SCHROJF (muž 50 let) Poslat zprávu

Volkswagen Golf RABBIT 1.2 TSI 7.DSG

Volkswagen Golf, foto 1 Volkswagen Golf, foto 2 Volkswagen Golf, foto 3 Volkswagen Golf, foto 4 Volkswagen Golf, foto 5 Volkswagen Golf, foto 6 Volkswagen Golf, foto 7 Volkswagen Golf, foto 8
Volkswagen Golf, foto 9 Volkswagen Golf, foto 10 Volkswagen Golf, foto 11 Volkswagen Golf, foto 12 Volkswagen Golf, foto 13 Volkswagen Golf, foto 14 Volkswagen Golf, foto 15 Volkswagen Golf, foto 16 Volkswagen Golf, foto 17 Volkswagen Golf, foto 18 Volkswagen Golf, foto 19 Volkswagen Golf, foto 20 Volkswagen Golf, foto 21 Volkswagen Golf, foto 22 Volkswagen Golf, foto 23 Volkswagen Golf, foto 24 Volkswagen Golf, foto 25 Volkswagen Golf, foto 26 Volkswagen Golf, foto 27 Volkswagen Golf, foto 28 Volkswagen Golf, foto 29 Volkswagen Golf, foto 30 Volkswagen Golf, foto 31 Volkswagen Golf, foto 32 Volkswagen Golf, foto 33 Volkswagen Golf, foto 34 Volkswagen Golf, foto 35 Volkswagen Golf, foto 36 Volkswagen Golf, foto 37 Volkswagen Golf, foto 38 Volkswagen Golf, foto 39 Volkswagen Golf, foto 40 Volkswagen Golf, foto 41 Volkswagen Golf, foto 42 Volkswagen Golf, foto 43 Volkswagen Golf, foto 44 Volkswagen Golf, foto 45 Volkswagen Golf, foto 46 Volkswagen Golf, foto 47 Volkswagen Golf, foto 48 Volkswagen Golf, foto 49 Volkswagen Golf, foto 50 Volkswagen Golf, foto 51 Volkswagen Golf, foto 52 Volkswagen Golf, foto 53 Volkswagen Golf, foto 54 Volkswagen Golf, foto 55 Volkswagen Golf, foto 56 Volkswagen Golf, foto 57 Volkswagen Golf, foto 58 Volkswagen Golf, foto 59 Volkswagen Golf, foto 60 Volkswagen Golf, foto 61 Volkswagen Golf, foto 62 Volkswagen Golf, foto 63 Volkswagen Golf, foto 64 Volkswagen Golf, foto 65 Volkswagen Golf, foto 66 Volkswagen Golf, foto 67 Volkswagen Golf, foto 68 Volkswagen Golf, foto 69 Volkswagen Golf, foto 70 Volkswagen Golf, foto 71 Volkswagen Golf, foto 72 Volkswagen Golf, foto 73 Volkswagen Golf, foto 74 Volkswagen Golf, foto 75 Volkswagen Golf, foto 76

Přezdívka auta ZAJKO Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:86500 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1197 výkon [kW]: 77 kroutící moment [Nm]: 175 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.9 maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 7 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 350 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.8

Nakolko sme sa prestahovali blizsie k nasmu "velkomestu",kde obaja pracujeme,rozhodli sme sa kupit s partnerkou auto.Moja skusenost s autami zacala este v totalite,na rodicovskej S 120,neskor som pracovne jazdil na S 1203,VW POLO,S FABIA,a nakoniec teraz pracovne jazdim na NISSANe PATFINGHER.Partnerka dlhsie zila v USA,takze pochopitelne jazdila na "inych karach".Naposledy mala ale europsky VW JETTA.
*KÚPA A VÝBER AUTA*
Zacali sme s kupou najprv "okukovanim"aut na uliciach,parkoviskach,neskor na internete.Sme obaja sportovci,cyklisti a turisti,a mame aj dvoch psov,tak nasa volba najprv padla na nejake male SUV s pohonom 4x4,a vyslo nam SUZUKI SX4.Zial sme zistili,ze sa do neho sice da objednat automat,co bola nasa priorita(samozrejme zo strany partnerky z jej pobytu v USA,ale som teraz rad,ze som sa dal prehovorit),ale iba 4 rychlostny,tak sme tuto moznost okamzite zavrhli.Potom sme po dlhsom hladani nasli VW POLO CROSS,co sice nieje stvorkolka,no po dizajnovej stranke sa nam velmi zapacilo."Nadupany" technickymi informaciami sme sa vybrali do predajne VW v Trnave.Oproti bola predajna SKODY,co je u nas stara klasika,tak sme najprv isli tam.Pozreli sme si Yetyho,ktory sa nam pacil,no bol mimo nasho financneho balika,dalej nam predajca ukazal po tom co zistil,ze mame zaujem o VW POLO CROSS SKODU FABIA SCOUT,no ta sa nam zdala oproti POLU troska nevyrazna.Rozlucili sme sa so SKODOVKAMI,a isli k bratom z nemecka.Tam nas po piatich minutach predajca schladil informaciou o dodacej lehote,ktora je na tento model VW 5-6 mesiacov.Nas sen sa tym rozplynul.Predajca vsak nezahalal,a upozornil nas na akciu,ktora prave zacala,a to na VW GOLF RABBIT.Boli sme troska zaskoceny,lebo dovtedy sme o GOLFiku ani neuvazovali,lebo sme si mysleli,ze je jeho cena vysoka.Pozreli sme si vystaveny model,a musim povedat,ze aj u mna,aj u partnerky tymto zasadil predajca semienko zaujmu,pociatocnej lasky k tomuto modelu.S katalogom sme sa pobrali domov.Asi po 10 dnoch (neustaleho porovnavania motorov,citania testov na nete,skumania farieb)sme sa rozhodli,a navstivili predajnu VW v Bratislave B.O.A.T a.s.Tam sa nas ujal fakt skvely predajca p.Kravarik,a vyplnili sme objednavku,nase vysnivane auticko dostalo finalnu podobu:VW GOLF RABBIT 1.2 TSI 7.DSG vo farbe seda united.Urobili sme testovaciu jazdu,zaplatili zalohu a uz ostavalo iba cakat(10-12 tyzdnov).
*VÝBAVA*
A s tou vas unudim:
Sériová Výbava:
Palubný počítač "Plus"
Rádio RCD 310 s CD a MP3 prehrávačom, 2 x 20 W, 8 reproduktorov vpredu a vzadu, AUX-IN zásuvka
3-ramenný kožený volant, radiaca páka a ručná brzda
Športový predný nárazník a strešný spojler vo farbe karosérie, športový podvozok znížený o 15 mm
Otvor v operadle zadných sedadiel, stredová opierka rúk vzadu
Odkladacie vrecká na zadnej strane predných sedadiel
Športové sedadlá vpredu, výškovo nastaviteľné, s bedernými opierkami
Stredová opierka rúk s odkladacím boxom vpredu, 2 držiaky na poháre vzadu, 2 ventilačné otvory vzadu
Automatická 2-zónová klimatizácia "Climatronic"
ESP, ABS s EBV, ASR, EDS, MSR, assistent rozjazdu do kopca
Kolenný airbag vodiča
Airbag vodiča, spolujazdca s deaktiváciou, bočné airbagy vpredu, hlavové airbagy vpredu a vzadu
Kontrola stavu pneumatík cez snímače ABS
Disky z ľahkých zliatin 6,5Jx16 "Atlanta", pneu 205/55 R16
Hmlové svetlá s odbočovacou funkciou
Stmavené sklá od B stĺpika smerom dozadu, absorbujúce cca. 65% svetla
Elektromechanický posilňovač riadenia s meniacim sa účinkom v závislosti na rýchlosti
Výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant
Centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, 2 sklápacie kľúče
Imobilizér
ISOFIX systém na uchytenie 2 detských sedačiek na zadných sedadlách
3-bodové bezpečnostné pásy na všetkých sedadlách, vpredu výškovo nastaviteľné
Predné hlavové opierky bezpečnostne optimalizované, 3 hlavové opierky sedadiel vzadu
Operadlá zadných sedadiel asymetricky delené a sklopné
Dekoratívne obklady "Titan" na prístrojovej doske a na obložení dverí
2 držiaky na poháre vpredu, 1 vzadu
Make-up zrkadielka v slnečných clonách
Osvetlenie interiéru vpredu a vzadu so stmavením a oneskorením vypnutia, 2 lampy na čítanie vpredu
Elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, na vodičovej strane asferické
Elektricky ovládané okná vpredu a vzadu
Bočné smerovky integrované vo vonkajších zrkadlách
Nárazníky, vonkajšie spätné zrkadlá a kľučky vo farbe karosérie
Determálne sklá
Fajčiarska výbava
Denné svetlá
Kryt a osvetlenie batožinového priestoru
Odkladacie priestory vo dverách vpredu a vzadu, držiaky na 1,5l fľaše vo dverách vpredu, odkladacia schránka v strope
Dojazdová oceľová rezerva, náradie a zdvihák

Na želanie sme si priplatili za :
7 DSGecko,tempomat(pri automate nutnost),bezklucovy vstup a startovanie( Keyless entry and start system),a velurove koberceky

Kto si kupuje nove auto mi da urcite za pravdu,ze to cakanie je hrozne.Ja osobne som chodil vencit psov skoro kazdy den okolo bieleho RABBITA,ktoreho som stale "okukoval",neustale som si pozeral katalog VW a predstavoval som si naseho "ZAJKA".Az prisiel konecne telefonat od predajcu,ze auto prislo.Hned na druhy den sme utekali do predajne,a konecne ho uvideli...a hned sme sa zamilovali...bol este krajsi ako sme si mysleli...a aj ked sa niekomu nemusi seda farba pacit,pre nas je ta najkrajsia.Zaplatili sme zvysok ceny,auto nam na druhy den pripravili,p.Kravarik nam vsetko do poslednej malickosti vysvetlil a ukazal,ale bolo malo veci co by sme nevedeli,jednak sme sa "nabusili"informaciami z katalogov a testov,a okrem toho sme posledne mesiace cakania na nasho ZAJKA jazdili GOLFOM V.,ktoreho nam pozical otec Viliam,ktoremu tymto dakujem.

*AUTO*
*MOTOR*
Keď som si sadol za volant, stlacil tlacitko START/STOP a nic...uplne ticho,partnerka Eva iba na mna pozrela,a opytala sa ci som nastartoval.Ja som sa hned pozrel na otackomer,a bolo mi jasne,ze ano!Počuli sme len šuchot ktorý vychádza niekde spredu.Motor je úplne tichý,ale ak potrebujete riadne vyrazit vpred,alebo predbiehat,ma dost sily,a podla mna aj prijemny zvuk.Myslim si,ze ak niekoho odveziete,urcite bude tipovat pod kapotou vacsi motor.Tak uz som iba zaradil "D" na DSG prevodke,ktora konecne dostala aj do nizsich verzii GOLFa paku podobnu ako golfova lopticka z GTI a GTD ,a supho na prve susta kilometrov.

*SPOTREBA*
Ako priemer výrobca udáva 5.7l/100km. V prvý deň a po prejdení asi 130 km sme mali priemer asi 6,8 litra,vacsinu sme jazdili po meste.Pri troska agresivnejsej jazde(rychle rozjazdy z krizovatiek),co nieje s automatom ziadny problem,moze spotreba byt aj 8-9litrov.No teraz sme sa vratili z Tatier,kde sme najazdili asi 800 kma cestou spat som mal spotrebu presnych 6.0l/100km.Som zvedavy ako sa bude spotreba vyvijat po zabehu motora.

*INTERIÉR*
V interiéri vládne prehľadnosť.jednoducho povedane klasika VW.Všetko je na svojom mieste.Páčia sa mi sedadla,ktore su fakt kvalitne,a ani po 300km nepocitujete ziadnu unavu.Vsetko je tam kde ma byt,vsetko presne do seba zapada,nic nevrze a neskripe,a aj ked niekomu sa palubovka od VW moze zdat nudna,mne sa paci,a najviac asi okolie okolo DSG prevodovky s hlinikovym dekorom.

*PODVOZOK*

Ked ho porovnam s GOLFom V.,tak si myslim,ze je o velky krok vpredu,a aj na nasich "tankodromoch" dobre filtruje nerovnosti,a vdaka nasmu znizenemu podvozku skvele drzi stopu,a aj ked som sa "dost"snazil aspon zazriet bliknutie kontrolky ESP na palubovke,zatial sa mi to na suchej ceste nepodarilo.Uz sa tesim na zimu...

Po zhruba 29000km som tymto autom,motorom,a hlavne DSG prevodovkou uplne ocareny,a uz iba dufam,ze nam bude dlho bez problemov sluzit.Este sa vratim k prevodovke,na ktoru ma prehovorila partnerka,ktora podobnu mala v USA v JETTE,je to jednoducho krasa,pohybovat sa v zacpach v meste,iba jemnym,alebo ziadnym stiskom plynu,bez neustaleho vytlacania spojky,a ked vas uz prestane bavit mimomestova klasika,tempomat na 90km a dojem jazdy za volantom auticka na kolotococh,staci dat rezim "S",alebo sekvencne rucne radenie a o zabavu mate postarane,to mi verte!!!a v rezime "D" si preradovanie ani nevsimnete.Kazdemu doporucujem aspon vyskusat.

-motor 1.2ka,tichost a pre mna krasny zvuk
-spotreba(s lahkou nohou okolo 5.5-5.8l/100km
-7 DSGecko
-podvozok a jeho odhlučnenie
-vo verzii RABBIT a nasej farbe seda united krasny
-prehľadný,kvalitny a pekný interiér
-kvalita spracovania celého auta
-športove sedadla,dobre drzia telo
-priestor v kabíne
-bezklucovy vstup a startovanie(vzdy po odchode od auta ho mozem jemne pohladkat po klucke dveri a ono mi zmurkne a zavrie sa(-:)
-po skoro 30 000km mozem povedat iba jedno...som stastny,ked mozem presadnut z ineho auta do svojho Zajka!!!GOLF je proste DAS auto...(-: Aspon pre mna!

-chyba nejake madlo na zatvorenie kufra,trosku zastarala grafika radia ,nadmerne spinenie zadnej casti vozidla,vacsi zaujem zlodejov a roznych "dobrakov" a z toho vyplyvajuca vacsia suma za havarijne poistenie

zatial nastastie ziadne,okrem opravy naraznika po strete so zajacom v AUTO B.O.A.Te BA,vymena celeho naraznika+lakovanie,vymena hmloviek a plastovych mriezok, vnutorneho praveho podbehu v prednom blatniku(jeho vypln),cca 4 dni v servise,opravene nacas a kvalitne...cena "ludova" 1100.59,-EUR...este ze mame havarijne,inac by ma asi jeblo...takze to mame za 165,-EUR,uznana reklamacia zmolkovania latkoveho potahu Me 2 na vodicovej sedacke...(vid.novinky)

Predajca B.O.A.T. Bratislava p.Kravarik bol skvely,a vysoko profesionalny,ale popri tom ludsky a vtipny.Jedine čo vytknem bola asi ta čakacia doba a to 3 mesiace.Predajca ochotne poradil,všetko vysvetlil na 100%

9.2.2020 17:35

PREDAJ

...dúfam, že bude tešiť aj ďalšieho majiteľa tak ako nás...

29.10.2019 08:34

Už teší iných...

Tak Golfík išiel po 8 rokoch a 119 000km do sveta, a dúfam, že bude tešiť nového majiteľa tak, ako tešil moju manželku...
Náhrada, ktorú si vybrala žena (VW T Cross LIFE 1.0 TSI 85kW 7 DSG) už zarezáva, a dúfam, že čoskoro pridám recenziu...žiaľ sedel som v ňom zatiaľ iba na "nesprávnej" strane (-:

1.3.2017 10:56

NOVÉ PNEUMATIKY

Vcera som kupil po 6 rokoch nove pneu BRIDGESTONE TURANZA ER300 Ecopia 205/55 R16 91V s novym dezenom T001 po 62,-€/kus, a hned som ich aj vymenil pre dobre pocasie na auto namiesto zimnych...dufam,ze sa mi to nevypomsti (-:

13.1.2017 08:07

86 500

START BUTTON
Zavada,co to je?(-:Asi po mesacnych utrapach so startovacim tlacitkom(musel som ho niekedy stlacat aj 3-4 krat,tak isto pri vypnuti motora) som navstivit servis VW Autoprofit GALANTA, kde mi ho po hodinke prace za 75,-€ vymenili.Profesionalny a ludsky pristup ma opat presvecil,ze sem budem chodit aj nadalej.
P.S. narazil som na clanok o O3,kde sa tento problem vyskytol omnoho skor:

12.8.2016 13:10

Dnes najazdene 79 528 km a 5 rokov sluzby.

Sice uz s nim jazdi vacsinou zena,ale obcas ked mam moznost a idem si zajazdit,stale mi vycari jazda usmev na tvari.Za celych 5 rokov auto funguje ako ma,a okrem pravidelnych servisnych ukonov a vymeny potahu vodicovho sedadla(vid novinky) sa nic menit nemuselo a auto ziadnu zavadu nemalo.Dokonca sa nemenila ani ziadna ziarovka.Vcera som sa so zenou konecne dohodol,ze pod stromcek chceme mat doma noveho "tatosa",tak sa opat tesim na vyber, skusobne jazdy a vsetko s nakupom noveho auta spojene.Samozrejme moj favorit je uplne iny ako zenin,ale obom sa nam pacia auta VW,ku ktorym mame stale doveru,no verim,ze ju opat nejako spracujem a bude po mojom a kupime VW Golf Variant Alltrack 1.8 TSI DSG 6 v sedej limestone metalize....
Ona sniva o Tiguane v benzine s DSG a cervenom.
No nemaju to tie zeny s vyberom auta lahsie...(-:

10.5.2016 10:43

SERVIS KLIMATIZACIE (74 990 km)

Absolvoval som pred letnou sezonou servis klimatizacie, kupil som si v zlavach dna kupon
cena 25,-€,v servise
pristup dobry,ochotny komunikativny pracovnik,bol som pri tom,trvanie 50 minut,a vysledok: vsetko robi masina,plus interier mi "vycistili" ozonom,napln na Mk6 ma byt podla VW 525g+-25g,takze niekde medzi 500-550g(je to na stitku v motorovom priestore hned pod zamkom aj s typom chladiva R 134a) a mne osobne po 2 rokoch od poslednej udrzby chybalo 303g...Kakze podobne ako naposledy!Samozrejme som si doniesol aj kabinovy filter( uhlikovy BOSCH R 2397,kupeny v AUTO KELLY za 15.29,-€),ktory mi tam ochotny chalan bez problemu vymenil...povodny,bol este dost v pohode,nie ako naposledy!

30.3.2016 19:59

Vymena pneumatik a oleja

Jar sa nam blizi tak som dnes prezul pneumatiky a popri tom vymenil olej a olejovy filter v neznackovom servise BULA Pezinok.Olej Castrol 5W30 Milenium FST,original olejovy filter VW...a to vsetko za "batovskych" 99,-EUR...takze spokojnost!

21.7.2015 14:40

TK a EK 69 255 km

Tak styri roky od kupy sa blizia,tak som dnes absolvoval TECHNICKU a EMISNU KONTROLU.Vsetko bolo v poriadku,ziadna zavada,najazdene 69 255 km,cena 49,-EUR,a mam na dalsie 2 roky pokoj.

6.10.2014 08:23

60 000 km

Dnes rano som prelomil 60 000 km.Cez tyzden som absolvoval 2.servisnu prehliadku.Ako aj na prvu som isiel do GALANTY (AUTOPROFIT).Maximalna spokojnost, cena 156,-€, olej som mal vlastny, nedal som si menit kabinovy filter, menil som ho pri udrzbe klimy v auguste.Servis menil olej,sviecky,brzdovu kvapalinu + kontroloval stav celeho auta pred zimnou sezonou, cca 3 hodiny.A mal som aj zavadu, povoleny zamok na piatich dverach...a som pozeral,ze nejako sa obcas zle zatvarali! (-: Takze este raz velka spokojnost,hlavne s cenou (spolu s olejom z netu 191,-€),AUTOPROFIT odporucam!
P.S. Ako velkeho fanusika F1 ma tak isto ako vsetkych, vcera zasiahla nehoda na VC JAPONSKA jazdca Marussie Julesa Bianchiho...ktory teraz zaziva svoj najdolezitejsi zavod svojho zivota,zavod medzi zivotom a smrtou! Drzim palce Jules,skoro sa uzdrav!

18.6.2014 09:00

SERVIS KLIMATIZACIE (56 297 km)

Tak dnes som sa dokopal a absolvoval som servis klimatizacie, kupil som si v piatok na zlavach dna kupon
http://www.zlavadna.sk/zlava_82499_tazo ... imatizacie
cena 32,-€,v servise TAZO(Kopcianska ul.)BA,inac je to byvaly servis SUBARU,pristup super,dokonca sacky na sedadlo,mohol som byt pri tom,trvalo to asi 50 minut,a vysledok: vsetko robi masina,plus interier mi "vycistili" ozonom,napln na Mk6 ma byt podla VW 525g+-25g,takze niekde medzi 500-550g(je to na stitku v motorovom priestore hned pod zamkom aj s typom chladiva R 134a) a mne osobne po 3 rokoch zanedbania tejto udrzby(budu v auguste) chybalo 307g...takze viac ako polovica,co je myslim dost!Samozrejme som si doniesol aj kabinovy filter( uhlikovy BOSCH R 2397,kupeny v AUTO KELLY za 15.29,-€),ktory mi tam ochotny chalan bez problemu vymenil...a ked som videl ten povodny,kde uz bol mikrosvet a skoro rastly stromy,tak som skoro hodil sablu(za co mohla aj vcerajsia akcia v baraku pri koseni a polievani stromov s vinovicou),ze som toto dobrovolne cuchal,ja a este moja tehotna zena,no proste hnus,kazdemu doporucujem sa viac venovat tomuto cisteniu,si myslim,ze to az tolko nestoji (aj s filtrom 47.19,-€),aby sme dobrovolne dychali takyto humus vo svojich milacikoch...
Tak za mna tato ZLAVA ...DOPORUCUJEM!!!Majte sa

_________________

22.12.2013 15:18

PF 2014

Všetkým vlastníkom GOLFu Mk 6,ale samozrejme aj ostatným vodičom prajem Šťastné a Veselé Vianoce,a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014!!!A hlavne,aby nám autíčka slúžili!

17.9.2013 10:21

MONZA 2013 (47 256km)

Sice uz ubehol tyzden od konania VC Talianska v Monze,ale chcem tymto zdelit par zaujimavosti o tejto akcii,a celkovo o cestovani v Taliansku a Svajciarsku.Do Monzy som cestoval oklukou,a to cez Lignano,kde som sa aj spolu so zenou chcel pred zavodom trosku "pomocit" a "nadychat" mora.Cestovali sme klasickou cestou,cez Vieden,Graz,a Villach, a vyuzivali sme pomoc Garminu Nuvi 2595T s rezimom najrychlejsia trasa.Bez problemov.Cesta do Lignana mala 637 km a trvala nam 7.10 hod so spotrebou 5.8l/100 km.Musim sa priznat,ze do Talianska som isiel autom prvy krat,a tak som bol najviac zvedavy,na system platenia na dialniciach(TELEPASS).Sam teraz neviem,ci je tento system lepsi ako dialnicna znamka,nikdy predom totiz neviete kolko to bude stat,a sice bolo mimo sezony,ale pred Lignanom sme vychadzali z dialnice cez exit,kde fungovala iba jedna brana,stalo tam 5 aut,a fakt to dost dlho trvalo,vsetci totiz tento system zazili asi prvy raz,a to na brane,kde bol monitor cely doskriabany,slnkom osvetleny,a tak absolutne necitatelny,zmena jazyka na "anglicky" nefungovala,kartu nebralo,jedna tam totiz bola vspriecena,alebo ulomena,tak to bol pekny chaos!No na ostatnych branach uz ziadny chaos nebol,a vsetko prebehlo uplne v pohode,aj platba v hotovosti,aj kartou,a dokonca aj z ruky do ruky.Akurat nam iba raz vydalo potvrdenie o zaplateni tohto myta.Z Lignana(co je fakt pekne letovisko blizko Bibione)sme si este odskocili pozriet znamych do Svajciarska,do Lugana.A nakolko nieje "CH" v unii,cakal som,co sa bude diat na hranici.V podstate nic,iba auta z unie boli odklonene k peknej policajtke,ktora nam za 35,- EUR dala uz poloodlepenu(aby sme ju asi nepredali) dialnicnu rocnu (inu totiz vraj nemaju)znamku,zobrala prachy a o nejake pasy sa vobec nikto nezaujimal!Postrehy z "CH" su asi taketo:je vidiet ci uz na kvalite ciest,parkoviskach,a hlavne autach,ze "su tam prachy",skoro kazdy model je vidiet iba v top verzii(GTI,GTD,AMG,M,Sline...).A jazdenie,kultivovanost,a disciplinovanost!Cesta z Lignana do Lugana bola dlha 479 km,trvala nam 5.40 hod,so spotrebou 6.0l/100km.Po oddychu v CH Alpach a jednom vystupe na Monte Boglia(1516m.n.m.) sme vo stvrtok rano vyrazili konecne smer MONZA(cesta dlha iba 100.5km, 2.38 hod,6.8l/100km),dorazili sme do predom objednaneho kempu v kralovskom parku,a rychlo postavili stan na urovni sikany Prima Variante na konci cielovej rovinky.Vybrali sme sa na prechadzku po celom okruhu,a samozrejme sme nevynechali ani staru "klopenu" cast.Poobede bola autogramiada jazdcov.V piatok sme si vychutnali vsetky treningy,ci uz F1,GP3,alebo Porsche Cupu.Pobehali sme snad vsetky tribuny,no v piatok bolo na fotenie asi najlepsie miesto na konci Paraboliky,pri vstupe do boxov.Sobota:nakup nejakych suvenirov,posledny trening F1,rychly obedik,nakup piveciek v supermarkete v Monze(okruh ponukal iba heineken za 6,-EUR/0.5l),a podme na kvalifikaciu!Ubehla fakt rychlo,ci uz to bolo aj pricinenim piveciek neviem,vysledok pre nas a dalsich asi 100 tisic fans FERRARI bol troska rozpacity,jednoducho sa cakalo pole position.A nedelny zavod:urcite ho kazdy fanusik F1 videl,na "malinovky" tento rok zial opat nikto nema,a aj ked si Sebb,zasluzil od pravovernych zo Scuderie Ferrari piskot,musel som mu iba zatlieskat!!!Velke predstavenie pre blaznov v cervenom skoncilo,miesto,ktore je nasiaknute historiou motorizmu,Ferrari,vonou benzinu,sa pomalicky vyprazdnovalo a uzavrelo 84 VC Talianska pre Ferrari sice nie vitazstvom,ale aspon bednou!!!Kazdemu,a nie iba fans Ferrari doporucujem toto miesto navstivit,ma to upne inu atmosferu ako trebars v Madarsku!Uz nam ostalo iba do polnoci oslavovat,rano balenie a cesta do Cervie(blizko Rimini,340km,4.54 hod,6.3l/100km),kde sme sa chceli este par dni okupat.Po 14 dnoch nasledovala cesta domov (1006km,13.40hod,6.2l/100km).celkovo sme najazdili 2573km,a pri dodrziavani rychlostnych limitov som sa dostal na spotrebu 6.2l/100km.Zaver:aj ked sa o Taliansku hovori,ze tam jazdia ako blazni,moja skusenost je uplny opak,a za celu dobu som sa nedostal do ziadnej nebezpecnej situacie,s vynimkou ked som sa v 130km rychlosti snazil vyhnut nejakemu kotulajucemu sa predmetu podobnemu hokejovemu puku,ktory odpadol z kamiona predomnou,a nastasie sa mi to aj s prispenim ESPecka podarilo.Dokonca sme za cely cas nevideli ani jedinu nehodu.A este podpichnem antikoncernistov,Golf to zvladol bez jedineho problemu!A vratim sa este k tym poplatkom za dialnice,nakoniec sme za pouzivanie 1299 km dialnic sice omnoho lepsej kvality ako u nas zaplatili 91,-€...takze 7 centov za kilometer,malo,vela???To uz necham na kazdeho z vas!

17.9.2013 10:21

4.6.2013 10:22

Dnes 40 000 km

Dnes cestou do prace som prelomil 40 000 km a ... asi sklamem neprajnikov VW a TSI motorov...zatial vsetko slape ako hodinky,priemerna spotreba sa pohybuje okolo 5.9l - 6.1l.Nedavno som este namontoval ciernu koncovku vyfuku z Audi S3.

28.11.2012 12:50

1 servisna prehliadka a 28 835km

Pred zimou som sa este rozhodol urobit servisnu prehliadku.Po skusenostiach inych majitelov VW som aj ja zavital do Autoprofitu v Galante.Vymena oleja,filtra a celkova kontrola vozidla pred zimou...100.02,-EUR.Som spokojny ako s pristupom,tak aj s cenou,a taktiez mi bola uznana reklamacia na latkovy potah Me 2 sedadla vodica,ktory sa na jednom mieste zacina zmolkovatiet...a nie je to sposobene mojimi velkymi vajcami...teda dufam!(-:Inac to bola jedina zavada od kupy...snad to vydrzi aj do buducna!V predstihu vsetkych zdravim a prajem Stastne a Vesele Vianoce,a vela stastnych a bezproblemovych kilometrov v roku 2013!!!Majte sa

19.11.2012 09:55

KVALITA NASICH CIEST!

Rano idem do prace,a v zakrute vbehnem do asi 5 metrovej jamy...vysledok (vid.foto),pneu akurat vhodna na hratky pre pitbulla,volal som do poistovne,a vraj havarijne poistenie nepokryva pneu,lebo niesu sucastou auta...teraz neviem ci som jebnuty ja,alebo oni?!Vraj mam zalovat spravcu a vlastnika komunikacie...to mozem radsej japoncov,ze nevedia urobit kvalitne pneu na slovenske cesty! (-: Pekny zaciatok tyzdna!

16.7.2012 10:42

20 000km a POKUS O KRADEZ!!!

Pokus o kradez.A je to tu,najazdene mame 20 000km a skoro sme o auto prisli.Najprv sa vyskytla mala,asi 3 cm ryha na hlinikovom dekore spolujazdcovych dveri,teraz uz viem,ze od nejakeho drotu,ktorym sa cez okno niekto snazil dvere asi otvorit.Najprv som tejto ryhe nevenoval pozornost,okrem obojstranneho obvinovania sa s manzelkou,kto za nu moze,a cim ju asi urobil,tymto sa jej za obvinenia ospravedlnujem (-:!Asi za tyzden od tejto ryhy sa rano posadim do auta,ci bolo otvorene neviem,nakolko mame bezklucovy vstup,a pozeram,ze mam nejako divne nastaveny volant,asi tak ako keby som mal 150kg a riadne pivne brucho,a este som si vsimol na jednej strane odpadnuty hlinikovy dekor nad miestom spinacej skrinky.Stlacim tlacidlo START a STOP ENGINE a nic,ani sa mi kontrolky nezapli!Tak nasleduje rychla kontrola,radio hra,bateria je v poriadku,tak to skusam este parkrat,no bez uspechu.Volam preto policiu,prisli,kukli,pokrcili ramenami a odisli,neboli totiz vidiet ziadne ocividne stopy po vlamani sa do vozidla alebo poskodenie.Volam preto odtahovku a auto sa odvaza do servisu.Rano mi volaju,ze to bol pokus o kradez,zablokoval sa imobilizer,a volant,a je nutne preto vymenit celu elektroniku,starter,palubny pocitac,a tachometer s otackomerom,ktory zlodej poskodil,a tiez vlozky zamkov vo dverach.Vsetky tieto diely sa vyrobili priamo konkretne na VIN mojho vozidla,tak som auto postradal asi dva tyzdne!!!Cena opravy 925,-EUR,poistna udalost dodnes zo strany poistovne neukoncena,vraj naco sa menila elektronika,ked ju technik poistovne dal iba skontrolovat?!Prec ruky a hlavne havarijne poistenie od KOOPERATIVY!!!Preplatila iba 230,-EUR za vlozky zamkov!!!Poistovnu som vymenil,a o zostavajucu sumu sa budem asi sudit!Skoda,aspon som mohol tohto ZMRDA chytit pri cine...to by bolo za vsetky prachy!!!tak si davajte vsetci na svojich milacikov velky pozor...a tiez na poistovne!!!

26.3.2012 08:56

JAR je tu! (13 980 KM)

Tak dufam,ze uz konecne prisla jar,cez vikend som prezul pnematiky,ale predtym sa mi podarilo pri navrate z lyzovacky dosiahnut fakt zaujimavu spotrebu!Trasa bola: TERCHOVA-ZILINA-LIETAVSKA SVINNA-RAJEC-POVAZSKA BYSTRICA (cesty I-III triedy)-(dialnica exit SENEC)-PEZINOK, prejdene 236.6 km (vid FOTO) priemer rychlost 82 km,a spotreba 4.8l/100km!!!Co dodat?Urcite som neisiel na spotrebu,bolo okolo 20°C a mal som este zimne pneumatiky,a to potvrdzuje uspornost motorov TSI,ked sa "netlaci moc na pilu" samozrejme!!!Prajem vsetkym krasnu motoristicku JAR!!!

20.2.2012 16:17

ZAJKO ako novy!!!

Oprava Zajka po strete so zajkom je hotova,auto ako nove,vymeneny a nalakovany predny naraznik,nove hmlovky,a plast.mriezky,a vymena vnutorneho plastoveho podbehu v blatniku...cena 1100.59,-EUR,4dni v servise...= vacsia obozretnost na zvierata okolo ciest!!!

9.2.2012 11:47

ZAJKO a zajko

Pekne rano dnes,po ceste do prace sa mi postavil do cesty zajko...a hmlovka v prdeli(vid foto)...a zajko?Usiel,skoda,mohol byt na smotane!!!

3.1.2012 09:40

ZIMA a 10 000 km

Tak a prisla aj do nasich koncin zima,tachometer ukazuje 10008 km,prezul som na zimne pneu Continental+disky (letne sa mi pacia omnoho viac) od VW dealera ,s ktorymi bol trosku problem,hoci som ich mal objednane,musel som pre velky zaujem na ne dlhsie cakat.Sneh sa v nasich koncinach este neukazal,no poladovica uz ano.Spotreba v zime troska stupla,na priemer 6.2l/100km,co je dobra hodnota.Zajko sa zatial zdarne vyhyba problemom a porucham,ale radsej si zaklopem na drevo,na celo (-:!Vsetkym tymto prajem prezitie zimy bez poruch a nehod,a vela stastnych kilometrov v novom roku 2012!!!

23.10.2011 11:14

3M 3D CARBON folia na strechu

Po dlhsom uvazovani sme sa rozhodli trosku odlisit od ostatnych RABBITOV,a dali sme si nalepit 3M 3D CARBON foliu na strechu...Ja osobne som s vysledkom spokojny.

20.9.2011 09:34

SPOTREBA po 3000 km

Dnes rano som prelomil 3000 km a priemerna spotreba je zatial 5.8l/100km...co je slusne ciselko nato,ze sa nijako aj s Evou pri jazdeni neobmedzujeme a nejazdime iba na spotrebu!(-:

25.8.2011 18:11

PEZINSKA BABA

Prave som sa vratil z jazdy na Pezinsku Babu(kopec,kde sa jazdia ME do vrchu),a este teraz som z toho v p...!!!Ako mi doporucil predajca,po urcitych najazdenych km,treba autu poriadne "zatopit pod kotlom",aby elektronika zistila,kde je maximum,alebo blizke maximum vykonu,a aj ked mam iba "lenivu" 1.2,stalo to zato,prevodovka do sekvencneho radenia,jednotka,dvojka,trojka plny(5.500 ot/min),krasny zvuk malickeho motora,vypnute ESPcko,zakruta za zakrutou,no jednoducho pohladenie duse motoristu vo stvrtkovy podvecer!!!Akurat,ze aj v sekvencnom mode si DSG nenecha diktovat extremy,ale obcas sa vam do toho radenia primiesa,asi tak isto,ako sa neda na 100% u VW vypnut ESPcko.Skoda,ale aj tak to stalo za to!!!

22.8.2011 19:28

SPOTREBA

Po najazdeni 1600km,mesto 20%,mimo mesta 40%,dialnica 40%,sa zatial priemerna spotreba ustalila na 6.1l/100km,slusne nie?

Přidat názorDiskuse: Volkswagen Golf RABBIT 1.2 TSI 7.DSG

Další vozy Volkswagen Golf

bol novy,ale po 79 500km slape ako hodinky

dostacujuci kufor,rychle a jednoduche sklapanie zadnych sedaciek

velka,na kazdu stranu

velka zmena oproti V.verzii,krasne a ticho zehli nase krasne hrbolate cesty,v zakrutach ako pribity

vysoky,ticho v kabine,pri zapnutom radiu ste uplne izolovany od okolia

podla toho ako sa tlaci na plyn,ekonomicky 5.5-5.8l/100km,HURA system 9-10l/100km

zatial jedna nehoda,zrazenie zajaca,rozbita hmlovka a mriezka naraznika a vnutorny podbeh kolesa,prasknuty naraznik-celkova vymena,cena cca 1100,-€,vsetko hradila poistovna

na 1.2ku viac ako uspokojivy,a v kombinacii s DSGeckom zakurite aj omnoho silnejsim autam

vid.provozni naklady

da sa povedat,ze absolutne ticho,pri vyssich otackach prijemny zvuk motora

mam sportove,a su super,prijemne tvrde s dobrym bocnym vedenim

vyborne,ale trosku s prudkym nastupom,treba si zvyknut

oktavka to nieje,ale sme dvaja+dve sucky,tak nam to vyhovuje,okrem toho sa daju lahko sklopit zadne sedacky a je v nich miesto na prevazanie dlhych predmetov