Volkswagen Golf (2003)

14.9.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Kcko". W Golf IV 1.9 TDI PD 96kw, limitovaná série Pacific. Černá metalíza. Poté co jsem před 2 týdny…

Volkswagen Golf (Kcko)

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:01

dotaz

nema nahodu 96kW verze cervene D i I??? :-|

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:17

« Re: dotaz

má... Chápu že jseš nadšenej z novýho auta ale i s tou spotřebou jsi to tročku přehnal. Pokud tam máš opravdu 96Kw verzi tak při průměrné rychlosti 130 je spotřeba tak kolem 5,5 a ne tak při 160...
      Jinak autíčko chválím a souhlasím s tím že se mimořádně povedlo...

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:21

« Re: Re: dotaz

Hlasim jen to co mi ukazoval palubni PC, dojel sem domu a prumerka byla 5,2 ( 160 sem jel vetsinu casu ), neco pak primo po Frankfurtu a Praze ( cili do 5 litru mi to ukazovalo po dalnici vzdy a neustale .. , kdyz nebudeme pocitat kopce a rozjedy ).

Jinak dik

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:25

« Re: Re: dotaz

Pak je ještě otázka jestli je správně nakalibrovanej PC protože pokud jedu 160 tak k udržení rychlosti na rovince PC pod 5,5 neukazuje, spíš kolem 6...

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:32

« Re: Re: Re: dotaz

No tot taky otazkou, ackoliv sem ujel uz 740km a porad tam mam k dispozici jeste 1/3 nadrze, tak by to i odpovidalo.

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:35

« Re: Re: Re: Re: dotaz

No nevím na kolik má nádrž golf ale to já už mám většinou dojezd do 100 km a rafičku skoro dole... Možná ti to prostě nežere >:D

"-- skrytý --" 14.09.2008  22:00

« Re: Re: Re: dotaz

pokud si jel 160 vetsinu casu, tak to neni prumerna rychlost. kdyz jedu v noci praha domu po D11 vetsinu casu po dalnici kolem 180 se 77kW octavii,tak tam je spotreba 6,8 a prumerna rychlost po tom co dojedu domu 90km/h... kdyz budu brat jen samotnou dalnici, tak mam porad prumer okolo 140km/h... je to jako se spotrebou, dolu to jde dobre, nahoru uz tezko (spotreba samozrejme opacny hodnoty) jinak to mas ale stejen za 10bodu, i kdyz spotrebe neverim.. PC ti to ukazat muze, ale to stejen vetsinou u VW promeruje o litr... zkouseno na octavii, passatu, fabii a vsechno na origo kolecha vubec v origo stavu.

"-- skrytý --" 14.09.2008  22:06

« Re: Re: Re: Re: dotaz

Tak v tomhle stebou nesouhlasím. Spotřebu ukazuje palubák u mé RS max o 0,1 - 0,2 - ověřoval jsem to i po dotankování a bylo to do těch 2 desetin...

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:16

Zvlastni

Ano, melo by mit, taky jsem se lehce divil, ale ted uz tam mam stribrne RJ ;-) . Kdyby to nebyla 96 tak by to tak nejelo, jezdi to pekelne. Serviska souhlasi , prohlizelo to nekolik lidi. Podraz v tom neni. Doufam >:D

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:20

« Re: Zvlastni

jako ze jede pekne ti verim pac mam hodne najezdenyho s timto motorem sice v passatu B6 a to je jeste kombajt!!!lita jak cert a to ma nejetych 250000km a hodne velkou dobu trpel na ruskych cestach jako musim uznat ze hodne veci v nem drnci a tak ale ten motor je proste na spickove urovni!!!ale to oznaceni nechapu

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:32

« Re: Re: Zvlastni

Taky ne, doufam, ze se najde nekdo lepe informovanejsi a objasni nam zahadu 8-s

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:36

« Re: Re: Re: Zvlastni

Záhada bude taková že to někdo odlepil a dal tam stříbrný nebo si z nás děláš ... >:D

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:40

« Re: Re: Re: Re: Zvlastni

proc by to nekdo delal???kdyz uz tak bych tam dal HTP cp mam doma!!!premyslim kam ten napis dat!!!a mas vubec v technicaku 96kW >:D

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:40

« Re: Re: Re: Re: Zvlastni

>:D no * si fakt nedelam, je to Pacific verze, jezdi to jak dabel, načipovany to neni, v technicaku je 96 kW

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

A pokud je tam 6kvalt tak bych to fakt neřešil.
              PS: to RJ se mi ale taky nelíbí, nechal bych to bez nápisu jenom se znakem... ;-)

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:50

Nalezeno na mobile.de, je to kombik a 96kW

Jinak si mi nasadil brouka do hlavy :-( , budu se muset nekde poradne poptat

PS. 6-kvalt to je

"-- skrytý --" 15.09.2008  13:24

« Re: Zvlastni

s tím déčkem a íčkem si hlavu nedělej! Passat sice měl červené déčko i íčko, ale od roku 2004 má v 96 kw už jen íčko v červené a to kvůli nástupu 2,0 TDI , které dostalo červené déčko i íčko! Jinak 6 kvalt taky nenaznačuje žádnej fake! Gratuluju super volba! :yes:

"-- skrytý --" 15.09.2008  13:43

« Re: Re: Zvlastni

To nebylo kvůli nástupu 2,0 TDI, ale proto, že se pánové u VW rozhodli, že to od května 2002 (v souvislosti s vypuštěním starých TDI 66 a 81 kW z nabídky Golfu; PD 115 PS vypadl z nabídky rok před tím) přeznačí... Do té doby platilo "Pumpe-Düse = červené DI", potom je červené I = 100 PS, červené DI 130 PS a všechno červené 150 PS.

"-- skrytý --" 15.09.2008  14:05

« Re: Re: Re: Zvlastni

A nebo to mohlo být také způsobeno lidským faktorem, jelikož se označení nalepují až v showroomu což je sice nepravděpodovné, ale možnost to je taky. Já když teď v červenci scháněl passata r.v. 2005 divil sem se tomu samému...vysvětleno mi to bylo právě tím 2,0 TDI. Myslím, že něco podobného bude i u golfu (1,9 tdi je 85kw 1,9 tdI je 96kw a 1,9 tDI je 110 kw) golf pokud já vím nikdy červená všechna písmena neměl - to má pouze Transporter resp. Multivan nebo Caravela.

"-- skrytý --" 15.09.2008  14:14

« Re: Re: Re: Zvlastni

A nebo to mohlo být také způsobeno lidským faktorem, jelikož se označení nalepují až v showroomu což je sice nepravděpodovné, ale možnost to je taky. Já když teď v červenci scháněl passata r.v. 2005 divil sem se tomu samému...vysvětleno mi to bylo právě tím 2,0 TDI. Myslím, že něco podobného bude i u golfu. Jak jsem teď zjistil od roku 2003 se do golfu montoval buď 74 kw (5kvalt) a nebo 96 kw(6 kvalt, ale to nic nemění na tom, že by měl mít červené déčko i íčko...jediné vysvětlení jeětě může být ve výbavě...ta totiž mohla nabíze 96 kw jako slabší verzi proti 110kw silnější verzi...nevim je to tak trochu zvláštní...

"-- skrytý --" 15.09.2008  14:30

« Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Jojo, 130ka by měla mít vždycky DI červené, ale ve fabrice to tam lepí bába, kerá mohla udělat chybu. Tys sháněl Passata, ale Passat není Golf... U Passata měl např. 1,9 TDI 74 kW po přeznačení všechna písmenka stříbrná...

U Golfa (jenom a pouze u Golfa) je to tak, jak jsem rozepsal v příspěvku výše.
                        Tedy:
                        Do modelového roku 2002 včetně - tdi 66 kW, tdI 81 kW, tDI = 74, 85 a 96 kW (tedy nelze podle písmenek rozlišit)
                        Od modelového roku 2003 včetně - tdI = 74 kW, tDI = 96 kW, TDI = 110 kW.

"-- skrytý --" 15.09.2008  15:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Jo tak to nejspíš někde soudruzi ze SRN udělali chybu >:D a nebo co bude nejpravděpodobnější, že německému zubnímu laborantovi nápis tDI sloupnul (nejspíše nějaký imigrant z východu aby si přilepšil) a pan zubní laborant sehnal nápis, ale bez červeného déčka...každopádně bych se nebál, že Kcko koupil jinou verzi. Auto vypadá, že se fakt vyvedlo tak mnoho štastně najetejch km. I když bejt tebou toho chipu bych se bál, z vlastní zkušenosti ho doporučuju pouze u novejch aut a to jen citlivým řidičů. Tohle auto je zajetý akdyž mu teď řekneš aby plán plnilo na 120% nebude se mu to líbit...

"-- skrytý --" 15.09.2008  15:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Taky můžeš občas narazit na golfa s SDI nebo 1,4 na zadních dveřích, kerej ti ovšem bez potíží ujede...

"-- skrytý --" 15.09.2008  17:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Kazdopadne diky, ale urcite bych byl velmi nerad abych zjistil ze to je precipovana 85tka :/

Ted sem dorazil z prace, takze se prevliknu jelikoz tam leje jak z konve a du si prekontrolovat stitek na motoru jak mi poradili na diskusi VW-CLUB

Napisu k cemu jsem dosel ... v technicaku ovsem mam 96kW.

"-- skrytý --" 15.09.2008  17:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Jestli na nálepce v servisní knížce a vzadu vlevo pod kobercem v kufru najdeš kód ASZ, tak máš skutečně "nativních" 96 kW. Přečipovanou 85ku bys poznal podle písmen AUY nebo AJM.

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

jak rikas ale treba ty 85ky mely taky myslim 6kvalt ne?

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

jj i 85 a ještě 110 ale těch už moc není. 85ka se dělala tuším 99 - 01...

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Existuje nejaky zpusob jak 100% zjistit ze je to to , co to ma byt?

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

neres co to je hlavne ze to jede dobre a taky to houby zere

"-- skrytý --" 14.09.2008  22:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Podle kódu motoru by to mělo jít, napiš klukům z vw-clubu (www.vw-club.cz)

"-- skrytý --" 14.09.2008  22:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

Dobroš díky

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  21:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

ted sem se dival jeste na sauto.cz taky sem tam nasel jednoho golfa co mel to same oznaceni jak ty a taky tam bylo psane 96kW ale dalsi cemu nerozumim je jeste kryt motoru protoze i tam to bylo barevne rozlisene :-| je to cele jakesi zapeklite

"-- skrytý --" 14.09.2008  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

No hledam na mobile.de abych nasel aspon jednoho podobnyho fesaka a nemel nocni mury :-|

Ronnyp (RSKa) 14.09.2008  22:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvlastni

sem ti dal ale brouka do hlavy co??

foto Deutscher

Deutscher 14.09.2008  21:45

jjj

super krasa bomba, agregat vyborny, krasne zadne svetla (tie oranzove pasiky velmi uberali Golfom), elektrony, farba a radio fantazia ... 10 bodov :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:50

« Re: jjj

Diky ;-)

foto brizak

brizak 14.09.2008  23:24

Označení TDI

Ale pánové "červený písmenka" byly a zůstávají na pátých dveřích.Vy se tu evidentně bavíte o krytu motoru.Tam se to přestalo značit tuším od roku 2002-2003 ;-) Osobně mám třeba PD 74kW,r.v. 2004,na pátých dveřích mám červené I,ale na krytu motoru už je to taky jen stříbrné :-)
    Jinak pokud jsi fanda do vw,tak tě milerádi uvítáme na www.vw-club.cz ;-)

"-- skrytý --" 15.09.2008  12:43

« Re: Označení TDI

no bavime se o tu o pismenkach na zadi ( 5. dvere ) , ktere by skutecne mela mit cervene DI. Rychle pospicham po praci domu do garaze, a zkontroluji si stitek na motoru dle rady na VW foru.

Asi by me slehlo pri zjisteni ze jsem koupil jiny motor i kdyby byl nacipovany na tech 96kW. :-(

"-- skrytý --" 15.09.2008  08:08

videa

pls mozes dat tie odkazy kde otvoria fabiu na 16s.......dik

foto Lubosss1

Lubosss1 15.09.2008  17:42

kw

otvor zadny kufor, pri rezerve by si mal mat stitok, kde mas uvedene kw, takisto ten isty stitok mas nalepeny v servisnej knihe. este jedna moznost, navstivit autorizovany servis, kde ti na zaklade vin cisla zistia presnu historiu vozidla.

"-- skrytý --" 15.09.2008  18:27

jj

Ahoj, musím ti pochválit autíčko už jen z toho důvodu:"motoru...." :-! PS: Já mám taky červené DI

"-- skrytý --" 15.09.2008  19:02

Je to 96KW!

Hlasim, ze prilepeny stitek u rezervy nesl oznaceni ASZ ! V TP mam take 96kW! Tak snad cajk ;-)

"-- skrytý --" 02.12.2008  12:51

Fešák

Auto máš fakt parádní, závidím šíbr,ESP a ten výkon ;-) Jinak jesi můžu kecat tak když mně očesali z golfa zadní popisky tak sem je kupoval v Auto Jarov Praha - nápis golf asi 700, TDI 600... Jinak auto recenze i fotky za 10. čus

"-- skrytý --" 03.12.2008  12:14

« Re: Fešák

Dik :).

Ja sem napisy seskrabal, nepotrebuju aby nekdo vedel co tam mam za motor :). Vykon ujde ale uz bych zas radsi silnejsi >:D ( uvidime co cip na jare ).

Maj sa

"-- skrytý --" 12.12.2008  15:42

Tak za 4,4 se mi to ještě nepodařilo... ale neboj, já tě zase něcim naseru :D...

Jinak golfik krásnej, už tam vidim ty nový světla a křidýlko :-) jako by to tam už bylo :ú)

"-- skrytý --" 15.12.2008  10:57

« Re: Spotřeba

>:D Mel sem tam v lete i 4,2
      Ale to ze menaseres, toho se teda nebojim, nasiras me kazdej den >:D

"-- skrytý --" 17.12.2008  22:28

Aktualizace

kcko chtelo by to trosku zaktualnit. Zkusenosti se servisem a opravama uz snad mas ne? >:D

"-- skrytý --" 19.12.2008  01:04

« Re: Aktualizace

tahni spat >:D

"-- skrytý --" 06.02.2009  11:35

helly...

....tomu moooc prospely! slusi :yes:

"-- skrytý --" 08.02.2009  11:12

« Re: helly...

Dik, designove vypadaj pekne, ale extra nesvitej, nu coz na to se tady nehraje >:D

Matt26 09.02.2009  17:33

Kde bývaš ?

Pýtam sa, lebo mám pocit že som ťa dnes videl asi 10km pred Popradom - smer SNV. Tie svetlá máš urobené krásne... :yes: Nedajú sa prehliadnuť. 3x10 pochopiteľne. Nech slúži ;-)
    P.S.: Tá fotka psa je super >:D

"-- skrytý --" 09.02.2009  23:31

« Re: Kde bývaš ?

Ahoj, diky za pochvalu >:D Jinak to jsem nebyl urcite ja, bydlim v Praze a na Slovensku sem zatim jeste nebyl :yes: , ale trebas se nekdy potkame ;-)

Matt26 10.02.2009  01:03

« Kde bývaš ?

Aha >:D >:D , tak to si teda vážne nemohol byť ty. Tie svetlá ma zmiatli, mal podobnú úpravu. Inak v tej čiernej, s angel eyes vyzerá fakt fešne. :yes: Môžeš mrknúť aj na môjho drobčeka ... ;-)

"-- skrytý --" 10.02.2009  13:20

« Re: Kde bývaš ?

:-) Juknu vecer, jsem v praci, ale asi ti nedam za auto 10. Chce to nejakou upravicku :-) Az budou folie tak ji dostanes :yes: >:-[]

Matt26 16.02.2009  20:10

Krídlo

Tak, no ktoré si nakoniec vybral? :-) To druhé, že? Vyzerá celkom dobre. Ale ta maska, no, neviem, mne osobne sa to lepšie páčilo zo znakom. Teraz tomu niečo chýba. Kukni ku mne do diskusie, mám tam dole pri tom, kde si sa ma pýtal ktoré je lepšie aj ja odkaz na zopár krídelok. :yes: A tiež si neviem vybrať >:D . Mrkni mi na to ;-) . Inak, mohol by si mi tam šupnúť 10nku, ja sľubujem , že hneď ako bude teplo, tak ten spojlerik namontujem >:-[]

"-- skrytý --" 16.02.2009  20:33

« Re: Krídlo

No to druhe jsem mel uz v garazi nalakovane a nechtelo se mi utracet za jine. Ono krom toho maleho uz jsou pak same velke hruzy ( takove ty zavodni ..), nakonec nevypada to tak zle. Ta maska se mi libi vic no :-) je to vec osobniho vkusu, na jare jeste necham zavarit zadek a supnem tam luxusni 17tky koleska [odkaz]

Kridlo si vyber sam, musi se hlavne Tobe libit. 10tku Ti teda davam, ale jestli nebude kridlo, tak dostanes 1cku! >:D

Matt26 16.02.2009  20:50

« Re: Re: Krídlo

Taj jo, no, díky. Inak z tými diskami pozor, vopred ťa varujem >:D ,aby si nebol zaskočený. Vybral si si veľmi pekné, to sa musí nechať(nechcel by som vidieť tú cenovku, lebo by ma asi vystrelo) >:-[] , ale bacha na TLMIČE !!! Autíčko má už nejaký tan rok a aj kilometre a ak tam drbneš 17" tky tak po jednom lete môžeš meniť celé čapy riadenia aj s tlmičmi.
        Dôležitý je profil. Ja mám 205/50 R17 - letné pochopiteľne, zimné su 16"tky. Ak si tam dáš bežný 17-tkový profil 215/45 nedajbože 225/40, tak tvoja zadnica cíti každú dieru. >:D
        Vidím, že ideš cestou úprav, veľmi pekných decentných, nič okázalé, to krídlo ti tam pasuje, mne sa tiež nepáčia tie veľké "závodné" , ale myslím že je dôležitý aj komfort. A chceš nízkoprofilovky?

"-- skrytý --" 16.02.2009  21:36

« Re: Re: Re: Krídlo

Jezdil jsem pul leta na 16tkach a nejak to neni ono ( komfortne ano, ale designove ne :))

Mam v garazi temer nove 17tky 215/50 R17 a muj golfik ma skutecne dobry podvozek. Pocitam s tim ze to bude o neco tvrdi ael chci hezci kolesa. Nizkoprofilovky to jinak jsou. Uvidime, kdyz to bude stat za * vratim zas na 16tky ale myslim ze ta krasa za to stoji :yes: :-)
          Jinak jsem velmi opatrny ridic, kanalum a vymolum se vyhejbam jako by to byla kyselina, az si ridici jedouci za mnou musi myslet ze jsem blazen >:D

Matt26 16.02.2009  22:38

« Re: Re: Re: Re: Krídlo

vyhýbanie sa výmoľom je myslím najstarší slovenský šport vôbec >:D . To len cudzinci keď prídu sa divia čo to na tej ceste robíme, kým do nejakého sami neje..bnú >:-[] .
            K tomu rozmeru, ten máš dobrý, no len ten profil ;-\ . Ja osobne by som na "SLOVENSKU" nízkoprofilovky rozhodne neobul. A je pravda že golfy majú dobrý podvozok, ale to neznamená že ho zlým obutím nemôžeš rozhrkať. A ešte ma napadlo: Mysli na to že tie 17-tky musíš mať zapísané v techničáku (ale to asi vieš), * kamoša zpokutovali už aj za to ( obul na vectru 18" tky >:D ).
            [odkaz] - tu je pekne vidno disk, nie je to nízkoprofilovka, ale musíš uznať že vyzerá aj tak dobre. ;-)

"-- skrytý --" 17.02.2009  10:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Krídlo

17tky muzu normalne na golfa mit, standard je 16 ... takze bezproblemu. Vypada to dobre, ale ja proste si ty nizkoprofilovky chci jednou vyzkouset, kdyz to nebude dobry tak dalsi sezonu to dam pryc.

18tky bych si urcite nedal zas blazen nejsem. Mej se :-) :yes: Kdybysme se nekdy potkali, zablikej

foto vartin

vartin 17.02.2009  13:30

zvláštní - pocení světel

Zdarek, koukám, že máš trochu zapocený přední světla. Taky mám světla Angel Eyes. Minulý rok se to oběvilo. Byly 3 měsíce starý a tenhle rok se to oběvilo znovu. V únoru a v březnu jsou zapocený. Zvláštní tato věc, že by byla tak velká vlhkost?

"-- skrytý --" 17.02.2009  14:48

« Re: zvláštní - pocení světel

Ahoj, no poti se trochu mi leve svetlo, prave defakto vubec. Az bude na Jare teplo, tak pres noc mam vyndat takovou krytku a ono se to vypari a bude to v pohode. (To mi poradil jeden znamej / automechanik )

foto vartin

vartin 18.02.2009  22:33

« Re: Re: zvláštní - pocení světel

Myslim že není třeba krytka vyndavat.
        S oteplením se mi to minulý rok ze světel odpařilo samo. ;-)

foto rasto111

rasto111 01.03.2009  14:28

Ahoj, mas velmi pekne auto aj psika. Zhodou okolnosti aj ja mam Golfa IV 1,9 tdi 2001 - 81 kW a aj dobermana. 6 mesacneho psika Astora. Ohladom toho, ze Ti neukazuje dojazd, da sa to urobit. Ani mne moj palubny neukazoval dojazd a jeden znamy mi to nejak poladil a za par sekund mi to uz fungovalo. Prajem vela stastnych km.

"-- skrytý --" 02.03.2009  09:38

« Re: Ahoj

Cau cau, o tom dojezdu vim, staci to napichnout na VAG a zmenit ciselnou hodnotu jednoho radku. Ja momentalne resim ted upravy na aute ( jine kridlo, zavareni kapoty a 5. dveri, nakup novych 17tek, čip motoru), ale ten dojezd si tam necham dohrat :). Jestli mas link na tvyho golfika = recenze davaj, mrknu se a ohodnotim.

Tobe taky hodne stastnych km. :yes: :-!

foto rasto111

rasto111 02.03.2009  10:35

« Re: Ahoj

No zatial som o nom nepisal ale je tu dost malo Golfov, tak porozmyslam co by som napisal a neskor sa aj do toho pustim. A odfotim aj mojeho strazcu aut :-) Ta Tvoja fenka vyzera byt tiez este stena. My sme mali predtym dobermana 11 rokov ale zomrel nam, tak sme si hned na druhy den kupili znovu psika. Pekny den Ti prajem...

"-- skrytý --" 02.03.2009  10:49

« Re: Re: Ahoj

Urcite pak napis, na kazdyho golfika zde na serveru MACZ se milerad podivam. Te dobrmance jsou tusim 4 roky, a nase neni, jen nam hlida auto, tak ji obcas prinesu nakou tu laskominu.
          Ja osobne mam tyhle mazliky [odkaz]

Poustnik 06.03.2009  22:33

Hmmmm...tak máš opravdu takového pohřebáčka černočerného,

proti gustu žádný dišputát. Dobré, jak v diskuzi řešíte, co to vlastně je.....Ale vůbec nikde nepíšeš o tom škrábanci na pravém předním blatníku. Kampak jsi strkal čumák??? Tak ať ti jezdí a nezlobí!!! Ta spotřeba zdá se býti až neuvěřitelná...... ;-) Hoj!

"-- skrytý --" 07.03.2009  10:19

« Re: Hmmmm...tak máš opravdu takového pohřebáčka černočerného,

Ahoj, to reseni bylo zajimave. Nejsem odbornik na automobily, nestydim se za to, nechal jsem si poradit od zkusenejsich. Na ktere fotce vidis skrabanec na pravem blatniku? Mam drobny skrabanec na zadnim narazniku od nejakeho dobraka na parkovisti. Na toto auto si davam az moc velky pozor, ale vola, co neumi parkovat, nebo zenskou co zaparkuje pul metru od tebe a otevre dvere jako by me chtela zabit, potkas vsude.

Ta spotreba byla z jizdy z nemecka pri dodrzovani limitu ( obcas tedy ), ale nemcourci maji trosku jine silnice a previsy nez napr nase D1. Bylo leto, zadny vitr, letni gumy ... proste si to takhle bralo.

Ted pres zimu po Praze mam dlouhodobou 6,5L. Ale jinak auto proste zere malo a jezdi dobre, proto jsem si nakonec TDI kupoval.

Ty reci o pohrebackovi cernem jsou mozna zbytecne ne?

Hoj!

Brandon Walsh 12.03.2009  13:35

kola

vybral si nanho nadherne kolesa ;-) :yes: tesim sa na fotky

Mishak (RSKa) 12.03.2009  14:38

« Re: kola

také se přidávám k pochválení a jsem taktéž zvědav na fotky ;-) já už jsem nazul tak přidám fotky během týdne :-)

"-- skrytý --" 13.03.2009  09:10

Diky moc :), pak hod link , rad se podivam

"-- skrytý --" 13.03.2009  09:10

« Re: kola

Oj diky ;-) ale na prezuti to vidim az zacatkem dubna :-( To pocasi je furt na pikacu

Huben 13.03.2009  11:51

krasavec..

barva, motor vse.. snad si ho pristi leto taky budu moct poridit :-) at sluzi :-)

"-- skrytý --" 14.03.2009  11:41

« Re: krasavec..

Ahoj, diky za pochvalu, potesi! ;-)
      Clio uz nebavi? Jezdi dobre ne? :-)

Huben 14.03.2009  18:45

« Re: krasavec..

tak jo bavi.. na vyblbnuti super :-) skoro komu chcu,tak ujedu. ale spotřeba je svina >:D jezdí se porad vic a vic a to se pozna. :-) ještě se rok vyblbnu a půjde do světa :-)

"-- skrytý --" 15.03.2009  15:06

« Re: Re: krasavec..

Jasne, tomu blbnuti verim a tu spotrebu chapu >:D, kvuli tomu jsem se zbavil svyho predchoziho benzinka, taky GIV a koupil jsem si TDI, ktery jede velmi slusne a spotrebou se vejdu vzdy do 7L i kdyz jedu jak ho**do.

Nekdy bysme mohli dat zavod (teda az pujdu na čip, ted bych asi sanci nemel) ;-)

Huben 15.03.2009  15:14

« Re: krasavec..

Tak ja kdyz jedu,jak ho*ado,tak to mam za 15 >:D s tim zavodem klidne. Jen tak pro predstavu. Kamos ma a4 2,5tdi quattro 180ps a na sprint jsme na stejno do tech 120km/h,ale davali jsme to za mokra,takze ja nez jsem se vyskrabal >:D

"-- skrytý --" 15.03.2009  18:33

« Re: Re: krasavec..

Hehe , no ale vem si zas, ze A4 je mensi korab, ty to mas mrnavy a lehky. Ja se chystam na cip kolem 160 PS, tak bych Ti snad mohl kontrovat ;-)

A co planujes teda za dalsi vozitko?

Huben 15.03.2009  18:59

« Re: krasavec..

jo to jo,ale zas quattro udela sve na rozjezdu a ten sestivalec proste tahne do omezovace, coz se rict o 1,9 neda :-| . toz bud to co mas ty nebo A3 s tvojim motorem a v quattru. Kamoš má fabii RS ciplou a paráda,takže val tam ten čip horem dolem :-)

"-- skrytý --" 15.03.2009  19:09

« Re: Re: krasavec..

>:D no ted sem platil ty kola, odkok motoru, ted zavarovani zadku a predku, pritelkyne obcas taky chce neco na sebe, neni to lehky kamo >:D

Huben 15.03.2009  20:54

« Re: krasavec..

jo tak to verim >:D s babama to je nekdy tezke >:D

Ronnyp (RSKa) 21.03.2009  13:55

krasa

sefe musim ti rict ze je fakt krasa se na toho tvojeho golfa divat je videt ze ho mas fakt rad a podle toho se k nemu chovas a moc se mi libi ty tvoje upravy no proste neni to zadne k.rveni auta :yes: a to hodne ocenuju!tak at slouzi jak ma :-!

"-- skrytý --" 21.03.2009  14:23

« Re: krasa

Sefe ;), diky za pochvalu, to urcite potesi (kor od cloveka, ktery tomu rozumi) a zvedne mi to naladu ( sem nas... po tom co sem si vcera to auto vyzvedl a nebylo upravene podle predstav). Auto mam moc rad, GIV je proste numero uno pro me. Snazim se ho udelat tak nejak pekne, do "cerna", bez zbytecnych vystrelku, masivnich spojleru atd.

Jeste to bude pokracovat. Zatim se mej ;-)

Ronnyp (RSKa) 21.03.2009  17:54

« Re: krasa

nemas zac proste ocenuju to co se mi libi ;-) a co jeste chystas ???jinac s tebou souhlasim IV jsou pekne ale z V se da udelat taky pekne auto

"-- skrytý --" 21.03.2009  19:43

Co se Ti libi? ;-) No mam v planu takovy kosmeticky veci:

- zadni Aero sterac
          - napis SDI ( na magnet, na blbnuti )
          - chip motoru na cca 160-165 PS
          - zadni kridlo replika R32 (to uz se lakuje)
          - koketuju s myslenkou o R32 narazniku
          - Ledky do interieru ( na SPZ se fakt osvedcily)
          a pak covece uz ani nevim ;-))

V golf leda tak GTI. Jinak je to otresny auto, nevim no, proste V se mi moc nelibi.

Ronnyp (RSKa) 21.03.2009  20:08

« Re: krasa

no tak plany mas docela pekne!ledky sou pekne na osvetleni interieru mam je v jette prijde mi to auto s nema jako kdyby bylo o nekolik roku mladsi nechapu proc to tam nedavaji hned do auta prece je to takova malickost!no gti je kapitola jina a co mam moznost jet tak DSG s padlama je fakt super svezeni!jinac R32 naraznik clovece mels uz rovnou koupit R32 nez do toho cpat tolik chechtaku >:D

"-- skrytý --" 21.03.2009  20:44

« Re: Re: krasa

Neblbni ;-), na aute z R32 nemam zhola nic, krom ty repliky kridla, kterou ted lakyrnik lakuje znova, pac to pos***** ( kdybych si nekoupil to prvni kridlo, co by melo bejt tady na nejake fotce, tak sem mel i na origo :-) , ale uz se mi nechtelo utracet). A naraznik z R32 je proste nejhezci. Vsechny ty Mattig, Rieger a jine znacky , ty delaj strasny hnusy.

Urcite se vyhnu nejakemu silenemu snizovani, prahum atp. protoze to auto mam na kazdodenni jezdeni a ne na tuning srazy a vim co je tady v Praze za silnice :-(

Kdybys mel napad cim auto vylepsit, sem s nim, penize budou a my nebudem

:yes: >:D

Ronnyp (RSKa) 21.03.2009  20:50

« Re: Re: Re: krasa

tos co ja ti do toho budu kecat!je to tvoje vec ale kdyz uz to chces vedet tak ja sem treba clovek ktery si rad poslechne hudbu trosku hlasitejc a hlavne kvalitneji jinac bych auto nicim nehuntoval mam rad takovy ten decentni tuning

"-- skrytý --" 23.03.2009  09:04

« Re: Re: Re: Re: krasa

Nemyslel jsem to tak , jako ze mi do toho budes kecat, ale treba nejaky napad bys mi mohl vnuknout.

Co se tyka hudby, taky si rad poslechnu, ale obcas vozim svoje hafany na zadnim sedadle a nebudu je trapit nejakou silenou aparaturou.

Decentni tuning mam rad tez, takze zbytecne vystrelky nebudou, spis uz jen detaily.

Ronnyp (RSKa) 27.03.2009  12:52

« Re: krasa

no tak to chapu psi maji hodne citlivy sluch!a co budou ty dalsi detaily???

"-- skrytý --" 27.03.2009  20:25

« Re: Re: krasa

Ledky do interieru, vazne premyslim o tom R32 narazniku, ten CIP motoru ( ale to neni detail, to je dosti podstatna vec >:D , na to se chystam behem dubna ) no a pak hele vazne nevim ;]]. Nechci auto pak preplacavat. Ono az nasadim kola, tak bude vypadat o 50% lip.

Ronnyp (RSKa) 28.03.2009  22:57

« Re: Re: Re: krasa

to jo ty kola delaj proste auto!!!sem zvedavej jak budou golfikovi sluset :-!

"-- skrytý --" 30.03.2009  12:56

Druhy vikend v dubnu :-) prezouvam a hned dalsi vikend jedu na čip ;-) :yes:

Ronnyp (RSKa) 30.03.2009  23:13

« Re: Re: Re: Re: krasa

tos to jo a pak to chce nejake pekne fotecky sefe ;-)

"-- skrytý --" 31.03.2009  11:53

« Re: Re: Re: Re: Re: krasa

Tak zmena prezouvam uz za tyden >:D ( odskocim si o vikendu na moravu a hned v Nedeli po prijezdu max v pondeli prezuju :-)

Fotky budou, auto poradne umeju a fotek bude ;)

Mishak (RSKa) 03.04.2009  09:44

Kolesa

Nedivím se že jsi to nevydržel ;-) venku je krásně ,mít kola v garáži a přemýšlet jestli to tam dát nebo ne..vždycky jak uvidíš to sluníčko si řekneš...ale jo já už je tam dám >:D neni to možné vydržet ;-) letos jsem to taky zažil ale já nazul už v unoru nebo kdy >:D a jinak ty kola mu opravdu sluší je fakt pěknej :yes: :yes:

Ronnyp (RSKa) 03.04.2009  09:47

« Re: Kolesa

musim se pridat k mishakovi fakt parada !nemam slov!je to proste krasavec :-! :yes:

Mishak (RSKa) 03.04.2009  09:50

« Re: Re: Kolesa

chcelo by to společné fota generací ale nemám jak přijed.Bez řidičského oprávnění se dá jezdit ale s velkou kopu prachu v kapse a tu jaksi nemám >:D

Ronnyp (RSKa) 03.04.2009  09:53

« Re: Re: Re: Kolesa

te tam zavezu >:D

Mishak (RSKa) 03.04.2009  10:03

« Re: Re: Re: Re: Kolesa

čoveče v klidu nějaký ten rok mě snad nezabije >:D za rok budu mít na kontě vyčistěnou a krásně naleštěnou 0 tak to bude lepší a auta budou ještě více vyšperkované tak se bude fotit lépe >:D jinak když někam potřebuju jak třeba do práce tak to jistí MHD ale tam si golfa neveznu pod pažu >:D >:D

"-- skrytý --" 03.04.2009  10:36

Kolesa

No diky kluci, pochvala potesi, ted uz poresim "jen" motorizaci :-) a k tem fotkam, nemam problem, nalestete kary, a vyfotime, dame kafe, pokecame, vemu kolegu s tim samym co mam ja v modre metle a udelame naky luxus fotky >:D

Mishak (RSKa) 03.04.2009  10:38

dolecím s MHD a možem nafotit Karosu >:D >:D

"-- skrytý --" 03.04.2009  10:47

>:D :yes:

Matt26 03.04.2009  11:11

« Re: Re: Re: Kolesa

noo, tak za takými sa ti veľa ľudí otočí ;-) Sú fakt krásne... A holt, že si si vyhrnul rukávy a prezul si celé auto sám. Ja by som na to nemal nervi >:D

"-- skrytý --" 03.04.2009  12:22

« Re: Re: Re: Re: Kolesa

Ja fotil, tata prezouval, ja sem lempl, asi bych to zvladl taky ale za 3x casu a jeste by to nebylo poradne. Ja zas tatovi pomaham s jinejma vecma :-!

Ronnyp (RSKa) 03.04.2009  11:59

« Re: Kolesa

mishak: ty si budes delat srandu jako z filetky jo???tak to neee panacku

matt26:chlape ja to delam vzdycky doma sam a to treba obe auta.kdyz se na to vrhnu tak do hodky sou obe nachystane ;-) nic na tom prece neni

Ronnyp (RSKa) 03.04.2009  11:59

« Re: Kolesa

tak muzem se nekdy domluvit ale mishak ted vic nez rok nemuze :-!

Matt26 03.04.2009  12:02

« Re: Re: Kolesa

A jak ich povedzme vycentruješ. V pneuservise sa mi s tým teraz pri prezúvaní babral 20 min. Dobre, on ich má teraz fungl nové aj s gumami ale na ďalšiu sezónu ich už bude treba trošku vyrovnať. ;-)

Ronnyp (RSKa) 03.04.2009  12:11

« Re: Kolesa

tak jasny ze vyvazeni si doma na koleni neudelam ;-)

Mishak (RSKa) 03.04.2009  12:16

« Re: Re: Kolesa

Když si koupíš nové kola aj gumy tak je vždycky musíš dát do pneuservisu vavážit ;-) vždycky ... já je tam vždy jen zavezu po sezoně at je vyvážija popřípadě přezují a na jaro je mám dá se říct nachystané a pak už jen přehodím a jezdím ;-) nemusím se na nikoho spoléhat a čekat až bude mít čas...prostě když mám na to náladu a je pěně a chce se mi tak si to udělám sám...
                Ronnyp: z filetky sa sranda přece nedá dělat >:D

"-- skrytý --" 06.04.2009  23:02

woow

Nádhera... Přesně můj vkus víc bych už s Golfíkem nedělal :-) Nádhrný kousek ;-)

"-- skrytý --" 07.04.2009  08:26

« Re: woow

Dekuju moc :). Uvidime mozna jeste naraznik R32 ;], ale to az budu mit zbytecny penize, pac ted jeste čip a mozna novy turbo a to sou palky .. a pak uz je skoro leto a dovoleeeena.

Matt26 08.04.2009  19:13

K&N

Čaves, tak vidím že tuníš vo veľkom >:D . Chcem sa informovať, ako veľmi ten filter motoru pomohol, prvé dojmy a tak...
    A čo cena, inštalácia a kde si to kúpil? >:D >:D Veľa otázok naraz, tak sa snaž ;-) >:-[]

"-- skrytý --" 08.04.2009  19:32

« Re: K&N

Nazdáár. No ten filtr, staci kdyz se podivas na obycejny a na filtr od KN a hned vidis ten rozdil. Pri jizde to bylo o neco znat, mozna lepsi zvuk a lepsi tah ( ale ja si nechal zaslepit i EGR a procistit sani turba, tak to bylo mozna tim).

Objednal jsem se k jednomu cloveku z VW klubu, instalace trvala tak 20-30 min? Cena cca 2500 CZK.

Byla to spis takova pruprava pred dnesnim cipem. ;-)

Brandon Walsh 08.04.2009  19:34

« Re: Re: K&N

ja som objednal filter Green tak uvidime co to bude K&N ma uz skoro kazdy chcel som nieco ine >:D >:D >:D :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2009  19:49

« Re: Re: Re: K&N

Inu proc ne. Mne byl doporucen KN filtr, tak sem si ho koupil. Dej pak vedet jaka je zmena.

Matt26 08.04.2009  20:26

« Re: Re: Re: Re: K&N

Zaslepiť EGR? To e što? >:D Ja mám turbo v pohode, nedávno bola 1. serviska a všetko OK. A filtre sú tiež nové, aj keď nie K&Nka. Ale mať tak 10 litrov na čip, tak ho už mám tiež. ;-\ A samotnú výmenu filtra by si ale zvládol aj sám, nie?

"-- skrytý --" 08.04.2009  21:20

« Re: Re: Re: Re: Re: K&N

No jak bych to vysvetlil, extra tomu nerozumim ale
              jde o to že motor bude nasávat pouze čistý vzduch z filtru a né již jednou spálený....

Neco k tematu tady:

a odborne zde

Jinak ja sem rad ze natankuju naftu a doleju olej a vodu do ostrikovacu

;-\ >:D

Matt26 08.04.2009  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: K&N

aha, nó to som netušil že je na to normálne sada. Prečo sa to vôbec rovno také nevyrába? Nie je to len nejaká --- na ťahanie prachov z ľudí? Však inžinieri v PSA vedia robiť motory. A ďalší mechanický zásah do motora, no neviem. Ja vôbec už teraz váham nad tým chipom, čo to motoru viac neublíži ako pomôže. Predsa je to ten istý objem aj turbo a ždímat z toho ešte o 20kw a 80Nm viac. No neviem. Potreboval by som nejakého experta. čo sa fakt vyzná do motorov na poradenie..

"-- skrytý --" 08.04.2009  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: K&N

Soudruzi to tam davaj kvuli emisim :). Jestli mas emise 20% nebo 22% je snad jedno ne? Poznat to nejde a tenhle zasah je na pul hodiny a pomuze to motoru = turbu = vykonu = a celkove proste autu, tak proc to neudelat :-)

Bal jsem se taky, ale neni ceho. Byl jsem u toho, byl to rychly zasah a jde to znat. Musel bys videt ty sracky v sani u turba ktery tam byly :-( a ted to bude o dost lepsi.

A cipu jsem se taky bal, ale po dnesku sem fakt rad, ze jsem jel :-). Musis jit k nekomu kdo tomu rozumi a ne k nakymu lajdakovi co si stahl soft a dela to za par kacek, ze Ti nahraje program a cau.

Ja mel diagnostiku pred i po, testy turba .. slape to no :-)

Matt26 08.04.2009  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: K&N

Diagnostika - myslíš tým test na brzde? To ma vždycky zaujímalo ako to prebieha. To ti tam postavia auto a na každom prevodovom stupni vytočíš motor čo to dá a oni z toho potom spravia krivku, nie? A koľko si tomu vlastne dal? Uprav si výkonovú tabuľku v profile auta ;-)

"-- skrytý --" 08.04.2009  22:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: K&N

Ne to ne. Diagnostikou myslim to ze to napichne na pc ( VAG) a projedes to s nim a kouka na otacky, jak pracuje turbo atd a to samy po cipovani, pak jeste na kourivost, co dela spojka.

Na brzdu jdu pristi tyden (vikend) tak pak hodim ukazku z grafu. Vykon je nekde kolem 160PS, presne nevim.

Brandon Walsh 08.04.2009  20:30

« Re: Re: Re: Re: K&N

no montovane to bude az dakedy buduci tyzden kym to dorazi od vas z ciech daco to potrva >:D neslubujem si nejaku zmenu od toho len pre svoj dobry pocit ze je novy vzduchovy filter >:D

"-- skrytý --" 08.04.2009  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: K&N

Taky nak tak u mne , proste vim ze sem tomu dal neco lepsiho a hreje me to u srdce :yes:

Mishak (RSKa) 09.04.2009  21:21

« Re: Re: Re: K&N

zdravíčko vidím že se tady řešija vzduhové filtry a do téhle debaty se rád zapojím :-) Pokud si kupuješ filtr K&N nebo Green tak je to ve směs jedno obě dvě značky jsou světově známé o své kvalitě ;-) Green se spíše specializuje na sportovní otevřené filtry a K&N o sportovní vložky filtru do originálního Airboxe.Green dělá otevřené filtry na skoro všechny typy vozidel a K&N spíše universální...jinak kvalita je naprosto stejná..tohle téma je na dlouho >:D

Brandon Walsh 09.04.2009  21:31

« Re: Re: Re: Re: K&N

presne tak pravdy sa nikto nedocka >:D

Mishak (RSKa) 09.04.2009  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: K&N

Ale dočká ale až po dlouhém vysvětlování...když jsem se o tohle téma začal zajímat před nějakými 2 lety tak jsem se dosvěděl co a jak aby šel díky otevřenému filtru výkon nahoru a co vše je potřebné k tomuhle udělat...

Brandon Walsh 09.04.2009  21:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: K&N

ja som sa o to zaujimal tiez tak pred dvoma troma rokmi teraz si uz nepamatam co vsetko som o tom vedel >:D ale prisiel som na to ze sisku nechem nebavilo by ma to cistit a pchat dakde k narazniku aby mal privod vzduchu izolovat od motora ja potrebujem co najskor nastartovat a ist >:D >:D

Mishak (RSKa) 09.04.2009  21:49

« Re: Re: K&N

záleží na co máš dělané své auto esli na využití nebo na hraní a ukazování já ho mám spíše na tu druhou věc..ale máš pravdu dělat kompletní sání atd. ruzné přepážky od motora k filtru to vše mám v plánu ted přes rok >:D

Brandon Walsh 09.04.2009  21:52

« Re: Re: Re: K&N

>:D :yes: tak drzim palce ja mam auto na tu prvu vec s tym ze ho "milujem" a snazim sa dat mu to najlepsie no vysvetlil som mu preco nedostane kompletny kit ale len vymenu filtra a pochopil to. aby mal s cim utierat slzy dostal nove stierace >:D >:D

Mishak (RSKa) 09.04.2009  21:55

« Re: Re: Re: Re: K&N

>:D >:D tak to teda chápu >:D já zatím měnit stěrače nebudu ale doufám že nepohrdne míma upravama ale bude jen spokojen :yes:

Matt26 13.04.2009  23:33

Brzda

Tak už si absolvoval brzdu tento víkend? Či priateľka bola prednejšia? >:D Dúfam že si ju dnes poriadne vyšibal a polial... >:-[]

"-- skrytý --" 14.04.2009  08:19

« Re: Brzda

Pritelkyne byla prednejsi, slavili jsme spolu 8 let :-) brzda pristi tyden. Vysibal ... v posteli ... >:D

Matt26 14.04.2009  09:14

« Re: Re: Brzda

nice >:D :yes:
        A čo tá spojka? Nestíha výkonu?

"-- skrytý --" 14.04.2009  10:29

« Re: Re: Re: Brzda

No uz blbla pred čipem, taky ma najeto 104 tis. :))), pockam jeste tak 2-3 tydny a uvidim jestli se to zhorsi, ale uz koukam kde a za kolik :-)

"-- skrytý --" 16.04.2009  16:10

Parada

Super kcko fakt pekny jen tak dal :yes:

Matt26 21.04.2009  22:40

Brzdičky

pekné, aj keď ja osobne by som nedal k čiernej ani žlté, ani červené, ale pekné sýto modré ;-)
    Počuj, ty sa vyznáš, tak som sa chcel s tebou poradiť. Aký je rozdiel medzi zaslepením EGR a výmenou intercoolera. Keď si EGR zaslepil, tak to znamená že nasáva normálny vzduch rovno zvonku? Či aj tak prechádza intercoolerom? Mal by, nie. A nie je lepšie vymeniť intercooler ako zaslepovať EGR? Aj keď sú dosť drahé sady. :-| Raď mamo >:D

"-- skrytý --" 23.04.2009  09:39

« Re: Brzdičky

Ahoj, ja sem zluty chtel, zatim vsichni chvali. Vymena IC s tim nema moc co delat, IC si muzes maximalne nechat vycistit, olej tam budes mit urcite trosku rozteklej.

Egr si proste nech zaslepit, prijde te to na par stovek ( me to stalo ani ne litr, a byla to prace na hodku )

Jinak proste tam nepousti uz jednou nasatej spalenej vzduch a neusazujou se tam necistoty alespon ne v takove mire.

Matt26 23.04.2009  18:41

« Re: Re: Brzdičky

Jasné že si to nechám zaslepiť. Rozmýšľam o tom už od vtedy, čo si mi to prvý krát vysvetlil. Ale tá stránka, čo si tam hodil z dieselpower - tak tam tá sada na zaslepenie stála oveľa viac? Myslíš že mi to spravia aj obyčajnom servise bez tej sady? Nechcem s tým ísť do Peugeotu. Tu v PP máme jeden taký fakt dobrý servis, šikovný chlapci, ochota aj dobré výsledky...
        A netvrdím, že sú tie žlté zlé, ale ja som skôr na modrú. 100ľudí, 100 chutí

"-- skrytý --" 24.04.2009  10:07

« Re: Re: Re: Brzdičky

Ne tu sadu si nekupuj. Staci kdyz reknes ze chces zaslepit EGR ventil, udelaji nebo tam budou mit takovou krytku na EGR ventil ( takovej kus plechu v podstate ) :-)
          A je to.

Matt26 24.04.2009  10:16

« Re: Re: Re: Re: Brzdičky

jo, díky. Tak ja tam skočím v priebehu budúceho týždňa a potom dám vedieť ako som dopadol. Chcem to stihnúť ešte pred cestou do Blavy. A možno aj KN, ale na ten sa čaká ;-\ . Každopádne díky za typ ;-) :yes:

"-- skrytý --" 24.04.2009  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Brzdičky

Jasne a bez obav, ma to hodne lidi, zadny problemy jsem ve foru nezaznamenal :-)

Matt26 25.04.2009  10:27

« Re: Re: Brzdičky

Pocuj, musím sa s tebou ešte o niečom poradiť. Včera som sa o tom zaslepní bavil s jedným známym a povedal mi že je to blbosť. Že pri motoroch zo vstrekovaním comon-rail, to nemá žiadny zmysel a že tomu viac ublížim ako pomôžem.
        Otázka turba: Ty by si mal mať podľa všetkého turbo poháňané hriadeľom, ja zas elektronicky cez riadiacu jednotku motora. On mi povedal, že turbo dostane 2xtak zabrať ked pri každom cykle bude musieť tlačiť nový vzduch.
        Otázka spotreby: V tých výfukových plynoch, ktoré idú 2hým cyklom sú ešte zvyšky nafty - to znamená že motor pri 2hom cykle dá do valcov menej nafty ako pri prvom a výkon zostane zachovaný. Pri čistom vzduchu musí dať vždy plnú dávku.
        Mazanie: Nafta je mazľavá - tz. maže miesta kade prechádza-aj turbo a znižuje trenie aj opotrebenie.
        Prepáč že ť tým zaťažujem, ale nemám sa s tým na koho obrátiť. Myslíš, že mal známy dobré argumenty? ;-\ Každá rada dobrá... :yes:
        edit: robil si aj nejakú úpravu ECU, či už pri zaslepovaní al. pri zvýšení výkonu?

Brandon Walsh 27.05.2009  21:19

kola

no tie 17 ky sa nestihli na golfiku ani zahriat a uz su tam nove 18 ky >:D :yes: dnes som zrovna na ne pozeral na internete :yes: ja som pozeral ty si kupil >:D >:D

"-- skrytý --" 27.05.2009  21:41

>:D dikes

Matt26 27.05.2009  23:20

« Re: Re: kola

osobne sa mi predošlé páčili viac. Ten vzor na nich bol lepší. Takéto "celé" moc nemusím. A ozaj, čo si s predošlími urobil? Poputujú na predaj či do pivnice na zimu? >:D

"-- skrytý --" 28.05.2009  08:49

« Re: Re: Re: kola

Ahoj, predchozi prodany. Chtel jsem vetsi a masitejsi. Tyhle jsou hezci, auto na nich vypada robustne a lip. Muzu potvrdit ( jezdim na nich 1 den a dneska se za mnou ohlidlo asi tak 10x lidi )

Jinak v zime jezdim na 15tkach, ale tenhle rok si tam hodim asi 16tky a naky levnejsi alektrony. Preci jen to auto vypada fakt hrozne na zimakach.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 28.05.2009  09:49

« Re: kola

Kcko - mě se alu líbí (ty samý měl jsem je v hledáčku na svý auto - a ani neví proč jsem vybral jiný).Tvý auto teď trochu vypadá jako,,pohřebák,,nebo ,,mafo,,ale já mám stejnou uchýlku >:D .Golfík nyní rozhodně vypadá ,,netuctově,, :yes:

"-- skrytý --" 28.05.2009  09:54

« Re: Re: kola

Diky :-) , muj plan byl "Black Clean Edition"
              Ted jeste naraznik a jina maska a finito. Pak uz jen introš >:D

"-- skrytý --" 28.05.2009  10:37

Re: Re: Re: Re: kola

no ... >:D ... na pristi sezonu chci vetsi Intercooler, Turbo a zvednout vykon o dalsich 20-30koni a pak uz budu finalne spokojen >:-[]

Brandon Walsh 03.07.2009  09:28

ten napis

sdi pri 120 kw aute sa mi paci >:D >:D >:D :yes:

"-- skrytý --" 03.07.2009  11:51

« Re: ten napis

No jo mam to na obcasny hratky :-)

pretekar 03.07.2009  22:05

« Re: Re: ten napis

Ty zákerák >:-[] takýto štýl môžem :yes:

"-- skrytý --" 14.08.2009  18:59

« Re: Re: Re: ten napis

Dik ale uz je to slaby naky 8-s no uvidime co se vymysli pres zimu, snad to vyjde a na jare to bude 200PS SDI >:D

ypsilon 15.12.2009  14:23

zdravim golfistu

moc pekneho golfika mas :yes: ja mel taky 4,ale cervenou se starsim slabsim PD a taky lehce potunenou(vse v barve,kola,dvd viz. ma recenze),ale ty mas vic ;-) co si vzpominam tak jsem taky chtel do zadu ledky,do predu angely a naraznik s r32,takze :yes: >:-[] a jen tak dal a preji mnoho stasnych km bez nehod :-)

"-- skrytý --" 15.12.2009  14:43

Re: zdravim golfistu

Juj diky :-), no koukam ze ty uz mas hladinu nekde jinde (BMW 330i - 260 benzinovych kobylek, to musi byt posusnanicko :yes: ) Recenzi na golfika nikde nevidim, hod, rad se podivam.

ypsilon 15.12.2009  14:56

« Re: Re: zdravim golfistu

neni zac a je to posusnanicko a taky dekuji ;-) hele jelikou golfika uz delsi cas nemam a on brazdi slovenske,tak jsem recenzi uz davat nebudu,ale v recenzi na 330i je o nem zminka..ale nez jsem ho prodal,tak dopadl chudak spatne,ponac mi ho vykradli,17" oz titan a multimedialni prehravac taky :-( a to se stalo pres noc v bazaru a ten bazar na to nemel pojisteni a z toho pro me bohuzel plyne ponauceni:"muzes verit jen sobe ani vlastnimu otci ne"..

"-- skrytý --" 15.12.2009  16:05

« Re: Re: Re: zdravim golfistu

Jasny uz to ctu, akorat mi ted do toho vlitla naka prace, ale uz to mam za sebou tak si poctu :-).

Jj vim o tom svy, me ukradli JCV chameleona za 16 litru, 17tky santa monicy, bagy, climatronic ... :-) takze to mam ted v garazi na hlidanym parkovisti ;-)

ypsilon 15.12.2009  16:18

« Re: Re: Re: Re: zdravim golfistu

taky to si poctes,je to dlouhej roman :-) ..no tak to urcite vis,ach jo..no a to jeste,kdyz jsem koupil radio a hodil to na zimaly,bo zacla zima a nechtel jsem,aby byla uprostred palubky diry z couhajicima dratama kvuli prodeji,tak jsem to nechal u bejvalky pred domem za bilyho dne a radio s poklicema v p... a k tomu rozbity okno..takze taky ted v noci jen do garaze nebo zaplot a jeste jsem si to nechal pojistit ;-)

foto JasteR

JasteR 15.12.2009  17:21

prestavba 200PS ..

Pokud to ma byt udelany poradne, tak radsi pocitej vic jak 70t,- ..
    Preventivne bych zacal u novyho tesneni pod hlavou ca 5t,- a poradnou keramickou spojkou idealne Sachs race (lamela -pritlacak).. 15t,-
    FMIC s praci a materialem 10-15T,-
    Race trysky na PD 15t,-
    Hybrid turbo 20-25t,-
    Vyfuk idealne cisty bez katu prumer 60 s pruchozim tlumicem 10t,-
    SW odladit na brzde min 10-15t,-
    .. u 96kw mas alespon vyhodu ze bude stacit seriovy vedeni vzduchu, sani a chladic oleje, to je shodne s 110Kw TDi a pro 200HP dostacuje..

"-- skrytý --" 15.12.2009  18:03

« Re: prestavba 200PS ..

No ja pocitam i s prodejem soucasnych dilu, ale stejne to je palka, vykon 40 koni za 70 tisic, nevim jestli se to vyplati ;-\

pretekar 15.12.2009  18:32

« Re: Re: prestavba 200PS ..

Ja som sice nemusel robit az take prestavby ale jednoznacne odporucam. Stoji to za to. Ako hovoris zijes len raz a potom uz sa ti mozno nepodari splnit si detsky sen :-)

"-- skrytý --" 15.12.2009  18:59

« Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

Jasne no to mas pravdu :-). Jenze kdyz nad tim tak premyslim tak kdyz to prodam a prihodim o neco vic nez bych dal za prestavbu, tak si muzu koupit GV TDI 2.0 sport edition , nacipuju a budu na tom jeste lip, ale kua me se GV tak strasne nelibi ;))

Uvidime co finance na jare :-)

pretekar 15.12.2009  19:28

« Re: Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

To si mozem povedat aj ja. Predam, dohodim par tisic eur a kupim rovno sti:) Ale ide o to ze z verzie aku mas spravis jedinecnu. Mne sa to uz predavat moc neoplati lebo som to kupil za vela este pred krizou a teraz to stoji podstatne menej. Tak jedine nabombovat co sa da a uzivat si to :-)

"-- skrytý --" 15.12.2009  19:38

« Re: Re: Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

No tak ja to koupil za 10000 € jako holatko :-) a pak upravy , machinace s kolama 16tky, 17tky, 18tky a viz ten vyvoj => 100 tis. pak sem nedal jednoho dne rucku ani rychlost a jista parta dobraku mi auto roztlacitla proti zelezny konstrukci a v servise me natahli a pak mi to pojistovna nechtela proplatit => 130 tis. takze ja sem v tom taky slusne zahučel. To jsme skoro na 0.5M >:D ale mam to auto rad no ...

pretekar 15.12.2009  19:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

Tak to ano...ale teraz by si tu investiciu mohol vyuzit efektivnejsie :-) :yes:

"-- skrytý --" 15.12.2009  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

Asi do toho pujdu, mam to auto rad >:D

foto JasteR

JasteR 15.12.2009  20:18

« Re: Re: prestavba 200PS ..

No ber to tak, ze realny vykon na 96Kw s kvalitnim NÉextremne kouricim SW je nakych 160koni a 300Nm cca.. ale stema upravama co jsem vypsal pokud se pouzije vetsi hybrid udelas klidne 230HP a 450Nm+ a to ti garantuju, ze bude velka zmena.. samodrejme se to da udelat i levneji, pouzit treba seriove turbo z 110Kw TDi ca 10t,- dat FMIC ca 10-15t,- a kvalitni SW stim ze pokud mas ted OK spojku tak to pobere.. s takovou sestavou se da udelat ca 185koni a 410Nm a to uz bude taky o jinym...a s "malym" 110Kw turbem se da jezdit prijemne i v beznem provozu protoze tahne uz od nizkych ot. .. predelavat nutne vyfuk neni do 200HP az tak nutny staci Kat OF a EGR OFF, stejne tak trysky z 96sky staci do 200HP..

"-- skrytý --" 15.12.2009  22:51

« Re: Re: Re: prestavba 200PS ..

No jasne ja uvidim co finance, mozna by mi promena na onech 132kW ( jak ty rikas 180PS stacila )
          FMIC, ARL turbo, brzdy ( ty potrebuju jak sul ) a uvidime co spojka, kdyztak oblozit lamelou. EGR off uz je. A stalo by to sotva polovic.

Vis o nekom kdo by mi odbornejsi prohledl auto a poradil a prestavil? DP?

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 29.12.2009  15:34

Vypadá dobře

Zdravím tě, tvůj golf je opravdu pěkný na pohled, ten lehký tuning mu prospěl. Není to nic přeplácaného a hlavně se liší od sériovek :-| Nejvíc su zvědavý klik dostaneš z toho motoru :-! Tak se měj čao... :-)

"-- skrytý --" 30.12.2009  12:51

« Re: Vypadá dobře

Diky, potesi ;-) i kdyz za ty prachy + mensi bouracka a oprava ve VW servise => mohl sem mit GV GTI >:D (ale mam tohle auto rad).

No ten motor uz moc honit nebudu, protoze abych se dostal pres 200PS musel bych do toho narvat opravdu hodne penez. Myslim ze ta hranice bude nekde mezi 180/190 , to jeste financne neni tak strasne, pak uz bych musel vymenit pulku dilu ...

foto smoula-nesika

šmoula nešika 14.10.2012  18:10

« Re: Vypadá dobře

Čtyřkovýho Golfa s takhle napěchovanou výbavou už jsem dlouho neviděl. Auťák vypadá s tuningem i bez skvěle. :-)

FRPE 30.12.2009  01:08

Pěkný kola, pěkná Terezka, pěknej Matýsek ...

... prostě vydařená automobilová rodinka jak má být. :yes:
    Víš co mě zaujalo? Tvé černé rukavice při výměně kol ... :yes:

Nemáš co do činění s těmi rukavicemi s vykrá.dáním bankomatů v Plzni? No já že podobný se našli na místě činu ... >:D >:D

PS : Legranda - promiň! :-)

"-- skrytý --" 30.12.2009  12:53

« Re: Pěkný kola, pěkná Terezka, pěknej Matýsek ...

Ahoj, hehe diky zasmal jsem se. Jinak ty rukavice, to vymenoval tatik :). Jsem z Prahy a v Plzni jsem snad jeste nikdy nebyl :-)

Diky ;-)

PS. Karam za nepochvaleni Adamka, to je taky hezkej pejsek :*)

PS2. Mas moc peknou Cuprici, nechces me s ni nekdy svezt? >:D

FRPE 04.02.2010  21:22

Opět chválím ...

... pěkné psí fotečky ... ;-) :yes:

Brandon Walsh 04.02.2010  21:23

« Re: Opět chválím ...

ja chvalim auto to uz ani nie je golf ale PÁN golf ;-) :yes:

"-- skrytý --" 05.02.2010  00:37

« Re: Re: Opět chválím ...

Diky chlapci >:D ;-)

pretekar 23.02.2010  22:10

Nehoda

Taketo veci su neprijemne a vzdy nastvu ale teraz mas aspon dovod kupit vacsi IC keby si nahodou siel do uprav :-)

"-- skrytý --" 24.02.2010  00:01

« Re: Nehoda

Ja vim, ale mel sem penize na neco jineho (kozeny interier) chjo :-(

foto blowiik

blowiik 24.08.2010  23:04

3x10

Tuning nemusim, ale je vidět že když ho dělá někdo, kdo má rozum a koncepci, může to dopadnout velice fešně... btw. do tý úpravy na 200k se ti fakt chce? myslim že skusit poštelovat takovou R32 by taky nebylo od věci... to by bylo zase někde jinde:) zvlášť ten zvuk je rajcovní :yes:

"-- skrytý --" 08.09.2010  19:45

« Re: 3x10

Ahoj, díky za pochvalu ;-)
      Do té drahé úpravy se mi moc už nechce. Je to dost nevyvážený nárůst výkonu X finance.

Ale "nepatrné zvýšení" ze současných 160 HP na nějakých 180/185 HP bych ještě mohl udělat, tam ty peníze nejsou tak drastické. Na autě už mám vše co chci, dopřál sem si ještě interiér na míru (možná nahodím nové fotky), tak když bude chut a čas se s tim zas crcat tak se do toho během jara pustim.

A budu muset začít šetřit, začínájí se mi líbit BMW E-90 a GVI 2.0 TDI :-)

foto Dzosua-Kejleb

Džošua Kejleb 16.05.2011  23:44

neustále zvyšovanie výkonu

zdravím ťa :-) hoci nie som fanúšikom VW, skôr naopak >:D tvoj Golf sa mi páči ;-) máš ho pekne spravený :-) len z neho prosím ťa nerob "závodný špeciál". Jeden z dôvodov prečo nie som priaznivcom VW group je aj to, že okamžite po tom, ako si niekto kúpi niečo s motorom TDI, ide to chipnúť... viem, je to nuda, preto to čipujú... ale potom sa to kazí a dymí a čo ja viem čo ešte :-) a len sa usmievam pri pohľade na závodníkov sediacich v TDIčku >:D nedávno som išiel s kamarátom v Alfe Romeo s motorom 3.2 JTS, má to 300 koní a je to benzín :))) a predstav si, keď sme sa tak pohli na zelenú zrazu som zahliadol vo vedľajšom pruhu Octaviu o niečo sa veľmi snažiacu >:D asi nás chcel obehnúť a ukázať nám aké on má super auto >:D hmmm, nevyšlo mu to :)) stačilo malé pridanie plynu a boli sme na míle pred ním... chlapec len tak plakal >:D Jednoducho ide mi o to, aby sa nerobila raketa z niečoho, čo raketou nikdy nebude... TDI sú rýchle a úsporné... ale nie sú určené na závody... som priaznivcom nafťákov, ale nie preto, že by som na nich jazdil s pedálom na podlahe a točil ich... ale pre spotrebu :)) o tom podľa mňa aj diesle sú :-) chcem jazdiť rýchlo? tak spotrebu neriešim a idem do benzínu :-) ;-) Neber to v zlom, naozaj to nie je myslené zle... len je to také konštatovanie ;-) prajem ti veľa šťastných km na tvojom aute a bezstarostné vozenie :-)

"-- skrytý --" 17.05.2011  10:59

« Re: neustále zvyšovanie výkonu

Co z toho plyne? Že jste úplně stejní nevybouření machýrci jako ten v tý oktávii, co se vás snažil předjet. Takovým bych bral řidičák na místě.

Ale s tim čipováním je to fakt. Bohužel se to děje. Skoro bych si i dovolil tvrdit, že většina TDI na našich silnicích je čipnutá.

"-- skrytý --" 19.05.2011  08:06

« Re: Re: neustále zvyšovanie výkonu

Ale no tak, nikdy nesešlápneš plyn? ;-)

"-- skrytý --" 19.05.2011  09:39

« Re: Re: Re: neustále zvyšovanie výkonu

Nikdy z toho důvodu, kerej je popsán výše. A nikdy jsem to nedělal, neměl jsem a nemám to zapotřebí. Ani spěch pro mě neni argumentem k překračování povolených limitů. Když už překračuju rychlostní limit, tak je to jedině z důvodu urychlení předjížděcího manévru - když předjíždím náklaďák (nebo cokoli jiného), tak šlápnu na zem a povolim až v momentě, kdy se před něj zařazuju. Pak eště šlapu na zem v připojovacím pruhu. Ale to je asi tak všechno.

"-- skrytý --" 19.05.2011  08:08

« Re: neustále zvyšovanie výkonu

Ahoj, už jsem starší o 3 roky a řekl bych, že jsem snad dospěl ;-) a rozhodně si nemyslím, že TDI je nějaký závoďák, má to zrychlení, fajn spotřebu ale to je asi tak vše, mimo to jezdím do práce krátké trasy (8-10km), přes X křižovatek a TDI se mi nevyplácí.

O golfu IV jsem dávno ztratil iluze, že to je závoďák (to by skutečně musel mít jiný podvozek a hafo dalších věcí - stačí se projet v jakémkoliv BMW).

Krom toho přítelkyně začíná s požadavkem na rodinu >:D takže to vidím následovně.

Pro ní oktávku v kombiku a pro me GV GTI od ABT (230 koní).

Joj, škoda že není víc penízek, šel bych do GVI "R".

Měj se fajn :yes:

"-- skrytý --" 19.05.2011  09:41

« Re: Re: neustále zvyšovanie výkonu

Zkoušels někdy Golf IV R32 DSG 4Motion nebo Seat Leon Cupra 4? ;-)

"-- skrytý --" 19.05.2011  19:08

« Re: Re: Re: neustále zvyšovanie výkonu

o R32 mi vykládat nemusís, je to můj sen. Ovšem ne sériovka, ale hezky pěkne Twin Turbo 500+ PS ;-)

Jednou si ji koupím.

white label 19.05.2011  22:38

« Re: neustále zvyšovanie výkonu

Zrovna Golf IV R32 s DSG je poměrně vzácné auto. Bylo to první sériově výráběné auto s dvojspojkou a verze s DSG byla určena především pro německý trh...
          Ale podle mě je G IV R32 jediný opravdu podařený čtverkový Golf, stojící za větší pozornost, jinak byla tato generace (na svou dobu) docela "o ničem"...
          Snad až na kvalitní interiér a relativně líbivý až "hračkoidní" design, bohužel navíc až příliš často umocněn individuálním designovým tuzingem, jako např. ve fotogalerii k téhle recenzi...

foto V6-quad-Turbo

V6 quad Turbo 25.04.2012  10:49

« Re: Re: neustále zvyšovanie výkonu

zdravim, len ma tak zaujima, maš ten vykon odmerany na brzde?, alebo si len v tom, že to ma "160PS" ako ti povedal tipek s notebookom. :-)