Ford Focus (2006)

13.6.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "petrik". Měl to být Mitsubishi Lancer Evolution VIII, ale nakonec jsem sáhl po komfortu a luxusní výbavě…

Ford Focus II (petrik)

"-- skrytý --" 26.06.2007  11:23

Nice, very nice.

Konečně tady Petřík umístil svůj poklad.
    Velmi podrobný profesionální popis a ty fotky... :*)
    Luxus, určitě jich ještě hodně přibude!!!

Good job pane Guru!

"-- skrytý --" 26.06.2007  11:24

10 b.

Moc pěkný "pomeranč".. ;-)
    Jen přidej ještě nějaké foto.

foto misoo

misoo 26.06.2007  11:52

st

co dodat, dokonale auto, dokonala recenzia :-! :yes: :yes:
    10b samozrejme
    celkom ma zaujali info ohladne podvozku, som nevedel, ze ST je vyssie posadeny ako standard znizeny pro-kit-om... a to ze, je podvozok aj viac odladeny ako len znizeny a stvrdnuty som si myslel vzdy, len mi chybal nazor skuseneho odbornika na ST...
    moc dik za info ! ;-) :yes:

Ajin(MoDo Team) 26.06.2007  11:54

Nelze jinak

než 10b

"-- skrytý --" 26.06.2007  12:01

pekne

perfektne auto... možno doplniť foto interieru by to chcelo ale aj tak 10b.

"-- skrytý --" 26.06.2007  12:16

Bohuzel ne... :-!
      Diky za hodnoceni

neregistrovaný: "HUML" [195.11.208.XXX] 26.06.2007  12:25

spotreba

no, vzhledem k tomu, ze tenhle hothatch zere ze vsech primych konkurentu nejvic, je tva udavana prumerna spotreba spis vysnenou hodnotou. pokud jezdis za 10, tak jen mimo mesto a zpusobem, pri kterem se opravdu na tankovani vysokooktanoveho benzinu chip a sani muzes vykaslat ;-)

"-- skrytý --" 26.06.2007  14:44

« Re: spotreba

Vysnenou neni. Ja to auto mam proste na denni pouzivani a jezdim s nim (ikdyz kratke cesty) kazdy den. ZlinBrnoZlin s prumernou spotrebou 9.4l/100km (neni treba si nebo nekomu jinemu stale dokazovat, ze to auto jede). 8-s

Nicmene jsem se vcera byl "projet" a 50km pri prumerne 16.5l/100km. Vic jsem z toho nedostal, jizda brzda plyn (zatacky). :*)

foto mura11

mura11 26.06.2007  12:49

super recenze na super auto :yes:

Ruffi 26.06.2007  12:51

inšpirácia

Ford sa inšpiroval Lambom. Stačí sa pozrieť na kolesá a je to jasné, ale komu to vadí, keď vyzerajú tak úžasne. ;-)

foto misoo

misoo 26.06.2007  14:33

« Re: inšpirácia

ano kolesa "su z lamba" ale viac som si nevsimol, ty hej ? ;-)

Ruffi 28.06.2007  17:46

« Re: Re: inšpirácia

Viac som si už nevšimol..

neregistrovaný: "Šála" [87.249.135.XXX] 28.06.2007  18:25

« Re: Re: Re: inšpirácia

Ještě barva ;-)

neregistrovaný: "misoo" [89.173.4.XXX] 30.06.2007  19:43

« Re: Re: Re: Re: inšpirácia

Neni oranzova ako oranzova, ta na ST je farba sportovych Fordov ako napr. ista verzia Fordu Capri. Oranzova na Lamborghini je uz trochu ina, i ked na prvy pohlad rovnaka.
            Aj ked kubanci tvrdia nieco ine, neni pomaranc ako pomaranc ! >:D

foto Focusman

Focusman 26.06.2007  14:01

bodování

parádní kousek.Dávám 10B! :yes:

Leilla 26.06.2007  16:26

respect..

..pekny auto a nekdo, kdo vi co ma...stastna kombinace. btw uvazuju o samosvoru, nemas naky info?

"-- skrytý --" 26.06.2007  17:21

« Re: respect..

Dekuju.

1.) Quaife ATB stoji 550 liber + postovne a nevim jestli je v cene i VAT. Dal taky zapocitat instalaci + Ford asi nebude nadseny, kdyz se bude sahat do prevodovky, tudiz zaruka padne.
      2.) Chtelo by to s LSD nejspis odladit take ECU (stabilizaci), jelikoz zapnuta stabilizace a LSD se moc mit radi nebudou. Jedine po celou dobu ju mit vypnutou.
      3.) M66 prevodovka z Volva je silna (podle diskuse), tak by mela neco vydrzet.

Jen nevim, jestli krome okruhu to bude mit vyuzitelnost. Celou koupi a instalaci bych videl tak na 40-50000,- CZK :'-(
      To radeji prodat a koupit M3 MPS, ktera jej ma jiz v zakladu :)

Leilla 27.06.2007  12:32

« Re: Re: respect..

No to je tak cena co sem pocital. Mazdu nechci, chci auto ne dragster. Tohle je treti oranzovy ST, mohli bysme udelat sraz, pokecat a nafotit :-)
        Co ty na to?

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  14:57

« Re: Re: Re: respect..

M3 MPS neni Focus >:D jinak Quaife je ok, ale neni extremne potreba na ST 300 take neni a jede to jak z praku.

"-- skrytý --" 27.06.2007  15:13

Ja jsem urcite pro! :yes:

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  18:46

« Re: Re: Re: respect..

To se tu planuje docela dobu ze Leilla >:D Budu to muset nejak doresit.

"-- skrytý --" 04.07.2007  19:41

« Sraz ST

Tak jedu do Slusovic koncem tohoto mesice bude tam i jeden modry Focus RS (na prodej), tak tam nebudu sam :)

Leilla 09.07.2007  19:46

« Re: Re: Re: Re: respect..

Ja sem porad k dispozici :-)Staci rict misto a cas a urcite se rad projedu. Skoda ze tu neni neco jako posta:-(. ICQ 26660877

"-- skrytý --" 26.06.2007  16:39

Super barva

Pěkná barva,silný motor,pěkný design co dodat,snad jen jestli bys mohl přidat fotky interiéru.

"-- skrytý --" 26.06.2007  16:57

« Re: Super barva

Dekuju! Interier dneska vyfotim.

"-- skrytý --" 26.06.2007  17:02

10 b

Krasavec, prostě :yes:

"-- skrytý --" 26.06.2007  17:58

Niiiiice car

Tohle je moje vysněný auto až budu mít řidičák a hlavně prachy :-) tak bych ho chtěl taky. Mimochodem já z něj mám taky v plánu vytáhnout něco mezi 300-400 HP. Dal bych 10 b. ale ještě jsem sem nedal naše autíčko ;-) :-)

foto rest

rest 26.06.2007  18:06

ST

Krásne auto, super recenzia s fajn informáciami! 10 bodov
    ... vidím, že si auto kupoval jazdené, môžeš odporučiť kde? Dovoz? Díki.

"-- skrytý --" 26.06.2007  22:24

« Re: ST

Diky!
      Importer Fordu a pak jednotlivy dealeri. Vzdycky se podari neco pekneho najit (treba i jinych znacek), ale chce to cekat, hledat a hledat.

"anonym" [87.249.130.XXX] 26.06.2007  19:24

PARÁDA!

To je opravdu nádherný Stčko. Myslím, že to je nejlepší hot-hatch současnosti, spolu s bývalým RS. :yes:

"-- skrytý --" 26.06.2007  19:25

« Re: PARÁDA!

Zapomněl jsem se přihlásit, a mimochodem dávám samozřejmě 10.

"-- skrytý --" 26.06.2007  20:00

Tak tahle recenze nemá chybu :yes: Auto taky nemá chybu :yes: Takže jednoznačně 10b ;-)

"-- skrytý --" 26.06.2007  20:45

taky tak

Dávám taky 10b., nejen za auto a recenzi, ale i za to, že píšeš pravdivé údaje o autě, nepíšeš, že jede 270km/h, ale poctivých 241km/h za jakékoliv situace. Když ještě uděláš úpravu na motoru pojede i těch 270 :-)

neregistrovaný: "..." [83.240.1.XXX] 26.06.2007  20:55

CO BYLO Z ALU KOLAMA?

BH

"-- skrytý --" 26.06.2007  22:21

« Re: CO BYLO Z ALU KOLAMA?

byly hrozne sisate - nejsou moc pevne (na kovane Enkei z CTR nemaji), tak je firma vyrovnala, nasledne se vyvazovaly a delala se laserova geometrie.

"-- skrytý --" 26.06.2007  21:12

Matadory??

Bože, dát na takovéhle auto Matadory je šílenost. Zazdít pro pár korun jízdní vlastnosti, to nikdy nepochopím 8-s :no: .

foto Are

Are 26.06.2007  21:15

« Re: Matadory??

to teda!!! na pneu a brzdách se šetřit nemá!
      Jinač moc krásné auto, k tomu super recenze... 10b ;)
      Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 26.06.2007  22:32

« Re: Matadory??

Ja jsem jeden z tech lidi, kteri veci radeji na vlastni kuzi vyzkousi, nez je odsoudi. ;-)

Matadorky jsem jiz jednou mel v zime a drzely super, tak proc nezkusit letni. Dalsi pneu budou Goodyear F1 GSD 3, coz bude taky zkusenost. A vo tom to je >:D

P.S. 4bodu dolu jen kvuli pneumatikam chapu.

"-- skrytý --" 26.06.2007  23:18

« Re: Re: Matadory??

Kvůli pneu jeden bod a kvůli barvě druhý. Normálně bych dal osm, Fordy prostě moc nemusím. Ta oranžová mu podle mě moc nesluší, ale každý to může vidět jinak. GY F1 jsou slušný gumy, ale tenhle vůz by si zasloužil Pirellky P Zero Nero ;-) .

"-- skrytý --" 28.06.2007  22:18

« Re: Matadory??

Můžu jenom otázku: co se ti nezdá na matadorech?

Special-line 28.06.2007  22:24

« Re: Matadory??

Nesoudil bych dle značky. Matador začal dělat vysokorychlostní pneu ve velkých rozměrech. Asi by si nedovolili aby to byl nějakej šmejd. V Púchově se vyvíjeli pneumatiky pro závodní LIAZky na okruzích a tam už je sakra namáhání a po získání zkušeností se osvědčovaly dobře.
      Když jsme se závodníma škodovkama s třináctistovkou poráželi dvoulitry tak si západní týmy přicházeli pro vzorek směsi z našich barumek aby věděli z čeho sou protože se divily že ty auta tak skvěle držej.

foto hruodolf

hruodolf 26.06.2007  21:29

Kdyby to šlo, tak máš za 100, protože popis je naprosto supr :yes:

"-- skrytý --" 26.06.2007  22:59

paráda

super auto jasných 10 :yes: ale co ty matadorky ???? Ty jsi docela hazardér ne? zajímalo by mě o kolik se zhoršily jízdní vlastnosti????

neregistrovaný: "fakas" [88.101.124.XXX] 26.06.2007  23:18

fak as estí

ač je to hezký auto, za ty peníze bych asi volil opcčko, je silnější a lepší takřka ve všech parametrech. Co se týče servisu, nevím jestli máš ve výbavě také aut. nastavování tvrdosti řízení...ale jestli ano, tak se opravdu již začni shánět po levném servise, když již teď nemáš na pořádná pneu. Poslední věc, co ta barva? To se nedělá STII v tmavě modré metalíze? Nebo ses dal k popelářům? >:D

"-- skrytý --" 27.06.2007  11:42

« Re: fak as estí

Modry je telecom (O2), cerni pohrebaci, zeleni popelari (aspon tedy u nas) apod. S takovou bych si nevybral zadnou barvu auta... :-(

Ad OPC) No to si prave nejsem jisty. Turbo dira, kroutak az ve vyssich otackach (2400), mensi prostornost, 19" na nase silnice ;-\ A to ze zrychleni o ctyri desetinky lepsi dozenes chipem apod. Mrkni se take treba zde na hodnoceni jizdnich vlastnosti Focusu a OPC - uvidis kdo tech desitek ma vice ;-)

neregistrovaný: "frankie" [86.110.228.XXX] 27.06.2007  12:33

« Re: fak as estí

OPC ma ovela horsie jazdne vlastnosti ako ST podla vsetkych zahranicnych casopisov co som videl. Ak by som si mal vyberat medzi tymito dvoma autami tak jednoznacne ST. OPC je rychle len v priamom smere ... pride zatacka ...
      Samosvor by som do toho auta urcite poriesil. Aspon v RSku bol dost napomocny

neregistrovaný: "RS" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  15:14

« Re: Re: fak as estí

u RS nebyl samosvor ale Quaife ATB coz je lektronicky rizeny samosvor, ten samy se muze dat do ST

"-- skrytý --" 02.07.2007  19:10

No já nevim OPCčko na Nürburgringu rekord ve svý třídě nedrží ne? ;-) >:D

"anonym" [213.155.230.XXX] 16.07.2007  21:15

« Re: fak as estí

Jsi pekny * kdyby jsi videl tu barvu na zivo tak takhle nemuzes mluvit

"-- skrytý --" 27.06.2007  06:51

pneu!!!!!

Super recenzia,auto bez komentara/uprimne ti zavidim/,u mna vsak strata za vyber pneu,pretoze taketo auto si zasluzi tie naj pneu,ake su/vyber je myslim dost velky/Strata 2b :-( Inac 10b

"-- skrytý --" 27.06.2007  08:17

Matador - nikdy viac!!!

Jazdil som na pneu Matador Hectorra 225/45 R17. Hotová katastrofa. Behom 3 mesiacov som zo 4 pneu musel 3 vymeniť kvôli tomu, že sa jednoducho roztrhli na výmole, resp. na železničnom prejazde. Pritom boli z rady zosilnených. Nakoniec som ich polozjazdené zahodil na jeseň, keď som prezúval. Suverénne najhoršie gumy, aké som kedy zažil.
    Športové výkony neviem ako ovplyvňujú, lebo ja som ich nemal na športiaku, ale ináč sú veľmi nebezpečné. Na druhej strane som sa zdokonalil vo výmene kolesa v bielej košeli ;-)

"-- skrytý --" 27.06.2007  11:48

« Re: Matador - nikdy viac!!!

Diky za nazor. Ja si zase musim vsechno zkusit na vlastni kuzi, nedam na reci jinych. Takze se uvidi az s nema neco odjezdim a vyzkousim na Fouskovi jine. :-!

lordmystic 27.06.2007  08:27

dobrá volba?

Popis auta fajn, jen možná trošku nadhodnocené parametry v hodnocení. Musíš srovnávat objektivně ve své třídě a tam by vše za 10 asi nebylo. Jinak když jsi přemýšlel původně nad Evo, no nevím nevím. Sám mám také Forda a nedám na něj dopustit, ale ve tvém případě jsi měl ještě více zvážit, jestli opravdu nekoupit nějakou čtyřkolku či zadokolku. Časem zjistíš, že tento velký výkon je super, ale to pravé vyblbnutí a vyřádění když už máš takovéto auto lze na max. vychutnat až se zadokolkou či čtyřkolkou...

"-- skrytý --" 27.06.2007  11:46

« Re: dobrá volba?

Ahoj, nehodnotim auto podle parametru tridy, ale podle toho v cem jsem mel moznost jezdit a jak se mi jizdni vlastnosti jednotlivych aut libi.
      Evo bylo primo nadosah ruky, ale po zhodnoceni vsech pro a proti pro denni jezdeni proste neni. Toto auto je preci jenom kulturnejsi, trosicku i zabavne, ale na Evo to nema, to je uplne jina dimenze.
      Prave dalsi auto (uvidime za jak dlouho) bude AWD nebo RWD, coz bude super :-)

lordmystic 27.06.2007  11:56

« Re: Re: dobrá volba?

A to je právě škoda nebo možná i špatně, že nehodnotíš auto ve své třídě, i když nemáš zkušenosti s jinými auty v této třídě. Pak to může být hodně zavádějící, navíc u nového auta které si pořídíš je v hodnocení hodně vidět tvé nadšení :(. Sám jsem jezdil P405 diesel 47kW r.v.1991 na který jsem nedal dopustit a pak jsem přešel na Mondeo 96kW, r.v.2002. To bych pak musel u každé položky dávat 15 bodů :). Jinak dobrá recenze, opravdu hezky napsaný ten úvod (jestli tedy není jen od někud okopírovanej). A auto je to samozřejmě špička, o tom žádná. Mít Focus 4x4, páni to by bylo maso...

"-- skrytý --" 27.06.2007  17:07

« Re: Re: Re: dobrá volba?

Mam zkusenosti/poznatky s CTR, Golf V R32, FRS, Seatu Leon FR TFSI (na predvadecce) apod. Hodnoceni jsem sem dal takove, jake je "podle meho skromneho" nazoru idealni.

Co se tyce zkusenosti s FST, tak prave proto jsem sve auto sem dal hned od zacatku s tim, ze kazdou novinky popripade problem sem budu davat do "eteru", aby si i ostatni uzivatele udelali obrazek (tedy pokud to budou chtit cist >:D ). To, ze ted je hodnoceni 10 neznamena, ze po pul roce tam nebude hodnoceni 8 ;-) - po nejakem padnem duvodu.

Jsem moc rad, ze jsem mel moznost take vozit se minuly rok Porsche 911 Turbo (Gembala uprava na 500HP), minuly vikend Ferrari 360 Spider F1 apod. Ovsem hodnotit Focuse a jizdni vlastnosti podle techto aut by bylo uplne mimo misu.

lordmystic 27.06.2007  17:20

« Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

Ok, tak to pak jo, jsem myslel že přecházíš z nějakého starého vraku :). A jak píšeš, časem až auto poznáš víc možná trochu změníš názor, i kdž ti přeju aby se tak nestalo a Focuse sis užil co nejvíc.

"-- skrytý --" 27.06.2007  17:55

« Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

Dekuju!

OS 27.06.2007  12:09

« Re: Re: dobrá volba?

myslim ze na vyblbnuti se hodi i predokolka.. staci to s ni jen umet a zabavy si uzijes az az

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  17:34

« dobrá volba?

vyblbnutí a vyřádění no nevim ano je trochu klise je to o ridici ne o vozu,
      veci problem je kde se vyradit nez typ nahonu

lordmystic 27.06.2007  17:39

« Re: dobrá volba?

Nevím, soudím podle sebe a předpokládal jsem, že "petrik" si nekoupil tohodle Focuse pro ježdění do práce (za primárním účelem). I podle toho že chce dělat úpravy předpokládám že si s autem rád zablbne. A mě osobně se blbne líp se zadokolkou. Co jsem mohl porovnat na vlastní kůži, kamarád má pětkového bavora a proti předokolce je to zase úplně něco jiného, pro mě záživnějšího (lépe se to utrhává :).

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  17:49

« Re: Re: dobrá volba?

utrhnou predokolku take jde a je to maso, zadokolku blbnou umi kazdy moula, ale blbnuti neni jenom o driftech na porkovisti.
          Proste zabavnost dela ridic ne auto, skus se nekde svest s predohrabem na sotoline uvidis jak moc zabavny je prodohrab, skoro stejne 4x4ka na tom samem povrchu az bych rekl vostre nedokonale zabavne.
          Pordohrab da vice prace, malo kdo to poradne umi tot hlavni problem.
          Jiste s predohrabem mas horsi casi ale zabavnost ta tam take je.

lordmystic 28.06.2007  07:47

« Re: Re: Re: dobrá volba?

nezlob se ale nemohu s tebou vubec souhlasit. možná jen s tím, že zábavnost je s předohrabem, ale minimální oproti zadohrabu. možná se mi budete smát, ale když jsem začínal jezdit, tak jsem se jezdil se starou stovkou a pak s žigulem 1600, který už měl výkon solidní a dalo se s ním vyřádit i na suchu, nejen na sněhu a mokru. přdokolky jsem měl až pak (P205, P405, Passat) a mohu ti říct, že se s předohrabem dá vyblbnout, ale je to vopruz, hodně těžký, chce to stále používat ručku a na kluzčím povrchu či na šotolině to také není ono, do zatáček se často utrhává předek po tečně :(. se zadokolkou prostě dokážeš věci které s předokolkou ne nebo extrémně těžko a to levou zadní.

ps - kámoš má toho bavora pětku a mohu ti říct, že když se s tím člověk trochu naučí, toje pak nádhera a může si s tím dovolit takové věci, které bych si s předohrabem v životě ani nezkusil...

"anonym" [89.176.206.XXX] 28.06.2007  08:25

« Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

no možná ty ne ale já jo a hochu za sucha předokolce neujedeš a za zhoršených adhezních podmínek ti nakope každá předokolka za...

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  14:30

« Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

Chapu proste nevis jak ridi predohrab, často utrhává předek po tečně .....ano jiste to jenom zacatek pak s tim utrzenim dal pracujes o tom to prave u predohrabu je.
              Nikdy si nejel v zavodnim predohrabu ktery ma nezavysle nastavitelny zadni predni okruhu brzd.

Jiste zadohrab je daleko jednoduzsi na ovladani pro prumerne nadaneho ridice o to zadna ale trvrdit "které bych si s předohrabem v životě ani nezkusil..." To bych opravdu nerikal nemuzes hodnotit vse podle bezneho ridice.

lordmystic 28.06.2007  14:49

« Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

částečně máš pravdu, ale já ani většina lidí zde nejsou profesionální řidiči, spíše průměrní či lehce nadprůměrní a většina z nás nemá závodní auta. takže pro mě a obecně takovéto lidi s takovýmito auty střední třídy je zadohrab na blbnutí mnohem lepší volba.

řídit utržený předohrab také umím, např. mé mondeo je v tomto velice dobré auto, ale rozhodně to pro mě není žádná zábava, spíše nepříjemný stav. za to když se utrhne zadek a navíc když si ho můžeš regolovat plynem, to je parádička. jinak jsi psal o stavitelných okruhách brzd. to už se dělalo na běžných autech na zimu, např. na škodovce tisícovce, dávali se zadní brzdy aby začali brzdit maličko dříve a to byla paráda. ale pro účinné brždění na suchu je to horší.

takže když to beru podle sebe a myslím tím že jsem minimálně průměrný řidič, tak je pro mě zadohrab nebo 4x4 nejlepší volba, rozhodně lepší než předohrab. a věřím že profík zajede výborně i s předohrabem, viz. Pech na Mondeu ST, ale dá to fušku, řidič se nadře a auto neodpouští chyby, tak jako zadohrab. ale chápu že se možná považuješ za profíka a zadriftuješ s každým autem, tak tohle téma raději ukončíme, vše podstatné co jsem chtěl říci už bylo napsáno.

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  16:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

nakonec jsi to schrnul dobre :yes:, za profíka se nepovazuji, ale technika zavodniho rizeni jsou muj konicek, spise to studuji jak mit maximalni kontrolu do maxima.

O tom ze zadohram je fajn take nepolemizuji.
                  Kdyby bylo navyber tak bych ho take volil, ale
                  slusna zadohrabka, to je dnes hedne mali vyber. But BMW, nebo co? Z350, Porsche? Proti tomu je Focus celkem zadarmo. :yes:

OS 28.06.2007  16:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

nic proti ale mondeo nemuze byt nikdy zabavne >:D Jinak mas pravdu ze se zadokolkou je mozna veci legrace ale kazdemu sedi neco jineho a rochodne bude rychlejsi predokolka naz zadokolka se stejnym vykonem a ridicem

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  18:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

Mondeo nemuze byt nikdy zabavne to je vtip? jel jsi nekdy v ST200 ST220? Nerikam ze by to byl nejaky super-sport ale nezabavne auto, jezisi.
                    Jak rikal lordmystic Pech s nim slusne daval akandinavske flicky na letisti ale nam by to dalo vice prace, prece jenom tech rally tolik rocne nejedeme holt nejsou prachy.
                    pro mne ja zabavne vse co ma 4 kola a aspon minimalne 80-100PS a vice ;)

OS 29.06.2007  11:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

nevim je to spis auto na dalnici a ne pro radost na okresky. jo ma to vykon a mozna i prilnavost ale rozhodne ne mrstnost.. To mondeo ST220 by na okresce rozdrtila i Fiesta ST

neregistrovaný: "ron" [89.176.206.XXX] 02.07.2007  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

ty žvaníš si nikdy v tom autě nejel >:-[] >:-[]

"anonym" [85.70.86.XXX] 03.07.2007  02:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

Fiesta ST je jiste mrstna nebo presneji obratna vice ja V5 nebo V6.

Ale nerekl bych ze neco rozdrtila.
                        Ono je spise o skusenostech ridice s danym autem, z presednouti z Fiesty do Focuse mam opravdu pocit ze okrska je naka zase vice uzka, ale po os. 100KM RZ si zviknete.

Mondeo se da take ale chce to mit najezdino opravdu hodne, cim veci auto tim mene mate casu na korekci nepresnosti.

Proto na technicke i treba okruhove trati je pro prumerneho ridice Fiesta to prave.

Proc existuje treba Fiesta STCup nebo Fiesta Trophy.
                        Fiesta je v tomto idealni, a cenove dostupna.

"-- skrytý --" 28.06.2007  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

CO se týká srovnání přední x zadní náhon, tak na zatáčkovité trati bude zadní náhon lepší při výjezdech ze zatáček a při akceleraci obecně. Roztrhá tu předokolku jako žádost na byt. Protože přední náhon musí adhezi přední nápravy dělit mezi zatáčení a akceleraci, zadokolka má všechnu adhezi předku na zatáčení a všechnu adhezi zadku na pohon. Bavíme se samozřejmě o zadokolkách, které mají normální rozložení hmotnosti na nápravy (jako třeba BMW 50:50).

Já mám ST200, na okruhu jsem s ním byl několikrát, ale ten předek v zatáčkách na limitu opravdu nestíhá a to auto dává jasně najevo, že ho žene špatná náprava ;-).

Jediná výhoda předního náhonu je jednodušší ovládání v přímém směru na kluzkém povrchu, typicky jízda a předjíždění na zasněžené dálnici. Ale na suchu je zadní náhon ve výkoném autě lepší. Viděl jsem test na okruhu, M3 proti stejně výkonému Audi 4x4 (S4?), na suchu M3 nepatrně lepší, na mokru M3 lepší velmi výrazně, ta audina byla příliš těžká na předek a prostě nedokázala tak dobře zatáčet.

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  23:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dobrá volba?

DR nic ve zlem ale neni to jak jednoznacne ani na okruhu precti jsi neco o historii WTCC (Fia WTCC) sice tam tet vyhravaji hodne BMW ale na nekterych okruhach maji navrh predohraby, predohrab ma vyrazny nizsi trakci pri pevnem startu, ale ve vyssich rychlestech je to vyrovnane.

To ze to ST200 nemuze v zatackach pobrat je hlavne kvuli tomu ze nema samosvor a tazky V6 na predku.

V minulosti nakolikrat predohraby vyhrali WTCC Alfa, Seat. Honda hendikep na startu maji setren tim ze proti BMW maji letmy start.

Zadni nahon ma zase nevyhodu ve vysokych rychlostech mnohdy nevyhonda pretacivost pri akceleraci.

Jednoznacne je na tom nejlepe 4x4 krom spotreby ;(.

"-- skrytý --" 27.06.2007  14:33

Obrazky

Skvělé auto, ale ty neotočené obrázky :-( né každý má pivot. Takže 9b

"-- skrytý --" 27.06.2007  14:51

« Re: Obrazky

Otočeno :-)

neregistrovaný: "RS" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  15:38

Proc ne EVO?

Proc ne EVO? to by decela zajimalo, jestli to nebude tim ze zanovni EVO za cenu zanovaniho ST neporodis, proste EVO9 do 20tis stoji od 850tis, dalsi vec je ta ze EVO bude vice zrat diky permanetnimu 4x4.
    Presto si dokazu realne predstavit ze nekdo dene jezdi EVOLUCI tokovi lide taky jsou jako v pripade STi, tak za bych netvrdil ze to nejde spise je to je drazsi nez s ST uz kvuli dilum.
    Do budoucna to vidim tak ze Evo se bude delat i v hatchy a Focus nam pride v RS4x4.
    Tak ze to bude uz jenom o vztahu k znacce s tim ze predpokladam ze Focus bude mit minimalne v podvozku navrch.
    Jinak chvalim Petrika, myslim ze ST vidi realne tak jak to s nim je.

"anonym" [195.39.34.XXX] 11.07.2007  16:52

« Re: Proc ne EVO?

Jak tady ctu ty prispevky, tak se opravdu obcas trosku nevericne otresu. Ten vyrok "Jinak myslim ze Evo je fajn ale ma jednou zasadni nevyhodu je to sedan, sedan proste straci v jizdni vlastnostech na hatch." ... kdo ti tohle nakukal? Zkus si to..maly hatch ne technicke trati nema sanci. Zkus nekdy Evo 9 ridit a pak prid a tvrd neco o nevyhodach sedanu. ..srovnej si s tim libovolny hot hatch... napises presny opak.

neregistrovaný: "šestý Smysl" [193.165.100.XXX] 27.06.2007  17:01

Matadory

Tak tady je vidět , že tady málo lidí moc neví, očem mluví . MP 45 pravděpodobně nikdo neviděl ani je nikdy nevyzkoušel .............tak Bože, proč tady píšete takový nesmysli .
    Ono na výmole se roztrhne každa guma, když tam proletíte 150 km/h .............
    Ja zase mam úplně opačný zkušenosti , najeto v poho 35000 (215/45 17 ) a jízdní vlastnosti super .
    Ale samozřejmě do toho kecat nikomu nebudu, jaký gumy koupit ( i když bych možná trochu mohl :) a je fakt, že GY F1 vzhledově nemaj chybu, prostě nádhera
    Majiteli hodně šťastných kilometru

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  17:09

« Re: Matadory

Ono na výmole se roztrhne každa guma, když tam proletíte 150 km/h ............. kazda fakt ne, kdyby to tak bylo to bych zde nic nepsal.
      Jina nic proti Matadorum dit delaji i zavodni pneu, tak ye to pouzitelne asi je.
      Ale nejvice verim Michelin Pilot Sport

"-- skrytý --" 27.06.2007  18:38

« Re: Matadory

Mich. Pilot Sport 2 není ani náhodou ta nej guma i přesto, že jí můžeš věřit. Pokud ti nejde o to, že ti guma mizí raketovým tempem jsou nejlepší volbou dobré Pirellky. Hodně dobré jsou Continentaly a hlavně moje oblíbené Bridgestone RE050 Potenza. Ne nadarmo jsou na hodně sportovních autech standardně. Zlatá guma...

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  19:37

« Re: Re: Matadory

Pilot Sport mozna mizi rychleji je o neco mekci to ano ale prilnavost je zasucha dobra Continentaly Sport Contact(dobre na mokruku) bych hodnotil hure nez Pilot Sport ale lepe nez Pirellky.
          Pilot Sport o tom jestli je nej nebo neni bych docela polemizoval proze je i v rally zavodni oboti Mich. jasna jednicka.
          Treba v WRC je to jednicka zato Pirellky propadly.
          Bridgestone,Pirellky ... to ze se neco hodne dava na sportovni auta jeste neznamena autoamtiky plus.
          Treba takova zavodni Yokohama by tem tvim Bridgestone RE050 Potenza natrhla *. Na kolikati sporovnich aute(krom zavodnich) v EU vidis Yokohamu? Zato v US ;)

"-- skrytý --" 28.06.2007  13:35

« Re: Re: Re: Matadory

Nemám nic proti Yokohama gumám, ale podívám-li se na drtivou většinu nezávislých testů, je tam Potenze vždycky nejhůře 2, maximálně 3tí, ale většinou jasně vede...

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  14:36

« Re: Re: Re: Re: Matadory

jasne testy ,ale ja to ma z praxe - me testy, jiste nejezdil jsem na vsem zatim, ale v komercnich testech je moc marketingu, je pravda Potenze jsou hodne profakle tak ze spatne taky nejsou.

"-- skrytý --" 27.06.2007  18:44

pekný hot hatch

FST je pěkný a velmi praktický hothatch. Rozhodně podlě mě jeden z nejpovedenějších a jako starý Volvista (aktuálně tedy BMW, ale snad kluci z Mnichova to Volvo koupi :-) ) oceňuju volbu motoru, protože to je fakt osvědčený, ověřený výkonný držák.

Ale přidávám se k názoru, že v téhle kategorii bych preferoval buď čtyřkolku nebo zadohrab. Proto mezi hothatchi preferuju BMW 1, R32 nebo novou S3.
    Uplně nádherný test a srovnání bylo ve Speedu, kde srovnávali tři náhony z pohledu blbnutí a pocitu z jízdy. Než dojeli na okruh a blbli, všem učaroval FST, na okruhu ale pak ty zkušený testery začal předohrab vyvádět z míry a nakonec v konkurenci s BMW 130i, Lotus Elise skončil FST v celkovém testu až 3tí.

Ale to samozřejmě nemění nic na tom, že je to hezké a brutální auto a že si s tím užiješ spoustu legrace a já přeju hodně zábavných, bezporuchových a bezproblémových kilometrů.

Dávám 9b.

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  21:34

« Re: pekný hot hatch

BMW 130i i Lotus Elise ma jiste trakci lepsi ale pokud treba vezmu komunikativnost na rizeni je pro mne 130i sklamanim malinko zaostava v tomto za Focusem coz vzledem k cene je trochu
      pro mne divne ale ma to urcitou konstrukcni logiku, jinak je 3DV 130i velmi zajimava kara ale Z4 to take neni, presto v mem hodnoceni je 130i hodne vysoko i kdyz samosvor by se ji asi hodil i pridomkem M.
      Ste2 jsme rad ze jako jeden zamala nezavrhujes V5 od Volva sice je neco tezsi, ale kroutak dole ma take neco do sebe.

"-- skrytý --" 28.06.2007  13:38

« Re: Re: pekný hot hatch

Ten Volvo motor je hodně dobrej o tom žádná diskuze. Navíc 4 válec má kde kdo, 5ti je trochu rarita :-). Já to beru z toho pohledu, že se mi líbí jak Ford objektivně uznal kvalitu tohoto Volvo motoru a dal ho i do tak "premiového" vozu jako FST je.

Já nemohu soudit tu komunikativnost 130i, jen jsem se snažil reprodukovat test, který někomu mohl ujít. Ono jde asi i o to, že FST je v podstatě cíleně sportovní náčiní, což 130i není. Kdyby byla M1, to by pak bylo srovnání na úrovni. Já bych ale přeci jen preferoval ten zadní náhon.

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  16:43

« Re: Re: Re: pekný hot hatch

Jinak mala komunikativnost je vicitana i v testech Z4/M presto komunikativnost u Z4 mne prisla lepsi jak u 130i. Jenom poznamka.

Ano rada ST by mela byt na urovni 130i s M pakeketem.

M rada odpovida u Fordu rade RS.

Tak ze kdyz srovnam 130i s ST tak to jeste unosne.

Nejde jiste srovnavat 130i s RS.

neregistrovaný: "Petan" [195.39.34.XXX] 11.07.2007  16:57

« Re: Re: pekný hot hatch

Clovece, jak muzes prohlasit takovy protimluv...zadokolka ma mene komunikativni rizeni, kdyz nema pohanenou predni napravu a v tom je ta alfa a omega komunikativnosti rizeni. V pripade predohrabu s se skoro 170kW na prednich kolech a na technicke trati muze mluvit o komunikativnosti rizeni jen zbesily optimista silenec.

"anonym" [85.70.86.XXX] 12.07.2007  00:12

« Re: Re: Re: pekný hot hatch

protimluv >:D mozna pro tebe jel si s ST225 a 130i ? Pokud ne tak nech sve teoreticke zcestnosti spat.
          Proste komunikativnos je u ST veci nez u 130i, u ST je as neprijemne velka.

Zadni nahon je v tomto podani BMW daleko sterilnejsi.
          Je to jev ktery se ukazuje dokonce i u jnak me oblibene Z4M.

Ale tezko to poznas rozdil kdyz jsi s Focusem nejel, ano je kupa pedohrabu, zadohrabu i 4X4 jinych znacek kde toto vubec tak intenzivne nezazijes. Tak to nemas s cim srovnat a mas pocit ze to je dokonale ale neni.
          Leda u M/Evolution, Focus/RS.

neregistrovaný: "Petan" [195.39.34.XXX] 23.07.2007  15:47

« Re: Re: Re: Re: pekný hot hatch

130i, 330ci M-packet, M3 e46, Z4 vs. Focus ST (to je ma reference ohledne rizeni BMW vs. ST) ...jedine auto, ktere lze oznacit jako jakz takz po teto strance podobne je 130i. Rozumej Focus ST je vynikaji auto, ale holt diky prednimu nahonu to sportak nikdy nebude a zatacky mu proste az tak moc nejdou...je o stopadesat procent lepsi nez Astra OPC, ktera ma podvozek, ze by jeden brecel a to stoji mnohem vice.
            Nechci se hadat, chce to opravdu vzit na technickou trat a zkusit nez takhle na prazdno mlatit slamu.

neregistrovaný: "pedro" [84.242.67.XXX] 27.06.2007  22:20

Ještě k tomu obutí...

Na fóru klubu majitelů ST-ček (www.focusstoc.com) pro tento vůz velmi doporučují pneumatiky od poměrně neznámého výrobce Falken, konkrétně se jedná o typ FK-452. Co se charakteristik týče prý jsou srovnatelné s nejlepšími pneumatikami od Pirelli, Continental, Bridgestone. Jejich výhodou je pochopitelně cena - u nás se dají v rozměru 225/40ZR18 92Y pořídit za 3300,- Kč/ks vč. DPH. Uvedl bych odkaz na e-shop, ale nevím, jestli je to zde povoleno. Falken mi sice nic neříká, ale myslím, že by za zkoušku stály.

"anonym" [85.70.86.XXX] 27.06.2007  22:43

« Re: Ještě k tomu obutí...

Jj Falken to je japonsky Dunlop, krome ceny jste nejaka vyhoda?

Na FST patri jedine BF Goodrich. >:D

"-- skrytý --" 28.06.2007  11:31

« Ještě k tomu obutí...

Diky za info
      Na puvodnim aute se mi hodne libili Toya T1-R, ktere kdyz se zahraly, tak to bylo jako lepidlo a po par kolech na okruhu ani extra nemizely.
      Jak rikam, co muze byt lepsiho, nez si vsechny pneu vyzkouset a vybrat nakonec to nejlepsi :). Dalsi na rade budou Goodyear F1 (coz je pomalu slick s drazkama, tak jsem zvedavy).

"-- skrytý --" 28.06.2007  20:21

« Re: Ještě k tomu obutí...

Na ST200 jsem kupoval Pirelli PZeroNERO 215/45/17 za 2990/ks. Za ty peníze nebylo co řešit. Chce to chvilku hledat na netu a dá se koupit slušná guma za dobrou cenu. Proti matadorkám nic nemám, ale přece jenom, špičková guma to není.

BTW, na okruhu ty pirellky docela ubývaly [odkaz] (po cca 7-8 kolech naplno).

WNC1988 27.06.2007  23:43

jasnej plnej počet

super auto,super recenze-co dodat-10b!!! :yes: Mam taky forda-mondeo-proti tomuhle teda neskutečná žebračka, ale taky mě stačí-první auto :-) Jinak současný ST je fakt krásnej klenot a nevim proč ti někdo kritizoval tu barvu-ta naopak nemá chybu-ST v ní vypadá uplně nejlíp ze všech barev co dělají-tím spíš ve 3 dveři ;-) Fakt závist....co bych dal aspoň za svezení... :-)stačilo mi ho jen slyšet jak si brumlal pod fousy a moh sem se roztéct blahem :-) :-) Ať slouží-užívej si ho jak to jen jde :yes:

"-- skrytý --" 28.06.2007  11:26

« Re: jasnej plnej počet

Moc diky!
      Ono je to hodne subjektivni dojem. Pravdou je, ze prozatim (az na jednu vyjimku zavistivce, ktery nam zavidi i 15 let starou Toyotu) jsem se nesetkal se spatnym ohlasem. Zvlaste, kdyz se to auto vypucuje a umyje, tak na slunicku hazi krasne odrazy. :-)
      Co se tyce zvuku, tak se dneska pujdeme i s CTR Pepka ([odkaz] projet a tocit nejake videjko, tak to sem pridam.

WNC1988 28.06.2007  16:23

« Re: Re: jasnej plnej počet

No super!tak to už se moc těšim ;-) :yes: Jinak s tou závistí máš pravdu- u nás v ulici nás má taky někdo fakt rád-kdykoliv přivezem nový auto tak se na něm někdo podepíše...tátovi rejhu na víku kufru u fungl nový Oct. II, mě vzali pravý zadní dveře...tyhle lidi nepochopim!to auto za to přece nemůže no ne? :-( jestli budeš mít chuť tak mrkni nam moje auto...a něco mi tam písni-díkes ;-) :yes:

neregistrovaný: "simson" [212.67.70.XXX] 28.06.2007  09:52

Spotřeba?

Chtěl bych se Tě zeptat na těch vyfocených 17 litrů na sto. To asi musela být pěkně brutální jízda? Jestli to sleduješ tak by mě zajímal celkový průměr třeba po 2 nebo 3 tisících. Já jezdím s GTI DSG a po prvních pěti tisících průměr 10,5 na sto.

"-- skrytý --" 28.06.2007  11:21

« Re: Spotřeba?

ano, to byl temer furt plny plyn, ale hlavne jsem promazal pocitadlo spotreby na nulu (pred jizdou). Beznou klidnou jizdou jezdim 8.8 - 9.5l/100km delsi trasy a mesto 10 - 10.5l/100km.
      GTI DSG je supr auticko!

Leilla 09.07.2007  19:48

« Re: Re: Spotřeba?

By me zajimalo, jak jezdite, ja se pod 12 dostavam tezko, po praze za 15 :( ale uznavam, ze rad "svezu" a ridim se pravidlem, ze kdyz mu chutna, tak at si veme :-).

Ruffi 28.06.2007  17:56

hot hatch

Trieda hot hatchov sa neuveritelne rýchlo rozrastá. Myslím si, že akokolvek je konkurencia silná, ST je na vrchole. Napr. taká Mazda3 MPS - má síce 260 koní, ale na prednú nápravu je to príliš. Recencia je skvelá. 10b :yes: Nech autíčko slúži.

foto milic

milic 28.06.2007  21:33

Samozřejmě 10b. U tohoto auta nemohu jinak. :-)

foto milic

milic 28.06.2007  21:33

2x

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 28.06.2007  22:11

jak muze byt ford komfortni???

Jak jsi clovek muze objednat nejakyho pojebanyho forda.Ja si dneska obednal novou bmw 120d dvoudvere mpaket,automat,navigace, kuze..proste plna palba.sice to neni tak mozna ostry jak tohle taky je to diesel ale ma 177 koni coz je dost hodne na naftu.a myslim jsi ze jsem udelal nejlip na svete.uz jenom kvuli zadokolce

WNC1988 28.06.2007  22:44

« Re: jak muze byt ford komfortni???

jaj ty seš trapák! >:D HALOOO já mam nový BMW všichni se podívejte a všichni se pose*te viď? >:D S tim tvym 1čkovim bavorákem se můžeš za ty prachy jít nechat vycpat frajírku-bože takovíhle lidi sou nej!,,jak si můžeš koupit něco,když to meje je určitě lepší..." >:D ubohost sama! :no:

"-- skrytý --" 28.06.2007  23:01

« Re: jak muze byt ford komfortni???

seš trapnej...i kdyby byl znak BMW nalepenej na kravský ho*no,tak ho koupíš a vychválíš do nebe,je to přece BMW

WNC1988 28.06.2007  23:05

« Re: Re: jak muze byt ford komfortni???

to sedí :yes: mam nápad jak vydělat-koupim trabanta za 2000,- + znak BMW za 400 + pár písmenek na zadek(130i) tak cca za 200,- tzn. - 2600,- investice a prodam to panu BMW tak za 500 000 a on mi eště ruce utrhne-je to přece BMW >:D >:D >:D

Special-line 28.06.2007  23:12

« Re: Re: Re: jak muze byt ford komfortni???

B.M.V = Bakelitové Motorové Vozidlo = Trabant >:D

WNC1988 28.06.2007  23:30

« Re: Re: Re: Re: jak muze byt ford komfortni???

to je fakt!!! >:D >:D >:D

WNC1988 28.06.2007  23:31

« Re: Re: Re: Re: jak muze byt ford komfortni???

hele fakt-nenabídnem mu to? >:D vyděláme slušnej peníz >:D ;-) :yes:

Special-line 28.06.2007  23:33

« Re: Re: Re: Re: Re: jak muze byt ford komfortni???

A myslíš že má vůbec papíry? ;-)

"anonym" [85.70.86.XXX] 28.06.2007  23:35

« Re: jak muze byt ford komfortni???

pepe tak zaprve 120d ma jenom 170PS/125kW ne 177, dobry zatah v nizsich otackach je vyvazen vadnutim kolem 4-5000tis patrne je to hlavne na 1,2,3, stupne, proto ma celkem presney 6kvalt.
      Ale poch˙buji ze jsi vubec v nakem BMW nekdy jel podle tve urovne.

"-- skrytý --" 28.06.2007  23:53

Zrcatka + Xenony

Nefunguje mi serizovani obou zrcatek (pojistky jsem se dival a jsou v poradku) a pravy xenon sviti krapet vys. Nemate s timto nekdo zkusenosti? Nejlepe s Focusem? Asi to necham na dalsi garancku...
    Diky!

"anonym" [85.70.86.XXX] 29.06.2007  01:37

« Re: Zrcatka + Xenony

xenon sviti krapet vys to sa da seridit no-problem,
      Nefunguje mi serizovani obou zrcatek (pojistky jsem se dival a jsou v poradku) --------to se mi nikdy nestalo jedine co mne napada je ze musis to vzdy prepnou do krajni polohy otocenim. Jinak to nereaguje v prostredni poloze v zadnem Fordu je to jako vypnuto.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 29.06.2007  01:53

haha

Proste zavidite..Mam najeto tak 2000 km s bmw 320 (e90) manual(bratra auto je tady na serveru jako jackharrel) a tatovou 530 da (tak 5000km)(2005).Heledte sice sem nikdy nejel v silnejsim benzinu nez muj 6 setileletej doslhujujici golficek 1,6 ale ty dieseli mam zmakly vcetne merecedesu a volva..A rikam ze neni na nahon na zadek a diesel..Zatah od 1600 do 4500 u te 320d -Ten zatah neni az tak monstrozni taky je to 4 val ale rozhodne to staci na 95% aut v ceskym provoze.proste pohon na zadek je vo necem jinym..mam zkusenosti s novou 40 (zase v dieselu) a je to des.to ma pouze ja ted nevim asi necelejch 140 koni a uz to mam problem prevadet silu na vozovku..Chtel bych vydet toho fokuse jak to prenasi pres ten predek..chtel jsem si koupit TTecko novy ale nahon na predek me odradil..A * off trapnem posmevackum ktery vubec BMW nepochopili.Kdo jednou ridil nechce jinak

"-- skrytý --" 29.06.2007  08:48

« Re: haha

To nevim teda..BMW mám rád, ale myslím že, 320d by proti Focusu ST v zátahu v rychlostech například nad 100km/h nestačila..

"anonym" [195.39.34.XXX] 11.07.2007  17:02

« Re: Re: haha

To mas pravdu. Jenze posuzovat auto jen podle rychlosti v primce muze jen ridic bez zkusenosti. Jinak 320D neni nejpovedenejsi BMW ... bez Mpacketu (podvozek hlavne je to celkem o nicem). 320Si je slabsi nez ST ale libovolnou technickou trat zajedes lepe nez s ST. Tak samo se 130i.

Leilla 29.06.2007  08:51

« Re: haha

Tatinek koupil k osmnactinam bavoracka jako ma bracha? Juuu tak to desne zavidim.Tak bacha at ten sportak nekde nepovesis na strom, on je ten zadni "pocemmazecultrazabavnej" zadni nahon spis pro velky kluky, co nemaj v hlave vybagrovano.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 29.06.2007  01:56

h

a kdyz uz tak bmw 120 d po faceliftu 3d v automatu ma zrychleni za 7,7 s a ma 177 koni alias 130 kw.Za pet tejdnu az mi prijde tak ho sem placnu.Modrej m-paket no proste 100%zalezitost..

"anonym" [85.70.86.XXX] 29.06.2007  12:18

« Re: h

pepe ok nova 3DV ma 177 PS, tech 7 PS tam stejne nepoznas, ale spravny machr jako ty ma mit 3DV 130i , protoze 120 porad chrochta jako traktor :-) hlavne kdyz zatahne turbo.

neregistrovaný: "simson" [212.67.70.XXX] 29.06.2007  14:37

Ach jo!

Naprosto nechápu proč přispěvatel "pepe" vnaší do diskuse o Focusu ST vulgarity typu "Jak jsi clovek muze objednat nejakyho pojebanyho forda". To je hrůza, že už ani na odborně zaměřeném serveru nemá člověk od těhle lidí pokoj. Vím, že internet snese hodně a že s největší pravděpodobností "pepe" okolo BMW ani neprošel (kdo by taky objednával Mpaket dohromady s automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem), ale přesto doporučuji na vulgární příspěvky spíše nereagovat, snad to jejich autory přestane dřív bavit.

"-- skrytý --" 29.06.2007  17:15

« Ach jo!

Psal jsem na auto.cz, aby to smazli (pac to nema s autem nic spolecneho, ale ignoruji to) :'-( :no:

"-- skrytý --" 29.06.2007  15:11

nadhera..a je to ford :-) ta barva se k tomu uplne hodi..at to slape :yes:

neregistrovaný: "Lavet" [80.188.195.XXX] 29.06.2007  16:33

pro PEPE

Bawory mam sice rad, jezdil sem s 320d, takze ten motor znam, 335d coupe, neco pres 200kW v dieslu, supr zatah, prumerna spotreba pri nesetrny jizde do 10 l, ale neni to sportak, 650i, zvuk osmivalce od peti tisic a zarazeni do sedacek, tomu se nic nevyrovna. Mel by sis to poradne rozmyslet nez neco reknes. Sam mam FF, mel sem moznost se svezt starym RS a nechapes to. Je to bomba. S tim co sis objednal se to neda vubec srovnat. Zadokolka je sice zabavna, ale taky trochu neprakticka. Mel sis dat neco s x-drive, v zime budes proste pomalejsi. A mezi nama, vyber jednicky moc nechapu, na me dela dojem znouzectnosti, spis pro holky, ale nejel sem s ni. Budu si ji pucovat na vikend v M-ku, tak uvidim.

neregistrovaný: "Lavet" [80.188.195.XXX] 29.06.2007  16:39

« Jo a pro Petrika

Jel sem s tim motorem ve V50 a je to presne jak rikas, stale auto na denni jezdeni, ktery te nezrujnuje, ale sportovni charakter nezapre. O FF ani nemluve, pro me srdcovka v ty spravny barve.

"-- skrytý --" 29.06.2007  16:43

« Re: pro PEPE

To bych zas netvrdil, měl jsem tu čest se 130i 3d v manuálu a to auto je neuvěřitelná raketa, fakt paráda... Pro ženský asi nic moc :-)

foto Deadlift

Deadlift 01.07.2007  18:40

« Re: Re: pro PEPE

neuvěřitelná raketa to zas ne, neuvěřitelná raketa je něco s 500+ PS.

neregistrovaný: "Franus" [85.207.201.XXX] 30.06.2007  20:45

Odkud jsi?

Neobjevujes se s tim ve Zline?

foto EricCartman

EricCartman 30.06.2007  20:55

« Re: Odkud jsi?

Taky jsem asi včera viděl ve Zlíně přesně takový pomeranč. A jela v něm nějaká slečínka :-) A desítku si zaslouží. Je to krasavec a ta barva mu fakt sekne.

"-- skrytý --" 30.06.2007  22:04

« Re: Re: Odkud jsi?

Jsem od Zlina, ale slecinka opravdu nejsem :*) >:D :-!
        To leda pritelkyne ;-)

"-- skrytý --" 01.07.2007  12:27

moc pekny Focus!

"-- skrytý --" 01.07.2007  15:37

Oranžovej pomeranč mam rád :-)
    akorát ten interiér by mohl bejt víc emotivní..

"-- skrytý --" 02.07.2007  19:14

krasavec

Uprimne Fordy moc nemusim,ale toto je krasavec a ta farba mmmm mnam :yes: 10b.

"-- skrytý --" 04.07.2007  13:59

TYPE-R je TYPE-R

nevravim, ze focus ST je zla volba...No tie vysokootackove motory Hondy. Myslim, ze stoji za to, lebo jazdu s Type-R si clovek vazne uziva aj ked je pravda ze neviem ako jazdi ST. Vela stastnych km:)

"anonym" [85.70.86.XXX] 05.07.2007  03:03

« Re: TYPE-R je TYPE-R

Prave ze nevis, auto neni jenom motor a pocet kW na litr.
      Nic proti CTR posleni ufo genererace je pekna, ale dnes uz to neni zadna rarita jako drive Clio ma podobny motor a pritom to je "blbej" francouz, tak kde je vyjimecnost Hondy tu odval cas. Dnes nema tahle znacka ktera si zakladala na sportovni image krom pekne S2000 co nabidnou. I jeji neschopnost konkurovat na JAP trhu STi a Evo je toho dukazem. i soucasny motor CTR je akorad udrzovacka v novem kabatu.

"-- skrytý --" 05.07.2007  13:40

« Re: Re: TYPE-R je TYPE-R

Focus St se s type-Rem (Ep3) špatně srovnává. Zdůrazňuji, že mluvím o EP3...nemyslím výše zmíněnou novou ufo Verzi Type-Ru.
        Vím o čem mluvím, s oběma auty jsem měl tu čest.
        Za prvé ford má přeplńovaný motor o objemu 2.5l, CTR má atmosferický 2.0l.
        Za druhé CTR, bylo vyrobeno jen proto aby uspokojilo nároky lidí, co chtějí od auta stoprocentní sportovní výkony, a nekompromisní jízdní vlastnosti. Nicméně vše je na úkor něčeho...výbava CTR je na dnešní poměry a na auta se základní cenou 700T docela žalostná. V základu chybí klima i rádio na CD a k tomu v kokpitu najdeme jen 2 Airbagy.

Oproti tomu ST je velmi rychlé auto s vynikajícím podvozkem a famozními brzdami. Kde najdete v základu ESP, ABS,EBD, EBA, 4x Airbag, klimu, radio na cd, sportovní sedadla nastavitelné v osmi směrech, atd.

Když to shrnu, focus ST je pro lidi co chtějí sportovní rychlé auto, které dokáže dostatečně uspokojit srdce leckterého závodníka, při tom ale dbá na komfort cestování a stará se o to, aby řidič měl při dlouhé jízdě přesně to co pořebuje...pohodlí.
        Kdež to CTR je ryzí sporťák, který se stará jen o to jak vykouzlit úsměv na řidičově tváři při projetí prázdné zatáčkovité zapadlé okresky...nic jiného ho nezajímá. Komfort mu moc neříká.

Ovšem u nové generace CTR je to bohužel jiné (bohužel pro někoho), výbava je výborná, design je nadčasový...ale už to není ten Type-R co to býval, motor je takřka nezměněn, jen váha nám o něco narostla...zkrátka už to není ten nekompromisní, hlučný Type-R, jaký to býval...Je to prostě rýchlý Hatch back.
        Pokud bych měl volit mezi novým Type-Rem a novým Focusem ST, jednoznačně bych koupil ST!!!

"-- skrytý --" 05.07.2007  23:24

« Re: Re: Re: TYPE-R je TYPE-R

Já bych to napsal jinak. Zatímco Honda vytvořila CTR jako vrchol nabídky řady Civic (což je u Forda stejné), ale navíc taky jako základ závodního auta pro spoustu okruhových a rally závodů. Ford také závodí, ale závodní vozy nemají s ST pranic společného, narozdíl od CTR, kde si při troše pěněz můžete auto uprvit do podoby skutečného závodního speciálu. I proto Honda dodává CTR ve slušné výbavě a pak také jako očesanou verzi, která je lehčí, má tvrdší tlumiče a jinak nastavenou řídící jednotku.

"-- skrytý --" 06.07.2007  16:51

« Re: Re: Re: Re: TYPE-R je TYPE-R

A kde jezdi ty nove CTR v okruhovych a rally zavodech?

"anonym" [85.70.86.XXX] 08.07.2007  02:47

« Re: Re: Re: Re: Re: TYPE-R je TYPE-R

A kde jezdi ty nove CTR v okruhovych a rally zavodech? zatim moc nikde, snad bude jezdit R3.

Jinak ST se nemuze srovnavat s CTR.

CTR se musi srovavat s Focusem RS ;))

ST je klasicke sportovniGT,

Pro civilni zavodaky ma ford oznaceni RS jako Honda TR.

ST muzete srovnavat s Civikem sport ale to raci delat nebudeme.

Jinak uz jse tesim na 300PS Focuse RS to bude konecne zase nake Fordovske RS.

Ajin(MoDo Team) 05.07.2007  22:32

Brno

Ahoj, nebyl jsi dnes na okruhu v Brně? Stejný Focus tam byl a měl Matadory jen na přední nápravě.

"-- skrytý --" 06.07.2007  23:58

« Re: Brno

Ahoj, prehled jsem tento prispevek v tom houfu. Jo byl sem vcera v Brne.

"anonym" [85.160.14.XXX] 07.07.2007  00:05

« Re: Re: Brno

Tak to jsem rád, že jsem viděl tvoje auto v akci a mám s ním 2 fotky, my tam jezdili s E3O 325, má tu i svou stránku.Já točím a fotím na svahu.

Ajin(MoDo Team) 07.07.2007  00:08

« Re: Re: Re: Brno

Spadlo mi přihlášení, měl bych dotaz na ty Matadory, četl jsem zdejší diskuzi a tak mě zajímá jak na okruhu seděly?

"-- skrytý --" 07.07.2007  13:26

« Re: Re: Re: Re: Brno

Super, slo by ty fotky poslat, prosim?

Co se tyce pneu, tak jsem nejezdil na krev (at mam s cim dojet domu) a mel jsem zapnute ESP (hoooodne zasahuje do rizeni a samo brzdi >:D ). Ale to je presne to co jsem si tam chtel vyzkouset a poznat jak se to auto chova. Nerad bych vynasel ortel nad pneu, kdyz jsem tam jel vyhlidkovou jizdu 8-s

Pristi volne jizdy zkusim bez ESP a jeste dalsi drobne nastaveni + pridam nejake to videjko :)
            Mej se

Ajin(MoDo Team) 07.07.2007  19:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Brno

Fotky určitě pošlu :-) , napiš mi prosím mail.
              Myslel jsem si, že si na krev nejel. Teším se tedy na příště >:-[].Já když tam ještě jezdil s Audi tak mě ESP taky dost brzdilo, tak jsem ho vypnul, prej to úplně nejde, a v jedný zatáčce jsem šel zadkem napřed.Mám se pořád co učit

foto Beersheva

Beersheva 06.07.2007  22:28

Matador MP45

.. to me teda zajima, jaky s tema gumama budes mit zkusenosti! V nemeckym testu propadly, na passatu kolegy odesly tak rychle, ze jsem ziral. Ted je novinka MP46, cca. 200 kč / kus navic, konecne to vypada jako poradna guma a pry je o dost lepsi!

"-- skrytý --" 07.07.2007  13:29

« Re: Matador MP45

Diky za info :yes: . Az je sjedu (a ze to bude asi brzo >:D :-( ), tak sem dam urcite vedet. Dalsi budou Goodyear F1, takze bude urcite co porovnavat.

jmurjr (H22A7) 07.07.2007  21:25

« Re: Re: Matador MP45

ako spravny puchovcan by som mal hovorit v prospech pneumatik z puchova, ale kedze vela jazdim a skusal som rozne, tak ti radim, aby si hlavne na taketo auto dal nieco poriadne (sam jazdim radsej na michelinoch). a o goodyear F1 som pocul len chvalu.

foto MajoThePuk

MajoThePuk 07.07.2007  11:31

Mechanický pomaranč

KRÁSA!!!!musí to bť poriadna zabíjačka, máme v rodine focus rok 2003 s ST podvozkom a je to paráda! Máš 10b! :yes:

"-- skrytý --" 07.07.2007  13:27

« Re: Mechanický pomaranč

Diky! Gratuluju k Fordu a hodne stastnych kilometru! :yes:

foto M-U-

M.U. 07.07.2007  16:56

Paráda...10 b jak vyšitejch

Paráda...10 b jak vyšitejch;-).

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 10.07.2007  01:01

Kdyz uz, tak jsi to auto kupuju sam.A proste se mi libi a hodi se mi ze je sporivy a ma 177 koni a velkej kroutak.Jo mel sem obednanou trojku a to uz jsem nemel na m paket a zdala se mi takova provokativni, proto jednicku.Cenu radsi ani nereknu byl fakt drahej az moc na hatbacka.Ale muj kamos je mu 41 jsi koupil petkovy golfa ve 2,0tdi za 1 200 000 a ma tam o hodne min nez ja..No ale ja taky dostal skoro 150 000 tis slevu.Jo az budu vydelavat vic tak samorejme minimalne 3,0i zadnou naftu.Porad je nafta nafta a nafta patri do kamen.CO jsi budem namlouvat.PRoste jednicka ma nejlepsi jizdni vlastnost

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 10.07.2007  01:05

a mezi nama 4 golf uz je dneska pro dealery a pochybny existence, proto ho posilam do sveta

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 10.07.2007  01:12

a hlavne jsi kupuju auto ne na mlady kundy (15-25) ale abych se v klidku dostal na sluzebku na moravu nebo do nemecka atd.kdybych chtel masirovat tak jsi koupim trojku v bile barve nebo i tu jednicku a dam jsi do ni jeste nejakou bilou nebo hnedou kuzi ale ja se nechci nekde predvadet na parkovisti nejaky terasky kavarny pred namasirovanyma idiotama.PRoto jsi kupuju jednicku v modre a komplet vevnitr cernou.A nekupuju jsi nejakyho orazovyho pomrdance abych svitil na kilometry.Ja verim ze na nactilety holky s tim udelas vic povyku.Ale to by jsi udelal i s nejvic trotloskym aute na svete s kloktavkou II. RS zlute barvy

"anonym" [85.70.86.XXX] 10.07.2007  11:41

>:D kundy (15-25) ty jsou pro tebe moc vyspele. >:D

neregistrovaný: "frajer" [89.24.4.XXX] 10.07.2007  14:38

for pepe

Mam na to všechno podobný názor jako ty,opravdu.Tvoje příspěvky jsou kvalitní.Takovejhle "oranžovej pomrdanec" - jak řikáš,je auto se kterym se dá machrovat před vesnickejma patnáctiletejma burankama,ale Ford je prostě Ford,* je prostě *,a všichni to víme.Já to nemyslim konkrétně tady na majitele,ale všeobecně.Tenhle oranžovej "escort" je pro mě vážně směšnej.(btw - já jsem směšnej pro vás,já vim a je mito jedno,takže vám seberu tu možnost toho "setřít" mě a následnou onanii... ;-) ) Pepe taky mám BMW,328 - sice minulá generace,rok 2003,ale pořád jiná liga než nějakej Ford...to je jak Opel a Opel to je německá Lada... 8-s

neregistrovaný: "ron" [89.176.206.XXX] 10.07.2007  14:51

« Re: for pepe

bmw >:-[] >:-[] >:-[] nejsi cigos???to je totiž jejich značka pomrdanče >:D

neregistrovaný: "bumbum" [89.24.4.XXX] 10.07.2007  14:42

jo a ještě...

nenadávejte mi prosím,stejně se vám vysměju... :-!

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 10.07.2007  15:35

presne, u opelu me prijde ze to ani neni nemecky auto a to dneska i u VW a Audi.Audina je podle me nejtrapnejsi.Kdo se na to trosku zameri tak zjisti ze to je vlastne prebavenej VW akorat o 1/3 drazsi.A není pravda ze Bmw je predrazeny(jako je no:-) ale rikam mam v ty jednicce vsechno(automat, m-paket, navigaci, kuzi, sporotvní sedacky, nejlepsi hudbu. dokonce jsem zainvestoval i do takove picovinky jako je to bezdotykove nastupování a mnoho dalsich *)ale jak rikam kdybych sel do petkoveho golfa tak to vyjde jeste draz

Ajin(MoDo Team) 10.07.2007  16:24

« Re: Co si zač Pepe?

Hele chytráku, koupit si jedničku od BMW v Mpaketu a s automatem to může fakt jen ženská, nebo individum jako ty.
      S tím, že je audi převlečenej VW bych se taky hádal.

"-- skrytý --" 10.07.2007  20:30

Ta naše povaha česká...

Super kára, ať slouží. Nejeden automobilový časopis potvrdil, že současný Ford Focus ST je povedená kára. A z těch primitivů, co ti tady pomlouvaj tvoje auto, si nic nedělej. To je ta naše z*urvená česká povaha...každý si myslí, že sežral ho*no ze šalamouna, který má patent na rozum!

"anonym" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  00:12

PRo Ajlina

Ajlin..jsi asi nikdy nejej s bmw s automatem...V zatackach jde delat to samy co s manualem Stejne te drzej pristroje na uzde i kdyz se vypnou..a kdyz uz ,tak Stejne nebudu s autem za takovy penize driftovat.Automat je paradni vecicka..Kdyz chces tak jsi muzes radit (cvakanim) kdyz nechces nemusis je to na tobe.Rikam, bbez se nekdy svezt bmw s automatem a nebudes chtit jinak.je to sportovni docela dost.Maj nejvychytanejsi automaty , kdyt neberu DSG, a nebo klasicky SMG (hardcore-sport)

"anonym" [85.70.86.XXX] 11.07.2007  00:15

« Re: PRo Ajlina

JJ mas pravdu BMW ma fajn automaty treba v rade 5,6. Ale do Z4M bych to nechtel proste stara skola.

Ajin(MoDo Team) 11.07.2007  09:11

« Re: PRo Ajlina

Když se podíváš na moje auto, zjistíš, že mám automat. Já mám rovnici, MB automat, BMW manuál, nebo SMG, pokud nejde třeba o řadu 7. Několik BMW s automatem jsem řídil a nebylo to ono, nový modely maj vychytanější novou generaci steptronicu to asi už bude o něčem jiným. Ale já hlavně protestoval proti té 12Oi, nebo D v s automatem a Mpaketem,co se tady omýlala, to mi opravdu nejde do hromady

"anonym" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  00:12

pepe

Ten blabol pod tim je muj

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  00:25

h

a bude ho to stat pri porizovani min

neregistrovaný: "pe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  00:30

a uz mi vsichni vykurte, stejne jsou tady schovany pod tema prezdivkama bud to 15 lety deti kteri autum nerozumi, ani nemohou kdyz to a jsou deti a nebo lůzrové kteri uz prosrali svuj zivot a kydaj totalni h o v n a protoze snima clouma zavist a zakomplexovanost.MAximalne co ridili byla sluzebni felicie.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  00:47

Ale hlavne nevidim duvod proc jsi ten automat nedat mozna krome ceny a nebo zvednuti vahy nic jineho me nenapada v cem by byl horsi automat nez manual.Je to taky na rezani zatacek, to samy mozna lepsi kdyz mas moznost manualne radit steptronic .Jenom cvaknes a mas tam nizsi rychlost.Jak rikam s poradnejma driftama se rozluc stejne te system jako Esp nepusti do niceho..A kdyz uz tak i s automatem muzes radit jako v zatacce poslat zadni kola do smyku.mam moznost jezdit s 320D manual (e 90 120kw) pisou ze ma zrychleni 8,3 a mas problem to tam nasazet pod 9 sekund.Rekord mam 8,8 a to umim hodne dobre radit.Kdyz to s manualem je to o dve nebo tri setiny horsi ale s tim rozdilem ze ten manual to tam nasazi vzdycky.Ale kdyz te bavi honit sajtl paku tak prosim.Ja sem rozumej. A beztak bych to auto za pet let tezce prodal s manualem

neregistrovaný: "ron" [89.176.206.XXX] 11.07.2007  08:30

pro pepe BMW

jestli si myslis ze si koupis jednicku a budes rikat ze más BMW tak si to mysli asi je ti 15 ne?A rozumis tak leda h o v n u a automat je pro zensky ne pro sportovni auto a pro tebe PEPicku >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] jo a jestli se ti to nelibi tak vypadni z tyhle stranky a jdi si kydat hnuj na BMW >:D :-!

neregistrovaný: "p" [62.77.70.XXX] 11.07.2007  09:48

pro rona a

S cim jse ty radiovko, musim smirit??Co to tady kydas za h o v n a??Jak ze 120d neni baorak..Ty chasniku bez se s tim nekdy projet a pak drz hubu..Jsi nevidel Bmw ani z dalky, natoz abys v nem sedel.Uz jenom proc se ty D E B I L K U dela 535D nebo 335D pouze v automatu aby to nebylo na sport???Ty loupaku..To ze jsi loupak a mas najeto par kilometru, tim tady nemusis presvedcovat..Priznejte jsi nikdy ste tady neridili BMW v automatu a jestli jo tak nejakej stoletej model..V nemecku jsi lidi kupujou vetsinou jednicku v automatu a m-paketu

"-- skrytý --" 11.07.2007  11:40

« Re: Pro pepe..

Pro Pepe: Komu tady furt cpes tvou jednicku s automatem a v m- paketu??To nikoho nezajima....Uz si to napsal nejmin destkrat...Tady je diskuse k Focusu St a ne k tvymu budoucimu BMW....A uz vubec nechapu, proc takhle pomlouvas znacku, ktera si to absolutne nezaslouzi...jestli se alespon trochu zajimas o to, co se deje na v ,,automobilovym svete" , tak bys mohl vedet, jak si ted Ford stoji...Myslim, ze kdybych te svezl v ST, tak si nadelas do kalhot...A jedinej kdo je tu zakomplexovanej, jsi ty..nechapu, proc si tady lecis nejaky svy mindraky.Vyjadrujes se jako neco, co ma IQ tak 35%....

Ted k tvymu ST petriku: Mas nadhernou karu...Nekolikrat jsem s timto vozem jezdil, takze vim o cem je rec. Tise ti zavidim...(samozrejme zdrave ;-) ).Z toho , co se tady nazyva ,,pepe" si nic nedelej...Pro nej by zrejme i Rolce Royce byl vedle BMW sracka...At ti to slape!!!

"-- skrytý --" 11.07.2007  11:44

« Re: Re: Pro pepe..

Lituju petrika, jak mu tady "anonymové" silně zahnojili diskuzi.. ;-\

Ajin(MoDo Team) 11.07.2007  13:06

« Re: Re: Pro pepe..

Líp bych to nenapsal :yes:

neregistrovaný: "p" [62.77.70.XXX] 11.07.2007  09:55

Ron a ty skoc do sveho facka, a sachtej tam sajtl pakou a dokazuj lidem jak umis dokonale radit a hlavne automat nikdy nechtej..Pac takovy pakazi jako jsi ty nepatri do ruky.

neregistrovaný: "pepe rovna se P" [62.77.70.XXX] 11.07.2007  11:19

no, jo ty moralisto.Aby jses nepokakal ;-) fakt uz me to tady nebavi, akorat mi praskne z vas cevka na mozku.

neregistrovaný: "pro Needy od pepe" [62.77.70.XXX] 11.07.2007  12:09

pepe

No hlavne ty jsi zajimavej s tou fiestickou 1,6.Ja vim ze tady tech kuřbuřtu jako jsi ty je sen tady ten oranzovej pomrdanc, kord kdyz je to tvoje auto.

neregistrovaný: "ron" [89.176.206.XXX] 11.07.2007  15:56

« Re: pepe

>:-[] >:-[] >:-[] jsi k smíchu hlupáku >:-[] >:-[]

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  13:46

ahoj

já vás nechápu,že to nedokážete přiznat.BMW je číslo jedna,tahle značka je prostě nejvýš(beru běžný provoz)...pod ní je Mercedes,ale většina z nich je pro důchodce v kloubouku,nemusim je,ale každopádně je to značka.Potom jsou Volvo a Saab...sice to neni BMW,ale ty auta maj duši,každý svojí,jinou,ale neni to jen spotřební hnuj jako ty podřadný značky.Když máš Švéda,máš ještě pořád auto.Exot jako Jaguar je na *,sice je to rádoby prestiž ale kdo si koupí třeba X-type což je oldschool převlečený starý mondeo,musí bejt blázen vyhodit peníze za nehezkýho a nespolehlivýho jaguara a stát s nim každej měsíc v servisu a platit peníze za předraženou práci a díly,přitom jezdit v relativní sračce.Nezlobte se,ale Ford(nemluvim ani o Opelu a dalších klumpech jako Renault,Škoda a pod.) patří mnohem níž,tak to je.VW už je taky o ničem,dřív to sice ještě jakž takž šlo,ale dneska už je to šiťák jako Ford.Třeba novej passat nejen že je poruchovej stejně jako nějakej renault laguna,ale navíc je uplně na * na jízdu,jel jsem v něm a je to opravdu auto jen pro kravatu s telefonem nebo pro taxikáře.Možná v kombíku pro rodinu s pejskem nebo kutila z chalupy.Audi to je jako VW,akorát v dražšim balení.Sice A6 se mi líbí,ale jak jí může dát někdo přednost před BMW 5? Takže shrnuto,než jezdit ve Fordu,mnohem lepší už nějakej japonec.Když je tvoje motto "hothatch",proč jezdíš v posranym fordu a nesehnal sis radši třeba i tu Mazdu 3 MPS nebo Civic type R...? Sice jsou to značky na *,ale pořád lepší než Ford,z toho mi vstávaj vlasy.

neregistrovaný: "Lavet" [80.188.195.XXX] 11.07.2007  14:20

« Re: ahoj

U tvyho zebricku sem si teda poprskal lcd. Na konci to byly uz spis krece, "proč jezdíš v posranym fordu a nesehnal sis radši třeba i tu Mazdu 3 MPS nebo Civic type R...? Sice jsou to značky na *", opiras se o zebricky ADACu? Znacky aut nejsou jak kdyz jdes nakupovat hadry, cim drazsi tim lepsi, hlavne velkej napis (nejlepe Replay, Ed Hardy) at je videt, ze na to mam. Jinak nelze tvuj fanatizmus pro BMW pochopit. Jednotlive modely v ramci znacek se lisi spolehlivosti atd., kdyz pises o klumpech. Ze Mazda MPS je silnejsi nez ST neznamena vse, jel jsi s Type-R? Ja teda s tim minulym a to, ze ma vyborny vysookootackovy nepreplnovany motor neni vse. Co se tyce rizeni a podvozku na ST ztraci. S ST osobne zkusenost nemam, ale s RS jsem mel tu cest. Pise: Pod ni je MB, ale vetsina je pro duchodce. U nas v ulici stoji SLR, ma BMW ekvivalent? Nebo R6, jak pises prevleceny VW, ma BMW ekvivalent? MB je vic o luxusu, to co na tebe dychne uvnitr, to BMW proste postrada. Snazite se mi snad tu znacku zhnusit?

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  14:34

« Re: ahoj

Ty bydlíš v bordelu v ulici Ve Smečkách?No to je jedno,ale o SLR nejde,já se bavim o běžných masových autech,ne o nějaké exotice.Když bch ti napsal že francouzi jsou vesměs na pí.ču,tak argument taky neni Bugatti Veyron.Ty myslíš že BMW nemá konkurenta ke sportovní variantě A6?Aha.O slově konkurent nebo ekvivalent se dá mluvit opačně,protože BMW je to,co určuje měřítka.To neni fanatizmus ale fakt.Nebo myslíš že osattní reagují v první řadě na Audi? BMW 3 - Mercedes má Céčko a přestože si počkal přes dva roky než bude Mercedes BMW 3 atakovat novym modelem aby si získal "novinkovou" výhodu,stejně nemá šanci.Za rok bude nový Éčko a vsadim se že se Pětce taky nevyrovná,přestože už bude na trhu pět let.Jediný co stojí ve značce BMW vzadu za svýma konkurentama je BMW 7,ten se od začátku nepovedl a ztratil dech hned na startu.Už aby byl novej.Ale i mistr tesař se muže jednou utnout.No a jinak nic nehodnotim podle nějakejch žebříčků,žebříčky a novinářský kecy se musí brát s rezervou,beru svoje zkušenosti,svoje názory,zkušenosti přátel.A u BMW mi nejde o prestiž,ale o kvalitu.Jak to přirovnáváš k hadrum,to je vážně pí.čovina.Replay totiž nosí každej smeták od vietnamců,kdežto BMW je BMW... ;-)

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  14:38

« Re: ahoj

Zhnusit BMW ti určitě nechci.Ale proč být tak povrchní abych dělal to co ostatní - myslet si že Ford Focus je na hov.no a psát: jé,to je ale krásný oranžový mazlíček.

neregistrovaný: "Lavet" [80.188.195.XXX] 11.07.2007  14:48

« Re: Re: ahoj

Utuk sem se myslel sem R8. To je jedno, vybral sem spickovy modely, na nich automilka ukaze svoje technologie, jinak si neumim predstavit, jak jinak znacky radit, jak jsi to udelal vyse. Apon se mi z tebe povedlo vyrazit par konkretnich poznamek a ne snusku polopravd a vulgarizmu, na ktere jsem musel reagovat. Sam mam v planu si BMW poridit, prave kvuli kvalite a vybornymu dieselu. Ale ten fanatizmus a urazky, ten tvuj zebricek....na to se neda nereagovat.

neregistrovaný: "dronte.mauricijsky" [212.67.81.XXX] 24.07.2007  22:48

« Re: Re: ahoj

Je-li BMW kvalita, tak si vyzkoušej Lexus...

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  14:45

BMW

Já mam trojku už předchozí model,ale myslíte že bych vyměnil 328 e46 za fungl nový Mondeo,přestože z něj díky průhledný mediální propagandě všichni serou do gbelů?Ne nevyměnil,ani kdybych si to posraný nový Mondeo mohl dovolit,tak dám určitě milion za Ford... >:D Nebo místo toho jezdit v novym Passatu jak drožkař z letiště? To neni otázka posledního modelu nebo peněz,ale kvality.

foto BIGPAPA

BIGPAPA 11.07.2007  14:48

Nice

:yes: :yes: :yes: 10. nic jiného nejde dát, barva je perfektní,přidej foto interieru a budu spokojen

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  15:12

BMW 3 vs. Mondeo

Četl jsem už dva testy,kde novinářský krysy zaobaleně usoudili,že Mondeo je lepší než BMW 3.Samozřejmě že jde jen o propagandu Fordu,jak narvat lidem do hlavy že tahle neforemná a nevkusná loď je dokonalost a osmý div světa aby mohli sprostě nadsadit cenu.Ale kde se bere v těch novinářskej zmr.dech ta drzost vubec tyto dvě auta srovnávat a dávat jako argument že ve Fordu je víc místa a podobný pí.čoviny.Ty auto nemaj nic společnýho,BMW 3 je sportovní sedan kompaktních rozměrů na střední třídu a Mondeo je něco uplně jinýho.Když chtěj Trojku srovnávat,ať si to dělají s Céčkem(C se snaží,ale nejde to) s A4(je mi nesympatická,nebudu hodnotit,nicméně méně...) s Alfou 159 (hezký ale co se týče značky a hodnoty uplný dno) s Volvem S60 (osobnost ale už v klinický smrti,možná že ho budou resuscitovat ještě patnáct let) a malym Lexusem (o kterym nevim nic).

neregistrovaný: "Petan" [195.39.34.XXX] 11.07.2007  17:06

« Re: BMW 3 vs. Mondeo

V casopisech pisou ruzne vtipy :). Vem to tak, novinari aspon ti cesti jsou zkuseni " zavodnici", takze pro posuzovani aut v extremu maji kvalifikaci...hlaven v provozu a na mokru:). BMW 3ka je jediny "sportovni" sedan...nezmeni na tom nic ani Audi S4. RS4 je jine kafe a je uz spise proti M3/M5 (neprima konkurence). Bud dostanou neco do kapsy nebo neumi ridit a nebo si delaji z lidi *:)....asi tak.

neregistrovaný: "ron" [89.176.206.XXX] 11.07.2007  15:53

bullshitt frajer

NEMÁ to cenu se byvit s člověkem, pokud se ti dá tak říkat, který je tak omezený s inteligencí bublajícího bláta, bych ti zakázal chodit na tyhle stránky běž si někam jinam kydat hnuj a neotravuj

neregistrovaný: "Petan" [195.39.34.XXX] 11.07.2007  17:11

Tuning

Ahoj, chlape Focus ST je moc pekna kara a rozhodne lepsi nez Astra OPC (hlavne kvuli hluku a motoru)...ale s tim tuningem si to rozmysli. 220 koni na predohrab je az dost a nejake umele zvysovani nekde k hranici 350ps je silenost, které ti to auto znehodnoti. Ladene svody ano, ale jestli mas v planu natlacit poradne motor a stelovat vykon k maximu zeptej se nejakeho zkuseneho tunera...jedine zadohrab nebo 4x4. Ale opravdu kazdeho vec.

"anonym" [89.203.153.XXX] 11.07.2007  17:30

« Re: Tuning

Ahoj, diky. Co se tyce "tuningu", tak maximalne pujde sani, vetsi intercooler, chip + mozna catback. Coz by mohlo dat (aspon dle ostatnich) +- 285-290HP. Do vnitrnosti motoru nepujdu.
      Mozna me to nakonec prejde a pujdu do Eva :)

Ajin(MoDo Team) 11.07.2007  17:37

« Re: Re: Tuning

Jestli si to ty petriku, posli mi ten mail na tebe kvuli fotkám

"-- skrytý --" 11.07.2007  19:02

« Re: Re: Re: Tuning

Caues, fousek.st@seznam.cz Diky!

neregistrovaný: "Petan" [195.39.34.XXX] 12.07.2007  12:35

« Re: Re: Tuning

Najdu ti kontakt na borce, ktery taky zvysoval vykon na tom 5-valci az k hranici 300koni...bohuzel jak sam uznal se auto prestalo na limitu chovat stabilne. Bude muset upravit vsechno vcetne podvozku a brzd...on si to postupne vyladil ale stalo ho to bratru 250 tis.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  19:29

pro frajera

To bys musel bejt uplne vylizanej aby jsi menil E46 za novy mondeo..Lidi mejte rozum, ja vas nechci nejak provokovat ci pohorsovat ale smirte se s tim ze proste Ford je srajda.Hele mam moznost kdykoliv jezdit s VOLVem S40 sice zase ve 2,0D nafte :'-( ale to je jedno..To auto je z roku 2005 a ma plnou vybavu az na GPS a automat kterej tam nesel..A rikam vam ze to nelezi Bmw 3 ani po kotniky.Jízdou, zpracováním, desingem..A proc vám to cpu..Protoze ma pry 80% dílu shodnejch s Fordem focusem II.Minule sem jel z prahy a zastavil na pumpe, vedle me tipek postavil Octavii RS II ve stríbře..Ja vylezl s te pumpy a uplne me dostalo jaky je volvo vedle podelany oktavky II v RSu sracka..A to oktavku nemusim..Ale rikam kdybych tenkrat mohl tak radsi skocim do te octavky.Od VOlva doporucim ruce pryc, jako od fordu..Uz jenom o prístupu v Showroomu to je.JE rozdil kdyz prijdes do Skody,fordu,VW a BMW.V tech prvních to na me pusobí hrozne lidove az buransky..Kdyz to v Bmw(a to i v Usti a to je co rict) s k tobe chovaj profesionalne, lezou ti do * atd..Sice te pak vomastej na servisu ale to v kazdy automobilce

"-- skrytý --" 11.07.2007  19:43

« Re: pro frajera

Ty musis byt fakt idiot nebo pubertak. Jinak si to nedokazu vysvetlit.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  19:42

Podle me ,,frajer,, tomu fakt rozumi a vy byste ho div ne ukamenovali jako me..A ma pravdu opravdu.Taky do toho dorostete.To neni fanatismus.PRoste se jednou svezl v Bmw a poznal to ze to je jizda uplne o necem jinem ale uplne..To ti rekne i holka ktera se sveze s Bmw.Nerekne ti, proc , jak, co je tam lepsi ale rekne ti ze je takove ovladatelnejsi, jizda je jasnejsi, vypocitavejsi.MA to odezvu to auto..MAm docela hodne najeto S posledním VOkounem(E 270CDImercedes 2002-20?? se vyrabí) mam zkusenosti s tím pred tím ale to jsi uz nepatuju, ale to je jedno..Byl to proste VOkoun v plny palbe az na automata.Sice byl zase v nafte(ale ta uz mi je osudova)Mel sportovní podvozek (avantgarda) byl proste ,,jako,, ze sportovní..Ted mam moznost kdykoliv jet 530DA (2005 v automatu) nema sportovni podvozek, je to proste normalní 530d v plny palbe ale zadný M-paket(proste podvozek seriac) A rikam Vam kdyz tyhle dve auta porovnavam, je to jak nebe a dudy.S tim E to bylo upne na * do zatacek(proste nudny auto)(opakuju ecko melo sport podvozek)Jizda nuda a to tam byla i ta vase Sajtl paka..Zase to ale tlumilo jakou koliv nerovnost.Proste jsi jel jak v oblackach.Kdyz to skocis do petky a prozivas kazdou zatacku, to se musi zazit.Prijde ti to jak kdyby to auto melo par kilo a pritom je to obri sedan.nerovnosti to tlumi taky pekne ale cejtis je..Motory nejdou porovnat to byla archaicka 270 Cdi( 130 kw nebo kolik, to uz nevim) a tohle je novej 6val třilitr(160 kw). Ale jak rikam kazda automobilka je na neco jineho a porad bych chtel nejvic BMW.Zazil jsem vim co to je.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  19:48

Bmw(podvozek,motor)
    Mercedes(komfort, image)
    Audi(rikaj ze qvatro a technika) ale to se mi nezda
    VW(auta ktera nabizejí vsechno jen ne sportovní jizdu)Podle me to uplne vsechno prosrali co zacali blbnout s petkovým golfem a novým pasatem
    Volvo(bezpecnost)ruku na srdce dneska je kazdy auto uz bezpecny ale zas je pravda ze vte S40 mas misto dveri traverzy.
    Opel(no comment)
    Peugeot( mekka francouzská mrdka s archaickými podvozky a motory)
    Citroen(jako že Future) ale ja bych to nechtel ani zadarmo(no mozna jo abych to prodal)
    Renaut(Ten si hraje na jednicku francouzkou)ale zase bych to nechtel ani zadarmo.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  19:49

omlouvam se jeste jednou majiteli tohoto vozidla..Jenom proste rikam sve nazory..

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  19:53

Ty vole predokolky nemuzou bejt sportovni auta, proste nemuzou.Uz to pochopte.Znam to s te S40 volva to ma nejakejch 100 kw a 320 kroutak..a rikam ze s tim ma uz ten predek problemy ..

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  19:56

je to tak

já myslim že rozumní lidi pochopí o čem je řeč a že je prostě jasno. :-) No co se týče jízdy tak s Mercedesem mam zkušenost jen se starym CLK a na to že to je rádoby sportovní auto tak nic extra,i když byla to dvoustovka a sériovka podvozek,nic kolem,nic navíc.Kdežto u BMW jsem měl dřív i blbej(v uvozovkách)Compact a jízda s nim prostě člověka baví a má radost že muže řídit BMW.Jeden kamarád má teď Alfu 159,jak jsem o ní mluvil,a před tim 156.Ta 159 se mi teda osobně líbí vzhledově,ale myslim že nenabízí tolik jak slibuje design...navíc vzhledem k předchozim Alfám bych se bál že budu akorát jak ko.kot věčně stát před servisem,protože kdo má slabší nervy a koupí si Alfu Romeo,ten se jednou oběsí nebo zastřelí.To neni nic pro mě.Aktuálně se mi jeví jako nejlepší celková varianta nová Trojka v coupé,protože ta nabízí všechno od vlastností až po fantastickej vzhled,kterym všechny strčí do prde.le - to doufám uznáte.330d je asi optimální vzhledem k poměru výkonu a nákladů.Taky to byl vyhlášenej nejlepší dieslovej motor vůbec.Sice neni nejlevnější,ale vemte jakej úlet se dá za ty peníze taky sehnat.

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  20:06

pro Rona

nech si tyhle debilní kecy,já nikoho neurážim(ted jsi začal ty,takže mužu s klidnym svědomim tebe) a píšu tu názory na auta,od toho to tady je.Já je hodnotim celkově,součet všech aspektů a pohledů.Já si ho nevyhonim z toho že je auto oranžový,to nechám tobě a vem si prosim tě kapesník.Mimochodem tento Focus se mi designově nelíbí - předek je ještě v tom stylu starýho Mondea a ten je na našich silnicích tak propálenej,že už mě chtě nechtě začíná srá.t,to pardon.Zadek byl zpočátku zajímavej,ale ted já osobně žádnou originalitu nevidim.Motor je u týhle verze dostatečně výkonej,hodně výkonej,ale není to jen o výkonu!Ford má svojí laťku a ta moc vysoko není,omlouvám se všem kterým se v noci zdá o oranžovym Fordu,vážně se omlouvám! ;-) Neříkám že majitel není spokojený,určitě JE podle toho co píše,ale to že si vybral Ford tomu nerozumim.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:08

Jo presne 3 v coupe.Skoda ze jsem na ni nemel.No mel ale mel bych ji v holobrku.Coz bych nechtel, ja mam rad tech tisice picovinek.

neregistrovaný: "p" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:10

No ale je pravda ze bych na ni nemel ani psychicky tady v cechach.By te umlatili ze zavisti.To znam z normalni trojky v sedanu jak lidi dokazou zle cumet..Si rikam ze s tou jednickou budu nenapadnejsi ale asi tezko

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:14

pro frajera --toho rona jsi nevsimej to je nejakej prostacek vesnickej..co maximalne ukradne v nedeli tatovu schade

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  20:17

pepe - auta

s tim tvym seznamem a hodnocenim se dá vesměs souhlasit.Ještě mě napadlo u toho peugeotu - párkrát jsem jezdil s 607 a co musim uznat je že co se týče pohodlí a vnitřnim komfortu tak v pohodlnějšim autě jsem nejel,to beru,ale co z toho,jinak je to stejnej případ jako ostatní tyhle značky - akorát servis,servis,nulovej zážitek,nic,servis,bum,rup,servis.Navíc jeho třílitrovej šestiválec ve spojení s automatem se tváří drsně ale je tragikomickej,vubec neví co si má počít,je to jako vyplašenej chromej slon.Peugeot patří mezi dno automobilové kvality,spolu s Fordem,Opelem,Renaultem apod.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:22

PResne nulovej zazitek..A to je problem kazdy automobilky az na,, ja uz se to bojim rict,, bmw

Ale neberem samorejme ferrari,porsche,lambo..Berem dostupny automobilky

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:24

Ale vrchol ,vrchol, vrchol podes auta je audi Q7 to je snad nejrorsi auto..TO snad i pan domaci tady s fordem ma lepsi.Ne to jsi delam *.FOrd nemuze bejt lepsi

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  20:29

cars

jelikož moje práce tak trochu souvisí s auty,pár jsem jich už jen tak jednorázově měl možnost zkusit - rozmanitý výběr co se týče značek.Vím že hodně z vás má v oblibě Škodu,protože většina lidí v nich jezdí od rezavých stodvacítek až po rádoby drsné superby pro podprůměrné podnikatele,o to drsnější.Ale mužu říct že sedat denně do něčeho,co se lepí s plechů z vyřazovací jakostní fáze soudruhů z volkswagenu,z toho mi je špatně.Taky se pro zajímavost,uplně mimo téma,podívejte třeba na bezpečnost první generace Octavie,která se v jedné fázi dělala doslova z HO.VEN volkswagenu!Vždyť taky každej ten manažírek s kravatou(kterej je tak špatnej že dostane jako služební auto starou octávii) kterej si hraje na jezdce rally když zrovna jede ze servisu do kanceláře a opře se o strom,končí neidentifikovatelnej jako flek na cestě.V poslední době už se bezpečnost našeho českého výrobce zlepšila,zkvalitnil se materiál,druhá Octavie už je lepší a nová Fabia taky(i když pět hvězdiček je jen prodejní propaganda,to má dnes každý podělaný Fiat a neodpovídá to realitě,navíc u fabie to tak ani nebylo),ale důvěru k tomu nemam.

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  20:44

ha

přemejšlim že sem dám taky tu svojí ojetinu.Jenže budu se muset jmenovat nějak jinak,protože tady jsou některý takový buzeran.ti že mi budou dávat schválně blbý známky za to že mam jinej názor než oni.Otázka je kterej názor je směrodatnější.Ale aby mi nějaká zamindrákovaná mrdka házela jedničky a u pěknýho bmw e46 byla pak průměrná známka 6,to ne.Proboha pochopte že to je diskuze a že každej to vidí jinak.A každej si tu pravdu odvodí sám ;-) kdo chce,ten chce,kdo ví,ten ví.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  20:53

:yes: Vím že hodně z vás má v oblibě Škodu,protože většina lidí v nich jezdí od rezavých stodvacítek až po rádoby drsné superby pro podprůměrné podnikatele,o to drsnější. :yes: lip bych to snad ani nenazval :-) Presne a vrchol je kombinace Suberbu v tuning edici(cim vic chromu a lesklejch ploch tim lip) co ridi nejakej podnikavec v adidas oblecku model 98 se zlatym retizkem(mini) na krku.A oktavkari to jsou taky typicky k o k o t i . Zenou to v levym pruhu hlava ne hlava, pod nima rachta 1,9tdi a myslej jsi ze jsou mistri sveta.Ale vetsinou to jsou posrany karieristi.

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  21:01

« Re: .

jo a nejlepší je když má ten krátkej zlatej řetízek přes rolák.Jsou to největší frajeři v těch octávkách.Oni nechápu že užívat si jízdu i rychlejší se dá a je to fajn ale jsou v tom taky pravidla,oni jezděj jak čurá.ci s mladobolševickejma klapkama na očích,jenom jako magor na to šlapat a předjíždět tam kde nikdo jinej než on nezávodí.Přitom má pod sebou 1.9 tédéí s devadesáti koněma,která v tom jeho kombíku ani nevyjede kopec.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  21:14

S octavkouo prvni generace je jezdit a predjizdet o zivot.Takovejch lidi je se retizkama pres cernej rolak az fura.Taky se pak zakastujou do svoji c u r a c k y automobilky kam patrej.Ja nevim na co jsi skodovka hraje.Jel sem v RS II.(Zase diesel) a rikal jsem jsi ze to je konec.DIesel porad zastaralej, klape, malo vytaci..ale hlavne co me dostalo byl ten vnitrek.Hraje si to na premianta a pritom do oci bijou ty hnusny tvrdy na-pul kozenkovy sedacky s materialem za par korun.Dal co me zarazilo byl podivnej volant ale podivnej.velkej, tenkej..A dal co me zarazilo byly laciny plasty hnusne vypadajici.Ja bych se v takovem aute bal ze dostanu nejaky ty vyrazky nebo alergie s tech materialu vevnitr.I to existuje.

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 11.07.2007  21:23

« Re: .

no seděl sem ve staršim passatu i octávce - ty dvě auta by měli některejma věcma se shodovat,ale bylo to jak nebe a dudy.Sice passat nemusim,hlavně ten novej,ale proti octávii to byl ráj.ten volkwagen to aspoň všechno slícuje jak má,že ty díly jak na kastly tak uvnitř jsou z materiálu a držej kde maj,dělali to precizně.Ale Octavie je běs.No ale viděl jsem i oblíbenej Opel,byla to Omega,kde do těch mezer ve spárách mezi jednotlivejma plastama mohl majitel klidně strčit ču.ráka,což mi přijde smutný u tehdy auta vyšší střední třídy po asi třech letech.

neregistrovaný: "pedro" [85.71.158.XXX] 11.07.2007  22:48

« Re: Re: .

No, tvoje šidítko by se do těch mezer mezi jednotlivými díly interiéru u Opelu Omega vešlo určitě. A to uvažuji stopořený stav. Omlouvám se, ale nemohl jsem si to odpustit ;-) . Admin ať můj příspěvek klidně smázne, už jsem se dostal trochu off topic. Stejně jako ujo pepe a jeho nohsled frajer.

"-- skrytý --" 11.07.2007  22:00

Desítka

Moc pěkná recenze a moc pěknej auťák. Dal jsem za 10.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 11.07.2007  23:19

Ve skodovce neumej vubec slicovat i kdyz patrej pod mistry v oboru slicovani VW.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 12.07.2007  02:04

A nejvic hovori o bmw tohle..Nekdy v roce 2005 napsal nejakej chlap do otazek v autocaru kde byl tenkrat Honza Koubek(dneska autoweb).,,Mam 800 000 kc a moc se mi libi novy peugeot 407 na to bych mel v plne vybave.Co myslite mam do nej jit,,A Koubek mu tenkrat odpovedel.,, Bez radsi do Bmw a kup jsi dochazejici bmw 320d e46 , ted bude nova tak na ni dostanes paradni slevu, ale garantuju ti ze to je mnohem lepsi koupe a zazijes mnohem ,mnohem vic.. konec n citatu........A ted pro nas k zamysleni.....Proc takovy uznavany specialista v autech jako je Koubek nasmeroval toho cloveka do auta, ktere vychazi konstrukcne z roku 1997 a nenasmeroval ho do auta z roku 2005??? ;-)

neregistrovaný: "frajer" [89.24.5.XXX] 12.07.2007  15:25

pro Pedro

tak za a) ten příspěvek byl pro Pepeho,ne všeobecnej,tudíž to znamená že se nikdo,absolutně nikdo nebavil s tebou a za b) bych se s tebou nerad dohadoval,protože s někym jehož zkušenosti na silnicích končej smutnym pohledem z okna Karosy to nemá cenu,takže ahoj ty invalido :no:

neregistrovaný: "pedro" [85.71.158.XXX] 12.07.2007  22:11

« Re: pro Pedro

Ok, v tom případě by bylo asi zcela ideální, abyste si s pepíkem založili vlastní diskuzní thread někde jinde a hlavně daleko odtud. ;-)

foto Deadlift

Deadlift 12.07.2007  18:04

Takto jezdi Focus

Takto jezdí Focus:

Kdo ma srdce pro motorsport tak určitou kvalitu Focuse přizná.

"-- skrytý --" 15.07.2007  08:43

pěkné

i když focus není a ford celkove moje oblíbená značka...tenhle pomeranč je parádní :yes:

"-- skrytý --" 16.07.2007  10:03

Jako myslím si že to byla osudová chyba tvého života.Kdybych mněl peníze na Evo 8 neváhal bych.Jestli chceš říct že jsi ustoupil luxusu tak bych čekal alespon černou kůži.Budu se snažit zde zveřejnit našeho Focuse.Po schválení bratra to tu dám.

"anonym" [85.70.86.XXX] 16.07.2007  11:13

« Re: :(

Osudová chyba tvého života >:D >:D osudová chyba je pro někoho
      i EVO, hlavně když ho roseka. Jinak tet bych EVO určitě nekupoval nemáš totiž jistotu že nebude horší než nový FOCUS RS II a cena se už také lišit moc od EVA nebude.

"-- skrytý --" 16.07.2007  12:15

« Re: :(

Cerna kuze je opravdu idealni, hlavne tedka v lete :yes:
      Nene, jsem rad za latkove sedaky.

Evo koupim budto az budu mit diesela na denni jezdeni nebo prijde Evo X, ktere bude mit aspon trosku toho "luxusu" (aut. klima, palubak, apod.).

"anonym" [85.70.86.XXX] 16.07.2007  14:56

« Re: Re: :(

O "luxusus" podle mne zas tak nejde Evo take delaji s klimou a dalsima luxus vecma - verze GSR i tam koze naka je.

kuzene sedacky fakt take nemusim, to uz raci poradne skorepiny ktere vas pri rane opravdu podrzi.

Jinak nove RS bude snad pouzitelnejsi pro deni zivot vice jak EVO, to je zamer Fordu, je otazka jestli je to spravne.

Jinak kdo jezdil dene s CTR tak si zvikne na vse. Dene se da jezdit i s EVO nebo STi ale jedine co Vam to znechuti je spotreba-nakldady jinak to nepohodli k temto autum tak na patri je to vec zviku.

Skuste se nekdy svest v nejakme Lotusu tam nanajdete ani to radio.

"-- skrytý --" 18.07.2007  13:12

« Re: Re: Re: :(

No jako nevím jestli má záměr ford aby bylo RS II použivatelnější v dením ježdění když má mít 280 koní na předek ;-)

"anonym" [85.70.86.XXX] 18.07.2007  20:28

« Re: Re: Re: Re: :(

Ne bude to 4x4 :yes:

"-- skrytý --" 18.07.2007  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: :(

tak to jsem se ještě nikde nedočet

"-- skrytý --" 18.07.2007  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: :(

Tohle je zdroj Autorevue.cz Přečtěte to opravdu celé.

Původní spekulace o tom, že i se současnou generací Fordu Focus přijde i ostrá verze RS, byly potvrzeny již dříve. Od té doby se jen čeká na to, jaké RS bude, kdy přijde a kolik bude stát.

To, co Focus RS před pár lety přinesl do segmentu civilních sportovních vozů, zatím nemá následovatele. Vyladěný dvoulitr na 158 kW (215 k), zrychlení na stovku za 6,7 s, hlavně speciálně vyladěný podvozek a mezi předními koly samosvorný diferenciál, tomu dnes může konkurovat snad akorát speciální edice Renaultu Mégane RS se stejným typem diferenciálu.

Díky svým vlastnostem a také faktu, že Focusů RS bylo vyrobeno jen 5 000, se stal legendou ještě za svého života. A tak nová generace jde opět stejnou cestou. Tedy turbo motor vpředu a náhon na stejnou nápravu. Bohužel místo pod přední kapotou zabral těžký pětiválec 2,5 R5, který se k danému vozu už tolik nehodí. Jeho výkon bude ovšem navýšen ze současných 225 k u modelu ST na 280 k u modelu RS.

Samozřejmostí bude opětované nasazení předního samosvorného diferenciálu, který bude muset zvládnout opravdu vysoký výkon. Zcela přepracován bude také podvozek, který má umožnit vysoké jízdní výkony.

Focus RS tak v podstatě nepřinese nic nového a je pouhým logickým následovatelem minulé generace. Spekulace, že dostane náhon na všechna kola, se nyní nepotvrdily a tak mezi duel STI a Evo neprotne další soupeř. A je to určitě škoda.

Cenu známe také částečně. Měla by se pohybovat okolo 33 000 eur (přibližně 920 tis. Kč) což by bylo opravdu výborné. Nejenom, že by nová generace stála méně, než minulá, ale navíc jde o přiměřenou částku.

Termín přichodu na trh také není znám úplně přesně. Vůz by se měl objevit v roce 2009, ale zda to bude na počátku, na konci nebo úplně jindy, to zatím nevíme.

"anonym" [85.70.86.XXX] 19.07.2007  01:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :(

Tento clanek je opsan a jeste s chybama z Autocaru, Ford ho oficilane poprel, aby take ne kdy takove RS muzete mit uz dnes, staci kit od Wolfa a somosvor ze stareho RS. To uz nikoho nezajima jenom blazen by to pokladal za nove RS.

To nastesti vedi i v Teamu RS, nove RS bude mit dlouho ocekavanou vec to je Ford SI6/300-400PS vyvijenou s Volvem 4V turbo byl zamitnut(skoda) kvuli nakladum a problemi s dodavatelem (Prodrive UK), plus novy pohon 4x4, vuz je pripraven skoro pro seriovou vyrobu. Nebude to zadna limitova serie jako u predesleho RS.

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 17.07.2007  01:26

Jezis ty takovy auto nemas v kuzi jo??Sedis na hadrech??za takovy prachy a sedis na hadrech???.No to me by nechytlo.Kuze musi bejt v aute hlavne na takovejch ktery jsi hrajou na sportaka jako tvuj nebezpecne oranzovy pomeranc.

Leilla 17.07.2007  12:38

« Re: .

Moc se tesim, az sem das svoje auto :-))

2Petrik: taky "sedim na hadrech" a ze bych z toho mel naky dusevni trauma to teda nemam. Sedime si urcite lip nez v objednany 120d v m packetu :-)

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 17.07.2007  01:28

Aha proto tam nemas vyfocenej interier.protoze sedis na hadrech :-)

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 18.07.2007  01:37

No neboj uz to prijde ale asi nakonec az v zari..Na hadrech bych uz nesedel.NErikam ze ted nesedim ale uz bych priste proste nesedel ;-)

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 18.07.2007  01:39

Leila.Jezis ty mas taky tady tu mrtvolu..Chlapi co blbnete.??Jak muzete jit a dat takovy love za takovy srajdy.Kdyz kolem vas litaj frajeri v nemeckych autach

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 18.07.2007  01:42

KDybych mel tu jednicku uz tak bych se vsadil ze me v tech vasich STickack neujedete..Nerikam ze me nesejmete, to jo ale neujedete mi.Budu se vas porad drzet..A to bych vsadil vsechno, kort nekde v zatackach. >:-[] I s traktorovou jednickou bych se drzel

Leilla 18.07.2007  11:17

« Re: .

Rad se vsadim! A cim vic zatacek tim lip.

"anonym" [85.160.10.XXX] 18.07.2007  11:20

« For outsider pp, pepe

Hele, pár příspěvků ti tu už smazali, proč sem furt lezeš, ST je taky německý auto. Tvoje auto znalosti se ukázali u tvého dotazu u BMW645, kdy se ptáš jestli musíš zastavit, když u automatu přeřazuješ na sport mód, tím si dokázal, že jsi úplně mimo, tak přestaň a těš se na tu svou naftu

"-- skrytý --" 18.07.2007  13:10

No......

Jestli jste si o RS II něco přečetli tak má být možná v roce 2009 stejně jako Evo 10 a to se ještě neví jestli vubec RS II bude.Evo 10 má mít genialní podvozek a rači bych šel do současného eva které ho má taky skvělý a má ty skvělé hadrové skořepiny.Ted k tem kozeným sedackám.Opravdu jsme nepocítili že by ted v těch horkach byly nějak extremne rozžhavené.Je to otázka peněz.Ty kožené sedačky stojí 60 tisíc a to není málo.Když si sednete tak nemůže být řeč že by se vám potily nohy protože ten pot odsávají takovými pory které tam jsou,stejně jako na volantu.Recaro sedačky tam máme i vzadu takže je to jenom pro 4 lidi,ale to vubec nevadí.Kůži máme i v Mondeu ST220 a jediné co je že to vzadu když se nepřipoutáte trochu klouže.

"anonym" [85.70.86.XXX] 18.07.2007  20:41

« Re: No......

Nikdo nerika ze ma EVO spatny podvozek ale soucasny Focus ma
      velmi dobry kdzy dostane 4x4 bude na tom velmi dobre.
      RS II bude 2008/2009, uz tet je v postate skoro hotove.
      Jinak proti EVU na to bude asi lepe prubehem vykonu ale Evo ma dobry motor, precejenom V6 je neco jineho nez V4. Cena asi bude veci u Focuse.

neregistrovaný: "pp" [83.208.240.XXX] 18.07.2007  15:53

Anonyme..Jooo jsem mimo..Chtel bych videt tebe jak v aute za 1,9 milionu prerazujes Normalni rezim na sportovní za jizdy.To je proste první automat s kterym jezdím tak to je jasny ze ho neznam.Jezdím s ním 2 roky a teprve pred par mesicema sem pochopil sportovní režim, jinak jsem jezdil pouze s D.A i kdyz to ted vím že mužeš přeřazovat za jízdy ty režimy tak jsem to radsi jeste nezkusil nahodou v tom neco krupne a konec

neregistrovaný: "pp" [83.208.240.XXX] 18.07.2007  16:11

kkkk

Vis ale aspon ze me mluvej zkusenosti. kdyz to ty jsi nekde neco prectes a pak to cpes do eteru..Ford se sice dela v nemecku ale s nemeckym autem to nema nic spolecneho ty demente.To je jako kdyby jsi rekl ze Nike je Vietnamska znacka, protoze ma tovarnu ve vietnamu..Tyhle fordy jsou pro lidi co by sahli jinak po Oktavce RS atd..Tohle fakt neni moje trida tahle trida je pro pakaz..Proto vas opoustim a modlete se k tomu dal..uz vam tady ani hovinko nenapisu..

"-- skrytý --" 18.07.2007  21:33

« Re: kkkk

hmm.........ja bych tě viděl na nějakého lamera co se skrývá za netem a doopravdy zadne poradne delo nema a urázi ze je focus st II pakaz a pritom je 3 nejlepší hothatch na světě.

foto LUKCE007

LUKCE007 20.07.2007  09:26

pěkná kára = 10b.

jedno z mých vysněných aut takže bez komrpomisů!mám staršího foka a vím jak jezdí st = nekompromisní auto!!

"-- skrytý --" 25.07.2007  18:34

10b.

ST + orange = masakr :-! :-)

neregistrovaný: "pepe" [88.100.211.XXX] 27.07.2007  17:09

Lexus jsi kupujou mrtvoly.Ty auta uz jsou pri vyrobe zastaraly(a nepomuze tomu ani ze jsi tam muzes pohrat s miliony tlacitky packy.Lexus umi kopirovat mercedes.Akorat ted se dostalali s novou 430 na uroven minuleho mamuta(mercedes S 1998-2005).

Ajin(MoDo Team) 04.08.2007  12:41

Brno race

čau petriku,byli jste ve čtvrtek na okruhu, mě do toho něco vlezlo, tak jsme nejeli, další termín je myslím 13.9. tak to už snad zvládnu

"-- skrytý --" 04.08.2007  22:12

« Re: Brno race

ahoj, co se chystá v Brně na okruhu 13.9.07??? mám taky stčko :-)

Ajin(MoDo Team) 05.08.2007  20:29

« Re: Re: Brno race

Jízdy veřejnosti, bohužel jen hodinu, ale stojí to za to :-)

"-- skrytý --" 05.08.2007  20:33

« Re: Brno race

v kolik to začíná? že bych se projel po okruhu :-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:34

Hectorra

tak ako si spokojný s Hectorrami? V Púchove som absolvoval vysokoškolskú prax a musím povedať, že sa im podarilo rozptýliť moje predsudky z pneumatík Matador. Keby som do gúm nechcel investovať priemerný mesačný plat, tak by som bez pokojne do matadoriek išiel. Hectorry sú určite lepšia investícia ako Eco Contacty a stoja polovicu...

Za krásne ST a slušnú recenziu dávam 10b

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  12:52

« Re: Hectorra

A komu vlastně matador patří? Nějakému světovému koncernu?

"-- skrytý --" 07.08.2007  13:22

« Re: Re: Hectorra

divízia nákladných pneu už dosť dlho patrí Continentalu, majú aj spoločný podnik. No a nedávno Continental kúpil zvyšok Matador Rubber...

"-- skrytý --" 17.08.2007  13:29

Krásné auto, hezké fotky, super recenze. :yes:

"-- skrytý --" 23.08.2007  14:32

velmi pekne a vynimocne,len tie foto su pekne ale zislo by sa aj daku normalnejsi u napr z boku,dopln a dam ti hned 10b

OS 02.09.2007  11:35

sraz

Ahoj chystam takovej podzimni hothatche sraz >:D tak jestli mas zajem tak se zapis do me diskuze ;-)

foto Filip-

Filip . 20.04.2009  17:02

pekny

Ahoj krasny Focus inac chystas RSko ? :-)