Audi Q5 2.0 TDI CR

Audi Q5, foto 1 Audi Q5, foto 2 Audi Q5, foto 3 Audi Q5, foto 3 Audi Q5, foto 4 Audi Q5, foto 4 Audi Q5, foto 5 Audi Q5, foto 6
Audi Q5, foto 7 Audi Q5, foto 8 Audi Q5, foto 9 Audi Q5, foto 10 Audi Q5, foto 11 Audi Q5, foto 12 Audi Q5, foto 12 Audi Q5, foto 13 Audi Q5, foto 14 Audi Q5, foto 15 Audi Q5, foto 16 Audi Q5, foto 17 Audi Q5, foto 18 Audi Q5, foto 19 Audi Q5, foto 20 Audi Q5, foto 22 Audi Q5, foto 23 Audi Q5, foto 24 Audi Q5, foto 25 Audi Q5, foto 26 Audi Q5, foto 29 Audi Q5, foto 30 Audi Q5, foto 31 Audi Q5, foto 32 Audi Q5, foto 33 Audi Q5, foto 34 Audi Q5, foto 35 Audi Q5, foto 36 Audi Q5, foto 37 Audi Q5, foto 38 Audi Q5, foto 39 Audi Q5, foto 40 Audi Q5, foto 41 Audi Q5, foto 42 Audi Q5, foto 43 Audi Q5, foto 44 Audi Q5, foto 45 Audi Q5, foto 46 Audi Q5, foto 47 Audi Q5, foto 48 Audi Q5, foto 49 Audi Q5, foto 50 Audi Q5, foto 51 Audi Q5, foto 52 Audi Q5, foto 53 Audi Q5, foto 54 Audi Q5, foto 55 Audi Q5, foto 56 Audi Q5, foto 57 Audi Q5, foto 58 Audi Q5, foto 59 Audi Q5, foto 60 Audi Q5, foto 61 Audi Q5, foto 62 Audi Q5, foto 63 Audi Q5, foto 64 Audi Q5, foto 65 Audi Q5, foto 66 Audi Q5, foto 67

Přezdívka auta Porsche ,volám tak všetky naše autá ,dobre sa to vyslovuje. Rok výroby 2009 Koupeno nové palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1968 výkon [kW]: 125 kroutící moment [Nm]: 350 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.3 maximální rychlost [km/h]: 204 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 19 zavazadlový prostor [l]: 540 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 6.7

Ahojte užívatelia MACZ ,na začiatok len malé upozornenie aby sme predišli zbytočným diskusiám.Moje auto je Toyota Rav4 2.0i, avšak myslím že recenzia na toyotu by nebola taká zaujímavá ako tá ,ktorú máme pred sebou.

Výberu auta:
Auto ,ktoré sme sa rozhodli vymeniť bol Ford Galaxy 1,9 tdi ,96 kw ,rv 2005. Len v skratke na tom aute bolo super to aké bolo priestranné a plná výbava GHIA avšak malo jazdné vlastnosti rodinného auta,to znamená náchylné na bočný vietor,pomalé prejazdy zákrut a v rýchlostiach od 150 vyššie už človek tiež nemal ten najlepší pocit(porovnávam vačšinou s RAV4-kou 2.0i).
Takže požiadavky boli priestrenné rodinné auto s dobrými jazdnými vlastnosťami a potom ako sme zažili prvú zimu s Rav4 tak pribudla požiadavka aj na pohon 4x4.
Po naštudovaní niekoľkých testov Q5-ky a pár návštevách audi bola voľba jasná. Dokonca podľa autobildu najlepšia voľba vo svojej triede a aj v čr je to suv roka 2009 :)

Audi konfigurátor

Vzhľadom na to ,že na sklade nebolo vozidlo podľa našich predstáv čo sa týka výbavy a farby rozhodli sme sa auto poskladať presne tak ako sme chceli ,resp som chcel :)
Výsledkom je nádherne perleťová modrá Q5-ka, 2.0 TDI 170PS ,350 Nm s 19 palcovými elektrónmi a pomerne kvalitnou výbavou,ako je napr. elektricky nastaviteľné sedadlá s pamaťou a vyhrievaním, multifuknčný volant,Cd menič ktorý prehrá aj MP3 ,10 repro vrátane subwoofera v mieste rezervy dokokpy 180 W, posilovač s premenlivým účinkom v závislosti od rýchlosti,kontrola tlaku v pneu,svetelný senzor ,dažďový senzor,bixenóny s technológiou led,optický a akustický parkovací asistent,bezkľúčový prístup,automaticky stmievateľné spatné zrkadlá atď.
Čo sa týka výberu motora , 3.0 TDI by bol určite super ,ale za tie penize by nás audina s výbavou ktorú som len z časti výpísal vyšla podstatne drahšie. Takže je to o tom čo kto chce ,my sme vsadili na dobrú výbavu ako na auto ktoré je superrýchle(z 0 na 100 to dá za 6.5 sekundy oproti 2.0 tdi ktorému to trvá 9 sek.) ale v podstate ,,holé'' kto sa niekedy zaújmal o BMW ,AUDI... tak vie že základná výbava pomaly neobsahuje ani volant. Ešte tu je motor 2.0 tfsi ,211 PS, ale po skúsenostiach ktoré máme s benzínovou toyotou a dieslovym fordom ,bola volba diesel a to z toho dovodu ,že pri benzíne sa spotreba velmi odvíja od jazdného štýlu, pri diesli tento rozdiel nie je až tak výrazný.

Exteriér:
Jedným slovom nádhera!!! Farba je úplne geniálna a každý vrátane predajcu bol z nej nadšený. Doplnky ako chrómové lišty okolo okien ,resp strešný nosič a tmavé sklá sa k tejo farbe krásne hodia. Ďalším netradičným prvkom je kontrastne lakovaný podvozok,ja som bol pôvodne za to aby bolo celé auto komplet lakované ,ale otec hovoril že je to nepraktické a že takto to bude mať taký off roadový styling a že je to len plast ktorý keď náhodou obijú kamienky alebo kamene po ceste na chatu a pod. sa dá veľmi ľahko vymeniť a musím uznať ,že vo výsledku sa to aj mne veľmi páči. V príplatkovej výbave som zvolil 19 palcové kolesá rozmer 235/55 a úprimne absolutne si neviem predstaviť že by tam bolo niečo menšie, veď ešte stále je dosť veľký priestor k okraju blatníka a čo sa týka šírky 235 tak aj tá sa pri samotnej šírke auta stráca ,najmä vzadu. Ďalej tu máme LED diódové svetlá ,ďalšia úžasná vec. Zo začiatku sa mi predné usporiadanie Led diód nepáčilo hlavne s porovnaním A4 ,ale po pár pohľadoch som sa aj do tohto dizajnového prvku zamiloval.Čo sa týka zadných svetiel tak tie sú od prvého pohladu podľa mňa najkrajšie zo všetkých súčasných audi. Ešte k samotným bixenonóm ,svieti to úplne neskutočne.Pokiaľ v šere ,poprípade tme obliknene auto ,ktoré sa vlečie pred vami tak mu dokonale presvietit interier ,ale to ja samozrejme nerobim :) Ako svieti to nadherne,naozaj som z toho nadseny.

Interiér:
Priestranný, pohodlný, kvalitný, krásny... no skátka taký do ktorého sa tešíte naspať hneď ako z neho vystúpite :) Vzhľadom na to že máme za príplatok svetelný a dažďový senzor tak svetlá ani dážď neriešite ,všetko sa deje automaticky.Volant s premenlivým účinkom riadenia padne do rúk tak ako má a točí sa s ním podľa toho ako idete ,to znamená čím rýchlejšie tým tuhšie a teda športovejšie :)No a čo sa týka rádia ,klímy, ventilácie a pod. všetko úplne jednoduché a ľahko dostupné.Systém MMI ? Pre mňa otázka 3min kým som sa s nim skamarátil ,rodičom to možno bude trvať dlhšie ,ale fakt žiadny problém to nie je,predajca hovoril že občas sú problémy s naučením sa ovládania ak už je tam aj navigácia a telefón,no my menej majetní nemáme takéto problémy.Sedačky budem hodnotiť až keď na nich strávim viac ako 3 hod. vkuse.Zatiaľ úplná spokojnosť. Ešte mama chcela obložiť interiér drevom,kombinácia svetlý interiér a tmavé drevo je nádherná ,ale aj nádherne nepraktická takže to máme opačne a aj tak je to super,drevo dodá interiéru nádych luxusu.Takže oproti tomu hliníku ,ktorý som navrhoval je to určite lepšia volba.Miesta na zadných sedačkách je až až no len pre dvoch ,traja vzadu nie je moc dobrý nápad.Kufor má objem 540 litrov a je to individuálne či je to veľa alebo málo ,každému vyhovuje niečo iné.Takže interiér je super ak som na niečo zabudol tak pardón ,doplním na požiadanie.A ozaj ešte je v aute aj krásne ticho pokiaľ tedá máte vypnuté rádio.Hluk od motora skoro žiadny a odkolies tiež nie,len keď je mokro tak je to troška horšie.

Motor,prevodovka,podvozok.

Motor je v porovnaní s 1.9tdi 96kw asi tak 100 krát lepší,je tichší,menej vibruje,lepšie zaberá.Skrátka je taký ako človek potrebuje ,nemám mu čo vytknúť nie som nejaký expert tak tu nebudem rozpisovať jeho záťah a podobne.Len vám poviem že keď potrebujete predbehnúť tak to ide celkom pohodlne pokiaľ nepredbiehate niekoho kto má o liter vačší objem,zrýchlenie nie je zlé ale tachometer ukazuje vačšiu rýchlosť ako by ste čakali ,skrátka pocit zo zrýchlenia nie je taký výrazný na toto je tu 3.0 tdi a celkovo pokiaľ si chcete užívať jazdu tak je na to vhodnejší trojliter.Ak vám však stačí svižný a pohodlný presun tak 2.0 tdi so 125kw a 350 NM uspokojí vaše potreby skoro tak isto za cenu menších nákladov.Dokáže auto krásne rozhýbať a jazda s ním nie je žiadna nuda .
Prevodovka ,kratulinké a presné dráhý, 6st ,taktiež iba samá chvála.
Podvozok ,úplne geniálny auto drží ako v kolajniciach a pokiaľ ide o nerovnosti tak ich zvláda podľa mňa úplne bez problémovo a nemám pocit že by bol podvozok prehnane tvrdý ako sa v niektroých testoch píše a to jazdíme na 19´´ .

Troska technických údajov k motoru prevzatých z auto.cz ,Agregát 2,0 TDI je v motorovém prostoru uložen podélně pod úhlem 20° (blok nakloněn k pravé straně vozu). Elektricky ovládané klapky v sacím potrubí regulují víření vzduchu vzhledem k otáčkám a zatížení motoru. To společně s upravenou geometrií pístů umožnilo zvýšit maximální otáčky na 5000 ot./min a zlepšilo termodynamické vlastnosti spalovacích prostorů. Komfortní chod je zajištěn dvěma vyvažovacími hřídeli a tlumičem uložení turbodmychadla s variabilní geometrií lopatek. K lepšímu zvukovému projevu přispívá nový kryt rozvodového řemene.

Život s AUDI Q5 :

Je príjemný zimný večer ,pokojne odpočívate, televízor je zapnutý oheň v krbe hreje tak akurát ,keď v tom vám volá vaša milovaná priateľka s prosbou o zvezenie domov z nákupného centra. Vzhľadom na to ,že sa nepatrí povedať nie tak s príjemným hlasom a úsmevom na perách súhlasite. Kým prejdete od domu ku garáži skoro ste sa tri krát ,,zabili" lebo všade je kopec čerstvého snehu a pod ním miestami vrstva ľadu.No pri pohľade na vašu lásku číslo 2 ,nádherné audi Q5 ktorého silueta vám hovorí že to auto sa nevie dočkať kedy sa rozbehne, sa trocha upokojíte.Naštartujete,zapnete kúrenie na maximum ,navolíte v tomto mrazivom počasí nejakú hrejivú hudbu na zahriatie,možno ramnstein ,scooter alebo linkin park, neviete sa rozhodnúť preto volíte náhodný výber skladieb a zo všetkých 10 reproduktorov už hrá presne to čo chcete počuť. Cesta nerušene ubieha ,vďaka perfektným bi-xenónóvým svetlometom vidíte všetko čo potrebujete aj nepotrebujete vidieť a po chvíli je súčasťou tohto pohladu aj auto ,ktoré pri miernom stúpaní nezvládlo jeden výjazd zo zákruty a skončilo vo zvodidlách.Nie je to nič vážne ,avšak v protismere ide ďalšie auto musíte počkať kým prejde aby ste tohto smoliara mohli obísť.Až teraz ako tak čakáte vás napáda ,že je vlastne celkom dosť snehu a musí sa asi aj šmýkať ,ale vy máte pohon quattro a ako si ste to doteraz nemuseli riešiť.Ok cestá volná ,idete ďalej ,vďaka asistentu rozjazdu do kopca je rozjazd úplne bez problémový ako aj zbytok cesty k vášmu cieľu. Prichádzate na miesto určenia vidíte priateľku ,ale ani jej nádherný úsmev a plné ruky tašiek vás nedonútia vystupiť do tej hnusnej zimy.Preto použijete automatické otváranie piatych dverí a kým to tam ona pekne uloží vy si akurát stihnete ubrať intenzitu vyhrievania vášho sedadla. Po pár minútach chlapskej muziky to vaša drahá už nevydrží a okamžite zadáva pokyn aby CD menič použil disk č.3 a vzápatí sa cítite ako na koncere avril lavinge,čo človek neurobí pre tie ženy:) Pri príjazde domov vás čaká už len posledná nepríjemná povinnosť dnešného dňa ,zaparkovať naspať do garáže, ktorá mohla byť predsa len radšej dvojgaráž avšak s vašim optickým parkovacím asistentom je aj táto úloha pomerne jednoduchá. Opúštate garáž,a ruka v ruke príchádzate domov s vašou polovičkou a pred vami je okrem dlhého zimného večera ešte pár príjemných povinností... ;-)

The End

Berte to prosím s rezervou ,možno keby sa to sfilmovalo by to vyzeralo lepšie :-D

Ak sa niekomu zdá že som poskytol málo technických údajov tak tu je na doplnenie link ,kde je myslím všetko potrebné:

+dizajn
+kvalita
+jazdné vlastnosti
+quattro
+bixenony
+pohodlie
+priestor
+10repro a subwoofer, cd menič,vstup na sd karty ,no proste audio
+technológie, bezkľúčový prístup,hold assist,led,svetelný senzor....
+akustická pohoda

Slabé stránky? Viete audi to rieši tak,že si môžete priplatiť úplne za všetko. Nepáči sa vám interiér? Žiadny problém za peniaze vám ho urobia presne taký ako by ste ho chceli. Vadia vám jazdné vlastnosti? V poriadku za príplatok vám dáme adaptívny podvozok. A takto by som mohol pokračovať. Ako som písal na začiatku auto bolo na objednávku takže je presne také ako sme chceli a aké sme si mohli dovoliť a pre mna osobne nemá žiadne slabé stránky a ak sa časom niečo objaví určite to pripíšem.Mriežka N1 je asi minus,ale aspoň človek o nej ani nevie kým sa na ňu nepozrie.By som tomu ....čo to vymyslel s tým zamrežoval všetky okná na jeho vile aby vedel akú skvelú vec vymyslel.

Čo sa týka servisu audi k novým vozidlám dáva 3 ročný bezplatný servis ,ale oveľa lepšia vec je záruka mobility.V praxi to znamená ,že ak sa vám kde koľvek audina zastaví a odmietne ísť zavoláte na tel.č. oní vám auto odtiahnú a vy sa na náklady audi môžete ubytovať alebo dopraviť domov.

Predajca Galimex žilina, prvý kontakt mohol byť o dosť lepší ,ale keď už tušili že máme záujem tak boli ústrertoví a boli sme s nimi spokojný ,hlavne vďaka tej zľave :)Odovzdanie auta prebehlo po 8 týždnoch od objednávky ,a ževraj kríza, odovzdanie bolo ok dostali sme dokonca plnú nádrž,keď sme kupovali forda(vip auto žilina) tak sme dostali sotva 5L nafty na cestu domov ,ale čo sa týka prístupu je tam stále priestor na zlepšenie.A hlavne čo bol vrchol nedostali sme prenosné značky.že momentálne žiadne nemali keby to urobil fiat tak dobre ale takto si buduje audi prestíž u zákazníkov?!?!?!?!

7.1.2010 22:21

winter time

Tak nám napadol nejaký ten biely prášok ,ktorí niektorí volajú biele svinstvo (vačšinou tí čo ešte neprišli na výhody 4X4,awd alebo quattro)no a my ostatní to nazývame normálne sneh :-D Doteraz som to nepoznal ,ale jazda na sehu s quattrom je úplné úžasná !!! Fakt nepreháňám ,auto ide ako v kolajniciach ,elektronika zasahuje do takej miery ,že priemerne inteligentý vodič nemá šancu dostať auto mimo zvolenú trasu. Fotky nie sú nejako extra umelecké ,ale myslím že potešia. A ešte jeden poznatok oproti ravke ,kde je pohon stály 50:50(audi mení pomer od 20:80 podľa potreby inak ,keď elektorinika nezasahuje je stály 40 na predok a 60 dozadu) ,ravka sa chová podobne ako sánky ide kam chcete ale je to také hravé a dosť to treba korigovať oproti audine,samozrejeme závisi koľko šlapete na plyn ravka zobere plnú dávku a je na vás ako to ustojíte ,audina keď vyhodnotí že je plynu moc tak ho proste nepošle na kolesá.

22.11.2009 11:51

Na predaj

Strešný nosič Thule Ocean 500 , použitý asi 3x takže ako nový, cena 200 eur, dohoda možná ;-)

12.8.2009 16:44

Letná dovolenka,Taliansko 09

Takže máme za sebou zhruba 1 900 km ,na trase žilina-eracle mare( Taliansko asi 40 km od Benátok). Auto bolo plne naložené a posádka sa skladala zo štyroch dospelých. A spotreba??? Moment prekvapenia sa blíži... Motor (170ps) ,ktorý má najzdené zhruba 3 000 km a navyše je to stála štvorkolka urobil spotrebu po ceste tam 6.8 l,pri priemernej rýchlosti 103 km/h. Údaje sú z palubného pc. Cestou domov bol priemer 7.1 čo spôsobil doobedný posun v kolóne ,ktorá bola asi na úseku 60 km. No a čo auto??? Jazdné vlastnosti fantastické,priestor dostačujúci,skrátka nenašlo sa nič na čo by sa dalo sťažovať. Len na porovnanie išla s nami aj Kia sportage,ktorá mala taktiež dvoj liter diesel(neviem aký výkon fakt sorry),navyše mala odpojitelný pohon 4x4 ,vzhľadom na menší kufor viezla menší náklad a posádku tvorili 2 dospelí a 2 deti.A spotreba? 9.2 podľa palubného PC. Čo dodať? Snáď len tolko že na tom VORSPRUNCHG DURCH TECHNIK a POWER TO SURPRISE niečo bude ;-)

11.6.2009 12:41

stretko s jumrjrom

10.6. 2009 prebehlo podľa mňa úspešné stretnutie s užívateľom jumrjr.Výsledkom je zoznámenie sa s v pohode chalanom a ešte viac v pohode fotky :)

Čo sa týka audinky, tak je to paráda ,vždy keď musím vystupíť z toho auta tak ma pomaly musia nasilu vyhodiť :D Naozaj ma nenapadajú žiadne nedostatky ,resp minusy toho auta.

21.4.2009 12:27

Dialničný šprint

Tak sme cez víkend absolvovali prvú cestu na dialnici,žilina-bratislava-viedeň.No a aké su dojmy?Samozrejmé úžasné ,idete 160 a auto drží ako v kolajnciach v porovnani s ravkou je auto pokojnejsie a stabilnejšie a skutocnu rychlost vobec nepocitujete ,jedine podla tachometra ,pridáte na 180 a stále super ovládatelná a pohodlná jazda.Viac sme nešli pretože motor ešte nie je zabehnutý.Takže stabilita auta je uplne super ,aerodynamický hluk je tiež na velmi dobrej úrovni,motor ide pekne hladko, aj ked 7st automat by bol na dialnicu optimalnejsi,skratka cestovanie na uplne inej urovni ako sme boli doteraz zvyknuty. Spotreba nam vysla okolo 8.3 litra a ako vravim min. cestovna rychlost bola 150 ,vacsinou o 10 viac. A inak aj vzadu sa nadherne cestuje,aspon co som pocul :) ze uz tam chyba iba vstavany DVD player.

14.4.2009 16:23

Jazdné vlastnosti X3 vs Q5

Tak som sa cez víkend zviezol s najvačším konkuretnom.Išlo o BMW X3 ,3.0i pred faceliftom. Môžem len potvrdiť to čo každý test a to že bmw je tvrdšie ,pokiaľ ste na kvalitnej ceste tak má bmw na vrch a audina v priamom zrovnaní akoby trosilinka plávala ,ale ako náhle prejdete na rozbité cesty ktoré sú skoro všade je BMW až nepríjemne tvrdé oproti audi.Naviac musíte pred každou vačšou nerovnosťou brzdiť aby vás niekam neodhodilo,ale s audi to je proste o niečom úplne inom ,v lepšom slova zmysle. Takže ani slabšiu audinku by som za silnejší baworák nemenil.Na zrýchlení ma bmw vždy dostalo ,ale do dalšej rovinky som sa naň nalepil a bolo to narovnako. Inak bolo 3.0i nádherne tiché a živé ,ale ten interiér a celková pohoda ,hlavne pre chudákov čo by museli byť vzadu, dosť bieda na prémiovú značku. Fotky budu neskôr ,je to dobrý známy takže nie je problém sa stretnúť. :-! Ozaj ešte obutie BMW 235/55 R17 ,audi 235/55 R19

9.4.2009 20:52

konečne zrovnávací test na úrovni

Je tu link na jeden test z konkurenčného servera ,dufám že sa nikto nenahnevá ,ale podla mňa tie viedeá stoja za zhliadnutie.

Co sa tyka audi zvykame si na seba ,je to ako so zenami najlepsie su zaciatky ,ale toto vyzera na veeelmi silny vztah :)

Přidat názorDiskuse: Audi Q5 2.0 TDI CR

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy značky Audi

Nepredpokladám nejaké problémy.

Je to v podstate len pre 4 osoby ,lebo na tej prostrednej sedačke vzadu sa teoreticky sedieť dá ,ale bohužial prakticky už nie.

Najvačšie vo svojej triede.

quattro ,šírka pneu 235mm... no proste 10

úplná pohodička :)

V cene nového vozidla je trojročný bezplatný servis(výmena oleja,filtrov,robota.... skrátka také tie bežné veci) ,takže zatial 10.

Je to audi...

Úplne dostačujúci ,dokážem obehnúť 85 percent všetkého čo je na československý cestách a keď sme mimo nich tak sa snažím ísť v rámci predpisov.Samozrejeme nie je to 3.0 tdi takže len 9.

Vo vnútri nič nepočuť ,zvonku je to diesel na úrovni roka 2009.

brzdia a to doknca moc dobre

Na týždeň do álp sa tam 4 dospelí s komplet výbavou nezbalia,ale inak bez problémov je tam asi milión držiakov a sieťok takže nič tam nelieta to je výhoda,potom sú tam posuvné sedadlá,vak na lyže no proste zase 10.