Recenze

10 Majitel

Volkswagen Golf 1.9TDi Rolling Stones

9.68 Uživatelé

Hodnoceno: 22× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Volkswagen Golf, foto 1 Volkswagen Golf, foto 2 Volkswagen Golf, foto 3 Volkswagen Golf, foto 4 Volkswagen Golf, foto 5 Volkswagen Golf, foto 6 Volkswagen Golf, foto 7 Volkswagen Golf, foto 8
Volkswagen Golf, foto 9 Volkswagen Golf, foto 10 Volkswagen Golf, foto 11 Volkswagen Golf, foto 12 Volkswagen Golf, foto 13 Volkswagen Golf, foto 14 Volkswagen Golf, foto 15 Volkswagen Golf, foto 16 Volkswagen Golf, foto 17 Volkswagen Golf, foto 18 Volkswagen Golf, foto 19 Volkswagen Golf, foto 20 Volkswagen Golf, foto 21 Volkswagen Golf, foto 22 Volkswagen Golf, foto 23 Volkswagen Golf, foto 24 Volkswagen Golf, foto 25 Volkswagen Golf, foto 26 Volkswagen Golf, foto 27 Volkswagen Golf, foto 28 Volkswagen Golf, foto 29 Volkswagen Golf, foto 30 Volkswagen Golf, foto 31 Volkswagen Golf, foto 32 Volkswagen Golf, foto 33 Volkswagen Golf, foto 34 Volkswagen Golf, foto 35 Volkswagen Golf, foto 36
 

Technické info

Přezdívka auta Joshua Rok výroby 1996 Koupeno ojeté palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1896 výkon [kW]: 66 maximální rychlost [km/h]: 178 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.5

Popis vozu

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "MartinTDi".

O koupi svého prvního auta jsem začal uvažovat někdy na konci léta.Vždycky se mi líbilo BMW trojkové řady(model E36),takže jsem se začal poohlížet na internetu po bazarech a po několika týdnech jsem našel "budoucího" krasavce, ale po uvážení ceny, spotřeby, náhradních dílů a svého měsíčního výdělku v práci jsem od tohoto auta, chtě nechtě musel ustoupit.Takže hledání bylo zase na začátku. Ale nebylo ani tak těžké, protože další oblíbené auto byl právě Golfík třetí generace a to už jak se svoji spotřebou, cenou náhradních dílů a dalšími věci a mím výdělkem bylo mnohem realističtější. Takže jsem se mohl dát do hledání. A měl jsem štěstí, dostal jsem kontakt na pána, který se dovozu věnuje už hodně let. Dali jsme si schůzku, já mu řekl svoji představu a on se dal do práce. Asi za 14 dní mi volal, že Golfíka našel v Německu a já byl štěstím bez sebe. Proběhla další schůzka, shlídli jsme fotky a informace o autě a volání do Německa a chystání dovozu se rozjelo naplno. Ale....

Dovoz:

Pod pojmem dovozu auta v pořádku jsem si představoval trochu něco jiného, než to co následovalo. Dva mechanici odjeli autobusem do Berzdorfu, aby vyzvedli Golfíka a dovezli jej do Brna. Zkontrolovali auto, pěkný, zachovalý stav na to, že auto je z roku 96´, vše v pořádku. Jen německý prodejce prohodil pár slov, že auto hůř startuje. Mechanici zkoušeli několikrát nastartovat, několikrát objeli bazar, aby se ujistili, že všechno má být tak jak má a vše znovu v pořádku...ale chybička se vloudila.

Asi po 80ti kilometrech na dálnici směr Česká republika mechanik vyřadil a motor se začal poroučet. Zpomaloval, zpomaloval, až zastavil úplně a pánové zůstali stát na dálnici. A bylo vymalováno. Následoval odtah k německému mechanikovi. Mezitím se čeští mechanici dostali na nádraží a vraceli se zpátky autobusem s prázdnou. Asi po dvou dnech volali z Německa, že to vypadá na čerpadlo a pokud nechceme platit tam za opravu, ať vyšleme odtahovku. Další den se odtahovka vydala k našim sousedům a druhý den už byl Golfík v Brně, ale v servisu. Moje dosavadní štěstí mě začalo pomalu, ale jistě opouštět. Mechanici začali rozdělávat motor a už se chystalo na repas čerpadla, ale štěstí se zase trochu usmálo a k výměně čerpadla nedošlo. Nakonec se zjistilo, že bylo vyhnuté a špatně nasazené ozubené kolečko. Práce se dala do pohybu a den D se pomalu, ale jistě začal přibližovat. Přitom všem jsem nechal vyměnit filtry, oleje... takže mám zase na chvíli o motor postaráno.


Den D:

Jelikož se dovoz a opravy trochu protáhly, nestihli jsme auto zapsat do konce roku, takže den D přišel 19.1.2009. Vyplněné všechny potřebné papíry, vystána fronta na úřadě, vše zaplaceno a je to tu. Poprvé jsem mohl, teď už ve svém prvním vlastním autě, otočit klíčkem v zapalování směrem doprava a hurá na cesty.


Asi to bylo pocitem, že mám svoje první auto, protože řidičák vlastním už 4 roky a už hodně jsem se toho najezdil, ale když jsem dal blinkr, zařadil se na hlavní silnici, připadal jsem si jako první den v autoškole. Teď jezdím s Golfíkem týden a nemůžu si ho vynachválit, motor si spokojeně přede a vše je, jak má být.


Úpravy:

Zatím nic velkého se neupravovalo, jen se vyměnil prostřední díl výfuku a tlučim s koncovkou vyfuku za nový sportovní od firmy Montii Motorsport a sériové rádio za nový CD/MP3 přehrávač.
Na jaro chystám Angel eyes, čiré mlhovky a blinkry, zatmavení oken a místo současných 14ti palcových kol, pořídit 15ti palcová.


 

Novinky v recenzi

26.3.2009 13:10

26.3.2009

Přidány fotky ze Serie: Night Sensation part 2

14.3.2009 02:05

14.3.2009

Přidány fotky ze Serie: Night Sensation part 1 ( with brother´s Coudie)

10.3.2009 16:50

10.3.2009

Přídány fotky ze serie: Čas nezastavíš.. I.

5.3.2009 16:11

5.5.2009

Přidány nové fotky ze serie: Joshua na horách..

27.1.2009 22:00

27.1.2009

V galerii přibyly fotky ze sobotního focení s tomem944


Přidat názorDiskuse: Volkswagen Golf 1.9TDi Rolling Stones

Další vozy Volkswagen GolfVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Blesk.cz

Královna českého komiksu se vdala: Svatbu pojala po svém a provokativně

Královna českého komiksu se vdala: Svatbu pojala po…

Své soukromí si střeží jako málokdo. Přesto se o tuto radostnou novinu neváhala podělit s mnohými. Uznávaná…

Štefan Margita slaví 65: Na dárek od Zagorové si musí počkat!

Štefan Margita slaví 65: Na dárek od Zagorové si…

V úterý ráno dostane Štefan Margita od své drahé polovičky Hanky Zagorové (74) k »snídani« italskou pálenku…

 

iSport.cz

Trailer filmu Zátopek: Víc než fyzická proměna, herec hledal Emila v sobě

Trailer filmu Zátopek: Víc než fyzická proměna,…

Půjde o jeden z nejočekávanějších filmů roku. Zátopek vběhne do kin 26. srpna. Film Davida Ondříčka ukazuje…

Plakát k filmu Davida Ondříčka Zátopek: Tajemství slavného polibku!

Plakát k filmu Davida Ondříčka Zátopek: Tajemství…

Film Davida Ondříčka Zátopek vstoupí do českých kin 26. srpna. Světovou premiéru bude mít již 20. srpna na…

 

Reflex.cz

Na obzoru jsou akumulátory s dvojnásobnou kapacitou. Hluboký mráz našel příčinu požárů a explozí

Na obzoru jsou akumulátory s dvojnásobnou kapacitou.…

Současná mobilní technika – od smartphonů až po elektromobily – je zcela závislá na lithium-iontových…

Afrodiziaka napříč kontinenty aneb Jak se připravit už u jídelního stolu

Afrodiziaka napříč kontinenty aneb Jak se připravit…

Láska prochází žaludkem. Které potraviny nabudí naše smysly touhou kdekoli na světě? Seznamte se s pokrmy, se…