Diskuse

Renault Clio (2001)

21.7.2020

Taky jste jako malí kluci snili o tom, že budete mít jednou červené auto, co má jen dvě dveře, atmosférický motor a manuální převodovku ? Já ano a až po…

Renault Clio (Ozzman)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Mikesus 21.07.  13:04

recenze

Přidej pár fotek. méně tmavých a bude to super. Třeba i s rodinkou, jak se poskládá kočárek a tak.
    Tohle je do města jak dělaný a naprosto dostačující. Teď už jen mít kde parkovat mimo zóny a máš vystaráno na delší dobu.

Výhoda tohoto Renaultu, že na těch pár kabelech se nemá co rozbít. I když to mistři ve Francii evidentně už zvládli u zadního světla >:D

Ozzman 21.07.  13:12

« Re: recenze

Fotky někdy dodělám >:D Můžeme zas udělat minisraz >:D

Jo, v tom autě vidíš přerostlost dnešních aut, byť stejné třídy, nejvtipnější je pak jezdit třeba za takovou Oktávkou a vyčkávat, kam se nevejde on, ty zaparkuješ luxusně :D.

Elektrika zlobit může, svítí kontrolka airbagu, kdo ví, kolik z nich jich po dvaceti letech vystřelí, taky provozem bude spoustu kontaktů vyskákaných, gumy zpuchřelé, takovým prkotinám se nevyhneš, nicméně nerezne a je možná víc eko, než nový elektromobil, protože tohle už někdo vyrobil ! >:D A plní Euro 3 ! Vždyť si to řídil, tak víš >:D

Mikesus 21.07.  15:21

« Re: Re: recenze

Vím vím. Euro 3 benzín je ok, narozdíl od euro 5 nafty.
        Jo s tou oktavkou už jsem taky párkrát zažil ještě s Aurisem, ten měl o pár cm méně a často o stačilo. Corolla už bohužel je na tom hůře. Tam těch cca 10cm navíc je znát. A oproti tomuhle je to jak nebe a dudy. Ale taky ten přední nárazník je v parádní výšce.

Ozzman 21.07.  16:29

« Re: Re: Re: recenze

Na rozbitou silnici a vystouplé obrubníky v Praze to chce SUV... nebo tohle Clio >:-[]

Mikesus 21.07.  15:23

Re: Re: recenze

Vím vím, ale stejně bych to měl spíš za trest. Euro 3 benzín je ok, narozdíl od euro 5 nafty.

idam.i 21.07.  19:07

« Re: Re: Re: recenze

Ďakujem za zábavné čítanie.Správny nadhľad je zjavný. :yes:
      Prosím ťa popíš niečo o Kuge po fl.Uvažujem,že niečo také si zoženiem. ;-)

Ozzman 21.07.  19:57

« Re: Re: Re: Re: recenze

Ahoj, díky moc, snažil jsem se to auto popsat tak, jak ho vnímám, ono by bylo lehké ho odsoudit proti moderním Bčkům, ale v kontextu ceny to vlastně je dobré auto :-)

Kugu FL nemáme ještě ani rok a má snad kolem 5 tisíc najeto >:D Vzhledem k tomu, že jsem tu měl recenzi na skoro totožné auto se k tomu jen tak nechystám, ale pokud tě cokoliv zajímá, rád se pokusím pomoct :-) Tak se ptej.

idam.i 21.07.  20:30

« Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Podvozok respektíve schopnosť filtrovať nerovnosti.
          Máš klasický,alebo StLine?Máš s niečim problém?
          A na záver reálna spotreba? ;-)

Ozzman 21.07.  21:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Takže:

Podvozek je na svou třídu top, to zůstalo stejné jako před faceliftem, na to, že je to SUV umí hbitě jezdit v zatáčkách, ale i tlumit nerovnosti. Mondeo je trochu lepší a na dálnici lépe odhlučněno (což je dáno i stavbou auta, kdy SUV je vyšší = vyšší aerodynamický hluk).

Je to Titanium plus (nebo něco takového) v barvě Magnetic Grey (stejná jako mám na Mondeu).

Je to 1.5 EB 110kw FWD a MT. Motor ještě vlastně není zajetý, starší 1.6EB mi přišel po zajetí trochu výbušnější (nemyslím teď ty pověstné pístní kroužky, ale odezva na plyn), hlavně v nejnižích otáčkách, zde díky vyšší emisní nálepce musíš překonat takové hluché místo při rozjezdech, pak jede velmi dobře a hezky graduje, obecně velmi povedený R4 turbomotor v této kategorii, určitě lepší, než 1.5TSI (tedy ten do 2020, teď je prý předělali, což jsem nezkoušel).

A spotřeba mi příjde skoro o litr nižší, než 1.6EB a to 7,5-8,5 dle jízdy, s jednašestkou jsem jezdil já kolem 9 a víc >:D

idam.i 21.07.  21:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Ďakujem pekne,vážne uvažujem o Kuge,pokiaľ nejakú predvádzačku,alebo zabudnutú skladovku zoženiem.Mondeo 1,5EB alebo Insignia 1,5T je alternatíva.Dosť mi komplikuje život že auto musí mať odpočitataľné DPH. :'-(

Ozzman 21.07.  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Vůbec není zač. Za ty peníze je to dobré auto, byť dnes již o generaci zestárlo, ale zase co se vyprodávaly na podzim 2019 skladovky, byly za až směšné ceny, my za ní dali asi 550 tisíc z původních 720 ceníkových. Já vlastně moc zkušeností ještě nemám, byl jsem s tím párkrát tady po okrese, poskakoval párkrát v Praze v koloně (proto mi vadí ta prodleva po přidání plynu, což trápí i jiná nová auta s MT po WLTP) a asi 2x v Norimberku, tzn cca 1000 km za volantem :D. Nemám moc důvod si ji půjčovat, žere víc, než Mondeo >:D

Jinak samozřejmě Mondeo bude vždy lepší, lépe odhlučněné, má i trochu lepší interiér, je přeci jen o třídu výše. Ta Insignie by mne dost zajímala, protože byla nová za +/- cenu ojetého Mondea a koukal jsem po ní. Jezdil jsem jen Emelovou 2.0T, takže tu jednapětku neznám a to je podle mne jediné auto, které může v mainstreamu podvozkem konkurovat Mondeu. Když ji v té 1.5T projedeš, určitě dej vědět, jak to jede :-)

idam.i 21.07.  22:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Dnes dom zisťoval a v SK nie je žiadna skladovka s benzínom.Na ceste facelift a motor 1,5T nahradí motor 1,4 3válec. :no:
                  Čo sa týka priestoru vzadu ako je to Kuga vs.Mondeo?

Ozzman 21.07.  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Tak to je dost nemilé v autě Dsegmentu, chvíli se dával R3 1.0Eb i do Mondea, ale v ČR se to snad ani neprodávalo... Jinak 1.5EB z Mondea taky zmizela, už jen skladovky, nebo předváděčky.

idam.i 21.07.  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Ako je s priestorom vzadu.Kuga vs. Mondeo.Hlavne šírka a na kolená.

Ozzman 21.07.  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Mám 188cm a ani v jednom nemám problém, pokud není sedačka přední řady uplně narvaná dozadu. Tohle si musíš vyzkoušet, já v zadu seděl párkrát v Mondeu akorát, když poutám synovu autosedačku >:-[]
                        • 10 Reagovat !

idam.i 21.07.  22:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Ešte raz díky.Neviem ako to dopadne.Mám z toho celkom ťažkú hlavu.No do konca roka musim kúpiť auto.Tak uvidím. :'-(

foto iudex

iudex 24.07.  09:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Ako že nie je, na stránke Oplu som našiel 5 benzínových Insignií: [odkaz]
                    Aj keď je pravda, že pár mesiacov dozadu ich boli ešte desiatky.

idam.i 24.07.  14:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

No 1,5 sú tri kusy.
                      Čierny kombík nechcem a tie dva ešte omrknem,no cez 27.000 je dosť. :-(

foto iudex

iudex 28.07.  13:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Jj, výber sa zužuje, 1.5ky boli aj za 24t. Ale za 27t je tam 1,6ka 200k, to je slušná ponuka.

foto dr-biker

dr.biker 21.07.  20:41

Clio sport ph1

Ahoj, také děkuji za příjemné počtení, jsme stejná generace, Clio II jsem taky vždycky chtěl, jeho "vajíčkový" design se mi vždy strašně líbil. Pak jsem objevil verzi sport a já ho ve 12-ti letech chtěl mít...
    Tento sen se mi splnil až po 19-ti letech, kdy jsem si konečně minulý rok Clio sport ph1 koupil jako víkendové auto pro radost z řízení. Do auta jsem sice už nasypal hodně peněz, ale koupě nelituji, je to taková hračka pro dospělé kluky, která mě strašně baví.
    Pokud tedy budeš mít možnost toto auto koupit, tak neváhej, v dobrém stavu je jich už docela málo a ceny začínají stoupat...
    Více informací nalezneš v mé recenzi.

Ozzman 21.07.  21:07

« Re: Clio sport ph1

Ahoj, díky, my už jsme si psali a já tvé PH1 obdivoval >:D

Mne malá auta okouzlila až s tímto Cliem a od té doby a od svezení v Lamalově RS3 mi to leží v hlavě >:D PH1 je jako máku, dost se jich bojím (kdo ví co s nimi předchozí majitelé dělali) a nebo jsou drahá na úrovni RS3,zatím to není aktuální, ale třeba se jednou rozhoupu. Má druhá alternativa je FieSTa 150, která je levnější, byť pomalejší a k modrému oválu mám silný vztah :D.

Děláváme občas srazy ACZ, kdyby se ti chtělo s tímto skvostem ukázat, rádi tě přivítáme.

foto dr-biker

dr.biker 22.07.  20:06

« Re: Re: Clio sport ph1

Ano, vozidel Clio sport ph1 je na trhu opravdu málo a většinou mají nejistou historii. Můj kousek na tom není jinak, jsem asi šestý majitel a ani nechci vědět, co auto zažilo.
        Za rok vlastnictví jsem ale auto dal do dobrého stavu, nyní zbývá dořešit pouze kosmetika karoserie a to i přes to, že auto již nemá originální lak. Chtělo by to nový celolak.

Fiesta St první generace je také dobrá volba na auto pro radost z řízení, viděl jsem teď na okruhu ve Vysokém Mýtě, to auto jezdí taky dobře.

Pokud budete pořádat sraz MACZ, tak mi klidně napište zprávu, rád bych se potkal s dalšími členy.

Ozzman 23.07.  07:22

« Re: Re: Re: Clio sport ph1

Ono se všude píše, že ty PH1 jsou vlastně blbuvzdorné, ale občas může zazlobit převodovka a to je už věc, kterou bych repasovat zrovna nepotřeboval, pokud něco takového koupím >:D Nicméně když je auto 20 let staré a má 6 majitelů, je to obrovský risk :). Ty hezčí a méně jeté kusy pak stojí jako RS3....Jediná věc, co je velké pozitivum Clií je, že nereznou... to se o Fordech z doby FieSTy150 říct nedá, tam se stačí špatně podívat a už hnije blatník >:D

Určitě dám vědět :-)

foto ericn

ericn 27.07.  22:12

Pěkná recenze

Naprosto rozumím tomu, proč to auto máš. Btw stejně to mám já s C3. Taky mě baví občas si ho vzít a jet se projet. Je to nedokonalá pixla, kterou ti nikdo nezávidí, atmo motor co umí překvapit a u mě ještě houpavý podvozek, jak se na citrouše patří a vejde se taky všude. Takže ať slouží :yes: Btw přihoď ještě fotky...

Ozzman 28.07.  12:57

« Re: Pěkná recenze

Díky, já bych ještě k tomu dodal jednu věc, a to že právě v takových autech by se možná měli dnešní mladí učit řídit. Naučí se, jak auto funguje, jak předvídat a přemýšlet, a né se jen spoléhat na automat, ESP, ABS, AWD automatické parkování a podobně. Řidiči by třeba získali trochu respektu.

Fotky dodám :-) On ten Renault má taky houpavější podvozek, s C3 jsem jel krátce (tou první) a ta druhá už byla taková prknenná, takže předpokládám, že mluvíš o první generaci :-)

foto ericn

ericn 28.07.  15:49

« Re: Re: Pěkná recenze

No mluvím sice o té druhé generaci (mam tu recenzi), ale je to o rozměrech pneu. Na zimních 15” kolech je pohodlná a houpavá, letní 16” s nízkým profilem hodně přitvrdí hlavně zadek a pak se mu nelíbí rolety.

Btw mám to auto právě pro syny na naučení se řídit, jeden už papíry má cca 4roky a ten nejdřív jezdil s 207 a teď z C3 a ten druhý je právě začal dělat. Tj ideál na začátek :yes:

foto p1234

p1234 03.08.  22:10

« Re: Pěkná recenze

:-!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb Miloše Nesvadby (†95) v kostele: S Národním se rodina nedohodla...

PŘÍMÝ PŘENOS: Pohřeb Miloše Nesvadby (†95) v…

Rodina, kolegové a přátelé se dnes loučí s legendárním hercem a výtvarníkem Milošem Nesvadbou (†95). Od 11 hodin…

Babu s paničkou našel čtyři koše lišek za hodinu a půl! A přidali recept na liškovnici!

Babu s paničkou našel čtyři koše lišek za hodinu a…

Pejsek Babu hledá houby! A jde mu to moc dobře! Neskutečné čtyři koše plné voňavých lišek si z lesa na…

Trpišovský: Hráči jsou v největší únavě. Z posil Slavie chválil Karafiáta

Trpišovský: Hráči jsou v největší únavě. Z posil…

Slavia sehrála na herním soustředění v Rakousku první utkání. St. Pölten porazila jasně 5:0. Střelecky se…

Potvrzeno, Grussmann jde do Baníku! Opava má Holíka a Poláka

Potvrzeno, Grussmann jde do Baníku! Opava má Holíka a Poláka

Rozhodnuto. Alois Grussmann podle zdrojů isport.cz počítá poslední dny ve funkci generálního manažera SFC Opava.…

Hřib a Čižinský sobě! Pražská radnice opisuje od Béma a Dobeše. Ti ovšem kromě marketingu i něco dělali

Hřib a Čižinský sobě! Pražská radnice opisuje od…

Nemusíte dělat nic kromě toho, že si budete vymýšlet zcela zbytečná a absurdní témata, která ovšem média nemohou…

Tělo za katrem: Příběhy za obrázky, co si vězni nechali vykérovat v lochu

Tělo za katrem: Příběhy za obrázky, co si vězni…

Začnu poněkud zeširoka. Svojí oblíbenou historkou o tom, jak jsem se kdysi, dost unaven, vracel z karlovarského…