Škoda Fabia (2007)

28.8.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "cretino". Uvodom by som chcel pozdravit vsetkych uzivatelov tohoto skveleho portalu.. Nakolko tu travim…

Škoda Fabia (cretino)

PeT-a (RSKa) 28.08.2008  22:46

perfektní recenze

Vážně moc dobrá. HTPčko je taková klasika no ;-)

Ať jezdí.... :yes:

foto -Teddy-

_Teddy_ 29.08.2008  08:03

« Re: perfektní recenze

Jo, naozaj perfektna recenzia typu "zazracny tuning": maximalka akymsi podivuhodnym sposobom vzrastla z 163 na 180km/h (jasne, HTP-cko a 180km/h!) a zaroven spotreba klesla z 5.9 na 5.6L/100km...

Ja len tak vravim hosani, vas je tu fakt skoda. Chodte do Mladej Boleslavi a ukazte tym amaterom, ako sa robia auta! Sice tam maju na vyvoj stovky ludi, ale zrejme su vsetci babraci, a musi prist daky 21-rocny frkan, aby im ukazal, ako sa da zaroven zvysit maximalna rychlost (a teda zrejme aj vykon, bez neho by to jaksi neslo) a navyse znizit spotreba...

"-- skrytý --" 29.08.2008  08:52

« Re: Re: perfektní recenze

Musim to trochu vysvetlit.. Ta spotreba v kolonke tuning nie je po tuninGu, je to vsak spotreba s ktorou jazdim dlhodobo... Bolo to myslene takto, pokial je to napisane zle, daj mi prosim navrh ako to mam opravit - urobim to..

A k tej maximalke... Bola dosiahnuta na Chorvatskej dialnici pri jednom predbiehani dolu takym miernym klesanim. Pozor, ja netvrdim, ze to bolo realnych 180, bolo to vsak tachometrovych, pri tejto rychlosti lizal otackomer hranicu 6000.

A taka malickost este pre teba... Ja sa tu nepotrebujem vytahovat s nejakymi sprostostami ci + alebo - 10..Ja tu len popisujem ako to fakt bolo a ked mas pocit, ze kvoli tomu, ze mam 21 rokov mas potrebu urazat ma, tak v tom kludne pokracuj.. Je mi to vcelku jedno.

Toto je tretia fabia s ktorou jazdim dennodenne uz skoro 3,5 roka, z toho druha moja.. Vcelku to robi nieco malo menej ako 100 000 km - podotykam bez nehody. Ak mas pocit, ze nedokazem zhodnotit jazdne vlastnosti a vsetko okolo Fabie, tak potom je tu podla teba asi 95 percent aut s povymyslanymi vecami, lebo tolko malokto najazdi na jednom modeli auta, nemyslis?

foto -Teddy-

_Teddy_ 29.08.2008  09:42

« Re: Re: Re: perfektní recenze

Aha, cize spotreba 5.6, co je menej ako udava vyrobca? No pri eko-jazde by sa mozno dala obcas dosiahnut. Ovsem usudzujuc z tvojho stylu jazdy (zodrate pneumatiky, vytacanie do 6000, a skusanie "co to da") tomu neverim. Okrem toho, kedysi som tuto Fabiu mal, takze viem co to da za snahu, aby si udrzal dlhodoby priemer tych 5.9, co udava vyrobca (ktory je takmer vzdy velky optimista, ked ide o "papierovu" spotrebu auta)...

K tej maximalke - to snad nepotrebuje ani komentar. Ze si siel niekde dole kopcom 180, to nema ziadnu vypovednu hodnotu. Tu sa totiz nehrame na rekordy, ale nas zaujimaju vlastnosti aut. Ale mozno najdes niekde este strmsi kopec a potom dopises ze si siel aj 250. Uz sa na to tesime!

"-- skrytý --" 29.08.2008  09:59

« Re: Re: Re: Re: perfektní recenze

Vidim ze si specialista... Kombinovana spotreba oznacuje jazdu v meste + mino nej + dialnicu... nepoviem ti presne v akom to je pomere, musel by som hladat.. Jazda mimo mesta znamena papierovych 4,9.. A ked si das dokopy, ze jazdim asi 50 kilometrov do BA a asi 8 kilometrov v meste, tak neviem co teda riesis.. Uz som ti raz napisal, ze sa tu s desatinami nebudem hadat, ked neveris, je to cisto tvoj problem. A inak mas pravdu, 180 to na rovinke nikdy nepojde... Islo to najviac nieco malo cez 170 - TACHOMETROVYCH..

Pises, ze ta tu zaujimaju vlastnosti aut, nasiel si toho v mojej recenzii malo o vlastnostiach tohoto auta?

180 mazem..

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 29.08.2008  10:02

« Re: Re: Re: Re: perfektní recenze

To si děláš srandu ne?Čet si vubec tu recenzi.

"-- skrytý --" 29.08.2008  10:07

« Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze

Je to odbornik, to sa musi uznat.. Mozno by nebolo naskodu, keby nas kolega Teddy pofotil svoje auto a napisal o nom par riadkov, aby sme sa vsetci naucili pisat "pravdive" a genialne recenzie..

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 29.08.2008  10:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze

Přesně tak jinak super recenze ;-) .

"-- skrytý --" 29.08.2008  13:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: perfektní recenze

:-) diki, mam radost, ze sa lubi..

"-- skrytý --" 29.08.2008  08:41

« Re: perfektní recenze

Diki moc, dal som si na nej zalezat :-)

Poustnik 29.08.2008  10:29

Jo, jo...pěkně napsané, i když já tolik podrobností

nepotřebuju....všechna ta přídavná jména jaké je pružení a jaké jsou brzdy. Můj otěcko má ten samý motor ve stejném autě, ale kombíku. A když jsem vezl ve velkém přívěsu svůj traktůrek John Deere z Prahy do podkérkonoší, poznal jsem krásně jeho limity. >:D Ve městě je to mrštné auto, fakt! Až jsem se divil. Ale na dálnici bylo znát každé stoupání. Na rovině jsem jel max. 100km/hod, do kopečka jsem byl šťastný za 90km/hod při čtvrtém stupni. Ale kdo se může pochlubit takhe maximálním využitím síly tohoto motoru??? :-)

"-- skrytý --" 29.08.2008  13:22

« Jo, jo...pěkně napsané, i když já tolik podrobností

Uplne s tebou suhlasim, v tej recenzii to niekde aj spominam.. Vykonu nikdy nie je dostatok, a to uz vobec pri tomto type motorizacie. Je to ale v ramci mojich momentalnych moznosti.. To dalsie bude dufam zas o nieco lepsie, a ked sa bude darit tak dufam ze o dost.. :-)

Poustnik 30.08.2008  08:42

« Re: Jo, jo...pěkně napsané, i když já tolik podrobností

Silnější je bezpečnější, to je jasné. Ale i s malým motorem lze provádět veliké věci! Jak popisuji...Traktůrek 300kg, skříňový přívěs asi 500, obrovský čelní odpor, takže jsem se zařadil mezi tiráky a byl jsem chlapák jako oni.... :-)

foto SR20

"-- skrytý --" 29.08.2008  13:35

195/45 R15

195/45 R15 podla mna nieje spravny rozmer.
    Skor 195/50 R15. Take som mal na 1,4 a bolo to celkom fajn. Kolegom sme ale tento rok obuli 185/65 R15 ER300-vky Bridgestony a po tych tenko narezanych sunkovych salamach 165/70 R14 Barum je to celkom ina kava. Komfort neutrpel, jazdne vlastnosti sa vyrazne vylepsili.
    Takze odskusane optimum sa javi poriadna guma v rozmere 185/65 R15.
    Hlavne nedavaj elektrony, tie zadne bubny potom vyzeraju jak past na oko.
    EDIT: aha, este jedna vec mi na HTP vadi - elektricke servo. Riadenie to ma jak PlayStation, vobec clovek netusi, co sa deje pod kolesami.

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 29.08.2008  15:09

« Re: 195/45 R15

jj kolegyně měla fabii, na 195/50R15 a pneu Michelin Pilot Exalto - super pneu na auto s malym výkonem (47kW) mi přišlo trochu divný, ale asi dobrá nabídka, každopádně to sedělo perfektně a ani to nebylo tvrdý!! Jinak teda já bych alu kola klidně doporučil....... :-) :-) sorry za to hodnocení :-(

"-- skrytý --" 30.08.2008  00:20

« Re: Re: 195/45 R15

diki.. a to hodnotenie auta u teba asi neovplyvnim, vsetko ostatne sa momentalne da vylepsit, ale toto nie :-) :-) je to subjektivne..

foto SR20

"-- skrytý --" 29.08.2008  15:50

« Re: 195/45 R15

Oprava, veta mala byt v tomto zneni:
      Takze odskusane optimum sa javi poriadna guma v rozmere 185/60 R14 alebo 195/50 R15.

V TP je rozmer 185/60 R14 a 195/50 R15.

"-- skrytý --" 30.08.2008  00:17

« Re: 195/45 R15

mas pravdu, opravil som to v recenzii.. DIKI.. Nad tymi rozmermi musim este porozmyslat, ale budem to asi riesit az na buducu sezonu, pomaly je tu zima a uz by som si ich moc neuzil. Aj podla mna by to chcelo dozadu kotuce, bubny kazia prvy dojem :yes:

foto Ptk

Ptk 29.08.2008  23:17

Mám takmer rovnakú fabku ale 1.4 59 kW a v kombíku. Sériovo som dostal plecháče 165/70 ale tie používam už iba v zime, už pri kúpe auta som plánoval 6-lúčové disky (Band 6Jx15") s pneu 195/50 R15 (14-palce 185/60 sa mi zdali malé) a tento rok som si ich doprial. A rozdiel je citeľne poznať, najviac v zákrutách a na diaľnici. Držia jak sviňa! 16-palce neber, nápravy by trpeli.

"-- skrytý --" 30.08.2008  00:21

« Re: Ahoj

a ako sa to priblizne odzrkadlilo na pruznom zrychleni, spotrebe... ?

foto Ptk

Ptk 30.08.2008  01:59

« Re: Re: Ahoj

Nooo... Spotrebu si sledujem a je približne rovnaká, maximálne o 0,2-0,4 l väčšia (ale to môže mať na svedomí všeličo, klíma alebo suché letné cesty- v lete jazdím rýchlejšie :-)), zrýchlenie je o desatinku lepšie, ale ide o to že auto je ako prilepené, tam kde som "rezal" zákrutu 60-kou s pískaním, tam idem teraz 70-kou potichu, menej sa nakláňa, pri predbiehaní a na dialnici pri 140 km/h nie je "nervozne" a "netancuje" ale sebaisté a stabilné, drží stopu, mám pocit sucha a bezpečia>:D. Proste 165/70 a 195/50 je FAKT ROZDIEL, sú to jednoducho placky (v rámci škodovky)

"-- skrytý --" 30.08.2008  08:48

« Re: Re: Re: Ahoj

diki za cenne info - zide sa.. Nad tymto rozmerom sa vazne zamyslim, ale asi fakt az na buducu sezonu..
          A inak gratulujem teda k dobrej volbe, to piskanie nemam moc rad ani ja - sem tam si ho vypocujem ale nic prijemneho.

stefi 28.09.2008  20:54

« Re: Ahoj

Nazdar chlapi.Práve, keď rozmýšľam nad rozmerom kolies na Fabiu sadan 1.2 HTP 47 kW som objavil túto recenziu.Auto je kúpené nové minulý týždeň ,bude na ňom jaziť otec-dôchodca,ale ja na ňom chem urobiť mini-tuning podľa svojich predstáv.Chcem sa ešte raz opýtať,či pri rozmere 195/50 R15 je ešte komfortná jazda a hlavne či fakt netrpia nápravy,lebo by som bol nerád, aby sa po roku muselo isť do servisu. Ešte sa chcem opýtať či funguje aj Škoda-fórum, ako je to napr.o Peugeote.Vopred ďakujem za vaše rady a názory.

"-- skrytý --" 29.09.2008  07:02

« Re: Re: Ahoj

Zdravim.. Ja som sa este neodhodlal na kupu tych pneu, ale podla doterajsich zisteni je rozmer 195/50 R15 ten idealny.
        Tu su nejake odkazy na fora pre skodu, urcite tam najdes to, co hladas..
        A nech ta nova Fabka sluzi.. :yes:

stefi 29.09.2008  20:07

« Re: Re: Re: Ahoj

Dnes som objednal 15´alu disky a ešte rozmýšľam nad rozmerom pneu 185/55 R15 asi budú predsa len komfortnejšie a šetrnejšie voči nápravám.

"-- skrytý --" 30.09.2008  07:52

« Re: Re: Re: Re: Ahoj

Ake si objednal? Posli link ked mozes.. mozno sa necham inspirovat :-)

stefi 02.10.2008  19:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Tak nakoniec sa všetko zmenilo.Tie čo som si objednal, už na Fabiu nemali.Ale mal som šťastie,našiel som inzerát, kde boli na predaj orig.alu disky Škoda, obuté takmer nové pneu Kleber 185/60 R14 za 10 000 sk. Myslím si, že super cena.Plánoval som väčšie,ale čo už.Objednal som aj zimné pneu.Letné 165/65 R14 mám na predaj.Namontované zadné krídlo a nastriekané vonk.spät.zrkadlá vo farbe karosérie, ale to všetko už o niekoľko dní v mojej recenzii+foto. ;-)

"-- skrytý --" 03.10.2008  10:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

inak aj moje skusenosti s objednavanim doplnkov na auto v internetovych obchodoch su podobne.. ked som si nieco objednal, len malokedy to mali na sklade aj napriek tomu, ze to mali v ponuke :-| ..

za 10 000 je to super cena, aj ked niektore typy original diskov su tak trochu nevyrazne..

rad si precitam tvoju recenziu ked ju das dohromady, ked budem mat trochu casu, aktualizujem aj tu moju - kupil som si laktovu opierku a je to fasa - musim dat dohromady este nejake fotky..

stefi 04.10.2008  15:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Tak na tú lakťovú opierku som zvedavý,lebo som na ňu zvyknutý zo svojho P 407 a keď si sadnem do Fabie, tak mi tam fakt chýba.Urob foto čím skôr. :yes:

"-- skrytý --" 06.10.2008  13:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

snaha je, casu zial pomenej...aj ked je pravdou, ze na to skor zabudam.. dnes vecer,, najneskor zajtra rano to tu bude :yes:

stefi 06.10.2008  19:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Mrkni na moju Fabiu.

Peter 33 08.10.2009  16:46

« Re: Ahoj

ja mam tiez fabku kratku dal som tam 6,5/15 elekrony a gumy dunlop sport sp 01 195/50R15 a su super sedi to ako priklincovane

"-- skrytý --" 14.10.2009  15:40

« Re: Re: Ahoj

ten rozdiel je fakt citelny, aj ked ja som isiel nakoniec do väcsieho rozmeru a vobec nelutujem - je to parada a v spojeni so znizenim to ma na tuto triedu paradne jazdne vlastnosti :-)

foto chetoos

chetoos 30.08.2008  18:47

servuf

Tak toto je opravdu classic co víc dodat fabia je vzhledově velmi hezké auto a interiér je taky povedený,ale mě se víc líbí sedan.Tak at slouží :-) :yes:

foto pumpkin

pumpkin 05.09.2008  21:42

Zdravím

Tak máš to u mňa za 10..hlavne za autobors vojtechovce >:D tiež tam chodíme s feliciou ;-)

"-- skrytý --" 07.09.2008  10:37

« Re: Zdravím

:-) diki moc.. je to dobry servis a som tam spokojny - hlavne sa mi lubi, ze mozes byt pri aute v case, ked ti ho opravuju. A popri tom sa mozes s mechanikmi rozpravat o veciach, co ta na aute zaujimaju - su tam velmi ochotni.. :yes:

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 10.09.2008  17:55

taktiez pekne :)

taktiez prijemna recenzia ,fotky, a v tejto farbe vyzera podla mna Fabia asi naj , a s tou klimou to mas rozhodne pravdu s autom ktore nema klimu sa na dlhu cestu pocas dna ani nepustat , tak nech s nou nabehas vela vela km bez nehody , ahooj

"-- skrytý --" 10.09.2008  19:50

« Re: taktiez pekne :)

Diki moc.. Ta farba je po predoslej cervenej tak trochu zmena, ale aspon to uz tak na ceste nesvieti:)

stefi 11.10.2008  05:21

Super voľba.

ŠKODA na svoje modely RS vždy ponúkla pekné alu a pneu Turanza ER 300 mali v testoch vždy vynikajúce výsledky.Určite budú názory,načo na 1.2 HTP tento rozmer (možné zníž.výkonu a zvýš. spotreby),ale potom by sme všetci jazdili na sériovo dodávaných autách. :yes:

"-- skrytý --" 11.10.2008  20:30

« Re: Super voľba.

Ak mam pravdu povedat, fakt sa mi to zo zaciatku zdalo byt dost velke na moju motorizaciu.. Ale po prestudovani skodovackeho fora a reakciach majitelov s podobne velkymi kolesami aj na modeli s 40kW motorom som sa rozhodol, ze do toho pojdem.. A ked som objavil skvelu ponuku, pricom majitel z nej este upustil a dal mi bezpecnostne skrutky, nemal som co riesit a isiel som do toho :-) .. Nelutujem :yes:

hruodolf 13.10.2008  08:50

Celkem jde

Vzhled jsi 16" o hodně vylepšil :yes: , výbava :-| , ale podle mne je největším problémem motor :no: . V rovinatém kraji asi slušná spotřeba, ale jakmile se dostaneš do kopečků, tak HTP žere i trávu kolem silnice :-(
    Přeju spoustu kilometrů bez nehod a poruch.

"-- skrytý --" 13.10.2008  09:28

« Re: Celkem jde

Hm.. Pozri, netvrdim, ze je to ten najlepsi motor, aky moze byt - to rozhodne nie. Ale ked si zvazim jeho vyuzitie pre moje momentalne potreby, myslim, ze je to v pohode. Aj ked viem, ze mnoho ludi uz len pri citani "HTP" dopredu vie, ze to nie je dobry motor aj ked v nom nikdy nesedelo a nikdy take auto nesoferovalo dlhodobo.. :yes:

Dakujem, vela stastnych kilometrov aj tebe.. :yes:

hruodolf 13.10.2008  09:36

« Re: Re: Celkem jde

Tak já jsem s HTP něco najezdil a při stejném jízdním stylu má větší spotřebu než bývalá Felicia 1,6 nebo současná i30.
        Beru, že Felda je o dost lehčí. i30 je ale zase o "něco" větší, těžší, ale taky o 33 kW silnější.
        Na obranu HTP musim napsat, že jede líp než 1,4 50kW ;-)

"-- skrytý --" 13.10.2008  09:46

« Re: Re: Re: Celkem jde

Som rad, ze to komentuje niekto, kto s tymto autom jazdil, lebo castokrat je opak pravdou.. Ale dalsou pravdou je, ze mne ako pracujucemu studentovi, co potrebuje spolahlivost a nizsie prevadzkove naklady to auto vyhovuje, pretoze moc nemozem zatial vyskakovat hlavne po tej financnej stranke :-) :yes:

Takze toto je volba z rozumu kombinovana financnymi moznostami a momentalnymi potrebami. A pevne dufam, ze v buducnosti dalsie auto bude o nieco lepsie, aj ked sa zatial nechystam toto vymienat :-) ..

hruodolf 13.10.2008  09:55

« Re: Re: Re: Re: Celkem jde

Já měl jako student Dacii 1310 (od rodičů), která měla spotřebu někde trochu jinde :-( , ale zase mě nikdy nenechala ve štychu a vešlo se do ní neskutečné množství věcí.
            Felda byla od příbuzného za příznivý peníz a s velmi dobrým splátkovým kalendářem :-!

Podle mne je ideální motor do Fabie 1,4 TDi, ale je to bohužel diesel ;-\
            A do Fabie II bych si asi vybral 1,4 63kW, ale tam cena při nějaké solidnější výbavě není nic moc :'-(

"-- skrytý --" 13.10.2008  10:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Celkem jde

S feliciou 1,3 50kW som mal tu cest len ako spolujazdec, vtedy som este vodicak nemal, ale bolo to neskutocne spolahlive auto. V podstate moje zaciatky soferovania som absolvoval na nej, aj ked mimo premavky a bez vodicaku :-)

S tou 1,4 TDI je to take diskutabilne.. Cenovy rozdiel oproti 1,2 bol takmer 100 tisic a neviem, ci je ten motor az o tolko lepsi.. Blba cenova politika sa tu prejavila v plnej miere.

Ale mas pravdu, fabia rozhodne potrebuje pre idealne jazdenie iny, vykonnejsi motor ako 1,2 pretoze podvozok to nema problem zvladnut a na celkovom dojme to len a len prida..

foto vartin

vartin 13.10.2008  10:09

« Re: Re: Re: Celkem jde

Jo, HTP jede docela dobře, ve městě, ale jak se rychlost blíží ke 100 km tak je to už slabota. V práci máme HTP jako služebák, vydrží překvapivě velkou zátěž a bez větších závad. Také přeji majiteli hodně šastných kilometrů. ;-)

"-- skrytý --" 13.10.2008  10:16

« Re: Re: Re: Re: Celkem jde

no, na zavodenie to rozhodne nie je, ale na normalnu beznu prevadzku sa to da.. :-)

Dakujem a podobne prajem tiez mnoho stastnych kilometrov.. :yes:

foto vartin

vartin 13.10.2008  10:23

"-- skrytý --" 16.10.2008  09:30

Autosalon Pariz 2008

Dnes v noci som sa vratil z Pariza, kde som mal moznost si na chvilku odskocit na autosalon. Spravil som kopec fotiek o ktore by som sa rad podelil ak by bol zaujem. Otazka znie, akou formou by to malo byt, ci spravit na par dni recenziu s dojmami a fotogaleriou, alebo to pridat niekde medzi moje auta na koniec recenzie.. Tesim sa na vase ohlasy..

Poustnik 16.10.2008  09:35

« Re: Autosalon Pariz 2008

Já myslím, že lepší je to dát pod auto, když to budeš inzerovat, každý se rád podívá. Ty desítkové galerie mají jepičí život a občas je to někomu proti srsti, ale jak chceš. Už jsi hlasoval???? U Kubyyyka je dvacet finalistek miss MACZ a dnes ve 12.00 je uzávěrka hlasování! Máš posledních pár hodin, tak chutě do toho, půl je hotovo, hned potom napíšeš své pařížské dojmy!!! >:D Ať ti jezdí! Hoj!

"-- skrytý --" 16.10.2008  09:42

« Re: Re: Autosalon Pariz 2008

No, stale premyslam nad tym, ze by som to spravil ako samostatnu recenziu aspon na par dni - potom to presuniem pod svoje auto.. A to iba z toho dovodu, aby to bolo viac na ociach a aby si to malo moznost vsimnut viac ludi.. Este som nehlasoval, ale idem sa na to pozriet, som rad, ze som este v termine. K tomu Parizu sa dostanem az vecer, momentalne som v praci a bez fotiek - su doma :(.. Hoj! (pekny pozdrav:-))

Poustnik 16.10.2008  10:00

« Re: Re: Re: Autosalon Pariz 2008

Jak chceš, klidně to udělej samostatné....Já jen, že ti tam nasoupí nějaký jedničkář, který to nemá rád a jen zas budou dohady..... 8-s :-)

"-- skrytý --" 16.10.2008  10:04

« Re: Re: Re: Re: Autosalon Pariz 2008

Hm, asi nad tym este popremyslam, do vecera casu dost. To hlasovanie o miss MACZ je paradny napad, bude nieco podobne aj dalsi mesiac pre "Listopad"?:-) Ze by sme sa vsetci posnazili pofotit nieco pekne v nasom okoli a prihlasit to do sutaze? :-)

Poustnik 16.10.2008  10:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Autosalon Pariz 2008

Já myslím že jo, nevím, jestli už za měsíc, aby se to nepřejedlo, ale před vánocema klidně....Já to říkám furt, že si to může udělat kdokoli, proto jsem to chtěl ukázat, jak je to jednoduché....samozřejmě, že by se to mohlo dělat profesionálněji, s dlouhou přípravou a týdenním hlasováním, ale to by mě nebavilo a pak bych třeba kvůli holkám nemohl být na netu, takže 48 hodinová volba s 1.denní nominací a 1. denním hlasováním je po ně tak maximum, aby mě to nepřestalo bavit....mělo to spád.... :-)

"-- skrytý --" 16.10.2008  10:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autosalon Pariz 2008

Myslim, ze si to celkom dobre zvladol, musim ta pochvalit :yes: :-) .. Celkovy dojem z toho mam dobry, na to, ze som tu nebol par dni sa to tu celkom prebudilo po takom miernom utlme co tu poslednu dobu prevladal.. A je pravda, ze dlhsia akcia podobneho typu by oraganizatorovi zabrala velmi vela casu, hlavne to sciatavanie hlasov a filtracia medzi prispevkami :-) Ma to jednoducho uroven :yes: :yes:

Poustnik 16.10.2008  10:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autosalon Pariz 2008

Pochvala vždycky zahřeje... ;-)

foto Vaflicka

Vaflička 06.01.2009  00:04

Goood Fábka atd...

Ahoj, Fábku máš moc pěknou, recenzi napsanou moc dobře no a fotky máš bestovní, zvlášť to GT-R....pastva pro oči a nejen pro ně... :yes: :yes: :yes: Jen ten HTP bych si nekoupil v žádné verzi, nic ve zlém, ale ten zvuk bych prostě nesnesl.... Jinak zasloužíš si top..Fábka krásná!! ;-) :yes:

A jinak dík moc za hodnocení mého Fáva, teprve teď jsem si toho všiml..takže dvojnásob nelze jinak než 3x10 :yes: :-)

"-- skrytý --" 06.01.2009  12:11

« Re: Goood Fábka atd...

:-) Dakujem..

"-- skrytý --" 20.01.2009  15:31

Lakťová opierka

Zdravím,ja by som sa len chcel opýtať či tá lakťová opierka nevadí cestujúcim sediacich na zadných sedadlách,vyšším osobám ktoré zvyknú sedieť s rokročenými nohami,trebars či ich netlačí na kolená,alebo tak nejako,vďaka

"-- skrytý --" 20.01.2009  16:49

« Re: Lakťová opierka

Cauko.. No, tak toto je dobra otazka :-) .. V principe je konstrukcia tej opierky posunuta viac dopredu, ako konci plast stredoveho tunelu - odhadom je to takych +-8 cm.. V mojom konkretonom pripade mam aj sedadlo nastavene dost vzadu, takze u mna by vadil skor sklon a posunutie vodicovho sedadla ako ta opierka. Ak mas zaujem, mozem to nafotit z hora, pripadne si mozem sadnut "za seba" a cvaknut to tak - mojich 193cm a 90 kil by mohlo stacit ako prototyp cloveka vyssieho vzrastu :-)

"-- skrytý --" 21.01.2009  23:20

« Re: Re: Lakťová opierka

Keby si to nafotil,tak to by bolo super,presne,keby si si sadol za seba a sfotil kde máš koleno a keby som ťa ešte poprosil keby si sedadlo vodiča za ktorým budeš sedieť posunul celé o dve polohy smerom k volantu a taktiež to sfotil.Vopred vďaka :-)

"-- skrytý --" 25.01.2009  17:41

« Re: Re: Re: Lakťová opierka

dnes som si konecne nasiel cas na spravenie tych fotiek, dufam ze ti to pomoze..

"-- skrytý --" 25.01.2009  19:24

« Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

Fakt dík za tie fotky,veľmi mi pomohli,takže v najbližšej dobe si tu opierku zaobstarám.Objednával si ju z www.milotec.net ??

"-- skrytý --" 25.01.2009  19:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

Nemas za co, som rad ze pomohli..
              Ja som to objednaval zo stranky www.tuningweb.sk, tu mas konkretne link na tu moju:

Chcel som objednavat tiez z milotecu, ale chceli 300 korun za zaslanie na Slovensko plus poslat peniaze dopredu. A z tuningwebu to vyslo v tom case plus minus to iste, akurat ze sa to dalo riesit na dobierku tak som sa pre nich rozhodol. Seriozne jednanie, datum dodania bol dodrzany takze sa na nich nemozem stazovat..

Porovnaj si aktualne ceny, napis im a uvidis..

"-- skrytý --" 25.01.2009  20:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

Nechcem ti nič hovoriť,ale čo si mi poslal ten "link" tam mi nesedí fotka.Je to naozaj tá istá??

"-- skrytý --" 25.01.2009  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

podla vsetkeho je to len ilustracna fotka na tuningwebe, pretoze katalogove cislo tam sedi - 33940

na milotecu maju to iste katalogove cislo, akurat ze maju realnu fotku..

"-- skrytý --" 25.01.2009  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

Ach jasné, a ešte raz dík za tie fotky. :-)

"-- skrytý --" 25.01.2009  22:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lakťová opierka

:yes: nemas za co...

foto Kubyyyk

Kubyyyk 26.01.2009  09:41

Ahoj cretino

až dnes jsem si všiml, že jsem tě ještě nehodnotil.

Auto - 10b. - normálně bych Fabii dával míň, ale díky kolům, které sériové Fábce moc sluší to za 10b. máš. I díky ne moc rozšířené barvě.

Recenze - 10b. - vše podstatné jsem se o autě dozvěděl. Informací je spousta. Nemám co vytknout.

Fotky - 10b. - spousta fotek vozu, detailů i interiéru. Tak jak to má být. Zde taky nemám výtku.

Celkově tedy za čistých 10b. Přeji velmi ˇmnoho spokojených kilometrů za volantem.

Kubyyyk

"-- skrytý --" 26.01.2009  11:05

« Re: Ahoj cretino

Cauko. Dakujem pekne za hodnotenie, taketo ohlasy vzdy potesia :-) ..

Tvoja Ibiza je tiez paradna.. Mam pocit, ze v case, ked som Tvoju recenziu cital a hodnotil, este vyzerala trochu inak - ale plny pocet si tiez rozhodne zasluzi..

Dakujem a taktiez prajem mnoho vynimocnych kilometrov - samozrejme bez nehody.. :-) :yes:

"-- skrytý --" 17.02.2009  09:17

Podakovanie - 100x

Dnes som dostal hodnotenie s cislom 100..

Chcel by som sa podakovat kazdemu, kto sa svojim hodnotenim pricinil o to, ze mam tu cest byt s mojim autickom v prvej 5 ke medzi tunajsimi skodovkami s celkovym priemerom 9,94..

..a to aj napriek tomu, ze mam mnohymi nenavideny motor 1,2 HTP :-)

Takze este raz - DAKUJEM :yes:

"-- skrytý --" 18.02.2009  14:13

« Re: Podakovanie - 100x

Ahoj :-)

Gratulujem k prvej stovke. Recenzia sa mi osobne zda velmi komplexna, pozitivna a aj ja mam pozitivny pocit z tohto auticka.a kedze som si ho mohol aj odskusat z pohladu cestujuceho davam 10b(aspon tak fiktivne) a prajem setko dobre. nech to jazdi a prajem vela KM bez nehody.

V

"-- skrytý --" 18.02.2009  15:04

« Re: Re: Podakovanie - 100x

parada... DIKI.. :-) :yes:

"-- skrytý --" 28.02.2009  22:13

neviem ako si mohol dat brzdam 10 bodov, to si este asi nemusel poriadne brzdit, lebo ja ano a nestoja za nic, vedia sa kusat a celkovo brzdia totalne slabo oproti bzdam v inych autach, ...a celkovo je fabia 10 rokov pozadu, nielen v brzdach, sice v spolahlivosti je pozadu mozno aj 30 rokov

"-- skrytý --" 01.03.2009  14:19

« Re: brzdy

diki moc za nazor.. :yes:

ono je vsetko relativne ked si to skusis tak nejako uvedomit.. vzhladom na cenovu kategotiu auta, triedu, vyuzitie a to, ze to ma vzadu bubny si stojim za svojim hodnotenim - samozrejme nikomu nazor neberiem.. a to pisem vzhladom na to, ze mam na fabiach odjazdenych okolo 100 tisic kilometrov..

skus popisat svoje tvrdenie, ze je fabia 30 rokov pozadu oproti ostatnym autam - pretoze ja mam ine skusenosti.. jedina porucha ktora sa vyskytla (je popisana v recenzii) sa vyriesila prehratim softu RJ.. mozem povedat za seba aj za svoje okolie, ktore na fabiach jazdi/jazdilo, ze su to bezproblemove auta ktorym stacia pravidelne servisne prehliadky a tankovanie - hovorim o radovo 100 tisic kilometroch, ktore toto tvrdenie dokazuju.. svoje tvrdenie opieram aj o svojho kamarata, ktory pracuje ako prijimaci technik a vie, ake zaobchadzanie vydrzia sluzobne fabie, ktore mu prechadzaju cez ruky...

preto ta vyzyvam este raz, aby su svoje tvrdenia podlozil nejakymi faktami, ktore samozrejme mozu byt pravdive, lebo takto to vyzera tak, ze asi nevies co pises..

inak na com jazdis ty, ked sa smiem spytat?

Brandon Walsh 18.03.2009  10:53

« Re: Re: Re: znizenie

Přesně tak. :yes:

"-- skrytý --" 18.03.2009  13:48

« Re: Re: Re: Re: znizenie

dakujem pekne este raz.. :yes: :yes: :-)

som sa uz par krat pristihol ked idem okolo, ako sa zastavim a zizam na to auto ako na cudzie ked ho vidim na ulici - este si musim trochu zvyknut ze je to predsalen moje - chce to cas.. >:D >:D

foto misakxt

misakxt 26.03.2009  12:15

cimbu

Ahoj chci se zeptat na tvoje dojmy po chipu???co výkon a spotřeba??

"-- skrytý --" 26.03.2009  19:54

« Re: cimbu

Ahoj..
      Dojmy su zatial len a len pozitivne, auto ide s lahkostou do otacok a nema problem sa vytocit na 2,3,4 prevodovy stupen az do 6000.. Narast vykonu citit viac ako kdekolvek inde pri asi 100 km/h na 5-ke pri zosliapnuti plynu.. Vtedy mam pocit, akoby to bol iny motor, zrychluje to citelne lepsie az niekde k rychlosti okolo +- 135.. Ale viac vykonu citit v celom spektre otacok..
      Spotreba ma prijemne prekvapila, pretoze ked neskusam tah motora a idem rovnomernou rychlostou, je aktualna spotreba asi o 0,4 mozno 0,5 mensia.. Pri 110, kedy motor toci 3500 otacok a podla deklarovanej momentovej krivky by mal mat najvyssi krutiaci moment mam aktualnu spotrebu 5,8 co je myslim si z tym rozmerom pneu, co tam mam paradna hodnota..

Dufam ze som ti s touto odpovedou pomohol a vystihol to, co si chcel.. :-)

Filip . 28.06.2009  09:51

RS Paket

Planujes RS paket ? ;-)

Dobra recenzia :yes: ;-)

"-- skrytý --" 02.07.2009  09:39

« Re: RS Paket

Dakujem, som rad ze sa paci :yes:

RS stylu sa uz viac asi priblizovat nebudem, predok sa mi paci takyto a celkovo mi to takto uz vyhovuje.. :-) Moje plany ohladne auta presuvam do noveho kuska, ktore chystam na buduci rok ako druhe vikendove auticko.. :-)

Filip . 02.07.2009  09:51

« Re: Re: RS Paket

Skoda mne prave tam chyba ten krasny predny RS naraznik ;-)

"-- skrytý --" 02.07.2009  12:10

« Re: Re: Re: RS Paket

jasne, o tom niet pochyb ze je paradny, len by tam potom chybalo viac veci ako napriklad xenony, ostrek svetiel, hmlovky... potom spojler RS na piate dvere aby to uz bolo uplne.. :-) lenze ako sa poznam, potom budem spekulovat s RS sedackami, RS interierom a ani sa nenazdam a vrazim do toho so vsetkym okolo 1500€.. :-)

takto ju mam odlisenu podla vlastneho stylu, lubi sa mi ako je a na dennodenne jazdenie sa to da... :-)

usetrene prachy investujem do auticka, na ktorom sa bude dat paradne vyblbnut - ale to az na jar buduceho roka.. :-)

Filip . 02.07.2009  12:32

« Re: Re: Re: Re: RS Paket

Jasne chapem ;-) a co to bude ... pochval sa ;-)

"-- skrytý --" 02.07.2009  15:58

« Re: Re: Re: Re: Re: RS Paket

:-) bude to kaipan 57... (ked sa nic vynimocneho nestane).. :-)

Peter 33 05.10.2009  15:57

kn

nazdar chcem sa spytat kde si kupil KN filter a kolko stal?

"-- skrytý --" 14.10.2009  15:37

« Re: kn

cauko.. fu, ten KN som kupoval cez ebay z anglicka a s dopravou ma stal tusim okolo 1600SK.. u nas sa v tom case pohybovali okolo 2200+..

Peter 33 14.10.2009  20:26

« Re: Re: kn

nazdar dakujem za info a inac je ta tvoja fabka pekna ja mam bielu 1.2 12V a som zatial spokojny ja som a k diskom ja som chcel tiez 16palce ale v pneu servise hovoril jeden chlapik ze trpi naprava ale tie pruziny asi tiez. A moc fajn recenzia nech ti fabča sluzi

"-- skrytý --" 15.10.2009  12:55

« Re: Re: Re: kn

dakujem, som rad ze sa lubi.. :-) tak vies, nazory sa roznia ohladne velkosti kolies a znizovania.. je pravda, ze to tlmi narazy menej ako vyssi profil, ale zas na druhej strane velkostne je to typ kolies, ktore sa davaju seriovo (RS, polo, ibiza) takze az o taky extrem ohladne opotrebenia nemoze ist - to moje znizenie asi uskodi skorej ako tie kolesa aj ked ani to extrem nie je.. :-)

Peter 33 14.10.2009  20:30

vykon

cau este som sa chcel spytat na chip pises 52KW 120Nm nestupla ti spotreba a hlucnost motora? ja mam chip na 56KW a 126Nm spotreba mi nestupla jazdim za 5,5-6l ale je to trosku hlucnejsie take ine ako klasicke htp ma to zvuk taky dunivejsi

"-- skrytý --" 15.10.2009  13:03

« Re: vykon

to mas uz novu fabku? lebo 56kW je uz celkom aj dost.. kde si to daval robit?
      ja jazdim za podobne hodnoty ked chodim take normalne tempo 100-110 a nieco po BA.. ale napriklad uz som siel aj za 3,9 domov z BA bez mesta.. ked to nahanam tak 8+, ale napriklad cesta do lichtenstajnska po dialniciach (cca 840km) kde sme sli traja s batozinou a moc som to nesetril s tym, ze som sa v DE vyblaznil (160+) a vyskusal aj maximalku (186) tak to bolo za 7,4 tam, naspat za 7,0 ...
      ale realne co som si vsimol tak spotreba v porovnani v stave bez chipu mi klesla asi o 0,3 s tymito pneumatikami..

ten hlas je fakt iny, nie je to klasicke HTP - ten zvuk je taky dospelejsi, hlavne v kombinacii s tym KN filtrom..

Peter 33 15.10.2009  18:04

« Re: Re: vykon

cau to mam este tu ako mas aj ty zaklad 47KW rok vyroby 2004 robili to v Cesku v Brne ProfiChipTuning
        cz stalo to okolo 200€ ja tiez nejazdim nejak blaznivo mesto 50-55 mimo 95-100 dialnica tak 120-130km/h netocim to viac ako do 4500 otacok setrim to maximalku som skusal len dva krat pri 47KW tacho ukazoval nieco cez 180km ale uz sa to islo rozsypat po chipe tacho nieco cez 190km podla navig.187Km ale ten chip je hlavne o krutiacom momente predbieha sa s tym ovela lepsie a je jedno aku mam zaradenu rychlost jazdim na shell power racing ale nezda sa mi to velky rozdiel akurat to lepsie startuje :-)

"-- skrytý --" 19.10.2009  16:01

« Re: Re: Re: vykon

aha, to mas potom aj celkom slusne natoceneho toho vykonu.. >:D ja som to mal za 2500CZK so zlavou v takej hromadnej akcii jednej..
          Mas aj nejaky graf z brzdy alebo nieco podobne?
          potom ked by si si tam dal este KN filter urcite ti ten ucinok chipu znasobi este..

Peter 33 19.10.2009  22:25

« Re: Re: Re: Re: vykon

cau mam aj graf uz sa chystam dat na net aj auto aj nejaku recenziu ale nemam stale casu v klude to porobit ten KN filter asi dostanem od nasich na vianoce aspon dufam ten vykon je tak akurat inac aj 47KW staci na normalne jazdenie mojmu tatovi to stacilo ale som rad tomu chipu to auto je ovela zivsie hlavne na predbiehanie a tym padom aj bezpecnejsie ale ked budem velky tak si kupim Fabiu RS a ked budem aj bohaty tak octaviu RS velky uz som aj dost 32 rokov ale stale nie som bohaty co uz :-) a este stale rozmyslam nad 16 diskami a gumami Continental contact sport 2 dnes som prezul na zimu mam nove gumy BF godrich winter G 185/60R14 dal som ich na starsie elektrony tak uvidime ake budu

"-- skrytý --" 20.10.2009  10:48

« Re: Re: Re: Re: Re: vykon

inak presne o to ide, do normalnej premavky to postacuje aj mne.. cesta do prace, do skoly,.. a na vozenie ineho typu som si nedavno kupil ine - BMW E30 2,7 micku trosku upravenu (motoricky).. je to jedno z najzabavnejsich aut co som soferoval a cesta s nim je zazitok.. mozno pridam niekedy recenziu ked bude casu..
              ja by som an tvojom mieste nepremyslal, tie 16 tky s 205/45 spravia svoje a fabia vyzera ako uplne ine auto - a presne tak aj jazdi.. :-)

Peter 33 22.10.2009  14:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon

tak ten bavorak to uz je ina kava nech ti sluzi cez vikend dam uz konecne aj ja sem recenziu a nejake fotky tie 16 tky asi na jar kupim najradsej by som tam dal disky ako mas ty z RS uvidim ci zozeniem nieco za rozumnu cenu :-)

"-- skrytý --" 23.10.2009  11:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vykon

dakujem pekne.. :-)

urcite sa nieco za rozumnu cenu najde, mna stali 10 000 aj s gumami na 1 sezonu..
                  skus sa sem tam pozriet na forum.skodahome.cz tam nieco urcite najdes ked u nas nebudu

"-- skrytý --" 16.02.2010  12:10

« Re: Re: Re: Re: vykon

Bylo by možné se podělit o název té brněnské firmy? Protože CIMBU mám tak trochu z ruky.
            Dík frmach@volny.cz

"-- skrytý --" 24.02.2010  10:06

« Re: Re: Re: Re: Re: vykon

je to CIMBU, akurat robene v Brne a nie v pri Mladej Boleslavi..
              Treba napisat panovi JANDOVI, kontakt je na stranke cimbu a s nim sa dohodnut.. raz tyzdenne ma cestu napriec CR (aspon vtedy maval) a urcite sa dohodnete..

Peter 33 22.10.2009  18:13

vzduch.filter

cau este som sa chcel spytat ked si menil ten KN filter ako si dal dole ten plastovy dekel?

"-- skrytý --" 23.10.2009  11:17

« Re: vzduch.filter

ten plastovy dekel nad motorom s filtrom co je, je umiestneny len na styroch takych gumovych puzdrach - iba to potiahnes smerom hore - postupne s tym pokyves trosku a jednu stranu v rohu potiahnes hore, potom ostatne.. potrebujes to dostat ibe smerom hore - ziadna veda to nie je.. potom je na tom uchytena taka hadicka este vpravo vzadu (pokial stojis oproti tomu) a tu staci vytiahnut bud z toho plastu alebo z kovoveho na motore..
      z druhej strany toho plastoveho dekla su skrutky (asi 7 nie som si isty), tie staci povolit a pod tym mas filter..

dufam ze som ti aspon trosku pomohol

Peter 33 23.10.2009  13:41

« Re: Re: vzduch.filter

dakujem velmi pekne velmi si mi pomohol zajtra to pojdem skusit potom dam vediet ci sa mi to podarilo :-)

"-- skrytý --" 23.10.2009  14:33

« Re: Re: Re: vzduch.filter

nemas za co :yes: netreba sa toho bat, fakt to ziadna veda nie je.. :-)

"-- skrytý --" 18.11.2009  12:19

Zvýšní výkonu

Ahoj Cretino... chci se zeptat ohledně zvýšení výkonu. Pocítil si nějaký rozdíl? A eště to snížení... ty jsi měnil jen pružiny?? neklesl ti zadek víc jak předek??? díky
    P.S. - luxusní auto

"-- skrytý --" 23.11.2009  11:59

« Re: Zvýšní výkonu

Cauko.. Tak v prvom rade dakujem a som rad ze sa paci :-) . Ono vykon som pocitil uz pri prejdeni prvych par metrov, som dost vyvaloval oci ze o kolko to chodi lepsie. Citit to hlavne od nejakych 2500 otacok az k cervenemu polu, pri rozjazdoch to auto nema tendenciu skapinat - mozno tomu pomaha aj ta vlozka KN co tam mam.. Dialnicne tempa nema problem drzat v nalozenom aute aj v stupaniach. Este aj dnes tvrdim, ze to boli jedny z najlepsie investovanych penazi co som dal do toho auta..

k tomu znizeniu, povodne to malo klesnut 35/30, real je asi o nieco (odsupom casu) mensi, asi take 3mm. Menil som len pruziny, tlmice su seriove - az tak tvrde som to nechcel mat, ale casom to este mozno nieco znesie.. :-)

dufam ze som ti pomohol aspon trosku :-)

"-- skrytý --" 06.12.2009  13:31

« Re: Re: Zvýšní výkonu

Já o tom chipu silně uvažuji :-)
        Ale nevím zda u takého motoru to má cenu.

Ten podvozek víš ty pružiny jsem viděl namontované a právě ten zadek seděl víc jak předek ;-\ ;-\
        tak jsem to vyřešil zakoupení V-Maxx ten si seřídíš sam
        akorád to bude tvrdé jak motokára

jinak díky za radu

"-- skrytý --" 08.12.2009  09:12

« Re: Re: Re: Zvýšní výkonu

..no, cenu to ma ked to auto chces este nejaky ten rok pouzivat.. :-) aspon podla mojich skusenosti to spravilo dost (..a za tu cenu :-) )

tie prruziny som daval prave preto so znizenim 35/30, seriova fabia ma vyssi predok ako zadok ;-\
          s tym V-Maxx ale urcite nic nepokazis, podla skusenosti ludi, co ho maju, je to dobra volba - hlavne dobry pomer ceny/kvalita..

dufam teda ze s nim budes spokojny a nech sa Ti dari :yes:

"-- skrytý --" 14.12.2009  16:53

« Re: Re: Re: Re: Zvýšní výkonu

Kde si si nehal robit ten cip ? a kolko ta to vyslo ?

"-- skrytý --" 17.12.2009  14:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Zvýšní výkonu

chip je od CIMBU Autosport, robili mi to v Brne za 2500KC v jednej hromadnej akcii :-)

"-- skrytý --" 30.01.2011  12:04

motor 1,2HTP

Ahoj, auto mas velmi pekne porobene, ja mam fabiu combi rovnakej farby akurat 50kw MPI a hodlam mu dat tento rok tiez chip od cimbu a vymenit seriovy filter za green origos vlozku. Ale naspak k tvojmu motoru, no vcelku sa mi paci po počiatoenej skepse a docital som sa o nom vela, snad pre tvoje upozornenie som nasiel na stranke cimbu tento článok [odkaz]
    Tak nech sa dari

foto Invert

Invert 05.05.2013  13:52

« Re: motor 1,2HTP

HTP je podle mě dobré, mám na něm 93 000 km bez problémů. Spotřebuje mi 5-6 litrů /100km a dokonce se mi jentaktak podařilo vypráskat Hondu Civic 1,4 Si 66 kW :yes:

foto halleck

halleck 20.05.2011  13:18

pruziny - montaz

Cau,
    tie sportove pruziny si montoval sam
    alebo si to nechal na servis?
    ake zlozite to je?