Kaipan (2005)

29.5.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "sedmicka". Kaipan 57 je dvoumístný sportovní otevřený roadster, který svým tvarem volně navazuje na…

Kaipan 57 (sedmicka)

misoo 29.05.2007  11:55

kaipan

nadhera, ta farba mu moc slusi ! klobuk dolu za to, ze si si to postavil sam ! ta prva fotka sa mi paci, mozno by to chcelo este nejake cierno-biele ;-)
    davam 10b samozrejme, ale chcelo by to viac popisat zazitky, skusenosti, stavbu atd... ;-) :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  12:05

« Re: kaipan

Diky za 10b. Já vím, že by to chtělo trošku popsat víc ale pravidla jsou taková, že na této stránce není možné nijak odkazovat na další stránky. Bohužel. Pokud by ses ale chtěl dovědět o kaipanech více tak mám stránky mujweb.cz/www/kaipan-motors
      Zkus se tam podívat. Najdeš tam podstatně víc info. Čau Michal

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 29.05.2007  12:35

« Re: Re: kaipan

dik, urcite sa tam mrknem !

misoo 29.05.2007  22:17

« Re: Re: kaipan

Cau, tak stravil som na stranke dobru hodinku. Aj som sa pobavil, je super pisana, hlavne ako prebiehala stavba :yes: :-)
        Niet co dodat, klobuk dolu, vsetka cest. Chce to vela vela usilia, ale ten pocit soferovat auto, ktore si sam postavis, tak to musi byt neco !! :yes: :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  12:12

Wow...

Tak tohleto nemá chybu...klobouk dolů za tu stavbu a vlastně i za odvahu takové vozidlo koupit...fotky jsou povedené...samozřejmě desítka...

"anonym" [62.209.198.XXX] 29.05.2007  12:42

Paráda

Teprve letos jsem naživo, před Liběchovem, potkal svého prvního Kaipana, byl to taky žluťásek, čuměl jsem jak puk, znal jsem ho jenom z literatury a videií, ještě, že jsem neřídil. Je to zvláštní potkat na silnici někoho, kdo sedí asi třicet čísel nad asfaltem a za ním se valí pupkáč v offroadu. Kdybych byl mladší určitě bych do něj šel. Opravdu paráda. Dávám plný počet za nevšednost, auta i majitele. Užívejte si!

pepavasa 29.05.2007  12:46

« Re: Paráda

Koukám, že jsem nebyl přihlášen. >:D

"anonym" [80.250.0.XXX] 29.05.2007  14:34

« Re: Re: Paráda

:-))))) Jeno drobnou opravu. Tuhle jsem to měřil a sedím asi tak 18-20 cm nad asfaltem :-)))))
        P.S: Na věku nezáleží, jestli jste mladý duchem pojďte do toho. Většina majitelů je stejně kolem 40-50let.

pepavasa 29.05.2007  16:19

« Re: Re: Re: Paráda

18-20 cm to je paráda, to je jako monopost F1. Seděl jsem v replice monopostu Prost ve skvělém lánském automobilovém muzeu. Byl to úžasný pocit, ten udělá z normálního chlapa malého kluka. Doporučuji klukům každého věku. 45-50 to jsou mladíci, nejde o roky, ale o kostru, pošramocenou lyžováním, a Kaipan bude pěkný kostitřas, proto sedí jak motokára a určitě bude už teď před chiptuningem senzačně driftovat. :-)
          P.S.
          Mrkni se na 7 na [odkaz]
          To není auto, ale nářadí!!!!

misoo 29.05.2007  22:19

« Re: Re: Re: Re: Paráda

to videjko nema chybu, chlapik to ma v ruke :yes: :-)

pepavasa 30.05.2007  10:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Paráda

Myslím, že je to mistr Anglie. Borec!! Dokoknale využívá možností sedmičky.

"-- skrytý --" 29.05.2007  13:22

Hmm

Paradicka - taka hracka pre volné chvile a pre velkých, to zrýchlenie by som chcel zazit :-) 10b ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  13:35

Tady je to jasný, oceňuji hlavně odvahu si takové auto koupit. :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:11

Bomby

bezvahania davam 10 b, za to ze si to postavil a za to ze to funguje mas 100 b :yes: :yes: :yes:
    upimne zaavidim, nic lepsie na vikendove jazdenie byt nemoze... >:D Hlavne vela kilometrov bez nehody, taky bocny naraz by som v tom absolvovat nechcel ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:22

« Re: Bomby

Díky. Když svítí sluníčko, před sebou volnou okresku...není na světě nic krásnějšího.
      P.S: S tím bočním nárazem máš pravdu. Taky bych nechtěl bourat. Snažím se jezdit s hlavou a opatrně. To auto je malinké a i když se to nezdá tak snadno přehlédnutelné. Proto mám na něm tu žlutou barvu. A rozsvícená světla jsem vozil vždycky, i když to ještě nebylo v zákoně. Nesnažím se každýmu dokazovat, jak jsem rychlej, spíš si jízdu v pohodě užívám. :-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:35

« Re: Re: Bomby

jj, spravne ;-) a predsa po rovinke vie ist 200kou hocikto s 1.8, ale sediet na okreskach ako "* na serbli" a vychutnaavat si zrychlenie, hmmm, o tom to je,,,, >:D
        ja som vzdy snival o nejakom aute co ma maximalku nech aj 130 km/h (ale nie smart ) 8-s ale zrychlenie na tu 130 km/h za 6 sec ;-) ale spotreba by pri takom sprevodovani bola pekne v nebesach asi :-!

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:35

nářez

¨jinak než za 10 to ani nejde užívej si!!!! :yes: :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:44

Tahle variace na Lotus 7 má něco do sebe :yes: Oceňuji, že sis Kaipana sestavil sám....Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  15:46

desítka...

...jak vyšitá. Takovýhle káry si ji zasloužej. Máš u mě ještě jeden virtuální za odvahu si to postavit sám :yes: Já byl shopnej postavit jenom LEGO... ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  16:23

Luxus!

10b je jasna volba! Chci se jenom pripojit k ostatnim, zda by slo sdelit neco blizsiho co se tyce montaze. Sam jsem byl do Kaipana blazen nez jsem si koupil pred mesicem MX-5 v kabriu a dal ji taky na moje.auto, ale ta montaz me fakt odrazovala. Musi byt clovek automechanik nebo to zvladne i lehce prumerne sikovny borec jako ja? ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  17:17

« Re: Luxus!

Tak to je nadhera, co dodat ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  17:24

« Re: Luxus!

Díky za 10. :-) Rád slyším, že si fanda takovýchto aut.Ke koupi MX 5 nezbývá než gratulovat. Bohužel se svou výškou 192 cm se do ní moc nevejdu :-) Ale pokud vlastníš takové auto tak naprosto víš o čem je řeč. Co se týká stavby tak na to se mě ptá spousta lidí. Chce to mít jenom trošku odvahy, technického myšlení a pár zkušeností s auty se taky hodí. Ale opravdu nemusíš být vyučený automechanik. Když jsme to zvládl postavit já....tak už každý :-) Samo, že to nemůžeš dělat před panelákem na parkovišti, takže malá dílna nebo garáž taky potěší. A až příjde první problém je tu spousta lidí, kterým se dá zavolat, napsat a rádi pomůžou. I v kaipanu jsou vstřícní a poraděj,pomůžou. Takže průměrně šikovný borec jako ty má ty nejlepší předpoklady pro stavbu :-)
      P.S: Více můžeš najít na
      mujweb.cz/www/kaipan-motors
      Díky a Čau

neregistrovaný: "kkk" [213.235.81.XXX] 31.05.2007  23:24

« Re: Re: Luxus!

Zdar, gratuluju k úspěšnému finále. Kdybych mohl hodnotit, dal bych taky za 10, ale moje auto není ve stavu abych ho sem vypustil a registroval se, chce ještě maličko práce (nestavím ho, je to jen sériový "youngtimer"). Ale proč píšu: zaujal mě předchozí příspěvek. Měřím totiž asi 197 cm a právě do Kaipanu 57 jsem se nevešel, stejně jako do minulé generace MX-5. Jel jsem s ním sice jen asi dvě hodiny, což je málo, ale i když jsem se v něm snažil rozkročit co nejvíc to šlo, pořád jsem musel v každé zatáčce ručkovat na horní polovině volantu. Přes čtvrt otáčky jsem se nedostal, vždycky jsem pěstí narazil na stehno. Normálně se takhle jezdit jakž takž dá, ale kdybych potřeboval dát rychle kontra, nemusel bych ho stihnout. No a právě pro takovou jízdu tato auta vznikla. Jak je to tedy se 192 cm, vejdeš se tam? Můžeš s rukama na volantu otočit alespoň o půlku a přes půlky ručkovat? Předem díky za odpověď.
        Mimochodem, postavit si Kaipana sám je nejlepší nejen kvůli radosti a vztahu ke stroji neporovnatelném s tím když si ho člověk prostě koupí, ale i kvůli kvalitě. Jezdil jsem s prototypem 57 co stavěli ve Smržovce a interiér byl dost odfláklý, třeba několik páček z umělé hmoty postupně zapadalo do hlubin palubky...

"-- skrytý --" 01.06.2007  23:20

« Re: Re: Re: Luxus!

Koukám že se docela orientuješ :-) Podle toho co popisuješ si jezdil prvním prototypem (byl žlutý?). To bylo opravdu auto určený pouze pro testování.Na interiér se vůbec nehledělo, potřebovalo se zjistit jestli to vůbec bude fungovat. Taky tam bylo tak málo místa, že jsem s tím nemohl skoro jezdit.
          A přitom stačí tak málo. Jiné sedačky, malý prolis(taková vana)pod pedály a volant posunout o něco výše. Pak není problém. Jsem sice o 5cm menší, ale můžu s klidným svědomím říci, že jsem si to auto upravil tak že s tím nemám problém. Časem by to chtělo volant trošku blíž k tělu ale nic víc.
          Taky mi spousta lidí říká, že je tam moc málo místa pro pedály a že šlapou na všechny naráz . Já s tím opět nemám žádný problém.
          Taky je pravda, že co kus to originál. Jezdil jsem ve 47 co mi byla jak ušitá na míru.
          A taky v 57 (která má být objektivně větší) do které jsem se prostě nenasoukal.
          Takže jsem jenom chtěl říct, že si to lze v pohodě upravit i na tvou výšku.

foto Focusman

Focusman 29.05.2007  17:04

Fiat Brava 80 16V "Duro 8" rozdává "1" dej mu také

"anonym" [213.192.60.XXX] 29.05.2007  17:22

Bodování

Auto 7b, recenze za 8b, fotky 8b, ale díky té fotce s kočkou dávám 10b :-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  17:28

« Re: Bodování

Díky. Bohužel nevím kterou kočku myslíš. Tak pokud tu dvounohou tak jí to rád vyřídím :-) To bude mít Jíťa radost. Ale pokud jde o tu čtyřnohou tak to jsem fotil u kamaráda na chatě a prý už je bohužel mrtvá. Sežral jí pes :-( Takže to už nevyřídím.

foto vysoxx

vysoxx 30.05.2007  11:13

« Re: Re: Bodování

živé to vyřiď, škoda kotěte. Každopádně se musí ocenit ta práce. Ja si osobně neumím představit, že bych měl trpělivost si s tím hrát ty roky, ale podle gusta. :-) Vždycky jsem si říkal, kdo si tohle auto řídí, jestli snob, co nemá zrovna co dělat, nebo extrovert, co chce přitahovat pozornost. Na prosté automobilové nadšence jsem při tom nemyslel.

foto Hitachi

Hitachi 29.05.2007  18:06

Klobouk dolů

musím uznat, že jsi frajer a poctivě tři roky makal. O Kaipanu jsem taky uvažoval, ale garáž mám malou, znalosti průměrné a o šikovnosti rukou se ani nezmiňuju >:D To zrychlení musí být báječný a žlutá mu moc sluší. Ať ti to šlape chlape :yes:

jmurjr (H22A7) 29.05.2007  18:15

stavba

ja sa o par rokov chcem pustit do stavby shelby cobry (teda nejakej repiky). toto auto sa da hodnotit rozumom (to by bolo max na 5) alebo srdcom (a to je na sto percent 10), comu dat prednost? :yes: 10 :yes:

foto mirastr

mirastr 29.05.2007  18:34

klobouk dolů

foto MartyAtMac

MartyAtMac 29.05.2007  19:17

Lego pro dospělé - 10b

Krásný Krásný Krásný ... Nádherná hračka .. Lego pro dospělé :) 10 bodů :)

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:55

« Re: Lego pro dospělé - 10b

jo parada, pekna skladacka "Lotusu Super7", za 10

"-- skrytý --" 29.05.2007  19:20

mňau

ta fotka s tou kočkou je fenomenálně geniální >:D :no:

"-- skrytý --" 29.05.2007  19:32

Neni co resit

Jednoznacen za deset,tady neni o cem premyslet ;-) Porad,jake mas oblibene okresky v okoli Prahy?a kde budes delat chip?Jo,a ta fotka se slozenym bikem potvrzuje,ze i takove auto umi byt prakticke ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  19:52

« Re: Neni co resit

Čau. Díky moc za hodnocení. Abych se přiznal ani jsem to netušil, že se Bamboocha bude takhle líbit. Pokud ti mohu doporučit nějakou zajímavou okrsku tak mám pro tebe dva docela dobrý tipy. 1/silnička od Modřan nahoru na Točnou...samá zatáčka a občas rovinky. cca 2km extáze. Ale bacha je to tam místy dost úzké a tak bacha na protijedoucí. 2/ Silnice mezi Dubčí a Kolovraty. Naprosto dokonalý povrch a rychlé dlouhé a přehledné zatáčky.Bomba. Chtěl jsem tam koupit byt,jenom kvůli tomu kousku silnice ale nakonec praktické nedostatky bytu zvítězily nad kusem asfaltu. ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:07

« Re: Re: Neni co resit

hehe,od modran nahrou je vyborna,hlavne ty zatacky za autobusovou tocnou jsou vyborny,ale ta prava na zacatku lesa je dost neprehledna....kolem dubce to mam celkem najezdeny,kamarad tam bydli,ale zadnou s dobrym povrchem neznam,budu to muset projet poradne,jak pises.Zkousel jsi to nekdy v okoli Ujezda u Pruhonic?minuly vikend jsem tam objevil nadherne silnice,jedna basen,novej povrch,a mam to tri km od domu:-)Co ten chip?Zajimalo by me ktere firme veris,proto se ptam otravne znovu:-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:23

« Re: Re: Re: Neni co resit

Snad jsem si vzpoměl dobře. Ale opravdu směrem od Dubče na Kolovraty byl tak cca 3km úsek dost super silnice. A pokud se týká toho čipu tak to je trošku složitější. Možná mě tu někteří ukamenují ale přiznejme si na rovinu kdo má jenom tak 20tkč a je shopen je dát nějaké tuning firmě za 5 minut práce. Já vím že za tím stojí dlouhý vývoj ale já ty prachy na to teď nemám. Jsou tu důležitější věci. Ale abych ti odpověděl. Prostě jeden můj kamarád má VAG a cracknutý CD s chiptuningem na komplet sortiment VW. Ani se neptám jak to získal.Nicméně já teďka teprve vyčkávám až si to dostatečně vyzkouší na své Oktávce. Nechtěl jsem být pokusný králík. Pokud s tím nebude problém tak do toho třeba za půl roku za rok půjdu. Tolik o čipu. Takže ti konkrétní firmu opravdu nedoporučím. Protože ji ani neznám. Sorry. :-(

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:55

« Re: Re: Re: Re: Neni co resit

hehe,tak to je pohoda,takhle to resit.Tak preju at je v tvem pripade risk zaroven i zisk.... ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:51

« Re: Neni co resit

Díky, snad to vyjde. Každopádně až se rozhodnu do toho jít a pokud bude tento server ještě existovat tak budu určitě informovat.
              P.S.: Koukal jsem na tvýho miníska...fakt super kárka. Mám pro mini taky slabost. Kdysi jsem se svezl v té verzi s kompresorem a můžu říct jenom jedno...paráda. Tchýni by se ten motokárový podvozek a super sound motoru asi nelíbil, ale my víme své...že? Taky mě v souvislosti s tím napadlo, že kdyby to nemělo střechu tak je to dost podobný(myslím celkový feeling z jízdy) kaipanu.A nebo si kup pořádný větrák dej si ho dovnitř a máš kaipana :-) Všechno ostatní už je dost podobný :-)

misoo 29.05.2007  22:25

« Re: Re: Neni co resit

sorry ze sa vam montujem do diskusie, ale neda mi nenapisat k tomu vetraku : ziadny vetrak - staci odmontovat celne a zadne sklo !! >:D ;-)

"-- skrytý --" 29.05.2007  22:34

« Re: Neni co resit

To je dobrý nápad >:D Jenom doufám, že mu to někdo neudělá na sídlišti za něj. Některý lidi jsou zlý. Mě objeli klíčem před týdnem forda :-(

neregistrovaný: "misoo" [89.173.4.XXX] 30.05.2007  01:45

« Re: Re: Neni co resit

no jo, su to *, stredovek na nich !!

"-- skrytý --" 30.05.2007  12:50

« Re: Neni co resit

Panove,peru basseballku a na leto udelam upravu na Kaipan Cooper ;-) Doufam ze to na podzim pojistovna zaplati.Jo,a kdybys nekdy nemel s kym jet na projizdku,tak napis,rad si zablbnu ;-)

"-- skrytý --" 31.05.2007  22:23

« Re: Re: Neni co resit

Cau, trochu jsem se odmlcel.
                      Já jsem jednoznačně pro. Tedy myslím s tou projížďkou. S tou bassebolkou bych možná ještě chvilku počkal. Nějak bych na to neměl to srdce ;-)

"-- skrytý --" 01.06.2007  11:38

« Re: Re: Re: Neni co resit

HEHE,dneska jsem udelal maturitu,takze mi kdykoliv napis na icq a dohodneme se,konecne si to zase muzu poradne uzivat,a ne byt porad v psychu.... ;-)

neregistrovaný: "kkk" [213.235.81.XXX] 31.05.2007  23:33

« Re: Re: Re: Neni co resit

Nechci Vám do toho kecat, ale mám dojem že každý píšete o jiné silnici. Ta původní nezačíná nad autobusovou točnou na Babě (kde jsou pěkný ale opravdu trochu nepřehledný zatáčky - taky jsem tam pád protijedoucích vyděsil :o)), ale po cestě z Modřan do Komořan, když se odbočí doleva na takovou malou opuštěnou silničku směr Točná. Možná to ani není značené, dost úzké každopádně.

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:24

Tak tohle je sen každého fandy do aut ;-) Za tohle jiná známka než 10 ani nejde :yes:

foto Vasek-M-

Vašek M. 29.05.2007  20:48

Nemám slov.. :-)
    Ale až budu velký, tak taky něco podobného budu mít.. ;-)

"anonym" [85.216.133.XXX] 01.06.2007  22:27

« Re: 10

...to som si myslel aj ja ;-)
      a zatial nic....

neregistrovaný: "007" [84.21.118.XXX] 29.05.2007  20:51

10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kamaráde,já Ti dávám 10 bodů!!Jinému autu než BMW bych nedal tolik bodů,aspon né ted v současnosti.Takže,mých 10ti bodů si važ.Auto je mě dost sympatické a tuším,že by mohlo být i dobré.Hlavně je dost atraktivní.Připomíná mě Catrhém z filmu Policajt nebo rošták,kde hrál J.P.Belmondo.Je to prostě klasika!!! :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  21:44

« Re: 10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kamaráde, fakt díky za tvých deset. Cením si toho. To auto má rozdávat radost na všechny strany. Tyhle auta jsou od toho aby tady na tom světě bylo trochu veseleji. A pokud tvých deset znamená, že ti to zvedlo náladu tak jsem rád. To je důvod existence takovejhle vozítek :-)
      P.S: Časy jsou zlé...Kamile. Policajt nebo rošták je povinná klasika pro všechny vyznavače sedmiček a jejich replik :-)

neregistrovaný: "007" [84.21.118.XXX] 01.06.2007  14:00

« Re: Re: 10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdarec,nedostal jsem se dřív na net.Tvé auto určitě radost rozdává a udělalo radost i mě.Ale ještě větší radost mám,jak si ted tady použil ten úryvek z toho filmu. >:D >:D Vidím,že ten film znáš dokonale.Já se někdy na něj podívám i 2krát za sebou a za týden znova.No a ještě pak můžu DOBRODRUHA,a pak ty ostatní s Belmondem.Ale Policajt je fakt klasika!!!....časy jsou zlé pro každého.Tím spíš si máme pomáhat Kamile >:D >:D Chvíli si hraji na lupiče a na policajty. >:D >:D >:D .....Tak zatím zdarec

"-- skrytý --" 01.06.2007  22:51

« Re: 10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Já se ti musím k něčemu přiznat. Ale prosim moc to nerozhlašuj.
          Já ten film viděl asi jenom dvakrát a to ještě hodně dávno. Tu hlášku co jsem použil tak ta je asi ta nejznámější. Na srazu vypadám pak jako že ten film znám - oni by se mnou jinak nemluvili :-). Ale já ho zatím marně sháním na DVD abych doplnil vzdělání :-)
          A taky tuto hlášku použili Tři sestry na svém albu Lihová škola umění. >:D >:D
          Ale psssssst
          Zdar. ;-)

neregistrovaný: "007" [84.21.118.XXX] 02.06.2007  20:38

« Re: Re: 10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Já vím,kde ten film mají na DVD.Chodím do toho obchodu každý týden.Jestli chceš,tak.............

neregistrovaný: "peda" [82.99.172.XXX] 04.06.2007  17:11

« Re: Re: 10 bodů to je vzácnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michale, jestli chces, tak ti muj original DVD rad poslu, nebo v 7.7.07 v Č.L. predam. dufy@sendem.cz
            Peda - Kaipan 47

"-- skrytý --" 05.06.2007  09:04

Jéééé Čau,
              dekuji moc ale mě se ho úplnou náhodou podařilo sehnat v Levných knihách. To bylo radosti na starém bělidle :-).Už umím skoro všechny hlášky. Časy už nejsou tak zlé...Kamile ;-)
              Ale díky moooc.
              P.S: Nevím jak se mi podaří rozpůlit protože 7.7.07 se vdává Xenka se žlutým Kaipanem (teda bere si Tomáše, né kaipana) a slíbili jsme že za ní přijedeme.
              Michal >:D

neregistrovaný: "lojza" [90.176.44.XXX] 29.05.2007  20:59

Pnematiky....

Vy tam máte Dunlop Sp Sport Maxx? vy jste blázen!

"-- skrytý --" 29.05.2007  20:59

s tímhle vozem

s tímhle autem by se daly dělat fantastické fotky :yes:

"-- skrytý --" 29.05.2007  22:20

ÚCHVATNÉ!!!

wow. klobuk dole.

"-- skrytý --" 30.05.2007  09:04

« Re: ÚCHVATNÉ!!!

presne tak.. je to skvely stroj.. desitka jasna...

foto roubrt37

roubrt37 29.05.2007  22:38

10b.

Tak v tom musí být prča jezdit :yes: >:D

foto ironlionzion

ironlionzion 30.05.2007  09:12

sen

máš sympatický přístup k životu a moc se mi líbí Kaipan, jednou si ho snaď také pořídím a postavím, tomu se nedá odolat. Musí to být magie jízdy řídit s vědomím, že znám každé zákoutí a šroubek svého vozu. Užívej si to, přeji vše dobré. :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 30.05.2007  16:50

« Re: sen

Čau, docela mě zaujala tvá poznámka o magii řízení auta s vědomím, že znám každý šroubek. Někdy si myslím, že je to spíše na škodu, protože když máš auto z továrny tak si říkáš to je v pohodě maj to spočítaný a ověřený. Ale když si to postavíš sám tak si říkáš " Co když ta desítka šroub nestačí atd." V tomhle se docela orientuji a tak všechno co na tom autě dělam si ověřuji výpočtama. Nakonec v reálném životě je to moje práce a taky na tomto poli spolupracuji úzce s výrobcem. Ale každopádně to magie je.To mi věř. ;-) Díky za přání, tobě taky vše dobré.

foto ironlionzion

ironlionzion 30.05.2007  17:27

« Re: Re: sen

... teď jsi tu "magii" popsal, přesně tak jsem to myslel, díky že se snámi dělíš

"-- skrytý --" 30.05.2007  10:13

no nadhera!!tohle se jen tak nevidi!! at to jede :yes:

foto Sleeper

Sleeper 30.05.2007  10:35

Takže....

... Michale, gratuluju. K autu, k úspěšné stavbě a tak vůbec... Takhle má totiž vypadat AUTO :o) Lehoučké, s raketovým zrychlením, bez zbytečností typu dveří a elektronických serepetiček.... (napsal bych ještě bez střechy a čelního skla, ale ty se občas hodí :o) Volant, čtyři kola, řadící páka a dvě sedačky, pro řidiče a sličnou spolujezdkyni.... Akorát jsi mě překvapil, že má kaipan zavazadlový prostor.... :o) Že by bylo místo za sedadly? Žil jsem v domění, že sedma žádný nemá....?

"-- skrytý --" 30.05.2007  17:01

« Re: Takže....

Díky, Popsal si to naprosto přesně. Ale bez předního okna by to už byl opravdu hardcore 8-s :*) :-) :yes: Do minuty máš oči opuchlý že bys mohl hrát vodníka v Rusalce a vlasy máš zralý no to si je oholit.
      Kaipan opravdu má zavazadlový prostor, no teda pokud myslíš tu přihrádku za zadníma sedačkama :-) Pro představu je to tak 10cm vysoký (resp. nízký) prostor, kam se vejde jeden batoh a povinná výbava. Ale v nouzi je to super. Když jedu sám místa mám dost na sedačce vedle , horší je to když jedu ve dvou a vůbec nejhorší když jedu s Evčou (to víš holky, Šminky, oblečení, večerní plesové šaty, troje boty, zrcadlo :-)vanu atp...Ne dělám si srandu ale na běžný cestování ve dvou to stačí.Ostatní se řeší operativně :-)

neregistrovaný: "xxx" [194.228.204.XXX] 30.05.2007  11:13

aspoň že to není verze favorit

auto se mi nelíbí a ani neboduju (jinak bych dal tak za 2)
    Spíš sem chtěl vidět zda to opět není propaganda od výrobce, ale naštěstí je to mazel zdá se sympatického majitele, který stejně jako většina chlapů si bude hrát celý život.
    Takže přeji úspěšný tuning a spoustu zábavy

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 30.05.2007  12:01

zrychleni

i Kaipan uvadi s timto motorem optimisticke zrychleni 5.8, coz je samo o sobe za hranici uveritelnosti, neb hmotnost 820kg neni rozhodne zanedbatelna. takze uvadet 5s je trochu mimo... jinak zavidim odvahu se do toho pustit, ja bych asi sam nic poradne nesvaril :-(

"-- skrytý --" 30.05.2007  13:02

odvaha

Tohle auto je odvaha si koupit/postavit a tu odvahu obdivuju. Nebudu zastírat, že to není můj šálek kávy a že bych se snažil najít podobnou dávku adrenalinu v bezpečnějším autě, ale rozhodně kvituju, že díky téhle recenzi se rozšíří obzory mnoha čtenářů tak jako mně >:D .

Za originalitu, odvahu, recenci a fotky 10b, za auto trochu míň, takže ode mne váhám mezi 8-9.

"-- skrytý --" 30.05.2007  14:53

Re: Známka

U mňa 10b!!!

neregistrovaný: "Johny.Rico" [88.100.9.XXX] 30.05.2007  20:17

Tohle nepovažuji za auto. Sorry.

1b. Fakt sorry. Na druhou stranu - máš teda kuráž. Jo a ten jeden bod - to ti nebudu dávat, já špatné známky nedávám, ale jen abys věděl.

"-- skrytý --" 30.05.2007  22:31

« Re: Tohle nepovažuji za auto. Sorry.

Čau,
      máš recht. To není auto, to je přece bamboocha!!!!! :-) >:D Ale v klidu,z tvého úhlu pohledu máš pravdu. Proč se někam kodrcat v plastové kanoi, když tam můžu dojet vklidu, teplu, suchu a pohodlí(teda to zní jak reklama na vložky) své Oktávky v tédéíčku a v kombíku. Akorát někteří si to tak prostě užijou víc. A nejde o machrování před lidma. Jde o to, že většina majitelů K57 by s ním jezdila i kdyby byli na světě sami. Jenom pro ten pocit z jízdy.
      Žij a nech žít. Ten jeden bod si klidně mohl dát, aby to bylo objektivní. Je to tvůj názor a to se cení.

"-- skrytý --" 05.06.2007  14:54

« Re: Tohle nepovažuji za auto. Sorry.

Asi tak jako někdo v něděli odpoledne sedí u televize a říká tomu zábava, tak někdo si jde skočit s padákem. A někdo má auto s koženejma sedačkama, dvouzonovou klimou a říká tomu auto, a někoho má kaipana 57;)
      Je to o životním stylu...nic víc.

neregistrovaný: "jagy" [88.102.194.XXX] 30.05.2007  21:10

?

Co to je za blbost prosimte? Tohle neni samozrejme auto na jezdeni do prace, dovolene atd. Ale na cistou zabavu. No jo, neni to Fabia 1.2 HTP, tak se nelibi co? ;-\

neregistrovaný: "jagy" [88.102.194.XXX] 30.05.2007  21:11

« Re: ?

To bylo tomu nademnou /johny.rico/. Pardon.

neregistrovaný: "jagy" [88.102.194.XXX] 30.05.2007  21:12

« Re: ?

To bylo tomu nademnou (johny.rico). Pardon.

neregistrovaný: "Johny.Rico" [88.100.9.XXX] 31.05.2007  18:13

« Re: ?

Se uklidni, podívej se, co já mám za auta...X-Type a Touareg...můj názor, tak se klidni.

"-- skrytý --" 31.05.2007  08:33

auto: 8b; popis a zkušenosti: 9b; fotky: 8b --- celkem: 8b ;-)

foto elviiis

elviiis 31.05.2007  11:51

dávám 10b

chtěl jsem dát 9b za to že to není caterham ale vzhledem k tomu že jsis ho postavil sám tak 10b není co řešit taky jsem chtěl tuto stavebnici ale já bych sáhl po jiném motoru nemám rád VW lae vím že tento motor kaipan doporučuje. Na kolik vyjde celá stavba? nepočitaje ty hodiny dřiny?

Jinak supr.

"-- skrytý --" 31.05.2007  22:32

« Re: dávám 10b

Čau. Díky za desítku. Bohužel pokud chceš dostat auto legálně na silnici tak ti nezbývá jiná volba nežli osmnáctka od VW.Taky nejsem kdovíjaký fanda VW ale musím uznat, že tenhle motor se jim povedl. Takže jsem s motorem spokojen. A co se týká stavby. Tak práci odhaduji tak na cca 1000a více hodin. A celková cena postaveného auta, pokud vycházím ze základní stavebnice (která stojí 174tKč)vyjde min. na 400tkč. Jde to možná trošku stáhnout i níž ale tohle auto stavíš jenom jednou a nezaslouží si levné kompromisy.To je tedy takové overview. Pokud tě jěště něco zajímá klidně se ptej. Pokud to budu vědět odpovím ;-)

"-- skrytý --" 31.05.2007  14:37

super

Bomba auto, dávám za 10.b...at slouží.....

foto da-b0mb

da_b0mb 01.06.2007  12:48

Paaani

ty jsi silenec :-) Koukam na tu napravu (CAD atp.) Co mas vystudovano ? FS CVUT ? :-) Klobouk dolu...Kazdopadne pocitat bych to nechtel :-D Mas muj obdiv

"-- skrytý --" 01.06.2007  22:58

« Re: Paaani

Čau, ses docela trefil. Šest let strojní ČVUT zanechá následky.
      >:D . A ty výpočty tak to už pár let je moje práce. Když pojedeš nějakým novým autobusem a on by se nedejbože převrátil, vzpomeň si na mě - měl bys to přežít (Ne že bych to někdy někomu přál-to nééé). Schvalovací výpočty převracení autobusů atp. to je náš job.

neregistrovaný: "KAMI" [62.84.152.XXX] 01.06.2007  13:03

Krásná práce

Opravdu gratuji k parádnímu vozu. Výborná práce. Mám celkem zájem si kaipana také a to stejnou formou - nejlevnější stavebnice a ostatní svépomocí. rád bych co nejvíce využil tvých znalostí a zkušeností, bylo by možné abych ti někam napsal (email, icq) či zavolal??? Prosím o kontakt. díky. kami77@quick.cz

"-- skrytý --" 01.06.2007  23:05

« Re: Krásná práce

Čau, jestli máš opravdu zájem tak mi napiš na mail rapid.130@centrum.cz. ICQ nějak poslední dobou nepoužívám a tak by to nemuselo být tak operativní. :-)
      Pokus se prokousat stránkama, který jsem dělal.
      mujweb.cz/www/kaipan-motors
      Najdeš tam určitě spoustu zajímavých věcí.Je tam i kontakt a tak klidně napiš. Ale poslední dobou jsem docela "busy" tak mi dej prosím pár dní na odpověď
      Díky
      a Čus

"anonym" [83.208.8.XXX] 02.06.2007  10:31

Stavba

Ahoj! Auta je krasa nesmirna,gratuluju. Maly dotaz - jake technicke znalosti si myslis,ze jsou nezbytne pro postaveni tohohle auta. Respektive,myslis,ze by je zvladl postavit clovek,kterej nevystudoval zadnou techniku,automechanikarinu,...ale je fanda a celkem zrucnej? :-) Diky za odpoved

"-- skrytý --" 04.06.2007  13:35

nádherný auto !!! dávám 10b ;-)

neregistrovaný: "Petan" [213.250.210.XXX] 04.06.2007  14:22

Do Sedmičky daleko

Docela pěkný ale do Sedmičky to má hodně hodně daleko a navíc takovejch předělávek jsem už viděl tucty.

"-- skrytý --" 05.07.2007  22:51

« Re: Do Sedmičky daleko

Neregistrovaný je zase největší chytrák >:D Sám by jsi byl nadšením bez sebe kdyby jsi mohl takové auto mít (nebo vůbec řídit), tak tu nedršťkuj, že jsi jich viděl tucty :no: Viděl jsi houby, maximálně otřískanou stopětku ;-\

"-- skrytý --" 05.06.2007  13:58

10b, ICQ

Ahoj, napiš mi prosím na ICQ, mám na Tebe kýbl dotazů:) Dík. Jinak ode mne 10;)

"-- skrytý --" 07.06.2007  17:45

P2kné, moc pěkné. Dávám desítku!

neregistrovaný: "Krystof" [89.176.218.XXX] 17.06.2007  00:02

homologace

Mohu se zeptat jak se vam podarilo vase dva uzasne Kapipany homologovat, kdyz jste podle informaci na vasem webu uplne nedodreli shvaleny postup. Myslim tim silnejsi motor (123Kw) a kotoucove brzdy vzadu? Ty auta jsou fakt skvely, jste fakt machri. Diky za odpoved a preji spoustu zabavy pri projizdkach pod sirym nebem.

neregistrovaný: "Pizko" [158.193.85.XXX] 17.06.2007  13:58

To by zaujimalo aj mna

Ta homologizacia by zaujimala aj mna som sice zo Slovenska ale velky rozdiel v tom asi nebude. Chcel by som si v buducnosti obstarat jednu stavebnicu z USA a tak chcem vediet ci mam vobec neaku sancu a ci namam na to zabudnut.
    Konkretne ma zaujima ako to cele prebieha, ake su podmienky a co musi auto splnat... vdaka

"-- skrytý --" 17.06.2007  22:56

??

Zdravím zajímalo by mě jestli to neni tajný jaky si zvolil typ nákupu.

"-- skrytý --" 19.06.2007  13:07

Klasika

Tomu říkám pořádný auto,musí to být zážitek řídit ho,ne jak ty dnešní auta pěkně surový tak to má být.10b

neregistrovaný: "sikk" [85.92.63.XXX] 20.06.2007  11:06

Kaipan

Ahoj..Chtel sem se optat Skladacka znacky kaipan ta co ma dily z favorita nevite nekde na nejaky kontakt??Spise nejsou zde nejake stranky???

neregistrovaný: "Krystof" [89.176.218.XXX] 20.06.2007  20:17

« Re: Kaipan

No najdes kontakty treba na www.kaipan.cz, tak je uplne vsechno ohledne vozu kaipan 47,57 a tve 14 z favorita.

"-- skrytý --" 15.07.2007  08:56

paráda

klobouk dolů. tohle auto je jeden z mých snů :yes:

"anonym" [194.228.234.XXX] 18.07.2007  13:36

to je ono

>:D konečně

foto Vette

Vette 22.07.2007  13:18

Super

Blahozela. Poskladat taketo auto bol vzdy moje sem. Priznam sa ze by som si na to sam netrufol. Skrasny kusok a vela stastnych kilometrov. 10b

foto MartyAtMac

MartyAtMac 23.07.2007  14:36

smekam

Není co dodat, prostě krásný kousek, neuvěřitelná práce ... 10b a zamáčknutá slza ... Gratuluju

"-- skrytý --" 23.07.2007  22:01

Exotika

To musí být tedy zážitek se projet, již od filmu "Policajt nebo rošťák" tento typ auto obdivuji :-)
    Jasných 10 b. :yes:

"-- skrytý --" 01.08.2007  09:48

nadhera

kamo auto je to nadherny, je to muj sen takovyhle auto mit a projet se vtom, pokochat se v nedeli tou krajinou. super 10

foto tudydudy

tudydudy 04.08.2007  15:44

Krasne auto

Opravdu,opravdu krasne auto.Jizda v nem musi byt skutecny zazitek,jinak dobra recenze a foto taky ujde.Mozna jen- vice zkusenosti z bez.provozu(souboje,...).9,5b
    P.S.V kolone mezi kamiony.......... ;-) To bych se bal

"-- skrytý --" 30.09.2007  20:49

Gratuluji

k fantastickému a exkluzivnímu autu, kterých se na silnicích moc nevidí. Ve všech bodech za 10. Ať ti co nejdéle slouží.

foto Psychobolos

Psychobolos 16.12.2007  16:31

Jo jo - legendární sedmička každým coulem!

Nějaké video bys neměl?

foto StanS

StanS 01.03.2008  17:10

Fotka kočičky

My naší kočičce říkáme Metynka. Vy té vaší říkáte fakt Kaipan 57?

foto ZonixX

ZonixX 26.07.2008  18:28

wow

no nemam slov :))) urcite by si vede napisat i celu knihu >:D postav si svojho kaipana >:D

foto chegue

chegue 03.09.2008  22:25

bomba:)

paradni hracka:) Osobne se mi nejvic ze vsech novodobych interpretaci "sedmicky" libi pojeti od Donkervoortu, ale klasika je zas klasika. Jednou bych si tuhle motokaru take rad vyzkousel. Musi to byt opravdu zazitek a super pocit, ale jeste lespi pocit musi byt si to auto cele sam poskladat jen pro radost... Vzpominam si jak v serialu "kutil Tim" Tim sam po vecerech skladal Hotrod na bazi Fordu ze 40.let.. hmm skvela terapie:) alespon pokud se to umi a clovek ma ty spravne dily po ruce:)
    Preju hodne radosti pri rizeni a malo much mezi zubama:)
    Mimochodem moc pekna skica!

foto EmilBuisson

EmilBuisson 12.03.2010  18:10

awesome!

Cau, hele ty si studoval CVUT strojni? A nechtel si se dát radsi na design. Ta fotka tvych kreseb je fakt dobrá (taky bych to takhle chtel umet, zatim se snazim). Jo a kocka nema chybu...Auto tez, to je ale samozdrejme.