doktorbartollo (muž 41 let) Poslat zprávu

Ford Focus 1,8 TDCi

Ford Focus, foto 1 Ford Focus, foto 1 Ford Focus, foto 1 Ford Focus, foto 1 Ford Focus, foto 2 Ford Focus, foto 2 Ford Focus, foto 3 Ford Focus, foto 4
Ford Focus, foto 5 Ford Focus, foto 6 Ford Focus, foto 9 Ford Focus, foto 10 Ford Focus, foto 11 Ford Focus, foto 12 Ford Focus, foto 13 Ford Focus, foto 14 Ford Focus, foto 15 Ford Focus, foto 15 Ford Focus, foto 16 Ford Focus, foto 17 Ford Focus, foto 18 Ford Focus, foto 19 Ford Focus, foto 20 Ford Focus, foto 21 Ford Focus, foto 22 Ford Focus, foto 23 Ford Focus, foto 23 Ford Focus, foto 24 Ford Focus, foto 25 Ford Focus, foto 26 Ford Focus, foto 27 Ford Focus, foto 28 Ford Focus, foto 29 Ford Focus, foto 30 Ford Focus, foto 31 Ford Focus, foto 32 Ford Focus, foto 33 Ford Focus, foto 34 Ford Focus, foto 35 Ford Focus, foto 36 Ford Focus, foto 37 Ford Focus, foto 38 Ford Focus, foto 39 Ford Focus, foto 40 Ford Focus, foto 41 Ford Focus, foto 42 Ford Focus, foto 42 Ford Focus, foto 43 Ford Focus, foto 44 Ford Focus, foto 45 Ford Focus, foto 46 Ford Focus, foto 47 Ford Focus, foto 48 Ford Focus, foto 49 Ford Focus, foto 50 Ford Focus, foto 51 Ford Focus, foto 52 Ford Focus, foto 53 Ford Focus, foto 54

Přezdívka auta Fofo Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:3600 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1753 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 300 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.8 maximální rychlost [km/h]: 198 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 385 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.6

V týchto ďňoch sa mi dostalo veľkej pocty a s pomocou otca som si kúpil moje prvé auto. Stal sa ním Ford Focus 1,8 TDCi 5dv. Ale pekne od začiatku.

Keďže môj otec dlhé roky podniká, pod mojimi rukami prešiel už väčší počet áut. Jazdiť som sa učil na kolenách môjho otca v staručkom v roku 1980 vyrobenom Mercedese 200. A keďže po pár rokoch som prerástol otca :), tak som sa vozieval na Nissane Micra 1,0 CVT, ktoré sme kúpili mamine. Viem, automatická bezstupňová prevodovka je "oničom", ale mojej mamine, ktorá bola vždy pri manuále "vedúcou" v kolóne áut, bohate vyhovovala. Na tomto aute som nakoniec aj ja najazdil cca 100 000 km až kým ma ráno okolo 6:00 nezrámoval na totálku jeden TIR z Chorvátska. Auto bolo úplne bez porúch, jedine sme vymieňali kryt od rozdeľovača, lebo tam bola prepálená dierka a v daždivých dňoch nechcelo naštartovať. Inak úplná spokojnosť. Autíčko malé, pohodlné a pri tom živé - na diaľnici som s tým frčal 160km/h. Popri Nissane som jazdil krátko s Mazdou 626, ktoré ale malo svoje roky - ročník 1992 (ale ŽIADNA porucha okrem skorodovaného výfuku. Krásna historka je, že keď s ním jazdil otec, tak sa nejako nestaral o servisné intervaly. A po nejakých 30000-40000 km mi hovorí: prosím Ťa, choď do servisu, klepe mi ventil, asi ho treba nastaviť. V servise mi povedali, že to má samonastavovacie ventily, ale že sa na to pozrú. Po asi 3 hodinách pri preberaní a platení mi povedali, že otec jazdil bez oleja a preto to klepalo:) no ale doplnili, vymenili filtre a auto šlapalo ďalších 50 000 km ako hodinky) ďalej to bolo občasné vozenie s Jaguárom XJ6 3,2 litra s 5. stupňovou manuálnou prevodovkou. Auto veľké a ťažké ako krava, no elegantné a luxusné. Jediným problémom tohto auta bola jeho poruchovosť...tooooooľko peňazí tam otec nastrkal na opravy napr. nivomatu, termostatu, hlavy válcov atď, že sa mu do dnes divím, že ho nenechal niekde na diaľnici so zapnutým motorom, nech si ho nejaký rumunský kamionista nezoberie... no a Roverom 75 2,0 V6. Auto veľmi pohodlné (kožené sedačky, drevo....) ale na môj vkus veľké a oproti Mazde menej spoľahlivé, no po návštevách autorizovaného servisu a výmene niektorých dielov, už 20 000km je bez poruchy.
Po totálke Nissana sme kúpili mamine Citroen C3 1,4 16v Sensodrive, o ktorý sme sa samozrejme delili, lebo Rover sa do mesta veľmi nehodil. Ohľadne tohto auta asi tolko, že francúzi ma sklamali svojou spoľahlivosťou, inak v celku priestranné auto aj na dlhé vzdialenosti. Priemerná spotreba tých 6,5 litra, klíma fungovala aj keď nedokázala úplne vychladiť interiér. Ohľadom spoľahlivosti: v prevodovke Sensodrive sme už 3x menili software, prasknutý tlmič, zlá lambda sonda, nešlo naštartovať, vŕzganie zadnej nápravy atď., a keďže sme sa párkrát s maminou "bili" kto dnes pôjde autom a na dlhšie vzdialenosti som sa už bál s ním ísť kvôli hore uvedeným problémom, tak sme sa rozhodli kúpiť do rodiny nové auto.

Moje požiadavky boli: spoľahlivosť, záruky, priestrannosť, ESP, tempomat a rádio s MP3 a cena do 600 000.-Sk. Ostatné mi bolo vlastne jedno.

Takže do úvahy po prejdení internetových stránok predajcov spadali tieto autá: Honda Civic 1,8, Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Ford Focus, Nissan Tiida, Mazda 3.

Citroen C4 picasso: spoľahlivosť C3 ma desila, ale aj tak som sa išiel pozrieť a po neskutočnej arogancii predajcov som auto zavhrol a to som nespomenul amaterizmus servisu na Panónskej, odporúčam len Vajnorskú...

Honda Civic 1,8: predajcovia ok na 50%, ale auto bez zľavy a prevyšovalo moju sumu o 70 000,-Sk

Nissan Tiida: zo skúseností s Microu určite áno. Dizajn auta určite nie.

Mazda 3: zo skúseností s Mazdou určite áno, ale auto sa nedodáva s tempomatom a výbava nič moc.

Renault Scenic a Ford Focus: predajcovia 100%, aj kávičku mi ponúkli, testovacia jazda na počkanie, profesionalita, zľava na aute aj super leasing s nulovým navýšením + bez poplatku za spracovanie leasingu. Ceny áut skoro rovnaké, výbavu malo lepšiu Renault (presklená strecha, bezkľúčový vstup, automatická ručná brzda a oveľa priestrannejšie) ale po rozhovore s mojim známym, ktorý pracuje s autami a testuje ich, mi jednoznačne poradil Ford Focus hlavne kvôli jazdným vlastnostiam a spoľahlivosti (aj keď voči Renaultom ja osobne nič nemám).

Fofo mali na sklade v šedej metalíze (Sea grey) a vo výbave Titanium X (6 airbagov, ABS, EBD, ESP, tempomat, hmlovky, vyhrievanie čelného skla, ostrekovačov a spätných vonk. zrkadiel, elektricky ovládané predné a zadné okná, športové sedačky, rádio Sony s MP3 a 8 reproduktorov, palubný počítač, automatické stmavovanie spätného zrkadla, 16 palcové hliníkové disky, automatická dvojzónová klíma, posuvná lakťová opierka vpredu aj vzadu, alarm s priestorovým snímačom, dažďový a svetelný senzor, koberčeky gumenné aj látkové, povinná výbava) a presne o týždeň po vybavení leasingu a zaplatení prvej leasingovej splátky, GAP-ka a ŠPZ-tiek som ho mal umytý a prichystaný v predajni.

Prvé skúsenosti jazda: zo všetkých áut čo som kedy šoféroval Fofo neškutočne sedí v zákrutách, prechádzam nimi asi o 20% rýchlejšie (priateľka mi hovorí, že keď niekedy presadnem do C3, tak sa na prvej zákrute vykotím), športové sedačky sú naozaj geniálne, držia telo v zátačkách a chrbát v nich nebolí. Klimatizácia chladí super, ESP ma už raz zachránilo na Pezinskej babe a tempomat využívam skoro stále, pretože s týmto autom sa stráca pocit z rýchlosti a ani sa nenazdám a už mam v meste 80km/h a na dialnici 160km/h. Batožinový priestor je 385 litrový, bohate stačí na prevoz 4 kufrov a nejakej tej basy minerálok. Auto je priestranné. Mám 192 cm, sedím v predu královsky (skoro vystrené nohy) a dozadu za mňa sa normálne usadím (hlava super, nohy pomenej, ale 200km jazdu by som vydržal. Zaujímavé je, že Rover bol dlhší o pol metra a dozadu som sa vobec nevpratal). Auto je tiché, skoro ako Rover (okrem motora) a výtlky bratislavských ciest zvláda skvelo. Počuť len slabé tupé rázy od kolies, ktoré sa do pevnej karosérie vôbec nedostanú. Určite na tom majú zásluhu aj pneumatiky Michelin. Nespozoroval som ani krútenie karosérie v zákrutách ani na hrboloch. V interiéri nič nevrže, prístrojovka je prehľadná, všetko je "poruke", netreba ani čítať manuál. Príjemný detail je červené svetlo, ktoré jemne osvetluje celú prístrojovú dosku pri riadiacej páke a odkladacích priestoroch na flaše. Páči sa mi, že keď cez deň je teplo a odomykám dvere, po dlhšom podržaní dialkového ovládača otvárania sa otvoria všetky okná, takže interiér mi hneď prefúkne chladnejším vzduchom. Geniálna vec je, že si môžem meniť tuhosť inak precízneho a komunikatívneho riadenia na štandart, šport alebo komfort. Ja používam len šport, riadenie je tvrdé a kontakt s kolesami je neskutočný.

Prvé skúsenosti motor: Diesel 1,8 TDCi 115 koní 290/300 Nm a 5.stup. manuálna prevodovka. Trochu ma zarazilo, že je liatinový a nie hliníkový...ale tak snáď vydrží väčšie zaťaženie pri trení. V rôznych testoch aj na www.auto.cz sa písalo, že tento motor už nie je špica v segmente a 5. stup prevodovka má dlhé dráhy, čo komplikuje život. Je to môj prvý diesel, takže toto neviem posúdiť (teda okrem otcovho nákladného Fiata Ducato a Rextona), ale je pravda, že je trošku hlučnejší pri voľnobehu a pri zrýchlovaní (určite sa ale ešte stíši po nejakých pár tisíc keď "sadne"), ale nevadí mi to, lebo pobrumkáva hlbšími tónmi, ktoré uchu až tak nevadia (napríklad otcov SsangYong Rexton II s motorom od Mercedes-Benz ma vyrušuje viac), ale pri ustálenej rýchlosti ho vôbec nepočuť. S prevodovkou nemám žiaden problém. Radí hladko, 1 a 2 sú vzdialené tak akurát, auto ani pri studenom štarte neskapína. Radím skoro hneď na 2, motor ani pri 800-1000 otáčok vôbec neprotestuje a ťahá. Pri 80km/h točí na 4. rýchlostný stupeň nejakých 1800 otáčok, pri 130km/h na 5. rýchlostný stupeň nejakých 2600 otáčok a v tejto rýchlosti motor vôbec nepočuť. Spotrebu mám zatial 5,6 litra na 100 km. 50% mesto s klímou a 50% dialnica a cesty mimo mesta, takže je to SUPER a to je zatial v zábehu...preto zatial využívam tak maximálne 60% výkonu.

Zatial všetky moje prvotné postrehy o aute. Ďalšie postupne pridám v novinkách...

- komfort, držanie v zákrutách
- priestrannosť na tak malé auto
- športové sedačky
- výbava a cena
- úsporný motor
- cítiť z neho nemeckú kvalitu

skôr by som napísal návrhy na vylepšenie:
- utíšiť motor
- viac odkladacích priestorov
- dialničný 6. stupeň prevodovky na ďalšie zníženie spotreby + skrátiť 5. stupeň, aby som nemusel pri 80km/h preraďovať na 4. stupeň
- automatická ručná brzda
- USB port
-lepšie materiály v interiéri

zatial žiadne a ako som čítal recenzie, tak ani by nemali byť, teda dúfam.
PS: do kufra mi nezateká.
Servisný interval je 20 000 km, mám prideleného prijímacieho technika, ktorý mi oznámil, že nebudem dolievať prvých 20 000 km olej do motora. No, som zvedavý....

Takže po troch rokoch uživania môj verdikt:

- auto ako také je veľmi spoľahlivé, okrem 3 výmen žiaroviek do hlavných svetlometov nebola žiadna chyba a to mám najazdené 74000km.

- pred rokom som sa stretol s diviakmi na dialnici (viď obrázky). Auto bolo opravované v Trnave, keďže asistenčná služba dovezie auto IBA do najbližšieho servisu Ford (ešte že som ho mal v záruke). Nehoda sa mi stala o 3 hodine ráno, a domov do Bratislavy by som išiel zrejme pešo, ak by pre mňa neprišiel kamarát... Takže asistenčná služba splnila čo mala, ale iba veľmi obmedzene... Čo považujem za drzosť, je v tej situácií sa pýtať na VIN číslo karosérie a aj číslo motora. Prepáčte, ale v tej "ošemetnej" situácií jediné čo potrebujú je ŠPZ, meno a adresu nie?? Nie ma otravovať úplne dezorientovaného v noci na dialnici s doj+baným autom s nejakými číslami v techničáku!!!

- servis. Kapitola sama o sebe. Do Ford servisu UŽ NIKDY !!!!!! Bol som tam na dvoch prehliadkach, okrem toho, že ma stiahli o cca 250,-euro za každú prehliadku, tak na tretej prehliadke auta u môjho kamaráta som zistil, že mi ani raz nevymenili PRACHOVÝ FILTER, ktorý mi ale samozrejme účtovali každýkrát. Pozrite si obrázok, uvidíte sami ako ten prachový filter vyzeral, keď ho vytiahol (a ja že prečo mám každý druhý týždeň nádchu ze?). Ďalej...v summite som chcel vypnúť automatické zapínanie vyhrievania predného a zadného okna a povedali, že to trvá hodinu a musia zaúčtovať (chudáci) hodinovú sadzbu. Neskor som sa dozvedel, že to trvá asi 30 sekúnd a v iných servisoch to robia zadarmo a na počkanie.

Zrhnul by som to asi takto: Auto ako také je spoľahlivé, s novou generáciou Focusa už aj vnútri kvalitnejšie vyrobené a pohodlnejšie, ale kvôli skúsenostiam so servisom a s popredajnými službami, Ford si už bohužial zrejme NEKÚPIM !!! Musel by som mať od kamarátov alebo z ´médií veľa pozitívnych informácií o zmene prístupu autorizovaného predajcu....

len a len dobré. Môžem odporučiť predajcu na Zlatých pieskoch, pán Segéň. Ostatní, aj keď sa snažili ma až natoľko neoslovili svojou profesionalitou a informovanosťou o aute. Auto mi na týždeň rezervovali, aj keď ďaľší 2 ľudia čakali na moje rozhodnutie. Veľmi dobrý summit leasing.

Verdikt po 3 rokoch:

- možno dnes je iná doba ako pred tromi rokmi, ale nezdá sa mi prístup predajcu až natoľko ústretový ako sa mi zdal predtým. Dnes mi vedia predajcovia v iných značkách ponúknuť oveľa viac zľiav...

- Summit leasing. Ano, je fajn, ale trošku ma sklamal s marketingom. Teraz mesiac pred koncom leasingu mi každý týždeň posielajú informácie o zľavách a nových produktoch, ako keby teraz som bol pre nich lepší zákazník... Samozrejme že som, pretože po leasingu si človek zvyčajne kupuje nové auto, ale čo ak by som mal aj počas leasingu záujem o ďalšie auto z rodiny Ford ?

1.7.2011 18:21

73000km. Doplnil som pár informácií do oddelenia predajca, servis a fotky. Blíži sa mi koniec leasingu, tak trošku bilancujem. Viem, možno som to trošku prehnal s tými mojimi vyjadreniami, ale bohužial trhová ekonomika je tvrdá, konkurencia vysoká, tak nech sa Summit zobudí a správa sa tak, ako má.

Inak auto ako som spomínal OK, s príchodom leta sa mi spotreba znížila zo 6,2litra v zime na cca 5,2 litra. Minule som išiel z Prešova do BA dokonca za 4,8 litra na 100 a to som išiel predpisovo a mal zapnutú klimatizáciu. Po tých troch rokoch mi na aute vadí toto: materiály v interiéry vylepšiť a celkovo kvalitu spracovania, kvalita laku karosérie úlne podpriemerná, odhlučnenie kolies a motora nedostatočná, komfort podvozka fajn, no na naše cesty málo komfortný. Inak som spokojný, auto po troch rokoch som sa rozhodol nepredať. Chcem si počkať na poriadny hybrid s automatom a pohonom 4x4 :) čauteeee

30.5.2010 21:48

49 000km. Vymena ziarovky v prednom reflektore vlavo. Pri vymene ziarovky vpravo som nadaval, kolko namahy je s vymenou ziarovky, ale po tejto vymene si pochvalujem. Staci odsrobovat svetlomet, svetlomet vysunut a vsetko je hovoto :) Inak auto poslucha klop - klop. S vymenou pneu a vyssich teplot sa mi znizila spotreba na 5,6 litra. V tomto smere spokojnost.

16.1.2010 16:23

37500km. Tak, bol som na druhej servisnej prehliadke s Fofom v Summite v Bratislave. Na Focus fore som sa dočítal mnohé negatívne skúsenosti a aj ja som mal na prvej servisnej prehiadke zmiešané pocity, no druhá servisná prehliadka dopadla nad moje očakávanie. Suma za prehliadku bola síce 270,- euro, ale bol som s prístupom aj s prácou spokojný. Dokonca mi aj auto umyli (aj motor)...bodaj by nie, však za tú sumu :) Auto mi citeľne po výmene oleja a filtrov motoristicky stíchlo. Aj pri ranných štartoch nepočujem rezonácie... Inak som s autom spokojný, zatial šlape na 100%... klop klop !

21.11.2009 11:35

35200km Tak a máme tu prvú technickú poruchu :) Výmena žiarovky v hlavnom svetlomete... Výmena je zaujímavá: treba vybrať celý svetlomet, zaujímavé na tom je, že celý svetlomet drží len jedna skrutka :) Inak som prezul na zimné pneumatiky, komfort jazdy sa vplyvom makšej zmesy zlepšil. Od istého času tankujem len OMW Premium diesel bes síry, kultúra chodu motora sa zlepšila, auto je tichšie, "ťahá" lepšie a hlavne pri vypínaní motora motor zhasína ako auto a nie ako traktor :)

16.7.2009 13:45

29500km. Cesta do Chorvatska prebehla veľmi fajn. Spotreba bola priemerne 4,6 litra, čo je veľmi pekné číslo. Dodržoval som rýchlostné predpisy a bolo to bez klimatizácie. Auto zatiaľ v poriadku, klop - klop.

9.5.2009 14:42

24000km, uz prezute na letne pneumatiky, spotreba sa mi znizila na 5,5 - 5,6 litra, podla toho kolko jazdim v meste. Je to super vysledok, tesim sa z neho...konecne mam pocit, ze ten hluk z motora sa da vydrzat kvoli tej uspore peniazi oproti zazihovemu motoru. Technicky zatial vsetko OK, nic sa nepokazilo...

6.4.2009 03:31

21000km. Po absolvovaní prvej servisnej prehliadky a zrejme aj vyšších vonkajších teplôt sa mi znížila priemerná spotreba na 5,7 litra. Veľmi sa z toho teším, snáď po výmene pneumatík za letné sa ešte zníži. Klop - klop zatiaľ všetko v poriadku, žiadna chyba sa neobjavila.

24.3.2009 10:49

18000km. Kedze idem na dlhsiu cestu do Nemecka, absolvoval som 1. servisnu prehliadku v predstihu.

Servis na Zlatych pieskoch. Prisiel som na 6 hod rano, nech som prvy a nech mi vratia auto co najskor. Odisiel som o 9 hod a chudobnejsi o 220 euro. Ta suma sa mi zda vela za vymenu oleja 6 litrov ( v prirucke je pisane 5,6 aj s olejovym filtrom ), vzduchac, pelovy a olejovy filter. Samozrejme na fakture bolo aj doliate zmes do ostrekovaca original Ford !!
Moje dojmy? prijimaci technik no nic moc, neviem ci to bolo tou skorou hodinou, alebo prepracovanostou, no velmi skupy na slovo.. Nahrali mi novy soft motora, lebo ze s mojim starym mozem mat pri nizsich teplotach problem s kolisanim otacok. Tak som zvedavy ci to teraz nezacne robit. Nevidel som, ze by pouzili nejaky ochranny obal na sedadlo a volant, auto neumyli, nepovysavali, neponukli nahradne vozidlo... Celkovo teda nic moc, nabuduce pojdem urcite do Banoviec nad Bebravou...

8.3.2009 21:41

prva chyba, ktora sa po dalsom starte odstranila a uz sa nezopakovala.. Nefungovali ziadne kontrolky na palubovke. Svetla aj tempomat boli zapnute, ale kontrolka nie :)
Dlhodoba spotreba sa zatial drzi na 6,3 litra.

3.2.2009 11:59

stav 14 000 km. Klop klop, zatial vsetko v absolutnom poriadku. Len obcas, po studenej noci sa mi prvu minutu ozyva nejaky piskot z motora, potom vsetko ok. Tak neviem ci mam navstivit servis alebo nie...
Dlhodoba spotreba je 6,3 l, no jednu nadrz som vyjazdil len v meste a vyratana spotreba bola 7 l, co je dost, ale ratam, ze teraz sa mi znizi, kedze mame v meste 50km/h podla zakona a momentalne je dost vela policajtov na cestach. Je to sranda, lebo tu v BA chodia skoro vsetci predpisovo a zda sa mi, ako keby sme stali... Nezvykol som chodit na 3. prevodovy stupen... ale tempomat to vyriesil, cize pocuvam radio a kocham sa krajinou. Co ma nemilo prekvapilo bolo, ze mi auto nehlasilo nedostatok kvapaliny v ostrekovaci...
Takze zatial spokojnost, no zistil som, ze moje buduce auto bude mat urcite automaticku prevodovku, komfortnejsie tlmice, lepsie odlhlucnenie a benzinovy motor :)

18.12.2008 00:00

9000 km je fuč. Zatial všetko v poriadku, bez chýb. Jediné, čo ma v posledných upršaných dňoch štve, je zle nastavený automatický stierač predného okna...

14.11.2008 00:00

Minuly tyzden som bol v Prahe na vylete. Pri priemernej rychlosti podla palubneho pocitaca 118km/h som mal realnu spotrebu 5,9 litra na 100km. Toto bola moja prva dlhsia jazda, takze hodnotenie je taketo: Auto sa vyslovene hodi na dlhsie cestovanie. Pri maximalnej povolenej rychlosti je auto tiche (okrem hluku od pneumatik na zlom povrchu) a clovek z neho vystupuje oddychnuty, kvoli dobrym sedackam a sportovo-komfortnemu podvozku. Vyhoda je tempomat a 3klik smeroviek.

14.11.2008 00:00

Dnes som prezul na zimne pneumatiky. Kupil som Continental TS830, tohtorocnu novinku medzi zimnymi pneumatikami. Ake bolo moje prekvapenie pri prvej jazde, ze pneumatiky su oproti seriovym Michelin tichsie, lepsie sedia v zakrutach, volant ma asi o polku mensi odpor a celkovo mam pri jazde z nich lepsi pocit. Vela ludi hovori ze Michelin su najlepsie pneumatiky, ale ked zjazdim letne Micheliny, tak moje dalsie urcite nebudu od tejto znacky...

2.11.2008 00:00

Mám najazdených vyše 5 500km. Zatial všetko v poriadku, občas pri studenom motore sa mi ozýva vrzganie z palubovky a z kufra. Priemerná spotreba od novoty mi vyšla po výpočtoch 6,1 litra. Auto začína skoro hneď po rozjazde kúriť, čo na diesel je veľmi príjemné. Doteraz som tankoval len Shell diesel alebo Shell V power diesel, lebo ževraj je najlepší a je tam aditívum a bla bla, no po včerajšej skúsenosti s OMW Premium diesel budem tankovať už len OMW. Hneď po natankovaní mi prestalo jemné vibrovanie motora pri zaradenom 1. stupni medzi 1500-2000 otáčok. Mám pocit, že motoru to pomohlo aj v hlučnosti.

7.10.2008 00:00

Diesel mi začína liesť na nervy...ale dnešná jazda s novým Superbom vo full výbave a 2,0 TDI a s DSG ma upokojila, lebo motor nie je o veľa tichší, zneje len trošku vzdialenejšie. Nahnevala ma spotreba - Superb 7,2 l a ja 6,4 l ???

25.9.2008 00:00

Takže po ďalších 1000km by som rád napísal pár ďalších info.
Zdá sa mi, že motor je tichší, ale predsa len by mohol byť viac odhlučnený..pri konštantnej rýchlosti je v aute ticho ako v hrobe, ale pri zrýchlovaní je hlučný. Spoľahlivosť zatial na 1. Spotreba sa mi zvýšila na 6,4 litra, no jazdím len v meste. Je to veľa?? otázka do pléna.... Komfort auta na cesty super, do mesta by som prijal komfortnejší. Aha, na čo informatívny displej svieti až pol hodinu po zamknutí auta?? To aby okoloidúci videli koľko som najazdil km alebo koľko je vonku stupňov?? Chýba mi USB port a handsfree sada - prečo ju nemôžu montovať seriovo ako v Nissane?? však rádio vo Fofe má Phone vstavaný... Inak spokojnosť...

Další vozy Ford Focus

zatial...

škoda tých odkladacích priestorov, inak 10

keď sa zmestím ja, tak určite za 10

veľmi dobré - komunikatívne, priame....

mohlo by byť komfortnejšie. Respektíve neviem si predstaviť, že podvozok by mohol byť ešte viac športový...

len keby tá nafta bola lacnejšia...

doplním neskôr...

mohli z toho aj viac dostať...

6,5l v meste sa mi zdá moc...

štuple do uší a tiež za 10 :)

na športové sedačky nedám dopustiť!!!

zatiaľ žiadne mínus, sú ostré tak akurát...

ak myslíme na využiteľnosť z objemu...