Opel Astra (2010)

29.6.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Marek-R". Malý príbeh, ako som sa dostal k Astre. Nie som spisovateľ, tak ma veľmi nekritizujte, len sa…

Opel Astra (Marek-R)

foto rarsch

rarsch 29.06.2010  20:47

sedačky

téda překvapily mě ty sedačky, měřim na vejšku tak nějak stejně a když jde nastavit i sklon sedáku, tak je to bomba a dá se o takovym autě uvažovat. O tom se takovýmu Renaultu může jenom zdát ;-\
    Ale kombinace výhřev volantu+zadní švihadla to mi hlava nebere 8-s
    Tak ať ti astra slouží ku prospěchu!

"-- skrytý --" 29.06.2010  20:56

« Re: sedačky

Výhrev volantu bol za 150 Eur, elektrika na zadné okna 350 a určite skôr ocenim ten volant než tie okná.

foto rarsch

rarsch 29.06.2010  21:04

« Re: Re: sedačky

350 je skutečně nehoráznost za takovou 'samozřejmost' :no:

foto -david

_david 30.06.2010  03:25

Nice

Vyborne chlape, vitej v rodine J-cek >:D Pekne jsem si početl, ocenuju celkovy vyber vozu a vybavu. Jsem rad, ze si muzu pocit i o 1.4 Turbo. Byl bych rád, když budeš doplňovat postupně své postřehy. Zajímala by mě spotřeba ve městě :-)

"-- skrytý --" 30.06.2010  06:17

« Re: Nice

Budem sa snažiť. Ja osobne jazdím mesto minimálne a keď už aj, je to minimum, tak do 10 km.

foto -david

_david 30.06.2010  09:46

« Re: Re: Nice

:-) Já zase nemám moc zkušenost na dálnicích, jezdím většinou jen po městě. Moc rád bych porovnal právě 1.4T a 1.6T, město se mě daří tak 9.2-9.5...

"-- skrytý --" 22.07.2010  16:35

« Re: Re: Re: Nice

mesto co mam odsledovane aspon na minimalnych trasach, tak cca 7.5 - 8

"-- skrytý --" 04.02.2011  00:41

« Re: Re: Re: Nice

S mojou Astrou 1.4T mám najazdených necelých 8000 z toho je asi 5000 mesto. Celkový priemer mám 7,8 no nedá sa povedať, že by som jazdil na spotrebu. V každom prípade ak človek nejazdí ako prasa tak sa dá v meste zmestiť do 8 litrov.

foto hipisko

hipisko 30.06.2010  09:13

spotreba

no a to sa ti ta spotreba este upravi ked zabehnes motor.

"-- skrytý --" 30.06.2010  09:24

« Re: spotreba

To pevne verím ;-). Dnes idem opäť dlhšiu cestu Brno - Prešov, teda, to čo som šiel v nedeľu večer, ale teraz bude podstatne iná premávka - viac áut a hlavne kamiónov. Tak uvidíme aká bude spotreba.

foto jarror

jarror 30.06.2010  14:13

1.6 vs. 1.4T

Ahoj, ako stíhala ta 1.6(116k) na tak ťažké auto a pri akej spotrebe? V budúcnosti by som chcel tiež novú Astru a chcem vedieť či sa oplatí investovať do 1.4T. Výkonový rozdiel je síce zrejmý ale aj tak by ma to zaujímalo.
    Inak recenzia super, nech auto slúži.

"-- skrytý --" 30.06.2010  14:28

« Re: 1.6 vs. 1.4T

Dik. Zavisí od toho kde to auto budeš väčšinou používať a štýl jazdy. Ja jazdím prevažne dlhé trate a v celku dynamicky. Ta 1.6 je tak do mesta a po okoli, ale moje staré Bravo 1.6(103k) by ju spravilo v pohode - je podstatne ľahšie. Na diaľnici to myslím točilo pri 130 okolo 3500 (má to len 5-stupňovú prevodovku) a spotrebu ukazovalo okolo 8,5 - 9. 1.4 T je podstatne živšia, pri 130 to točí okolo 2500 otáčok a spotrebu ukazuje okolo 7 - 7,5.
      Na inom fóre, písal ďalší majiteľ 1.4T, že cestu do Talianska a späť po rakúskych a talianskych diaľniciach spravil za 7,2 (tempomatom na 140).
      Odporúčam priplatiť a ísť skôr do 1.4T, ak sa dá.

foto Nicco

Nicco 30.06.2010  14:43

« Re: Re: 1.6 vs. 1.4T

Kedze jazdis mimo mesto, dlhe trate a dialnicu, mal si zobrat radsej diesel. Samozrejem, ten je uz drahsi.

Brno Presov za 4:30? Mozem sa opytat na presnejsiu trasu? Mne to trva cez Breclav, Pezinok, Nitru a BB do Roznavy min 6h. Nezdalo sa mi, ze by severena trasa usetrila az tolko casu.

"-- skrytý --" 30.06.2010  15:19

« Re: Re: Re: 1.6 vs. 1.4T

Pri diesli by som mal spotrebu možno 6, určite nie papierovú. Bol podstatne drahší, a ak bude rozdiel v spotrebe cca 1.5 litra, tak som v pohode. Plus mám radšej benzín ;-).
          Presov - Brno: Vyrážam v nedeľu večer okolo siedmej. Za Levočou - je nájazd na diaľnicu, až po Ružomberok, potom cca 60 km do Žiliny, a za ňou je už diaľnica po Trenčín, potom Drietoma, Starý Hrozenkov, okolo Uherského Hradišťa priamo na Brno. Jazdím to už niekoľko rokov, takže to dobre poznám. Veľmi veľa ľudí ide na Makov, ale to je zbytočné, od Trenčína na Brno je super cesta.
          Jednoznačne, keď ideš z Brna - choď cez Slavkov, Bučovice, Okolo Uherského Hradište, cez Starý Hrozenkov, okolo Trenčína, Žilina, Ružomberok, Poprad = to budeš mať za 3,5 - 4 hodky a potom dole do Rožňavy. Určite to bude rýchlejšie. Cesta z Brna na Slovensko je kvalitná, obchvat okolo Uherského Hradišťa a relatívne málo dedín.

Za chvíľu idem z Brna do Prešova, tak som zvedavý ako to bude s Astrou ;).

foto Nicco

Nicco 30.06.2010  21:31

« Re: Re: Re: Re: 1.6 vs. 1.4T

By som skor pociatal rozdiel 2L/100, na dialnici mozno aj viac, pri nejakych 15tisic rocne to uz je zaujimavych 6000czk. Ked kupis novy diesel, nemusis sa bat poruch, ale samo, ze je drahsi. Ale chapem, ze mas radsej benzin, mas tam 6ku, takze dialnica je v pohode.

Predtym som chodil cez Stary Hrozenkov, Trencin, ale uz som pokracoval na Banovce, Handlovu, Ziar, Bystricu, Brezno a Roznavu. Potom som zacal chodit dialnicou na Bratislavu, potom skratkou cez Pezinsku Babu na Nitru, co mi vyslo o trochy ruchlejsie, ale tiez trosku viacej benzinu. Na porovnanie, mojimi cestami to trva povedzme 7 hodin, minimum dialnic, viacmenej dodrziavanie limitov a primerna spotreba 5,3-5,7 Focus 1.6/74kw benzin. Ked natankujem doplna (55L), tak je to presne na polovici nadrze po prijazde. Buduci tyzden ma caka cesta, tak by som mohol vyskusat severnu vetvu. Pocul som ale, ze okolo Ziliny su kolony...

"-- skrytý --" 01.07.2010  07:32

« Re: Re: Re: Re: Re: 1.6 vs. 1.4T

Neviem kedy jazdíš, ja každú druhú nedeľu do Brna a v stredu potom naspäť. Včera Brno - Prešov za plnej premávky(vyrážal som 16:20), 427 km, za 4:45, bolo dosť kamiónov a na Morave aj motorkárov, priemerka opäť 7,3. Ja medzi dedinami ale idem trošku rýchlejšie ako 90 ;-). Inak sa nedá.

Ohľadom diesla. Ja spravím ročne cca 25 tis. a aj tak som šiel do benzínu. A som spokojný. 7,5 litra som mal aj doteraz a nezruinovalo ma to ;-).

"-- skrytý --" 22.07.2010  16:51

« Re: Re: Re: 1.6 vs. 1.4T

Na inom fore majitel 1.7 CDTI 125 koni pisal, ze ma spotrebu podla palubneho 5.8 ale podla dotankovania 6,5 litra. Ja som teraz mal do Brna a z Brna celkovo na 721 km spotrebu cca 7-7.1 litrov podla dotankovania a 7.2 podla palubneho a to som opat robil Brno-Presov za 4:45 za plnej premavky - dialnica tempomat na 125 - 130, sem tam 140, viac nema vyznam, pri dlzke dialnic je to rozdiel radovo par minut. Takze rozdiel cca 0.5 litra podla dotankovania - nech by bol aj liter, tak mi je to jedno. 1.7 cdti 125 koni, bola od 1.4 T, drahsia o 2000 Eur, a 2.0 cdti dokonca o 3300 Eur ( v cechach asi len 50.000 KC - 2000 Eur, neviem preco taky rozdiel). A ten chrochtavy zvuk - dakujem, nemusim. Takze u mna spokojnost.

foto sportivo

sportivo 30.06.2010  22:15

krasna astra

naozaj máš astru veelmi peknú, sam som si ju bol obzriet a osahať >:D je to skvele auto aspon na pohlad, jedine mi vadilo blbší výhlad dozadu, to iste aj u mojho brava holt tieto auta to maju ako dan za design. su dost podobne profilovým tvarom. a dalšia vec sedenie vzadu samosebou OK ale pri pohodlnom sedení neopieram hlavu o opierku ale o čalunenie stropu, moja vyška 189cm. v brve to mam tiež ltt.. ale predsa. sedačky v astre maju trocha razantnejšie bočne vedenie ako v brave, to potom do brava priplatit sport sedačky. mne vyhovuju aj tieto.
    no a ten špicatý predok.. >:D podlamna konečne niečo naozaj talianske s poriadným ňufákom ktoremu dominuje mriežka chladiču. astra ma tiež naozaj pekne prepracovanu masku ktorá hned zaujme. setlomety, no fiat ako prvý u takýchto aut s optikou. konkurenčne značky osadzovali ešte parabolicke /ceed leon/ ja som spokojný ale ked uz optiku tak dat si do nej pri objednavke vozu aj xenony.

inač naozaj pekná astrička, myslim že k motoru niet čo dodať dobrá voľba. luxusný interier , no proste ako v kokpite .

at služi celej rodinke a veľa štastných km.

"-- skrytý --" 01.07.2010  07:36

« Re: krasna astra

Diky sportivo. Bravo som nehanil, mne sa stále páči, ale tie sedačky v Emotion výbave (myslím že teraz už ani nie je) ma fakt nepresvedčili. Bravo bo inak druhý horúci kandidát, len som čakal či do neho už nedajú nový 1,4 AirJet 135k, alebo ako sa volá - už to tuším dávajú do punta alebo Alfy Mi-To.

foto sportivo

sportivo 01.07.2010  10:06

« Re: Re: krasna astra

jasne jasne chapem , ved ja som to ani nepisal v zmysle žeby si bravo hanil. ono aj ťažko haniť niektore s týchto aut /astra bravo ceed leon a dalšie/ su si v mnohých veciach dost podobne a kazde z nich ma iste plusy ale aj mínusi. takže jedine zaželat si aby kazdy sa tešil z toho svojho milačka a aby ho stale doviezol tam kam majitel chce.

model astra je na scene uz mnoho rokov a stale vychádzaju nove generacie astry.

hmm keby urobil Opel taký comeback modelu KADETT (aj ked tých boli tiež generacie) ale bolo by to pekne znovuzrodenie. nikdy nezabudnem na svoj kadett E. posledna a najlepšia generacia kaďoura.

tak ako urobil fiat comeback svojej F500

ať sa darí.

foto Koubes84

Koubes84 03.07.2010  11:50

Pěkná

Krásný auto, měl jsem možnost svézt se v předváděčce 1,6T. Jenom škoda té barvy. Je taková nevýrazná. Na druhou stranu u té Astry není moc na výběr. Já bych skončil pravděpodobně u Waterworld nebo červené. Ať slouží. :yes:

"-- skrytý --" 03.07.2010  13:39

« Re: Pěkná

Dik. Co sa tyka farby, vyberala manzelka a je to uz tretie modre auto v poradi :). Skor sa nam pacia tmavsie farby, je to take elegantnejsie. Cervena sa nam na tom nepacila :(.

FRPE 05.07.2010  16:53

Astra a tvoja sestra?

Ahoj!

No píšeš že nejsi žádný spisovatel a já mohu směle říct, že se mě tvoje dílko líbí. :yes: Sice v čechách nemáme tak vysoké slimáky jako u Vás ale neva ... >:D Ještě bych poprosil o nějaké další fotky ze života ... např. Astra a její oblíbená cesta, Astra a tvoje sestra ( je-li teda nějaká ) není-li, tak já, Berustina a další oceníme rádi i Astru a přítelkyni na kapotě ... ;-) >:D

Vítej na MACZu! ;-)

"-- skrytý --" 07.07.2010  06:46

« Re: Astra a tvoja sestra?

Dík. Ale sestra nie je :(. Iba žeby stačil brat na kapote ;-). Ja som už ženáč a foter od rodiny, tak Ti sem hodím niečo s manželkou a niečo so synom, možno to bude stačiť. Teraz som nemal čas, ale o pár dní ideme na dovolenku, tak určite pribudnú aj fotky z ciest.

"-- skrytý --" 31.07.2010  08:29

Poruchy

Ahoj...krasna astra..mam rovnaky..motor.a bol som spokojny az do minuleho tyzdna ked sa zacali poruchy na aute len tak sypat najprv cestou z Polska prestala chladit klimatizacia a dalsi den odisiel tempomat bud sa sam vypina alebo ho nejde vobec aktivovat, takze navsteva servisu ma neminula. Poruchu klimy odstranili asi tak ze zistili unik chladiace media, naplnili klimu na novo s kontrastnou latkou a pri dalsej kontrole by tak mmali zisti kadial unika medium (obavam sa ci vobec na nieco pridu), tempomat porucha spinaca ktory vymenia o tyzden,pretoze ho museli objednat od vyrobcu. Inak s astrou spokojnost najazdene 9600km ale ze sa zacnu prejavovat taketo poruchy uz tak skoro je to moj druhy opel ale nie som si uz tak isty spravnym vyberom. TAk zelam..vela stastnych km bez nehody a hlavne zbytocnych a otravnych poruch :yes:

"-- skrytý --" 02.08.2010  10:56

« Re: Poruchy

No ja mam tlacidlo tempomatu stale zapnute - nehram sa s nim, tak dufam, ze sa nic nepokazi - hold niekedy sa moze stat, ale dufam ze u Teba to bola len vynimka. Drzim palce pred dalsimi neprijemnostami. Zatial mam 3340 a spokojnost.

"-- skrytý --" 25.08.2010  23:04

« Re: Poruchy

Mám stejný problém mělo by to být kvůli velké citlivosti senzoru na spojkovém pedálu dle servisu je to problém také u Insignie.

"-- skrytý --" 27.08.2010  09:44

« Re: Re: Poruchy

- Uz to zacalo aj u mna - bude s to menit, a sucasne mi updatli soft na riadiacej jednotke.

foto Nerez

Nerez 21.09.2010  15:24

Středový panel

Středový panel mi příjde jako největší slabina jinak moc krásného auta. Už od pohledu je strašně nepřehledný. Jak jsi na tom s osobními zkušenostmi? Opravdu jediná věc, která se mi na autě nelíbí. Jinak Opel Astra je hodně dobrá volba:)

"-- skrytý --" 22.09.2010  10:48

« Re: Středový panel

Tak osobne skusenosti su fajn. Vascinu tlacidiel pouzijes len raz, ked si nastavis radio a konfiguraciu auta. Porom pouzivas len prepinanie stanic, prepnutie Radio/CD, klimu, ventilator - ani poriadn na to uz nemusim pozerat.
      Mam radsej tlacidlo s urcitou funkciou, ako mat len 1 otocky joystik, ktorym chodis po neprehladnom dlhom menu.
      Mne to rozlozenie vyhovuje a rychlo som si na to zvykol.

"-- skrytý --" 22.01.2011  23:02

Zvazujem druhe auto do rodiny pre manzelku

a kedze Zafira sluzi 4. rok bez najmensieho problemu, mohla by to byt Astra. Ak este sledujes toto forum, mozes napisat, ci nemas s tym 1,4 turbo motorom nejake problemy? Neviem sa rozhodnut medzi 1,6 atmosfer. a 1,4 turbo, ktore potrebujem skombinovat s automatickou prevodovkou...

foto palix

palix 05.10.2011  16:27

Spoľahlivosť?

Síce po dlhšom čase od napísania posledného príspevku, ale nedá mi nenapísať...
    Sám mám Opel (Astra G) a tiež navštevujem Opel fórum. Je tam pár užívateľov, ktorí písali o nejakých problémoch. Bolo toho celkom dosť podľa mňa na nové auto. Jeden užívateľ dokonca ľutoval kúpu toho auta. Ale zas nevydarený kus sa objaví u všetkých značiek.

Astru J 1,3 diesel má aj kolega. Síce sa nepoznáme dobre (robí na inom oddelení), ale chválil sa ňou a zrazu na nej nejazdí. Nikomu nepovedal, čo je vo veci, ale je to veľmi podozrivé (nejazdiť na novom aute, ktoré chválim) - podľa mňa chyba = servis. Astry zrejme majú určité detské choroby a práve preto by som zrejme volil iné auto...
    Aj na mojej Astre bola chybička - počas dažďa zatekalo na prah ľavých zadných dverí - nie veľmi a nie úplne do interiéru - len na prah, ale u nového auta je to chyba. V značkovom servise to v rámci záruky opravili, ale celkom neprestalo zatekať - na prahu boli malé kvapky, čo mi už ale nevadilo.
    Nedávno som montoval do auta zadné reproduktory a ostal som zhrozený z opravy dverí -fólia na dverách bola pokrčená, asi strhnutá a nejako dolepená - čistý amaterizmus!!! Podľa mňa to mali vymeniť za nový diel. Navyše mi nechceli povedať ani čo opravili. Len toľko k značkovému servisu predajcu v PO!
    Ak budete niečo reklamovať v záruke - žiadajte popis opravy a chcite vidieť prevedenie opravy, či to nie je odfláknuté - hlavne pri opravách, ktoré nie je vidieť.

Týmto ale nechcem tvrdiť, že Opel je zlé auto. Moja Astra je v pohode... :)

RRR1970 03.01.2013  23:38

Astra sports tourer 2013 1,4 103kw ,Lpg ,cosmo

Ahojte na fore , moja spotreba na 100km je cca 8,5 litra LPG. jazdím večšinou okresky sem tam dialnica ,no max 130 kmh tempomat. auto je nové a má najazdené 1500km. zatial úplná spokojnost.

foto m-ar-t-in

m.ar.t.in 01.09.2013  16:00

« Re: Astra sports tourer 2013 1,4 103kw ,Lpg ,cosmo

Zdravím,

uvažujem na Astrou 1.4, LPG. Ako ste zatiaľ spokojný? Ak by ste mali čas na na zodpovedanie niekoľkých otázok:
      Spotreba v meste, kombinovaná?
      Rýchlosť zohriatia motora v zime?

dík

RRR1970 02.09.2013  19:58

« Re: Re: Astra sports tourer 2013 1,4 103kw ,Lpg ,cosmo

zatial mám nabehaných 14 000km . spokojnost auto šlape ako hodinky. priemerná spotreba mi cez leto vychádza tiež 8,5 litra LPG nakolko je zas stále zapnutá klíma, a jazdím dost razantne. takže leto či zima ,stále je to rovnako. priemerka v meste neviem ,nakolko palubák mi priemernú spotrebu neukazuje kedže je tam LPG.
        natankujem doplna za 26 eur a urobim asi 450 km.

foto m-ar-t-in

m.ar.t.in 26.12.2013  22:25

Zdravím,
          máte nejaké nové skúsenosti čo sa týka spotreby a spoľahlivosti?

RRR1970 29.09.2015  07:31

« Re: Re: Re: Re: Astra sports tourer 2013 1,4 103kw ,Lpg ,cosmo

Chcel by som upozorniť každého kto vlastní motor zo zelenými LPG vstrekmi , tieto vstreky sú poruchové a menia sa za rev.2 oranžové v rámci kulancie .service bulletin 14-E-3123 .kto má tieto vstreky a ucítil pri prepnutí LPG trasenie motora ,žltú ikonku motora na displeji a hlášku porucha esp . nejedná sa o žiadnu poruchu motora či ESP, ale práve o zasekávajúce sa vstreky .treba si to všimnúť a ihneď osloviť servis. mne tú hlášku počas záruky v jednom servise iba zmazali a v druhom servise prepálili softwér .no po čase sa porucha vrátila v nebezpečnom meradle . auto po prepnutí na lpg nereaguje lebo motor zdochne. treba počas jazdy znovu štartovať na benzín,čo je poriadne nebezpečné . no auto je už auto po záruke a servise pýtajú 610 euro za výmenu vstrekov.

foto Jakub83

Jakub83 02.01.2014  22:03

Zdravím,
          vážně uvažuji o koupi nové Astry 1.4 LPG. Prosím o info, zda motor při jízdě na plyn spotřebovavá nějaký benzín, například kvůli mazání. Jaká je v takovém případě spotřeba benzinu při provozu na LPG na 100km?
          Na motoristických serverech ani v Autotipu a SM jsem žádný test této motorizace bohužel nenašel - informace tak téměř žádné pro rozhodování... :-(
          Děkuji Vám.

foto Concept

Concept 23.01.2014  08:34

Ahoj.
            Máme Astru 1.4 LPG 2 měsíce, najeto 2,5 tis.km.
            Teď v zimním období má spotřebu 8,5 - 8,7 l/100km, a to s ní jezdí žena po Praze.
            Při cestě na Moravu a zpět 2 + 3 děti (480 km - 440 je dálnice) spotřeba cca 7,6 l LPG, což je oproti Laguně 1.9 DCi cenově něco přes polovic :-)
            Vždy to startuje na benzín a po ujetí cca 1 km se automaticky přepne na LPG. Možná v létě to bude rychleji. Po koupi jsme natankovali plnou nádrž benzínu, protože prvních 200 km jsme měli jezdit na benál. Od té doby je tam něco přes 1/2 nádrže.

Prozatímní hodnocení.
            +++++
            bixenony - to je úplně jiná jízda jak ve tmě, tak v mlze
            topení ....neuvěřitelně rychlé než u laguny .... vyhřívaný volant a sedačky.
            navigace ... začne ukazovat cca při 1/4 LPG v nádrži stanice s LPG buď přímo na nastavené trase nebo v okolí.
            podvozek ideální do města.
            tankování LPG je vedle tankovacího hrdla benzínu.
            nastavení sedačky řidiče v 6-ti směrech ... hlavně to naklopení podsedáku s možností prodloužení. Škoda, že to výrobce nemůže dodat spolu s LPG pro spolujezdce... trochu nepochopitelné.
            motor ... při jízdě na LPG ani nepoznáme. (103kW spolu s váhou auta)... nějaký úbytek výkonu.
            -------
            Pořád si oba nemůžeme zvyknout na přední levý sloupek. Hlavně v levotočivé zatáčce.
            Žena je na tom líp, ale já do toho přesedám ze dvou jiných aut, která to nemají.

Pro info.
            ...malý kufr (máme krátkou Astru)... vícepolohovatelné dno je v úrovní nakládací hrany. Ale máme to jako nákupní tašku... tři školní brašny se tam vlezou.... někomu by to mohlo vadit.
            ... hodně tlačítek na středovém panelu... ze začátku to dělalo problémy (mě furt), ale žena si to nemůže vynachválit, že někde nelistuje v menu.

Vybírali jsme mezi Š spaceback, VW golf, Renault captur, IX 20, mazda 3.
            S každým autem jsme každý jeli cca 30 - 50 km, ale po jízdě v astře jsme byli na 99% oba rozhodnuti.

Pokud chcete rodinné auto, tak combi bude určitě dobrá volba.

Už jsem se svezl i v nové Zafiře Tourer. Je to určitě jiné než kombík, ale pokud bude vše s astrou a hlavně motor se osvědčí, tak v LPG by to nemusela být vůbec špatná volba :-)