auto, za týden tu bude ;-). Silnější rozhodně nebude, ale líbilo by se mi to. :yes:

"-- skrytý --" 06.06.2010  11:55

auto

a co bude za autíko za čip di mam octavu 66kw tak uvidime co mi sni provedou a už maš kupce jo??

"-- skrytý --" 06.06.2010  12:53

« Re: auto

jj, kupce mám. Ta 66 kW se dá načipovat snad na nějakých 85 kW, ale mrkni na jejich stránky. Zvýší se dost krouťák a ta 66 kW po chipu jede taky slušně, protože jsem slyšel, že má jiné zpřevodování než 81 kW, takže bych řekl, že jsou konkurenceschopné. 81 kW po chipu bude jiná tím, že bude mít vyšší maximálku

"-- skrytý --" 06.06.2010  20:24

jaky vuz

a jake to auto bude??

"-- skrytý --" 06.06.2010  21:14

« Re: jaky vuz

pro někoho další tuctový vůz, ale já jsem rád, že ji budu mít! Octavii II

talio2 06.06.2010  21:30

« Re: Re: jaky vuz

já bych O2 bral všema deseti.. bude to taky 1,9TDI (77kW) nebo něco jiného, sedan či kombi ? obě jsou bomby, ty oktáááávie :-) >:D >:D

"-- skrytý --" 07.06.2010  07:42

« Re: Re: Re: jaky vuz

Bude to 77 kW + chip, ale do budoucna mám v plánu ji trochu poladit, uvidíme. :-)

To Talio: ale zase Ty máš 4x4, takže nezoufej ;-) :yes:

talio2 07.06.2010  08:44

« Re: Re: Re: Re: jaky vuz

já si nezoufám, embéčko pro mě zatím nemá jedinou chybu :-) :yes:

"-- skrytý --" 07.06.2010  10:05

« Re: Re: Re: Re: Re: jaky vuz

měl jsi třeba možnost porovnat Octavii I. vs. Octavii I. 4x4 na stejném povrchu? Je to asi podstatný rozdíl, že? Já jsem totiž ještě nikdy čtyřkolku neřídil :'-(

talio2 07.06.2010  10:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaky vuz

ano, měl jsem tu možnost i s různýma motorama, krom RS, v té jsem se jen vezl.. je to velkej rozdíl, takovej, kterej ti v žádným časopisu nenapíšou.. je to mnohem lepší i na suchu :-)

Přečti si mojí recenzi, koukni na videa a uvidíš.. pak mi tam třeba napiš nějakej dotaz, rád odpovím :)

"-- skrytý --" 07.06.2010  11:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaky vuz

jj, Tvou recenzi mám několikrát přečtenou. :-). Přiznám se, že na videa jsem se zatím nedíval, ale během dneška na to mrknu.

Víš, co mě mrzí? Že do Octavie RS nedávají pohon 4x4 a silnější turbodiesel. Také jsi podobného názoru? Mluvím o tom již po několikáté, ale musím to zmínit :-(.

Tohle jediné mě na koncernu VW štve :no:

talio2 07.06.2010  12:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaky vuz

no mě spíš mrzí, že do RS nedávali šestikvalt.. to, že není 4x4 bych snesl, stejně to není auto pro mě.. ale dělali 1,8T 4x4 v sedanu a to už bych bral :-)

mě štve, že nedělali silnější TDI s 4x4, ale i to moje nejede vůbec špatně :-)

na videa mrkni :-) ;-)

"-- skrytý --" 07.06.2010  22:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaky vuz

Dělali, ale nebyl na tom okřídlenej šíp ;-)