Hyundai Coupé (2003)

18.11.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "DEDe". Koupe Rozhodovani o koupi nebylo vubec jednoduche jedine co sem vedel byl rozpocet do 300tis…

Hyundai Coupé (DEDe)

"-- skrytý --" 18.11.2008  11:54

Litaky, ktere sedi

:yes: Velmi pekna kara, taky jsem o ni uvazoval(a stale jeste porad uvazuji), ale ta spotreba me od toho odrazuje.
    Ty litaky i pres trosku horsi foto k tomu pekne sedi.
    Jo Coupe je proste Coupe... ;-)

"-- skrytý --" 18.11.2008  12:01

« Litaky, ktere sedi

Dekuji, Fotky doplnim na zimni jsem prezouval vcera a nebyly lepsi podminky pro foceni ;-) Kulu spotrebe bych doporucil verzi s 2.0 motorem pokud 102 Kw je dostacujicich.

"-- skrytý --" 18.11.2008  13:05

zrychleni

auto hezky, verim, ze budi nalezitou pozornost. Akorat neverim tvemu udavanemu zrychleni 0-100 za 6,8s. Tohle je vazne z rise snu. Abych do tebe zbytecne nerypal nepravem tak jsem si nejdriv zjistil udavane zrychleni vyrobcem. Ten tvrdi 8,2s pro manual, 8,5s pro automat. A vim jak jezdi 170PS takze asi tak. Jinak preju hodne stastnych km bez nehod a poruch.

"-- skrytý --" 18.11.2008  15:36

« Re: zrychleni

mas pravdu je to tak ja sem to vyplnoval predchvili a nemam tu ten udaj tak sem to zatim strelil asi je to 7.8 opravim to jak najdu presny udaj.

"-- skrytý --" 18.11.2008  17:31

« Re: Re: zrychleni

fakt pekne auticko na zivo vyzera este lepsie,gratulujem.Len tie zadne svetla,nie zeby to vyzeralo zle ale mohol si si tam dat uz diodovo.

"-- skrytý --" 18.11.2008  17:37

« Re: Re: Re: zrychleni

jo to mi ani nemluv kdyz sem nasel diodove uz byly objednane tyto ale uvidime casem rozhodne by to designove vypadalo lip takze jen souhlas

"-- skrytý --" 19.11.2008  19:15

Tuscani

Pekny kusok aj ked cervena a zlta mu sedi najviac. Bohuzial som musel dat mojho cerveneho prec, aj mi je za nim teraz smutno. Ak by ti prestal stacit vykon , staci nahodit kompresor a tych 6,8 s na sto spravis ako nic :-) . Ludia toto auto dost kritizuju ale mam taky pocit ze len ludia co na nom nejazdili, ja som na nom spravil 49000km a viem co dokaze a kde ma hranice. Casto je to dalej ako sa odvazis. Prajem vela stastnych km.

Enthusiastic.driver 19.11.2008  19:25

« Re: Tuscani

Coupéčko je moc příjemné auto. Krásné, stylové s podvozkem, který neurazí a za cenu za kterou se nabízí imho skvělá koupě. Vadila mi jediná věc - motor 2.0 s absolutně antisportovním charakterem :-( Můj současný 13 let starý Escort s podobným výkonem je motorově někde úplně jinde.

foto tr2700automat

tr2700automat 17.02.2020  18:43

« Re: Tuscani

Jak jsi k tomu přišel že Hyundai Coupe s motorem 2.0 je s absolutně antisportovním charakterem? Vlastním Hyundai Coupe 2.0 už šestnáct roků, koupil jsem ho zbrusu nového v roku 2004 v cizině ze slevou 4.500eura (cena 18.500eura namísto původních 23.000eur) slouží mi poctivě až dodnes a má absolutně sportovní charakter :yes:

"-- skrytý --" 19.11.2008  22:31

informace

Zdravim!je to moc nadherny auto ...asi bych do nej sel :yes: .....chtel jsem se zeptat protoze tomu fakt moc nerozumim :-( ...kdybych si to auto koupil a mel bych jeste 15 000kč na vic a chtel bych to vrazit do vykonu ..co vsechno bych si mel asi tak koupit aby mi to pridalo co nejvic KW na vic ale abych se vesel do tech 15 000 kč...diky :yes:

Enthusiastic.driver 20.11.2008  10:44

« Re: informace

Nic !! Nech si 15.000,- a použij je smysluplněji. ;-)

"-- skrytý --" 20.11.2008  10:47

« Re: informace

myslim ze za 15tisic by se vykon moc zvysit nedal, osobne sem se o moznosti zvyseni vykonu zatim moc nezajimal mam ho necely rok tak zatim my to staci takle :-) ale casem uvidime mozna je to prave ten kompresor jak tu pise Tuscani ale ta cena bude asi vysoka. Zalezi hodne v cem si jezdil ono i tech 125Kw je hodne dobre pojezdenicko. Kdyby si byl z okoli meho bydliste a mas zajem kupovat podobne rad ti ukazu detaily a muzes se zkusit i projet.

"-- skrytý --" 20.11.2008  21:46

informace

aha tak nic no >:D ...ja jenom ze hodne lidi pise ze ten vykon je nic moc tak sem si rikal ze bych tam hodil o par koniku navic ...ale tak snad to nemuze jed nak bidne urcite to musi dobre tahnout :-) ...ja sem jezdil v jeep grand cherokee a je to 4,7 a ma to asi nakejch 160 kw myslim...jo a jeste sem se chtel zeptat protoze kdyz nekomu reknu ze chci hyundai tak si kazdej rekne ze to je nekvalitni znacka...tak sem se chtel zeptat jestli s tim mas naky problemy nebo tak

Enthusiastic.driver 20.11.2008  22:00

« Re: informace

Jestli můžu jen obecně odpovědět, tak Hyundai je poslední dobou velmi spolehlivý a v tabulkách nahlíží hodně vysoko. Takže Coupé 2G by nemělo mít problém. Jinak Coupé s 2.7 pojede určitě líp než Cherokee a i vnímání rychlosti bude někde jinde.
      Výkon u atmosféry se honí strašně špatně. Svodama, odstiněným otevřeným sáním a ostrou vačkou získáš jen málo koníků navíc za desetitisícové investice. Chipy a podobné věci na atmosféře nefungují.

"-- skrytý --" 21.11.2008  13:22

« Re: informace

na to co rikaji na hyundai nema smysl skoro odpovidat,proste nekteri jsou proti jen proto ze je to u nas tradice je hanet :-) Ja ti muzu rict ze to auto je opravdu spolehlive zatim (85tis najeto). A s tim vykonem, jako bat se ze to nepojede to rozhodne nemusis proste to jen neni raketa ala z350 ale kazdej co sem ho vezl zatim rikal kurna to tlaci do sedacek a ze je to parada ;) Nejlepsi je vyzkouset ;)

"-- skrytý --" 20.11.2008  22:40

informace

aha tak to jo...no tak jesti ta hyundai pojede lip nez cherokee tak budu maximalne spokojenej :yes:

"-- skrytý --" 21.11.2008  13:26

« Re: informace

jinak o motoru 2.7 ma v obrazkach u sve recenze na cerne coupe je tam jen jedno mrkni tam je to spatne citelne ale motor si tam nemohli vynachvalit (porovnavali to tam s mercedesem 2x drazsim a to co se za onu cenu vyplati i kdyz cenovej rozdil je dvojnasobny).
      Urcite jsou lepsi sportaky pokud ale clovek nechce davat tolik pomer cena vykon design a vybava ho zajima a to je presne prisite na tohle coupe.

"-- skrytý --" 21.11.2008  16:12

informace

jj dobre dobre ...tak ted uz sem na 100% rozhodlej co chci ...rozhodoval sem se mezi:toyota celica t-sport,mitsubishi eclips a coupeckem ..ale pudu do coupecka...a jeste jedna otazka >:D kolik priblizne stoji ten kompresor? protoze ja asi pul hodky hledam na netu nakou stranku kde sou tyhle doplnky ale nic sem nenasel :-(

Enthusiastic.driver 22.11.2008  01:55

« Re: informace

Nevybereš špatně. Celica T-Sport je sportovnější a přesnější v zatáčkách, ale Hyundai je určitě lepší pro každodenní použití. 1.8 v Celice je do 6.000 ot. velmi vlažná, nad touto hranicí sice nastává peklo koncentrované do 1.800 ot., ale do 6.000 mě ten motor moc neuchvátil - spíš vůbec. Kdyby měl ten nástup aspoň o tisíc otáček níž, 6.000 už je strašně vysoko a pokud chceš jet, nezbývá ti nic jiného než kvedlat šaltrou. POkud jedeš permanentně pilu - je to bomba, ale v běžném provozu ti 2.7 V6 od Hyundaie vyhoví daleko víc, protože se bude krásně sbírat odspoda, což ti určitě Dede potvrdí :-) A navíc bude mít 100%ně daleko krásnější V6 zvuk.

"-- skrytý --" 22.11.2008  20:29

« Re: Re: informace

tato V6 zacina pervektnim tahel od 3500 otacek presne takze staci drzet otacky nad tohle hladinou pro rychlou jizdu pak radit na 6tis otacek (da se jit i na 7tis ale to uz je cervene pole ja to tak moc netocim). Zvuk je nadhernej , jeden kamos mi rikal vis co je na tom aute nejvic naprd ? to autoradio protoze kdyz ma motor takovej zvuj je uplne skoda poslouchat misto toho nejaky radio :-) Je to z casti pravda ale spis kdyz se clovek poradne projede ne nekde na pojizdeni ve meste:)

Enthusiastic.driver 22.11.2008  01:59

« Re: informace

A s tím kompresorem - není to jen o kompresoru. Vem si, že kompresor ti zvedne krouťák - co na to spojka s převodovkou ?? Hmm ?? Předstihy ve válcích, kompresní poměr.. Pokud nekoupíš kompletní (a ku*evsky drahý) kit, tak skoro stavíš nový motor. A to se nevyplatí ;)

"-- skrytý --" 22.11.2008  15:00

informace

ja bych jinak sel do celiky ale nelibi se mi ten interier kdyz ho srovnam s coupeckem tak je to uplne neco jinyho a koukal sem na celiku rok vyrobi 2001 za 350 tis. a coupecko sezenu r.v.2006 za ty prachy ...takze proto u me vyhralo to coupecko :-) ..a s tim kompresorem...se na nej teda vykaslu ;-)

"-- skrytý --" 22.11.2008  20:32

« Re: informace

to je prave ono kdyz to clovek porovna ma daleko min jety coupe , lepsi interier a min najeto. jen ten pomer spotreba vykon je horsi to si priznejme. ME osobne se libilo vic i designove a na to ze je to hyundai ja nehledel u par lidi to jeste roli hraje velkou jestli toyota nebo hyundai, ale zase kdyz ma za stejnou cenu najeto polovic tak je to pak otazka ;-)

"-- skrytý --" 22.11.2008  17:31

zdroje

Ak mate zaujem o upravy Tuscani/Tiburon, skuste stranky :
    www.seoulfulracing.com - to je absolutny macher :-) ma 450 konove coupe 2.0 s turbom..
    dalej:
    www.importshark.com
    www.sharkracing.com
    cena kompresora, zalezi od toho co je pre teba vela cca 80 - 120 000 , no okrem toho to chce este nejake dalsie drobnejsie upravy. Su tam ale aj kity ktore sa nahadzuju na komplet stock motor..

"-- skrytý --" 22.11.2008  20:25

« Re: zdroje

cao diky za linky , treba se budou hodit vice lidem co si to tu budoucist. Pro informaci veskere vylepseni co tam mam ted je z toho seofulracing.com (alias kdmstuff.com)

"-- skrytý --" 22.11.2008  21:58

« Re: Re: zdroje

neni za co. ja som mal na aute len origos emblemy tuscani. inak mam objednane sorento druheho decembra by som mal ist pre neho. tak uz obzeram co vylepsit... pracujem pre korejcov a jeden z nich mi vie zohnat veci priamo z koree... tam toho maju. u nas sa na korejske auta tazzko zhanaju veci.

"-- skrytý --" 22.11.2008  17:32

este nieco :)

zabudol som na Next Generation Motorsports

foto chester

chester 27.11.2008  21:04

????????????????????????????????????????…

Kamo, kde si zohnal tie svetla????
    Prosim, das mi link alebo kontakt na dodavatela...
    Pekne dlhu dobu to zhanam a vsetko je z Ameriky a z toho mam, tak trochu obavy...
    Dakujem vopred.

"-- skrytý --" 27.11.2008  21:23

« Re: ????????????????????????????????????????…

je to stranka z koree ale je treba ucet na paypak kde se zaregistruje kreditka. Pridelani tech krouzku je taky trochu prace cca 5 hodin. rozdelat svetla (trouba na 80 stupnu na 10 minut pak roztahnout rucne) namontovat krouzky nejcasteji prilepit a pak zase pridelat opet trouba a pritisknout a prinejlepsim jeste objet silikonem :-)

"-- skrytý --" 30.11.2008  18:35

informace

jo a jeste sem se chtel zeptat....jak je to s tim mistem vzadu ...koukal jsem na video a docela tam byl stisnenej...tak sem se chtel zeptat kdyz si nekoho vezl a sedel vzadu tak jestli si treba na to stezoval nebo jestli se tam da sedet v pohode...diky :yes:

"-- skrytý --" 02.12.2008  11:41

« Re: informace

vzadu se v pohode sedet neda :-) Vetsinou se o zadnich mluvi spis jako o nouzovem sezeni a tak na vylety nekam 200km s tim ze nekdo sedi vzadu to moc neni. Je to tak pro lidi s vyskou do 170cm ti to maj v pohode jinak moc ne protoze pak je malo mista na hlavu, pak spis tak jet ve trech. Pocitat ze v tou aute budou jezdit 4 opravdu moc nejde samozrejme ze na kratky vzdalenosti se to da ale na delsi pokud neni clovek malej tak by se tam skrivil jak paragraf vzadu :-) Nejlepsi se jit mrknout nekam do salonu a zkusit si tam sednout aby clovek vedel naroky kazdeho jsou jine. Moje rodina pritelkyne jsme vsichni mensiho vzrustu takze kdyz nekam takle jedem problem neni ale par kamosu kecy ma ze tam maj malo mista :)

"-- skrytý --" 02.12.2008  18:41

informace

jj jasny no :-) ja sem si to myslel ...tak je to sportovni auto no....a ses s tim porad jeste spokojenej nebo by jsi chtel uz radsi 4 dverak ?

"-- skrytý --" 03.12.2008  09:46

« Re: informace

jsem spokojenej a zatim bych rozhodne nemenil spis to vidim ze casem koupim pak druhe a coupe si stejne necham (ta cena bude uz tak nizko ze kdyz si to clovek posperkuje skoda prodavat pak uz :-) Pokud casto nejezdis ve 4rech a nebude ti vadit ze na dovcu proste pojedete s tim spis 2 tak je to v pohode. S kufrem az takovej problem neni vejde se tam na coupe relativne hodne a kdyz sklopis sedacky prevezes tam i vetsi veci.

"-- skrytý --" 02.12.2008  21:46

Zima atd.

Ahoj, prosim te velice uvazuju prave o H. Coupe a chtel jsem se zeptat jak se chova v zime. vysvetleni zde:[odkaz]
    A jinak jsou tyto auta spolehliva? Preci jen lidi H. moc nechváli.

"-- skrytý --" 03.12.2008  09:50

« Re: Zima atd.

ahoj ja sem bohuzel na snehu moc nejezdil , ale jezdil sem s kamosem na horach co mel coupe 1 gen a nezdalo se mi ze by to melo mit problem a to jeste mel dve gumy letni :-) To auto zase tak lehke neni oproti jinym mensin coupe ma naopak hmotnost vetsi 1440 Kg takze zrovna lehka vaha to neni jak tam nekdo pise na tom odkazu a o coupe sem cetl hodne i na ceskem coupe foru www.hyundaiclub.net muzes se optat i tam je nas tam s coupe vic ale opravdu sem neslysel ze by v zime mel byt problem. Dokonce kdyz sklopis zadni sedadlo vejdou se ti tam i lyze to mam ozkousene :-) Zalezi jake mel taky gumy ten co mel treba spatnou zkusenost vetsina nas tam dava Goodyear Ultragrip 7+ a vsichni maji zkusenosti na snehu velice dobre.

"-- skrytý --" 03.12.2008  09:54

« Re: Zima atd.

Ke spolehlivosti , H moc nechvali spise kuli minulosti v dnesni dobe si troufam rici ze auta od H jsou velice kvalitni tak od roku 2002. I na auta Santa Fe sem slysel hodne chvaly od lidi co ho maji. Ja mam najeto 85 tisic na coupe a zadny problem nebyl. Na klubu hyundai je nas par a nikdo tam zadny velky problem nehlasil nekteri maji najeto uz i prez 120tis a stale bez oprav. Krom sjetych gum, brzdove desticky a takove casti co se proste opotrebovavaji, o autu sem cetl hodne a z hlediska spolehlivosti je na tom opravdu vyborne. Pokud budes kupovat dej si jen pozor ze coupe dovazena muzou mit jinou vybavu nez puvodem ceska tyka se to 17" kol (v nemecku prodavali i na 16") , TCS, automaticke klimatizace (nekde je i manualni). Zdanlive se mohou zdat daleko levnejsi ale pak si clovek vsimne te jine vybavy.

"-- skrytý --" 03.12.2008  11:51

« Re: Zima atd.

ta cena toho na odkazu je supr mozna az moc prohlidl bych to poradne. Na tipcars je ted jedno cervene ale 2003 v plne vybave ale zase 2.7 to vypada fakt pekne, ale to co si nasel je asi bez autobazaru tak je mozne ze ma dobrou cenu kazdopadne to vzit aspon do servisu nebo technika at to omrkne jestli to nebylo tukle ;-) Jestli ma najeto kolik pise vse by melo vypada uplne nove sedadla pedaly neoslapane volant vsechno fungl jak nedotkle.

"-- skrytý --" 03.12.2008  13:35

Diky

Diky moc, jsou to velice uztecne rady. Jezdim s P 605. To je takovej tank se ctyrma kolama >:D a s tim jen tak neco nehne :-)
    Tak jsem se radeji zeptal. Uvazoval jsem i o Audi tt ale to je risk. Prodavaji bouracky, zniceny turbo atd. A taky pry litaji ze zatacky.

"-- skrytý --" 04.12.2008  08:25

« Re: Diky

Jo o TT se mluvi ze je delane jako bezny osobni auto jen sportovne vypada takze podvozek neni sportovne moc ladenej a tak ale to je co sem o TT tak nejak cetl a slysel a hlavne jestli se nepletu nema sezeni vzadu.

"-- skrytý --" 04.12.2008  17:33

tt

sezeni vzadu má ale horší nez H. je tam ještě méně místa :no:
    Kupování tt je hodne risk, jsou hodne oddelaný 8-s

Poustnik 05.12.2008  14:55

Díky tvé reakci

u s-mika jsem se dopracoval k tvému vozu a ejhle!!! Zajímavý kus!!! My si teď taky řekli, že chceme vozítko do 300 000, ale druhé do rodiny a nové....takže výběr je trochu skromnější, ba dalo by se říci diametrálně odlišný...ale vypadá pěkně, ani jsem netušil, že něco takového existuje, takže jsi mi rozšířil obzory. Ať ti jezdí!!! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 08.12.2008  12:25

« Re: Díky tvé reakci

Diky a tobe taky hodne najetych km v novem aute ;-)

"-- skrytý --" 11.12.2008  23:43

informace

prosimte kolik to na tom kupecku prida KW kdyz to dam nacipivat ?

"-- skrytý --" 12.12.2008  10:12

« Re: informace

tak to ti nepovim zatim nepremyslim o tom to cipnout vykon se mi zda byt dostatecny pokud clovek vylozene nezavodi :-) Kdyz s tim budes litat tak te stejne za nejakej cas nekde zmeri a je po litacce jak me :-) 2x prekrocis rychlost o 20 v obci nebo 30 mimo obec a si jasnej :-) ja mam zatim 1x v obci o vic jak 20 taze prez obce mam uz utlum :-)

"-- skrytý --" 14.12.2008  18:53

informace

aha ok....jj to verim no to je hned :-)

"-- skrytý --" 17.12.2008  23:26

informace

a co myslis ...v porovnani octavky rs 125kw a coupecka...myslis ze to jede nak na stejny urovni?

"-- skrytý --" 18.12.2008  16:41

« Re: informace

tam je hlavne rozdil v tom ze v oktavce se cejtis proste jak v kazdym jinym aute osobaku ten pocit z jizdy je jinej u coupe sportovnejsi lepsi zvuk motoru sediz nizko je to proste jiny stejne tak to jak to sedi na vozovce i to ze coupe jako sportovni ma tvrdsi podvozek. Jinak je Rs tusim rychlejsi jel sem v ni ale vedle sebe sme to nezkouseli ale papirove ma 0-100 rychleji mam takove tuseni ale jinak onicem oktavka proste jen silnejsi motor, tuctovy auto za kterym se nikdo neohledne ani, to pak zalezi na co koukas :-) ja chtel auto i na paradu priznavam :-)

"-- skrytý --" 31.12.2008  12:35

zrychlení

Ahoj, chválím pěkný auto. jenom by mě zajímalo jakými úpravami jsi dosáhl toho zrychlení 0-100 km/h ze sériových 8.2 na tvých 7.8? Dík za odpověď.

"-- skrytý --" 12.01.2009  08:42

« Re: zrychlení

to sem jen opsal z recenze kde namerili 7.8 i u zakladu ale je mozne ze to ma 8.2 ja s tim stejne moc nezavodim takze nad timhle udajem sem se az tak nepozastavoval

"-- skrytý --" 21.01.2010  14:18

Tuzing díly

Pokud by někdo z vás chtěl do tohodle krasavce turbo a další díly tak jedině zde [odkaz]