Recenze

9 Majitel

Volkswagen Polo 86c 2F GT

9.44 Uživatelé

Hodnoceno: 27× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Volkswagen Polo, foto 1 Volkswagen Polo, foto 1 Volkswagen Polo, foto 2 Volkswagen Polo, foto 3 Volkswagen Polo, foto 4 Volkswagen Polo, foto 5 Volkswagen Polo, foto 6 Volkswagen Polo, foto 7
Volkswagen Polo, foto 8 Volkswagen Polo, foto 9 Volkswagen Polo, foto 9 Volkswagen Polo, foto 10 Volkswagen Polo, foto 11 Volkswagen Polo, foto 12 Volkswagen Polo, foto 13 Volkswagen Polo, foto 13 Volkswagen Polo, foto 14 Volkswagen Polo, foto 15 Volkswagen Polo, foto 16 Volkswagen Polo, foto 17 Volkswagen Polo, foto 18 Volkswagen Polo, foto 19 Volkswagen Polo, foto 20 Volkswagen Polo, foto 21 Volkswagen Polo, foto 22 Volkswagen Polo, foto 23 Volkswagen Polo, foto 24 Volkswagen Polo, foto 25 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 26 Volkswagen Polo, foto 27 Volkswagen Polo, foto 27 Volkswagen Polo, foto 27 Volkswagen Polo, foto 28 Volkswagen Polo, foto 29 Volkswagen Polo, foto 30 Volkswagen Polo, foto 31 Volkswagen Polo, foto 32 Volkswagen Polo, foto 33 Volkswagen Polo, foto 34 Volkswagen Polo, foto 35 Volkswagen Polo, foto 36 Volkswagen Polo, foto 37 Volkswagen Polo, foto 38 Volkswagen Polo, foto 39 Volkswagen Polo, foto 40 Volkswagen Polo, foto 44 Volkswagen Polo, foto 45 Volkswagen Polo, foto 46 Volkswagen Polo, foto 47 Volkswagen Polo, foto 48 Volkswagen Polo, foto 49 Volkswagen Polo, foto 50 Volkswagen Polo, foto 51 Volkswagen Polo, foto 52 Volkswagen Polo, foto 53 Volkswagen Polo, foto 54 Volkswagen Polo, foto 55 Volkswagen Polo, foto 56
 

Technické info

Přezdívka auta Volkswagen Polo GT Coupe Rok výroby 1991 Koupeno ojeté najeto [km]:110111 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1298 výkon [kW]: 55 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7

Popis vozu

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Floppy".

Zdravim všechny čtenáře MOJEauto, no doufám že se najde někdo kdo si bude chtít přečíst něco víc o MÉMautě, kterým je Volkswagen POLO GT Coupe."název zní heraldicky":)V podstatě jde o sériovou verzi Fox coupe ale navíc oproti ní je GT vybaveno sníženým sportovním podvozkem, posez za volantem zpříjemňují sportovní sedačky a o pohyb vřed i vzad se stará silnější motor 1.3i s 55kW výkonu. Od malička jsem se zajímal o motorismus sbíral jsem matchboxi a v pubertě se to rozjelo prostě jsem se zamiloval. Motorismus je moje vášeň a samozřejmě ženy, víno a zpěv:)
Proč zrovna Polo? Pro koupi vlastního auta jsem se rozhodl z ryze osobních důvodu už mě nebavilo věčné dohadování se s rodiči zda mi půjčí nějaké z našich aut. Je fajn vozit se v krásných nových autech ale ten pocit vlastnictví nic nenahradí. Po letní brigádě jsem měl našetřeno nějakých 20tisíc českých korun a s tím jsem chtěl vystačit na koupi mého vlastního automobilu! Proběhlo velké a někdy až unavnujicí hledání něčeho co jezdí rovně, svítí, brzdí a je ošetřeno proti korozi. Po delší době strávené brouzdáním na bazarových serverech jsem našel inzerát na VW Polo v perfektním stavu přivezené z německa a navíc ve výbavě GT takže pecka. Hned na druhý den jsem zavolal do autobazaru zda-li je Polo stále naprodej a pak už to šlo rychle sednul jsem do Berlinga a hurá směr Plzeň. Doma mě páni rodičové ,oba podnikatelé, koupi tak stareho vozu rozmlouvali ale já měl svou hlavu:D

Historie modelu VW POLO 2F

Začátkem 80 nastupuje nový typ VW Polo, který navazuje stylisticky na svého předchůdce, ale je to nový automobil vyhovující plně požadavkům 80 let. Nabídka motorů je stejná 0.9, 1.1 a 1.3. V karosářské nabídce verzí je kromě coupé a sedanu, nově vyráběna i varianta combi. Kromě modernizovaných motorů se nabídka rozšiřuje i o 5 stupňovou převodovku. V roce 1988 se objevuje technická lahůdka - Polo Coupé GT G40, jehož motor přeplňovaný G-dmychadlem disponoval výkonem 85 kW/115 k a dokázal jej rozjet až na téměř 200 km/h. Ke konci 80 se již nabízí i elektronické jedno i více bodové vstřikování paliva a katalyzátory. Nabídka motorů je 1.1, 1.3, 1.3-G40, a také 1.3 diesel a 4 a 5 stupňové převodovky. Na podzim roku 1984 převzal štafetu základního modelu Volkswagen Polo Fox poháněný novým motorem o výkonu 33 kW/45 k, jehož cena 11 490 DM byla o tisícovku marek nižší než cena standardního modelu Polo C. V roce 1986 se pod kapotou Volkswagenu Polo zabydlel vznětový motor o výkonu 33 kW/45 k, který stačil na dosažení nejvyšší rychlosti 140 km/h a přitom si v průměru řekl jenom o 6 l nafty na 100 km jízdy. Podzim roku 1990 přinesl významnou modernizaci: Škála motorů nyní zahrnovala zážehové agregáty o výkonech 33 kW/45 k, 40 kW/55 k, 55 kW/75 k a 83 kW/113 k a vznětový motor o výkonu 36 kW/48 k. Pozměnil se i vnější vzhled, nejzřetelnější změnou bylo použití větších světlometů. Významnou novinkou byla nabídka airbagů.

zdroj: www.vw-polo.com

Silné stránky

-doslova překvapivé jízdní vlastnosti avšak velmi závislé na kvalitě českých silnic
-poměr výkon váha vozu 55KW na 800Kg
-dvě polohy plynu, po došlánutí pedálu plynu se otevře druhá klapka ve směšovači čímž se roztočí vír v palivové nádrži:)
-stále sportovní neokoukaný desing

Slabé stránky

-slabší učinek brz, absence ABS
-pocit kroucení karoserie
-bez posilovače a na 195 pneu celkem posiluju trapázové svaly..
-při nekvalitním silničním povrchu velká citlivost na podelně vyjeté koleje
-někdy jde špatně zařadit první rychlostní stupeň

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):

-zatím všechny poruchy zvládnu opravit svépomocí, teď mě čeká výměna řemenu alternátoru popřípadě pouze naptuní vypadá že je volnější než by měl být.

Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)

Prodejce v pohodě auto je z Plzně autobazar adam auto. Včechno vyřidil zařídil, předvedl, dotáhl, uklidil, auto zvednul na zvedáku, předal. No snad jen jeden mínus chtěl po mě peníze. Jinak absolutní spokojenost.

Plánovaná vylepšení techniky a vzhledu

-natřít brzdiče nějakou rozumnou barvou např. šedivou
-doladit muziku, už mám vše vymyšleno jen ta realizace vázne (hotovo)
-vyčistit motor (hotovo)
-když to půjde nechám něco udělat s elektronikou motoru pro větší výkon
-žádný plasty ani píč..... lepit nehodlám:)
-okení folie
-rozpěra mezi přední tlumiče
-nerezové svody (ježiš na ty se tešim!)

 

Novinky v recenzi

15.12.2009 13:12

Centrální zamykání

Když jsem přemýšlel nad tím jak vylepšit svoje Poloauto napadlo mě xenony a centrál. xenony jsem již realizoval ted příšli na řadu servomotorky a řídící jednotka. Ještě před instalací do auta jsem systém otestoval doma na stole a fungoval. Tak a ted mě čekal ten největší díl práce montáž do pola. vymyslel jsem vlastní táhla k zámkům, umístnění řídící jednotky, polohu serv ve dveřích a protože Polo v serii nemá pruchodky z dveří do kabiny tak i zde bylo zapotřebý vyvinout mozkovou aktivitu:D nakonec všechno dopadlo na jedničku a systém centrálního zamykání funguje i v polu. jinak serva a jednotka původně pocházejí z Felície, jednotká je nejáká vyšší verze je možno k ní přídělat dálkový ovladač takže v blízké budoucnosti se teším i na tuhle jobovku.

1.11.2009 11:46

TEC 2000

Na internetu běží spoustu fámů a pověr o smysluplnosti přísad do motorového oleje. Rozhodl jsem se tedy zakoupit ten nejkvalitnější z nich a ověřit nebo vyvrátit tento mýtus alespon pro své klidné svědomí. O tom jak tyto přísady fungují snad ani sáhodlouze mluvit nebudu. Zakoupil jsem tedy u mého známého v autoservisu TEC 2000 nikde jinde ho ani sehnat nelze je distibuován vyhradně do autoservisu, bylo mi zděleno že to je kvůli jeho vysoké ceně a zaručené kvalitě. Holt český zákazník je zvyklí na šmejd z benzínky za 150kč a čeká že bude mít ze 120ci bavoráka:) takže přijel jsem dom pln očekávání a nedočkavě jsem rozdělal kovovou plechovku zvláštní otvíraní jak na kradičce od sardinek. První co mě překvapilo byla velmi hustá konzistence připomínajíci roztavený bronz. Po nalití do motoru jsem chvílí 10 nebo 15 minut počkal až vše dokonale steče do olejové vany. Po prvním nastartování rozdíl slyšet ani cítít nebyl. Projel jsem se do sousední vesnice a už na zpáteční cestě bylo jasno. Prostě to funguje:) motor se nádherně ztišil, jede o poznání měkčeji a lépe akceleruje takže spokojenost. Jo a rano když příjdu k promrzlému Poloautu tak po nastartování motůrek běží jak při plnym zahřátí. Doporučuju!

Video

Přímý odkaz na video.


Další vozy Volkswagen PoloVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
10

zatim všechno drží pohromadě už 18 let

praktičnost
9

Zaparkuju všude jen kufr bych dofoukl.

prostornost
7

vše je na dosah ruky:D

jízdní vlastnosti
9

se sníženým podvozkem a na 14" palcovejch kolech je to motokára

jízdní komfort
7
provozní náklady
10
náhradní díly
10
výkon motoru
8

pecka

spotřeba
9

Neřešim..

hlučnost motoru
10
kvalita sedadel
10

Sportovní sedadla od VW, boční vedení dlouhej sedák takže v zatáčkách podržej.

brzdy
8

dal bych dozadu kotouče, ani to ABS mi nechybí ale nezlobil bych se

zavazadlový prostor
7

nic moc. tak na dvě sportovní tašky značky adidas.


Blesk.cz

Slavný astrolog Tycho Brahe zemřel před 420 lety: Rozčilovalo ho dunění zvonů, kde v Praze bydlel?

Slavný astrolog Tycho Brahe zemřel před 420 lety:…

Zkazky o jeho smrti jsou téměř stejně legendární, ne-li známější, než jeho celoživotní dílo. Přitom věhlasného…

Učitelka Maruška (50) zůstala na tři děti sama, manžel si vzal život! Kvůli dluhům za sázky

Učitelka Maruška (50) zůstala na tři děti sama,…

Ze dne na den přišli o život, jaký znali. O úplnou rodinu i důvěru v nejbližšího člověka. Takový je příběh paní…

 

iSport.cz

Životospráva i morálka. Cicilia už ve Slovácku skoro nebyl, přiznal Svědík

Životospráva i morálka. Cicilia už ve Slovácku skoro…

Pátá výhra v řadě, průběžné druhé místo v tabulce. Úžasná slovácká jízda nekončí, ovšem proti defenzivním…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

 

Reflex.cz

Zrůdy v sukních: Irina umlátila sekerou a kladivem 17 žen kvůli vodce

Zrůdy v sukních: Irina umlátila sekerou a kladivem…

Pouhých osm let stačilo Rusce Irině Gaidamačuk, aby zabila 17 starších žen obzvláště brutálním způsobem s pomocí…

Preferenční soutěž krásy: Kdo opravdu vyhrál kroužkovací závody

Preferenční soutěž krásy: Kdo opravdu vyhrál…

Řada politiků ráda hodnotí svou politickou sílu skrz počty preferenčních „kroužků“, i když to o volebním…