Ford Mondeo (2004)

12.2.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "MartinST". Ahoj všem tady na moje.auto.cz, objevil jsem to tu před pár dny a rozhodl jsem se, že se s…

Ford Mondeo (MartinST)

foto koyacik

koyacik 12.02.2009  22:47

ok

V jednoduchosti je krasa, niet co dodat, elegancia nadovsetko

foto Kubyyyk

Kubyyyk 12.02.2009  22:51

Hodnocení Mondeo ST!

Auto - 10b. - Mondeo ST v tété generaci se mi vždy velmi líbilo a dokonce jsem měl možnost v něm i jednou jet a můžu říct jen jedno- PARÁDA!! Navíc je to přesně typ auta, co se mi líbí. Nenápadné auto, co dovede natřít drtivou většinu vozového parku v ČR!!!

Recenze - 10b. - jasná, výstižná, žádné okecávání. O autě jsi napsal vše podstatné, co o mě o něm zajímalo a z tvé recenze jsem se po dlouhé době na MACZ skutečně něco dočetl. Navíc je vidět, že o svém autě skutečně to podstatné víš. Chválím.

Fotky - 9b. - U fotek ti zatím dávám 9 bodu. Jejich sice hodně, exteriér i interiér, ale mě prostě v nich chybí nápad. Chybí mi auto focené na více místech a prostě taková ta šťáva. Snad mi rozumíš. Zatím tedy ubírám z maxima bod a věřím, že nějaké fotky doplníš. Pak se ozvi a dám ti plný počet! :-)

Tímto tě i zvu do soutěží o nej fotku měsíce, která probíhá každý měsíc u mě v diskuzi. Vždy se zvolí téma a vyhlašuje se ta nej. Teď zrovna probíhá, tak se můžeš podívat, jak to chodí. Pokud bys něco hezkého na téma "AUTO a ARCHITEKTURA" stihl, tak neváhej fotku přidat. A kdyby ne, tak si vždy vítán.

Přeju hodně hezkých chvil na MACZ a spoustu šťastných km s STéčkem :-)

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 12.02.2009  23:04

« Re: Hodnocení Mondeo ST!

Kamarádovo rodiče si ho taky nedávno koupili, taky kombík, snad i stejná barva. Jsem rád, že tam inženýři z Fordu nenarvali nějakej diesel, ale poctivou V6. Dokonce já sám uvažoval, že bych si pořídil předešlou verzi ST200, nakonec ale zvítězilo BMW.

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:35

« Re: Re: Hodnocení Mondeo ST!

Inženýři od Fordu vymysleli ještě Titanium X verzi, která v určitém období byla STčku hodně podobná, dával se do ní 3.0V6 a 2.2TDCI, takže ta nafta se v rychlých verzích stejně objevila. Opravdové ST se naštěstí drží velkého atmosférického benzínu.

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:33

« Re: Hodnocení Mondeo ST!

Díky za hodnocení, jsem si vědom, že ST je spíš nenápadné auto, které se dovede rozzlobit a 95% aut v česku ujet. A tenhle přístup se mi moc líbí.
      Taky díky za pozvání do soutěže, pokud se dostanu do nějaké příhodné fotografické pozice, určitě se podělím, mám teď ale hodně práce, tak nemůžu nic slíbit.

Matt26 12.02.2009  22:58

krásne

Fakt nádherné ST-čko, ešte aj ta farba sa mi páči že nie je gíčovo modré. Väčšinou nováčikom nedávam plný počet, ale zobral si to pekne od podlahy, dobrá recenzia aj dosť fotiek ;-) takže máš to mať. :yes:

foto sarisb

sarisb 13.02.2009  11:14

« Re: krásne

Presne tak, vyborna volba. Dlho som po takom pokukoval, ale nakoniec padla volba na auto nove. Prajme vela stastnych kilometrov :yes:

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:36

« Re: krásne

Díky, ta barva je spíš dílem náhody, že zrovna takové bylo, ale líbí se mi čím dál víc, hodně to přispívá k té nenápadnosti. Modrá na ST vypadá taky hodně dobře, mě kýčová teda nepřijde, ale je nápadná.

Matt26 15.02.2009  17:49

« Re: Re: krásne

No tak som to myslel, len som to zle napísal >:D . Nápadná je správne slovo. Ľudia čo sa v autách vyznajú, ti ho ocenia aj v tej krásnej sivej a tí "menej znalí" ti ho aspoň nebudú závidieť a nepoškrabú ti ho keďže nemá "kričiacu" modrú ;-).
        Inak k tej dialničnej 6-tke, myslím že otáčky sú v norme, však na tachometri máš až 8000tis. takže to je ešte pod polovicou. Spotrebe to iste nepridá, ale zato pružné zrýchlenie na vyššie rýchlosti musí byť o to lepšie. :-) :yes: Dúfam že ťa ešte uvidím v Top-ke, tento krásavec tam rozhodne patrí. Inak, maš odo mňa SZ(vpravo hore) ;-)

"-- skrytý --" 15.02.2009  18:07

« Re: Re: Re: krásne

Ty otáčky, asi máte pravdu, jak psal kolega, jezdil jsem dlouho s naftou, tak proto mi přijdou vyšší. Pružné zrychlení ze 130 výš je na velice solidní úrovni.

Matt26 15.02.2009  18:19

« Re: Re: Re: Re: krásne

Tú súkromnú správu máš v pravo hore na tej červenej lište pri svojom niku. ;-) Si nový, ešte asi nepoznáš. Inak ten prechod z nafty na 6valcový benziňáčik musel byť zážitok. >:D Ja som to mal opačne, z benzínu na naftu - však môžeš kuknúť na môjho dorbčeka :yes:

"-- skrytý --" 12.02.2009  22:58

super

velmi pekny a zachovaly kusok 10b.
    to sanie by som dal , dodalo by esce mohutnejsi zvuk a lepsi tach v nizsich otackach.
    ta prevodovka je dobre sprevodovana -je to benzin(max. vykon 6150ot.) ,tebe sa zda ze je na kratko ,ale ako pises mal si diesla(4000ot.) a tak s zvyknuty na nizsie:)
    nech služi :yes: :-)

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:38

« Re: super

Máš asi pravdu, jsem zvyklý zu TDCi na nižší otáčky, tak to bude spíš pocitové. Vtip je v tom, že 130 se po dálnici nejede vždycky, takže dostat se třeba ke 4000 není problém a to už úplné ticho v kabině není. Asi to ale k benzínu patří ty otáčky.

foto element5

element5 13.02.2009  08:41

ST

Vždy mám radost, když vidím, že se někdo po předchozích zkušenostech, neříkám špatných, s dieslem vrací zpět k benzínu. Krásné auto. :yes:

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:39

« Re: ST

Ty zkušenosti s naftou nejsou rozhodně špatné, jen jsem chtěl silnější auto a 2.2TDCi není o tolik silnější, o kolik bych si přál. ST byla dobrá volba, alespoň zatím to tak vypadá.

ZonixX 13.02.2009  09:59

eSTé

prve ST220 na MACZ - uz bylo na case >:D gratuluji k vyberu!! k hodnoceni kratce - auto a recenze za 10b, fotky za 9 - chce to vic.. ze zivota ;-) k tomu filtru - kdyz ve Fordu upravovali ten 3 litrovy Duratec, taky menili cely airbox, vedeli co delaji.. k filtru jenom par veci - bavlnene ani enove filtry si nezachovavaji filtracni schopnost klasickeho papiroveho.. coz by jeste nevadilo - odmena je hezci zvuk a vic prostoru pod kapotou.. co je ale o poznani vetsi nevyhoda - nejenom, ze jestli ho neodstinis od motoru, tak ti bude nasavat teply vzduch spod kapoty, ale po jeho cisteni ho budes impregnovat - a i kdyz to udelas poradne a nebudes plytvat olejem, kterym se to dela - rad se dostava pres filtr dal a zanese odporove dratky na vaze vzduchu, snimac teploty vzduchu a jeste vic znecisti samotne sani..

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:40

« Re: eSTé

První, ano, až se divím, že tu žádné ST není, zas tak výjimečné auto to na českých silnicích není.

Díky za názor k tomu sání, tohle jsem nikdy neslyšel, vezmu to v potaz!

"-- skrytý --" 13.02.2009  10:00

mnam mnam

Stare mondeo, to bolo fakt dobre auto (nove rad nemam). Spolu s AR159 a ACCORD boli fakt spickou okol toho 2005.

nad novym ST220 som fakt uvazoval, ale malo to byt jedine auto a bal som sa, ci nebude moc trvde. Bohuzial dealer ani omylom nemal testovacku, nakoniec som isiel do ACCO 2.4 so sportovym podvozokom.

ST220 je jedno z mala aut, ktore som chcel soferovat a nepodarilo sa mi to (myslim tym take bezne, cena do 1.5 mega :) ) :-)

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:41

« Re: mnam mnam

No, měkké auto to tedy není, záleží, jak je člověk zvyklý. Dá se s ním v pohodě žít běžným životem!

"-- skrytý --" 15.02.2009  21:48

« Re: Re: mnam mnam

no ten sportovy podvozok na ACCO som dal az casom a myslim, ze to ST by bolo nakoniec makksie, ale tazko povedat :-)
        ja vydrzim ledaco, trebars by som zvladol aj nejake MINI, ale rodina moze mat iny nazor :-)

Skoda ale, ze som sa ST220 neikdy neviezol

"-- skrytý --" 15.02.2009  22:24

« Re: Re: mnam mnam

Skoda ale, ze som sa ST220 nikdy neviezol, ja mam rad dobre FWD :yes:

foto kaaRS

kaaRS 13.02.2009  10:30

Po dlouhe..

dobe od novacka opravdu ctiva recenze az bych rekl vzorovo. ST se mi taky hodne libi a dobra alternativa mezi rodinym autem a zabavou. Za par let budu muset taky poridit nejaky kombik a urcite ST dam do hledacku. At slouzi. ;-)

P.s. 3x10 :yes:

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:43

« Re: Po dlouhe..

Díky za pochvalu, snažil jsem se. Je to jak říkáš, alternativa mezi rodinou a zábavou, a to velice podařená a vyvážená, určitě na ST nezapomeň!

foto Mishak-RSKa-

Mishak (RSKa) 13.02.2009  10:54

STčko

V první řadě se mi líbí volba mototu ;-) věřím že ten 6válec musí dávat ohromný zvuk což se mi také líbí ;-)recenze je perfektní mnoho info jsem se dosvěděl o kterých ani nevím ,nejsou tam zbytečné odtstavce které by mě odrazovali přestat číst sečteno podtrženo Auto:10b recenze:10 (kdyby šlo víc tak dám víc) no a fotky s přivřenýma očima také 10;)jinak tě vítám u nás na MACZ a at to jezdí ;-) :yes:

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:44

« Re: STčko

Majitelé V6 ví své...zvuk je opravdu skvělý! Díky za pochvalu, potěší to!

"-- skrytý --" 13.02.2009  14:31

Pekne auto fotky aj recenzia je skvela.Je tam vse co tam ma byt.Jedine co by som u tohoto auta uvital by bol zadny nahon,kedze je to uz sestvalec,ale za to vy urcite nemozete. Ocino povedal,ze kebyze nemame mustang,tak by volil prave STcko kombi.Mas to za 10b vsetko :yes:

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:46

« Re: Ahoj

Pravda, že 226koní pouze na předních kolech zní hrozivě, skutečnost je ale taková, že pokud neblázníte se spojkou a plynem, kola stíhají přenášet výkon docela v klidu. Osobně by mě více zajímala čtyřkolka od minulého Mondea, ta se bohužel ale nedělala.

foto Sammy

Sammy 13.02.2009  16:44

paráda

Mondeo ST 220 neni o čom, hneď by som ho chcel, jediné čo mi na týchto autách vadí je, že nespravili AWD pohon. Práve ten pohon sa u mňa uprednostňuje Passat ale inak nič iné ... inak vedie total vo všetkom Mondeo, krásne auto ;o))

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:49

« Re: paráda

Souhlasím, čtyřkolka v tomto Mondeu by byla velice zajímavá a podle mě i velice komerčně úspěšná, bohužel jsme se jí nedočkali.
      Pokud ve všem vítězí Mondeo a Passatovo jediné vítězství je čtyřkolka, stejně bych bral Mondeo, naprosto bez diskuzí.

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 22.02.2009  09:27

« Re: paráda

Tak Passat a jeho Haldex se za plnohodnotné AWD vůbec nedá považovat...

foto Merkur

Merkur 13.02.2009  19:06

Hm...

Pěknej,ale na ten výkon mě přijde celkem línej :-!

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:51

« Re: Hm...

Asi záleží, z jakého vozu do STčka sednete. Pokud z Mondea 2.0TDCi, líný vám nepřijde, pokud z Porsche 911 Turbo, tak asi ano. Navíc staré známé heslo praví, že výkonu není nikdy dostatek.

foto Midlosek

Midlosek 13.02.2009  19:16

Pěkně zachovaný interiér i exteriér a navíc opravdu pěkná barva obojího. Jen bych se o takhle světlý interiér nechtěl starat. Ta kombinace plastu a hliníku vypadá mnohem lépe, než imitace dřeva kterou má třeba superkutil ;-). Tu "6ku" tiše závidím, při 130 na "5ku" mi to točí úplně zbytečně zhruba 3700 :-( .

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:53

« Re: Interiér

Moje 5ka točí zhruba stejně jako ta vaše, že by pouze přidali stupeň navíc? Ano, kombinace je docela netradiční, možná i proto se mi líbí, nakonec ten světlý interiér není na údržbu žádná tragédie, pokud za jízdy nepijete červené víno a nezajídáte ho čokoládou a řidič se zrovna nepohybuje po Nordschleife.

foto OS

OS 13.02.2009  20:59

sani

Ahoj z me zkusenosti doporucuju spis jen filtr KN nez celej kit sani. Mel sem oboji a vykon a pomer cena/vykon nema sani smysl. Navic zmeni zvuk motoru az k neprijemne hlasitosti.

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:54

« Re: sani

Díky za názor, já nemám zkušenosti ani se samotným filtrem ani s celým kitem, byl to jen jeden můj nápad, jak autu pomoci, spousta lidí si to chválí, ale začínám od toho ustupovat. Uvidíme.

foto element5

element5 15.02.2009  21:58

« Re: Re: sani

Rozhodně bych bral pouze KN vložku do standardního boxu. Na běžné jezdění je to opravdu vhodnější.

foto Kajuska

Kajuška 14.02.2009  23:58

ST

ahojky, recenze se mi moc líbila a auto je v perfektním stavu vypadá velmi dobře, líbí se mi kola a světlí interier kterých se já osobně bojím protože jsem starý prase. tak at jsi nadále spokojený a at dobře slouží! ;-)

"-- skrytý --" 15.02.2009  17:58

« Re: ST

Děkuji místní ženě, asi vás tu moc není, že? Když jsem moje STčko poprvé uviděl, taky mi hned padlo do oka kombinací interiéru a barvy karoserie. Nutno dodat, že světlý interiér není taková hrůza na údržbu. Jak jsem psal výše, pokud za jízdy nekonzumujete červené španělské víno a nezajídáte ho belgickou hořkou čokoládou, přičemž váš drahý se zrovna s vámi nepohybuje po Nordschleife, není žádný problém. Pokud je světlá kůže dobře naimpregnována, tak z ní bez trvalých následků smyjete snad i to víno.

"-- skrytý --" 15.02.2009  16:52

taky ST220

Recenze výborná, mám taky ST220 kombi, ale 2002 (předfacelift), takže pouze 5kvalt, což se projevuje dost vysokou spotřebou na dálnici. Jedině co bych změnil, je vysoký posaz. Nevím kdo to vymyslel, ale sedí se výš než ve standardním Mondeu, což je škoda. Už se těším až přezuju ze zimních 16" na letní 18", ty zimní jsou hodně o kompromisním ježdění.

"-- skrytý --" 15.02.2009  18:03

« Re: taky ST220

Děkuji za pochvalu! S tou spotřebou věřím, i proto jsem hledal pofaceliftová model, jednak kvůli rádiu a jednak kvůli 6ce v ST. Vysoký posaz? Já pociťuji hlavně rozdílnost kvality sedadel než změnu výšky posazu.
      18ky jsou pro tohle auto optimální, souhlasím, já mám na zimu 17ky a ten rozdíl není až takový.

"-- skrytý --" 15.02.2009  18:40

« Re: Re: taky ST220

Mám 190 cm a hlavou jsem skoro u stropu, pravda mám tam šíbr, ale stejně je to moc vysoko, ale jakmile bude čas, nechám to upravit, takže sedačka půjde dolu ještě zhruba o 3cm. Rádio Sony určitě bude lepší, ale co jsem měl možnost vyzkoušet u jiných aut, tak i v mém ST patří radio k těm lepším (je tam originál s navigací).

foto Devil666

Devil666 22.02.2009  22:42

« Re: taky ST220

Tak nevím? Mám 196cm a mám místa nad hlavou spoustu. Ale je fakt, že nemám Recaro sedačky, jestli to není třeba tím. Co se týče radia Sony, slyšel jsem na něj dost stížností. Já jsem koupil Mondeo už s dost dobrým radiem Panasonic. Ten člověk co s tím jezdil předtím mi řekl, že se Sony furt sralo, tak ho nechal vyměnit. A četl jsem, že s tím Sony mělo problémy hodně lidí.

"-- skrytý --" 16.02.2009  12:06

Moje ST

Já mám taky ST220 kombi červené s červenou kůži, někomu se líbí někomu ne...jinak auto je to úžasný :)...

foto Thomasino

Thomasino 20.02.2009  09:53

Pěknej auťák !!

AHOJ, myslím že dobrá volba, pokud potřebuješ velký auto a chceš se pěkně svézt. S Mondeem má zkušenost skoro 5 let a podvozek ST je skvělý. Sám jsem o něm také přemýšlel, ikdyž jen o 5-dvířku, kombi už nepotřebuji. Hezky si ho užívej!!

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 22.02.2009  09:36

Sport Technologies...

Tak nám tu rodinka ST&RS Fordů dál roste, to mám radost :-) Tvá ST220 vypadá obzvlášť libově, tak se o ni pěkně starej... Jinak s tím sáním, jak už tu psal někdo přede mnou, raději jen vložku do airboxu, žádný konus ani podobné zhýralosti. Pod kapotou máš očividně "spoustu" místa, tepelně odstínit otevřené sání by byl asi oříšek. A kdyby to sálo horký vzduch od motoru, tak by to bylo akorát k zlosti. Takže já bych rozhodně nechal standardní airbox!
    No máš to fakt pěkné chlape. Gratuluju ke koupi a ať jezdí ;)

foto Devil666

Devil666 22.02.2009  22:32

Pěkný ST220

Měl jsi asi štěstí, že jsi sehnal tak pěknou ST220. Já jí sháněl dlouho jako 5ti dvířko a fakt žádná pěkná nebyla. Nakonec jsem narazil na Titanium X 2.2 TDCI v ST designu a byla tak krásná, že jsem ji koupil,ačkoli jsem naftu nikdy nechtěl. Dneska jsem fakt rád, protože to taky jede jako kráva (samozřejmě že ST220 pojede líp), ale spotřeba i při nejbrutálnější jízdě nikdy nevyleze do extrému, což si myslím bude asi u ST220 trochu malér. S tím se dá jezdit za 10 asi jen s hodně papírovou nohou.

[Vojťas] 24.02.2009  00:17

Pekny estecko

Vazne moc pekny, jedno vidam kazdej den kdyz jdu skoly taky fkombiku ale modry. Akorat nevim, ale na sestivalec se mi zda, ze to nema nejak extra vykon. Jinak recenze i fotky fine.

ZonixX 24.02.2009  09:00

« Re: Pekny estecko

Kenik - original 3l Duratec SE, ze ktereho vychazi tato ST verze ma o 22koni mene ;) ..tento dava litrovy vykon 75,3k/litr objemu coz je slusne.. treba starsi 2,5litr v ST200 ma vetsi litrovy vykon 82k/l..

[Vojťas] 24.02.2009  10:57

« Re: Re: Pekny estecko

No ale zase kdyz se podivam treba tady na tu Z4 v top 10 tak ta ma jen 141kw no ale tak to uz je jedno. Dle me je zase skoda ze eStecko je predokolka. Myslim ze by s nim byla vetsi zabava jet zadkem napred :-)

ZonixX 24.02.2009  11:25

« Re: Pekny estecko

skoda predokolky.. nene :-) to je jeho caro! 226k a 280Nm neni na Mondeackou predni napravu prilis - ST je v prvni rade dalnicni stroj a o zazitcich s komunikativnim rizenim.. nejde mi do hlavy, proc by nekdo jezdil s kombikem "zadkem napred" >:D

[Vojťas] 24.02.2009  12:38

« Re: Re: Pekny estecko

treba aby lidi videli kolik se ti toho do kufru vleze >:D

ZonixX 24.02.2009  13:37

« Re: Re: Re: Pekny estecko

kdo umi, ten umi ;) i s predokolkou, treba pan Pech :)) [odkaz]

"-- skrytý --" 24.02.2009  12:08

Krásný

říkal jsem si kdo ho koupi když jsem ho viděl na inzerci :)hodně šťastných km

"-- skrytý --" 25.02.2009  16:15

Mám ho taky

Ahoj, mám stejné auto jako ty, pouze v černé kůži. A gratuluji ! :-)

foto Dave-SK

Dave SK 09.03.2009  14:51

velmi pekne 10b

paci sa mi aj recenzia ! ak mozes ohodnot aj moje dik

foto superkutil

superkutil 18.06.2009  10:38

Krátká 6ka

Koukám, že je to problém všech výrobců. To víš, dělají převod tak, že při maximální rychlosti je i maximální výkon. mám Mondeo 2.2TDCI a taky mi připadá, že by 6ka mohla točit méně. Mě točí při 130km/h něco kolem 2200ot a taky bych bral kdyby točila tak kolem 1900-2000ot, motor by to utáhl.

talio2 28.10.2009  20:48

« Re: Krátká 6ka

mě točí 6ka při 100km/h 2000ot/min a je to MOC !!! bych tam nejradši hodil 7G-Tronic z ML >:D

Chobot 18.01.2010  22:19

Chobot prosí někoho hodného s mondeem MK3 tj s tímto

Zjistěte mi jaká pojistka je podsvícení budíku. Tatovi přestaly svítit a já ji nemohu najít. Měla by být někde v pojistkové skříni pod ovládáním světel když se otevře a vyndá kastlík(nahoru vycvaknout a vyndat), který tam je tak za ním.
    Hledal jsem a nenašel a nechtěj se mi vyndavat všechny. Spíš se obávam, že když vyndam všechny tak stejně nezjistim nic páč nebude přepálená, ale jen načatá. Když sem je dozkoušel(ty co jsem tipoval že by měly být ony) tak přístrojovka problikla na půlsekundu.
    Na Mondeo foru sem nic nenašel. Můj tip je pojistka č. 97 případně 84.

Tak kdyby někdo.....budu vděčen ;-)

FRPE 18.01.2010  22:21

« Re: Chobot prosí někoho hodného s mondeem MK3 tj s tímto

Jí vím Chobote co tomu je, táta to má rozbitý ... >:D >:D

Chobot 18.01.2010  22:25

« Re: Re: Chobot prosí někoho hodného s mondeem MK3 tj s tímto

Ale to já vim přece taky. A taky jsem mu to řekl >:D ;-) To je to, že se musim furt v něčem vrtat......
        Zrovna nadával: ,No jo, ono fakt čim víc elektroniky, tim hůř´ >:D (jinak to je poprvé co viděl pojistky, teda že jsou i vevnitř >:D jsou tak dobře schovaný, že jsem je taky hledal asi 10 minut)

Ronault. 18.01.2010  22:37

« Re: Re: Re: Chobot prosí někoho hodného s mondeem MK3 tj s tímto

Já to říkám furt, Fordem tam a vlakem zpátky >:D

A teď vážně. Prý je dobré tohle:

Já je teda nemám, protože na co mi je sada, když mám jen dva druhy v autě.

Chobot 18.01.2010  22:47

« Re: Re: Re: Re: Chobot prosí někoho hodného s mondeem MK3 tj s tímto

to mi je p.rd platný. Nechci je všechny přendavat. Chci zjistit jaká to je a vyměnit ji.

Jinak neurážej mi Fordy. Já s něma mam samé dobré zkušenosti(teda vyjma escortů >:D )

"-- skrytý --" 19.01.2010  15:23

Koupeno v Auto RE ?

Ahoj, opravdu krasavec, hlavně ta nedradiční barva (mám tu stejnou), dělá z něj vlka v rouše beránčím. Podle těch fotek bych řekl, že jsi ST kupoval v Chrudimi. Já tam na jaře kupoval Titanium a zatím jsem nenarazil na vybavenější Mondeo ;-)
    Také jsem vždy chtěl ST, ale tím, že to bylo auto pro mou ženu, která v něm vozí děti, jsem se radši spokojil s 2.0 benzín. Spokojenost maximální, auto bylo jak nové a doposud mě nestálo ani korunu, pokud nepočítám benzín, doplňky Thule a zimní ALU kola :-)
    Až doplníš nějaké svoje fotky a nebudou tam jen ty z prodeje, tak budu hodnotit :yes:

foto David1976

David1976 16.05.2010  16:49

Ahoj, zajímalo by mě jak to brzdí. Onehdá jsem četl někde na netu recenzi na ST a brzdy tak nějak moc nechválili. Jinak auto je nádherný, pořád nejsem rozhodnutej jesti pětku v kombi od BMW nebo tohle.

"-- skrytý --" 06.03.2011  05:30

« Re: brzdy

Dobrá recenzce,podle mě se opravdu jedná o skvělé auto. Nicméně brzdy jsou u Mondea ST 220 opravdu nic moc, možná ještě hůře, dokonce se dá říci katastrofa. To potvrzuje již samotný fakt, že ST 220 má totožné kotouče s verzí osazenou motorem 1.8 a výše (benzin i nafta). Jedná se o klasické vzudchem chlazené kotouče, i na přední nápravě jsou jednopístkové třemny. Při sportovní jízdě dochází k přehřívání a snížení účinosti, při velmi sportovní jízdě prakticky shoří. Samozřejmě záleží na stylu jízdy, nicméně vzhledem k charakteru auta jsou brzdy nedostatečné. Po sportovních jízdách jsou častým jevem zkroucené kotouče a následné nepřijemné vibrace v řízení. Při běžné jízdě bude brzdový systém pravděpodobně dostačujicí, stejné přední brzdy má např. i Jaguar X-Type. Každopádně výrobcem "tuningovaná" verze s označením Sport Technologies si zasloužila sportovní brzdy (teplotně odolnější ocel, vrtání nebo drážkování). Kotouče by se tolik nekroutily a při sportovní jízdě tolik nevadly. Prostě sportovní kotouče alespoň se čtyř pístkovým brzdičem na přední nápravě si toto auto zasloužilo. Místo originálních brzd doporučuji používat sportovní Brembo, i např. kotouče Brembo MAX s deskama Ferodo se dají pořídit za srovnatelnou cenu a kvalita je úplně jinde. Pro náročnější samozřejmě kit s více pístkovým brzdičem a novým potrubím. Ford možná spíše řešil kompabilitu a 16 palcová kola na zimu, které by při větším brzdiči asi nebyly možné. A auto to mělo být i pro běžné manažery, kteří s ohledem na povolené rychlosti moc brzdy řešit nebudou.
      Na druhou stranu vyjma brdz jsou jízdní vlastnosti auta zcela perfektní, přesně odpovídají recenzi. Nevěřil jsem sladění podvozku, sice tvrdší, ale úžasný. Motor u ST sice nenabízí nadmíru výkonu (220kW nemá), ale je zcela dostačující a člověk se nemusí bát poruchy kompresoru nebo turba. Motor je také z Jaguaru X-TYPE, lepší zvuk zajišťuje Fordem montovaný sportovní výfuk. Nevím udávanou rychlost vozidla, ale stoprocentně vím, že auto jede 270km bez zásadnějších problémů, samozřejmě s neopotřebeným motorem. Kombinací sportovního filtru,nerez sání a výfuku komplet bez katalyzátorů, s čipem jednotky a sportovních brzd lze dostat z auta ještě mnohem více, to už je na uživateli.

foto El-Scorpio

El_Scorpio 12.11.2011  14:33

airbagy

Celkom pekná a "čtivá" recenzia, má spád, je z nej síce cítiť zaujatý pohľad spokojného majitela ale dá sa :-) Len vymenuj mi prosím ťa tých 8 airbagov... 2 predné, 2 bočné (v sedadlách) a 2 hlavové. Ľavý a pravý, je síce napísaný na dvoch miestach ale keď buchne je to jeden celý. Kde sú tie zvyšné 2?

foto Gluck202

Gluck202 12.12.2011  21:43

Radio Sony

Ahoj, pred par dny sem koupil jete mondeo tdci a mam tam stejne radio jako ty s changerem na 6 CD. Zkousel sem hledat nejakej navod a jedine co sem zjistil bylo ze se ty cd laduji dovnitr jedno po druhem, sem hledal nejdriv changer v kufru a pod sedackama a nic. Tak prosim te jak s tim? Zatim sem poslouchal jen normalni radio a zvuk byl az prekvapive dobry. Jinak sem zkousel i kombi a byl se prekvapeny ze nebylo poznat tak velke a dlouhe auto, nejel sem nic tvdeho, ale i tak sem prekvapeny z podvozku. :-)

foto PJ164

PJ164 17.07.2021  11:12

Po dlouhém čase a alfami jsem pořídil Titanium X 3.0 V6 150 kW. V ST jsem se svezl a tohle je Ghia se vší parádou, která vyhovuje sportovně založenému pilotovi, který nemusí to výkonové nej a ocení přiměřený komfort. Jako člověk znalý motorů pouze připomínám, že třílitry jsou citlivé na dostatek kvalitního oleje. Kdo to nerespektuje a jezdí zatáčky tvrdě pod plynem, kdy se olej rychle odplaví, měl by mít rezervu sto tisíc na nový motor. Jinak paráda, jen ta spotřeba, zkusím ji umírnit na 9l/100 km metodou snížení tření v motoru.