Mazda MX-5 (1997)

16.5.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "DDD". Onehdá jsem se rozhodl, že si splním svůj dlouholetý sen a pořídím si kabriolet. Po dlouhých,…

Mazda MX-5 (DDD)

"-- skrytý --" 16.05.2007  16:53

Ta je krásná....

Nazdar chlape....za 10 >:D

"-- skrytý --" 16.05.2007  16:57

Udělal sis radost, já jsem si Jagem taky udělal radost...Ať slouží ;-)

foto mitak

mitak 16.05.2007  16:59

pěkná

Pěkná kárka, sice už trochu starší, ale i tak dobrá osmička při hodnocení. Novou MX-5 bych si koupil bez váhání, teda pokud bych se do ní vlezl :-)

"-- skrytý --" 16.05.2007  19:14

Asiat

Pekny pekny...mam slabost pro asijska auta... ;-)

"-- skrytý --" 16.05.2007  23:11

MX-5

Máš krásnej kousek. Užij si hodně zábavy za volantem, ať dlouho slouží :yes: .

"-- skrytý --" 17.05.2007  21:35

vim o cem mluvis jezdil jsem s ni v anglii sice rv 92 1,8 ale to je jedno davam 10 taky bych si ji chtel jednou koupit

foto Beersheva

Beersheva 17.05.2007  22:44

Miata je ikona.. jen par vozu se muze pochlubit ze zvladne byt ikonou tak dlouho. Prototyp vozu pro radost, pristupny vsem. Za myslenku, genialni napad, jizdni vlastnosti, spolehlivost, cenu a radost ze zivota za pristupny peniz davam 9bodu (nejvic co jsem nepraktickymu vozitku zatim dal).

"anonym" [212.158.143.XXX] 07.10.2007  23:55

Tleskám za hodnocení a že to máš srovnaný v hlavě, majitelé německých aut bývají většinou poměrně nesoudný vůči MX-5ce. :yes:

"-- skrytý --" 18.05.2007  01:08

10 bodov

Ano Mx5tka sa kupuje pre radost z jazdy vraj su strasne spolahlive len nemozes natrafit na burany kus aj ja normalne uvazujem ze si nejaku magdu zaobstaram... aj ked mam silnejsie auto s mx5tkou je naozaj zabava

foto Onyx

Onyx 18.05.2007  12:56

emixpetka

Co se tyce dostupnejch kabrioletu s velkym srdcem jsi rozhodne neudelal chybu. Dobre, ze jsi nesel do Barchetty, aspon podle me. Jelikoz bastim japonsky zadokolky, recenze je dobra a tohle auto ma proste grady, davam 9. Kdyby v tom byl vetsi motor a mozna par drobnosti na vylepseni jizdnich vlastnosti, je to jasna desitka.
    Doufam, zes narazil na dobrej neznicenej kousek a bude Ti delat jen radost. :yes:

"anonym" [195.168.33.XXX] 21.05.2007  09:39

si idiot

Barchetta je jasne lepsia vo vsetkom,ma styl, super eedi, za nizsiu cenu mas 2x airbag, abs,1.8 16v 96kw, niekedy aj kožu. Nehovoriac o tom, ze ked fiat vyrabal uz 30 rokov auta, mazda ani nevedela co je to koleso.Tvoji kamarati su urcite "kvalifikovani"

neregistrovaný: "crack" [81.31.3.XXX] 21.05.2007  09:54

« Re: si idiot

Tak tomuhle nesmyslu, co si zplodil se můžem tak akorát smát, mx5 je co se týče jízdních vlastností nejlepší cabrio na světě, tu cenu natožpak historii nemám sílu snad ani komentovat... >:D

"anonym" [195.168.33.XXX] 21.05.2007  09:58

« Re: Re: si idiot

Skus sa v Barchette previezt..MX5ku uznavam, je to ikona, ale nekupim si "sportak s 66KW na zadne kolesa a bez bezpeznostnej vybavy

"-- skrytý --" 21.05.2007  10:53

« Re: Re: Re: si idiot

Tak si ho nekupuj! Nikdo ťa snad nenutí, jezdi si v barchetě! Hlavně tady už nechoď hňést takové srance!

"-- skrytý --" 21.05.2007  15:56

« Re: Re: Re: si idiot

Jsem jeden z tech "kvalifikovanych" kamaradu a musim teda rict, ze jizdni vlastnosti tech aut se nedaj moc srovnavat. Mazda proste sedi jak pribita....a prave kvuli tomu pohonu zadnich kol ji koupil. Bezpecnostni vybava je vec jina, ale u Fiatu bych se vsadil, ze kdyby ji bylo potreba, nebude fungovat. >:-[] Jak jsi se mohl docist v recenzi, DDD zkousel obe. Navic teda Fiat vypada, jak zvetsenina barbiemobilu, ale to je vec vkusu...

"anonym" [91.127.88.XXX] 21.05.2007  16:57

« Re: Re: Re: Re: si idiot

Alu, co by nefungovalo?mal si niekedy Fiata?Ty si asi jeden z tych, co pocul od kamaratovej babky, ze taj sa pokazilo 20 rocne Uno :(

"-- skrytý --" 21.05.2007  17:18

« Re: Re: Re: Re: Re: si idiot

Ale prd, jenom jsem si rejpnul ;-) Ale kdyz se v 6letym Bravu "kamaratovej babky" vsechno klepe, nejde dovrit to uzasny designovy autoradio a spinac el. ovladani oken ti zustava v ruce, tak si udelam obrazek o Fiatu. My meli kdysi daaaavno Regatu, to bylo celkem fajny auto, svyho casu. Ale tady se srovnava predokolka se zadokolkou....a to nejde. Ty jsi zase nejel v MX-5, co? Proc si myslis, ze ten Fiat je za hubicku v lepsi vybave, he?

"anonym" [91.127.132.XXX] 21.05.2007  19:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: si idiot

Ale naco je zadokolka 66Kw?ved nemozes si to do toho kopca uzit, ked to ani netaha.Mne sa MX5 paci a uznavam ju, ale barchettu by som neurazal.Je velmi krasna a ten motor s nou pekne zacvici.A mas to v super vybave aj s kožou za 150tis Sk.A bravo je super auto na tu dobu, brava a marea tiez. Ked ma auto nenecha v stichu a mam ho rad, je mi uplne jedni, ci nejaky gombicek odpadne.Tak ho prilep!To mi chces povedat, ze na Golfoch a inych autach z tej toby sa prkotiny nekazili?Pozri si test Octavie II na *, kde pocas testu sa odlupil ten "chrom" na vnutornej klucke(vidis, ani kovove to nevedia dat, je to len strieborna umelina, a ze Vw ma kvalitne materialy..

"-- skrytý --" 21.05.2007  22:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: si idiot

Zdravim vsechny zucastnene ;-)
                  chci se predem omluvit, ze jsem trochu podcenil to jaky bude mit Magda ohlas a prihlasil se az ted. Diky za vsechny reakce at kladne ci zaporne a rad bych se zapojil do diskuze MX5 versus Barchetta. Aniz bych nekomu rikal, ze je idiot musim podotknout, ze dokud se pan Anonym nesveze v MX5 budeme se tady bavit do nekonecna. Ja to udelal a to v jeden den a dokonce v jedne hodine takze myslim, ze srovnani mam pomerne objektivni. Podotykam, ze nez jsem do Mazdy sednul byl jsem skalopevne rozhodnuty pro Barchettu a moje zkusenejsi kamarady posilal do pr*! Prvni byla Barchetta..dobra jizda, v zatackach se docela cinila, mela dobre resene skladani strechy, ale od 96 kW jsem cekal trochu vice. Navic se mi hrozne libil zadek a ze predu ma taky docela smrnc, ale kdyz jsem ji nazivo videl jen z boku moje nadseni trochu upadalo. Kamaradi porad do me huceli at zkusim jeste MX5...ok sel jsem k ni hmhm docela pekna, sedl jsem si do ni a poznal prvni rozdil. Aniz bych se rozjel citil jsem, ze to auto se na me obliklo, saltrpaka jako postevacek (mala a stacilo se jen lehce dotknout ;-) ), volant akorat padl do ruky, slo si v ni trochu vice lehnout a hlavne uz na prvni pocit na tebe pusobi vetsi stabilita. Klicek...otocit...ozval se prijemny vyrovnany a trochu bublavy zvuk motoru. Rozjel jsem se a prvni pocit byla proste duvera! Vzal jsem ji trochu u huby a dala si rict, podvozek byl na prvni pocit docela tvrdy, ale poznal jsem tu vyhodu, kdyz jsem riznul zatacku. Odstredive sily zapusobily, ja se uz predem nahnul abych vyrovnal naklon a hue?? To auto jelo presne po kruznici prednich kol, zadek to spolehlive strkal dopredu a skoro zadne vychyleni z osy!! Naposledy jsem mel takovy pocit, kdyz jsem prohanel na Cernaku motokary. Od te doby miluju serpentyny a kdo to nezazil doporucuju. A co teprve ostra pravouhla zatacka...prudce strhnout volant nechat se predbehnout zadkem a kontra. Vypada to mozna trochu drsne, ale i presto, ze projizdite zatacku bokem mate furt urcity pocit jistoty, ze jste porad panem toho auta...a o tom to presne je!!! Muzeme se tady bavit o vykonu, vybave a cene, ale ten pocit, ktery mi dala jizda v MX5 jsem z Barchetty proste nemel. ABS tomu opravdu chybi, pri dlouhem tahlem kopci by to urcite chtelo vic koni, cena je za tohle auto logicky vyssi a kvalitativne tomu jednoznacne odpovida, ale na predjizdeni, klikate silnice, rovinky a celkovy pocit z kazde jizdy bych nemenil ani za zlaty prase.
                  Fakt se v tom nejdriv svez at se muzeme bavit o SROVNANI tehle 2 aut a ne jen o tom, ze Barchetta je pro tebe dobry auto.
                  Mimochodem proc tady nevystavis taky Barchettu? Zadna tady neni a nez jsem si sel koupit cabrio tak jsem ji tady hledal 8-s

"-- skrytý --" 22.05.2007  09:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: si idiot

No to je dost, ze ses nam taky ozval >:-[] Jsem myslel, ze me tu na to nechas samotnyho, woe.... ;-)

"anonym" [86.49.38.XXX] 22.05.2007  14:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: si idiot

Ono taky jde o to, jak se k tomu autu chováš. My jsme měli Bravu a po 6 letech byla úplně v pohodě. :-)

GuitarsHero 21.05.2007  23:45

Sak tu sa inak ako za 10 ani neda ... Mazda, to je jazda! ;-) Nech sluzi! :yes:

"-- skrytý --" 22.05.2007  09:33

Diky chlape a ten slogan si necham vytetovat na zada >:-[]

GuitarsHero 22.05.2007  09:49

« Re: Re: 10b

:yes: potom posli fotku >:D

GuitarsHero 22.05.2007  21:08

« Re: Re: 10b

Dostal som prave kudlu do zad, od jedneho majitela BMW, ktory nejak nezniesol, ze nejaka Mazda je pred nim v celkovom hodnoteni. ;-\ Chlapec mi svihol 2 bez toho aby napisal dovod preco. Tak hladam podporu u "svojich" :-) Ak Ti to nebude robit prolem, mozes mi prosim ohodnotit moju recenziu? Dik! ;-) BTW: ten pretekar je [odkaz] ak by si chcel hodnotit aj jeho >:-[] Ja som mu objektivne dal za 9b, lebo ma pekne auto. My mazdaci mame predsa charakter, nie? :-!

"-- skrytý --" 23.05.2007  10:55

« Re: Re: Re: 10b

Nejak se nemuzu prokousat u svy kary, kde se sleduje hodnoceni od uzivatelu...poradis mi?

GuitarsHero 23.05.2007  19:51

« Re: Re: Re: Re: 10b

Ahoj! Nezistis to!!! Je to pekne na ***! Uz som to aj pisal adminom na auto.cz aby s tym nieco urobili. Samozrejme ziadna odpoved! Jediny a chory sposob je prechadzat kazdeho uzivatela individualne a tam potom vidis ak Ti dotycny auto hodnotil a kolko Ti dal bodov - pod uzivatelovym menom je potom "Hodnocení Vašeho auta tímto uživatelem:"

"-- skrytý --" 24.05.2007  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: 10b

Aha, tak to jo. já myslel, že jsem úplně blbej, že to nemůžu nikde najít. Mě je hodnocení celkem fuk. Mám průměrný auto a průměrný hodnocení. Zas bych to tak neřešil....ale máš tam ode mne 9b. A dík za postřeh s hodnocením.

"-- skrytý --" 25.05.2007  13:11

« Re: Re: Re: 10b

To da rozum ;-)

"anonym" [195.168.33.XXX] 22.05.2007  11:50

DDD

Som rad, ze mas z auta radost, ja som len nachylny na to, ked niekto nadava na fiat a hovori mu smejd a pritom nikdy ziadneho nemal.Ked sa o auto nestaras a skaces do kazdeho kanalu, aj Jaguar ti zacne hrkat.Fiaty a alfy potrebuju starostlivost, kvalitne oleje a potom sa ti odvdacia. Mal som Cromu diesel, mareu 2.0 20V 155Ps a to bolo na tu dobu krasne auto so super motorom a vybavou v cene rozhrkaneho golfu III 1.4..takze tak..DDD, urcite si uzivaj svoju mazdu, mne sa paci tiez,ale nemenil by som

"anonym" [89.233.175.XXX] 22.05.2007  16:50

« Re: DDD

Zdravim te!
      Nekde jsem cetl, ze kazda mama si mysli, ze zrovna to jeji dite je nejhezci a to presne plati i u aut. Nechci aby si ted prodal Barchettu a sel do MX5ky jen jsem citil potrebu ohradit se proti tomu, ze sportak nemuze mit "jen" 66 kW a ze zadokolka je spatna. Ani jedno neni podle me pravda, ale na druhou stranu jsem rad za tu nasi debatu, protoze muze pomoci spouste lidi, kteri se taky zblazni do cabria a nevi co si poridit a mozna zrovna dilema Barchetta x MX5 muze byt hodne caste. I ty si ji uzivej a myslim, ze je spravne, kdyz ma chlap auto o kterym si mysli, ze je ten nejvetsi bourak na svete! :yes:

"-- skrytý --" 22.05.2007  17:17

« Re: DDD

Nejak jsem si nevsim, ze nejsem prihlasenej ;-\ Takze jen to ze ta odpoved je ode me :-)

foto majki

majki 22.05.2007  13:50

Aaaaach, tak presne tahle MX5 je muj sen, stara dobra mrkacka... >:D :yes: :yes: :yes:

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 24.05.2007  14:10

Video...

to video neni točený z fabie ale z octávky brouku ;-)

neregistrovaný: "laco" [195.168.42.XXX] 24.05.2007  17:43

« Re: Video...

Aj tak je tam najkrajsia ta TDM-ka :-)

"-- skrytý --" 25.05.2007  13:13

« Re: Re: Video...

Myslis ta Temer Dokonala Motorka? ;-)

"-- skrytý --" 25.05.2007  12:25

« Re: Video...

Sorry slunicko, mas pravdu ;-) Jeden kamos ma vinovou Oktavku kombi a druhy vinovou Fabii kombi a jelikoz jezdime spolecne tak je obcas tezke si zpetne vybavit v cem kdo jel. Jdu to zmenit, diky! :yes:

"-- skrytý --" 25.05.2007  21:09

hodnoceni

Super, 10 bodů.

foto Focusman

Focusman 26.05.2007  17:59

body

kdysi jsem mněl také cabrio a jsou vněm nezapomenutelné zážitky a proto dávám 10B!

foto misoo

misoo 26.05.2007  18:18

MX-5

odo mna mas 10b :yes:
    MX-5 je super sportiacik, i ked ta nova by sa mi lubila trochu viac ;-)

neregistrovaný: "MIATA" [85.71.123.XXX] 10.06.2007  23:34

ciao

zdravim vsechny mazdaky..... www.miata.cz ..... a sesterske www.mx-5.cz radi Vas uvidime :-)))

"-- skrytý --" 13.06.2007  11:05

woe..

...se ti tu rozrůstá konkurence:-)) Už máš na zádech to tetování?? To na chatě pořešíme....to bude zas jazda >:-[]

neregistrovaný: "xxxx" [88.212.20.XXX] 13.06.2007  14:21

krasa

to auto sa mi velmi paci, davam 10, ale kedze nemam tu svoje auto nemam, asi ti to vela nepomoze:)

Rad by som si nieco take kupil - motor 1,6 ma laka hlavne aj kvoli objemu motora v spravnej poistnej kategorii..
    Vies mi napisat za kolko sekund to robi 0-100 a co je dolezitejsie 80-120?

neregistrovaný: "Pain" [212.158.143.XXX] 07.10.2007  23:41

« Re: krasa

Někdy se v tom svez a pochopíš že tyhle údaje jsou až na 55. místě... ;-)

"-- skrytý --" 22.06.2007  00:16

sen

za miatu davam 10. uplne chapem, ako vnimas to auto. ja som si ten isty sen splnil tiez. nedavno.

"-- skrytý --" 26.06.2007  20:52

krasna prace

:) moc pekna .. taky mam svoji miatku takze davam plnej :)

"-- skrytý --" 28.06.2007  20:55

Hezky pobaven...

... jsem tím, jax napsal jak jsi k autu přišel >:D Bomba! Když k tomu přičtu perfektní auto, dávám 10! :yes:

"anonym" [88.146.144.XXX] 09.07.2007  22:54

Ste Blazni

66 kw - do nejake mrdky pro bezny uzivani dejme tomu, ale na sportaka je to vo *. To si rovnou muzu sednou do fabie nebo do oktavky a zaziju stejnej pocit. :-) Jak to nema vykon tak muzes sedet v cem chces. Nejde ani tak o rychlost , ale o ten zatah a ten s 66 kw nemas. Nebo je jina moznost zes skocil ze skodovky do mazdy, pak to chapu ;-\ . Jinak musim rict super auto davam 8 kvuli vykonu.

neregistrovaný: "Pain" [212.158.143.XXX] 07.10.2007  23:39

« Re: Ste Blazni

My sme blázni a ty jsi chudák kterej nikdy nezažije ZOOM ZOOM :-!

neregistrovaný: "wlken" [80.120.66.XXX] 29.01.2008  09:43

« Re: Ste Blazni

To máš celkem omezené obzory,když si myslíš že o pocitu z jízdy rozhoduje kolik koní máš napsáno v techničáku..Možná by si to chtělo vyzkoušet...za prvé-oktávka bude mít asi o nějaké to deko navíc,nemluvě o tom že asi nebude mít zrovna nejlepší poměr hmotnosti na přední a zadní nápravu..za druhé-těch 66 kw je papírových,dřív měla 1,6 v mx-5 81 kW,ale byla uškrcená kvůli nové 1,8,která má 95 kW,aby mezi nima byl rozdíl...Na brzdě bývá skutečnost jiná a pocitově to auto má opravdu větší výkon než 90 koní..není to žádná sláva,ale jak říkám,existuje i verze 95 kW,tady ta 1,6 je pouze ekonomický model pro německo..takže když srovnáš Oktávku a Mazdu s tímto silnějším motorem a stále nepoznáš rozdíl tak jsi myslím přesně ten člověk pro kterého se ta Oktávka vyrábí..:-)

neregistrovaný: "wlken" [80.120.66.XXX] 01.11.2007  15:10

jeden odborník za druhým

Pro všechny "rádobyzávodníky" co potřebujou tah-pokud chceš tah kup si oktávku v turbodehtu a na Mazdu nešahej-Miata je o úplně něčem jiném-jestli vám něco říkají britské sporťáky z 60. let- MGB,Triumph Spitfire a hlavně Lotus Elan-tak MX-5 je jejich znovuzrozením,Lotus údajně dokonce Mazdu žaloval za kopírování Elanu-a není divu-lehoučké a nízké auto,přesné řazení,motokárové chování na cestě,lehoučká šestnáctistovka= dokonalý požitek z jízdy.. pokud chceš závodit,vytuň si oktávku, načipuj si tédéííí,na zadek pořádný spojler a můžeš všechny udivovat jak ti ten předek hrabe na světlech..jenom se nepokoušej závodit s MX-5 na nějaké zatáčkovité okresce,než se ti uklidní ten rozplizlý podovzek rodinného hatchbaku,tak motokára mx-5 je dávno v prachu i s "ubohýma" 90ti koněma..ale to nikdy nepochopíš a je to dobře,jezdi si třeba v tanku,já mám MX-5 a vím že lepší auto prozábavu za ty peníze NEEXISTUJE! P.S.: pocit z dobrého driftu ti nenahradí ani 300 koní na předku... :-!

"-- skrytý --" 07.11.2007  10:34

« Re: jeden odborník za druhým

amen :yes:

foto OS

OS 29.01.2008  10:15

« Re: Re: jeden odborník za druhým

presne tak. taky nemam zavratnej vykon a lepsi zabavu nez v MINI sem zatim nezazil :yes:

foto OS

OS 07.02.2008  22:57

8?

ahoj proc sem od tebe dostal tak malo za fotky?