Opel Astra (2007)

2.2.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "koxxfr". Jak to celé začalo... Na jaře roku 2009 jsem se vesele proháněl po čekých i zahraničních…

Opel Astra (koxxfr)

foto Tymkoo

Tymkoo 02.02.2010  13:05

astra

mnoo musím uznat, že autíčko na fotkách vypadá moc hezky.. doufám, že brzo dodáš fotky interiéru a fotky za světla :-)

recenze je fajn. doufám, že brzo doplníš i jiné poznatky než pružné zrychlené. takhle to vypadá, že je to skoro raketa :-)

tak jen ať jezdí ;-)

"-- skrytý --" 02.02.2010  13:09

« Re: astra

Doplním doplním, jen to chce víc času.... jinak díky...

foto VipermCZ

VipermCZ 02.02.2010  18:34

« Re: astra

nadherna kara.. akorat teda nechapu tu spotrebu - to mas z palubaku, nebo overeno na nadrz? je to snovy.. ...btw - neni na jedne z tech fotek i znamy, okompresorovany CTR? jak jsi na tom byl v porovnani s nim?

"-- skrytý --" 02.02.2010  18:55

« Re: Re: astra

ahoj, jj je to znamy okompresorovany CTR - necemu takovy fakt nestacim... ale to je zas trochu jina trida auta )

spotreba z palubaku u kteryho mam overeny, ze nelze

"-- skrytý --" 02.02.2010  13:35

Super kára

Ahoj Lukáši, moc se mi líbí, je to fakt kus!

Nemůžu jinak než 3x10.

Tahle auta opravdu můžu :yes:

Ať slouží ;-)

berustina 02.02.2010  13:41

Tak jsem se dočkal :-)

velmi mne těší, že se zde konečně Astra OPC objevila. Je tu sice jedna v OPC modré (což je barva dle mého gusta), ale uživatel již delší dobu neaktualizuje. Moc se těším až přidáš pár snímečků (ty večerní jsou super vzhledem k barvě auta) a taky nějaké další poznatky.

Ať se ti daří a užívej si kilometry ;-)

foto kolmar

kolmar 02.02.2010  13:47

OPC

Zdravim, nahodou som klikol a palec hore :yes: Vyzera to byt super kara a ked vidim ako sa da udrzat spotreba pri 200 kW tak naozaj minimalne na zamyslenie. No ked ti majitelia GTIcok nebudu verit a zatracovat opel ... tak si daj s nimi zraz ...kratky proces :-! :yes:

Nech sluzi :yes:

PS: bodol by ti znamy v pneushope teraz co? >:D

FRPE 02.02.2010  13:51

Pjěkný

A to tak še velmy!!! :yes: Plotoše OPC jsou šelmy >:D ;-)

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 02.02.2010  16:58

MPS?

kára parádní !!!
    že se ve Tvém výběru také neobjevila mazda 3MPS?? o ní jsi vůbec neuvažoval??
    Dost po těchto autech koukám a tak se chci zeptat, koupil jsi v čr, kdy jsi zhruba kupoval a mohu se zeptat na cenu (příp. do SZ) díky a ať slouží - no a vzhledem k regionu určitě pozvání na Modo srazík, aby jsi se předvedl - do Průhonic trefíš, ne?? :-)
    Zdraví Hans :-!

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 02.02.2010  17:19

Měření zrychlení

To se ti to s tím turbem zkouší pružné zrychlení. Srovnání s například M3 E46, která má diamerálně jiný průběh výkonové křivky a převodovky.... podle mě srovnáváš nesrovnatelné. 3ka jede u M3 asi 160 pricemz 4ka tech 200. Můj názor je ten, že pokud by si každý mohl řadit jak by chtěl, tak podle mě ujedeš max. Cayenu.
    Neber to jako kritiku, jen názor.
    Jinak z autem mám zkušenost také, ale podle mě nejlepší OPC je Corsa.
    Vzhledem k Tvému výběru bych vzal STI. Vzhledem k HH kategorii bych vazal Mazda 3 MPS. A vzhledem k sobě M3 E46.

"-- skrytý --" 02.02.2010  18:52

« Re: Měření zrychlení

ahoj, ja si na tom ego nijak nehonim:)takze se o tom hadat nehodlam ale skutecnost byla takova, jak jsem popsal... to je vse, co ti k tomu muzu rict..;)

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 02.02.2010  19:21

« Re: Re: Měření zrychlení

dobře, rád bych s tebou porovnal.

"-- skrytý --" 02.02.2010  19:39

« Re: Re: Re: Měření zrychlení

ja si ale fakt nepotrebuju nic dokazovat ) co jsem potreboval jsem zkusil a to mi staci.. )

"-- skrytý --" 02.02.2010  17:36

Dobrý výběr

Zdravím,
    tak právě na tato auta mám taky "zálusk", ale bohužel moje finanční konto si je zatím nemůže dovolit... Musul jsem jít do něčeho "lidovějšího a usedlejšího". Jinak myslím, že Astra OPC bylo to nejlepší rozhodnutí, alespoň co se týče poměru každodenní ježdění/náklady na něj. Mít bezedné konto tak jdu 100% do Imprezy. Měj jsem s ní tu čest alespoň víkend si jí plně užít a když přišlo na vrácení, jen těžko se mi s ní loučilo, skrátka jsem se během pár hodin dokázal zamilovat... Na druhou stranu, když jsem zjistil že za 2000 Kč jsem ujel ani ne 500 km a jedna sada závodních pneu byla nenávratně v pr..., dospěl jsem k názoru, že budu muset ještě hodně dlouho šetřit...

"-- skrytý --" 03.02.2010  23:54

« Re: Dobrý výběr

na takový věci nemůžeš šetřit, na to buď prostě máš a jedzíš nebo nemáš..

"-- skrytý --" 04.02.2010  12:11

« Re: Re: Dobrý výběr

Samozdřejmě chápu, co jsi tím chtěl říci, zastávám ale názor, že všechno jde... Znám lidi, kteří měli již v 15 letech EVO IX v garáži a čekali už pouze na formalitu zvanou "řidičák". Bohužel 99% z nich si na tyto auta nevydělala a tutíž jejich vztah k nim je nulový... Znám však také lidi, kteří toto štěstí neměli a i přesto že začínali "z ničeho", dokázali vlastí pílí vybudovat nemalé firmy a podniky. Samozdřejmě že ne všichni... Podle mě záleží hlavně na "chtíči" člověka něčeho v životě dosáhnout a to jakým způsobem toho docílí a jakým rizikům se při tom vystaví, záleží jen na nim... Ostatně každý je strůjcem svého štěstí... ;-)

foto Martin-Benes

Martin_Beneš 02.02.2010  20:04

pěkné

super auto :-) za ty penize jedna z nejlepsich voleb... ja bych volil cupru, ale jak jsi psal, kazdy ma svou pravdu (coz se mi jako nazor libi, protoze je tu plno podivnych lidi, kteri to moc neuznavaj :-)

foto element5

element5 02.02.2010  20:16

Pěkný auto,

sám jsem před pár lety málem koupil Merivu OPC, už jsme ji měli s prodejcem nakonfigurovanou, ale pak se to nějak zvrtlo...

Každopádně přeju ať slouží a jseš s ní spokojenej :yes: na fotkách vypadá moc hezky a na silnici by mé eRko nejspíš rozložila na elementy ;-)

foto M-C-

M.C. 02.02.2010  20:21

řazení

ma tahle astra jinou kulisu řazení než běžná astra třídvéřová třeba 1,4 nebo 1,6? Jinak sedačky parádní...

"-- skrytý --" 02.02.2010  20:26

« Re: řazení

Ahoj, netusim v jine nez opc jsem nesedel ale kulisu asi bude mit jinou nez 1,6 a 1,4 podle to bude podobny nebo stejny jako ten slabsi 2.0T 147kW...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  20:29

OPC hodnocení

Připojuji se,moc krásný auto,ale zatím nehodnotím a chvíli počkám :

Recenze -tam si oprav boční náklon (máš náklad),škoda,že se tam nezmiňuješ o designu Astry a 1/2 recenze je o pružném zrychlení a dost mi tam chybí záporné vlastnosti - turbodíra nebude zdaleka jediný nešvar OPC.Pokud bych teď hodnotil tak s odřenýma ušima 9,spíš 8 a to se mi zatím dávat nechce :'-(

"-- skrytý --" 02.02.2010  20:44

« Re: OPC hodnocení

Ahoj, díky za úpravu gramatiky.. myslel jsem, že o designu se zmiňují fotky ) já nevím jaký další nešvar to auto má...? to co měl Clarcson v top gearu se mi nezdá, mě to zatáčí poměrně dobře) možná těma pružinama... napadá tě něco dalšího? jinak jako turbodíru bych to nepopsal 320NM ve 2400 ot není tak špatný ne? říkám tomu spíš turbovrchol, než turbo díra ) a jak jsem psal, tak mě rozhodně nevadí...

Thomasino 02.02.2010  20:55

« Re: OPC hodnocení

AHOJ, pěkné auto, trochu jsem po něm také pokukoval a jel jsem s ním, ale na zdejší okresky je na měc moc tvrdé a auto trochu odskakuje :-( Na hladkých silnicích je ale výborné, těch je však bohužel poskromnu.. Na okruhu bude určitě výborné.. Jinak turbodíra je jak dlouho čekáš při prudším sešlápnutí plynu, než se turbo "nadechne" a auto zatáhne a vyrazí pořádně kupředu. Astra OPC turbodíru má celkem zřetelnou, stejně jako většina podobných aut z tehdejší doby.. Design GTC/OPC se mi vždy líbil, ty zadní partie jsou hodně povedené :yes:
        Raději zatím nehodnotím, musel bych dát 10-8-9. Fotek málo, recenze zatím také není uplně ideální. Nechci ti to kazit, takže zkusím pár týdnů počkat ;-)
        Každopádně užívej zajímavého HotHatche :-)

"-- skrytý --" 02.02.2010  21:08

« Re: Re: OPC hodnocení

to jo.. ale me prijde, ze kdyz je ecu nastavena na sport, tak za plynem to jde okamzite.. nevim no... zkusim se tedy na tu turbodiru zamerit )

berustina 02.02.2010  20:55

« Re: Re: OPC hodnocení

Měl jsem možnost chvilku s Astrou OPC jezdit a rozhodně je to brutální zátah. Nicméně mě osobně připadlo, že 2.0TSI (177kW) od VW má rozhodně plynulejší zátah. Ale je možné, že to pořešily ty úpravy. ;-) Jako další nešvar bych viděl torzní tyč zadní nápravy. Takové řešení je určitě super na německé, rovné, asfaltové dálnice u nás to vnímám jako velké mínus. :-) Jinak platí, co psal Mojito, rád ohodnotím později.

P.S. gramatické chyby mi nevadí >:D >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  20:56

koxxfr - není zač děkovat,já nasekám překlepů až hrůza ;-\

O designu fotky rozhodně vypovídají,ale mě docela zajímal tvůj názor,názor majitele ;-)
        S turbodírou máš pravdu,asi jsem to napsal nepřesně :-|
        Než jsem vzal svý auto o OPC jsem něco četl (nikdy jsem v něm,bohužel,nejel),ale psali o poměrně tvrdé a částečně uskákané jízdě,menší vůli v řízení,někdy nepřesné řazení,některé plasty v interiéru nejsou ideální atp.,ale pozor,je to vyčteno z několika recenzí,není to můj názor!
        O mým roccu se šíří málem chvalozpěvy a pokud se podíváš do mé recenze tak záporů tam najdeš nemálo,proto ti to u OPC přišlo trošku divný.Fakt ale je,že na auta jsem úchylný detailista a hraničí to pomalu s nějakou vážnou chorobou >:D

Thomasino 02.02.2010  20:58

« Re: OPC hodnocení

Koukám brňáci, že jsme napsali skoro to samé ve stejnou dobu >:D :yes:

berustina 02.02.2010  21:00

« Re: OPC hodnocení

Thomasino - taky jsem přemýšlel jak to okomentovat. ;-)

berustina 02.02.2010  20:58

« Re: Re: Re: OPC hodnocení

koxxfr - pokud chceš uspokojit Mojita, tak vyfoť kufr a budeš mít 3x10 a pokoj >:D >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 02.02.2010  21:12

« Re: Re: Re: Re: OPC hodnocení

ok, vyfotim koberecky, kufr a drzak na napoje vzadu

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:12

« Re: OPC hodnocení

berustina - kuva,co s tím kufrem všichni máte?Asi brzo vyfotím ten svůj a jasně bude vidět,jak mě zajímá >:D ...1/4 mi zabral woofer ;-\ >:-[]

berustina 02.02.2010  21:14

Mojito - naštěstí máš MPV, tak tam je furt spousta místa. >:D >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:19

berustina - >:D >:D

Teď vážně : snažím se být nestranný,sám dobře víš,že hodnotím jen ,,své,,koně a 3 x 10 nerozdávám na potkání.Auto na 10-tku má,ale recenze a foto ZATÍM ne,pokud se mrknu do první dvacítky tak až na drobnou vyjímku jsou to perfektní auta,skvělé recenza a vymazlené fotky,to musíš uznat >:-[]

berustina 02.02.2010  21:27

« Re: Re: Re: Re: OPC hodnocení

Mojito - naprostý souhlas, však doufám, že sis u mých komentářů na tvoji osobu všimnul smajlíků
                  Thomasino - až u garáže při zpáteční cestě jsem si všimnul, že jsi mi dneska volal chvilku před tím, než si dorazí. Sry vůbec jsem to nezaregistroval. :-O

Thomasino 02.02.2010  21:32

« Re: OPC hodnocení

V pohodě.. Já byl v Bohunicích a snažil se vás oba nasměrovat k jiné benzince blíže k městu abych nemusel přes celé Brno a stihl vás, třeba Mojitova oblíbená OMV dole u Ostravské před Černovicemi ;-) A taky tam mají prý lepší kafe.. Tvrdil Mojito..

berustina 02.02.2010  21:39

« Re: OPC hodnocení

Thomasino - to je ta OMV pod železničním mostem, naproti SHELLu? Páč tam je dost špatný parkovaní. btw. z Bohunic to máš do Slatiny po dálnici >:D >:D
                      Mohli bychom ještě udělat soutěž o nejlepší kafe na libovolné benzince. ;-)

Thomasino 02.02.2010  21:46

« Re: OPC hodnocení

Soutěž o nejlepší kafe na benzince v Brně by byla fajn!! >:D
                        Počítá se normální pořádný presso z velkýho kvalitního presovače, nebo tím myslíš jen ty "demo" na kafe z automatů? :-)
                        Třeba na OMV v Králově Poli na křižovatce Hradecká a Královopolská (dlouhodbě rozkopaná a hodně špinavá) dělají drahý a celkem dobrý expresso :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:40

« Re: OPC hodnocení

berustina : všiml,jen tady nechci vypadat jak hroznej rejpal,chci měřit jedním metrem ;-) ...i když je to taková ,,virtuální,,topka :-)

thomasino - Benzina,OMV - dobrá káva,AVIA - špatná ;-\

berustina 02.02.2010  21:44

Mojito - AVIA mají super kapučíno se skořicí >:D
                      Thomasino - s tím městem souhlas, spotřeba je šílená a moc úsporně to nejde.

Nuž nic pánové, přeji všem lehký a spravedlivý spánek >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:47

« Re: OPC hodnocení

berustina - já jen vím,že z automatu ti vyleze přesládlý hnus a to sladím docela dost :-( ...dobrou ;-)

thomasino - s tím OMV souhlas,když jedu kolem tak tak zastavím :yes:

Thomasino 02.02.2010  21:16

« Re: OPC hodnocení

A druhou třetinu ti zabírají věci na pucování auta, aby nebylo náhodou špinavé po pár kilometrech >:D >:-[] No ještě že za tebou může jet vždy FEFE s Loganem MPV a vozit ti co potřebuješ ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:20

« Re: Re: OPC hodnocení

thomasino - ne ,mám tak kabelu a v ní plno zbytečností (lékarnička,mapy apod.).Půjde to brzo z auta,až na lékárnu ;-)

"-- skrytý --" 02.02.2010  21:17

« Re: Re: Re: OPC hodnocení

tak samozrejme to auto je tvrde.. ale spis ve smyslu ze se nenaklani... podle me nerovnosti to chyta docela dobre...ale samozrejme v ramci rozsahu tlumicu.. co muzu porovnat s fabii rs tak ta jizda je mnohem komfortnejsi... jinak plasty jsou podle me v pohode, nic nevrze atd.. jedina vytka je na potah rucky, ktery je z jakesi PVC kuze nebo co to je za blitku )) jinak vse ok... i ty karbonovy listy jsou docela vkusny... a nejsou zadna rana do oci... )

Thomasino 02.02.2010  21:40

« Re: OPC hodnocení

Ono s Fábií se to dá těžko porovnávat >:-[] Výměna pružin může udělat hodně, to je pravda, také jsem byl v C-MAXu překvapen, jak se chování auta příjemně změnilo, když jsem dal kratší a tužší pružiny Eibach (zřejmě to soudruzi z NDR dobře naladili). Pohlcování nerovností bylo jen o málo horší, ale náklony v zatáčce byly o hodně menší, auto sedělo jako přibité.. Ale C-MAX má vzadu taky propracované zavěšení multilink z pětidvéřového Focuse. Sám jsem zvědavý, jak se to může projevit na OPC se zkrutnou příčkou, která byla vždy trochu kritizována právě za ten lehce nervózní zadek na horším povrchu :-( Třeba ale pánové z H&R odvedli také slušnou práci.. Jen se mi také nezdá ta spotřeba ;-) Jednak se s takovým autem nedá jezdit po městě moc úsporně (aspoň já to neumím) a většinou po takových výkonových úpravách jde spotřeba naopak znatelně nahoru.. Nicméně HotHatch si člověk nekupuje kvůli malé spotřebě..

"-- skrytý --" 02.02.2010  21:48

« Re: Re: OPC hodnocení

prave ze ne, resp. ano i ne - jde o to, ze pokud jedes normalne, tak motor ma vetsi silu - vetsi kroutici moment, tudiz nepotrebuje tolik otacek k tomu, aby dal auto do pohybu - tudiz je mensi spotreba.. samozrejme ale ze toto funguje i naopak - motor ma vetsi vykon na vrcholu a s tim i vetsi spotrebu...

jinak co se tyce zadni napravy - to se da asi zjistit kdyz clovek jede na limitu auta, coz ja jsem se jeste zdaleka nedostal.. takze z meho uhlu pohledu to nemuzu hodnotit.. na okruhy se chystam az letos.. loni bylo casu pramalo... a na okreskach se s necim takovym uz na limitu jezdit neda, pze potkat nekoho ve 150 v zatacce a zjistit ze uz to bylo pres limit nic moc... pro obe strany.. proste rychlosti ve kterych se to auto dostava na limity se nedaji praktikovat za provozu..

Thomasino 02.02.2010  21:58

« Re: OPC hodnocení

To si dovolím nesouhlasit.. Projel jsem podobných aut opravdu hodně za posledních pár let a rozdíl v konstrukci zadní nápravy (a její naladění) poznáš celkem rychle.. Na to nepotřebuješ jet hranu..
                Jel jsi třeba s Focusem ST, nebo Golfem GTI (5 nebo 6), či Cuprou případně Sciroccem??? Aby jsi měl srovnání? I na běžném Focusu poznáš výrazný rozdíl..

"-- skrytý --" 02.02.2010  22:04

« Re: Re: OPC hodnocení

jel jsem focusem st ale to je proste uplne jiny auto... mnohem mnohem "civilnejsi" kultivovanejsi... astra je uplne o necem jinem..

ale tak fyzika je fyzika.. ze jo.. asi bude lepsi nejake vymakane zaveseni, nez torzni tyc a hotovo, konec diskuze )

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  22:00

« Re: OPC hodnocení

proste rychlosti ve kterych se to auto dostava na limity se nedaji praktikovat za provozu.. - souhlas,je vidět,že i když máš poměrně silnou káru,v hlavě to máš srovnaný :yes:

"-- skrytý --" 02.02.2010  22:06

« Re: Re: OPC hodnocení

pokud cas dovoli, pridam se moc rad...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  22:16

« Re: OPC hodnocení

koxxfr - tak fajn,jak budou jízdy,určitě se to tady objeví ;-)

Bodovat tě zatím nebudu asi týden,snad to trochu spravíš,nechce se mi OPC dávat 10,9,9 ale 3 x 10...jejda,jsi první!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  21:45

« Re: OPC hodnocení

koxxfr - no vidíš a máš klad : i když plasty nejsou většinou měkčeny,tak hlavně nic nevrže a to je pro mne důležité

Máš i zápor - potah ruční brzdy se mi moc nezamlouvá a blá,blá blá >:-[]

Merkur 02.02.2010  22:15

« Re: Re: OPC hodnocení

"Na okruh budeme jezdit do Brna a na Slovakia ring,pokud budeš chtít,můžeš se přidat"
              Chlapy,ale s tím OPC vám ty vaše wageny na okruhu roztrhá ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  22:18

« Re: OPC hodnocení

merkur - pokud budu používat brzdy,tak bych to tak černě neviděl >:-[] ...kde se vzal tu se vzal,merkur se objevil :yes: .Předpokládám,že už tě taky ta zima sejří tak jako mě :'-(

Merkur 02.02.2010  22:44

« Re: Re: OPC hodnocení

Minulý rok jsem na okruhu jel za corsou OPC a v zatáčkách držela jak fena.Jinak už aby ta zima šla do háje,protože jezdit pořád v té rezavé hajtře mě už jde na mozek ;-\

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  22:46

merkur - tak budu muset trénovat,abych nedostal potupné kolo >:D

protože jezdit pořád v té rezavé hajtře mě už jde na mozek - >:D >:D zvlášť tobě se ani nedivím :'-( >:-[] ;-)

Merkur 02.02.2010  23:03

« Re: Re: OPC hodnocení

Trénik je jen ku prospěchu,aspoň tě nebudu předjíždět tak lacino jak minulou sezónu,protože mě to vůbec nebavilo ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  23:08

« Re: OPC hodnocení

merkur - hele slicky a používání brzdy tě diskvalifikuje >:D .Kvůli tobě ale letos velmi rád obětuju destičky,to ti můžu slíbit ;-) >:-[]

Merkur 02.02.2010  23:14

Konečně slovo chlapa :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.02.2010  23:16

« Re: Re: Re: OPC hodnocení

merkur - já věděl,že to na tebe zabere >:D ..tím nechci naznačit,že to neudělám - vyhecoval jsi mě,parchante >:-[]

Thomasino 02.02.2010  23:34

« Re: OPC hodnocení

Mojito, to by nebyly jenom destičky, kdyby jsi to začal na okruhu nějak hrotit a snažit se o nějaký časy..
                              Je ale pravda, že toto OPC by nám asi natrhlo na okruhu pr.Dell ;-) Samozřejmě za předpokladu stejně dobrých řidičů, což nikdy v reálu nebude... Ovšem na lehce hrbolatých okreskách zase ujedeme my jemu, takže klídek ;-) Ale o tom to není, naštěstí..

Enthusiastic.driver 03.02.2010  10:06

spotřeba...

...to nám jako opravdu chceš tvrdit, že díky chipu stoupl výkon a klesla spotřeba? To mi připomíná takové to známé tunerské pořekadlo a nekompetentních blbcích v automobilkách...

No ale to je fuk, auto je jedním slovem (smajlíkem) :yes: Sice ve většině novinářských recenzí na ni zrovna chválu nepěli, ale to bych neviděl jako problém. OPC mi přijde velmi přitažlivé právě proto, jaký je nevychovaný, hrubý surovec. Nesnaží se působit uhlazeně, ale dává řidiči sežrat svou přemotorovanost. Navíc mám dojem, že ve své době to byl nejrychlejší hot hatch na Nordschleife. Souhlasím s Mojitem - trošku přidat na recenzi, moc jsem toho nevyčetl a na OPC je jistě hodně zajímavých věcí, které se dají sdělit :-)

Tak ať jezdí a dělá radost!

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.02.2010  10:28

« Re: spotřeba...

wawris - ta spotřeba mi taky trochu vrtala hlavou,ale páč se v tom tak neorientuji,tak to neřeším.Líbí se mi jak jsi popsal hlavní vlastnosti OPC -nevychovaný,hrubý surovec >:-[] :yes:

"-- skrytý --" 03.02.2010  11:39

« Re: spotřeba...

helou, no neni to chip ale premapovani jednotky ecu.. nicmene to je jen slovickareni...
      no jak je teda mozny, ze kdyz jsme jel na spotrebu predtim a potom, na stejne trase byla spotreba o 1-1,5 l mensi???????
      neumim si to vysvetlit jinak, nez zvysenim tociveho momentu...samozrejme, kdyz pojedu raketu, tak zas bude vyssi proti zakladu o ten litr a pul treba... ale v prumer mi to kleslo... a i kdyz jedu mega palici nedostal jsem se nad 13

jinak presne tak.. nevychovany, hruby svalovec.. casy z ringu doplnim do recenze

ReznikCZE 03.02.2010  13:16

« Re: Re: spotřeba...

Originální motory jsou hodně z továrny přidušený aby snesly palivo a oleje v největším měřítku (i nekvalitní) takže je to tak jen opatrně na poalivo chipnuté motory mají podobnou výdrž jako v seriovém provedení jen potřebují kvalitnější palivo a olej ;-) . .
        p.s. nejmarkantnější rozdíl je u nafťáků serie využívá 65 -75% výkonu

Enthusiastic.driver 03.02.2010  22:34

« Re: spotřeba...

a jaký je rozdíl mezi chipem a přemapováním jednotky? >:D Není to náhodou jedno a to samé?

No jinak, z recenze jsem právě vyčetl, že už jsi to upravené koupil. A jinak, půjč mi to a uvidíš, že když pojedu mega-palici já, bude to žrát 31 a ne 13
        >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.02.2010  22:35

« Re: Re: spotřeba...

jaký je rozdíl mezi chipem a přemapováním jednotky?

Dodneška neznám odpověď,ale myslím,že je to to samý :-|

Enthusiastic.driver 03.02.2010  22:47

« Re: Re: Re: spotřeba...

no, dyť to říkám :):) :yes:

"-- skrytý --" 03.02.2010  22:56

« Re: Re: Re: Re: spotřeba...

tak chip je vec, ktera se fyzicky pridela do obvodu ridici jednotky a bud se v lepsim pripade naladi trochu vic na auto a nebo se vykon zmeni jen nejakou konstantou...

premapovani ecu lze udelat pres kabel a vetsinou se jedna o system map zcela vyladenych na hardware auta...jine sani, apod.... kde se primo v ecu pri zatizeni auta meni hodnoty tlaku, vstriku a vseho moznyho... viz pridane foto

"-- skrytý --" 03.02.2010  22:51

« Re: Re: spotřeba...

upravene jsem to koupil ale asi tyden jsem tam mel nahrany puvodni mapy z testovacich duvodu a todle byl hlavni poznatek...

foto Jetty

Jetty 03.02.2010  12:15

nádherný auto, navíc jestli je opel opravdu v něčem špička, tak jsou to benzinové turbomotory (vím to, měl jsem calibru) a již v té době nebyl problém se dostat přes 200kW (kit Loctec phase III). Mají také sportovnější charakteristiku, ten nástup výkonu za 4000ot je hodně návykový. Trochu mi to pak u koncernové 1.8T chybělo, motor nepůsobí tak sportovně, zátah od 3000ot je hodně lineární a za 6200ot uvadá, kdežto u opelu je cítít jak motor přímo prahne po otáčkách a stop mu vystaví až omezovač. :yes:

"-- skrytý --" 03.02.2010  12:23

« Re: Ahoj

jj presne tak... jinak v zahranici se daji vydet modely 400HP a vic.... samozrejme minimalne se špérou ale stejne si to nedokazu predstavit... ty motory a celkove do tvorby OPC dost mluvili inzenyri z lotusu

ReznikCZE 03.02.2010  13:20

« Re: Re: Ahoj

Lotus i užívá motory ze speedsteru ;-) Tak je možný že spolupracují . . .mimochodem ten vysokotáčková 1,8 je střelba v tom lehkým lotusu Elise či Elise cup :yes:

Enthusiastic.driver 03.02.2010  22:21

« Re: Re: Re: Ahoj

Lotus odjakživa používá motory od Toyoty ;-)

To naopak Opel (a nejen on) občas využívá know-how lotusáckých ladičů podvozků...

ReznikCZE 03.02.2010  13:04

Nazdárek moc pěkný

Koukám že samá lepší společnost :-) . .Nicméně fotky jsou krásný pěkně auto na nich vyniká (jen jsem náročnej na počet fotek >:-[] ) a dle spz koukám že to nemáš moc dlouho ale když jezdíš tak se seznámíš rychle ;-) . . .Rezenzi si myslím že by bylo třeba doplnit. Jinak do užšího výběru bych přiřadil třeba Civica Type R (ale je to menší) ten se mi moc líbí. OPC je krásné ale myslím že by s příchodem nové generace výrazně klesly ceny. Jediné mínus pro mě zůstává vzhled palubky (moc se neliší od normální verze) ovšem sedadla musí být super. Co se týče chipu chystám se taky (vždy to autu zatím jen prospělo) jen nevím jak se zárukou tak čekám. Dopřej si tu hračku
    p.s. mě by se taky líbila takže 10, 9, 9

foto kexxik

kexxik 03.02.2010  14:08

je na prodej za 3XX 000?

[odkaz] nebo tos koupil a inzerát ještě nestáhli?Akorát nesedí rok a km tady v recenzi, fotky jsou identické.

"-- skrytý --" 03.02.2010  15:44

« Re: je na prodej za 3XX 000?

jj je to ona a je na prodej - to je muj inzerat...km zde v recenzi jsou pocatecni, s kolika jsem to kupoval... mam v jednani novou astru OPC (jine auto nechci) a pokud to vyjde, jako ze to zatim vypada ze vyjde, tak tato pujde do sveta...

foto m-z-

m.z. 03.02.2010  18:35

« Re: je na prodej za 3XX 000?

kox:když pojedeš palici,musí to žrát 15l a víc,Na Zafiře při 200km/h svítí čísla začínající 2 a i 3,nechce se mi věřit,že by Astra byla o tolik úspornější.Spíš s ní jezdíš opatrněji a palice je něco jiného,než si představuju já.Nicméně tenhle motor není nějaký extražrout,ale průměr 8l hovoří jen o klidném stylu jízdy.

"-- skrytý --" 03.02.2010  19:22

« Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

jel jsem praha lovosice 200-250 za 12,7 ... vaha a aerodynamicky odpor asi udelaji sve...

"-- skrytý --" 03.02.2010  19:35

« Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

[potlačený obsah - obsah příspěvku zásadním způsobem odporuje pravidlům použití a byl administrátory potlačen]

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:07

« Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

nevim, proc bych tomu nemel verit ;)

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:12

« Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

foto kaaRS

kaaRS 03.02.2010  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

koxxfr: promin ale mne se to taky nezda mel jsem Leona FR Tdi 125kw a pri svizna jizde jsem byl nekde 7-7,5l nafty a u tebe je vykon plne nekde jinde. ;-\

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 03.02.2010  20:21

« Re: je na prodej za 3XX 000?

No musim říct, že ta spotřeba zní přímo úžasně vzhledem k výkonu auta, ale sám zkušenost nemám tak nevim, jen se chci zeptat kolik tedy tato astra váží (já našel nejméně kolem 1300 kg) a jaký má Cx odpor - počítám, že to určo bude přes 0,3 (navíc pneu 235 R19) - čili ani jedna z těchto hodnot není nijak "úžasně nízká. Myslim, že se dá jezdit za 8l ale je to sebezapření, při razantní jízdě to poletí nahoru! taky jde o to, jestli to nejsou údaje z paubního poč. ?!? :-( :-!

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

no ale ja mam jinej motor jak tak koukam... tudiz porovnavame neporovnatelne a uz ze me nedelejte * )) vim kolik moje auto zere )

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

"-- skrytý --" 03.02.2010  21:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

Na 50l nadrz bezne ujedu 500-550km, kdyz to nikterak nesetrim...
                      dal se o tom odmitam jakkoli bavit, todle je fakt vtipny pane ))) nevim, proc bych te o tom mel presvedcovat... je to proste tak a ja to vim ;) konec zvonec

"-- skrytý --" 03.02.2010  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

berustina 03.02.2010  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

Cobalt - koukám, že se tu rozběhla dost zajímavá dískuze. Spíš bych se klonil k tvému názoru. Měl jsem Astru OPC v Německu a když dostávala za uši tak jezdila kolem 24l, při šetrné jízdě kome 10l, ale to byl motor 177kW bez úprav. Upřímně si myslím, že jsou 2.0TSI (177kW) od VW mnohem úspornější, ačkoliv pod 8l jsem se zatím nedostal a to teď jinak než extrémně úsporně jezdit nejde. ;-)

"-- skrytý --" 03.02.2010  21:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

jj to souhlas.. pred tou zmenou ecu jsem se taky pohyboval okolo 10l

"-- skrytý --" 03.02.2010  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:09

« Re: Re: je na prodej za 3XX 000?

jeste koukam ale ze mas jinej motor....

FRPE 03.02.2010  20:23

Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

Jelikož jsi pro mě v OPC ,,král,, a tvoje dílko je pro mě pěkný! ;-)

"-- skrytý --" 03.02.2010  20:37

« Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

ohhohoo

FRPE 03.02.2010  20:48

« Re: Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

Ne vážně ! ;-)

"-- skrytý --" 03.02.2010  21:02

« Re: Re: Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

jeste mi jenom rekni, o cem ten zlaty slavik je >:D

FRPE 03.02.2010  21:05

« Re: Re: Re: Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

Takže - poslal jsem ti body 3x10. Protože pro mě jsi OPC Karel Gott - tzn. jsem tě nominoval do lepší společnosti, to víš, nyní už žádná sprostá slova, budeš se stravovat v lepších restauracích, přispívat hodně na charitu, budeš zpívat jako o život, jezdit po různých turné a lidi tě budou mí za boha ... >:D

"-- skrytý --" 03.02.2010  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

jo aha, nechapal jsem to jelikoz tento svet je mi naprosto cizi a na hony vzdaleny akorat teda jestli by to slo, nechtel bych mit svyho ridice, myslim, ze to zvladnu sam.. ovsem nevim, jestli to neni v teto spol nejaky exces v bontonu

FRPE 03.02.2010  21:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poslal jsem ti hlas do Zlatého slavíka

Jaj to jsem zapomněl zmínit, promiň - řidič je samozřejmností. Jinak se budeš vozit v limuzíně s barem, TV apod. budeš se ale muset přestěhovat na Bertramku a začít žít s Ivanou a dvěma dcerami, to víš národ Karla G. žádá stále a on již nemládne a já myslím, že ty budeš vhodná náhrada za něj ... ;-)

PS : Jen se prosím přihlaš na zpěv do nějaké lidové školy umění, co půjde na playback to zvládneš ale občas lidi chtěj i live, tak abys nějaký ten tón zapěl i na živo ... >:D :yes:

Sysoj Psojič 04.02.2010  22:10

Oplista

Je to tady moc poklidné. Moc onanie, málo flame.
    OPC je Opel a i když je rychlý, je to horší značka než škodovka. FWD s takovým výkonem je blbost. Kvalita materiálů pod psa a celkově mě zanechává mezi HH dost chladným. Každopádně chvála za to, že máš OPC a ne Octavii TDI notabene čiplou :o)))
    Jinak tu volbu moc nechápu a co nechápu ještě víc, jak může někdo dát na auto v rámci zlepšování jízdních vlastností pouze pružiny. To je jak prakticky, tak i technicky kolosální pitomost :no:

esenbe 04.02.2010  23:58

« Re: Oplista

Heh a taky to o te spotřebě je taky dost vtipné . Typický čipař ( a netvrď tu že přemapování ECU je něco jiného :-) ) nárust výkonu se rovná nárust spotřeby energie .Samosebou mi budeš tvrdit ,že je nejseš blbej a že to vidíš na počítadle ,ale setkal jsem se s tím u spousty lidí ,kteří si koupili auto chvíli s ním jezdili řekněme za 10L a po chvilce si dali chip a potom ukazovali jak jezdí za 8L a přitom výkon je větší ... nebylo to chipem ,ale tím ,že se s novým autem zžili a tak jezdili usporněji nebude to i u tehle OPC ?

Sysoj Psojič 05.02.2010  08:23

« Re: Re: Oplista

Ad čipař. ECU flashing a čipování jsou 2 cesty k jednomu cíli = k přemapování 3D map v jednotce. Dřív OBD nešlo, dělal se čip, do kterého se to nahrálo venku na čtečce/zapisovačce a pak se tam napájel (většinou přes anticopy patici). Dnes díky bohu to jde inteligentněji. Ale čiptuning (výjma onoho pájecího HW zásahu do ŘJ) je to naprosto totožný. Motor ani řidič nepozná rozdíl, protože tam není.

esenbe 05.02.2010  11:12

« Re: Re: Re: Oplista

Přesně tak hodinky holínky .

Sysoj Psojič 05.02.2010  15:17

« Re: Oplista

Jen pozn.: Jako poločipař (neortodoxní) musím poznamnat, že existuje jízdní režim, kdy u takto upraveného vozu může k poklesu průměrné spotřeby dojít. Je to někde u 50% využívání potenciálu motoru, který byl před úpravou cca na 70% potenciálu. Příklad: cestování ne o moc rychleji než provoz dovoluje. Při plné kládě to tam sype i o 5l na 100km víc. Např po návštěvě Hamannu mi X6ka 35i zvedlá na 370PS a 540NM žere cca o 3l míň při pohové jízdě a cca o 5víc při kládě. Pan OPC by se asi divil, kdyby hot takový mastodont předjel >:D

esenbe 05.02.2010  16:50

« Re: Re: Oplista

Jasně to je možné , že v určitém rozmezí otáček ,kdy motor nejede na plný výkon spotřeba klesne . Ale jestli stoupne výkon a při 4500rpm už by měl být k dispozici ,tak zákonitě musí jít spotřeba energie nahoru .Prostě auto s takovýmto výkonem musí při ostré jízdě ( okolo 4500rpm - kdy je výkon nejvyšší ) hltat plnýmy doušky minimálně 20 - 25 litrů paliva

esenbe 05.02.2010  17:00

« Re: Re: Re: Oplista

jo a jinak k chiptuningu , nechápu moc jeho smysl . Ono řídící jednotka ze serie je určitě o 1000% lépe vyladěna než po chipu ( pochybuju ,že jakákoliv tunerská firma má dostatek financí k dlouhodobému a náročnému testování ,zda je chip u kterého toho konkrétního vozu lepší a než originál a naopak. ) Ono jo asi to zvedne určitým způsobem výkon ,ale někde logicky musí brát ,když přidává :-) A bere dle mého různě , výdrž motoru , spotřeba , opotřebování částí auta atd. . Prostě mi přijde chiptuning jako zbytečný a například konkrétně u x635i u které existuje výkonější verze :-) Ale to je jen muj nazor ... jo a jinak chválím volbu motoru u X6 ,protože ten rachot co dělají ty 35d mi k tomu autu vubec nesedí :-)

Sysoj Psojič 05.02.2010  18:40

« Re: Oplista

Je to auto manželky a myslel jsem, že to bude stačit a nestačilo. Teď je na dohled x50i, co se výkonu týče a je to bomba. Navíc máme na obou autech srandovní kilometrové průběhy. Cca 12-15tkm ročně. Tím pádem mi opotřebení, zda příjde za 15 nebo 12 let, příjde jako směšná proměnná.

"-- skrytý --" 05.02.2010  20:33

>:D

Sysoj Psojič 06.02.2010  00:33

« Re: Re: Re: Oplista

Jo jo, neměl sis kupovat auto nahovno a značku nahovno. To je pech. Metalíza na palubni desce v místech, kam prémiové značky dávají materiály vhodné pro interiér, Tě nevykoupí, ba právě naopak o to rychleji pohřbí ambice být autem, když je oplem :-)
            Proboha proč někdo kupuje opel........ :no: :-!

"-- skrytý --" 06.02.2010  05:44

« Re: Re: Re: Re: Oplista

>:D >:D >:D >:D

foto Nerez

Nerez 09.03.2011  22:41

« Re: Re: Re: Re: Oplista

Lidi kupují Opel, protože mají vytříbenej vkus na kvalitní auta, narozdíl od tebe ;-)

foto Kneblis

Kneblis 21.10.2012  11:27

« Re: Oplista

Opel,že bude stále horší jak škodovka. :-DDD Dřív bych to asi tvrdil, ale ted se musím vážně smát, protože od té doby co v zaměstnání jezdím OCHCÁVKAMA od slavné škodovky, tak tuhle značku úplně nesnáším a auto této značky mi nesmí do domu, protože se to věšně sere a kdybych měl platit všechny opravy, tak bych musel prodat polovinu majetku. ŠKODOVKA = VRAK.
      ps. Dříve než nám dali do zaměstnání tyto vraky od škodovky, tak jsem o tomto vraku hodně uvažoval, ale jsem rád, že nejsem mezi stádem Škodováků.

foto Kneblis

Kneblis 21.10.2012  11:36

« Re: Oplista

Jinak ještě něco ke škodovce a seatu. Jak všichni víme, tak při výrobě je část zboží A a část zboží Bčkové kvality. Co jsem už párkrát slyšel z různých autodílen, tak VW tyto Béčkové motory cpe do seatu a škodovky, protože tyto značky nejsou pokládány jako TOP a VW k sobě tyto horší motory nedává z toho důvodu aby si nepošpinil svoje dobré jméno.
      Takže kdo mi chce tvrdit, jak jsou škodovky suprové, tak tomu člověku se v duchu jen směju, pokud tedy mi nevypráví zrovna o modelu 1.9TDI 66a81KW.

foto Sepp

Sepp 06.02.2010  16:19

Parádní auto

Moc pěkná kára, dobrej výběr. jeden to tu rád vidí

foto Okys

Okys 27.02.2010  23:57

« Parádní auto

Souhlas se Seppem.Moc fajn autíčko a určitě krásný svezení,taky jsem po něm chvíli pokukoval :yes:
      Z blbých keců si nic nedělej a ať slouží.

"-- skrytý --" 03.11.2011  19:51

Astra OPC

Zdravím, měl jsem tu čest se s touhle kráskou svézt a při čtení tvého článku jsem si zavzpomínal, až mi vyvstala na zádech husí kůže >:D >:D Nicméně mi to nedá a chci se zeptat - jako fanda do aut a Opelů zvlášť, mám pocit, že tuhle tvou krásku jsem zahlédl na parkovišti vysoké školy ČZU. Je to možné? :-! ;-)

foto Nerez

Nerez 16.01.2012  15:57

« Re: Astra OPC

Ten už ti těžko odepíše, mám pocit, že auto už dávno prodal ;-)

foto fiddel

fiddel 08.07.2013  17:52

super OPC !

Parádní stroj, Astra H OPC je momentálně můj cíl :-) Díky za pěknou recenzi a super fotky ! :yes: